Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają. Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa

Autor:

King Julie

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Ilość stron
432
Nasza cena: 30,50 zł 44,90 zł Taniej o: 32%

Nie radzisz sobie z wahaniami nastrojów Twojej pociechy? Nie potrafisz zapanować nad wybuchami złości dziecka? Być może potrzebujesz profesjonalnej pomocy, którą oferują Joanna Faber i Julie King, autorki książki "Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają. Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa".

Publikację tworzą dwa bloki tematyczne. W pierwszym autorki udzielają rodzicom i opiekunom zbuntowanych latorośli porad, w jaki sposób reagować na agresywne zachowania dorastającego chłopca bądź dziewczynki. Każdy z rozdziałów zawiera ćwiczenia pozwalające wykorzystać rady autorek w praktyce. Natomiast druga część książki to zbiór opowieści o relacjach na linii dorosły-dziecko powstałych z inspiracji prawdziwymi sytuacjami życiowymi. Docelową grupę czytelników książki stanowią matki i ojcowie dzieci w różnym wieku - od kilkulatków po młodzież nastoletnią.

Pobierz darmowy fragment


O autorce

Joanna Faber jest popularną amerykańską psycholożką dziecięcą polskiego pochodzenia i kontynuatorką dzieła swojej matki Adele - uznanej specjalistki w dziedzinie metod wychowania najmłodszych. Druga ze współautorek książki, Julie King, to z kolei terapeutka wspierająca opiekunów dzieci w procesie ich wychowania. Jest organizatorką licznych warsztatów, szkoleń i prelekcji poświęconych pracy z dziećmi. Wiele z nich organizuje we współpracy z placówkami edukacyjnymi oraz organizacjami społecznymi. Obok książki "Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają" obie panie są współautorkami pozycji "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały".

Zorganizuj dobry czas >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają
 • Autor: King Julie
 • Wydawnictwo Media Rodzina
 • Seria Jak mówić
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 432
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788382650457
 • Język: polski
 • Podtytuł: Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa
 • Oryginalny tytuł: How to talk when kids won't listen
 • Tłumacz: Horosiewicz Beata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788382650457
 • EAN: 9788382650457
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm

Recenzje książki Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają. Marudzenie, kłótnie, histeria, bunt i inne wyzwania dzieciństwa (7)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ig:co_my_dzis

  "Kiedy stosujemy
  w książce narzędzia komunikacji, dzieci chętniej z nami współpracują, mniej walczą między sobą, a nasze więzi się wzmacniają."

  Kto by tak nie chciał, żeby to wszystko tak pięknie działało: rzeczy tak książkę, stosuj się do zasad, a twój dom będzie ociekał ciszą i spokojem 🤣

  Niestety to nie takie łatwe, ale warto chociażby zrozumieć podłoże konfliktowi poznać podstawowe zasady komunikacji z naszymi pociechami. I tu z pomocą przychodzi nam wydawnictwo @mediarodzina z książką:

  Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają- Joanny Faber i Julie King

  Mam zła wiadomość, tak jak napisałam wyżej, samo przeczytanie książki nic nie i uwaga nie da się tych wszystkich wskazówek wprowadzić z dnia na dzień. Nawet bym powiedziała z tygodnia na tydzień.

  Ale jest też mega dobra wiadomość. Ta książka ta daje nam mnóstwo informacji jak komunikować się z dziećmi. Muszę powiedzieć, że kilka z tych sposobów jest u nas w domu stosowanych od zawsze i faktycznie działają, dlatego pokładam nadzieję , że reszta jest również wartościowa.

  Warto stosować się do tej książki stopniowo. Bo taka zmiana całego postępowania również dla rodzica jest trudna, kiedy od lat ma wgrane wpadnie w szał z powodu niechęci dziecka do ubierania się, sprzątania, czy innych codziennych czynności,.których wahamy od naszych dzieci.

  Najbardziej mi się spodobało, że są tu jasno pokazane przykładowe sytuację i co najważniejsze jasno pokazane jest kilka przykładów co mowic jak się zachować w takiej sytuacji.

  Książka jest pisana językiem który zrozumie każdy rodzic. Nie jest to naukowa gadka po której "na nasze" trzeba tłumaczyć każde zdanie.

  Myślę, że często będę wracać do tej książki i przypominać sobie, ze złością jedynie daje upust swoim emocjom, ale nie rozwiązuje to nadal problemu między mną, a moim dzieckiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeżeli zdarzyło ci się zrujnowałaś komuś dzień prosząc o założenie skarpetek lub podając kubek w niewłaściwym kolorze to ta książka jest właśnie dla ciebie.

  "Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają " to zbiór praktycznych wskazówek dla rodziców oraz opiekunów, którzy chcą lepiej porozumieć się z dziećmi i zbudować harmonijne relacje oparte na wzajemnym szacunku.

  Autorki skupiają się na omówieniu skutecznych technik komunikacyjnych, które pomagają w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami dzieci, główny nacisk kładąc na akceptację uczuć oraz budowanie odpowiedniego klimatu dla zażegnania konfliktu. Praktyczne przykłady, ćwiczenia oraz scenariusze pomagają zastosować omawiane techniki w praktyce.

  Potrzeba dobrej woli, aby zażegnać konflikt bez walki. Akceptacja negatywnych uczuć daje dziecku poczucie zrozumienia i usprawnia codzienną komunikację pogłębiając relację oraz budując solidną podstawę na przeszłość, a umiejętne wyrażanie uzasadnionych oczekiwań pomaga rozwiązywać problemy bez nakręcania spirali negatywnych emocji i agresji słownej.

  "Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają" zawiera cenne wskazówki wspierające umiejętność aktywnego słuchania, komunikacji bez krytyki oraz prawidłową regulację emocji.

  Nie dostaniemy tu magicznych, gotowych rozwiązań sprawiających, że dzieci zaczną zachowywać się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, ale wcielając w życie sugestie autorek możemy zbudować szczere i bezpieczne relacje rodzinie, w których trudne sytuacje i konflikty będą rozwiązywane na zasadzie dialogu, a nie walki opartej na zakazach i nakazach bez poszanowania uczuć drugiej strony.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Joanne Faber kontynuuje misje swojej mamy, czyli autorki wielu wspaniałych poradników dla rodziców, w których uczą komunikacji, szacunku i rozmawiania z dziećmi. Książka, która dziś chcę Wam pokazać w dalszym ciągu opiera się na podobnych wartościach i będzie nieocenionym wsparciem dla wielu rodzin.

  Autorki podkreślają, że najważniejsze jest komunikowanie się z dziećmi i traktowanie ich w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani, bo kluczem do sukcesu jest wzajemny szacunek i słuchanie.

  Wielokrotnie przeczytamy, jak pomocne mogą być spokojne rozmowy szukanie rozwiązań i pomysłów, które wspierają rozwiązywanie problemów.

  Książka zawiera również mnóstwo przykładów w postaci historii innych rodzin i ich zmagań. W niejednej z nich można znaleźć własne przeżycia i bolączki.

  Na wstępie znajdziemy również podstawowe narzędzia komunikacji, których przećwiczenie pomoże w zrozumieniu mechanizmu bezkonfliktowej relacji w rodzinie, która oparta jest również na szacunku, którego tak często brakuje, gdy w grę wchodzą emocje.

  Opisywane w książce problemy dotyczą wielu ciężkich tematów, z którymi borykamy się jako rodzice: stosowanie kar, konflikty, strach, posiadanie zwierząt, rozwód, rozmowy o seksie. Będzie także wiele o z pozoru błahych sprawach, jednak takich, które przewijają się każdego dnia, jak mycie zębów, ubieranie się i wyjście z domu.

  Podsumowania i przypomnienia najważniejszych informacji pomagają uporządkować wiedzę, a ich przećwiczenie ją utrwalić

  Autorki próbują nas nauczyć, że czasami warto ugryźć się w język, żeby nie powiedzieć tego, co powtarzamy na okrągło i co ostatecznie nie przynosi oczekiwanego efektu.

  Lubię wracać do tych książek, dlatego też szczerze polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czasami brakuje nam odpowiednich narzędzi komunikacji, które pozwolą na dobry kontakt z dzieckiem. A niestety takich sytuacji jak marudzenie, kłótnie czy histeria zdarzają się bardzo często. Wiadomo, że książka nie rozwiąże naszych problemów. Jednak jest bardzo dobrze napisana i podzielona na dwie części. Mi podoba się najbardziej druga, gdzie możemy przeczytać o przykładach sytuacji i rodzicach. Otwiera oczy na wiele spraw, uczy rozmowy i przede wszystkim zrozumienia. Mnie nauczyła większej wyrozumiałości, nie tylko względem dziecka, ale również siebie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rewelacyjny poradnik, w którym znajdziecie mnóstwo cennych wskazówek. Niezależnie od tego, czy macie małe dziecko, czy nastolatka znajdziecie tutaj porady dotyczące tego jak rozmawiać z dziećmi i współpracować z nimi. Autorki książki bazują na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Wskazują jak skutecznie komunikować się z młodym człowiekiem. Świetna książka, którą trzeba przeczytać! (podobnie jak i inne z tej serii). Polecam jako mama i osoba pracująca z dziećmi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Podręcznik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, nazwanego przez ?The Boston Globe? ?biblią wychowania?. Jak...
dodaj do schowka Do koszyka 22,54 zł
Podręcznik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, nazwanego przez „The Boston Globe” „biblią wychowania”. Jak...
dodaj do schowka Do koszyka 31,50 zł
Podręcznik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, nazwanego przez "The Boston Globe" "biblią wychowania". Jak...
dodaj do schowka Do koszyka 31,50 zł
W znanej i niezwykle cenionej przez rodziców serii książek, ukazuje się kolejny tom poświęcony komunikacji z dziećmi. W teorii wszystko jest jasne, tylko praktyka często rozmija się z teorią. Autorki poradnika?po kilkudziesięciu latach współpracy z rodzicami, nauczycielami, pedagogami ?...
dodaj do schowka Do koszyka 33,30 zł
Kolejny tom w bestsellerowej serii poradników dla rodziców i opiekunów - "Jak mówić, żeby dzieci..." poświęcony komunikacji z dziećmi - teraz także w wersji audio! W teorii wszystko jest jasne, tylko praktyka często rozmija się z teorią. Autorki poradnika ? po kilkudziesięciu latach współpracy z...
dodaj do schowka Do koszyka 33,30 zł
Podręcznik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, nazwanego przez „The Boston Globe” „biblią wychowania”. Jak...
dodaj do schowka Do koszyka 29,99 zł

Bestsellery z kategorii Poradniki >>

Wybrane bestsellery
W życiu nie chodzi o to, co nam się przytrafia, tylko o to, co postanowimy z tym zrobić. Wszyscy mierzymy się z cierpieniem – smutkiem, stratą, rozpaczą, strachem, niepewnością, porażkami. Ale mamy też wybór: w obliczu traumy lub trudności możemy się poddać albo przeżywać każdą chwilę jak dar....
dodaj do schowka Do koszyka 33,72 zł
To proste ćwiczenia, które wprowadzą najmłodszych w świat cyferek. Dzieci będą mogły poćwiczyć ich pisanie, a także proste dodawanie. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.
dodaj do schowka Do koszyka 4,11 zł
Barwne i odpowiednie dla dziecka ilustracje, ciekawa tematyka oraz zabawne wierszyki o bohaterach książeczki połączone z zabawą w dotykanie futerek i innych puchatych elementów. Sensoryczna książeczka do stymulowania zmysłów malucha to sposób na udaną zabawę i rozwój dziecka.
dodaj do schowka Do koszyka 23,37 zł
Jeśli twoja wizja relacji ogranicza się do kupowania mi kwiatków i zabierania na kolacje, ale jednocześnie zatajania przede mną swoich problemów, bo są zbyt poważne, by zawracać nimi moją słodką małą główkę, to przepraszam, ale nie ma szans, byśmy się dogadali. Nie szukam kolejnego starszego...
dodaj do schowka Do koszyka 31,90 zł
300 stron starannie zebranych i zweryfikowanych faktów dotyczących historii, która rozgrywa się na naszych oczach, ale której realne znaczenie znają tylko nieliczni.Historii, którą czyta się jak najlepszy thriller polityczny, niebywałej i niewyobrażalnej dla wielu z nas – lecz prawdziwej.Historii,...
dodaj do schowka Do koszyka 38,13 zł
Przepraszanie jest straszliwie trudne. Nie tylko dla ziemniaczków! Ziemniaczkowi jest przykro. Bardzo przykro. Wręcz najprzykrzej. Nie chciał powiedzieć tych wszystkich podłości i urazić Flaminga. Ale przepraszanie to najtrudniejsza rzecz na świecie. Ziemniaczek wolałby nawet uciec na biegun do...
dodaj do schowka Do koszyka 30,00 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula