Kawa

Kawa, czarna, z mlekiem, z cukrem lub bez... Każdy ma swoją ulubioną, dlatego jest świetnym pomysłem na prezent.


Czy wiesz, że kawa w Polsce pojawiła się dopiero po 1683 roku? Po bitwie pod Wiedniem zaczęto pić kawę po turecku. Jej wielkimi miłośnikami stali się Jan III Sobieski i Bohdan Chmielnicki.

Jednak pijanie kawy stało się bardziej popularne na przełomie XVII i XVII wieku. To wtedy w Gdańsku powstały pierwsze kawiarnie. Z czasem kawa przestała być napojem elitarnym i zyskała coraz większą liczbę zwolenników. Zaczęto dodawać do niej cukier, mleko i śmietankę. Sławna wśród cudzoziemców była „kawa po polsku” z wyborową, tłustą śmietaną.

Sam napój z palonych i mielonych ziaren kawowca pochodzi z Etiopii, ale dziś pija się go na całym świecie. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki czy kubka kawy. Pijamy ją wszędzie: w domu, w pracy, w kawiarniach, a nawet zabieramy ze sobą w drogę. Uwielbiamy jej smak i to, że dodaje energii.

W tym miejscu znajdziesz wiele gatunków i rodzajów kaw. To aromatyczne ziarna z różnych zakątków globu. Sięgnij po nie i podaruj sobie lub komuś bliskiemu chwilę przyjemności.

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej

Zapowiedzi

więcej