Jeszcze będziemy szczęśliwi

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 18
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 27,23 zł
Nasza cena: 26,00 zł 36,99 zł Taniej o: 30%

Jeżeli szukasz wyjątkowej, wciągającej książki młodzieżowej, mamy coś specjalnie dla ciebie.

“Jeszcze będziemy szczęśliwi” to książka pełna skrajnych, intensywnych emocji, przeżyć i odkrywania, czym właściwie jest miłość i całej mnogości odcieni tego uczucia.

"Jeszcze będziemy szczęśliwi” autorstwa Enrica Galiana to poruszająca powieść o pewnej niezwykłej, emocjonalnej dziewczynie - siedemnastoletniej Gioi Spadzie. Ta unikatowa nastolatka sprawi, że po przewróceniu ostatniej kartki książki będziesz żałował, że tak jak ona nie masz w zwyczaju czytać wolniej, aby celebrować każde napisane przez autora słowo.
 
Gioia Spada nie umie się odnaleźć wśród rówieśników. Wiedzie raczej samotne życie, nie śmieje się zbyt często, lubi zaszywać się w swoim pokoju i czytać, odcinając się od świata. Wszystko jednak się zmienia, kiedy do życia Gioi niespodziewanie wkracza Lo - tajemniczy chłopak z opuszczonego baru. Lubi grać w rzutki, nosi przy sobie zagadkowy słoik kamieni, stroni od spotkań z Gioią w miejscach, gdzie ktoś mógłby ich razem zobaczyć. Pewnego dnia Lo nagle znika bez ostrzeżenia. Okazuje się, że jego sekrety może odkryć jedynie Gioia, dziewczyna zaczyna więc podążać po jego śladach. Ta podróż będzie dla niej niezwykle ważna, gdyż okaże się, że słowo “miłość” ma dużo więcej znaczeń, niż mogła kiedykolwiek przypuszczać.
 
Jeżeli zachwyciły cię przygody i przeżycia niezwykłej Gioi, z pewnością chętnie także sięgniesz po książki polskiej autorki Barbary Kosmowskiej. Od absolutnie fenomenalnej “Pozłacanej rybki”, po bestsellerowe pozycje takie jak “Obronić królową”, “Samotni.pl”, “Niechciana”, “Puszka” - te książki z pewnością są warte postawienia na półce. Ponadto, nawiązując do “Jeszcze będziemy szczęśliwi” i twórczości Enrica Galiana, warto pochylić się nad niezwykłą, niesamowicie poruszającą książką “Trzy kroki od siebie” autorstwa Mikki Daughtry, Rachael Lippincott oraz Tobiasa Laconisa, która traktuje o trudach dojrzewania z wyrokiem w postaci choroby i o miłości potrafiącej złamać nawet te zasady, które zagrażają życiu. Serdecznie zachęcamy do lektury!


Opinie o książce

Gniew i radość. Smutek i szczęście. Miłość i nienawiść. Emocje te eksplodują w życiu Gioi i prowadzą ją do odpowiedzi na pytanie, co jest naprawdę dobre, a co złe, co jest prawdziwe, a co fałszywe.

Cristina Migliaccio, FOX Life

Upadek zawsze był postrzegany jako coś negatywnego, oburzającego, upokarzającego, tymczasem Enrico Galiano opisał jego piękno. Piękno, które mimo porażki daje szansę na szczęście.

Antonietta Mirra, "L’amica dei libri"

Ta powieść sprawiła, że mogę rozmawiać o miłości w zupełnie nowy sposób. Poznałam piękne słowa, o których nie miałam pojęcia.

"Erika tra le pagine”


O autorze

Enrico Galiano jest nauczycielem literatury, sławnym dzięki serii “Cose da Prof”, która na Facebooku ma ponad milion polubień. W 2015 roku znalazł się na liście stu najlepszych włoskich nauczycieli.

Recenzje (18)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Rzeczy ważne trzeba pojmować i codziennie wkładać trud, by ich nie zapomnieć."

  O literaturze młodzieżowej powiedziano już wszystko i chyba ciężko trafić na coś zaskakującego. Na wstępie wiemy, że będą trudne relacje z rodzicami, odrzucenie przez rówieśników, niezrozumienie przez świat i pierwsza miłość, która ma zmienić wszystko. I tak było i tym razem. Jednak powieść włoskiego pisarza, zresztą mocno nagradzana, mimo schematu jest całkiem inna.

  "(...) wszyscy dajemy się oszukać, codziennie. Ale lepiej dać się oszukać przez ogrom światła niż przez mrok."

  Mimo, że książka opowiada losy siedemnastolatki, to wydźwięk powieści jest bardzo uniwersalny. Uniwersalny, ale każdy z nas dostrzeże w tej historii coś innego. Ja bardzo doceniam filozoficzny styl autora, który pokazuje inteligencję i niebanalny pomysł. Książka napisana jest świetnym językiem, a akcja poprowadzona tak, że ciężko nam przestać czytać. Historia Gioi wciąga, miesza, czasem musimy zastanowić się co jest prawdą, a co ułudą i jak sami postąpilibyśmy w takiej sytuacji.

  W każdym języku jest słowo, które jest nieprzetłumaczalne. Oczywiście, możemy opisowo je zdefiniować, ale ono dalej pozostaje unikatowe. Takimi słowami fascynowała się główna bohaterka. Dzięki tej powieści możemy je poznać bliżej, a kto wie, może któreś z nich stanie się naszym ulubionym.

  Książkę odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Gioia Spada jest osobą, która gdy znajdzie ciekawą książkę, nie pochłania jej na raz, a zaczyna czytać ją wolniej w obawie, że za szybko się skończy.”

  ... i dokładnie to samo zrobiłam ja. Podobnie jak Gioia, zwolniłam i delektowałam się tą historią, a i tak okazało się, że skończyła się za szybko. Co mnie tak bardzo zachwyciło? Szczerze to ciężko mi to jednoznacznie określić.

  Po prostu „Jeszcze będziemy szczęśliwi” to książka inna niż wszystkie, a ja takie właśnie uwielbiam najbardziej.

  W swoich lekturach poszukuje właśnie tej inności, jakiegoś świeżego powiewu, ale również poruszania istotnych kwestii, ważnych spraw, ukazywania problemów, które mogą przytrafić się każdemu z nas, ale równocześnie mamy szczęście, że nam się nie zdarzają. Książek, w których zamiast pędzącej akcji (chociaż ta też jest mile widziana) znajdziemy myśli warte zanotowania i tematy warte przemyślenia.

  Książka opowiada o trudnych relacjach z rodzicami, o krótkowzroczności ludzi dorosłych i jej konsekwencjach, o odrzuceniu przez rówieśników, alkoholizmie i chorobie, o codziennej walce bardzo wrażliwej osoby o prawo do bycia sobą. To historia pokazująca, że odmienność to nic złego. I choć jest to książka skierowana głównie do młodzieży w mojej opinii jest dużo bardziej uniwersalna. Nie powiedziałabym też, że jest lekka i łatwa - choć czyta się szybko. Dla mnie to przede wszystkim powieść piękna i wartościowa, a przy okazji świetnie napisana. Autor zachwycił mnie stylem, pomysłem i świetnie wykreowanymi postaciami. Dodatkowo w mojej opinii, rewelacyjnym pomysłem było zamieszczenie na końcu książki słowniczka ze słowami nieprzetłumaczalnymi - takimi, które w naszej ojczystej mowie nie maja swojego odpowiednika - dzięki czemu mamy możliwość wzbogacić swoją wiedzę o niezwykłe pojęcia. W każdym razie ja mam zamierzam je wykorzystać.

  Podsumowując to jedna z najlepszych powieści młodzieżowych, jakie miałam przyjemność czytać. Gorąco polecam!

  Książkę odebrałam za punkty na portalu Czytam Pierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jeszcze będziemy szczęśliwi” to książka opowiadająca o trudach dorastania, o niezwykle skomplikowanych wyborach przed jakimi stawia nas życie, o problemach, z którymi musimy się mierzyć, gdy często nie mamy do kogo zwrócić się o pomoc, czy poradę.

  Sięgając po ten tytuł byłam przekonana, że to młodzieżowa opowieść o zakochaniu. Owszem, w książce zawiera się miłosny wątek, niemniej jednak zupełnie różny od tego, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

  Gioia, to młoda dorastająca dziewczyna, która nie może liczyć na wsparcie rodziców, którzy zupełnie się nią nie interesują. Rodzina Gioi nie jest przykładną rodziną, gdyż boryka się z wieloma patologicznymi problemami, od których dziewczyna stara się odizolować. Wskutek tego jest również wyizolowana i zamknięta w sobie. Nie ma przyjaciół, nie udziela się towarzysko, żyje w odosobnieniu. Jej jedyną przyjaciółką jest wymyślona przez nią dziewczyna o imieniu Tonia.

  Pewnego dnia poznaje tajemniczego Lo, który również nie ma łatwego życia i boryka z wieloma życiowymi problemami. Ta dwójka znacznie się do siebie zbliża. Znajdują wspólny język i wzajemną przyjaźń. Lo nagle znika, a Gioia zostaje postawiona przed niezwykle trudnymi wyborami.

  Historia o trudach, które każdy napotyka na swojej drodze, o lojalności i oddaniu, ale także koniecznością słusznego wyboru. Poruszająca i piękna historia, którą warto poznać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "(...) nie ma nic gorszego niż stać się dorosłym i zdradzić to dziecko, którym się kiedyś było"

  Wiem, że nie ocenia się książki po okładce, ale nawet sami przyznajcie, że ta okładka jest tak hipnotyzująca i piękna, że nie da się przejść obok niej obojętnie. Mimo to nie zachwyciła mnie ona aż tak bardzo. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego czytając recenzje innych.

  Gioia jest siedemnastoletnią dziewczyną. Jednak ludzie ze szkoły nazywają ją Smutas. Dziewczyna ma problemy z nawiązaniem znajomości z rówieśnikami, dlatego, że jest inna niż wszyscy. Gioia nie dba o wygląd, nie zwraca uwagi na to jak się ubiera, jak wygląda - po prostu jest sobą. Jej największym zainteresowaniem są słowa, ale nie takie zwykłe słowa, słowa, których nie da się przetłumaczyć, które nie mają jednoznacznego przetłumaczenia. Dziewczyna ma również przyjaciółkę Tonię, która żyje tylko w jej wyobraźni.

  Pewnego dnia Gioia ucieka z domu i trafia do zamkniętego baru, gdzie spotyka tajemniczego chłopaka - Lo, z którym znajduje od razu wspólny język.

  Bardzo podziwiam Gioie, ponieważ jest to niezwykle silna dziewczyna, która mimo, że ma problemy w domu to jakoś sobie radzi i się nie poddaje. Kiedy kiedyś została zapytana co chce robić w przyszłości, zawsze jej odpowiedź brzmiała: "Uszczęśliwiać innych".

  Znajdziemy tutaj wiele trudnych tematów, które są poruszane - alkoholizm, miłość i brak tej miłości, odrzucenie, brak zrozumienia. Książka zawiera również wiele pięknych cytatów, które mogą wnieść coś do życia każdego z nas. Dlatego jest to idealna książka dla młodzieży, która na pewno wiele ich nauczy.

  Mimo to czytanie książki momentami mi się strasznie dłużyło. Bywały momenty, gdzie po prostu historia była nudna. Jednak główna bohaterka to wszystko nadrabia.

  ,,Biedni nie chcą wyglądać na biednych, a bogaci na bogatych. Koniec końców nikt nie chce być sobą. "

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Rzeczy ważne trzeba pojmować i codziennie wkładać trud, by ich nie zapomnieć."

  Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, gdy sięgałam po książkę to autor. Z krótkiego opisu dowiadujemy się, że jest nauczycielem literatury, który wręcz pokochał swój zawód, więc te małe streszczenie "Jeszcze będziemy szczęśliwi" tak po cichu podpowiada, że niektóre sytuacje mogą być wzięte z obserwacji.. wiem, gdybam, ale właśnie to przyszło mi do głowy po zapoznaniu się z opisami. Teraz siedząc i pisząc moje wypociny, nawet jestem w stanie stwierdzić, że to w jakimś stopniu skłoniło mnie do zamówienia tej pozycji.

  Gdy sięgałam po "Jeszcze będziemy szczęśliwi" byłam lekko rozczarowana opisem, w którym było widać pewien schemat. Ona, mało lubiana, wręcz wyśmiewana, mająca problem z zawieraniem nowych znajomości, on, tajemniczy, nie chcący mówić o sobie. Właśnie, z jednej strony schemat, z drugiej byłam bardzo zaintrygowana Lo. Później się okazało, że książka nie chce mnie wypuścić z swoich szponów i muszę przeczytać ją w tej chwili.

  Historia Gioi Spada, choć na pierwszy rzut oka jest przeciętna, po czasie okazuję się pełna tajemnic i zwrotów akcji. Czytając, tak na prawdę nie byłam w stanie stwierdzić co się może stać na następnych stronach książki. W jednej chwili wszystko układało się wręcz jak pod linijkę, idealnie, lecz po kilku stronach nasz kochany autor, wszystko wywalał do góry nogami. Fabuła, według mnie, jest na prawdę dobra i nie da się przy niej nudzić. Rozdziały uciekają w zastraszającym tempie, może też ze względu na to, że są krótkie i jest dużo stron od połowy pustych. Postacie także skradły moje serce, zwłaszcza główna bohaterka, która choć cicha i niepozorna, ma bogaty zasób muzyczny i nietypowy charakter, z którym dała rade podejmować dobre decyzje. No i ta okładka, która wręcz hipnotyzuje i cieszy oko, gdy znajduję się na regale.

  Moim zdaniem "Jeszcze będziemy szczęśliwi" jak najbardziej zasługuje na dobre opinie i zainteresowanie, choć w pewnych momentach potrafiła mi się dłużyć. Książka jest poprószona nieprzetłumaczalnymi słowami, które możemy znaleźć na samym końcu w małym słowniczku, co dodaje jej osobistego uroku.

  Reasumując, książkę jak najbardziej dobrze oceniam i polecam przeczytać, jeśli macie chrapkę na lekką literaturę młodzieżową.

  "Proszę uważać, bo w pani wieku często się zdarza, że te głosy wewnątrz zaczynają śpiewać piosenki, które mogą się pani nie podobać. Proszę ich nie powstrzymywać, nie wyciszać, bo to te piosenki, lepiej niż jakiekolwiek inne, powiedzą pani o samej sobie najwięcej."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 13 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Endgame. Tom 3. Reguły Gry 4/5 Nasza cena:
36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Endgame. Tom 3. Reguły Gry

CZYTAJ KSIĄŻKĘ. SZUKAJ WSKAZÓWEK. ROZWIĄZUJ ŁAMIGŁÓWKI. ZWYCIĘZCA BĘDZIE TYLKO JEDEN. ENDGAME JEST PRAWDZIWE. ENDGAME DOBIEGA KOŃCA. Najsilniejsi i najsprytniejsi z Graczy dotarli do końcowej fazy Endgame. Klucz Ziemi oraz Klucz Niebios już odnaleziono, ukryty pozostał ostatni klucz do wygranej i...
Wilcza godzina 4/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilcza godzina

Wilno A.D. 1905Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony.Wilno wyrwało się ze szponów Imperium...
Strategie Texas Hold`em. Świat pokera oczami wielkich mistrzów 0/5 Nasza cena:
41,69 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strategie Texas Hold`em. Świat pokera oczami wielkich mistrzów

Największe gwiazdy pokera zdradzają tajemnice swoich sukcesów! Przy pokerowym stole wygrali łącznie ponad 60 milionów dolarów. Odnosili spektakularne sukcesy, wykazywali się niezwykłą intuicją i opanowaniem, zaznali też goryczy porażki. Teraz postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem...
Wójt. Jak goliłem frajerów 3/5 Nasza cena:
30,63 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wójt. Jak goliłem frajerów

Janusz Wójcik powraca. Tak ostro, dosadnie i zabawnie jeszcze nie było! Były selekcjoner reprezentacji Polski znów przyłożył z grubej rury! Po raz kolejny barwnie i w charakterystycznym stylu opowiada o swoich przygodach: tym razem rywalizuje z Deyną i Gadochą o piękną blondynkę, przemyca Polkę...
Neymar. Magik z Brazylii 0/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Neymar. Magik z Brazylii

Najbardziej aktualna biografia Brazylijczyka Miał zaledwie cztery miesiące, kiedy cudem wyszedł cało z poważnego wypadku samochodowego. W 2006 roku był o krok od podpisania kontraktu… z Realem Madryt. Zrezygnował, aby w następnych latach zostać gwiazdą brazylijskiego Santosu, przejść do FC...
Ja, Ibra. Wydanie II 5/5 Nasza cena:
27,77 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja, Ibra. Wydanie II

„Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka”. Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, które Zlatan Ibrahimović jako dziecko pokonywał z zaciśniętym gardłem, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengard, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö....
Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż

Biografia Arka Gołasia napisana we współpracy z rodziną i bliskimi. Zwyczajny, skromny chłopak. Tak mówili o nim ci, którzy kiedykolwiek spotkali go na swojej drodze. I choć przyjaciele i znajomi wiedzieli, że potrafił także dobrze się zabawić, a w złości rozbić telefon o ścianę, wszyscy...
Zakazane życzenie 4/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakazane życzenie

Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość? Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc...
Rywalizacja totalna. Wojny za kulisami F1 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rywalizacja totalna. Wojny za kulisami F1

Kulisy wielkiego biznesu F1 Przyłożył rękę do 20 mistrzowskich tytułów – zarówno kierowców, jak i konstruktorów. Szybko piął się po szczeblach kariery w Williamsie, w Benettonie udanie współpracował z Schumacherem, razem z Niemcem budując potęgę Ferrari w latach 1996–2006, by wreszcie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula