Idealne życie

Autor:

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
420
Inne wersje (3)
Pocket, op. miękka
za 10,32 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 26,05 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

"Idealne życie" to trzymający w napięciu thriller. Myśl o córce wywołuje obsesję i silną potrzebę obserwacji jej każdego kroku.

Autumn Carpenter to główna bohaterka książki "Idealne życie". Kobietę nawiedza ciągle ta sama myśl, z którą nie może się uporać. W wieku piętnastu lat urodziła dziecko, które postanowiła oddać do adopcji. To wydarzenie odbiło piętno na jej dalszym życiu. Myśl o stracie stała się tak silną obsesją, że Autumn postanowiła być swego rodzaju cieniem własnej córki i obserwowała niemal każdy ruch dorastającej dziewczyny.

Daphne McMullen to zastępcza matka nastolatki. Kobieta regularnie aktualizuje swój profil w społeczności Instaface, gdzie publikuje fotografie z rodzinnego życia. Wydaje się, że to idealna rodzina wychowująca trójkę ślicznych dzieci. Tym oto sposobem Carpenter jest w stanie być na bieżąco z życiem swojej córki. Ma również poczucie, że żyje ona w dostatku i nie brakuje jej niczego do bycia szczęśliwą, trafiła bowiem na idealną rodziną. Autumn jest świadkiem niemal każdej uroczystości rodzinnej McMullen. Swoje działania prowadzi z ukrycia, co sprawia, że rodzina nie jest tego świadoma.

Kiedy Daphne kasuje swój profil na portalu społecznościowym, Carpenter wpada w panikę, postanawia obserwować rodzinę zastępczą z mniejszej odległości. To ryzykowne podejście ukazuje kobiecie, że nie ma idealnych rodzin. Nawet najpiękniejszy człowiek może ukrywać w sobie mroczne sekrety.

Książka "Idealne życie" to trzymający w napięciu wysokiej klasy thriller. Każdy miłośnik sensacji i kryminału znajdzie tu niewątpliwie coś dla siebie. Autorem publikacji jest Minka Kent.

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-12-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Fantastyczna, porywająca książka. Przeczytana w jeden dzień , trzymająca w napięciu a final zaskakujacy😀

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-11-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Na Instaface zawsze panuje słoneczna pogoda, nawet jeśli to słońce jest sztuczne."

  Warto sięgnąć po książkę, potrafi zrelaksować, jednakże nie należy spodziewać się wyjątkowo silnych wrażeń czytelniczych. Trzyma w napięciu, lecz nie wyzwala mega intensywnych emocji. Liczyłam na mocniejsze pogłębienie psychologicznych wątków, wnikliwszą kreację bohaterów. Pierwsze akapity powieści natychmiast nasunęły mi myśl, że niemal identycznie zaczyna się inna niedawno poznana powieść, nawet przez moment zastanawiałam się, czy faktycznie "Idealnego życia" już nie czytałam. Schematyczność i wtórność może nieco przeszkadzać w odbiorze przybliżanej historii, jednak autorka na tyle intrygująco przedstawia fabułę, że i tak wciągamy się w bieg zdarzeń. A im bardziej zagłębiamy się w powieść, tym bardziej staje się ona mroczna, niejednoznaczna i zaskakująca. Plus za ciekawy pomysł na zakończenie, pogmatwane i pokręcone, ale w dobry i pozytywny sposób, złożone i nie do końca przewidywalne, tak jak oczekuję po thrillerze.

  Autorka sięgnęła po tematykę pogłębiającego się uzależnienia i nawyku obecności w mediach społecznościowych, nieustannego śledzenia zamieszczanych zdjęć i informacji, ukazujących życie tylko z idealnego ujęcia, perfekcyjnie inscenizowanego, zupełnie pozbawionego wad i skaz. Rodzaj nałogu, który mocno wkręca, pochłania czas, tworzy iluzję szczęścia i sukcesu. Jak przy tym wszystkim wygląda życie obserwatora, czyż podczas dokonywania porównań nie jest zbyt szare, monotonne i nijakie? Nasuwają się refleksje, jak wiele faktów i elementów, świadomie lub nie, sprzedaje się z życia prywatnego, własnego i bliskich, a zwłaszcza dzieci, które jeszcze nie są w stanie wyrazić na to zgody lub sprzeciwić się temu. Kreowanie sielankowych obrazów, a jednocześnie odsłanianie się przed stalkerami, prześladowcami i naśladowcami, a od tego już tylko krok od prawdopodobnych dramatów i tragedii. Dlaczego coś co powinno być chronione bezrefleksyjnie wystawione zostaje na widok publiczny? Gdzie jest bezpieczna granica?

  Autumn Carpenter od siedmiu lat z wielką uwagą i zaangażowaniem obserwuje życie rodziny McMullenów. Przygląda się każdym detalom ich codzienności, inwigiluje ich nie tylko w internecie, ale także w realu, zostaje ich sąsiadką, aby móc w jeszcze większym stopniu zbliżyć się do obserwowanych ludzi. Jej obsesja i fiksacja pogłębiają się, dlatego kiedy traci jedno ze źródeł informacji o rodzinie, wpada w panikę i przerażenie, jej życie wydaje się tracić sens i koloryt. Decyduje się na krok, który znacząco zaważy na dalszym jej losie. Nie zdaje sobie sprawy, w jak niebezpiecznej sytuacji znajdzie się. Zderza się z brudnymi tajemnicami, brzydkimi sekretami, szkaradnymi kłamstwami i niepokojącymi incydentami. Czym kończy się przymierzanie różnych osobowości jakby były kostiumami? Dlaczego tak przyjemnym uczuciem jest zmienić się w kogoś, wyjść ze swojej skóry, codzienności, która tak strasznie uwiera? Książka nie do końca mnie przekonała, ale ma potencjał, aby podobać się innym czytelnikom, intrygujące zaczytanie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-11-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Thriller... Rodzaj literatury, ktory raczej omijalam ale od pewnego czasu pochlaniam je w jeden wieczor(w miare mozliwosci) i tak bylo z "Idealnym zyciem". Troszke przewidywalne, troszke zadziwiajace i takie prawdziwe, ale final wprowadzil mnie w zdziwienie i wprowadzil w dezorientacje. Polecam te pozycje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nawet ja, totalna amatorka w czytaniu thrillerów, zdążyłam zauważyć, iż ostatnio bardzo modne staje się tworzenie historii, w których ktoś ma chorą obsesję na punkcie jakiejś rodziny i pragnie zbliżyć się do niej za wszelką cenę. Tylko w tym roku pojawiło się ich wiele na rynku wydawniczym, a "Idealne życie" jest trzecią książką o tej tematyce, którą przeczytałam w ostatnim czasie. Jak wypadła na tle pozostałych?

  Większość czasu 25-letnia Autumn spędza na śledzeniu różnych profili na Instaface, wyszukując ciekawych ludzi, do których może się upodobnić. Sprawia jej to ogromną frajdę, a jedno konto jest wręcz jej obsesją - dziewczyna nieustannie ogląda profil Daphne McMullen, która posiada coś, a raczej kogoś, kto kiedyś należał do Autumn. Główna bohaterka zazdrości szczęśliwego życia McMullenom, pragnąc zbliżyć się do nich i odebrać swoją własność...

  Bałam się tej powieści - tym bardziej po zetknięciu się z niezbyt przychylnymi opiniami na jednym z portali książkowych. Obawiałam się, że historia będzie całkiem ciekawa, ale Minka Kent stworzy zakończenie, które zaprzepaści wszystko, bo w thrillerach finał wydaje się najistotniejszy. Owszem, końcówka nie jest oszałamiająca i wytrawni czytelnicy mogą się jej domyślić, ale ja nie poczułam rozczarowania, a bardziej ulgę. Tak jak często zawodzą mnie wychwalane bestsellery, tak niejednokrotnie podobają mi się lektury zbierające bardzo zróżnicowane recenzje. To jest właśnie ten przypadek - "Bad Mommy" Tarryn Fisher czy "Co kryją jej oczy?" Sarah Pinborough nie spełniły moich oczekiwań, a Idealne życie miło zaskoczyło. Uff, kamień z serca.

  Minka Kent nie jest mistrzynią w tworzeniu portretów psychologicznych, bo do tego miana jeszcze jej trochę brakuje, jednak sama historia jest całkiem nieźle skonstruowana. Autorka daje głos zarówno Autumn, jak i Daphne, co pozwala czytelnikowi na bliższe poznanie obu kobiet. Żadnej z nich nie polubiłam - w zasadzie nie ma tu bohatera, którego można byłoby obdarzyć dużą dozą sympatii (Ben jest całkiem w porządku, chociaż i do niego można byłoby się przyczepić). Niektóre wątki wydają się niepotrzebne, a sama akcja jest bardzo powolna, aby na koniec zacząć pędzić nazbyt szybko, nieco zabierając radość z poznawania prawdy. Nie pomagają w tym dość liczne literówki, które zdecydowanie nie powinny się pojawiać.

  W moim przekonaniu, "Idealne życie" to ciekawa nowość, której warto przyjrzeć się bliżej. Ten thriller psychologiczny porównywany jest do "Dziewczyny z pociągu" oraz "Za zamkniętymi drzwiami" - nie czytałam żadnej z tych powieści, zatem ciężko jest mi się odnieść do tego stwierdzenia. Jednak z moich doświadczeń wynika, iż może mieć to niewiele wspólnego z prawdą. Do pierwszego tytułu nigdy mnie nie ciągnęło, za to po drugi na pewno sięgnę za jakiś czas. Na pewno nie jest to lektura wybitna i nazbyt zaskakująca, jednak czyta się ją szybko i przyjemnie, zatem polecam zainteresowanym. Mnie nie rozczarowała zakończeniem, czego bałam się najbardziej, dlatego czuję satysfakcję - chociaż tyle dobrego.

  W dzisiejszych czasach nie potrafimy żyć bez smartfonów oraz połączenia z siecią. Każdego dnia sprawdzamy nie tylko pogodę oraz aktualne wiadomości, ale także bacznie śledzimy życie innych. Mało kto odpowiednio chroni swoją prywatność. Większość umieszcza pełno zdjęć oraz informacji o sobie czy członkach rodziny. Zdajemy się zapominać, ile niebezpieczeństw czyha za rogiem, bo to, co raz wrzucimy do internetu, zostanie tam już na zawsze. Oczywiście najczęściej dzielimy się z innymi tym, co najlepsze, ukrywając prawdziwe emocje czy złe humory. Oczekujemy pochwał oraz poczucia zazdrości ze strony swoich obserwatorów. Jednak jest to tylko wodzenie ich za nos, wszak prawdziwe życie ma niewiele wspólnego z tym, co pokazujemy w sieci.

  To historia o obsesji, która potrafi zniszczyć życie. To powieść o zdradach, zakłamaniu, krzywdzeniu innych, egoizmie oraz samotności. Okazuje się, że zawsze musimy mieć się na baczności. Nie możemy byc pewni innych na sto procent. Ba!, niekiedy nie możemy wierzyć nawet samym sobie, bo wszyscy skrywamy sekrety.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula