Jednostka

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
280
Rok wydania
2019
Nasza cena: 30,03 zł 39,00 zł Taniej o: 23%

"Jednostka" to powieść dystopijna pióra szwedzkiej pisarki Ninni Holmqvist. Realistyczna wizja niedalekiej przyszłości, w której ludzie bezdzietni muszą dowieść swej użyteczności dla społeczeństwa.

Każdy odgrywa jakąś rolę w społeczeństwie i wszyscy muszą być przydatni. Dlatego ci, którzy nie mają własnych dzieci, powinni służyć społeczeństwu w inny sposób. To właśnie dla nich stworzono specjalne ośrodki zwane Jednostkami. Tam mogą oni brać udział w badaniach, przyczyniając się do rozwoju nauki. Korzystają przy tym ze wszystkich dobrodziejstw cywilizacji. Jednostka daje im luksusowe warunki pobytu, wyborne jedzenie, możliwość dbania o kondycję fizyczną. Bezdzietni żyją tu i poświęcają się testom medycznym. Stopniowo oddają swoje organy tym, którzy bardziej ich potrzebują...

Dorrit jest w pełni pogodzona ze swoim losem. Pod koniec życia pragnie jedynie spokoju. Przeżyła wiele. Miała swój mały domek, ukochanego psa, a nawet mężczyznę, który coś tam do niej czuł. Nie udało jej się jednak założyć rodziny i urodzić dzieci. Cóż, skorzysta z dobrodziejstw oferowanych przez Jednostkę i pokaże, że potrafi być użyteczna.

I wszystko potoczyłoby się pewnie utartym torem, gdyby nie fakt, że Dorrit się zakochuje. W kobiecie na nowo budzi się iskierka życia. Pragnie ona zawalczyć o samą siebie i własne szczęście. Pod wpływem tych pragnień dokonuje wyboru, którego nikt by się po niej nie spodziewał...

"Jednostka" to bez wątpienia jedna z najbardziej przerażających powieści dystopijnych ostatnich lat. Wstrząsająca tym bardziej, że taki właśnie rozwój zdarzeń w niedalekiej przyszłości wydaje się niezwykle prawdopodobny. Czytając tę powieść, mamy niepokojące wrażenie, że rozwiązania prawne i społeczne trendy naszego współczesnego świata mogą zaprowadzić nas niebawem do rzeczywistości, w której powszechne będą miejsca stworzone na kształt tytułowej Jednostki. Oszczędna proza pióra Ninni Holmqvist odsłania przed nami coraz bardziej zatrważające fakty. I z każdą kolejną stroną coraz mocniej wciąga nas w wir tej niesamowitej opowieści. To znakomite socjologiczne science-fiction na miarę "Opowieści podręcznej" Margaret Atwood.

Debiutancka powieść Ninni Holmqvist zebrała bardzo pochlebne recenzje. Stała się też podstawą licznych socjologicznych analiz. Nic zresztą dziwnego. Na kartach "Jednostki" autorka dokonuje zdumiewającego eksperymentu myślowego, który niekoniecznie musi na zawsze pozostać w sferze science-fiction. Niech ta powieść będzie dla nas przestrogą!


O książce

Oszczędna proza - Holmqvist umiejętnie przeplata przyjemności i okrucieństwa "Jednostki" tak, że czytelnicy zaczynają się zastanawiać: czy lepiej być rozpieszczonym królikiem doświadczalnym czy może żyć w biedzie i w samotności? Ale potem autorka dokręca śrubę, przedstawiając zestaw zdarzeń tak zdumiewających i obrzydliwych, że dosłownie sprawiły, że zacząłem ciężko oddychać. Do tego czasu jest oczywiste, że nawet dla małżeństw z dziećmi świat poza "Jednostką" zamienił się w koszmar. A kwestia, czy Dorrit jest szczęśliwsza w jej błyszczącym dickensowskim więzieniu, ustępuje większemu pytaniu: kto mógłby znieść życie w mechanicznym świecie, który stworzył takie miejsce?

Frament recenzji Marceli Valdes dla "The Washington Post"

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam takie gdybanie o przyszłości, skomplikowane wybory, trudne decyzje. Nikt nie wie, co może się zdarzyć, jak będzie za te n-lat, w tej odsłonie autorka bazuje na bardzo logicznym kontynuowaniu dzisiejszych zmian w kulturze krajów północnych, stąd spory realizm. Udana pozycja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dystopia inna niż wszystkie. Bez bicia, przemocy, tortur, dyktatury, aparatu ucisku, policji. Pokazuje, że demokracja tez może prowadzić do wynaturzeń. Ci, o których nikt się nie upomni – stają się zbędnymi. Podludźmi, trzymanymi w na pozór luksusowej hodowli. Jak to w populizmie kultura przegrywa z biologią. Artyści są zbędni, a wielodzietne patolstwo i celebryci potrzebni. Z kulturowego punktu widzenia dobro poświęcane jest bardziej wartościowe od ratowanego. Z punktu widzenia biologicznego na odwrót. Jak u nas. I nawet jak się to komuś nie podoba, to i tak to akceptuje, bo wola większości jest nienaruszalna. A wszystko napisane językiem spokojnym, dalekim od buntu i paniki. I dlatego jest to książka przygnębiająca. Świetnie napisana, z bardzo dobrym scenariuszem i dająca do myślenia. Czy możemy dać się sprowadzić tylko do pozycji osobników potrzebnych i zbędnych z punktu widzenia hodowli? Czy w ogóle wolno wartościować ludzi? I jakie są konsekwencje tego, gdy na to zezwolimy. Jakie mechanizmy należy implementować do demokratycznego systemu prawnego (i systemu edukacji), by na to nigdy nie pozwolić?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W starzejącym się społeczeństwie nie ma miejsca dla ludzi, którzy nie posiadają dzieci. Wraz z osiągnięciem odpowiedniego wieku trafiają oni do Jednostek, które za przymusowy udział w badaniach i donacje organów zapewniają im schyłek życia w luksusowych warunkach. Jedną ze zbędnych jest Dorrit, która podczas pobytu poznaje miłość swojego życia. Czy jest dla nich jakaś szansa? Czy jeszcze mogą stać się potrzebni?

  Choć bardzo rzadko zdarza mi się sięgać po książki o podobnej tematyce, a różnego rodzaju zadziwiające alternatywy na temat przyszłości nie do końca do mnie przemawiają, to jednak jest coś takiego w problematyce oddawania organów, że nie mogłam przejść obok tej powieści obojętnie. Po części stało się to również z powodu słabości do „Nie opuszczaj mnie” i pewnego podobieństwa tych historii.

  „Jednostka” to książka, która zaintrygowała i przyciągnęła mnie swą fabułą, a następnie już od pierwszych stron zaciekawiła na tyle, że naprawdę nie miałam chęci jej odkładać. Choć tematyka wydaje się nieprawdopodobna, to jednak zbudowanie akcji wokół posiadania potomstwa i wielkiej roli, jaką ten fakt odgrywa w społeczeństwie, stanowi o aktualności i pewnej autentyczności poruszanych spraw. Nie mam dzieci, nie wiem, kiedy będę je miała (czy będę?) i nie potrafię sobie wyobrazić, żebym w związku z tym uważana była za osobę zbędną i niepotrzebną systemowi. Widzę, jak wiele uwagi przywiązuje się do posiadania dzieci, jak ważną to jest sprawą, ale czy rzeczywiście najważniejszą?

  Holmqvist stworzyła niepokojącą rzeczywistość, w której wszystko zostało podzielone na czarne i białe. Nie ma w niej miejsca na odcienie szarości- całość została skrupulatnie zaplanowana, wszelkie procesy są sterowane w oparciu o przygotowane procedury, nie ma żadnych luk, w które można by wcisnąć odstępstwa czy wyjątki. To szablonowe podejście do człowieka, bazowanie wyłącznie na istotnych kategoriach, smutna schematyczność i duża bezwzględność sprawiają, że historia porusza i wywołuje dużo emocji.

  Śledziłam ją z niesłabnącym zainteresowaniem i wielką przyjemnością, nie mogąc się nadziwić, jak doskonale udało się autorce oddać charakter tego świata i zarysować związaną z tym problematykę. Podczas czytania wielokrotnie odnosiłam wrażenie zadziwiającego realizmu, związane z tym, że przedstawione okoliczności są tak dopracowane i przemyślane. Kreacja bohaterów, przeprowadzane eksperymenty, opis jednostki- czułam, że takie miejsce i taka rzeczywistość faktycznie mogłyby gdzieś istnieć.

  Ukazanie jednostki bardzo mnie ujęło. Każdy szczegół składający się na funkcjonowanie tego miejsca, charakterystyka działań pracowników i mieszkańców, opis upływającego czasu… Całość po prostu mnie przekonała, w takiej formie to wszystko do mnie trafiło. I rzeczywiście zostało to przedstawione fantastycznie. Niewątpliwie jednak ta powieść nie byłaby tak dobra, gdyby nie znakomita kreacja bohaterów. Z jednej strony nastawienie na bieżące wydarzenia, trudne decyzje, prawdziwe dramaty, z drugiej zaś refleksje, wspomnienia, wniknięcie w psychikę. Dla mnie bomba.

  „Jednostka” to powieść niepokojąca i zastanawiająca. Nastawiona na wywoływanie emocji, skłaniająca do zajęcia stanowiska wobec opisywanych wydarzeń, emocjonalna i angażująca. Co ważne, jest to również historia zaskakująca, której akcja toczy się w nieprzewidywalny sposób. Kiedy wydaje się, że już wiemy, co zaraz nastąpi, autorka jakby zmieniła zdanie i zaoferowała zupełnie inne zakończenie.

  Jestem tą książką oszołomiona. Nie żałuję poświęconego jej czasu. Dla takich opowieści warto zrobić wyjątek.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bezdzietni nie są przydatni w starzejącym się społeczeństwie. W pewnym wieku stają się zbędni. Kiedy ten moment dla nich nastaje, trafiają do specjalnych ośrodków zwanych Jednostkami. W Jednostce bezdzietny staje się użyteczny: bierze udział w badaniach naukowych, służy testom medycznym. Stopniowo oddaje swoje organy osobom, które społeczeństwu są bardziej potrzebne. W zamian za to dożywa swoich dni w luksusowych warunkach. Znakomite jedzenie, świetna opieka, bogata oferta sportowa i kulturalna. A do tego można realizować swoje pasje, poszerzać zainteresowania i bezpłatnie korzystać ze wszystkich dóbr aż do dnia ostatecznej donacji. Czyż to nie znakomity układ dla bezdzietnych, którzy przecież są zbędni?

  Gdy Dorrit przybywa do Jednostki, jest pogodzona ze swoim losem. Nie udało jej się założyć rodziny ani urodzić dzieci, straciła ukochanego psa i swój mały dom. Jej mężczyzna coś do niej czuł, ale postanowił, że nie będzie jej ratował. Pod koniec życia kobieta pragnie tylko odrobiny spokoju. Nic więcej jej nie zostało. Sytuacja zmienia się jednak, gdy niespodziewanie dla siebie Dorrit się zakochuje. Coś w niej ożywa. Chce dla siebie szczęścia. Postanawia więc dokonać zaskakującego wyboru...

  To powieść o niedalekiej, pełnej okrucieństwa przyszłości. Wizja cywilizacji, w której każdy ma odegrać narzuconą sobie rolę aż do końca, wydaje się niepokojąco realistyczna. Jednostka to jedna z najbardziej przerażających powieści dystopijnych ostatnich lat. Czytając tę książkę, nie można oprzeć się wrażeniu, że opisane w niej rozwiązania ustrojowe wzięły swój początek ze współczesnych regulacji prawnych. Sprawia to, że niepokój i groza towarzyszą czytelnikom tej opowieści i rosną z każdą kolejną przeczytaną stroną.

  A gdy władza uzna, że już się nie przydasz...”

  „Jednostka” to powieść, która skusiła mnie swoim innym, dziwnym, niepokojącym i w pewnym stopniu przerażającym opisem. Nie wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać, ale czułam, że będzie to książka, która wywrze na mnie spore wrażenie i uwierzcie mi, że w ogóle się nie pomyliłam. Słowa, którymi mogłabym określić tę książkę, to straszna i przerażająca. Autorka w bardzo autentyczny sposób opisała wizję okrutnej przyszłości i chybabym się załamała, gdyby tak miał kiedyś wyglądać nasz świat. Mogłoby się wydawać, że w tej historii ludzkie życie nic nie znaczy, ale tak prawdę powiedziawszy, jest zupełnie inaczej. Osoby samotne, które nie mają dzieci, nie mają żony, czy męża, po przekroczeniu pewnego wieku, stają się dla rządu i dla społeczeństwa „towarem luksusowym”. Kobiety po pięćdziesiątce, a mężczyźni po sześćdziesiątce zostają przeniesieni do luksusowego zakładu, w którym oczekują swojego końca i może wszystko byłoby ładnie i pięknie, ale ci ludzie są tam po prostu zabijani. Są traktowani jak króliki doświadczalne oraz jako dawcy narządów, dla ludzi z rodzinami, którzy są dla społeczeństwa przydatni. Czytając, włos jeżył się mojej głowie i nie mogłam zrozumieć, jak niektórzy ludzie potrafią być bezduszni oraz okrutni. Tego naprawdę nie idzie sobie wyobrazić i mam nadzieję, że nigdy, przenigdy takie praktyki nie będą stosowane. Troszeczkę żałuję, że autorka nie opisała choć w małym stopniu tej drugiej strony, czyli ludzi, którzy otrzymywali narządy od osób, które przecież specjalnie zostały zabite, by uratować im życie. Ja chyba nie potrafiłabym się z tym pogodzić i wolałabym godnie umrzeć niż żyć dalej kosztem innego niewinnego życia. Zakończenie książki bardzo mnie zaskoczyło, byłam przekonana, że główna bohaterka podejmie zupełnie inną decyzję.

  Uważam, że pomysł na książkę był świetny i przede wszystkim zaskakujący. „Jednostka” to książka, którą czyta się z wielkim niepokojem i przerażeniem. To wizja okropnej przyszłości, w której tylko uprzywilejowane jednostki mają prawo cieszyć się życiem. To książka, która na pewno wywrze na Was duże wrażenie i na pewno skłoni Was do wielu refleksji.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Editio.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Główną bohaterką powieści Ninni Holmqvist pt. ”Jednostka” jest Dorit Weger, czterdziestokilkuletnia kobieta, samotna, która czuje się nikomu niepotrzebna, ale bardzo chce jeszcze urodzić dziecko.

  Wszak Dorit ma faceta, który jej wcale nie kocha, bo ma już kobietę i dziecko, a Dorit jest tylko dla niego odskocznią.

  Tak naprawdę kobieta jest całkiem sama i mocno zdesperowana.

  Oboje jej rodzice od dawna nie żyją.

  Jej starsza siostra Siv też już nie żyje.

  W poczuciu tak wielkiego osamotnienia i finansowych kłopotów, Dorit postanawia zapisać się do Banku Rezerw, aby jej organy mogły posłużyć jeszcze kilku osobom.

  Takie banki traktują osoby nie jak człowieka, ale jako jednostkę, która po oddaniu organów jest już nikomu do niczego niepotrzebna.

  Jest to zastraszająca wizja przyszłości, z którą być może będą mogli zmierzyć się już niedługo ludzie.

  Po przybyciu do jednostki banku rezerw osoby te będą mogły doświadczyć przynależności, poczucia wspólnoty z innymi osobami, które dla tych osób samotnych są czymś oczywistym.

  Poza tym ”wisienką na torcie” jest fakt, że nie muszą martwić się o sprawy finansowe.

  Codzienne posiłki, dom nad głową, wolny dostęp do opieki lekarskiej i fizjoterapii, to wszystko zapewni im bank rezerw...lecz nie przewidziano jednego: że to są żywi ludzie i może się wśród nich zdarzyć....MIŁOŚĆ.

  Jak między Dorit i Johannesem.

  Piękna, szczera i oddana miłość ludzi w średnim wieku.

  W wyniku czego Dorit zachodzi w ciążę.

  A jednak. Pięćdziesięcioletnia kobieta zachodzi w ciążę.

  Czy dziecko urodzi się zdrowe?

  A jeśli tak, to kto je wychowa?

  A co stanie się z rodzicami dziecka?

  I jak zakończy się ta historia?

  To powieść, która dotyka spraw społecznych, wstrząsająca lecz jak na debiut autorki, to przepiękna i bardzo trafiona.

  Skłania ona do refleksji, że osoby samotne, bezdzietne, po prostu uznawane są za zbędne, czy niepotrzebne?

  Zachęcam Was moi drodzy. Wczujcie się w rolę tej kobiety i pomyślcie o swojej przyszłości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Ninni Holmqvist
 • Wydawnictwo Editio
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 280
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328345805
 • Język: polski
 • Tłumacz: Delarg Marlaine
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328345805
 • EAN: 9788328345805
 • Wymiary: 140X205
Warto zwrócić uwagę na...
Odkupienie. Kaci Hadesa 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkupienie. Kaci Hadesa

Prorok Kain słucha tylko objawień Boga. Jego przeznaczeniem jest przewodzić swojemu ludowi. Dla niego i w imię swojej wiary opuścił dom, by przeniknąć do Katów Hadesa - motocyklowego gangu handlarzy bronią, najbardziej przestępczego klubu w USA. Żył z nimi, służył im swą wiedzą i stał się zaufanym...
Słowo i miecz 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słowo i miecz

Mała Lady Lark odziedziczyła po swojej matce Dar — potrafiła bowiem używać Słów. W świecie, w którym nawet najszlachetniejsza magia była grzechem karanym śmiercią, był to niezwykle niebezpieczny sekret. Matka Lark, szlachetna Lady Meshara, starała się ze wszystkich sił chronić córkę i utrzymywać...
Pakiet: Złe miejsce, Zły czas 0/5 Nasza cena:
51,41 zł 79,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Złe miejsce, Zły czas

Złe miejsce Znalazła się w złym miejscu i czasie, a tam był On. Człowiek, który ją zniewolił. I pokochał. Był jak senny koszmar, przerażał mnie, karał, manipulował mną, ale sprawił, że czułam się potrzebna. Mimo że nosił maskę, dostrzegłam w nim coś ludzkiego. Chciałam uciec, ale nie miałam dokąd...
Tak, kochanie. Kaci Hadesa 5/5 Nasza cena:
16,11 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tak, kochanie. Kaci Hadesa

Kiedy spotykają się ciemność i światło, przeznaczone sobie dusze płoną... Złączeni od dzieciństwa. Dwie dusze: jedna mroczna, druga czysta. Gotowe zrobić ten najważniejszy krok. River "Styx" Nash kocha Mae. Od chwili, gdy ujrzał ją przez dziurę w ogrodzeniu strzegącym terenów sekty, która więziła...
Naturalne piękno. Ścieżka wewnętrznej przemiany 0/5 Nasza cena:
33,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naturalne piękno. Ścieżka wewnętrznej przemiany

Poświęcasz mnóstwo czasu i energii, aby być piękną. W końcu tego wymaga się od kobiety. Idealna kobieta musi mieć gęste włosy, duże oczy, gładką cerę, smukłą sylwetkę. Takich wymagań jest oczywiście o wiele więcej. Porównujemy się do jakichś mitycznych wzorów, wydajemy fortunę na kosmetyki,...
Rozkosze grzechu. Bogactwo i grzech. Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,54 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozkosze grzechu. Bogactwo i grzech. Tom 3

Ricky Rango, gwiazda popkultury i obiekt westchnień tysięcy młodych kobiet, był tym trzecim. I chociaż zginął tragicznie dawno temu, jego śmierć niczego nie zakończyła. Nie przyniosła też prawdy ani uwolnienia dwojgu młodym ludziom. Whitney i Lincoln nie mogli po prostu cieszyć się sobą. Ich miłość...
Anonimowi Heretycy 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anonimowi Heretycy

Ateista w katolickiej szkole średniej może mieć sporo problemów, zwłaszcza jeśli spróbuje naruszyć ustalone reguły. Michael coś o tym wie. Chłopak nie miał nic do powiedzenia, gdy rodzice postanowili umieścić go w szkole im. Świętej Klary. Już pierwsze minuty w nowym środowisku pozbawiły go resztek...
Słodki romeo 4/5 Nasza cena:
25,47 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodki romeo

Molly Shakespeare i Romeo Prince. Tych dwoje ludzi z zupełnie innych światów połączyło uczucie, które nigdy nie powinno się między nimi pojawić. Średniozamożna Angielka, zbyt wcześnie osierocona i od zawsze samotna, pochłonięta studiowaniem filozofii, kompletnie nie pasuje do rozchwytywanego...
Sentymentalna bzdura 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sentymentalna bzdura

Gorący romans z wątkiem sensacyjnym w tle Veronica, dziewczyna z niewielkiego angielskiego miasteczka, od pięciu lat mieszka w Londynie. Trenuje krav magę, pracuje w różnych firmach, zmienia korporacje jak rękawiczki. Dokładnie tak jak niektórzy ludzie zmieniają partnerów. Tyle że Veronica nie ma...
Pan Wyposażony 5/5 Nasza cena:
31,06 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Wyposażony

Spencer Holiday jest przystojnym, zielonookim dżentelmenem o doskonałym ciele. Ma dwadzieścia osiem lat, jest zadeklarowanym singlem i właścicielem nieźle prosperującego biznesu. Wychował się w szczęśliwej rodzinie i wykształcił na znakomitych uczelniach. Jest inteligentny, odważny i zdecydowany, a...
Życiowi bohaterowie. Tom 1. W kajdankach miłości 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życiowi bohaterowie. Tom 1. W kajdankach miłości

Książka ta rozpoczyna serię Życiowi bohaterowie, kolejną trylogię pióra K. Bromberg. Jej tytułowymi bohaterami są trzej przystojni bracia Malone. Jeden z nich, Grant, od najwcześniejszych lat przyjaźnił się z rezolutną i śliczną Emmerson Reeves. To właśnie "Emmy" była jego najlepszą przyjaciółką, z...
Zemsta ma twoje imię 4/5 Nasza cena:
27,42 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta ma twoje imię

Miłość to gra. Nie zawsze uczciwa, a czasem nawet niebezpieczna! Ian Ralf Tott, właściciel hotelowego imperium, to prawdziwy król życia. Jest bezwzględny zarówno w uczuciach, jak i w interesach, do tego uważa się za nowe wcielenie Jamesa Bonda. Bez skrupułów wykorzystuje i porzuca kobiety, a od...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula