Julia zaczyna od nowa

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Ilość stron
416
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,65 zł
Nasza cena: 30,32 zł 39,90 zł Taniej o: 24%

"Julia zaczyna od nowa" to książka o poszukiwaniu własnej drogi, marzeniach i trzech pokoleniach kobiet, które wciąż liczą na to, że los uśmiechnie się do nich ponownie.

Nie zawsze nasze życie układa się właśnie tak, jak byśmy chcieli. Koleje losu potrafią zaskakiwać i sprawiać, że to, co zaplanowaliśmy, wcale nie musi dojść do skutku. Wie o tym doskonale Julia, bohaterka książki "Julia zaczyna od nowa" autorstwa Katarzyny Misiołek, która swoje życie musi podporządkować również innym osobom.

Julia ma czterdzieści sześć lat, dwie córki, matkę, siostrę i byłego faceta. Nieustające problemy rodzinne nękają ją dniami i nocami oraz sprawiają, że niewiele zostaje czasu dla niej samej. Córki wkraczają w dorosłe życie, gdzie jeszcze nie odnajdują się na tyle, aby prowadzić je samodzielnie, chociaż oczywiście odrzucają jakąkolwiek pomoc. Matka ma już swoje lata i jest niesamowicie absorbującą i wymagającą osobą. Siostrę wciąż nęka poczucie winy, a były facet wciąż liczy na to, że pomiędzy nim, a Julią zaiskrzy na nowo. Brzmi strasznie? Dla bohaterki tak właśnie wygląda codzienna szara rzeczywistość, w której wszystkie dni zlewają się w jeden i nie ma miejsca na chwilę szaleństwa.

Wszystko zmienia się w chwili, kiedy główna bohaterka zaprzyjaźnia się z mieszkającym po sąsiedzku ekscentrycznym muzykiem, który prowadzi niesamowicie wolne i kuszące życie. Od tego momentu Julia już wie, o czym zacząć marzyć. Chce zaznać czegoś wyłącznie dla siebie, odciąć od świata i uciec gdzieś, gdzie nikt jej nie znajdzie. Marzy o dniu samotności, szalonej podróży, niezależności i wszystkim, co do tej pory wydawało się wyłącznie zakazanym owocem. Jednocześnie waha się, gdyż obowiązki domowe i miłość do własnej rodziny są ogromne i nie można przecież z dnia na dzień wszystkiego zostawić! W Julii pojawia się wewnętrzna walka, w której nic jeszcze nie jest przesądzone.

"Julia zaczyna od nowa" to wciągająca książka obyczajowa, która daje nadzieję na lepsze jutro i możliwość zmian. Życie bohaterki było niesamowicie nudne i schematyczne, ale mimo bycia kobietą po czterdziestce nie przestawała marzyć. Właśnie te marzenia sprawiają, że może odżyć i ponownie zaznać smaku przygody i wolności.

Katarzyna Misiołek jest polską autorką książek obyczajowych. Kilka lat mieszkała w Rzymie, a po powrocie do Polski współpracowała z kilkoma wydawnictwami prasowymi . Pracowała jako tłumaczka, pogodynka radiowa i hostessa. Niektóre z jej powieści to między innymi: "Dziewczyna, która przepadła", "Ironia losu", "Niekochana", "Nie podchodź bliżej".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ''Julia zaczyna od nowa", książka mojej ulubionej i jedynej polskiej autorki którą czytam.Mimo,że autorka pokazała w tym przypadku bardziej łagodniejszą twarz niż w dotychczasowych historiach ,książka jest ciekawa.I jak na Misiołek przystało bardzo realna .Polecam .

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ZAGRZEBANA W POTRZEBACH INNYCH - CZYLI SŁOWO NA TEMAT BOHATERKI

  Główna bohaterka książki, jak i jej narratorka zarazem, to kobieta po czterdziestce, ciągnąca za sobą ciężki bagaż doświadczeń dziennikarka. Nie potrzeba jej ponadprzeciętnych wrażeń, bo zaplątane rodzinne więzi zabierają jej dostatecznie sporą ilość energii. Zaślepiona poczuciem obowiązku niesienia pomocy innym, w pewnym momencie zauważa, że przecież nie o tkwienie w przeszłości i usilne szukanie miłości chodzi, a o poczucie wolności i beztrosko spędzone chwile. Czy w natłoku wiecznie-potrzebujących –wsparcia- bliskich jest szansa na zmiany?

  WIELE SKŁADNIKÓW, JEDEN WYWAR - CZYLI O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

  Trudno jednoznacznie określić, o czym tak naprawdę jest ta książka. Autorka napisała ją według dość realistycznego wzoru, nie ulegając schematom, za to wrzucając w akcję po trochu różnych elementów. Małżeństwo z czarnoskórym facetem, rozwód, damsko-męska przyjaźń (ona naprawdę istnieje!) czy siostrzane więzi. Dzięki pracy głównej bohaterki w powieści pojawiają się także epizodyczne postaci z wartymi debaty historiami, które mogą wywoływać skrajnie różne opinie, choć często niesłusznie już na wstępie szufladkowane są na podstawie krążących stereotypów. Co jednak zaskakujące, u boku tych wszystkich wątków akcja wcale się nie spieszy, mknąc do przodu miarowo, lekko, z pozytywnym brzmieniem dialogów.

  NIE TAK, JAK ZAWSZE - CZYLI SŁOWO NA TEMAT TŁA

  W tle przewija się praca w redakcji, dla odmiany w całkiem przyjemnym środowisku wyzbytym nerwów, stresu i rygoru ze strony szefa. Są także święta, te zaczynające się od upadku z tarmoszoną choinką, kończące na kobiecym gronie zgromadzonych przy jednym, wcale nieobleganym przez tłumy bliskich stole. Autorka nijak dopasowuje się do utartych wzorców i wychodzi jej to całkiem dobrze.

  PODSUMOWANIE

  Może spodziewałam się więcej miłości, ale przecież nie tylko ona buduje nasze życie i właśnie to chyba chciała ukazać autorka, że można budować swoją przyszłość bez wielkich namiętności, nie szukając niczego na siłę. Opowieść o wyboistej drodze, podczas której Julia przez pewien czas naiwnie mija drogowskazy, to lekka lektura, którą poleciłabym kobietom w średnim wieku jako nieangażującą emocjonalnie, ale przyjemną odskocznię od codziennych obowiązków. Do końca nieprzewidywalna, z bohaterką z krwi i kości i całą gamą rozmaitych postaci drugoplanowych zaciekawiła mnie, choć już czuję, że nie jest to lektura, którą zapamiętam na długo.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Katarzyna Misiołek to autorka, której twórczość odkryłam niedawno i od razu w tej twórczości przepadłam. Nie znam jej wszystkich książek, ale po cichu nieblogowo je nadrabiam. Zapraszam na recenzję naszego patronatu medialnego „Julia zaczyna od nowa”.

  Julia to czterdziestopięcioletnia kobieta, która od kilku lat jest po rozwodzie. Ma dwie córki, wnuczkę, bardzo, ale to bardzo narcystyczną i ekscentryczną matkę, siostrę oraz byłego faceta, który nie rozumie słowa „Nie”. Julia zawsze jest na zawołanie córek i matki, to wokół nich kręci się jej świat, tak jakby kobieta zapomniała całkiem o sobie. Jednak, gdy na drodze Julii pojawia się młody sąsiad, wszystko zaczyna się zmieniać. Mimo różnicy wieku ta dwójka idealnie się dogaduje i to dzięki niemu kobieta zaczyna rozmyślać o zmianach w swoim życiu. Julia ma ochotę wyjechać i odciąć się od wszystkich i od wszystkiego. Tylko czy będzie jej łatwo zamknąć się na problemy innych, zająć się własnym życiem i odetchnąć pełną piersią? O tym przekonajcie się sami.

  Katarzyna Misiołek to z wykształcenia filolog polski. Przez kilka lat mieszkała w Rzymie. Po powrocie do kraju nawiązała współpracę z kilkoma wydawnictwami prasowymi, wcześniej bywała tłumaczką, radiową pogodynką i hostessą. Interesuje się turystyką, psychologią i medycyną niekonwencjonalną. Uwielbia kino i literaturę grozy.

  Katarzyna Misiołek to autorka, która w swoich książkach opisuje prawdziwe życie, bez żadnego ubarwiania i idealizowania. Jej bohaterowie są niezwykle prawdziwi z własnymi problemami, zmartwieniami i troskami, czyli po prostu tacy jak my. Osobiście uwielbiam takie książki, które opisują trudy życia, walkę z przeciwnościami losu i nadzieję na lepsze jutro. „Julia zaczyna od nowa” to na pewno jedna z lżejszych książek autorki, ale jest tak samo dobra, jak pozostałe jej powieści i bez wątpienia jest napisana na najwyższym poziomie. Mnie historia Julii pochłonęła już od samego początku, tym bardziej że w moim otoczeniu znajduje się osoba, która jest kopią Julii. Podrzuciłam jej tę książkę do przeczytania i mam nadzieję, że i ona tak jak główna bohaterka zmieni coś w swoim życiu. Jak już wiecie, nie znam wszystkich książek Kasi, ale jak na razie dla mnie to właśnie ta okazała się najlepsza. Może dlatego, że jest lżejsza i dotyka problemów, które i mi nie są obce? Któż to wie… Naprawdę to książka godna uwagi i poświęconego czasu, bo na koniec można wynieść z niej ważną lekcję, mianowicie, że nigdy nie jest za późno na zmiany we własnym życiu.

  Książka toczy się dość leniwym rytmem, ale niech to Was przypadkiem nie zrazi, bo mimo tego, że akcja nie pędzi na łeb na szyję, to wszystko jest opisane w taki sposób, by nie nudzić czytelnika. Powieść napisana jest lekko i naprawdę z ogromną przyjemnością się ją czyta. Autorka kolejny raz pokazała mi, z jaką łatwością przelewa wszystkie uczucia na papier i jak doskonale potrafi analizować skomplikowaną ludzką psychikę. Bohaterów w książce jest sporo, ale to Julia wiedzie prym, a ja bez problemu obdarzyłam ją sympatią i bardzo łatwo było mi się z nią utorzsamić.

  Jeżeli lubicie twórczość Kasi Misiołek, to koniecznie musicie poznać historię Julii, kobiety takiej jak my.

  Gorąco polecam.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Business Culture.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zacznij żyć sobą!

  „W domu, w rodzinnym miasteczku, grałam od lat wyznaczone mi role matki, córki, babci, siostry i dziennikarki” – pod tymi słowami mogłoby się podpisać wiele kobiet, wtłoczonych w sztywne ramy i schematy, postrzeganych przez otoczenie przez pryzmat przypisanych im ról społecznych. Gdzieś w tym wszystkim gubi się kobieta i kobiecość, zatraca się jej osobowość, pragnienia, potrzeby. Pełniąc tysiące funkcji, będąc na każde zawołanie członków swojej rodziny czy współpracowników i znajomych, kobiety zapominają o tym, że aby być szczęśliwym, nie wolno zapominać również o sobie.

  Niestety, o tej najważniejszej osobie w swoim życiu – o sobie, zapomniała już dawno Julia Sosin. Z dawno przekroczoną czterdziestką na karku (a właściwie powoli zbliżającą się pięćdziesiątką), z dorosłymi córkami potrzebującymi nieustannej pomocy, z apodyktyczną matką i byłym mężem, który właśnie zakłada nową rodzinę, kobieta nie jest wstanie oderwać się od rzeczywistości, wyzbyć się poczucia, że coś „musi” i wreszcie zająć się sobą. W efekcie jest coraz bardziej przemęczona i ma coraz większe poczucie niesprawiedliwości i przekonanie, że życie powinno potoczyć się w innym kierunku. Jeśli do tego dodamy jeszcze byłego chłopaka, który po epizodzie powrotu do byłej żony ponownie chce wrócić do swojej byłej dziewczyny i nieustannie nachodzi Julię proponując jej układ, w którym wygranym jest tylko on, nie ma się czemu dziwić, że Julia nie tryska energią. A tymczasem zbliżają się święta – czas pojednania, szczęśliwości, spotkań w rodzinnym gronie…

  O tym, jak Julia poradzi sobie z wyzwaniami dnia codziennego, jak potoczą się jej losy i jak wiele zmieni się dzięki znajomości sąsiadem, muzykiem o imieniu Błażej, przekonamy się dzięki lekturze niezwykle ciepłej, ale i boleśnie realistycznej książki „Julia zaczyna od nowa”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Muza powieść autorstwa Katarzyny Misiołek, to lektura idealna dla wszystkich kobiet, a szczególnie dla tych, które w szaleńczym pędzie zaspokajania zachcianek innych osób, zapomniały o sobie. To piękna opowieść o kobiecych pragnieniach i marzeniach, o ludziach, którzy rzadko dzielą się na tych dobrych i złych.

  Julia znajduje się w nieciekawym dla kobiety okresie życia – córki prowadzą już swoje gospodarstwa domowe, mają już swoje rodziny (przynajmniej jedna z nich), swoje doświadczenia, pragnienia i plany, które zwykle nie uwzględniają osoby matki. Z własną siostrą Julia nie ma zbyt dobrego kontaktu, a wypadek samochodowy, jaki przeżyły w dzieciństwie pozbawił ich relacje swobody i naturalności. Despotyczna i grubiańska matka również nie wypełnia pustki w sercu Julii, o Rafale, z którym Julia była przez osiem miesięcy w związku, tym bardziej nie warto wspominać. Tymczasem w swojej zwariowanej rzeczywistości Julia będzie musiała znaleźć równowagę, a przede wszystkim poświęcić sobie trochę czasu. Staje się to realne dzięki zakładowi, który przyjmuje, a właściwie pewnemu wyzwaniu, dzięki któremu wybiera się na samotne wakacje. Czy tam, na kanaryjskiej plaży, znajdzie upragniony spokój i równowagę? Czy znajdzie w sobie siłę, by odmienić swoje życie? Przeczytamy o tym w powieści Katarzyny Misiołek, jednak z najlepszych pozycji w dorobku autorki, bowiem w pełni odzwierciedlającej codzienne życie. Fakt, iż z Julią może identyfikować się wiele czytelniczek sprawia, że staje się ona swego rodzaju przewodnikiem po współczesnym świecie, ale i spoczywa na niej olbrzymia odpowiedzialność – wszak za jej śladem podążą dziesiątki miłośniczek pióra autorki.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Chłopak, który chciał zacząć od nowa 4/5 Nasza cena:
27,47 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopak, który chciał zacząć od nowa

Poznali się w nocnym klubie. Jamie chce zmienić swoje życie i zerwać z kryminalną przeszłością. Nie potrzebuje komplikacji i nie szuka problemów. Ellie kończy szkołę, niedawno rozstała się z chłopakiem. Chce być wolna. Nie sądziła, że tego wieczoru spotka nieziemskiego przystojniaka, któremu nie...
Wszystko od nowa 0/5 Nasza cena:
19,55 zł 23,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko od nowa

Historia o trzydziestoletniej niepoprawnej optymistce, która gdyby była normalna, już dawno nie chodziłaby po tym świecie, bo ileż można głupot w życiu narobić? Źle wyjść za mąż, zakochać się i wszystko stracić, a zyskać tylko długi. Egzamin z dojrzałości oblany, ale może coś w tym jest, że co nas...
Zacznij od nowa, Zuzanno 0/5 Nasza cena:
31,76 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zacznij od nowa, Zuzanno

Kontynuacja powieści „Sama tego chciałaś, Zuzanno”.Porzucona przez męża Zuzanna nie traci nadziei, że małżonek odzyska rozum i wróci na łono rodziny. W nowej sytuacji trzeba się jednak odnaleźć, co nie jest łatwe, bo w kierunku kochanki odpłynęły z mężem także i pieniądze. Zuzanna nie ma zatem...
Jak zaczyna się miłość 0/5 Nasza cena:
19,90 zł 39,81 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak zaczyna się miłość

Julie Anne Long jak zawsze olśniewa wdziękiem i rozpala zmysły emocjonalnym, gorącym romansem”.„ROMANTIC TIMES”Książę Philippe Lavay podejmuje się najniebezpieczniejszych tajnych misji, wierząc, że służba dla brytyjskiej korony to jedyny sposób, by odzyskać rodowy majątek we Francji. Teraz jest...
Nie podchodź bliżej 5/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie podchodź bliżej

Kiedyś były niemal jak siostry. Dorota wychowywana przez rozchwianą emocjonalnie samotną matkę i Natasza – córka alkoholika, pochodząca z pełnego przemocy domu. Dziś Dorota ułożyła sobie życie. Związana z przystojnym prawnikiem, mieszka w eleganckiej willi nad brzegiem morza i jest szczęśliwa. Jej...
Ostatni dzień roku 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni dzień roku

Monika zdaje się nie mieć żadnych problemów. Jest szczęśliwą mężatką, pracuje w bibliotece uniwersyteckiej i żyje pełnią życia. A jednak któregoś mroźnego dnia, w przeddzień Nowego Roku, wychodzi z mieszkania i przepada bez wieści. Życie jej młodszej siostry Magdy zamienia się w koszmar, na...
Ironia losu 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ironia losu

Marzena wierzy, że wciąż jeszcze ma kontrolę nad swoim sielankowym, od dawna poukładanym życiem. Mąż to jedno, kochanek to zupełnie inna bajka – tak sobie przynajmniej wmawia. Jednak  uwikłana w romans z młodszym mężczyzną, który zajmuje coraz więcej miejsca w jej życiu, dzień po dniu traci dobre...
Dziewczyna, która przepadła 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna, która przepadła

Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona przepadła. Poniżana psychicznie i fizycznie, bezlitośnie odarta z godności i zdegradowana do roli...
eBook Ostatni dzień roku mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,65 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ostatni dzień roku mobi epub

Monika zdaje się nie mieć żadnych problemów. Jest szczęśliwą mężatką, pracuje w bibliotece uniwersyteckiej i żyje pełnią życia. A jednak któregoś mroźnego dnia, w przeddzień Nowego Roku, wychodzi z mieszkania i przepada bez wieści. Życie jej młodszej siostry Magdy zamienia się w koszmar, na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula