Kilka chwil miłości

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2020
Nasza cena: 34,49 zł 37,90 zł Taniej o: 9%

Miłość. Przedziwne uczucie, którego nie sposób ująć w ramy, zamknąć w jednej definicji czy opisać w sposób uniwersalny. Za każdym razem inna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Czasem gwałtowna, pełna namiętności i uniesień, innym razem subtelna, objawiająca się spokojnym biciem dwojga serc w tym samym rytmie, a zdarza się i taka, która zamiast szczęścia przynosi gorycz i cierpienie. Nie pyta o zgodę, często przychodzi nieproszona, zadomawiając się na dłużej, niekiedy na całe życie, lub pokazując, że może być też ulotna, trwać jedynie kilka chwil…

Czternastu autorów, czternaście opowiadań o tym, jak różne mogą być oblicza miłości. Czternaście historii chwytających za serce, momentami wyciskających łzy z oczu, niekiedy zaś powodujących niekontrolowane wybuchy śmiechu. Bo miłość to także cała paleta innych uczuć, które pociąga za sobą.

Czy kilka chwil miłości może odmienić czyjeś życie? Historia Adama i jego wakacyjnego zakochania stanowi odpowiedź na to pytanie. Czy można być za starym na miłość? Przykład babci Anieli, znanej czytelnikom z powieści Tu i teraz, dowiedzie, że zakochani czasu nie liczą. Czy zawsze strzała Amora musi dosięgnąć nas od razu? Małgorzata Manelska swoją opowieścią udowodni, że pierwsze wrażenie nie ma znaczenia, jeśli Kupidyn postanowił akurat na nas zapolować. Czy miłość dotyczy tylko ludzi? Anna Głowacz z pewnością przekona czytelników, że zwierzęta również potrafią kochać pięknie, bo bezinteresownie. Wiola i Mateusz z powieści Naucz się beze mnie żyć, Róża i Edward z Jak smakuje szczęście? – niektórych bohaterów już znacie, inni dopiero wkroczą do waszego świata i rozgoszczą się w nim, serwując wam porządną dawkę rozmaitych emocji. Daj się skusić na kilka chwil miłości i stwórz jej własną definicję, najpiękniejszą, bo twoją…

Na końcu tej antologii znajdziesz miejsce na napisanie swojej historii miłosnej – wymarzonej lub prawdziwej. Tak zapisaną książkę możesz podarować ukochanej lub ukochanemu albo zachować jako cenną pamiątkę na lata.


AUTORZY: Adriana Rak, Angelika Ślusarczyk, Ana Rose, Aneta Grabowska, Samanta Louis, Paulina Wiśniewska, Justyna Dziura, Małgorzata Manelska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Kasprzyk, Dominika Smoleń, Anna Głowacz, Cassie D., Bartłomiej Bartoszyński

Recenzje (4)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miłość, uczucie, które od stuleci opiewa tylu twórców. Czy to w kinie, teatrze, muzyce, a przede wszystkim w literaturze. Miłość, uczucie znane każdemu z nas. To uczucie o którym marzy każdy człowiek na ziemi. Miłość, to pasja, namiętność, delikatność, zaufanie, oddanie, tęsknota, cierpliwość, pożądanie, bliskość, przyjaźń, sens życia.

  O tym uczuciu jest właśnie antologia wydawnictwa WasPos "Kilka chwil miłości". Składa się ona z czternastu opowiadań, a każde prezentuje nam inne oblicze miłości.

  Moje serce podbiło opowiadanie "Mój przyjaciel człowiek" Anny Głowacz. Bo nie ma piękniejszej, wierniejszej miłości, niż ta którą otrzymujemy od zwierząt, czy to psa czy kota. Miłość bezwarunkowa, czysta, godna naśladowania. To opowiadanie bardzo mnie wzruszyło.

  Myślę, że pośród tylu opowiadań każdy odnajdzie coś dla siebie, znajdzie odcień miłości, który porwie jego serce. Dostajemy tu doprawdy niezłą dawkę emocji, jak to przy opowiadaniach o tym potężnym uczuciu. I tak znajdziemy tu miłość wojenną; psa do człowieka; która może zdarzyć się wszędzie, nawet przez internet; szaloną; z lat dzieciństwa; odzyskaną; taką, która zdarzyła się przez przypadek, a może zrządzenie losu; miłość tęczową, o której tak głośno w Polsce ostatnimi czasy i wiele, wiele innych oblicz miłości. Jest z czego wybierać i czym się zachwycać.

  Miłość, to uczucie gorące, to jedno jest pewne. Nie ma więc lepszej propozycji na gorące, upalne dni lata niż antologia o gorącym uczuciu 😁 Sprawdzi się ona także idealnie jako Walentynkowy prezent, w końcu to święto zakochanych 😍

  Na uwagę zasługuje miejsce na samym końcu antologii, które przeznaczone jest na naszą własną historię miłosną. Możemy wczuć się w rolę pisarza i zapełnić puste kartki naszą opowieścią o miłości. Bardzo fajny pomysł !

  Polecam wszystkim z całego serducha lekturę tejże cudnej antologii ! Dajcie się porwać tym kilku chwilom miłości, dajcie się uwieść tej przepięknej różowej okładce, a nie zawiedziecie się, czeka na Was zaiste gorące wnętrze ! 😉❤❤

  Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu WasPos.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś ma swoją premierę antologia "Kilka chwil miłości". Zebrano w niej 14 wyjątkowych opowiadań:

  ❣️"Swatka z krainy cieni" Małgorzata Manelska

  Oj jaka to była przyjemna opowieść. Ada i Piotr rozbawili mnie do łez.

  ❣️"Teraz albo nigdy" Aneta Grabowska

  Pełna ciepła i humoru opowieść o miłości, przeszłości z nutką zazdrości.

  ❣️"Mój przyjaciel Człowiek" Anna Głowacz

  Opowiadanie z perspektywy najlepszego przyjaciela człowieka. Wyjątkowe spojrzenie na miłość.

  ❣️"Valentina" Bartłomiej Bartoszyński

  Historia zranionego mężczyzny, który podczas wakacji w Turcji odkrywa, że miłość jest piękna i trzeba w nią wierzyć.

  ❣️"Wojenna miłość" Paulina Wiśniewska

  Róża i Edward poznali się w trakcie wojny. Wspólnie spędzony czas wzbudził w nich uczucia, które pozostały z nimi na zawsze.

  ❣️"Nienawistne igraszki" Ana Rose

  Miłość typu hate/love w najlepszym wydaniu.

  ❣️"Tajemniczy chłopak" Małgorzata Kasprzyk

  Studencka miłość rozkwitająca na Mazurach.

  ❣️"Czarne róże" Cassie D.

  Pod drzwiami Sophie ktoś zostawia czarne róże. Tajemniczy wielbiciel czy może morderczy psychofan?

  ❣️"Tureckie pożądanie" Samantha Louis

  Znudzenie w związku i chęć odkrycia czegoś nowego z tureckim jegomościem.

  ❣️"Gniewińskie niebio" Adriana Rak

  Opowieść o miłości jaką przeżyć chciałby każdy. O cieple, rodzinie i wytrwaniu w dawnych zobowiązaniach.

  ❣️"Walentynkowa niespodzianka" Alicja Skirgajłło

  Isabelle zawrócił w głowie starszy i mroczny wnuk jej szefowej po czym bez ostrzeżenia zniknął. Niedługo Walentynki, czy ON powróci?

  ❣️"Love. Enter." Justyna Dziura

  Podczas czytania tej historii cały czas się uśmiechałam. Julka i Darek poznali się przez internet i tak zaczęła się ich przygoda.

  ❣️"Właściwa droga" Angelika Ślusarczyk

  Choroba, rozstanie, górskie krajobrazy i przebaczenie. Bo tylko ono może przynieść ulgę.

  ❣️"Miłość od drugiej strony" Dominika Smoleń

  Historia o wychodzeniu z cienia i próbie zrozumienia wybranej drogi przez rodzinę.

  Całość to bardzo przyjemna lektura, akurat na wakacyjne popołudnia. Każde z opowiadań wywołało u mnie wiele emocji, począwszy od śmiechu, przez wzruszenie po zdenerwowanie. Miłość również niesie za sobą cały ogrom uczuć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Kilka chwil miłości" - brzmi to dość realistycznie, prawda?

  Dziś przytuptałam do Was z recenzją antologii, w skład której wchodzą mniej i bardziej znane mnie nazwiska. Jak można się domyśleć są to opowiadania z gatunku literatury obyczajowej/romansu. Z ogromnym skupieniem czytałam każde z nich i jedne podobały mi się bardziej, drugie zdecydowanie mniej. Dzięki niej miałam również okazję poznać pióro nieznanych mi dotychczas autorów i powiem Wam tak...

  Opowiadanie, które najbardziej przypadło mi do gustu to "Gniewińskie niebo". Czytałam je kilka razy i tak właściwie to znam je już na pamięć. Pióro autorki znam już od pewnego czasu i chyba za jej opowiadaniem czekałam najbardziej. Dlaczego? To dość proste pytanie. Każda jej książka/opowiadanie jest bardzo, ale to bardzo realistyczne. Nie ma w nim rzeczy, które dzieją się tylko i wyłącznie w książkach. Czasami mam wrażenie, że jej historie pisze samo życie, a co za tym idzie mam nadzieję, że pomysły nigdy jej się nie skończą.

  No dobrze, było najlepsze opowiadanie, to czas może na najgorsze?

  Zdecydowanie nie przypadło mi do gustu opowiadanie Alicji Skirgajłło pt.:"Walentynkowa niespodzianka". Dla mnie jest one jakąś kompletną pomyłką, a pióro autorki w ogóle mnie do siebie nie przekonuje. Teraz jestem pewna, że nie sięgnę więcej po jej książki, bo wiem, że nie są one dla mnie i szkoda mi na nie czasu.

  Jeśli chodzi o ogólne spojrzenie na całą antologię, to jestem na tak. Choć "Kilka chwil miłości" pasuje mi bardziej na okres walentynkowy, aniżeli wakacyjny, to miłośnikom romansu mogę go spokojnie polecić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Zauroczenie, ciekawość, pożądanie, a w końcu miłość.Trudno znaleźć drugą połówkę, a co dopiero tak po prostu o niej zapomnieć. Niby nic nie trwa wiecznie, ale miłość rządzi się swoimi prawami. Ona nie ma zasad ani reguł. Nigdy nie wiemy, kiedy nas dopadnie i nas…”

  Miłość to to magiczne uczucie, którego nie da się opisać w jednej definicji. Dla każdego jest inna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Czasem zaskakująca, od pierwszego wejrzenia, a czasem taka, która rodzi się poprzez przyjaźń. Przynosi uśmiech lub rani. Różne są oblicza miłości, jednak łączy je jedno - ona nigdy nie pyta o zgodę, pojawia się czy tego chcemy czy nie.

  “Kilka chwil miłości” to zbiór czternastu opowiadań, które zostały napisane przez czternastu autorów. Każde z nich pokazuje inne oblicze miłości. Łączy je jedno - wszystkie chwytają za serce. Opowiadania pokazują, że miłość może uratować życie lub odmienić je, może nas skrzywdzić lub uszczęśliwić. Autorzy pokazują że każdy zasługuje na miłość, czy to człowiek czy zwierzę. Miłość nie patrzy też na wiek, przychodzi nieproszona.

  “Kilka chwil miłości” to przepiękny zbiór opowiadań, bardzo się wciągnęłam i nie mogłam oderwać. Bohaterów każdego z tych opowiadań polubicie od pierwszych zdań. Nie potrafię wybrać jednego, najlepszego, bo wszystkie są świetne. Jednak jest jedno które na pewno zapadnie mi w pamięci na długo, to opowiadanie pt: “Mój przyjaciel Człowiek”.

  Autorzy “Kilku chwil miłości” zabierają nas do świata pełnego uczuć i różnych odcieni miłości. Na końcu książki jest miejsce na historię miłosną czytelnika - uważam, że to świetna okazja na napisanie opowiadania i dobra pamiątka. “Kilka chwil miłości” to zbiór opowiadań przy którym na pewno nie będziecie się nudzić !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Wydawnictwo WasPos
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 400
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366425767
 • Język: polski
 • ISBN: 9788366425767
 • EAN: 9788366425767
 • Wymiary: 14.3x20.5x3.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Kilka słów o miłości 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kilka słów o miłości

Karolina i Szymon są przyjaciółmi. Zawsze mogą na siebie liczyć. Ona jest w szczęśliwym związku, a ON nie wierzy w miłość, wikłając się w liczne romanse, lecz nie szukając nikogo na stałe. Gdy spotyka siostrę Karoliny, niepokorną Weronikę, sądzi, że oboje patrzą w tym samym kierunku. W końcu jednak...
Obca miłość. Wszystkie nasze chwile. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obca miłość. Wszystkie nasze chwile. Tom 1

Weronika wiedzie na pozór szczęśliwe życie jako jedyna spadkobierczyni fortuny Skarbierskich. Zdradzona przez narzeczonego, stara się unikać miłości, ciągle żyjąc wspomnieniami nieudanego związku. Po nagłej śmierci dziadka wspierana przez współlokatorkę, a zarazem przyjaciółkę, Milenę Bielską,...
Chwila na miłość 5/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chwila na miłość

Poruszająca najczulsze struny duszy bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety Czy chwila wystarczy, aby narodziła się miłość, która nie zna granic? Porywająca historia niezwykłej miłości pomiędzy Polką i Bośniakiem, która została wystawiona na najtrudniejszą próbę. Narodziła się w...
Wojna i miłość T.15 Chwila triumfu 0/5 Nasza cena:
10,40 zł 11,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna i miłość T.15 Chwila triumfu

Po ucieczce z kliniki ciężarna siostra Jana ukrywa się w Hamburgu. Szukają jej ludzie Rothmeiera i gestapo. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności Hjordis trafia pod troskliwą opiekę Gerdy i jej siostrzeńca Günthera. Pomiędzy nią a mężczyzną rodzi się uczucie. Kobieta zgadza się, by lekarz...
Domniemanie niewinności. Tom 3. Prawo miłości 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Domniemanie niewinności. Tom 3. Prawo miłości

Trzeci tom jednej z najlepiej ocenianych serii erotycznych na świecie! Kiedy Andrew ostrzegał ją, że jest zimnym i bezdusznym draniem, który nigdy się nie zmieni, powinna była mu uwierzyć. Jednak teraz jest już za późno, bo Aubrey się zakochała. Wydawało się, że wszystko między nimi się układa, ale...
Szczypta miłości 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczypta miłości

Piękna opowieść o miłości, która nie zna granicy wieku ani statusu społecznego Pru Plum jest właścicielką słynnej i szalenie modnej piekarni Mayfair. To typ kobiety, która roztacza wokół siebie aromat Chanel, a na fryzjera wydaje fortunę. Niemal nikt nie uwierzyłby, że ta atrakcyjna kobieta ma już...
Kraina miłości i zatracenia 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraina miłości i zatracenia

Karaibski czar, nadmorski klimat i rytmy Wysp Dziewiczych tłem do niesamowitej magii. Kraina miłości i zatracenia to niezwykła saga rodzinna w postaci nagradzanego debiutu pulsującego magicznymi rytmami karaibskich Wysp Dziewiczych. Na początku XX wieku dochodzi do znaczących zmian w polityce...
Kilka godzin do szczęścia pocket 5/5 Nasza cena:
12,44 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kilka godzin do szczęścia pocket

Anna wiedzie spokojne życie - aż do dnia, gdy w skrytce w biurku znajdzie listy, z których wynika, że była adoptowanym dzieckiem. Żeby wyjaśnić tę historię rodzinną, jedzie na Kaszuby, zabierając ze sobą córkę Kasię i wnuczkę Elizę. Ciepła opowieść o sile kobiecej przyjaźni i więzów rodzinnych, a...
Kropla zazdrości, morze miłości 5/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kropla zazdrości, morze miłości

Kinga pogrąża się w rozpaczy po stracie ukochanego, zaniedbując pracę i przyjaciół. Czy otrząśnie się na czas, by nie stracić tego, co najważniejsze i co dotąd trzymało ją przy życiu? Nie jest to łatwe, bo ilekroć Kinga wyjdzie na prostą, powracają do niej koszmary…Tymczasem Hania, przyjaciółka...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula