Infekcja

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
408
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,88 zł
Nasza cena: 25,96 zł 35,90 zł Taniej o: 28%

“Infekcja” to kolejna część zapierającego dech w piersiach cyklu “Manitou”.

Sprawdź, jak mroczna okaże się następna historia, którą zdecydował się opowiedzieć Graham Masterton.

Profesor Anna Grey nie może narzekać na swoje życie. Pełni rolę wirusologa w szpitalu zlokalizowanym w Saint Louis, a prywatnie pozostaje w udanym związku z Davidem. Pozornie nic ją nie łączy z Harrym Erskinem, który wciąż jeszcze stawia na beztroskę, choć czas wcale go nie oszczędza. Mężczyzna nie ma nawet własnego kąta, a mieszka u przyjaciela, utrzymując się z tego, co zarobi, przepowiadając przyszłość zepsutym do cna, bogatym kobietom na Florydzie. Szybko jednak okazuje się, że tylko ON i Anna są w stanie zapobiec klęsce, która może położyć kres całej ludzkości.

Źródło tego, co nadchodzi, kryje się w przeszłości, w najmroczniejszych zakamarkach historii Ameryki, o których wielu wolałoby w ogóle zapomnieć. To duchy Indian, którzy zostali zamordowani kilkaset lat temu, gotują społeczności USA prawdziwy armagedon. Czy uda się uniknąć katastrofy?


Opinia o książce

Jeden z najoryginalniejszych autorów, który wie, jak napędzić stracha.

 Peter James


O autorze

Graham Masterton jest angielskim pisarzem, tworzącym literaturę z gatunku horroru. Gdy miał dwadzieścia cztery lata, wybrano go na redaktora naczelnego czasopism “Penthouse” oraz “Penthouse Forum”. Najsłynniejszym cyklem horrorów, który przygotował, jest “Manitou”. Seria ta opowiada o indiańskim szamanie, który urodził się ponownie we współczesności i ma zamiar zemścić się na swoich wrogach: białych ludziach. Pisarz do dziś przygotowuje kolejne powieści i opowiadania.

Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  No i niestety, ale muszę napisać nieprzychylną recenzję. Do tej pory kochałam Mastertona za wyczucie, za kunszt, za dobrze skrojoną grozę, która miała podejście psychologiczne.

  Tym razem zawiodłam się.

  Nie dość, że początek to straszna dłużyzna, na dodatek całkowicie po łebkach, to jeszcze w pewnym momencie strach i groza zatracają się na rzecz taniej pornografii z elementami obrzydliwości. Z przykrością dostrzegłam, że zarówno Masterton jak i King na starość zaczęli mylić grozę właśnie z obrzydliwością. Nietrudno jest kogoś obrzydzić, sprawić, by treść obiadowa z wczoraj podjechała mu do gardła i wróciła. Trudniej jest zbudować napięcie, okleić je warstwą dobrej akcji i ciekawej narracji i wreszcie czytelnika ZMROZIĆ strachem z głębi psychiki.

  Zabrakło mi tego.

  Narracja Anną (trzecioosobowa) płytka, po łebkach, całkowicie beznamiętna, mimo niby makabrycznych wydarzeń.

  Za to narracja Harry'ego (pierwszoosobowa) - majstersztyk. Masterton genialnie sprawdza się jako narrator pierwszoosobowy, umie wtedy zbudować zarówno napięcie, jak i wprowadzić wspaniały humor, czasami czarny, a czasami radośnie różowy.

  Niestety, ale kiedy coś genialnego miesza się w połowie ze strasznym szajsem, wychodzi książka mniej niż przeciętna i taka jest właśnie "Infekcja"

  Ja osobiście trochę się zawiodłam i rozczarowałam, co nie zmienia faktu, że Masterton nadal jest moim guru - kocham "Wyklętego", "Bazyliszka" i "Noc Gargulców" całym sercem i mam nadzieję, że mistrz wróci kiedyś do pełni chwały.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Biorąc pod uwagę, iż mamy do czynienia z Mastertonem, to i tutaj nie mogło zabraknąć makabry i znęcania się nad bohaterami, choć tym razem nie jest to aż tak mocno uwydatnione, jak w innych jego powieściach, czy też w poprzednich tomach cyklu, przynajmniej w moim odczuciu. W dalszym ciągu uważam, że mimo wszystko autor zasługuje na uznanie, bo choć przez sześć tomów trzymał się motywu Misquamacusa i jego zemsty, to za każdym razem potrafił wymyślić i dobrze opisać kolejną wizję zagłady Amerykanów. W ostatecznym rozrachunku jednak ta walka dobra ze złem jest dosyć prosta, a akcja w punktach kulminacyjnych rozgrywa się bardzo szybko, może nawet zbyt szybko.

  Jeżeli miałabym ocenić cały ten cykl, to wypada ON naprawdę nieźle. Ma swoje mankamenty, jest tutaj pewna schematyczność, ale mimo wszystko Masterton to mistrz opisów i makabry, za co go uwielbiam. Znakomicie zainspirował się motywem Indian, dodał do tego sporo swojej wyobraźni i zaoferował czytelnikom wciągającą historię z sympatycznym bohaterem w roli głównej.

  Całość na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Infekcja”

  Profesor Anna
  Grey, pracuje w szpitalu w Saint Louis.

  Pewnego dnia do szpitala trafia mężczyzna z niepokojącymi objawami, takimi jak drgawki, oraz wymioty krwią. Anna jest przerażona wyglądem mężczyzny. Lecz to co najgorsze, zaczyna się dopiero po śmierci pacjenta...

  Tuż po tym zdarzeniu, umiera partner kobiety, który miał identyczne objawy. Anna podejrzewa, epidemię jakiejś nieznanej choroby, która rozprzestrzenia się w szybkim tępie...

  Harry Erskine, jest wróżbitą, mieszkającym w Miami.

  Pewnego dnia mężczyzna, zostaje niesłusznie posądzony o coś czego nie zrobił. Warunkiem policji jest to, aby mężczyzna, opuścił stan Floryda. W nocy, tuż przed wyjazdem, Harrego nawiedzają duchy trzech zakonnic, aby przekazać mu ważne informacje...

  Jest to moje pierwsze spotkanie z Grahamem Mastertonem i muszę przyznać, że było to ciekawe doświadczenie, chodź lekko dziwaczne, o ile można to tak nazwać. Książka jest dosyć specyficzna.

  Długo zastanawiałam się, co o niej napisać. Z jednej strony historia jest dosyć ciekawa, ale z drugiej straszna w taki, śmieszny sposób. Kilka scen w niej opisanych, zamiast wywołać u mnie strach, wywołały lekkie zmieszanie a czasem nawet śmiech. Książka jest połączeniem horroru i fantasy.

  Może nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, ale myślę, że dla wielbicieli tego gatunku będzie to ciekawa lektura.

  Zwłaszcza, że wiem, iż autor ma ogromną rzeszę wielbicieli. Głównie dlatego w końcu, zdecydowałam się sięgnąć po jedną z jego książek.

  Oceniam ją 3/5, ale jeśli naprawdę lubisz ten gatunek literacki to nie sugeruj się zbytnio moją opinią.

  @gusiolec

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest krwawo i strasznie, obrzydliwie i demonicznie. Czyli Masterton w najlepszym wydaniu.

  Zaczynają umierać ludzie, ale nie zwyczajnie, o nie. Zachowują się jakby ktoś przejmował ich ciała, a z ust tryskają fontanny krwi. Umierają z grymasem przerażenia na twarzy. Jednym z nich jest David, narzeczony Anny, słynnej wirusolożki. Kobieta za wszelką cenę chce znaleźć szczepionkę na tego przerażającego wirusa. Zaczynają przytrafiać się jej jednak zdarzenia, których nie jest w stanie pojąć. Mówią do niej zmarli, a demoniczna zakonnica każe jej zaprzestać prac nad szczepionką. Anna tłumaczy to halucynacjami, zmęczeniem i rozpaczą po utracie ukochanego. Dopiero gdy na jej drodze staje jasnowidz Harry Erskine, któremu przydarza się to samo, zaczyna wierzyć, że nie zwariowała. Skąd wziął się wirus zabijający tysiące ludzi? Co mają z tym wspólnego zakonnice i indiańscy czarownicy? Czy Annie i Harremu uda się odkryć lekarstwo i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii?

  W powieści znajdziemy zarówno nawiązania do starych legend, jak i rodzimy pierwiastek w postaci polskich psiaków z powodzeniem tropiących robactwo. Nie braknie w niej również humoru, którego można oczekiwać wszędzie tam, gdzie pojawia się Niesamowity Erskine.

  Książka zawiera brutalne sceny i z pewnością przeznaczona jest dla czytelników o mocnych nerwach i mało wrażliwych żołądkach. Mimo to, styl autora sprawia, że czyta się ją lekko, a akcja wciąga bez reszty. Możecie być pewni, że lektura wywoła w Was odruch sprawdzania przed położeniem się spać, czy w materacu nie kryją się jakieś wredne insekty.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ten człowiek nie żyje, kiedy się jednak na niego patrzy, można odnieść wrażenie, że diabeł wciąż w nim tańcuje."

  Lubię od czasu do czasu wejść w klimat horroru, niepokój i strach wiodą prym, cieszy intrygująca zabawa fikcją, irracjonalnością, nierealnością, umiejętnie wizualizowanymi efektami rozbudowanej wyobraźni autora. Dlatego z przyjemnością sięgam po kolejne odsłony serii o czarowniku Algonkinów. Narracja lekka i przyjazna, plastyczne opisy, szczypta czarnego humoru, odwołania do potocznych skojarzeń z europejskiej i indiańskiej kultury. Jak przystało na Grahama Mastertona, mnóstwo krwi w scenariuszu zdarzeń, odrażających i odpychających elementów, ale czyż tego właśnie nie oczekujemy po tym gatunku literackim?

  Z góry wiemy, że dla amerykańskiego narodu szykuje się coś mega osobliwego i zaskakującego. Początkowo nadchodzą drobne ostrzeżenia o dochodzącym do głosu złu, pojawia się zapach czegoś nieokreślonego, dają się uchwycić pojedyncze symptomy zbliżania się nieuchronnych tragedii, a potem stopniowo dokonuje się eksplozja nadprzyrodzonych sił i nadzwyczajnej mocy. Następuje koncentracja złości, krzywdy i zemsty, a dobro nie ma się jak przed nimi obronić. Niepewność nie dotyczy losu kluczowej postaci, która widziała już niemal wszystko, ile historii pozostałych bohaterów i roli przyporządkowanej im w fabule. Kolejny raz Harry Erskine, pseudo jasnowidz, przepowiadający przyszłość bogatym starszym damom, otrzymuje przerażające znaki o nadciąganiu okrucieństwa i potworności, co potwierdzają karty tarota. Mało tego, pojawiają się cienie i zjawy zakonnic, zapowiadające straszliwą katastrofę, przed którą nie można uciec.

  W tym czasie, profesor Anna Grey, ceniony światowy epidemiolog, zajmuje się odkrywaniem źródeł i sposobów zapobieżenia szybko postępującej śmiertelnej choroby. Pełna identyfikacja wirusa atakującego dzieci, metod jego zniszczenia, zajmuje zbyt dużo czasu i dochodzi do śmiertelnych wypadków. Wszystko zdaje się wskazywać, że Misquamacus, indiański demon, pojawia się w nowym wcieleniu, zaś sprzymierzeńcami i wykonawcami jego przerażającego planu stają się postaci czarnej magii i świata ciemności. Liczyłam na mocniejsze uderzenia w finalnej odsłonie książki, zbyt przeciętnie i banalnie się zakończyła, a powinna to być spektakularna i zaskakująca kulminacja połączenia wszystkich wątków. Zatem to atrakcyjna, ale nie ambitna, propozycja na wieczorne czytanie, dreszczyk emocji z książką, relaks na odetchnięcie po stresie zawodowej codzienności. Jeśli tylko umiesz bawić się takimi klimatami, książka dostarczy miłej rozrywki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Infekcja. Genesis 5/5 Nasza cena:
8,42 zł 9,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Infekcja. Genesis

Zombie-apokalipsa zacznie się w Warszawie Piękny, upalny dzień lipca. Pierwszy dzień końca świata, jaki znamy. Warszawę opanowuje tajemniczy wirus. Mieszkańcy stolicy jeden po drugim zamieniają się w spragnionych ludzkiego mięsa zombie. I wyruszają na żer. Komandos na urlopie, fan heavy metalu,...
Infekcja. Exodus. 5/5 Nasza cena:
11,92 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Infekcja. Exodus.

Autor w poprzedniej części pod tytułem Infekcja. Genesis obnażył stereotypowe myślenie współczesnego społeczeństwa. Tak, zombie może być każdy z nas. Czy jednak ktoś ze znanych nam bohaterów ocalał? Jaką szansę na przetrwanie ma rodzaj ludzki? I kto stoi za rozpowszechnieniem śmiercionośnego...
Duch zagłady 4/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duch zagłady

Duch zagłady to trzecia powieść z cyklu Manitou , który przyniósł Mastertonowi międzynarodową sławę i miano europejskiego króla horrorów. Kobieta z wyprutymi wnętrznościami, rozszarpani na strzępy i poćwiartowani ludzie to pierwsze ofiary tajemniczej zjawy, która niespodziewanie pojawia się w...
Manitou 4/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Manitou

Nowy Jork, czasy współczesne. Do świata żywych powraca po trzystu latach duch największego indiańskiego szamana, Misquamacusa, by dokonać zemsty za dusze swoich braci. Odrodzony w ciele młodej dziewczyny, Karen Tandy, próbuje sprowadzić z przeciwnej strony bytu inne demony. W szpitalu na...
Krew Manitou 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew Manitou

Zachwycająco krwawy horror Mastertona! W Nowym Jorku szaleje „wampirza epidemia”. Jej ofiary podrzynają gardła innym ludziom, a następnie wypijają ich krew. Liczba morderstw idzie w setki, w mieście wybucha panika. Wirus przenosi się drogą płciową, a zarażeni mają niezaspokojony apetyt na seks. Do...
Armagedon 4/5 Nasza cena:
27,83 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon

Powieść z legendarnej serii Manitou, która przyniosła pisarzowi sławę i stała się kamieniem milowym literackiego horroru. Prezydent Stanów Zjednoczonych nagle traci wzrok. W tym samym czasie ślepną piloci boeinga 747 lecącego nad Górami Skalistymi. Ta sama przypadłość dotyka kierowców samochodów ?...
Pogrzebani 5/5 Nasza cena:
27,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pogrzebani

Szósta książka z cyklu Katie Maquire. Czy jesteś gotowy sprawdzić, jakiej przeszłości nie da się pogrzebać? Domek robotnika obok starej przędzalni wełny w Blarney w hrabstwie Cork pilnie strzeże sekretu sprzed lat. W 1921 roku zamieszkująca go rodzina: matka, ojciec i dwoje dzieci zniknęła bez...
Geniusz 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geniusz

Dynamiczna, pełna rozmachu akcja w nowej odsłonie książki mistrza literatury grozy. W 1942 roku grupa Japończyków dokonuje zuchwałego porwania pewnego naukowca. Wydarzenie to odbije się echem ponad pół wieku później, kiedy to młody, spokojny, niedoszły muzyk Micky Frasier dokona heroicznego czynu i...
Dziedzictwo 5/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo

Pewnego niedzielnego popołudnia przed domem Rickyego Delatolli pojawia się handlarz antykami i wbrew woli Rickyego pozostawia mu cały swój towar. Wśród przeciętnej wartości i urody mebli jeden sprzęt jest wyjątkowy - przebogato rzeźbione mahoniowe krzesło. Mebel okazuje się rzeczywiście...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula