Jan Kaczkowski. Życie na pełnej petardzie

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
146 x 202
Rok wydania
2015
Ilość stron
248+16
Wydawnictwo
Nasza cena: 21,99 zł 34,90 zł Taniej o: 37%

Jeden z ulubionych polskich duchownych. Bo charyzmatyczny, bo dobry, bo odważny, bo mądry, szczery i troskliwy. Jan Kaczkowski zasłynął w opinii publicznej jako terapeuta dusz, osoba o niewykończonych pokładach optymizmu i zwykłej ludzkiej dobroci. Przez lata wspierał nieuleczanie chorych pacjentów. Od zawsze miał doskonały kontakt z ludźmi, ujmował swoją dobrocią i prostotą w ujmowaniu istoty ludzkiego życia. Jan Kaczkowski nigdy nie próżnował, chętnie udzielał wywiadów, prowadził swój blog i videoblog, a także pisał książki. Gdziekolwiek się pojawiał, przyciągał tłumy.

"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość" to wywiad-rzeka, w którym ks. Kaczkowski opowiedział Piotrowi Żyłce, skąd czerpać tak ogromną energię do życia. Świadectwo duchownego, mężczyzny, człowieka, katolika i "onkocelebryty", który z odwagą opowiada o swoim życiu, powołaniu i byciu duchownym. Wydaje swoje opinie o polskim kościele. W jego słowach nie brakuje ironii, dystansu i ogromnej szczerości. Nie bał się opowiadać o relacjach damsko-męskich wśród kościelnych. Czy ksiądz może się zakochać? Oczywiście! Podsumowanie życia niezwykłego człowieka, który zdaje sobie sprawę z jego zbliżającego się kresu. Liczne życiowe porady dla ludzi zagubionych, nieufnych, niepewnych swojego miejsca na ziemi.
Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  19 z 23 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzowanie książki napisanej przez Księdza, o sprawach Kościoła, wiary i chrześcijańskim spojrzeniu na świat jest dla mnie sporym wyzwaniem. Jednak chciałam przeczytać książkę Jana Kaczkowskiego z kilku powodów. Przede wszystkim był prawdziwym Księdzem przez duże K, prawdziwym chrześcijaninem i dobrym człowiekiem. Mądrość jaka przemawia z jego słów dociera również do ludzi, którzy niekoniecznie wierzą. Dociera więc też do mnie.

  Nie znam zbyt dobrze doktryn Kościoła, nie interesuje się tym co się w nim dzieje, ledwo łapie się w najważniejszych kościelnych świętach. Moja wiara jest bardzo labilna i w zasadzie jestem w takim punkcie życia, że sama nie wiem czy w cokolwiek wierzę. Na pewno mam problem z wiarą w Kościół jaki proponuje większość współczesnych Księży. Komercja, biznesowe podejście do prowadzenia parafii, coraz bardziej skomplikowane procedury przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej czy sakramentu bierzmowania oraz afery pedofilskie- wcale mnie nie zbliżają do tej instytucji.

  Tym bardziej się cieszę, że mogłam przeczytać wywiad rzekę jaki w książce „Życie na pełnej petardzie” poprowadził z Księdzem Kaczkowskim, Piotr Żyłka. Jeśli współczesny Kościół miałby takie spojrzenie na ludzi i ich wybory- to nie miałabym z czym spekulować. Mimo że w większości moje poglądy są zgoła odmienne od tych głoszonych przez Księży- tym razem w wielu kwestiach musiałam się zgodzić.

  Jeśli miałabym powiedzieć dlaczego warto przeczytać tę książkę to odpowiedziałabym, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jedni zadowolą się samym faktem bliższego poznania Księdza Kaczkowskiego. Opowiada ON nam o swoim dzieciństwie, drodze do kapłaństwa, trudnościach jakie spotykał na swojej drodze, niepewności czy jego niepełnosprawność go nie zdyskwalifikuje. Dowiemy się również kogo ceni a kto go rozczarowuje. Książka jest ciekawą opowieścią o tym co ważne dla Ks.Jana.

  Jest również źródłem mądrych wyjaśnień spojrzenia Kościoła na in vitro, antykoncepcję czy sumienie człowieka. Jego słowa dają do myślenia. Jestem zwolennikiem stosowania metody in vitro- jednak dylematy, na które zwraca ON uwagę, są bliskie również temu co mnie zastanawia w tej metodzie (np.kwestia własności zamrożonych zarodków po śmierci „rodziców”). Warto z pełnym skupieniem i otwartością umysłu przeczytać to, co Ksiądz Kaczkowski do nas mówi. Niezależnie od tego czy ma się poglądy bliskie czy dalekie od tego co głosi Kościół.

  Trzecią kwestią, którą warto poruszyć przy rozważaniu dlaczego warto przeczytać tą książkę jest sam fakt, że Ksiądz Jan to naprawdę ciekawy człowiek! Człowiek pełen wiary, nadziei i zapału do życia! Człowiek, który mimo trudnej choroby, wielu przeciwieństw losu (jak chociażby duża wada wzroku i słabe zdrowie)- postanowił wykorzystać swoje życie do czynienia dobra. Skupił całą swoją energię na działaniu dla innych.

  Ksiądz Kaczkowski nie ściemnia, że w kościele jest cudownie. Wytyka błędy innym Księżom, otwarcie mówi co mu się w duszpasterstwie nie podoba. Ma odwagę głosić swoje poglądy i w pełni wyrażać własne zdanie. Warto to docenić. Warto to przeczytać. Jednocześnie dodając swoją cegiełkę do jego „dziecka”, którym jest Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. (50% honorarium autorskiego zostaje przekazane na działalność Puckiego Hospicjum).

  A tym co mnie totalnie przekonało i urzekło było zdanie Księdza Jana na temat WOŚP.

  „WOŚP to armia młodych ludzi, którzy organizują się, żeby wspólnie zrobić coś dobrego. To jest godne podziwu. (..) Ważna jest zasada „Po owocach ich poznacie” (por. Mt 7, 16). Na jakikolwiek oddział dziecięcy czy geriatryczny wejdę, widzę sprzęt oznaczony serduszkiem. Także w naszym hospicjum. Skala przedsięwzięcia jest powalająca, ale czy to musi oznaczać, że w WOŚP są jakieś machlojki? Oni przechodzą tyle szczegółowych kontroli, że nie ma się czego obawiać. (…)

  Urzeka mnie beztroska katolickich krytyków, którzy chcą prześwietlać, prześwietlone przecież przez organy kompetentne finanse WOŚP, a jednocześnie nie widzą najmniejszych problemów z transparentnością finansów kościelnych, nawet gdy chodzi o kościelne organizacje charytatywne.„

  I jeszcze to o kobietach:

  „Przeraża mnie, gdy słyszę słowa kierowane w Kościele do kobiet, że ich trwanie w patologicznym małżeństwie z pijakiem, który je bije i wyniszcza psychicznie, jest chwalebnym męczeństwem: „Nieś swój krzyż.” To bardzo groźne podejście do sprawy. Małżeństwo jest ogromną wartością i jest nierozerwalne. Ale kiedy stanowi zagrożenie dla życia, to samo życie jest wartością wyższą i aby je zachować, należy się bronić i uciec przed zagrożeniem. Ocalić siebie to obowiązek. A jeśli któryś ze spowiedników tego nie rozumie, to powinien pójść jeszcze raz na kurs teologii”.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  17 z 23 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna historia niezwykłego księdza, który pomimo problemów, które dotykają go, jak każdego zwykłego człowieka, umie cały się poświęcić innemu człowiekowi, wysłuchać, szczerze współczuć oraz pomóc. Gdy porównujemy nasze życie do życia księdza Kaczkowskiego, można dojść do tragicznych wniosków, jak bardzo na co dzień jesteśmy zapatrzeni w siebie, we własne sprawy, łatwo wpaść w wir życia XXI wieku, trudnym jest by przy tym nie zapominać o potrzebach drugiego człowieka.

  To przepiękna historia, nie tylko dla chrześcijan, można z niej wiele wynieść, oraz znajdziemy w niej wiele fragmentów skłaniających do refleksji. Cieszę się że znajdujemy tam również trudne pytania, z którymi każdy z nas boryka się na co dzień.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  11 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  Ksiądz Jan Kaczkowski to najbardziej lubiany polski ksiądz, który przedstawia nam się w książce pt. „Życie na pełnej petardzie”. W wywiadzie z Piotrem żyłką opowiada o sobie m.in. że jest onkocelebrytą – czyli człowiekiem, którego znamy z tego, że ma raka mózgu. Bardzo odważny, szczery i autentyczny, najbardziej pociąga go sprawowanie Eucharystii. W maju 2005 roku założył hospicjum domowe, a potem negocjował z NFZ o przebudowę oddziału stacjonarnego. Własnymi siłami stawiał budynek w stanie surowym i wiedział dokładnie jakiego hospicjum chce, widział np. hospicjum w którym właściwie całe życie pacjentów łącznie z toaletą było widoczne z korytarza, i wiedział, że to porażające naruszenie intymności. U ks. Jana natomiast można przejść przez całe hospicjum i właściwie nie zajrzeć do pacjentów, bo wejścia do pokojów są z wewnętrznych korytarzy. Jednocześnie zachowywany jest pełen kontakt z innymi, to jest dla nich ważne, ponieważ wbrew pozorom nie sprzyja im grobowa cisza. Ważnym zadaniem kapelana w hospicjum jest przekazywanie choremu trudnych informacji szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Kapelan w hospicjum ma sprawować dla chorych codziennie Eucharystię, oraz zapewnić im sakramenty w godzinę śmierci i towarzyszyć przy konaniu – i takim właśnie kapelanem jest ks. Jan Kaczkowski. A skąd ON czerpie taką siłę i moc? Oczywiście z Eucharystii, oraz jak dodaje, że jego największymi autorytetami są rodzice: ojciec w kwestiach moralnych, a mama w kwestiach związanych z miłością.

  W końcowych słowach książki zawarta jest prośba ks. Jana, aby nie zapominać o hospicjum gdy jego już nie będzie na tym świecie. Również kupując tę książkę, w całości fundusze przekazane są na hospicjum pod wezwaniem Św. Ojca Pio, prowadzone przez ks. Jana, więc nie zwlekaj drogi czytelniku - kup tę książkę jak najszybciej, aby wspierać ten szczytny cel.

  Książka wydana w twardej oprawie, zawiera 245 stron, a w końcowej części zawarte są zdjęcia z dzieciństwa, młodości i kapłaństwa ks. Jana, jak również zdjęcia z podopiecznymi z hospicjum.

  Ks. Jan mówi w niej o swoim życiu i polskim kościele ze szczerą odwagą i dystansem, szczerze i autentycznie.

  Życzę więc miłej i przyjemnej lektury!

  Moja ocena: 10/10

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  29 z 53 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka dobra, ale lepsza jest "szału nie ma, jest rak"

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  O Ks. Kaczkowskim uslyszalam stosunkowo pozno, przez jego krotkie nagranie, krazace na fb. To sprawilo, ze kupilam te ksiazke. Niesamowity wywiad z niesamowitym czlowiekiem, pomimo smiertelnej diagnozy podchodzacego do zycia z humorem. Ks. Kaczkowski nie boi sie trudnych tematow (np. jak sobie radzi z celibatem), nie boi sie skrytykowac w pewnych punktach II Soboru Watykanskiego i w sposb zrozumialy dla laika wyjasnia, dlaczego woli lacinski obrzadek Mszy sw., i jeszcze potrafi mnie tez do tego przekonac! Przekonal mnie do Papieza Benedykta - ktorego uwazalam za sztywnego urzednika - a ktory cicho, bez zbednego rozglosu, zeby nie szkodzic niepotrzebnie Kosciolowi w ciagu swoich krotkich rzadow wywalil na zbity pysk 400 ksiezy - pedofili i poskracal im renty, podczas gdy nasz tak uwielbiany JPII przez tyle lat nie zrobil wiele .... Bardzo madre wypowiedzi bardzo madrego czlowieka dla wszystkich - wierzacych i niewierzacych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka
 • Wydawnictwo Wam
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 248+16
 • Format: 146 x 202
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327710123
 • Język: polski
 • Podtytuł: czyli wiara, polędwica i miłość
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327710123
 • EAN: 9788327710123
 • Wymiary: 21.0x15.2x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zestaw 3 książek: Szału nie ma, jest rak, Życie na pełnej petardzie, Grunt pod nogami - Jan Kaczkowski 0/5 Nasza cena:
66,73 zł 97,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 3 książek: Szału nie ma, jest rak, Życie na pełnej petardzie, Grunt pod nogami - Jan Kaczkowski

Zestaw trzech autobiograficznych książek autorstwa Księdza Jana Kaczkowskiego Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym...
Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie 5/5 Nasza cena:
13,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu. O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została "ekskomunikowana" z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań. Mieszka z biedakami, wychowuje niepełnosprawnego syna, codziennie mierzy...
Dasz radę 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dasz radę

Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim. Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: ON mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz. Do końca żył na...
Dekalog Księdza Jana Kaczkowskiego + CD 0/5 Nasza cena:
15,00 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dekalog Księdza Jana Kaczkowskiego + CD

Dekalog, słowo po słowie z Księdzem Janem KaczkowskimSłuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości.Wśród wywiadów udzielonych przez ks. Jana...
Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego 5/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

Idź i zrób!Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim: pieniądze, które trzymasz na koncie, nie należą tylko do ciebie, więc podziel się...
Grunt pod nogami 5/5 Nasza cena:
23,79 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grunt pod nogami

Ksiądz Jan Kaczkowski to nie tylko Życie na pełnej petardzie, ale też setki kazań wygłoszonych w całej Polsce i poza jej granicami. Książka ta to wybór tych, które jego zdaniem najlepiej pokazują najbliższe mu tematy: wierność sumieniu, odwaga, wewnętrzna uczciwość, pokonywanie własnych słabości,...
Żyć aż do końca 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żyć aż do końca

Ks. Jan Kaczkowski nie obrażał się, gdy nazywano go onkocelebrytą. Przeciwnie - świadomie wykorzystał swoją chorobę i wiedzę zdobytą przy pracy w hospicjum, aby zwrócić naszą uwagę na rolę medycyny paliatywnej. To dzieło wieńczy książka Żyć aż do końca - rzetelny, ale też pełen ciepła i empatii...
Dekalog Księdza Jana Kaczkowskiego + CD 5/5 Nasza cena:
23,11 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dekalog Księdza Jana Kaczkowskiego + CD

Dekalog, słowo po słowie z Księdzem Janem KaczkowskimSłuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości.Wśród wywiadów udzielonych przez ks. Jana...
Szału nie ma, jest rak 5/5 Nasza cena:
20,95 zł 29,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szału nie ma, jest rak

Niektórzy wieścili mu, że będzie karykaturą księdza. Niespełna jedenaście lat jego kapłaństwa to m.in. stworzenie domowego hospicjum, potem budowa od podstaw hospicjum stacjonarnego organizacja Areopagów etycznych – letnich warsztatów dla studentów medycyny praca katechety w szkole, gdzie ani...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula