Kastor. Bezlitosna siła. Tom 1

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 40
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
300
Nasza cena: 28,05 zł 39,90 zł Taniej o: 30%


Powieść pod tytułem "Kastor" jest pierwszą częścią z serii "Bezlitosna Siła" autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Cykl opowiada o mężczyznach uprawiających MMA, a także kobietach, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp.

Wszystkie te osoby mają za sobą tajemniczą i mroczną przeszłość. Jedynym sposobem na to, by wyszły z problemów związanymi z wcześniejszymi latami, jest miłość silniejsza od wyroku losu. Książka ta powinna znaleźć się w biblioteczce każdego miłośnika ponadprzeciętnej literatury oraz świetnych romansów.

Głównym bohaterem tej powieści jest Konstanty "Kastor" Lombardzki, zawodnik, który odnosi liczne zwycięstwa zarówno w życiu zawodowym, jak i na ringu. Jest twardym i pozbawionym empatii mężczyzną. To maska, którą zakłada, by zakryć dramat sprzed lat. Poznaje Anitę Sokół - dziewczynę skromną, cichą, lękliwą, która zatrudnia się u niego jako sprzątaczka biura. Nie jest to jej jedyna praca - kobieta swój czas poświęca także na zarabianie pieniędzy w klubie, ponieważ musi spłacić długi. Spotkanie Anity spowodowało, że wszystko to, co tworzyło z Kastora największego twardziela, w jednej chwili pękło i wytworzyło szczelinę, która pozwoliła na zaistnienie w bohaterze nowego uczucia. Autorka zadbała o wspaniałe emocje oraz niezapomniane wrażenia podczas zagłębiania się w utwór. Nie brakuje w nim chwil, które chwytają za serce i wzruszają do łez. Lektura może okazać się kolejnym wielkim sukcesem pisarki. Ciekawa fabuła oraz wartka akcja spodobają się wszystkim czytelnikom.

Agnieszka Lingas-Łoniewska, inaczej znana jako Dilerka Emocji, jest autorką ponad 30 bestsellerów. To bardzo ceniona polska pisarka, wielokrotnie nagradzana dzięki swoim umiejętnościom. W 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie "Gazety Wrocławskiej" "Kobieta Wpływowa". Do jej najlepszych utworów zaliczają się: "Bez przebaczenia'", "Boys from Hell", "Jesteś moja, dzikusko" oraz "Klub niewiernych".
Recenzje (40)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  To była chyba moja ostatnia przygoda z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Jak dla mnie, podobnie jak w przypadku kilku ostatnich jej książek, które przedstawiałam Wam na profilu, zaczęła pisać wszystko na jedno kopyto. Randka z "Kastorem" była lepsza od moich tegorocznych spotkań z twórczością autorki, jednak zostawiła bardzo gorzki posmak na języku i woń rozczarowania.

  „Chcę być twoim wsparciem, twoim przyjacielem i obrońcą̨. Nikt nigdy nie dotknie cię̨ wbrew twojej woli. Przysięgam. Inaczej zginie.”

  Temat kobiet będących ofiarami przemocy i szukających pomocy można było lepiej ugryźć. Cieszę się, że został w ogóle poruszony, niemniej jego potencjał jest znacznie większy. Poza tym, gdy Colleen Hoover zabrała się za niego, to płakałam. Dosłownie łzy ciekły mi ciurkiem po twarzy. Tutaj emocje były, ale nie tak duże, jak bym chciała. A i tak miałam już zaniżone oczekiwania po lekturze "Zakrętów losu" czy "Randki z Hugo Bosym".

  "- Gdzie ja cię znalazłem, mała?

  - W piekle.

  - Cholernie ciekawe miejsce, samych fajnych ludzi tam spotykam."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzień dobry poniedziałku ☀☕

  Z nowym początkiem tygodnia, zjawiam się z relacją książki „Kastor” Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Chciałabym przypomnieć również o wznowieniach poprzednich książek autorki, które oficjalną premierę będą miały już 17 lipca. Szczerze przyznam, że już czekam w oknie na kuriera, ponieważ jak zapewne wiecie wznowienie - Zakrętów losu, dzięki któremu poznałam tą serie, sprawiło mi ogromną ucztę czytelniczą.

  Wracając do książki, o której chciałam wam dzisiaj opowiedzieć. „Kastor” to historia budzącej się miłości i namiętności dwojga ludzi, niosących ogromny bagaż trudnej przeszłości. Bagaż którego nigdy nie będą w stanie się pozbyć, lecz idąc wspólnie ich droga obierze zupełnie nowy kierunek. Uczucie bezlitosnego zawodnika MMA oraz skromnej dziewczyny łaknącej bezpieczeństwa wzbudza wiele emocji.... ALE ...... no właśnie mam tutaj kilka ALE. Jeśli czytacie moje recenzje, wiecie iż takie tematy jak przemoc czy tym bardziej molestowanie dzieci, moim zdaniem nie powinny znajdować miejsca w tego rodzaju książkach. Tutaj niestety jest to bardzo znaczący wątek, o którym czytamy wielokrotnie, dlatego moja ocena tej książki jest dość ciężka. Klimat zbudowany wokół głównego bohatera oraz jego relacja z bohaterką powoduje dreszcz emocji, jednak element historii o którym wspomniałam bardzo mi przeszkadzał. Jeśli i wy czytaliście, podzielacie się swoimi opiniami na ten temat. 😉😉😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Biznesmen Konstanty Lombardzki odnosi sukcesy w życiu zawodowym i w klatce. To niezwyciężony zawodnik walk MMA ukrywającym się pod pseudonimem Kastor. Dąży do celu za wszelką cenę, nie zważa na ludzkie uczucia. Ludzie go irytują, woli samotność. Bezczelny, niezależny, pozbawiony empatii. Czasem ogarnia go szaleństwo, a wtedy zakłada maskę i staje się panem świata jako bezlitosny Kastor, by zdusić w sobie potwora. W klatce nie ma litości, zasad, i reguł, tylko brutalna walka. Lecz pod maską kryje się tragedia chłopca, który przeszedł w dzieciństwie piekło. W pancerzu Kastora pojawia się małe pęknięcie, gdy poznaje spokojną i skromną Anitę, nieco lękliwą. Pracuje, by zdobyć pieniądze na spłacenie długów z przeszłości. Uważa się za skażoną i brudną, bo też przeszła piekło. Niechcący zwraca na siebie uwagę Kostka. Popsuta przez innych, prosi, by ją naprawił…

  Anita i Konstanty oboje pochodzą z piekła i dalej żyją w piekle przeszłości w codzienności, walcząc ze swoimi diabłami. Dobrze mieć obok siebie drugą bliską osobę, bo razem walczyć łatwiej, ale wpierw trzeba komuś zaufać i się otworzyć. Wzajemne przyciąganie, przyjaźń, miłość dają siłę, motywację, nadzieję, że będzie lepiej. Anita dodatkowo korzysta z pomocy fundacji. Autorka pokazuje, jak krzywdy wyrządzone dziecku niszczą jego psychikę, co skutkuje traumami i problemami w dorosłości. Emocjonalne kaleki radzą sobie na swój sposób, lecz niskie poczucie wartości, koszmary, lęki nie pozwalają wyjść im na prostą.

  W tej powieści powtarzają się stałe schematy: miejsce akcji, playlista, gra na emocjach, uroda bohaterów, dramatyczna przeszłość, miłość i jej siła, pożądanie, marzenia, perturbacje na drodze do szczęścia, soczysty język. Jedyne, co przyciąga uwagę, to walki MMA. Ich realizm, plastyczność opisu, brutalność i ryk wiwatujących kibiców działają na wyobraźnię.

  Cykl Bezlitosna siła Agnieszki Lingas-Łoniewskiej opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA, których prześladuje ich własna mroczna historia, oraz o kobietach, które doświadczyły przemocy ze strony mężczyzn, a pomoc otrzymują w fundacji FemiHelp. Pierwsza część Kastor to powieść obyczajowa, romans i erotyk w jednym okraszony potem i krwią, bólem i jękiem zawodników MMA i nutą sensacji. Skuteczna walka z traumatyczną przeszłością w teraźniejszości jest możliwa, choć diabły wciąż wyciągają ręce po swoje ofiary. Jak? Przekonajcie się sami.

  Książkę zdobyłam za punkty na portalu Czytam Pierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Każde uczucie to słabość i uzależnienie się od kogoś. Miłość, przyjaźń, nie ma czegoś takiego. Jest tylko władza. I ty ją będziesz miał."

  Żadne z nich nie miało w życiu łatwo. Żadne z nich mimo upływu lat nie uwolniło się jeszcze od demonów przeszłości. Ona – ładna i mądra, ale niesamowicie stłamszona przez życie, wciąż zmuszona uciekać przed złymi wspomnieniami – i On – w teorii idealny kandydat do wzięcia, w praktyce skrzywdzony mężczyzna zabijający własne potwory na ringu MMA. Czy będą w stanie zdjąć maski i zawalczyć o dobro, które w sobie noszą?

  Czym jest historia "Kastora"? Tylko i wyłącznie milionem zlepionych ze sobą historii, które każdy z nas już kiedyś czytał. Jak nie tu, to tam, może w lepszej odsłonie, może w gorszej, ale jestem przekonana, że na pewno miał z nimi styczność. No bo kto nie zna bajki o kopciuszku? Albo słynnego motywu, mówiącego o miłości zwalczającej całe zło? No właśnie. Wystarczą Wam tylko dwa wieczory, ewentualnie trzy, jeśli jesteście uczuleni na wiejące nudą sceny, by przeczytać tę książkę, a później równie szybko, a nawet w dwie/trzecie tego czasu, zapomnieć o Anicie i Konstantym. A także o ich miłosnej historii bez większych emocji czy uniesień.

  Liczyłam na to, że w przypadku "Kastora" wątek dotyczący fundacji FemiHelp dotrze do mojego serduszka. Niestety tak się nie stało, autorka potraktowała ten temat na tyle pobłażliwie, że poza wspomnieniem o kilku wizytach u psychologa, pozwoliła naszej bohaterce na bardzo pobłażliwe życie wobec sytuacji, przez które przeszła w dzieciństwie. A chyba nie do końca tak wygląda proces wyjścia z życiowej traumy.

  Co warto jednak docenić na tle tylu minusów? Myślę, że przede wszystkim styl autorki, dzięki któremu przez całą książkę mknie się bez większych problemów, a także zmieniające się perspektywy, pozwalające spojrzeć na zachowania bohaterów z różnych stron. Podobał mi się także wątek przeszłości Konstantego, poprowadzony o wiele lepiej niż w przypadku Anity. Ale do tej listy chyba nie mogę dorzucić już nic więcej, no może poza całkiem fajną okładką.

  Podsumowując, jeśli szukacie naprawdę lekkiej i niezobowiązującej historii, to nie bronię Wam zainwestować w "Kastora", ale i nie będę ukrywać, że jest na rynku wiele ciekawszych pozycji, które nie będą wymagały wielkiego skupienia, ale jednak coś swoją treścią przekażą.

  Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi CzytamPierwszy.

  Po więcej recenzji zapraszam na bloga lub Instagrama: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Każde uczucie to słabość i uzależnienie się od kogoś. Miłość, przyjaźń, nie ma czegoś takiego. Jest tylko władza. I ty ją będziesz miał."

  Żadne z nich nie miało w życiu łatwo. Żadne z nich mimo upływu lat nie uwolniło się jeszcze od demonów przeszłości. Ona – ładna i mądra, ale niesamowicie stłamszona przez życie, wciąż zmuszona uciekać przed złymi wspomnieniami – i On – w teorii idealny kandydat do wzięcia, w praktyce skrzywdzony mężczyzna zabijający własne potwory na ringu MMA. Czy będą w stanie zdjąć maski i zawalczyć o dobro, które w sobie noszą?

  Czym jest historia "Kastora"? Tylko i wyłącznie milionem zlepionych ze sobą historii, które każdy z nas już kiedyś czytał. Jak nie tu, to tam, może w lepszej odsłonie, może w gorszej, ale jestem przekonana, że na pewno miał z nimi styczność. No bo kto nie zna bajki o kopciuszku? Albo słynnego motywu, mówiącego o miłości zwalczającej całe zło? No właśnie. Wystarczą Wam tylko dwa wieczory, ewentualnie trzy, jeśli jesteście uczuleni na wiejące nudą sceny, by przeczytać tę książkę, a później równie szybko, a nawet w dwie/trzecie tego czasu, zapomnieć o Anicie i Konstantym. A także o ich miłosnej historii bez większych emocji czy uniesień.

  Pamiętacie, jak w przypadku "Hate to love you" powiedziałam, że przydadzą nam się jeszcze na rynku pozycje, poruszające takie tematy, jak przemoc wobec kobiet? To był jeden z tych aspektów, który porwał mnie w historii Tijan i nie będę ukrywać, że głęboko liczyłam na to, że i w przypadku "Kastora" wątek, dotyczący fundacji FemiHelp, również dotrze do mojego serduszka. Niestety tak się nie stało, autorka potraktowała ten temat na tyle pobłażliwie, że poza wspomnieniem o kilku wizytach u psychologa, pozwoliła naszej bohaterce na bardzo pobłażliwe życie wobec sytuacji, przez które przeszła w dzieciństwie. A chyba nie do końca tak wygląda proces wyjścia z życiowej traumy.

  Co warto jednak docenić na tle tylu minusów? Myślę, że przede wszystkim styl autorki, dzięki któremu przez całą książkę mknie się bez większych problemów, a także zmieniające się perspektywy, pozwalające spojrzeć na zachowania bohaterów z różnych stron. Podobał mi się także wątek przeszłości Konstantego, poprowadzony o wiele lepiej niż w przypadku Anity. Ale do tej listy chyba nie mogę dorzucić już nic więcej, no może poza całkiem fajną okładką.

  Podsumowując, jeśli szukacie naprawdę lekkiej i niezobowiązującej historii, to nie bronię Wam zainwestować w "Kastora", ale i nie będę ukrywać, że jest na rynku wiele ciekawszych pozycji, które nie będą wymagały wielkiego skupienia, ale jednak coś swoją treścią przekażą.

  Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi CzytamPierwszy.

  Po więcej recenzji zapraszam na bloga lub Instagrama: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 35 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Polluks. Bezlitosna siła. Tom 2 4/5 Nasza cena:
22,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polluks. Bezlitosna siła. Tom 2

Na emocjach zna się jak mało kto. Agnieszka Lingas-Łoniewska kolejny raz funduje czytelniczkom taką ich dawkę, że strony tej powieści niemal stają w płomieniach! Ona przeszła przez piekło. On swoje piekło nosi w sobie. Mogą być dla siebie ocaleniem. Tylko... czy się odważą? Polluks to drugi tom...
Saturn. Bezlitosna siła. Tom 3 4/5 Nasza cena:
22,75 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saturn. Bezlitosna siła. Tom 3

Emocje to jej specjalność. Najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to emocjonalna jazda bez trzymanki! Są rany, które nigdy się nie zagoją. I są takie blizny, które uleczyć może tylko miłość... Konrad Klajzer zebrał od życia wystarczająco wiele ciosów. To, że wyszedł na ludzi, zawdzięcza...
Niepokorny. Tom 2. Jego Siła 0/5 Nasza cena:
14,90 zł 29,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niepokorny. Tom 2. Jego Siła

Dalsze losy trudnego uczucia poranionych przez los bohaterów Niepokornego. Rome, były żołnierz, którego dręczą koszmary, i Cora, która pod maską wesołej przebojowej dziewczyny kryje bolesne wspomnienia....
Brudny świat 4/5 Nasza cena:
24,64 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Brudny świat

Jedna noc, która zmieniła całe życie, zburzyła plany, zrujnowała marzenia. Dwóch przyjaciół przeżyło dramatyczne wydarzenia. Przemoc i okrucieństwo, których doświadczyli, sprawiły, że muszą prowadzić życie charakterystyczne dla ludzi ocalałych z koszmaru. Życie podwójne. Jedno – to, w którym byli...
Tylko raz w roku 5/5 Nasza cena:
28,66 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko raz w roku

Jest prawdziwą świąteczną czarodziejką. Agnieszka Lingas-Łoniewska zabiera swoich czytelników w magiczną, pełną miłości podróż, która rozgrzeje serca! Po tym, jak jej rodzice postanowili się rozstać przy wigilijnym stole, myślała, że znienawidzi święta na zawsze. On nigdy ich nie lubił: sztywna,...
Miłość z widokiem na morze 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość z widokiem na morze

Spacery w świetle zachodzącego słońca. Pierwsze nieśmiałe zauroczenia, niewinne flirty i niespodziewane wybuchy uczuć. Wakacje, słońce i wspomnienia. Mistrzynie polskiej literatury obyczajowej stworzyły zbiór opowieści o miłości, która przydarzyła się nad morzem. Ich bohaterki spotkają tam miłość...
Bez pożegnania 5/5 Nasza cena:
22,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez pożegnania

Kontynuacja bestsellerowego "Bez przebaczenia" podbije Wasze serca i wzruszy Was do łez. Jacek Krall śni o wojnie. Chyba że akurat desperacko robi wszystko, by stracić świadomość, nim nadejdą koszmary. Gdy przenosi się do Orzysza, pod skrzydła pułkownika Piotra Sadowskiego, znajduje się na skraju...
Zakręty losu T4 Nowe pokolenie 5/5 Nasza cena:
24,64 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakręty losu T4 Nowe pokolenie

Łukasz i Krzysztof Borowscy prowadzą szczęśliwe i stateczne życie rodzinne u boku ukochanych kobiet. Wydaje się, że tragiczne wydarzenia z przeszłości nigdy nie wrócą. Jednak rosyjska mafia nie zapomina doznanych krzywd, a żądza zemsty każe jej przez lata przygotowywać misterny plan...
Zakręty losu. Tom 3. Historia Lukasa 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakręty losu. Tom 3. Historia Lukasa

Buntownik, ten zły, czarna owca. Czy prawda jest rzeczywiście tak prosta? Za błędy trzeba płacić. Winy należy odkupić. A życie rozpocząć na nowo. Kiedyś był zwyczajnym chłopakiem z młodzieńczymi marzeniami. Chciał grać w kapeli i żyć po swojemu. Ojciec jednak przygotował dla niego inny scenariusz –...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula