Kiedy wrócę

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,20 zł
Nasza cena: 21,58 zł 33,00 zł Taniej o: 35%

"Kiedy wrócę" to powieść o młodocianej miłości, zdradzie i emocjach, z którymi nie wszyscy potrafią sobie poradzić. Szczególnie, kiedy nieoczekiwanie pojawiają się tajemnice sprzed lat!

Na ile silna jest miłość? Czy może poradzić sobie z tajemnicami z przeszłości i nienawiścią, jaka wyrosła między bliskimi osobami? W końcu nawiązanie nici porozumienia nie do końca jest najprostszym i najlepszym rozwiązaniem. "Kiedy wrócę" to drugi tom bestsellerowej serii Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

Na życie młodych bohaterów wpływa wiele trudnych do zniesienia sytuacji i zdarzeń. Mateusz postanawia wyjechać na Podkarpacie i tam nieoczekiwanie spotyka dziewczynę, która skrywa niejedną, przerażającą tajemnice. Kosma odsuwa się od Matyldy i wciąż wraca wspomnieniami do zdarzeń z przeszłości. Wojtek i Ewelina wyjeżdżają z Rokietnicy, a Leon i Weronika muszą podjąć ważną i wiążącą decyzję. Niestety, to nie koniec wspólnych tajemnic i powiązań sprzed lat. Nie jest łatwo dojść do porozumienia i wybaczyć sobie zdarzenia, do których nigdy nie powinno dojść. Czy miłość będzie na tyle silna, że pozwoli bohaterom zacząć wszystko od nowa?

"Kiedy wrócę" to powieść pełna dramatu, złości, zdrady i niekoniecznie pozytywnych uczuć. Jednocześnie bez koloryzowania przedstawia trudne sytuacje życiowe. Tutaj wszystko nabiera realizmu i sprawia, że doskonale odnajdujemy się w skórze niejednego bohatera.


O autorce

Agnieszka Lingas-Łoniewska jest polską pisarką, która tworzy książki łączące sensację, kryminał i romans. Zadebiutowała w 2010 roku powieścią "Bez przebaczenia". Obecnie bestsellerowa autorka wielu powieści. Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  DWA POKOLENIA

  Bohaterami
  tej książki zostali młodzi, choć wystarczająco ciężko doświadczeni już ludzie pochodzący z różnych środowisk, choć złączeni przyjaźnią, miłością czy przeszłością skrywaną przez ich rodziny. Różni pod względem osobowości, podążający innymi ścieżkami i szukający odmiennych sposobów na własne problemy. Muzyka, ucieczka, zamknięcie się w sobie… a emocji, lęku, strachu i nadziei zarówno w ich życiu, jak i w tej książce nie brak. Za ich plecami, niczym cienie, krąży starsze pokolenie, być może już nie tak akcentowane jak w poprzedniej części, ale wciąż dające o sobie znać. Namieszają tutaj rodzice głównych bohaterów, oj namieszają. I zaskoczą czytelnika przemianą, rozwojem sytuacji czy finałem.

  ELEMENT ZASKOCZENIA

  Autorka ma lekkie pióro, w wyniku czego buduje przystępnych bohaterów i chwytliwe sytuacje. Szanuje emocje czytelnika po to, by móc potem uderzyć prawdziwą sensacją. Być może w tym tomie nie ma już tak wielu zwrotów akcji, jak w poprzednim, jednak wciąż pozostaje ich wiele i niektórych z nich kompletnie się nie spodziewałam. A fakt, że w przypadku książki gatunku New Adult da się jeszcze zaskoczyć już w sam w sobie świadczy dla mnie o oryginalności i wartościowości powieści.

  PALETA EMOCJI

  Jest zdrada, rozstanie, wewnętrzna przemiana, nieśmiałe kontakty przeradzające się w coś więcej i jest zaufanie. Nie brakuje także śmierci, bo przecież autorka wie, że słodkie i ociekające wyłącznie powodzeniem scenariusze zaliczane są do mało wiarygodnych bajek. Smutek i ból mieszają się z radością, płacz z muzyką, a nadzieja idzie w parze z rozpaczą. W tej książce wszystko i wszyscy znajdą swoje miejsce. Gdzie? U boku kogo? Z jakimi wnioskami? Tego zdradzić Wam nie mogę.

  W PORÓWNANIU Z PIERWSZYM TOMEM…

  Jak na dylogię przystało, jeśli ktoś decyduje się na przygodę u boku owej historii musi mieć świadomość tego, że czeka go przeczytanie dwóch książek. Najlepiej zaopatrzyć się w oba tomy od razu i nie robić zbyt długiej przerwy pomiędzy ich czytaniem gdyż Agnieszka Lingas-Łoniewska wyposażyła je w sporą liczbę bohaterów. A że pamięć lubi zawodzić, potem można mieć problem się w tym wszystkim odnaleźć. Drugi tom z pewnością dorównał poziomem pierwszemu i stał się dowodem na to, że autorka w temacie powieści dla młodzieży ma jeszcze wciąż wiele do powiedzenia.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja pochodzi z bloga [Adres usunięty]

  Jest to druga i zarazem ostatnia część historii, którą poznaliśmy w Kiedy zniknę. Mateusz postanawia wyjechać na Podkarpacie. Tam stara się ułożyć sobie życie na nowo, a przede wszystkim pragnie zaznać spokoju. Zakłada zespół ze znajomym z przeszłości, oprócz tego prowadzi lekcje gry w miejscowej bibliotece. I to właśnie dzięki jednemu podopiecznemu poznaje dziewczynę.

  Oprócz tego poznajemy również losy dalszych bohaterów. Matylda walczy o Kosmę i stara się go wspierać, kiedy ON nie potrafi sobie wybaczyć tego, co się wcześniej wydarzyło. Wojtek i Ewelina wyjeżdżają, Leon i Weronika muszą podjąć poważne decyzje. W dodatku przeszłość znów puka do drzwi naszych bohaterów. Pojawiają się też nowe postaci. Czy w końcu wszyscy zaznają upragniony spokój i będą szczęśliwi?

  Bałam się, że drugi tom będzie tutaj troszeczkę na siłę, ale całe szczęście się myliłam. Drugi tom według mnie jest jeszcze bardziej wciągający. Mam też wrażenie, że postać a raczej historia Mateusza jest tutaj dominująca. Oczywiście poznajemy też losy innych bohaterów - głównie Matyldy, Kosma, Lenki i nowego bohatera. Pozostali nie mają większego epizodu.

  Minusem, który pojawił się także w poprzednim tomie, to miłość. Mateusz poznaje dziewczynę i znów to szybkie wyznanie miłości. No sorry, ale tego nie kupuję. Zaś sama postać Pauli - polubiłam tę dziewczynę. Przydarzyła jej się tragedia, z którą sama musiała sobie poradzić. Nikomu nie wyjawiła prawdy, przez co ludzie zaczęli rozsiewać fałszywe plotki na jej temat.

  Muszę przyznać, że jednak takiego zakończenia się nie spodziewałam. Gorzkie i smutne, jakby bohaterowie mieli za mało tych uczuć w swoim życiu, ale! Broń Boże, nie uważam tego za minus tej książki. Po prostu autorka bardzo mnie zaskoczyła.

  Mam wrażenie, że czytało mi się jeszcze lepiej. Wciągnęłam się od pierwszej strony i nim się obejrzałam, już kończyłam.

  Jest to dobre zwieńczenie całej tej historii. I mimo że przeszłość zawsze będzie wracała do życia naszych bohaterów, to Ci sobie poradzą, bowiem tworzą jedną wielką rodzinę i mogą na sobie polegać.

  Naprawdę polecam sięgnąć po tę dylogię. Pomimo małych minusów jest to dobra historia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Moje dorastanie to jedno wielkie zakochanie. I nie chodzi o pierwszą miłość, która w założeniu miała trwać do grobowej deski. Z tego, co pamiętam, to obiekty zmieniały się z prędkością światła. Ileż łez wylałam, gdy Paweł z 8c „zaczął chodzić” z Dominiką z 8b! Ja byłam dopiero w 4a, więc może dlatego… Ile listów napisałam do mojej kuzynki, żaląc się na cały sprzysiężony przeciwko mnie świat. Słałam je pocztą, bo wówczas o mailach nie było jeszcze mowy. Ba! Pamiętam, jak telefon stacjonarny nam założyli. Właściwie to chciałabym móc napisać, że byłam buntowniczką, opisać, jak rodzice musieli się ze mną męczyć – byłoby na pewno bardziej interesująco. Tymczasem nudy – wzorowa uczennica, niepaląca, niepijąca, w dodatku harcerka. Permanentnie zakochana. Trochę się to zmieniło, kiedy się zestarzałam i dobrnęłam do okrągłej “dwudziestki”. Zrobiłam się bardziej wyważona, może nieco ostrożniejsza w lokowaniu uczuć, bardziej skupiona na tym, co zrobić ze sobą w życiu, w którą stronę pójść.

  Może dlatego, że to moje dorastanie pod względem „miłosnym” było dość bogate, a cała reszta młodzieńczych przewin mnie ominęła, nie jestem zwolenniczką książek z gatunku young adult oraz new adult. Jakoś niespecjalnie interesują mnie gwałtowne porywy serca, zawody miłosne, ucieczki z domu, popalanie papierosów w piwnicy itp. Nie ciągnie mnie również do dylematów, które sama musiałam rozwiązywać jako osiemnasto- czy dziewiętnastolatka. Jak to się mówi: każdemu według potrzeb. Ja takowych nie mam, więc na moim blogu nie przeczytacie wielu recenzji tego typu książek. Jeśli już się pojawią, muszą być wyjątkowe.

  Na chwilę obecną jest tylko jeden gwarant tego, że książka z gatunku new adult porwie kogoś z moim nastawieniem. Tym gwarantem jest Agnieszka Lingas-Łoniewska, a jej najnowsza powieść, którą przeniosła mnie w dawno minione czasy, okazała się strzałem w dziesiątkę. Właściwie to mogę powiedzieć tylko jedno: to niebywałe! W walce pomiędzy czytelnikiem a autorką, Agnieszka Lingas-Łoniewska wygrywa za każdym razem, a ja nie mogę pozbierać się przez kilka dni.

  Pisarka nie kazała nam długo czekać na swoją kolejną książkę. Właściwie to można kolokwialnie powiedzieć, że poszła z tak zwanej „grubej rury” i od razu zafundowała nam dwie lektury, pisząc dylogię „Kiedy zniknę” oraz „Kiedy wrócę”. Rozpusta!

  Tym razem nasza „dilerka emocji” zabrała nas do niewielkiego miasteczka, jakim jest Rokietnica i przedstawiła nam paczkę znajomych ze szkoły – niektórzy z nich tworzą pary, niektórzy szczególnie mocno się przyjaźnią, wszyscy powoli się usamodzielniają. Wydawałoby się, że to nic nadzwyczajnego. Jednak ci młodzi ludzie mają jeden zasadniczy problem: swoich rodziców, którzy – tak jak oni – wzajemnie się przyjaźnili i zakochiwali. Niestety historia sprzed lat odbije swoje piętno na młodzieży i wywróci ich życie do góry nogami.

  Trudno jest pisać o fabule, nie chcąc zepsuć Wam radości z czytania. Ta opowieść osnuta jest aurą tajemnicy, niedopowiedzeń, wzajemnych oskarżeń i złych wyborów. To wszystko okraszone jest rockową muzyką, którą tak bardzo lubię i która towarzyszyła mi podczas lektury. Lingas-Łoniewska wykreowała swoich bohaterów w taki sposób, że każdy z nich jest uosobieniem jakiegoś problemu, z którym walczą ludzie w podobnym wieku. Tak przynajmniej ja odczytałam tę dylogię. Nadając im cechy, które możemy obserwować wśród młodych-starych, przybliżyła ich do prawdziwego życia i sprawiła, że czytelnik zapomina, że to tylko wymyślona historia. Wiecie, co przekonuje mnie najbardziej? Że to nie jest historia z cyklu „Kocham Cię” – „A ja Ciebie”. To nie jest lektura sprowadzona do dialogów nafaszerowanych wszelkimi możliwymi emocjami. Tak zwyczajnie w świecie – nie jest przegadana. Ta dylogia ma w sobie prawdziwie romantyczną duszę, której nieobce są dramaty, okrutne wybory i bolesne rozstania. Może dlatego tak bardzo przypadła mi do gustu? Może też dlatego, że przypomniała mi czasy, gdy sama paradowałam z gitarą, układałam słowa, rozpisywałam akordy, sprawnie skacząc między „durami” a „mollami”. Przypomniałam sobie całą ceremonię oddawania w moje ręce pierwszej gitary akustycznej marki Defil oraz mój zapał do nauki, późniejszą szkołę muzyczną i… kolejne młodzieńcze miłości przeplatane staraniami, by wypracować sobie dobry start w dorosłość.

  Dziękuję za tych kilka sentymentalnych wieczorów w towarzystwie prawdziwych bohaterów i dobrej muzyki. Za treści, które przyswajałam z wielkim zainteresowaniem i bez najmniejszego znudzenia. To właśnie jest Agnieszka Lingas-Łoniewska – gwarant dobrej jakości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Kiedyś po ciebie wrócę 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedyś po ciebie wrócę

Roksana wraca do rodzinnego miasteczka po rocznej nieobecności. Ma jasny cel – musi  się dowiedzieć, co spotkało Anię, która pewnej nocy jakby rozpłynęła się w powietrzu. Znajdzie tego, kto od samego początku kłamie. Zrobi to, chociaż w sieci przemilczeń i tajemnic niełatwo odnaleźć ścieżkę...
Wrócę po ciebie 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wrócę po ciebie

Czy miłość może pokonać śmierć? Współczesna bajka o tym, jak naprawić krzywdy, które człowiek uczynił sobie i innym. Ethan jest znanym psychoterapeutą, człowiekiem sukcesu. Bogaty i szczęśliwy, dla kariery poświęcił życie rodzinne i miłość. Pewnego ranka budzi się na swoim jachcie u boku...
Kiedy księżyc jest nisko 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy księżyc jest nisko

Mahmud kocha swoją żonę Feribę ponad życie. Są razem szczęśliwi i dobrze im się wiedzie. Wszystko jednak się zmienia, gdy w ich kraju wybucha wojna, a do władzy dochodzą talibowie. Mahmud, z zawodu inżynier, staje się celem nowego reżimu fundamentalistów i zostaje zamordowany. Feriba, zmuszona do...
Kiedy odszedłeś 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy odszedłeś

Nie myśl o mnie za często… Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj. Will Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić. A jednak Kiedy odszedłeś to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy...
Kiedy jak nie dziś 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy jak nie dziś

Klara, studentka medycyny, wyjeżdża na wakacje do ojca, który prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Nie wie, że to będzie lato pełne niespodzianek. Rodzące się między nią a Maćkiem uczucie zostanie wystawione na niejedną próbę, a tajemnica skrywana przez matkę Klary, namiesza w życiu całej...
Nie mogę się doczekać... kiedy wreszcie pójdę do nieba 5/5 Nasza cena:
27,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie mogę się doczekać... kiedy wreszcie pójdę do nieba

Niebo jest właśnie tu, gdzie mieszkasz. Niebo to twoja rodzina, przyjaciele, sąsiedzi. Codzienne troski, małe radości, cuda zwykłego dnia... Bestseller "The New York Times". Słyszeliście już? Starszej pani Elner przydarzył się straszny wypadek, jej siostrzenica zemdlała i nie może dojść do siebie...
Kiedy wszystkie dziewczyny odejdą wyd. 2 0/5 Nasza cena:
25,87 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy wszystkie dziewczyny odejdą wyd. 2

Są kłamstwa, które skrywamy, namiętności, którym ulegamy, i przeszkody, które pokonujemy, byleby tylko poznać prawdę…   Charlotte i Jocelyn to siostry i zupełne przeciwieństwa. Charlotte – ostrożna i odpowiedzialna, nie ma ochoty na przygody, zwłaszcza po bolesnym rozstaniu z narzeczonym. Jocelyn –...
Kiedy ciebie nie ma 4/5 Nasza cena:
23,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy ciebie nie ma

Miała piętnaście lat i była ukochaną córką swojej matki. Miała przed sobą całe życie. I nagle, w mgnieniu oka, Ellie zniknęła. Po dziesięciu latach Laurel wciąż nie straciła nadziei, że znajdzie Ellie. I wtedy spotyka czarującego, charyzmatycznego nieznajomego, który robi na niej piorunujące...
Kiedy byłyśmy siostrami 4/5 Nasza cena:
30,02 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy byłyśmy siostrami

Miłość dwóch sióstr. Wojna, która je rozdziela. Dziecko, dla którego gotowe są zrobić wszystko. Hamburg. Rok tysiąc dziewięćset szesnasty. Viviane i Elisabeth dorastają pod troskliwą opieką  w mieszczańskiej rodzinie. Niepokorna i kochająca wolność Viviane wymyka się często potajemnie do sąsiedniej...
Kiedy zniknę 5/5 Nasza cena:
25,41 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy zniknę

" Co zrobiliście tamtego lata?Mateusz to utalentowany gitarzysta i autor pięknych piosenek. Razem z matką i siostrą mieszka w niewielkiej Rokietnicy. Kiedy otrzymuje szansę na zrobienie kariery rockowej, nie waha się ani chwili, aby wyrwać się z dusznego, przeoranego podziałami miasteczka i...
Kiedy cię poznałam (pocket) 5/5 Nasza cena:
11,32 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy cię poznałam (pocket)

Mądra, wzruszająca i podnosząca na duchu książka autorki Love, Rosie i PS kocham Cię. Jasmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona do odejścia z pracy stwierdza, że miłość do siostry to za mało, by nadać sens jej życiu. Rozpaczliwie próbuje znaleźć coś, co wypełniłoby...
Wrócę po ciebie. Firma. Tom 1 5/5 Nasza cena:
37,72 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wrócę po ciebie. Firma. Tom 1

Nazywam się James Fenici, a ty nigdy nie zobaczysz, że nadchodzę. Poruszam się w cieniu, jakbym sam był ciemnością. Ukrywam się tam, gdzie nikt nie spogląda. Nie przestrzegam żadnych zasad, nie znam granic, nie biorę jeńców i nigdy, przenigdy się nie waham. Nie jestem rycerzem w lśniącej zbroi:...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula