I nie było już nikogo

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2011
Wydawnictwo
Ilość stron
216
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 14,44 zł
Audiobooki mp3
za 16,92 zł
Nasza cena: 18,21 zł 24,90 zł Taniej o: 27%

"I nie było już nikogo" to jeden z najbardziej popularnych kryminałów autorstwa Agathy Christie, w której bohaterowie po kolei giną z rąk nieznanego mordercy.

Agatha Christie jest jedną z najbardziej znanych i popularnych pisarek kryminalnych wszechczasów. Bez wątpienia pozostawiła po sobie ogromną kolekcję niepowtarzalnych powieści, w tym jedną z najbardziej znanych "I nie było już nikogo".

Pewnego dnia dziesięć osób, z pozoru całkowicie ze sobą nie związanych, zostaje zaproszonych przez nieznanego gospodarza do domu na wyspie. Wszyscy przyjmują zaproszenie zastanawiając się jednocześnie, o co może chodzić. Prawdą jest, że wszystkie osoby były podejrzane o popełnienie morderstwa. Na skutek łapówek i uległości sądu byli w stanie oczyścić się z zarzutu (chociaż nie udowodniono ich niezaprzeczalnej niewinności).

Kiedy ginie pierwsza osoba, można było to jeszcze uznać za wypadek. Jednak po śmierci kolejnej, wszyscy zdają sobie sprawę, że to wcale nie był zbieg okoliczności. Ktoś na nich poluje i chce zabić wszystkich. Pozostali mobilizują siły i postanawiają znaleźć i zdemaskować mordercę. Niestety, nikt nie ma alibi i każdy może być podejrzany. Nie mogą opuścić wyspy, gdyż nie ma stąd ucieczki: nikt nie podstawił dla nich statku ani samolotu powrotnego. Nie mają kontaktu ze światem, są całkowicie odizolowani. Umierają jeden po drugim, w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona została w każdym pokoju. Początkowo brali ją za żart, teraz nikt już nie jest niczego pewien. Czy zdołają przetrwać? Czy odkryją, kto jest zabójcą?

"I nie było już nikogo" to wciągający kryminał, w którym nie brakuje dobrej akcji i wielu zagadek do rozwikłania. W końcu nikt nie zakładał, że umrze na rajskiej wyspie! Tylko czy dla kogokolwiek jest jeszcze ratunek?

Agatha Christie urodziła się w 1890 roku, a zmarła w 1976 roku. Była angielską autorką powieści kryminalnych i obyczajowych. Jedna z najbardziej znanych autorów, którzy sprzedali ogromną liczbę egzemplarzy swoich książek (ponad 2 miliardy). Jej kryminały zostały przetłumaczone na 45 języków.

Recenzje (13)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Z dziesięciu żołnierzyków robi się dziewięciu, z dziewięciu ośmiu i tak dalej, i tak dalej... Co się z nimi dzieje? Co ich łączy? Co kryje się pod inicjałami tajemniczego Owena? I wreszcie, kto stoi za serią mordów w pięknej willi na wyspie? Tego dowiecie się z tej niesamowicie wciągającej książki, którą niektórzy mogą znać ze spisu lektur szkolnych. Mistrzyni kryminału i zagadek co stronę gra nam na nosie i sprawia, że chcemy wiedzieć więcej i więcej. Na nic zdają się domysły, bo koniec i tak wbija w fotel. Ta krótka, lecz pełna zwrotów akcji powieść powinna być znana w każdym domu, bo zapewniam, naprawdę jest tego warta. Odważycie się wejść do świata Agathy Christie?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest świetna! To bardzo dobry przykład tego iż do stworzenia bardzo dobrego kryminału nie potrzeba wartkiej akcji ani długich i skomplikowanych opisów miejsca zbrodni. Wystarczy dobry pomysł, ciekawi bohaterowie i intrygujące prowadzenie historii z interesującymi dialogami. Polecam!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Morderstwa. Wyspa. Obcy sobie ludzie. Czyli klasyka kryminału autorstwa Agathy Christie.

  Dziesięć osób zostaje zaproszona przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspę. Każda z tych osób w swojej dalszej czy bliższej przeszłości była oskarżona o morderstwo. Na wyspie zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a goście rezydencji zaczynają ginąć. Gdy umiera druga osoba, wszyscy orientują się, że to nie są wypadki, lecz na wyspie grasuje morderca. Każdy chcę poznać prawdę, jednak nikt nie ma solidnego alibi na czas morderstw, co najlepsze wszyscy zaczynają ginąć według dziecięcej rymowanki, która wywieszona jest u każdej osoby w pokoju.

  Jest to książka tak zwana na raz. Czytałam ją zaledwie 3-4 godzinki z małymi przerwami. Świetnie napisana książka, do samego końca nie miałam pojęcia jak zakończy się ta historia. Co jest niesamowite, ta książka jest króciutka, ale tak genialna, że aż wydaje się niemożliwe. To była moja pierwsza pozycja tej autorki, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Wciągająca historia od samego początku. Polecam przeczytać każdemu kto lubi kryminały !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Raz dziesięciu żołnierzyków

  Pyszny obiad zajadało,

  Nagle jeden się zakrztusił

  I dziewięciu pozostało (…)

  A ten jeden, ten ostatni

  Tak się przejął dolą srogą,

  Że aż z żalu się powiesił,

  I nie było już nikogo.”

  Agata Christie to legenda. To Mistrz przez wielkie m. Jak ona budowała napięcie… Dziesięciu ludzi postanawia spędzić czas na Wyspie Żołnierzyków. Jest wśród nich sędzia, wojskowy, lekarz, policjant, opiekunka, zarządca domu i inni. Jednych ktoś zaprosił, inni przyjechali do pracy i wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt że ktoś ich morduje. Tak jak w starej wyliczance. Pozostali muszą wyjaśnić zaistniałą sytuację i niestety ogranicza ich czas. Bo morderca nie próżnuje i nadal zabija. Czy to ktoś z zaproszonych czy to jednak tajemniczy Owen, właściciel domu, z lubością morduje niewinnych ludzi… Czy rzeczywiście są oni niewinni? Bardzo polecam „I nie było już nikogo” Agaty Christie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wstyd się przyznać, ale do tej pory nie przeczytałem ani jednej książki Agathy Christie. Dlatego, żeby zapoznać się z twórczością Królowej kryminałów, postanowiłem sięgnąć po jeden z najlepszych kryminałów w historii literatury, a zarazem najbardziej znaną powieść autorki. I muszę przyznać, że było warto.

  Agatha Christie (pisała także pod pseudonimem Mary Westmacott) urodziła się 1890 roku. W 1920 roku przyłączyła się do Klubu Detektywów zrzeszającym autorów powieści kryminalnych, a w 1958 roku została jego prezesem. W grudniu 1926 pisarka zaginęła na 11 dni, co wywołało poruszenie w prasie. Do tej pory trudno powiedzieć, czy wynikało to z załamania psychicznego, czy może była to po prostu chwytliwa reklama. W 1971 roku otrzymała Order Imperium Brytyjskiego. Zmarła pięć lat później. Jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów. Wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych.

  Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę dziesięciu gości, których pozornie nic ze sobą nie łączy. W dniu przyjazdu okazuje się, że gospodarz nie pojawi się na wyspie. Zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami, dwójka służących odtwarza płytę, na której pan Owen oskarża kolejnych gości o zbrodnie, które popełnili, a których nie da się im udowodnić i za które nigdy nie dosięgnęła ich kara. Gdy każda z osób znajduje w swoim pokoju dziecięcy wierszyk o kolejno znikających Murzynkach, nikt nie spodziewa się, że jeszcze tej samej nocy rozpocznie się makabryczna zabawa.

  „Dziesięciu murzynków” (na prośbę wnuka autorki oryginalny tytuł został zmieniony na „ I nie było już nikogo”, ze względu na poprawność polityczną), to bardzo wciągająca lektura. Sam pomysł, by osoby ginęły zgodnie z kolejnymi zwrotkami wierszyka jest rewelacyjny. Już od pierwszej strony wiemy, że wszyscy zginą, ale nie wiemy w jakiej kolejności i kto jest mordercą. Powoduje to bardzo napiętą atmosferę, żadna z osób na wyspie nie ufa drugiej, każdy podejrzewa każdego.

  Dużym plusem książki jest różnorodność bohaterów. Pomimo, że niektórzy z nich giną bardzo szybko, to już w pierwszych rozdziałach możemy poznać każdego z bohaterów i odkryć, jaką mroczną tajemnicę ukrywa.

  Uwielbiam książki, które mają bardzo zaskakujące zakończenia. Czytając „Dziesięciu murzynków” typowałem kilka osób jako mordercę, ale ledwie o niej pomyślałem, a już za chwilę ta osoba umierała. Dopiero epilog wszystko wyjaśnia i elementy układanki trafiają na swoje miejsca. Konia z rzędem temu, kto odgadł mordercę. Mi się to nie udało, aż do samego końca. Chylę czoła Pani Agatho!

  „Dziesięciu murzynków” to rewelacyjna książka. Po jej przeczytaniu, zrozumiałem fenomen Agathy Christie. Powieść cały czas trzyma w napięciu, przez co nie można się od niej oderwać. Na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom kryminałów, a także tym, którzy przygodę z tym gatunkiem literackim dopiero zaczynają. Z przyjemnością sięgnę po kolejne pozycje w twórczości Królowej kryminałów.

  Dziesięć małych Murzyniątek

  Jadło obiad w Murzyniewie,

  Wtem się jedno zakrztusiło —

  I zostało tylko dziewięć.

  Dziewięć małych Murzyniątek

  Poszło spać o nocnej rosie,

  Ale jedno z nich zaspało —

  I zostało tylko osiem.

  Rzekło osiem Murzyniątek:

  Ach, ten Devon — to jest Eden,

  Jedno z nich się osiedliło —

  I zostało tylko siedem.

  Siedem małych Murzyniątek

  Chciało drwa do kuchni znieść;

  Jedno się rąbnęło w głowę —

  I zostało tylko sześć.

  Sześć malutkich Murzyniątek

  Na miód słodki miało chęć,

  Jedno z nich ukłuła pszczólka —

  I zostało tylko pięć.

  Pięć malutkich Murzyniątek

  Adwokackiej chce kariery.

  Jedno się odziało w togę —

  I zostały tylko cztery.

  Cztery małe Murzyniątka

  Brzegiem morza sobie szły,

  Jedno połknął śledź czerwony —

  I zostały tylko trzy.

  Trzy malutkie Murzyniątka

  Poszły w las pewnego dnia;

  Jedno poturbował niedźwiedź —

  I zostały tylko dwa.

  Dwu malutkim Murzyniątkom

  W słońcu minki coraz rzedną…

  Jedno zmarło z porażenia —

  I zostało tylko jedno.

  Jedno małe Murzyniątko

  Poszło teraz w cichy kątek,

  Gdzie się z żalu powiesiło —

  Ot, i koniec Murzyniątek.

  Opinie pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Już nikogo nie słychać 0/5 Nasza cena:
10,88 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Już nikogo nie słychać

KRYMINAŁ RETRO NAJWYŻSZEJ KLASY! Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o spodziewanej wizycie Piłsudskiego. Nad bezpieczeństwem Marszałka ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napięta po przewrocie majowym atmosfera w kraju, narastające nastroje antysemickie oraz ciągle ścierający się...
Nie ufam już nikomu 5/5 Nasza cena:
21,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ufam już nikomu

Gdy codzienność jest przepełniona podejrzeniami, możesz zapomnieć o normalnym życiu… Iga, świeżo upieczona mama, od lat cierpi na silne zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Po porodzie decyduje się na nowoczesną terapię. Chip wszczepiony w jej ramię, sterowany przez aplikację w telefonie jest dopiero...
Już mnie nie oszukasz 5/5 Nasza cena:
24,08 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Już mnie nie oszukasz

Była oficer specjalnych sił powietrznych, Maya Stern, która niedawno wróciła z wojny, doświadcza bardzo dziwnego zdarzenia. Zauważa na nagraniu z kamery, która miała podglądać nianię opiekującą się jej córką, swojego zmarłego przed dwoma tygodniami męża. Na nagraniu mężczyzna bawi się z ich malutką...
Pakiet: Blizna, Już jesteś martwa 0/5 Nasza cena:
51,03 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Blizna, Już jesteś martwa

Blizna Ukryta wśród wzgórz i wrzosowisk spokojna wioska na południu Anglii. Idealne miejsce dla kogoś, kto sam chce się ukryć. Jak Clara Benning. Młoda weterynarz czuje się tu bezpieczna. Rzadko widuje ludzi. I ciekawskie spojrzenia na swoją okrutnie okaleczoną twarz... Nagle jej samotność zostaje...
Mężczyzna w brązowym garniturze 4/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mężczyzna w brązowym garniturze

Anna marzy o przygodzie. Gdy przypadkiem zostaje świadkiem śmierci mężczyzny, temperament dziennikarza śledczego każe jej wyruszyć w rejs do Afryki. Wśród ekscentrycznych pasażerów statku może być morderca, ale nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Podczas podróży Anna wpada w sam środek...
Karaibska tajemnica 0/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karaibska tajemnica

Palące karaibskie słońce, piasek i szum morza... Tę sielankę przerywa śmierć emerytowanego wojskowego nudziarza. Czy przyczyną zgonu jest nadciśnienie i zbyt wesoła zabawa? Gdy giną kolejne osoby, staje się jasne, że wśród hotelowych gości jest pozbawiony skrupułów morderca. Tym razem panna Marple...
Tajemnica sittaford 4/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica sittaford

W Sittaford zima daje się we znaki. Seans spirytystyczny miał być zabawą, a staje się koszmarem. Siostrzeniec zamordowanego kapitana Trevelyana trafia do aresztu. Prowadzących śledztwo jest więcej niż podejrzanych... Czy pasja rozwiązywania krzyżówek i ukryte buty pomogą wyjaśnić skomplikowaną...
Kurtyna 3/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kurtyna

Stary i zniedołężniały Herkules Poirot wzywa na pomoc do Styles swojego Watsona, kapitana Hastingsa. Kiedyś właśnie tutaj zaczynali swoją karierę, teraz znakomity detektyw chce rozwiązać swoją ostatnią zagadkę morderstwa ... które dopiero ma zostać popełnione. Książka, którą można czytać jako...
Nemezis 4/5 Nasza cena:
18,14 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nemezis

Za popełnioną przed laty zbrodnię ukarano niewinną osobę. Niezawodna panna Marple niczym bogini przeznaczenia wkracza do akcji i przemierzając stare angielskie rezydencje, tropi prawdziwego mordercę. Tymczasem zabójca wychodzi z cienia i atakuje ponownie. Czy dosięgnie go w końcu ręka...
Pani mcginty nie żyje 4/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pani mcginty nie żyje

Herkules Poirot czuję się znudzony życiem, z radością więc wita odwiedziny starego znajomego, nadinspektora Spence'a z policji w Kilchester. Ostatnio Spence prowadził dochodzenie w sprawie brutalnego morderstwa starszej kobiety sprzątającej w domach bogatszych sąsiadów w Broadhinner. Śledztwo...
Uśpione morderstwo 4/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uśpione morderstwo

"Morderstwo nie jest czymś, co można traktować lekkomyślnie" - mówi panna Marple. Gwenda Reed całkowicie się z nią zgadza. Młoda mężatka trafia do domu, w którym w dzieciństwie była świadkiem uduszenia kobiety. Teraz nie wie, czy to nie wytwór jej wyobraźni. Nie wiedział tego również jej ojciec,...
Niemy świadek wyd. 2018 0/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niemy świadek wyd. 2018

Herkules otrzymuje intrygujący list, a jego nadawca, panna Arundell, żegna się z życiem. Wszyscy są zaskoczeni nowym testamentem zmarłej. Rodzina zostaje wydziedziczona, a spadek otrzymuje dama do towarzystwa. Detektyw, wbrew faktom i plotkom, jest przekonany, że wypadek Emilii Arundell był...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula