Jagodowa miłość. Tom 1. Cała przyjemność po mojej stronie

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 22,14 zł
eBook, mobi, epub
za 15,61 zł
Nasza cena: 27,68 zł 36,90 zł Taniej o: 25%


Zaufanie wiąże się czasem z ogromnym poświęceniem. Pierwsza część cyklu autorstwa Natalii Sońskiej pokaże Ci miłosne dylematy, które powinny się kiedyś skończyć.

Jagoda uwielbia swoją pracę w cukierni "Słodka". Pieczenie to jej pasja, więc z tym większą radością robi to zawodowo. W przygotowywanie i ozdabianie wypieków wkłada całe swoje serce, co doceniają klienci, którzy stale do cukierni wracają. Jednym z regularnie odwiedzających "Słodką" klientów jest Tomasz, bankowiec. Jednak znacznie pilniej, niż ulubionego sernika, mężczyzna wypatruje w lokalu Jagody. Dziewczyna dostrzega w końcu jego zainteresowanie, rozmawia z nim coraz częściej i dłużej. Z biegiem czasu odkrywa, że łączy ich podobne poczucie humoru, a tematy do rozmów nigdy się nie kończą. Jest to tym bardziej niezwykłe, że obydwoje mają za sobą ciężkie doświadczenia życiowe.

Tomasz jest wdowcem, który bardzo długo nie mógł pozbierać się po stracie żony. Jest zamknięty w sobie, trudno mu otworzyć się na nowe relacje i nowe życie. Z kolei małżeństwo Jagody właśnie się rozpadło. Mąż ją zdradził, teraz czeka ją sprawa rozwodowa. Czy skrzywdzona przez małżonka kobieta będzie potrafiła ponownie zaufać mężczyźnie i znajdzie w sobie odwagę, by otworzyć się na nowe uczucie? Czy Tomasz jest już gotowy wyjść z żałoby i budować przyszłość z nową kobietą u boku? Jakie niespodzianki szykuje dla nich los?

"Cała przyjemność po mojej stronie" to pierwszy tom nowego cyklu Natalii Sońskiej "Jagodowa miłość". Autorka, opowiadając z pozoru lekką historię, wplata w nią trudne tematy, nadając jej słodko-gorzkiego posmaku. Wyraziście nakreślone postacie oraz okazja do refleksji to niewątpliwe atuty tej opowieści.

Natalia Sońska to urodzona w 1993 roku polska autorka powieści obyczajowych. Ma na swoim koncie, takie tytuły jak: "Garść pierników, szczypta miłości", "Kropla zazdrości, morze miłości", "Mniej złości, więcej miłości", "Obudź się, Kopciuszku" czy "Zakochaj się, Julio".

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nowy początek

  Bywa
  niekiedy tak, że musimy zacząć coś od nowa, że konieczna jest zmiana kierunku. Najczęściej wiąże się to z dramatycznymi wydarzeniami, z bólem i cierpieniem. Może to być rozwód, może to być utrata majątku, choroba czy też śmierć kogoś bliskiego, ale niezależnie od przyczyny, zmiana ta zawsze jest trudna. Bardzo często jednak okazuje się, że po takim życiowym zakręcie, zmieniają się nasze priorytety, zaczynamy inaczej patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość oraz doceniać każdą chwilę. Są jednak takie sytuacje, kiedy ten początek wydaje się niemożliwy, kiedy pogrążamy się w bólu i cierpieniu do chwili ostatecznego upadku, a przynajmniej do momentu, kiedy coś lub ktoś nie wyrwie nas z tego marazmu.

  Tak właśnie wygląda sytuacja w przypadku Jagody oraz Tomasza – dwójki bohaterów słodko-gorzkiej (podobnie jak życie) powieści, autorstwa Natalii Sońskiej. Obyczajowa powieść pt. „Cała przyjemność po mojej stronie”, to pierwszy tom serii „Jagodowa miłość”, pachnącej wanilią i szczyptą chili, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona. Książka zauroczy nie tylko czytelniczki o romantycznej duszy, ale i wszystkich łasuchów, a także tych czytelników, którzy cenią sobie dobrze opowiedzianą historię, która – podobnie jak to jest w życiu – smakuje nie tylko lukrem, ale też i cytryną.

  Autorka przedstawia nam Jagodę Mazurek, trzydziestoletnią mieszkankę Lublina, ekonomistkę, która jednak odnalazła spełnienie zupełnie w innym zawodzie. Jeszcze w trakcie studiów uczęszczała na kursy cukiernictwa, a po kilku latach pracy w korporacjach i udanym remoncie odziedziczonej kamienicy, zdecydowała się na pracę u najemcy swojego lokalu. To również i za sprawą Jagody cukiernia „Słodka” jest jedną z najlepszych w mieście. Sława tego miejsca sprawia, że przed kamienicą na Zielnej ustawiają się kolejki, a klienci zwabieni smakiem wypieków wielokrotnie powracają, nie mogąc obyć się bez eklerek czy sernika z chili. Uśmiechnięta Jagoda dla każdego ma dobre słowo, potrafi opowiadać z zapałem o ofercie cukierni, sama jest zresztą autorką kilku przepisów. Nikt by się nie domyślił, że za tą fasadą kobieta skrywa smutek i złamane serce. Jej dziesięcioletni związek, a zarazem roczne małżeństwo właśnie się zakończyło po tym, jak przyłapała Łukasza w łóżku z inną kobietą. Jagoda złożyła pozew o rozwód, wykreślając Łukasza ze swojego życia, choć ON nie ma nawet na tyle godności, żeby odejść. Upomina się o fundusze włożone w remont kamienicy, mimo iż tak naprawdę doskonale udawało mu się tylko pieniądze wydawać. Zraniona Jagoda nie potrafi zaufać już nikomu, nawet nie planuje kolejnego związku szczególnie, że przed nią trudna rozprawa rozwodowa.

  Nowego życia tez nie planuje Tomasz. Dla niego też zakończył się szczęśliwy etap, a wraz ze śmiercią żony Ewy, stracił chęć do życia. Od dwóch lat wypełnia swoje dni pracą po to, by nie myśleć o niczym, a powroty do domu wywołują tylko ból. Przypadkowa wizyta w cukierni „Słodka” zmienia jednak wszystko, zaś uśmiech Jagody i jej pogoda ducha dodają mu otuchy i pozwalają wierzyć, że może być lepiej. A choć odczuwa wyrzuty sumienia, że piękna cukierniczka budzi w nim ciepłe uczucia, to jednak w sercu kiełkuje nieśmiała nadzieja, że może będzie jednak szczęśliwy.

  Czy tych dwoje odnajdzie się na swojej drodze, a nawet więcej – czy wspólnie przetrwają najgorszy czas? Czy Jagoda upora się ze swoim brakiem zaufania i czy podejmie walkę z Łukaszem? Czy Tomasz oprze się wdziękom koleżanki z pracy, która najwyraźniej ma ochotę usidlić przystojnego wdowca i czy wreszcie mężczyzna przestanie odmawiać sobie prawa do radości, do założenia na nowo rodziny? Odpowiedzi na te pytania szukać będziemy w powieści „Cała przyjemność po mojej stronie”, która zabiera nas w świat słodkich wypieków i … rodzinnych dramatów. Wspaniale skonstruowani bohaterowie, brak wrażenia odrealnienia historii, plastyczne opisy wypieków i koniec, budzący ciekawość co do dalszych losów pary bohaterów - to wszystko sprawia, że nie tylko zagłębiamy się zachłannie w lekturę, ale z niecierpliwością oczekujemy na kolejną powieść autorki. I jedyne, czego w książce brakuje, to przepisów na te opisywane smakowitości, musimy bowiem zadowolić się wyłącznie ich wyobrażeniem…

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Główną bohaterką powieści jest Jagoda Mazurek - kobieta, która straciła zaufanie do mężczyzn po zdradzie swojego męża. Zraniona Jagoda złożyła papiery rozwodowe i od tej pory całe swoje serce wkłada jedynie w pracę, w której całkowicie oddaje się pieczeniu pysznych i pachnących ciasteczek. Do cukierni o chwytliwej nazwie "Słodka" regularnie zagląda sympatyczny, doświadczony przez los wdowiec Tomasz. Niedziela bez pysznego sernika jest dla niego niedopuszczalna, a widok pięknej kobiety za ladą jeszcze bardziej umila wizytę w "Słodkiej". Wizyty przechodzą w krótkie pogawędki, a znajomość dwojga bohaterów rozwija się w dobrą stronę. Jednak czy są oni w stanie pogodzić się ze swoim losem i wejść na zupełnie nową, nieznaną sobie drogę? Czy będą umieli zaufać drugiej osobie?

  "Cała przyjemność po mojej stronie" to powieść obyczajowa, która pomimo swojej słodkości porusza dość poważne i codzienne problemy. Ból bohaterów po stracie bliskich osób ogranicza ich zaufanie do ludzi i do otaczającego ich świata, przez co oboje tworzą wokół siebie barierę. Autorka pokazuje etap poznawania się Jagody i Tomasza oraz ich drogę powrotu do codzienności, próbie zaufania i zyskania nowej znajomości, która ma szansę na szczęśliwe zakończenie. Dokładnie pokazuje, jak postacie godzą się ze swoim losem i z czasem, w końcu otwierają na codzienność i być może - nową, dojrzałą miłość. To ciepła opowieść, w której wszystko jest możliwe.

  Autorka w powieści przedstawiła także wątek typowo rodzinny - a w szczególności siostrę Jagody, Agatę. Książka ukazuje, jak silne mogą być więzy rodzinne w najgorszych chwilach życia oraz to, że czasami pozostają nam jedynie one.

  Słyszałam, że książki Natalii Sońskiej są chwilami nierealne, czasem przesłodzone i przepełnione miłością. Muszę jednak przyznać, że lektura ta przypadła mi do gustu, a słodycz, jaką niosła za sobą owa książka była idealnie przygotowana i wymierzona. Bohaterowie powieści są niezwykle realni, a ich walka o swoje i "odradzanie" się po życiowych tragediach dodaje wiary i pokazuje, że zawsze można być szczęśliwym.

  To niezwykle romantyczna książka, pełna miłości i rodzących się uczuć. Podczas lektury uśmiech nie schodzi z ust, a czytelnik z całego serca kibicuje bohaterom, cieszy się razem z nimi. I pomimo, że chwilami wydaje się wręcz nierealna, to kto nie ma ochoty czasem przeczytać niezwykłej historii? Bawi, dodaje wiary, pokazuje piękno miłości, uczucia, godzenie się ze stratą oraz walkę o szczęście. Jest to opowieść idealna dla romantyczek, jednak nie tylko! Każdy wyniesie z niej coś dla siebie. No i okładka - po prostu Slodka!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Natalia Sońska tym razem wprowadza nas w świat ciast, serników, wypieków. Pokręcimy się także wśród garsonek, garniturów, krawatów... Jagoda cukiernik z zamiłowania. Tomasz bankowiec. On z ciężką przeszłością. Ona dopiero ma ją przed sobą. Tomasz to stały klient w cukierni w której pracuje Jagoda. Co niedziele wpada po sernik, wypatrując Jagodę. Pewnego dnia przed samym zamknięciem cukierni zjawia się zdesperowany Tomasz i prosi Jagodę o rozmowę....

  Akcja toczy się wokół głównych bohaterów. Oboje mają pewne tajemnice. Oboje zwlekają z ich wyjawieniem. Wśród drugoplanowych bohaterów pojawią się oczywiście tacy, którzy próbują mącić w życiu tej dwójki. Jednak Jagoda i Tomasz żyją w swoim miłosnym świecie i starają się, aby problemy z jakimi przychodzi im się spotkać, nie miały wpływu na ich związek. Czy im się to uda? Tego przekonacie się czytając książkę. Cała przyjemność po mojej stronie to wstęp do całości serii. Ciąg dalszy jest w trakcie tworzenia, ( już wiadomo, ze kolejny tom nosi tytuł Co mogę jeszcze dla ciebie zrobić?) Czytając książkę daje się to odczuć. Musze przyznać , że ta powieść autorki nie wciągnęła mnie tak jak poprzednie jej książki. Jednak kończąc było mi trochę żal, że w najbliższym czasie nie powrócę do Jagodowego świata. Nie poczuje zapachu sernika, który kusi o 23 w nocy:)

  Jak zawsze Natalia potrafiła doskonale opisać świat bohaterów, tak że czuć go w realu :) Trzeba przyznać, ze ma do tego talent. Nie którzy z was, może większość zapewne wie jakie to uczucie być w początkowej fazie związku. Gdzie nic się nie liczy. Świat należy do nas. Z każdym spotkaniem dowiadujemy się coś nowego, czasem zaskakującego. Wady wydają nam się zaletami. Wszystko jest tak cukierkowo- lukrowe. Każdy problem przezwyciężymy. Najważniejsze, ze jesteśmy razem. To znajdziecie w tej części. Jednak nie wszystko jest takie cukierkowe. Tajemnice, którymi owiania są bohaterzy ciążą nad tym lakierkowym czasie. Czasem bywa smutno, czasem stresowo, nieraz przykro, ale bywa też wesoło. Tak jak w prawdziwym życiu.

  Jeżeli macie ochotę na kawałek Jagodowego sernika, który o dziwo łączy się z zupełnie innym światem korporacji. Sięgnijcie po Całą przyjemność po mojej stronie.

  PS. Do tego te okładki. Uwielbiam :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula