Jasnowidz na policyjnym etacie

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w:
4-6 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2018
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,45 zł
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 25,13 zł 34,90 zł Taniej o: 28%

Walka o prawdę najsłynniejszego polskiego jasnowidza

"Żaden jasnowidz nie przyczynił się do odnalezienia zaginionego", twierdzi rzecznik prasowy policji. Media przekonują, że telepatia nie istnieje, a Kościół rzymskokatolicki uznaje jasnowidztwo za kontakt z demonami. Jak więc wytłumaczyć setki spraw rozwiązanych przez Krzysztofa Jackowskiego, które potwierdzają dokumenty i relacje funkcjonariuszy?

Tam, gdzie policja pozostaje bezradna, do akcji wkracza on. Dzięki swoim niezwykłym zdolnościom wskazuje miejsca, w których znajdują się ciała samobójców i ofiar morderstw, pomaga odnaleźć zaginionych, a nawet opisuje przebieg zbrodni, rozwikłując kryminalne zagadki po wielu latach.

W tej książce słynny jasnowidz z Człuchowa w rozmowie z funkcjonariuszem policji Krzysztofem Janoszką opowiada o tajnikach swojej pracy, głośnych sprawach, w których pomagały jego wizje, śmierci Andrzeja Leppera czy zastraszaniu przy próbie wyjaśnienia zabójstwa Piotra Jaroszewicza.

Ta lektura zadziwia, a jednocześnie wstrząsa. To niezwykłe świadectwo walki o prawdę człowieka, który nauczył się słuchać szeptu zmarłych.

***

Policja nie powinna się odcinać od współpracy z jasnowidzem. Nie wszystko, czego nie potrafimy wyjaśnić, należy odrzucić.

- Gen. Adam Rapacki, były wiceminister spraw wewnętrznych, prezes Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej

Sprawa, w której uzyskaliśmy opinię pana Krzysztofa Jackowskiego, była objęta tajemnicą śledztwa. Tymczasem wizja, o której nam powiedział w oparciu o zdjęcia zaginionego i jego rzeczy, była zgodna z naszą wersją wydarzeń, nad którą pracowaliśmy cały rok.

- Podinsp. Bogdan Michalec, szef krakowskiego Archiwum X

Krzysztof Jackowski niejednokrotnie pomógł w rozwiązaniu spraw prowadzonych przez policję. Jego dar w tym zakresie dobrze służy ludziom.

- Mł. insp. dr hab. Grzegorz Ojcewicz profesor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, członek Polskiej Akademii Nauk

Krzysztof pomaga policji. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak policjanci do niego dzwonili, jak podawał im tak szczegółowe informacje, o których nie miał prawa wiedzieć, że musiał to zawdzięczać po prostu swemu darowi.

- Robert Bernatowicz, dziennikarz, prezes Fundacji Nautilus

W sytuacji kiedy chęć odnalezienia zaginionego i potrzeba pomocy pokrzywdzonym wymaga niekonwencjonalnych metod, jasnowidz staje się realną potrzebą. Rzetelność autora oraz starannie i obiektywnie udokumentowane przypadki dały mi, sceptykowi, wiele do myślenia i pozwoliły inaczej spojrzeć na metody wykrywcze policji.

- Dariusz Loranty, pies na emeryturze

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-01-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli zastanawiacie się czy wszystkie rozwiązania trudnych spraw kryminalnych są zasługą policji albo skąd policjanci wiedzą jak to się stało, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Młody policjant KrzysztofJanoszka przeprowadza wywiad z Krzysztofem Jackowskim i ludźmi którzy brali udział w poszukiwaniach. Jeśli lubicie wyjaśnienie niewyjaśnionego to musicie przeczytać tę książkę. Czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko, pozbawiona jest policyjnego żargonu, więc każdy zrozumie temat bez problemu. Dołączone do rozmów materiały dowodowe potwierdzające osiągnięcia Jasnowidza robią wrażenie. Szkoda tylko, że pomimo pomocy jaką uzyskują służby od niego odcinają się i nie przyznają a wręcz zaprzeczają współpracy. Ważne że dzięki tym umiejętnościom wiele rodzin zaznaje spokoju. Jak działa jasnowidztwo, czy można się tego nauczyć, co jest potrzebne do wizji, ile można na tym zarobić i dla uważnych nr telefonu do bohatera książki - to wszystko znajdziecie na 300 stronach. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko sięgam po literaturę faktu i chcę zmienić ten stan rzeczy. Dlaczego? Bo myślę, że warto, że jest bardziej ambitna niż historie wymyślone przez autora. Nie mówię że pozostałe książki są gorsze, co to to nie. Na książkę Krzysztofa Janoszki natrafiłam przypadkiem ale tematyka zaciekawiła mnie na tyle by ją kupić. Kilka razy widziałam Pana Krzysztofa Jackowskiego w telewizji, gdzie poprzez wizje pomagał odnajdywać ludzi, najczęściej ciała.

  Temat jasnowidzów wywołuje kontrowersje, Kościół Katolicki neguje wszelkie sytuacje, w których pojawiają się jasnowidzenia a wręcz uważa to za wytwór szatana. Policja również unika wspominania o jasnowidzach, którzy niejednokrotnie pomagali im w rozwiązaniu długo niewyjaśnionych spraw a nawet zaprzecza jakoby mieli oni jakikolwiek udział w dochodzeniu.

  Książka Krzysztofa Janoszki ma na celu pokazanie na czym polega dar jasnowidzenia i kim jest osoba Krzysztofa Jackowskiego. Wypowiedzi osób, które pracowały z jasnowidzem, historie odnalezienia wielu ciał oraz obszerna dokumentacja zawarta w książce mówią jednoznacznie jak bardzo przydatny jest dar Pana Krzysztofa. Bardzo fajna i skłaniająca do myślenia lektura, pozwalająca zrozumieć zjawisko jasnowidztwa, jego zalet i wad.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Sceptycy
  podważają jego działania i negują "wizje", ale są tacy, którzy wierzą w jego doskonałe zdolności jasnowidzenia. W tej książce dowiecie się od kulis jak wygląda praca najbardziej znanego jasnowidza w Polsce Krzysztofa Jackowskiego.

  OPIS:

  W przekonaniu rzecznika prasowego policji "Żaden jasnowidz nie przyczynił się do odnalezienia zaginionego". Kościół odrzuca jasnowidztwo, określając je jako kontakt z demonami, a media uznają, że telepatii po prostu nie ma. Czy da wyjaśnić się to, że Krzysztof Jackowski pomógł w rozwiązaniu tak wielu spraw zaginionych? Czym więc są dokumenty policyjne, prokuratorskie i relacje funkcjonariuszy o pozytywnych wizjach jasnowidza, który przyczyniły się do rozwiązania spraw? W niektórych momentach policja nie może znaleźć rozwiązania i wtedy proszą o pomoc Jackowskiego. Niezwykły talent, ogromne zdolności pozwoliły wskazać miejsca morderstw i zwłok zaginionych. Niekiedy nawet jasnowidz opisuje przebieg zbrodni jaka się dokonała, rozwiązał wiele zagadek, nawet tych niezwykle ciężkich. W rozmowie z policjantem Krzysztofem Janoszką opowiada o tajnikach swojej pracy.

  MOIM ZDANIEM:

  Czym jest jasnowidzenie?

  - jasnowidzenie – uznane jest w parapsychologii jako zdolność umożliwiająca postrzeganie osób, zjawisk i przedmiotów w czasie i przestrzeni bez udziału percepcji zmysłowej

  Czytając te książkę już od pierwszych stron poczujecie magię tajemnicy. Zaczniecie zastanawiać się, czy to miało możliwość istnienia? Czy to zdarzyło się na prawdę? Jak to możliwe? Książka, która zawiera wiele dowodów na to, że to wszystko jest prawdą, może nieźle zburzyć wasze dotychczasowe spojrzenie na taki temat.

  Książka powstała we współpracy z młodym policjantem - Krzysztofem Janoszką, absolwentem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Centrum Nauk Sądowniczych Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonat parapsychologii, uważa, że w wielu przypadkach ta dziedzina okazała się pomocna dla rozwiązania wielu spraw do jakich policja była przydzielona. Jego kontakt z Krzysztofem Jackowskim okazał się nie tylko pomocą w pisaniu książki, ale też wielkim źródłem wiedzy o jasnowidzeniu.

  Jasnowidz w rozmowach z policjantem wyjaśnia na czym tak naprawdę polega praca jasnowidza, jak odbierany jest przez opinię publiczną, media oraz jak wygląda jego praca. Poznacie w tej pozycji wiele spraw, które czasem mrożą krew w żyłach, a niekiedy wzruszają. W książce zostało opisane wiele spraw w których, dzięki pomocy Krzysztofa Jackowskiego udało się znaleźć sprawcę zbrodni. Jasnowidz często jest w stanie odtworzyć przebieg wydarzeń morderstw czy zaginięć. Czytając byłam pewna, że jasnowidz nie oszukuje, mówi jak jest. Rozmowy są szczere i pełne wyznań.

  W książce nie brakuje dokumentów policyjnych, które potwierdzają iż wizje Krzysztofa Jackowskiego pomogły w rozwiązaniu spraw, jednak rzecznik prasowy policji nigdy nie potwierdził pomocy jasnowidza. Czemu policja nie do końca chce się utożsamiać z pomocą Jackowskiego? Dlaczego tak wiele wydanych dokumentów, potwierdzeń nie wystarcza opinii publicznej aby wierzyć w jego pomoc? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce.

  Ta pozycja podziała nie tylko na waszą wyobraźnię, ale też na wasze poglądy. Jestem przekonana, że poszerzycie nie tylko swoją wiedzę na temat parapsychologii, ale też poznacie poglądy samego Krzysztofa Jackowskiego. Poznacie jego zdanie na wiele tematów - zderzenia ze sceptykami, odniesienia do codzienności w której żyje, poznamy jego tajemnice i dowiemy się jak to jest być najsławniejszym jasnowidzem w Polsce. Ja przeczytałam ją jednym tchem dzięki temu, że rozdziały są podzielone w bardzo fajny sposób, forma wywiadów pozwala na wygodne czytanie, a opisy spraw nie ciągną się w nieskończoność a zawierają najbardziej cenne informacje dla czytelnika.

  DLA KOGO:

  Dla wszystkich osób, które chociaż trochę interesują się tematem parapsychologi i kryminologii. Książka, którą warto przeczytać. Książka, która na długo pozostanie w waszej głowie, po jej przeczytaniu. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Z Krzysztofem Jackowskim i jego dwiema innymi książkami miałam do czynienia już parę ładnych lat temu. Gdy je czytałam miałam bardzo różne odczucia. A te wahania spowodowały, że całkiem się pogubiłam. Wierzyć? Nie wierzyć? To prawda czy fałsz? Mamienie nam oczu czy jednak realny świat tylko taki, którego nie możemy dotknąć? Bogatsza o kolejną książkę, kolejne wyznania, wręcz dowody w ciągu dalszym jedyne co mogę powiedzieć to: nie wiem co sądzę. Bo nie wiem, na prawdę.

  Z jednej strony ciężko powiedzieć: "nie wierzę, bo nie widzę, nie dotknę, nie zmierzę". Bo jednak prawie każdy z nas należy do jakiejś religii, która opiera się na wierze, a nie na namacalnych rzeczach. Skoro więc umiemy uwierzyć w Boga, którego nie widzimy to dlaczego nie uwierzyć w jasnowidzenie? Pan Krzysztof ma pełno dowodów, że to co robi to prawda. Że nikogo nie oszukuje. Może moja awersja jest spowodowana tym, że na świecie jest wielu oszustów. Byli, są i będą i zawsze zepsują reputację tym, którzy robią wszystko dobrze. Jackowski ma wielu takich "wrogów", a wsadzanie go do jednego worka z wróżkami i wróżami z gazet i telewizji to już jak dla mnie przesada. On sam mówi, że nie podejmie się każdej sprawy, a im mniej o niej wie tym lepiej dla niego i dla śledztwa. Każda informacja powoduje, że zaczyna mieć jakieś ukierunkowanie - czy to swoje czy "narzucone" przez opinię innych. Mając tylko to co potrzebuje czyli jakąś rzecz należącą do ewentualnej poszukiwanej osoby ma otwarty umysł. Na to co się stało i co może przekazać mu taki człowiek - najczęściej martwy. Pan Krzysztof sam mówi, że woli szukać osób martwych, bo one nie przemieszczają i łatwiej "złapać" mu punkt zaczepienie. Osoba żywa, która zagięła może się przemieszczać i to myli. W tej chwili jest tu, za chwilę gdzie indziej i ciężko się skupić, zorientować.

  Co ciekawe ta konkretna książka nie powstała z rąk samego pana Jackowskiego. Osoba, która jak by przejęła nad nią kontrolę to młody policjant. Absolwent Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Centrum Nauk Sądowniczych Uniwersytetu Warszawskiego. Ma zaledwie 28 lat, został nagrodzony za najlepszą pracę dyplomową na WSP. Mowa o panu Krzysztofie Janoszce. Prywatnie i od lat jest pasjonatem parapsychologii. Interesuje go możliwość jej wykorzystania w pracy organów ścigania. To było powodem nawiązanie przez niego kontaktu z Krzysztofem Jackowskim.

  Ta książka to nie tylko opisanie spraw, którymi zajmował się Jackowski. To także jego rozmowy z Janoszką, ale też rozmowy Janoszki z różnymi przedstawicielami policji, dziennikarzem, byłym wiceministrem spraw wewnętrznych z doktorem i byłym oficerem policji i wykładowcą w WSP. Te rozmowy powodują, że książka staje się realna i prawdziwa, a osoby, które się wypowiadają nie negują umiejętności Krzysztofa Jackowskiego.

  Mimo to, mimo wielu podziękowań ze strony rodzin i policji udokumentowanych na piśmie większość organizacji nie przyznaje się do jakiejkolwiek współpracy z jasnowidzem. Ci, którzy się tu wypowiadali w pewien sposób to rozumieją. Wbrew temu nie chodzi o samą opinię Polaków czy całego świata: "Jak to policja sobie nie radzi i musi korzystać z czarów?". Nie. Tu chodzi o media i ich podejście. Tak zwane: "robienie z igły widły". Wyolbrzymianie i znajdywanie tylko złych stron. A przecież sam Jackowski przyznaje, że nie zawsze umie pomóc, nie zawsze potrafi. Chcieć nie znaczy móc.

  Ja w dalszym ciągu stoję na rozstaju dróg i nie wiem co sądzę, co uważam, w co wierzę. Nie neguję, nie potwierdzam. Myślę, że każdy z nas musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie czy jasnowidzenie istnieje. A książkę polecam nawet jeśli nie dla miłośników parapsychologii to jednak dla wielbicieli kryminalistyki. Sprawy tu ukazane niejednokrotnie wbijają w fotel i szokują tym, że to jednak nie wyobraźnia autora, a życie. Życie, które toczy się tuż obok nas...

  Więcej na:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Nauka wobec wielu zjawisk pozostaje bezradna i nie potrafi ich racjonalnie wytłumaczyć, jednym z nich jest jasnowidzenie. Jedni, odbierają je jako formę wróżbiarstwa, odwoływanie się do Szatana czy kontakt z demonami, a inni twierdzą, że jasnowidze nie istnieje, bo...? No właśnie...co? Trafione wizje, o których czasami słyszymy w mediach są tłumaczone zbiegiem okoliczności, przypadkiem, albo tym, że akurat dany jasnowidz miał szczęście i mu się udało. Tylko, że w przypadku Pana Krzysztofa Jackowskiego owych ,,zbiegów okoliczności” jest za dużo.

  ,,Pomimo rozwoju cywilizacji i ogromnego postępu materialnego świat zapłacił wysoką cenę w postaci utraty najważniejszego elementu naszego istnienia: ludzkiego ducha.” (s. 16)

  Książka zawiera krótkie rozdziały, które opisują historie różnych morderstw i zaginięć . Pokazują one jaką rolę w ich wyjaśnieniu odegrał Krzysztof Jackowski. Drugą składową książki są wywiady – z samym jasnowidzem oraz funkcjonariuszami policji, którzy którzy korzystali z jego usług. Dodatkowo, w całej pracy możemy znaleźć wycinki z różnych gazet, mapka (która pokazują z jaką dokładnością określany jest obszar, na którym należy szukać zwłok), oraz obszerna dokumentacja potwierdzająca współpracę z policją.

  Książka bardzo mi się podobała, wręcz nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo ciekawy rozdział o głośniej sprawie Hannibala Lectera z Krakowa. Wywiady, również poruszają interesujące tematy, począwszy od wyjaśnienia, w jaki sposób wykonuje się wizje, po sprawy takie jak śmierć Andrzeja Leppera, katastrofa smoleńska i zaginięcie Jarosława Ziętary. Za zamieszczenie dokumentacji, również wielki plus. Uważam, że to właśnie ona może zasiać ziarno niepewności wśród racjonalistów. Mi pomogła tylko utwierdzić się w przekonaniu, że Krzysztof Jackowski jest człowiekiem niedocenianym. Książka napisana jest prostym językiem, czyta się ją bardzo szybko.

  Od zawsze interesowała mnie postać pana Krzysztofa Jackowskiego, dlatego kiedy zobaczyłam tę książkę, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie zawiodłam się – bardzo, bardzo ciekawa. Żałuję tylko, że jest taka krótka, jednak mam nadzieję, że owoców współpracy Janoszki z najpopularniejszym polskim jasnowidzem będzie więcej. Polecam wszystkim!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula