Historia naszych pożegnań

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Nasza cena: 28,04 zł 36,90 zł Taniej o: 24%

"Historia naszych pożegnań" to przejmująca opowieść o miłości, która zawsze jest pięknym uczuciem, bez względu na okoliczności, w jakich się zdarza.

Przypadkowe spotkanie kobiety i mężczyzny po przejściach. Rodzące się pomiędzy nimi uczucie niespodziewanie splata się z romantyczną historią niemieckiego malarza sprzed wojny. Wspólnie spróbuja poznać tajemnicę ostatniego dzieła artysty.

Basia pracuje jako kucharka i mieszka z bratem. Rodzeństwu nie powodzi się najlepiej, dlatego kobieta podejmuje dodatkową pracę - ma zaopiekować się pewną staruszką, swoją imienniczką. Niewidoma Barbara opowiada jej historię wielkiej i romantycznej miłości...

Zaczęło się od przypadkowego spotkania z Tadeuszem. Rodzące się pomiędzy nimi uczucie niespodziewanie splotło się z romantyczną historią niemieckiego malarza sprzed wojny - wspólnie chcieli poznać tajemnicę ostatniego dzieła artysty.

Ta piękna historia ma jednak pewną rysę... Czy Basia odkryje prawdę?


O autorce

Agata Przybylek, pisarka, która w swoich książkach porusza problemy każdej z nas. Zaczęła pisać, żeby poradzić sobie z własnymi doświadczeniami. Szybko okazało się, że jej książki podbiły serca czytelniczek w całej Polsce.

Na koncie ma humorystyczną trylogię zapoczątkowaną debiutem "Nie zmienił sie tylko blond" i komediową serię małżeńską, którą otwiera bestseller pt. "Takie rzeczy tylko z mężem". Mimo że zasłynęła dzięki historiom napisanym lekkim i zabawnym tonem, nie unika też trudnych tematów, co wynika z zainteresowania psychologią. W dorobku ma niezwykle poruszające powieści obyczajowe: "Bez Ciebie" oraz "Jeszcze raz". Jak mówi w wywiadach, jej książki pisze za nią samo życie.

Uwielbia ciszę i spokój - znajduje je za każdym razem, spacerując po jednej z mazowieckich wsi, z której pochodzi.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Każde życie może być szalenie fascynujące. Wszystko zależy od tego, jak będziesz je postrzegać".

  Basia i Julian. Barbara i Tadeusz. Anna oraz Josef. Sześć osobowości, trzy poruszające historie, jedna spójna i przekonująca całość. Basia pracuje jako kucharka i mieszka wspólnie z bratem, Julianem w niewielkim mieszkaniu socjalnym na wsi. Rodzeństwu nie wiedzie się najlepiej, ale mimo wszystko Basia stara się zapewnić bratu prawdziwy i ciepły dom, gdyż oboje nie doświadczyli tego z rąk rodziców. Z czasem dziewczyna podejmuje dodatkowa pracę - będzie opiekować się starszą panią. Podczas jednego ze spotkań niewidoma Barbara opowiada Basi historię wielkiej i romantycznej miłości, którą przeżyła z Tadeuszem. Poznajemy również losy zdolnego malarza, Niemca, Josefa oraz jego ukochanej Anny. Z pozoru nic nieznaczące dla siebie historie, zazębiają się i doprowadzają czytelnika do zakończenia, które zaskakuje, zadziwia i pozostawia wiele pytań.

  "Nie sposób zrozumieć drugiego człowieka,

  nie znając jego historii".

  "Historia naszych pożegnań" to kompozycja empatii, ciepła, wrażliwości, samotności, bólu i cierpienia. To historia o miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszystkie życiowe sztormy i burze. O próbie zrozumienia drugiego człowieka, wyobcowaniu, poszukiwaniu bratniej duszy i bezinteresownej pomocy.

  Agata Przybyłek w swojej najnowszej powieści porusza kilka ważnych tematów. Przede wszystkim pochyla się nad kwestią ubóstwa, braku wsparcia ze strony rodziców, których po prostu przy nich nie ma oraz silnej więzi pomiędzy rodzeństwem. Muszę szczerze przyznać, że to historia Basi i jej brata, Julianna w szczególności mnie poruszyła. Oboje młodzi, z marzeniami i wieloma perspektywami na przyszłość. Niestety nie mogą korzystać z beztroskiego życia, ponieważ muszą zarobić sami na siebie. Często oceniani i krytykowani próbują stawić czoła codzienności i żyć w miarę normalnie, na tyle, na ile im fundusze pozwalają.

  "Historia naszych pożegnań" skupia się również na ludzkim okrucieństwie i ocenianiu kogoś przez pryzmat pochodzenia, czy też wyznawanej religii. W niniejszej książce znalazło się również miejsce dla osób starszych, często osamotnionych, pozostawionych samym sobie, którzy zmagają się z licznymi chorobami i powoli żegnają się z życiem.

  "Historia naszych pożegnań" otwiera oczy, uczy wrażliwości, pozwala docenić to, co posiadamy. Ta historia skrada serce, zaskakuje i pozwala z zapartym tchem śledzić losy bohaterów, które bywają przewrotne. Cieszę się, że autorka zdecydowała się przedstawić fabułę z różnych perspektyw. To właśnie dzięki temu czytelnik może w pełni poznać każdego z bohaterów, zrozumieć go, obdarzyć sympatią i wraz z nim przeżywać chwile goryczy, smutku i radości.

  A najbardziej w całej powieści podobało mi się zakończenie, które oprócz tego, że wywołało we mnie wiele emocji i pytań, to przede wszystkim spowodowało, że szczerze się uśmiechnęłam, bowiem autorce udało się mnie zaskoczyć! Teraz czas na Was! Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Agata Przybyłek napisała i wydała już kilkadziesiąt powieści. ,,Historia naszych pożegnań" jest najnowszą z nich.

  Basia nie miała łatwego życia. Nie wychowywała się z ojcem, a matka zmarła niedawno z własnej winy. Dziewczyna ledwo wiązała koniec z końcem, a do tego miała jeszcze brata. Ucieszyła ją więc wiadomość, że miała zajmować się pensjonariuszką Barbarą. Co miało z tego wyniknąć?

  Miałam względem tej części naprawdę bardzo duże oczekiwania i chyba właśnie to mnie zgubiło. Mam wrażenie, że poprzednie tomy były jeszcze bardziej dopracowane. W tym pojawia się dość ciekawy zabieg, aczkolwiek nie wywarł ON na mnie wielkiego wrażenia.

  Autorka pisze o kobietach i dla kobiet. Nie zabrakło w tym tomie czasu na refleksję o pieniądzach i o tym, do czego jesteśmy w stanie się posunąć, by je zdobyć. Postaci Basi i Julka niewątpliwie dają nadzieję na lepszą przyszłość.

  ,,Historia naszych pożegnań" Agaty Przybyłek to powieść poprawna, ale wydaje mi się, że inne z tej serii są jeszcze lepsze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ten kto jest ze mną od dłuższego czasu doskonale wie, że mam obsesję na punkcie ksiażek Agaty Przybyłek. Czemu? Kompletnie nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Nigdy jakoś szczególnie nie przepadałam za książkami z tego gatunku i to na dodatek polskimi, a tu proszę!

  Jest to już nie wiem która z kolei książka Agaty, jaką przeczytałam w swoim życiu. I choć muszę przyznać, że ta podobała mi się nieco troszkę mniej od poprzedniej. To nie ze względu na jakiś konkretny powód, tylko właśnie przez samą historię.

  Nie znaczy to jednak, że ta książka jest zła, o nie! Jest cudowna, piękna i bardzo ciekawa w odbiorze. Bardzo podobało mi się to, że książka jest napisana jak gdyby z perspektywy osób żyjących w teraźniejszości ale i przeszłości. Niby wydawałoby się, że te dwie historie nie mają ze sobą żadnego powiązania, ale jednak końcówka książki wiele wyjaśnia! Julian i Basia to moje ukochane postacie. Było mi ich tak bardzo szkoda, że aż im współczułam. To rodzeństwo, które obecnie mieszka w mieszkaniu komunalnym. Nie stać ich praktycznie na nic, a Basia musi bardzo ciężko pracować żeby opłacić opłaty... Jednak przez przypadek ich życie całkowicie się odmienia. Nie tylko za sprawą dziwnego i tajemniczego przypadku, ale również ma to związek z miłością jaką na swojej drodze spotykają główni bohaterowie. Śmiało zatem można powiedzieć, że wszystkie te postacie z przeszłości i przyszłości połączyło pewne magiczne drzewo, które wiele w tej książce symbolizuje.

  Nie mogę jednak ukryć, że ta książka wywarła na mnie spore wrażenie, pobudziła wszystkie moje zmysły, zmusiła do refleksji nad życiem, nad istotą miłości.

  W książce Historia naszych pożegnań na szczęście nie zabrakło tego, co najbardziej uwielbiam. A mianowicie ciszy i spokoju, takiego zatrzymania, obejrzenia się za siebie. W książkach Agaty nikt nie biegnie, nie ma tego pośpiechu. Tutaj każdy zatrzyma się aby obejrzeć przyrodę, spojrzeć na spadające krople deszczu, powąchać ciasto, które w danym momencie się piecze. To są te elementy za które kocham jej książki, za tą całą sielankowość, której w dzisiejszych czasach praktycznie nie ma.

  Warto jest jeszecze wrócić i na chwilę zatrzymać się przy postaci Juliana. No ON mnie wręcz urzekł, muszę to napisać, ale jego postać wzbudziła we mnie tyle uczuć. Chyba każda kobieta chciałaby takiego mężczyznę przy swoim boku, niezwykle uczuciowego, pełnego wrażliwości...

  O czym jest ta książka? Przede wszystkim o miłości, o uczuciu, o trudnym życiu, o codzienności. Zdecydowanie polecam ją każdemu.

  Opis fabuły

  Basia i Julian od jakiegoś czasu ledwo wiązali koniec z końcem. Mieszkają w mieszkaniu socjalnym, bo nie stać ich na nic innego. Każde z nich ciężko pracuje na opłaty, czynsz i tym podobne. Baśka pracuje jako kucharka i ledwie sobie radzi z obowiązkami, a ma ich na głowie całkiem sporo. Jakby tego było mało, zgłasza się dodatkowo do pewnej pracy, ma bowiem zajmować się pewną staruszką, która potrzebuje pomocy. W zamian za to jej starsza już imienniczka opowiada jej historie wielkiej miłości.

  Basia również całkiem przez przypadek napotyka na pewnego mężczyznę. Dziwny zbieg okoliczności i ich przypadkowe spotkanie wiele zmienia w ich życiu.

  Julian z kolei opowiada Baśce pewną historię o Niemcu i Annie. Tutaj również będziecie zdziwieni, bo ta opowieść też nie jest przypadkowa i wiele wprowadza do książki.

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Czwarta strona.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Ale historia Stasiu, co ty robisz? 5/5 Nasza cena:
19,24 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ale historia Stasiu, co ty robisz?

Cześć, jestem Słoniu i jestem super! Sto razy lepszy niż inni. Mam muskuły i tatę dyrektora. Tata lubi, jak zwyciężam, więc się staram. Jedno, co mnie martwi, to moje jutrzejsze urodziny. Mam zaprosić kolegów. Rzecz w tym, że ich nie mam… Grupa nastolatków przenosi się do osiemnastowiecznej Polski....
Genialna przyjaciółka. Tom 2. Historia nowego nazwiska 0/5 Nasza cena:
23,40 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Genialna przyjaciółka. Tom 2. Historia nowego nazwiska

Lila i Elena mają po szesnaście lat i obie czują, że znalazły się w ślepym zaułku. Lila dopiero wyszła za mąż, ale przyjęcie nazwiska męża wiąże się dla niej z utratą własnej tożsamości. Elena to wzorowa uczennica, ale właśnie podczas ślubu przyjaciółki odkrywa, że nie czuje się dobrze ani w...
Genialna przyjaciółka. Tom 4. Historia zaginionej dziewczynki 0/5 Nasza cena:
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Genialna przyjaciółka. Tom 4. Historia zaginionej dziewczynki

Ostatni tom bestsellerowej serii, którą otwiera "Genialna przyjaciółka". W skład tetralogii wchodzą również "Historia nowego nazwiska" oraz "Historia ucieczki". Wszystkie powieści odniosły międzynarodowy sukces i zostały docenione także w środowisku pisarskim. Włoska kultura, opuszczona przez...
Historia złych uczynków 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia złych uczynków

Połączyła ich miłość? Pożądanie? Przeznaczenie?A może zło, które wydarzyło się dużo wcześniej?Gdy ukochany mężczyzna nagle znika, zrozpaczona Nina zaczyna poszukiwania, które prowadzą ją do starego domu w przedwojennym letnisku. Domu, w którym dawno temu ktoś popełnił zły uczynek. Niejeden.• Wersja...
To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej 5/5 Nasza cena:
45,10 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej

Ręka Maradony, pęknięty but Deyny, skradziony Puchar Rimeta i piesek Pickles, który go odnalazł… Historia piłki nożnej pełna jest nie tylko wspaniałych akcji i wybitnych strzelców, lecz także ciekawych anegdot. Dlaczego Francuzi nie mogli zagrać w swoich strojach na mistrzostwach świata w 1978...
Historia spisana atramentem 4/5 Nasza cena:
29,15 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia spisana atramentem

Miłość potrafi spaść z siłą żywiołu. Nie ma przed nią ucieczki nawet dla… księdza. Bez względu na przeciwności, bez względu na cenę, jaką przyjdzie płacić przez resztę życia. Czy było warto?   Gruby brulion w kartonowych okładkach, z mocno pożółkłymi kartkami, zapisywanymi atramentem przez długie...
Genialna przyjaciółka. Tom 3. Historia ucieczki 0/5 Nasza cena:
31,94 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Genialna przyjaciółka. Tom 3. Historia ucieczki

Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z Genialnej przyjaciółki i Historii nowego nazwiska, to młode kobiety. Bardzo szybko musiały dorosnąć. Lila wyszła za mąż w wieku szesnastu lat, ma małego synka, porzuciła męża i dostatnie życie, pracuje w fabryce w bardzo ciężkich warunkach. Elena...
Barbara i król. Historia ostatniej miłości... 2017 0/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbara i król. Historia ostatniej miłości... 2017

Historia Barbary Giżanki, pięknej mieszczki, która miała być jedynie narzędziem w rękach ambitnego rodu Mniszchów, a stała się ostatnią miłością króla Zygmunta Augusta.Jest schyłek 1570 roku. Niemal od dwudziestu lat Zygmunt August opłakuje Barbarę Radziwiłłównę. Jej przedwczesna śmierć, kolejne...
Historia pewnej dziewczyny 0/5 Nasza cena:
27,31 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia pewnej dziewczyny

Straciłam pracę. Straciłam miłość mojego życia. Matka się do mnie nie odzywa. Przyjaciółka jest na mnie nieziemsko wkurzona. A współlokatorka prawdopodobnie wyrzuci mnie z domu. Wszystko poszło nie tak. Tess Brookes wszystko miała precyzyjnie zaplanowane. Ale kiedy plan się sypie, jest zmuszona...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula