Karuzela

Autor:

Agnieszka Lis

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
632
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Nasza cena: 33,58 zł 36,90 zł Taniej o: 9%

Renata żyje w nieustannym biegu. Trudno jej znaleźć choćby krótką chwilę tylko dla siebie. Cały dom jest na jej głowie, co przy trójce małych dzieci i ciągle nieobecnym mężu nie jest łatwe. Poza tym, od pewnego czasu kobieta boryka się z różnymi dolegliwościami. Najlżejszy dotyk sprawia, że na jej ciele pojawiają się sińce. Diagnoza lekarska jest jednoznaczna – Renata choruje na białaczkę. Ta wiadomość zupełnie przewraca do góry nogami życie jej oraz całej rodziny.

Karuzela, to niezwykła opowieść o walce z okrutną chorobą. Pełna ciepła i subtelnego humoru. To nie tylko historia Renaty, głównej bohaterki, ale także całej jej rodziny, która w obliczu tragedii jednoczy się na nowo. Są bowiem sytuacje, w których człowiek nie może być sam. Zwłaszcza, gdy każda chwila jest walką o powrót do normalności, o jeszcze jeden mały krok.

Powieść Agnieszki Lis to powieść obyczajowa najwyższej próby. Pokazuje, jak w dzisiejszych czasach wygląda trudna walka z chorobą, ale i kreśli szersze tło, na jakim owa walka się toczy - problemy w związku, praca w korporacji, pokoleniowe konflikty czy poszukiwanie szczęścia. Karuzela emocji zdecydowanie wypada z kart tej powieści i udziela się czytelnikowi.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Choroba. Pozornie niegroźne słowo, które potrafi jednak nie tylko zmęczyć i osłabić, ale również pozbawić życia. Czy Renata wygra nierówną walkę z białaczką?

  Renata to typowa "matka Polka". Wiecznie zabiegana, zajmuje się dziećmi, domem i robi wszystko, żeby jej najbliżsi byli zadowoleni. Zapomina przy tym o własnych potrzebach i zupełnie bagatelizuje sygnały wysyłane jej przez własne ciało. Kobieta jest pewna, że to przepracowanie i nic więcej. Kto bowiem w dzisiejszych czasach nie jest zmęczony? Zmęczenie okazuje się chorobą, która będzie sprawdzianem dla całej rodziny. Już samo słowo "rak" brzmi dla nich jak wyrok...

  Karuzela pokazuje normalne życie zwykłej rodziny. Dobrze wychowane dzieci i ich problemy, zabiegany mąż i panująca nad chaosem Renia. Agnieszka Lis pokazuje, że życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiemy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Renata ma przed sobą wiele ciężkich dni, które przeżywamy razem z nią. Czujemy jej ból, przeżywamy kolejne etapy leczenia, martwimy się o dzieci i męża. Razem z nią również wspominamy dawne czasy i wzruszamy się przy jej słowach.

  Agnieszka Lis napisała książkę, która porusza wiele czułych strun i prowokuje do refleksji. Z tego też powodu Karuzelę należy sobie dawkować. Ja czułam się przygnębiona i mocno przeżywałam to, co działo się w świecie Renaty. W związku z tym musiałam równolegle czytać inną, bardziej optymistyczną lekturę, żeby odpocząć emocjonalnie od trudnego tematu, którym jest nowotwór.

  Życie jest ulotne i warto z niego korzystać, ale należy też o siebie dbać. Mam nadzieję, że Karuzela potrząśnie niektórymi kobietami i zmusi je do wizyty u lekarza... Gorąco polecam tę lekturę, jednak uprzedzam o karuzeli przeżyć, które na pewno Wami zawładną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Cała recenzja pod linkiem [Adres usunięty]

  Minął prawie rok, od kiedy ostatnio miałam styczność z twórczością Agnieszki Lis. Tak się złożyło, że bardzo polubiłam tę autorkę przy Pozytywce, że byłyśmy w kontakcie, co jakiś czas do siebie zagadując. Szczęście się do mnie uśmiechnęło i rozmawiając z Agnieszką w przełomie listopad-grudzień, dowiedziałam się o nowej książce, która zaciekawiła mnie do tego stopnia, że postarałam się o patronat. Długo czekałam, by w końcu dorwać w swoje dłonie własny egzemplarz z tą piękną okładką i moim logo. Przerażał mnie tylko gabaryt tej książki, bo ponad 600 stron to nie lada wyzwanie, szczególnie, że Pozytywka była dość cieniutka, w porównaniu do Karuzeli. Swoją drogą, autorka ma talent do wymyślania intrygujących tytułów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie tak dawno temu w telewizji królowała reklama, w której stwierdzono, że mamy nie mają czasu chorować. Nie da się ukryć, iż z wieloma sprawami można sobie poradzić, jednak jeśli mama zaniemoże, wtedy cały dom staje na głowie. Kobieta okazuje się istotą ogarniającą wszystko wokół siebie, a także reszty bliskich, dlatego kiedy nie ma takiej możliwości, rodzinny świat wali się w posadach.

  35-letnia Renata jest mamą Krzysia, Krysi i Eryka oraz żoną Mateusza. To ona zajmuje się wszystkim dookoła, szczególnie od czasu awansu męża, którego niemalże ciągle nie ma w domu. Z tego względu główna bohaterka bagatelizuje pewne sygnały swojego ciała - nieustannie pojawiające się siniaki, ogólne osłabienie, ciągły katar i kaszel, częsta gorączka, problemy z zatamowaniem krwawienia czy senność. Po wielu namowach decyduje się zrobić badania, które dają jednoznaczny wynik - białaczka...

  "(...) dzieci ofiarowują całe światy, niewyobrażalne przestrzenie uczuć, ciepła, wrażeń. Jednak zabierają równie wiele. Całe obszary, niegdyś istotne, dzięki dzieciom stają się niedostępne." *

  Przez całą książkę kibicowałam Renacie, ponieważ sama, będąc matką, nie wyobrażam sobie znalezienia się w takiej sytuacji jak główna bohaterka. Kiedy posiada się dzieci, całe życie wymaga przewartościowania - to nasze pociechy stają się najważniejszymi istotami, o które walczymy jak lwice, często zapominając o własnych potrzebach. Nieraz zastanawiałam się, jakich wyborów dokonałabym na miejscu Renaty i nie ukrywam, że nie potrafiłam zrozumieć niektórych jej nieco miłosiernych i dobrodusznych poczynań, jednocześnie podziwiając ją za podjęte decyzje. Za to jej męża Mateusza nie polubiłam od pierwszych stron i nie udało mu się mnie przekonać do samego końca. Tak mi podpadł swoim zachowaniem, że mógłby stanąć na głowie, a i tak nie zdobyłby mojej sympatii. Za to z rozrzewnieniem będą powracała myślami do dzieci Renaty i jej rodziców (chociaż mają trochę za uszami), Darii czy Gabriela - mając u swego boku takich ludzi, warto mieć nadzieję.

  Kiedy choruje jeden człowiek, to tak naprawdę owa sytuacja ma ogromny wpływ na wszystkich członków rodziny. Przeżywają to rodzice, dzieci, partnerzy i przyjaciele, dlatego niezwykle istotne jest wsparcie ze strony najbliższych. Nikt nie ma siły i ochoty walczyć, kiedy obok nie ma osób, które motywują i podnoszą na duchu.

  "Karuzela" to pierwsza powieść Agnieszki Lis, jaką miałam przyjemność czytać, jednak teraz wiem, że na pewno nie będzie ostatnią. Autorka umiejętnie operuje słowem, a do tego przedstawia trudną historię z niebywałą lekkością, co nie należy do najłatwiejszych zadań. Agnieszka Lis zręcznie przedstawia skrawki z życia nawet postaci pobocznych, takich jak pielęgniarki, pacjentki, lekarzy czy pani ze sklepu, dzięki czemu poznajemy powody, dla których zachowują się w taki, a nie inny sposób. Interesującym zabiegiem okazują się częste retrospekcje, a także wybieganie w daleką przyszłość, co daje całkowity obraz sytuacji.

  Ta książka porusza masę problemów, z jakimi borykamy się na każdym kroku. To nie tylko opowieść o chorobie, walce z nią i zmianach, jakie wywiera na całą rodzinę. "Karuzela" dotyka tematu zdrady, rutyny w związku, rozwodów, przemocy fizycznej, nastoletnich dylematów, korporacyjnego wyścigu szczurów, starych i schorowanych rodziców zapomnianych przez nowobogackie dzieci, jak również obaw przed tym, co powiedzą inni, kiedy zechcemy zadbać o swoje szczęście, idąc pod prąd. Owa lektura uświadamia także, jak często wygląda małżeństwo z pokaźnym stażem, do którego wkradła się rutyna, ukryty żal oraz wzajemne pretensje.

  Rak to temat bardzo bolesny i wielu osobom bliski, bo aktualnie ogromna część społeczeństwa cierpi na nowotwory. Właśnie z tego względu jeszcze mocniej przeżyłam całą historię Renaty, ponieważ w mojej najbliższej rodzinie już kilka osób usłyszało tę niemiłą informację - niektórzy przegrali walkę, a inni nadal toczą bój o życie i szczęście. Trzymajmy kciuki, aby się powiodło...

  * cytat ze str. 8

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko brakuje mi słów. Rzadko mam problem z zebraniem myśli, które mnożą się w zaskakującym tempie. Po "Karuzeli" Agnieszki Lis nazwać ich nie potrafię, bo żadne słowa nie oddadzą tego co zawarte jest w książce. Tego bólu i smutku nie można przekazać. Na tą Miłość brakuje określeń. Tą prawdę można tylko wyczytać.

  Doba trwa tylko 24 godziny. Wydaje mi się, że w przypadku kobiet ona się kurczy. Szczególnie u matek. Czasu brakuje na wszystko i na siebie szkoda go poświęcać. Szkoda marnować. W napiętym grafiku przepełnionym praniem, sprzątaniem, odrabianiem lekcji, gotowaniem i czytaniem bajki na dobranoc, nie ma miejsca na wymysły człowieka w białym kitlu. Trudno jest wcisnąć umówienie się na wizytę. O staniu w kolejce do gabinetu nawet się nie myśli.

  Gorzej, jeśli zarezerwować na to trzeba długie miesiące, albo co gorsza - całą resztę za krótkiego życia. Czas staje w miejscu. Czasu już nie ma.

  Recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Karuzela" Agnieszki Lis, to opowieść o kobiecie, matce, która zajmuje się domem i trójką swoich dzieci. Wszystko jest na jej głowie, bo mąż ciągle pracuje i pomimo pojawiających się ciągle nowych dolegliwości nie ma czasu i siły aby zadbać o swoje zdrowie. A zaczęło się od niewinnych ale coraz częściej pojawiających się i długo gojących się siniaków na ciele Renety.

  Po długich tygodniach zwlekania, bo inne sprawy są pilniejsze, żeby zrobić badania, okazuje się, że ma białaczkę.

  "Karuzela" Agnieszka Lis porusza, to właściwe słowo, wiele punktów w naszej duszy. Autorka zastosowała jakiś cudowny zabieg literacki, którego na pierwszy rzut oka nie zauważyłam, ale każdą emocję, jaką przeżywali jej bohaterowie czułam dokładnie, jakby była moją własną. Czasem było ich tak wiele, że książkę musiałam odłożyć choć na 10 minut, na dłużej się nie dało, bo powieść wciąga i to bardzo!

  Autorka w wątkach pobocznych ale równie ważnych pokazuje nam, jak różne osoby reagują na czyjąś chorobę. Możemy zobaczyć reakcje przedszkolaków, dzieci z podstawówki, z gimnazjum, nauczycieli, rodziców, przyjaciół, jak każdy z nich ze względu na swoje doświadczenia, wiedzę, wychowanie, reaguje na tak trudną dla wszystkich chorób, jaką jest rak, i jego skutkami ubocznymi, jakimi są np. brak włosów.

  Pokazuje to, jak ważna i potrzebna jest edukacja w naszym społeczeństwie. Wychodzą braki na temat samego raka, ale również brak empatii, zrozumienia i wiedzy, jak rozmawiać, jak można pomóc, jak się nie bać, bo przecież raka nie można się zarazić poprzez kontakt z drugą osobą.

  Tytuł książki jest przewrotny, niejednoznaczny ale wydaje mi się, że adekwatny do treści. Bo czyż nasze życie czasem nie pędzi, jak w karuzeli, bez trzymanki z dużą prędkością, a z drugiej strony, jak już wyhamuje to nagle i gwałtownie i przez dłuższy czas po zatrzymaniu może się nam kręcić w głowie?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Karuzela uczuć 5/5 Nasza cena:
26,86 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karuzela uczuć

Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin. Przez osiemnaście lat rodziny Harte`ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski; Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się...
Jutro będzie normalnie 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jutro będzie normalnie

Życie Małgosi dalekie jest od ideału. Czteroletni synek sprawia problemy, mąż coraz później wraca do domu, a teściowa wszystko wie najlepiej i krytykuje nawet zawartość lodówki. W pracy też nie jest różowo – zazdrosna koleżanka zrobi wszystko, żeby uprzykrzyć jej życie. W całym tym chaosie Małgosia...
Latawce 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Latawce

Grzegorz ma kilka lat, gdy jego ojciec opuszcza rodzinę. Chłopiec został z matką, z którą z każdym rokiem coraz trudnej mu się porozumieć. Ojciec był mistrzem i autorytetem, matka jest łatwowierną, kochającą, uległą kobietą. Ona wybacza kolejne błędy, Grzegorz przekracza kolejne granice.Myliłby się...
Pozytywka 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozytywka

Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życiaMonika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje...
Samotność we dwoje 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotność we dwoje

Maja i Adam zawsze byli dla otoczenia parą idealną. Żadnych kłótni ani problemów finansowych, wszyscy zazdrościli im takiego życia i takiej miłości. Po latach, gdy w brzuchu nie trzepoczą już motyle, wspólne życie okazuje się nie tak proste. Kiedy Maja spędza kolejne dni w delegacji, Adam szuka...
eBook Jutro będzie normalnie mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,48 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Jutro będzie normalnie mobi epub

"Życie Małgosi dalekie jest od ideału. Czteroletni synek sprawia problemy, mąż coraz później wraca do domu, a teściowa wszystko wie najlepiej i krytykuje nawet zawartość lodówki. W pracy też nie jest różowo – zazdrosna koleżanka zrobi wszystko, żeby uprzykrzyć jej życie. W całym tym chaosie...
eBook Samotność we dwoje mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,48 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Samotność we dwoje mobi epub

"Maja i Adam zawsze byli dla otoczenia parą idealną. Żadnych kłótni ani problemów finansowych, wszyscy zazdrościli im takiego życia i takiej miłości. Po latach, gdy w brzuchu nie trzepoczą już motyle, wspólne życie okazuje się nie tak proste. Kiedy Maja spędza kolejne dni w delegacji, Adam szuka...
eBook Pozytywka mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,48 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pozytywka mobi epub

Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje...
eBook Karuzela mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Karuzela mobi epub

"Że cię nie opuszczę aż do śmierci... Renata żyje w nieustannym biegu. Trudno jej znaleźć choćby krótką chwilę tylko dla siebie. Cały dom jest na jej głowie, co przy trójce małych dzieci i ciągle nieobecnym mężu nie jest łatwe. Poza tym, od pewnego czasu kobieta boryka się z różnymi...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula