Jedno z nas kłamie

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
416
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,84 zł
Nasza cena: 27,47 zł 38,00 zł Taniej o: 28%

Wszyscy mają jakieś sekrety, prawda? Pytanie tylko, do czego są gotowi się posunąć, żeby nie wyszły na jaw.

Czytajcie uważnie, a może uda wam się rozwikłać tę zagadkę. W poniedziałkowe popołudnie pięcioro uczniów liceum Bayview zostaje zatrzymanych za karę po lekcjach.

Bronwyn, kujonka, przygotowuje się do studiów na Uniwersytecie Yale i nigdy nie łamie zasad.
Addy, ślicznotka, to idealna księżniczka licealnego balu.
Nate, diler, znajduje się pod nadzorem kuratorskim.
Cooper, sportowiec, to gwiazda szkolnej drużyny baseballu.
Simon, outsider, twórca słynnej aplikacji rozpowszechniającej plotki o uczniach.

Tyle że Simon nie wyjdzie z tego żywy. A policja uzna, że jego śmierć nie była przypadkowa, bo następnego dnia planował opublikować pikantne informacje na temat czwórki osób, które odbywały z nim karę. Podejrzenie o morderstwo pada na Bronwyn, Addy, Coopera i Nate`a. Czy naprawdę zabili Simona, czy może zostali w to wrobieni przez mordercę, który wciąż znajduje się na wolności?

Ta "wprost uzależniająca" (RT Book Reviews) opowieść o tym, co się dzieje, gdy pięć osób wchodzi do klasy, a tylko cztery wychodzą z tego żywe, przypomina połączenie "Słodkich kłamstewek" z "Klubem winowajców" (EW.com).

Przeczytacie ten pikantny, superzabawny (jeśli morderstwo może być zabawne?) thriller jednym tchem.
- Bustle.com

Uzależniający thriller, który można pochłonąć za jednym posiedzeniem, zawierający tyle zaskakujących zwrotów akcji, że do samego końca będziecie się zastanawiać: Kto naprawdę zabił Simona?
- Kara Thomas, autorka powieści "The Darkest Corners" oraz "Little Monsters"

W miarę jak pełen napięcia kryminał McManus nabiera tempa... postaci stają się coraz bardziej wielowymiarowe i skomplikowane, co dodaje powieści bogactwa i głębi.
- VOYA, Starred Review

Wartko tocząca się powieść będąca połączeniem "Plotkary", "Słodkich kłamstewek" i klasycznych filmów Johna Hughesa sprawi, że czytelnicy będą gorączkowo przerzucać kolejne strony, próbując na własną rękę rozwikłać tę zagadkę.
- Kirkus Reviews

Karen M. McManus studiowała anglistykę w Kolegium Świętego Krzyża, gdzie zdobyła tytuł licencjata w dziedzinie nauk humanistycznych, oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Północno-Wschodnim, które ukończyła z tytułem magistra. Mieszka w Cambridge, w stanie Massachusetts. Gdy nie pracuje ani nie pisze, uwielbia podróżować ze swoim synem.

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  "To świetna historia: czwórka powszechnie znanych, atrakcyjnych uczniów podejrzana o morderstwo. I nikt nie jest tym, kim wydawało się, że jest."

  Powieść przeznaczona dla młodych czytelników, ale i dorośli dobrze się w niej odnajdą. Fabuła rozgrywa się wśród siedemnastolatków, lecz nawet gdyby przenieść ją na bardziej dojrzałych bohaterów, również potrafiłaby wkręcić. Jestem pod wrażeniem, jak sprytnie poradziła sobie autorka z zawiązaniem wyjątkowo intrygującego scenariusza zdarzeń. Zaczyna od mocnego uderzenia na początku historii, później podsyca atmosferę niepewności, niewiadomej i wątpliwości, podrzucając sporo mylnych tropów, zaskakujących incydentów, nagłych zwrotów akcji i wartkich rytmów opowieści. Co prawda, mniej więcej w połowie książki, trafnie domyśliłam się prawdopodobnego finalnego rozwiązania zagadki kryminalnej, jednak były to domysły obarczone wątpliwościami, oparte bardziej na detektywistycznej intuicji wyrobionej czytaniem wielu thrillerów i kryminałów, niż na jednoznacznych przesłankach wskazywanych przez autorkę.

  Imponujący zbiór tajemnic, sekretów, kłamstw, oszustw i fałszu, frapująco jest je przenikać, stopniowo poznawać, odkrywać to, co nigdy nie miało ujrzeć dziennego światła. Mroczne zamiary, ciemne uczynki, a jednak jak bardzo komponujące się z naturą człowieka. Każdy ma coś do ukrycia, szarą strefę półprawd i niedopowiedzeń, przed obcymi, znajomymi, przyjaciółmi, bliskimi, a nawet sobą samym. Kiedy pojawia się bezpośrednie zagrożenie ich ujawnienia, czy jesteśmy zdolni do najgorszych czynów, aby je chronić? Czyż nie zostajemy wówczas zaślepieni pragnieniem brutalnego odcięcia ryzyka i groźby? Jak niewiele potrzeba, aby wyzwolić w osobie ogarniętej strachem utraty dobrego wizerunku mordercze instynkty?

  Karen M. McManus potrafi pobudzić wyobraźnię czytelnika, sugestywnie wprowadzić w klimat thrillera, zaangażować w rozwikływanie przesłanek morderstwa i wyjawianie tożsamości zabójcy, a przy tym zwrócić uwagę na społeczne problemy współczesnej młodzieży, nienależytego wsparcia ze strony dorosłych, silnego oddziaływania spirali informacji social mediów, częstych zawirowań przy kształtowaniu odpowiedniej hierarchii wartości. To także spojrzenie na wypaczone standardy środków masowego przekazu, manipulujących opinią publiczną, modelujących prawdę według potrzeb odniesienia finansowego sukcesu. Udany debiut literacki, zapewnia porywającą i ekscytującą przygodę czytelniczą.

  Bronwyn, Simon, Nate, Cooper i Addy, zostają za karę po lekcjach w towarzystwie nauczyciela, ich przewinienia nie wydają się aż tak istotne, jednak tego dnia wydarza się tragedia, która wstrząśnie nimi i zmieni ich już na zawsze. W dramatycznych okolicznościach umiera Simon, twórca i autor portalu plotkarskiego, policja natychmiast podejrzewa pozostałych uczestników spotkania. Autorka frapująco dobrała portrety bohaterów, kontrastując ich ze sobą, a jednocześnie wskazując na wspólne powiązania, zachowania, obawy i wzburzenia. Szkolna piękność, pilna uczennica, chłopak z patologicznej rodziny, sportowa gwiazda, to tylko pozornie stereotypowe osobowości, ciekawie jest zapoznawać się z nimi, a także przyglądać się załamaniom ich rzeczywistości.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jedno z nas kłamie”- Karen M. McManus

  .

  Pięcioro uczniów liceum trafia do kozy z powodu bardzo niejasnego zbiegu okoliczności . Z tak samo niejasnego i zagadkowego powodu umiera jeno z nich. Wszyscy obecni stają się podejrzanymi w sprawie śmierci szkolnego plotkarza, który ujawnia najgłębiej skrywane tajemnice uczniów. Od tego momentu wcześniej osoby dla siebie obce stają się sobie coraz bliższe na drodze dowodzenia swojej niewinności i szukania prawdziwego sprawcy.

  .

  Niby jest to książka dla nastolatków, a mnie jednak bardzo się spodobała. Nie jest to kryminał, w którym skupiamy się głównie na poszlakach i motywach, ta książka nakierunkowana jest bardziej na emocje i relacje, które zaczynają rozwijać się pomiędzy bohaterami. Sama historie jest bardzo wciągająca, a zakończenie zaskakujące. Napisana jest bardzo w młodzieżowym, amerykańskim stylu, a fabułę prowadzą uczniowie, którzy byli w klasie podczas śmierci Simona, co nadaje tej książce dobry klimat i jest bardzo ciekawe, ponieważ mamy dostęp do punku widzenia wielu bohaterów. Jest to lekka , wciągająca lektura, którą serdecznie polecam .🙂

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mimo że akcja rozgrywa się wśród nastolatków a ja już dawno jestem dorosła , czytałam ją z zapartym tchem. Do końca trudno było się domyśleć kto jest sprawcą. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  W
  okolicach premiery książki "Jedno z nas kłamie" było o niej bardzo głośno. Od razu wiedziałam, że zechcę po nią sięgnąć, jednak dopiero wtedy, gdy ucichnie szum związany z tą historią. Nie nastawiałam się na wybitną lekturę, ale sporą dawkę rozrywki - dokładnie to uzyskałam.

  Pięcioro licealistów musi zostać za karę po lekcjach. Każdy z nich jest zupełnie inny. Bronwyn to cicha myszka i wspaniała uczennica, która pragnie dostać się na najlepszy uniwersytet. Addy to dziewczyna o onieśmielającej urodzie, będąca obiektem pożądania oraz zazdrości. Cooper jest sportowcem, którego ojciec jest mocno zaangażowany w karierę syna. Nate to typ bad boya handlującego narkotykami. Natomiast Simon uważany jest za dziwaka, dlatego zakłada aplikację rozpowszechniającą sekrety uczniów. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy chłopak nagle umiera...

  Bohaterowie są stereotypowi do bólu, ale wydaje mi się, że takie przerysowanie postaci było zamierzone. Generalnie uważam, że ta historia jest niemal gotowym scenariuszem na produkcję filmową, która zapewne uzyskałaby sporą oglądalność. Sama akcja jest dość nierównomiernie rozłożona, gdyż raz czułam napięcie, po czym nagle dopadało mnie lekkie znużenie. Niemniej w przypadku zakończenia podejrzewałam dosłownie każdego, zatem chyba pierwszy raz nie wytypowałam sprawcy na samym początku. Oczywiście z biegiem fabuły w pewnym momencie byłam pewna, kto stoi za całym zamieszaniem, aczkolwiek nie zadziało się to zbyt wcześnie, co jest ogromnym plusem.

  Wszyscy kłamiemy. Jedni robią to częściej, inni rzadziej. Nieraz dotyczy to wręcz błahostek, a niekiedy ukrywamy przed innymi bardzo istotne sprawy, bojąc się momentu, gdy ujrzą one światło dzienne. Niestety, prędzej czy później, kłamstwa wychodzą na jaw, po czym zderzenie z rzeczywistością bywa bardzo bolesne. Wtedy pojawia się pytanie - czy było warto?

  Książka Karen M. McManus na pewno spodoba się osobom lubującym się w klimacie typowo amerykańskich filmów młodzieżowych, gdzie realia dość często odbiegają od naszych. Radziłabym nie nastawiać się na intrygę powalającą na kolana, ale lekką lekturę z tajemnicami w tle, idealną na jesienne wieczory.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tajemnice wychodzą na jaw.

  Pięcioro uczniów liceum Bayview zostaje zatrzymanych za karę po lekcjach. Nikt nie spodziewa się, że po godzinie z klasy wyjdzie ich tylko czwórka. Śmierć Simona, szkolnego plotkarza i outsidera, jest niewyjaśniona, a podejrzenie o zamordowanie kolegi pada na ostatnie osoby, które go widziały. Bronwyn ma idealną średnią i zamierza studiować na Uniwersytecie Yale. Addy to piękna dziewczyna, która umawia się z jednym z najprzystojniejszych chłopaków w szkole. Cooper jest gwiazdą baseballu. Nate ma niełatwą sytuację - za dilerkę jest pod nadzorem kuratorskim. Które z nich popełniło przestępstwo?

  Jedno z nas kłamie intrygowało mnie swoją fabułą od dłuższego czasu. Karen M. McManus obiecywała pełną zaskakujących sekretów lekturę młodzieżową. Jak przypadła mi do gustu moja wyprawa do liceum Bayview?

  Jedno z nas kłamie będzie interesującą lekturą dla młodzieży pragnącej wciągającej i pełnej tajemnic powieści. Karen M. McManus potrafi wywołać wiele emocji, ale warto przygotować się na to, iż wątek dotyczący śmierci Simona nie będzie idealny. Jeśli jednak poszukujecie lekkiej i niezobowiązującej książki na parę godzin to sięgnijcie po historię Bronwyn, Addy, Coopera oraz Nate'a. Tylko jeszcze ostrzegam - nie wierzcie nikomu!

  Recenzja znajduje się na stronie: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Jedno z nas kłamie
 • Autor: Karen M McManus
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 416
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381232005
 • Język: polski
 • Tłumacz: Kleszcz Ewa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381232005
 • EAN: 9788381232005
 • Wymiary: 13.0x20.0x2.8 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Nauka Świata Dysku II. Glob 0/5 Nasza cena:
24,23 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nauka Świata Dysku II. Glob

Na planecie Ziemi zalęgła się pasożytnicza forma życia elfy. Przenikają wszędzie. I wolą, żeby ludzie byli zabobonni, strachliwi i bali się piorunów. Chcą zapanować nad naszą przyszłością i trzeba je powstrzymać... Ale kto tego dokona? Na scenę wkraczają magowie z Niewidocznego Uniwersytetu, którzy...
Karuzela uczuć 0/5 Nasza cena:
25,50 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karuzela uczuć

Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin. Przez osiemnaście lat rodziny Harte`ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski; Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się...
Siedem prawd 0/5 Nasza cena:
25,08 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem prawd

Sens życia? Zawracanie głowy. Musisz wiedzieć tylko jedno: kiedy jesz, jedz. Kiedy idziesz, idź. Sybilla, kotka Na krótko przed czterdziestymi urodzinami Sara León uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwa. Praca w Londynie nie sprawia jej już satysfakcji. Związek z Joaquínem niepokojąco stygnie. Na...
Czysty obłęd 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czysty obłęd

Czasem człowiek nie może wziąć się w garść, dopóki się doszczętnie nie rozsypie… Michael O’Dell wpada pod samochód. Ku swojemu zaskoczeniu i zadowoleniu, nie ginie. Jednak od tej chwili, pomimo heroicznego wsparcia żony, Wendy, życie Michaela zaczyna wymykać się spod kontroli. Jego córka Rosie...
Wraz z upływem czasu 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wraz z upływem czasu

Nowa książka ulubionej autorki powieści sensacyjnych, nazywanej Królową suspensu.Dziennikarka Delaney Wright otrzymuje wielką szansę. Zostaje współprowadzącą wieczornych wiadomości telewizyjnych, będzie również relacjonować sensacyjny proces w sprawie morderstwa. Postanawia też odnaleźć swoją...
W jednej osobie 0/5 Nasza cena:
21,87 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W jednej osobie

Czym jest „normalność”? Czy umiemy dać odpowiedź na to pytanie? I czy warto?  Billy Abbott, narrator i główny bohater powieści, nie zaprząta sobie tym głowy. „W jednej osobie” to intymny portret pisarza biseksualisty, który wbrew utartej konwencji woli podążać wybraną drogą. To rzecz o pożądaniu,...
Czwarta ręka 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czwarta ręka

Lew z indyjskiego cyrku odgryza dłoń nowojorskiemu dziennikarzowi telewizyjnemu na oczach milionów widzów. W Bostonie trapiony problemami rodzinnymi wybitny chirurg czeka na sposobność przeprowadzenia pierwszej w Stanach Zjednoczonych transplantacji dłoni. Jednoręki reporter jest z jego punktu...
Koncert cudzych życzeń 4/5 Nasza cena:
26,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koncert cudzych życzeń

Czasem trzeba porzucić wszystko, żeby odnaleźć drogę do własnego świata. Sprawdzone przyjaciółki, dobrze płatna praca i kochający facet – czy może być coś ważniejszego?  Magda była zadowolona ze swego życia… do czasu gdy w drzwiach jej mieszkania stanęła teściowa z walizkami. A to dopiero początek...
MaddAddam 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

MaddAddam

III tom trylogii MADDADDAM. Toby, ocalała ze stworzonej przez człowieka zarazy, która spustoszyła ziemię, opowiada historie. Historie o dawnym świecie i historie, które ukształtują świat nowy. Opowieści tych uważnie słucha Czarnobrody, jeden z niewinnych Derkaczan, istot stworzonych po to, by...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula