Kazanie na Areopagu. 13 katechez

Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
168
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Nasza cena: 27,65 zł 39,90 zł Taniej o: 31%

“Kazanie na areopagu”, to odnalezione rękopisy Karola Wojtyły opublikowane w czterdzieści lat po wyborze polskiego biskupa na papieża.

Wciąż aktualny przewodnik po wierze w Boga.

"Kazanie na Areopagu. 13 katechez" jest pierwszym opracowaniem odnalezionych tekstów Karola Wojtyły. Dzieło pomyślane przez autora jako utwór literacki, napisane przez niego w całości i prawdopodobnie przeznaczone do publicznej prezentacji zachowało się w postaci rękopisu oraz maszynopisu. W niniejszej publikacji podano je w takiej formie, by Czytelnik mógł dostrzec drobne różnice między tymi dwiema postaciami. Jest to jednocześnie jedyny literacki tekst Karola Wojtyły sprzed jego pontyfikatu, tekst, w którym przedstawia ON i omawia podstawy wiary chrześcijańskiej.

Spisane przez przyszłego papieża katechezy są pokłosiem jego pielgrzymki do Ziemi Świętej. Odbył ją w 1963 roku wraz z innymi uczestnikami Soboru Watykańskiego II, odwiedzając po drodze Grecję i ateński Areopag, miejsce, w którym dwa tysiące lat wcześniej święty Paweł z Tarsu wygłosił kazanie. Nieco ponad trzy lata po powrocie z Grecji Karol Wojtyła analizując słowo po słowie mowę świętego Pawła do Ateńczyków, spisał swoje rozważania tworząc cykl trzynastu lekcji. Teksty te z biegiem czasu nie tracą na sile ani aktualności. Mogą one stanowić swego rodzaju drogowskaz w myśleniu o wierze i w przekazywaniu jej w czasach współczesnych. Są zaproszeniem do nie tylko uważnej lektury Pisma Świętego, ale również wędrówki w głąb siebie i odkrywania istoty wiary.


O książce

Lektura tekstów katechez była dla mnie osobiście podróżą w jakże żywe wspomnienia papieża pogrążonego w Bogu. Głębia katechez odzwierciedla doskonale to jego niesamowite spojrzenie na świat z perspektywy wspólnoty z Ojcem, Synem i Duchem Świętym.

fragment wstępu ks. kardynała Stanisława Dziwisza

Biblijne źródło, istotna obecność tradycji Kościoła i wielkich dziejów myśli filozoficznej, pełen wiary opis sakramentalnej liturgii - to wszystko w organicznej jedności stanowi strukturę i poszczególne warstwy katechez Wojtyły, które jako całość można nazwać jego autorską Wielką Katechezą. Ze względu na jej konstrukcję, syntetyczność i skrótowość, szerokość i głębię spojrzenia trzeba stwierdzić, iż mamy tu do czynienia z jednym z najważniejszych dzieł biskupa z Krakowa. Bez wątpienia katecheza ta stanowić będzie cenne narzędzie nie tylko w myśleniu o wierze, ale i w jej przekazywaniu w czasach, kiedy Bóg na nowo stał się dla wielu „Bogiem nieznanym”. Każdy, kto dzisiaj staje oko w oko z wyzwaniami współczesnego świata i chce w nim mówić o Bogu, prowadząc od konkretnej sytuacji Jego zaćmienia i zapoznania wśród ludzi do rozpoznania, powinien poświęcić wiele uwagi temu, co i jak Wojtyła zapisał w swoich katechezach. Wielka Katecheza bowiem to nie tylko intelektualna przygoda odkrywania prawdy chrześcijaństwa, ale i praktyczny przewodnik, jak dzisiaj mówić o Bogu.

ks. Robert J. Woźniak, "Wielka Katecheza Karola Wojtyły", wprowadzenie teologiczne


Słów kilka o Karolu Wojtyle

Karol Wojtyła to polski duchowny rzymskokatolicki. W latach 1978-2005 pełnił posługę papieską przybierając imię Jan Paweł II. Był poetą i poliglotą, aktorem, dramaturgiem i pedagogiem. Autor czternastu encyklik, ponad czterdzieści listów apostolskich, czternaście adhortacji apostolskich, kilku Konstytucji apostolskich, kilkunastu książek, które wydał jako Karol Wojtyła, w tym utwory poetyckie oraz tytułów powstałych w czasie pontyfikatu, np. "Przekroczyć próg nadziei" czy "Wstańcie, chodźmy!".

Czytaj całość

Recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Kazanie na Areopagu
 • Autor: Karol Wojtyła
 • Wydawnictwo Literackie
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 168
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788308064993
 • Język: polski
 • Podtytuł: 13 katechez
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788308064993
 • EAN: 9788308064993
 • Wymiary: 17.5x24.8x1.8 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula