Kopia doskonała

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 8
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2018
Do końca pozostało:
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Audiobook na CD, mp3
za 31,92 zł
Nasza cena: 23,99 zł 36,90 zł Taniej o: 35%


Kryminalna zagadka, w której wszystkie tropy prowadzą donikąd. Czy zdołasz ją rozwikłać wraz z bohaterami najnowszej książki Małgorzaty Rogali?

Dominika Wojtowicz jest utalentowaną malarką. Gdy dostaje zlecenie wyjazdu do Francji, by wykonać kopię jednego z obrazów, bez zastanowienia podejmuje wyzwanie i udaje się do Lyonu. Niestety, po skończonej pracy oryginał obrazu znika, a Dominika zostaje porwana, a na dodatek oskarżona o kradzież dzieła sztuki.

Gdy mieszkająca w Warszawie babcia Józefina otrzymuje zdjęcie Dominiki na tle słynnego lyońskiego muralu, jest przekonana, że to zaszyfrowana wiadomość z prośbą o pomoc, którą jakimś cudem udało się dziewczynie wysłać. Staruszka udaje się więc do początkującej prywatnej detektyw, Celiny Stefańskiej i namawia ją na podjęcie się rozwikłania tej sprawy. Kobieta pracowała wcześniej jako detektyw sklepowy, jednakże z chwilą utraty pracy założyła własną agencję detektywistyczną, a odszukanie zaginionej we Francji kopistki jest jednym z jej pierwszych zleceń.

Celina, oprócz zbadania wszystkich niuansów nowej sprawy, musi się zmierzyć z własnymi lękami, które towarzyszą jej od czasu traumatycznych przeżyć, jakie były jej udziałem przed dwoma laty. Na dodatek przestępcy wciąż wyprzedzają ją o krok, a ktoś konsekwentnie depcze jej po piętach. Czy Celinie uda się rozwikłać zagadkę zniknięcia obrazu oraz uwolnić Dominikę od ciążących na niej oskarżeń?

Akcja powieści rozgrywa się częściowo we Francji, a częściowo w Polsce. Bardzo dobrze zostały zarysowane postaci obu głównych bohaterek, jak i postaci drugoplanowe. Powieść jest wielowątkowa, pełna niedopowiedzeń, jak przystało na pierwszą część cyklu. Stanowi bardzo dobre otwarcie nowej serii i pobudza apetyt na kolejne tomy.

Małgorzata Rogala to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych i kryminałów. Zadebiutowała powieścią obyczajową "To, co najważniejsze", później ukazały się jej kryminały "Kiedyś cię odnajdę", "Zapłata", "Dobra matka", "Ważka", "Zastrzyk śmierci" i "Grzech zaniechania".

Czytaj całość

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Małgorzata Rogala, swoja serią z Agatą Górską i Sławku Tomczyku zdobyła nie tylko moje kryminalne serce, ale również tysiąca Polaków. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie, interesująca, pełna niedopowiedzeń intryga, to znak rozpoznawczy, który wyróżnia jej książki, z tłumu polskiej literatury kryminalnej.

  Czy najnowsza powieść „Kopia doskonała”, rozpoczynająca nową serię z Celiną Stefańską, sprosta moim oczekiwaniom? Czy autorka przeskoczy i tak już bardzo wysoko powieszoną poprzeczkę? Czy jest w stanie zaskoczyć mnie czymś nowym i świeżym? Oj, taaak!

  Umówmy się, że „Kopia doskonała”, rozpoczyna nowy cykl, więc na marne szukać tu Agaty i Sławka. Jest za to Celina, która swoją nieporadnością i nieogarnięciem doprowadza czytelnika na skraj załamania. Są momenty, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Zagadka kryminalna, nie jest jakoś nad wyraz skomplikowana, a Celina, no cóż, po prostu się do tego nie nadaje. Jak się okazuję, bycie córką dziennikarki śledczej i detektywa nie wróży rychłego sukcesu w branży.

  Sama fabuła książki bardzo wciągająca. Wielorakość wątków, ciekawe postacie i piętrzące się znaki zapytania jak potoczy się akcja książki, to zdecydowanie wielki plus tej powieści. Małgorzata Rogala udowodniła, że mieszając gatunki takie jak sensacja, kryminał, obyczaj czy romans jest w stanie wyznaczać nowe trendy w literaturze, nie tracąc przy tym statusu królowej polskiego kryminału.

  Na całość zapraszam na blog

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie masz prawa mówić, że nie dasz rady, jeśli nie spróbowałaś".

  Już od pewnego czasu słyszałam dobre rzeczy na temat naszej rodzimej autorki - Małgorzaty Rogali; jednak nigdy nie było mi jakoś specjalnie po drodze z jej twórczością. Dlatego, gdy tylko pojawiła się okazja do przeczytania i napisania kilku słów o pierwszym tomie jej najnowszego cyklu kryminalnego - uznałam, iż lepszej zachęty do lektury mi nie potrzeba. I tak oto w moje ręce wpadła "Kopia doskonała".

  W pierwszych rozdziałach powieści poznajemy główną bohaterkę cyklu - Celinę Stefańską, "sklepowego" szpiega, która ewidentnie posiada jednak potencjał na detektywa z prawdziwego zdarzenia. Splot pewnych wydarzeń daje jej taką szansę. Babcia prosi ją, by pomogła wnuczce koleżanki z klubu jogi. Dominika, jako, że jest niesamowicie uzdolnioną malarką, dostała interesujące zlecenie skopiowania słynnego dzieła Józefa Pankiewicza "Targ na jarzyny na Placu Żelaznej Bramy w Warszawie". W tym celu musi wyjechać aż do Lyonu, gdzie... Słuch po niej ginie. I właśnie odnalezienie owej młodej dziewczyny staje się celem Celiny. Kobieta, najpierw niepewnie, później z coraz większym przekonaniem angażuje się w sprawę. Jej finał jest zaskakujący.

  Autorka powoli wprowadza nas w wir wydarzeń - przyznam szczerze, iż przez kilkanaście pierwszych stron lekko wiało nudą. Nie porwała mnie główna postać; jej lęki i obawy, dziwne przeczucia i przekonania, wymówki podczas rozmów itp. Dopiero z czasem, gdy poznałam innych bohaterów całej historii - zaczęłam się coraz bardziej zagłębiać w motyw porwania Dominiki, śledzenia akcji, typowania winnych i poszkodowanych. Niezbyt obszerne rozdziały powodują u Czytelnika stylowe "jeszcze jeden rozdział i idę spać", przez co nie można się od książki oderwać. Ciekawie skonstruowana fabuła, gdzie do każdego rozwinięcia wprowadza nas kilka zdań, np. Rozdział 5. Przesyłka z Francji. Kto siedzi na schodach muralu? Babcia Józefina ma plan. Nigdy nie spotkałam się z czymś podobnym. Bardzo to pomogło mi w lekturze, wiedziałam na czym dokładnie się skupić. I tak, w pewnym momencie uznałam, iż naprawdę lubię główną bohaterkę, ba, nawet jej kibicuję i ją wspieram! Gdy na jaw zaczęły wychodzić niezbyt chlubne fakty z jej przeszłości, powoli rozumiałam jej motywy postępowania, podejmowania takich a nie innych decyzji, lęk, strach, brak zaufania i pewności co do pewnych działań. Akceptowałam jej traumę oraz pragnęłam, by ją pokonała, pomagając babci Eleonorze i babci Józefinie w odszukaniu Dominiki. Babcie to kolejne osoby, które zdobyły moje uznanie. Sympatia do kodów, szyfrów, szarad, tajemnic, zagadek oraz kreatywność w sposobie ich wymyślania - też tak spędzałam dzieciństwo! No i został Ksawery... Aj, ten Ksawery... I jego biegłość z znajomości języka francuskiego! Coś pięknego.

  Pani Małgorzata Rogala stworzyła ciekawą opowieść kryminalną, otwierającą cały cykl z Celiną Stefańską. Dużo tu szczegółów i szczególików, na które warto zwrócić uwagę, przez cały czas akcja posuwa się do przodu, nie dając czasu na wytchnienie. "Kopia doskonała" to interesująca powieść o tym, jak z pozornie błahej decyzji może powstać coś dużo większego. To historia o tym, jak pokonywać swoje słabości i lęki, jak iść twardo przez życie z poczuciem swojej wartości. Jak małe kroki mogą po pewnym czasie stać się odstępami milowymi; ważne jest to, by nigdy się nie poddać, by zawsze w siebie wierzyć, w swoje zdolności i umiejętności. Autorka dodała tutaj motyw przestępczości artystycznej; gdzie plagiaty, kopie słynnych dzieł przybliżają nam swoją swoistą strukturę. Nigdy wcześniej nie słyszałam o wspomnianym obrazie, a teraz, dzięki lekturze, nie tylko sporo się o nim dowiedziałam, ale i mogłam podróżować po malowniczym Lyonie, poczuć jego specyficzny magiczny klimat, zafascynować się nim, zamarzyć o ujrzeniu jednego z najsłynniejszych murali. Mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda. Publikacja nabiera ogromnego tempa pod sam koniec, pomimo ciągłego trzymania w napięciu, finał mnie zaskoczył. Nie zdziwiłabym się, jakby kiedyś powstał film na podstawie tej książki. Czekam na kolejny tom. Polecam.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Małgorzaty Rogali uwielbiam, więc byłam przekonana, że najnowsza jej powieść również mnie zachwyci. Czy miałam rację? Książka jest w pewnie sposób inna niż jej dotychczasowe dzieła, a na pewno inna niż mój ulubiony cykl o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Jest to kryminał z nutą obyczajową i psychologiczną. Bohaterki w zasadzie są dwie, a ta pełniąca rolę „śledczego” w znacznej mierze odbiega od typowego bohatera kryminałów.

  Akcja zostaje nam przedstawiona z punktu widzenia dwóch bohaterek – Dominiki i Celiny. Młoda artystka Dominika dostaje zlecenie wyjazdu do Lyonu w celu skopiowania pewnego obrazu. Coś co wydaje się być doskonała okazją i pretekstem do przeżycia świetnej przygody, okazuje się być bardziej skomplikowane i dziewczyna znajduje się w niebezpieczeństwie. Obraz znika, a kopistka nie wraca do Polski. Niedługo potem jej babcia dostaje zdjęcie wnuczki na tle słynnego lyońskiego muralu i jest pewna, że to zaszyfrowana prośba o pomoc i wskazówka zarazem. Prosi o pomoc młodą detektyw Celinę, która na początku odrzuca propozycję. Jednak później zafascynowana tajemniczą zagadką, dostrzegając w niej okazję do zmierzenia się ze swoimi fobiami i lękami, postanawia spróbować ruszyć ze swoim życiem naprzód i podejmuje wyzwanie. Kieruje się do Francji i podąża śladami Dominiki. Jednak ciągle ktoś jest o krok przed nią, do tego jej śladami podąża tajemniczy mężczyzna…

  Nie bez powodu uwielbiam książki Małgorzaty Rogali. Intrygująca historia, wciągająca i zaskakująca akcja, ciekawi bohaterowie (także Ci drugoplanowi), do tego interesujące wątki obyczajowe i psychologiczne… Niczego więcej czytelnikowi do szczęścia nie potrzeba😉 „Kopia doskonała” to świetna historia, z odpowiednią dawką napięcia, zaskoczenia, humoru i prawdy o życiu. Na podkreślenie zasługuje fakt stworzenia przez autorkę nieszablonowej postaci „śledczej”. Celina mocno odbiega od typowych bohaterów kryminałów. Na skutek dramatycznych wydarzeń z przeszłości wiele się w jej życiu zmieniło, żyje dając sobą kierować lękom, w zasadzie egzystuje bez szaleństwa i spełniania marzeń. Przyjęta sprawa staje się dla niej pretekstem do ruszenia naprzód ze swoim życiem, skonfrontowania się z obawami i traumami i zmiany na lepsze. Fajnie czyta się też wątek romantyczny, no i zdecydowanie na uwagę zasługuję opisy miast we Francji, które pomagają czytelnikowi wczuć się w klimat.

  Powieść nie dostarcza może bardzo mocnych wrażeń i miłośnikom mrocznych, pokręconych kryminałów może się nie spodobać, ale moim zdaniem to świetna, ciekawa, lekka i wciągająca lektura. Idealna na pozostałe jeszcze wakacyjne dni😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zuchwała kradzież

  To już niemal osiem lat od chwili, kiedy to z jednego z egipskich muzeów skradziono obraz Vincenta van Gogha pt. „Maki”, znany też jako „Jałowce i maki” czy „Wazon z kwiatami”, wyceniony na 50-55 mln dolarów. Los dzieła jest do dziś nieznany, ale najbardziej interesujący jest fakt, iż to nie pierwsze zniknięcie tego obrazu. Pierwsza kradzież miała miejsce w 1977 roku, zaś rząd egipski nigdy nie ujawnił szczegółów dotyczących zniknięcia dzieła. „Maki” udało się odnaleźć dopiero po dwóch latach w Kuwejcie i powróciły na swoje miejsce. Okazuje się jednak, że nikt nie zrozumiał powagi sytuacji i nie kwapił się, by zabezpieczyć obraz przed kolejną kradzieżą. Jakby w odpowiedzi na tę jawną prowokację i zaproszenie do kradzieży, ponownie zniknął ON z muzeum w sierpniu 2010 roku. I tym razem okoliczności tego zdarzenia nie do końca pozostają jasne pewne jest natomiast, że do kradzieży doszło w biały dzień, kiedy muzeum było otwarte dla zwiedzających.

  Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku kradzieży opisywanej w porywającej powieści kryminalnej pt. „Kopia doskonała”. Tu jednak zniknął obraz nie van Goha, a Józefa Pankiewicza „Targ na jarzyny na Placu Żelaznej Bramy w Warszawie”, przechowywany w małym, prywatnym muzeum w Lyonie. Wobec braku zabezpieczeń nie trzeba było wielkich umiejętności, by wynieść obraz szczególnie, że na jego miejscu pozostawiono wierną kopię. Kiedy sprawa wyszła na jaw, pracownicy muzeum przypomnieli sobie o pewnej młodej dziewczynie, która wyjątkowo często siadywała przed obrazem zawzięcie szkicując jego szczegóły… Tak rozpoczyna się nowa powieść, w której Małgorzata Rogala zabiera nas do Francji, pozwalając nie tylko śledzić brawurowo toczącą się akcję, ale i odpocząć wśród uliczek malowniczych miasteczek. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona powieść, to nowa seria mistrzyni kryminału, z pełną lęków i traum z przeszłości detektyw Celiną Stefańską. Świat sztuki, nielegalny obrót skarbami z przeszłości, niezwykły klimat Francji, a do tego wszystkiego szlagiery jazzowe sprawiają, że w książce odnajdzie zapomnienie każdy, kto docenia dobrze napisaną, klimatyczną powieść, kto ma w sobie choć najmniejszą żyłkę przygody.

  Wspomniana młoda artystka, Dominika Wojtowicz, otrzymuje intratne zlecenie sporządzenia kopii dzieła sztuki autorstwa Pankiewicza. Obraz znajduje się w Lyonie, ona zaś, poza wynagrodzeniem za jego odwzorowanie, ma również opłacony pobyt w tak atrakcyjnym turystycznie miejscu. W zleceniu pośredniczy jej znajomy, Artur Fabisiak, który kilkakrotnie podsuwał jej różne propozycje dodatkowej pracy. Dla dziewczyny próbującej utrzymać się ze sztuki to prawdziwa pokusa szczególnie, że nic w przyjęciu nowego zlecenia ją nie zaniepokoiło. Tak było przynajmniej do czasu, kiedy to w lokalnej gazecie trafiła na informację o zuchwałej kradzieży i zamianie obrazów, zaś pod artykułem został opublikowany jej portret pamięciowy. Artur, z którym podzieliła się swoimi podejrzeniami, obiecuje jej wyjaśnienie całej sytuacji. Czy jednak może mu zaufać?

  Ponad tysiąc pięćset kilometrów od Lyonu, w Polsce, Celina Stefańska, absolwentka wydziału historii sztuki z licencją detektywa, traci pracę detektywa sklepowego. Odważyła się wystąpić w obronie jednej z pracownic wobec której doszło do molestowania seksualnego, a że sprawcą była osoba spokrewniona z właścicielem, Celina zapłaciła wysoką cenę za swoją uczciwość i chęć niesienia pomocy. Wobec braku dochodów, za namową swojej przyjaciółki, autorki kryminalnych powieści, zakłada agencję detektywistyczną, ale trudno jej w tym zawodzie rozwinąć skrzydła – jakiś czas temu została porwana i przetrzymywana w ciasnych pomieszczeniach i drewnianej skrzyni, do dziś zmaga się z atakami paniki, które uniemożliwiają jej między innymi korzystanie z komunikacji publicznej, co znacząco ogranicza możliwości jej działania. Jak w takim razie poradzi sobie ze zleceniem, które zdecydowała się przyjąć? Czy obietnica złożona starszej pani, babci Dominiki, doczeka się realizacji?

  Przekonamy się o tym z lektury porywającej powieści „Kopia doskonała”, która gwarantuje nam kilka godzin emocjonalnej „jazdy bez trzymanki”. Frapującej fabule towarzyszą wspaniale zarysowani bohaterowie, którzy – poza działaniem – odsłaniają przed nami swoje myśli i uczucia. Niezwykła atmosfera Francji, lokalne przysmaki i malownicze zakątki dodatkowo zachęcają do lektury szczególnie, że autorka niezwykle drobiazgowo odtworzyła szczegóły odwiedzanych miejsc pobudzając naszą wyobraźnię i sprawiając, że niemal czujemy na języku smak rozpływających się czekoladek Hirsingera i czujemy aromat lokalnego, żółtego wina kosztowanego w Arbois. Nic dziwnego, że kończąc powieść, już nie możemy doczekać się kolejnej sprawy prowadzonej przez Celinę i – być może – kolejnej wyprawy …

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zachęcona pozytywnymi opiniami na temat twórczości Małgorzaty Rogali sama postanowiłam sięgnąć po jej najnowszą powieść "Kopia doskonała". Nigdy wcześniej nie czytałam typowo kobiecych kryminałów, gdzie zarówno język jak i fabuła są nieco delikatniejsze od typowych książek sensacyjnych z którymi miałam wcześniej do czynienia. Myślę, że ta "lekkość" jest idealna na ten wakacyjny czas, kiedy jedyne o czym marzymy to zajęcie wolnego leżaka nad brzegiem basenu. Muszę przyznać, że nie dziwię się setkom zadowolonych czytelników, fanów autorki. "Kopia doskonała" to jedna z tych powieści od których nie sposób się oderwać i zachęca do sięgnięcia po poprzednie książki autorki. Ja na pewno się skuszę.

  Dominika po skończeniu studiów na wydziale malarstwa, ledwo wiąże koniec z końcem. Pewnego dnia dostaje propozycję wyjazdu do Lyonu, gdzie poproszona zostaje o skopiowanie jednego z obrazów w małej rodzinnej galerii. Po skończonej pracy i oddaniu dzieła dziewczyna przypadkowo natrafia na zamieszczony w lokalnej gazecie rysunek. Kiedy się orientuje, że to jej podobizna znajduje się pod tekstem o kradzieży obrazu, który kopiowała, kobieta wpada w panikę. Biegnie do mieszkania zleceniodawcy i udaje jej się odnaleźć namalowane przez nią dzieło. Ukrywa obraz a

  sama kieruje się na północ Francji by uciec przed policyjnym pościgiem. W drodze kontaktuje się ze swoją babcią licząc na to, że staruszka przyjdzie jej z pomocą. Pani Józefina korzystając z pomocy prywatnej detektyw - Celiny, rusza z odsieczą.

  Moja przygoda z "Kopią doskonałą" od samego początku była bardzo udana. Powieść znakomicie wpasowała się w mój urlopowy nastrój, a to dzięki niezwykłej plastyczności stylu i barwnemu językowi autorki. Dodatkowym plusem było osadzenie większości akcji książki we Francji, kraju który od zawsze mnie pasjonował i jest częstym kierunkiem moich weekendowych wypadów. Muszę przyznać, że autorka mnie zainspirowała i koniecznie muszę odwiedzić miejsca po których się poruszały nasze główne bohaterki : Annecy czyli Wenecja Alp, Jardins Secrets de Vaulx czy nawet ogromne murale w Lyonie będą kolejnymi miejscami na mojej liście. Podróżując wraz z Dominiką, Celiną i Mileną, nie czułam się jak postronny obserwator. Wraz z nimi chodziłam po nagrzanych słońcem uliczkach, piłam tradycyjne żółte wino czy smakowałam lokalne czekoladki i sery. Czułam muśnięcia słońca na policzkach, kropelki wody z wodospadów spadające na moje ręce, czy wieczorny wiatr znad migoczących w księżycu kanałów. Te cudowne opisy sprawiły, że poczułam się jak prawdziwa turystka z "Kopią doskonałą" jako przewodnikiem po cudownych, nieznanych miejscach. Nie dziwiłam się, że nasze bohaterki, co chwilkę przystawały by zrobić zdjęcie, czy wypić kawę w przytulnej kawiarence, zapominając o głównym celu swojego przylotu do Francji. W tak pięknych okolicznościach każdy czuje się szczęśliwy, bezpieczny i wolny od problemów. Jednak już po kilku akapitach autorka przypominała nam o ponurej rzeczywistości, atmosfera robiła się gęsta i mroczna, a w cieniach znowu czaiło się zło.

  Jednak nie tylko ludzie potrafią być dla nas zagrożeniem. Największe koszmary, fobie i lęki kryją się w naszych własnych umysłach. Któż z nas nie czuje strachu? Boimy się ciemności, przestrzeni czy pająków. Po traumatycznych przeżyciach Celina boi się zamkniętych, klaustrofobicznych miejsc. Kilka lat wcześniej kobieta została porwana i trzymana w drewnianej skrzyni. Udało jej się zbiec jednak sprawcy uprowadzenia nigdy nie zostali zatrzymani. Kolejną ofiarą szajki handlującej biżuterią stali się rodzice dziewczyny. Samochód, którym jechali, został wysadzony w powietrze. Oboje zginęli na miejscu. Od tamtego czasu dziewczyna nie korzysta z transportu publicznego. Do poruszania po mieście służy jej rower i własne nogi. Sama myśl o podróży autobusem czy taksówką sprawia, że dziewczyna wpada w panikę. Wzrost ciśnienia krwi, zawroty głowy, duszności, to wszystko w konsekwencji prowadzi do omdlenia. Paraliżujący strach ma wpływ na jakość życia Celiny i jej najbliższych. Rogala w przekonujący sposób przedstawia proces walki z własnymi słabościami. Pokazuje, że każdy z nas ma w sobie siłę potrzebną do pokonania nawet największych lęków. Trzeba tylko znaleźć w sobie wolę walki. Za sprawą Celiny postanowiłam na własne lęki spojrzeć z innej perspektywy, oczami mojej rodziny, osób które się o mnie martwią. Może w końcu pora pójść na terapię, która wyleczy mnie z lęku przed lataniem i podniebne podróże z męczarni staną się przyjemnością dla całej rodziny? Nigdy sobie nie zdawałam sprawy, że moje fabie odbijają się na innych i potrafią ich ranić.

  "Kopia doskonała" to swoisty miks gatunkowy gdzie akcja charakteryzuje się dość chaotycznym tempem. Raz wraz z bohaterkami pijemy cudowną kawę w malowniczej kafejce by na kolejnej stronie nachylać się nad zwłokami, malujemy portrety na rynku by chwilę potem uciekać przed prześladowcami. Ten brak rytmu i przewidywalności sprawia, że podczas lektury nie ma czasu na nudę. Cały czas musimy być czujni. Owszem zdarza się, że fabule brakuje spójności, bohaterowie często wydają się banalni i brak im powagi jednak musimy pamiętać, że jest to kryminał, który należy potraktować z delikatnym przymrużeniem oka. Nie mamy tu do czynienia z mrocznym thrillerem czy sensacją noir. Książka Małgorzaty Rogali jest dla kobiet, które mają dość powieści obyczajowych i romansów jednak jeszcze nie do końca przekonały się do kryminałów. A sami wielbiciele tego gatunku z pewnością znajdą w niej mnóstwo plusów.

  Moje pierwsze spotkanie z autorką uważam za udane i jeśli tylko będę mieć okazję to sięgnę po jej poprzednie książki, uznane przez czytelników za inne, a może nawet lepsze. Jeśli macie ochotę na powieść, która z jednej strony wymagać będzie od was pełnego zaangażowania a z drugiej dostarczy wam rozrywki i sporej dozy emocji (nawet tych z pogranicza romansu) to gorąco polecam "Kopię doskonałą". No i oczywiście jest to pozycja obowiązkowa dla miłośników Francji, dobrego wina a nawet nowoczesnej sztuki ulicznej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula