Gregor i Kod Pazura T.5

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2016
Ilość stron
440
Nasza cena: 29,67 zł 34,90 zł Taniej o: 15%

Wszyscy w Podziemiu robią, co mogą, by Gregor nie poznał Przepowiedni Czasu. Chłopiec podejrzewał, że jest w niej coś strasznego, lecz nie wyobrażał sobie, do jakiego stopnia: przepowiednia zapowiada śmierć wojownika. Teraz, gdy do Regalii zbliża się armia szczurów, a w mieście pozostały mama i siostra Gregora, wojownik musi odnaleźć w sobie siły, by bezpiecznie zaprowadzić rodzinę do domu i pomóc Regalianom się bronić. Los Podziemia leży w rękach Gregora, a czas płynie. Jest kod do złamania, tajemnicza nowa księżniczka, coraz silniejsza ciemna strona Gregora oraz wojna, która ma zakończyć wszystkie wojny.

Czytaj całość

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Martyna K. w dniu 2018-01-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Suzanne Collins znana jest głównie z trylogii ,,Igrzyska śmierci", przez której pierwszy tom nie przebrnęłam. O wiele inaczej sprawa ma się z jej debiutancką serią o Gregorze. ,,Gregor i Kod Pazura" jest jej zwieńczeniem.

  Gregor wiedział, ze ostatnia przepowiednia będzie dla niego szczególna. Nikt nie chciał ujawnić mu szczegółów, dlatego też chłopak spodziewał się czegoś naprawdę strasznego. Wiele się nie pomylił - Kod Pazura przepowiadał śmierć wojownika. Gregor za wszelką cenę chciał chronić swoją rodzinę, jednak Solovet postanowiła stanąć mu na drodze...

  Seria jest przeznaczona typowo dla młodzieży, jednak myślę, że nieco starsi czytelnicy także mogą odnaleźć w niej uniwersalne wartości. Ten tom jest najbardziej obszerny, co daje jeszcze więcej akcji, wojny, zgody, śmierci, ale też miłości. Zakończenie nieco mnie zawiodło, ale tak naprawdę wychodzę z założenia, że jakie by nie było i tak jakąś część czytelników będzie czuła niedosyt. Nawet gdyby autorka dopisała szósty tom serii, niewiele by to zmieniło.

  Tę część czyta się naprawdę szybko. Poprzednia nieco mnie zawiodła, ale tę uważam chyba za najlepszą. Kilka razy wzruszyłam się podczas lektury. Bardzo podobało mi się to, jak Gregor dbał o swoją rodzinę, jak się o nią troszczył. Solovet jak zwykle działała mi na nerwy. Nieco za mało w tym tomie dla mnie było Luksy i Podziemia, jednak jestem w stanie zrozumieć, że autorka chciała skupić się na przepowiadanej od dawna wojnie.

  ,,Gregor i Kod Pazura" to obowiązkowa pozycja dla miłośników serii. Z powodzeniem przeczytacie ją w wolne popołudnie i z całą pewnością nie będziecie czuli się zawiedzeni. Autorka zgrabnie wykorzystała wszystkie prowadzone przez pięć tomów wątki, łącząc je w spójną całość. Jeśli ciekawi Was, którzy bohaterowie powrócą ,,z martwych", zapraszam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Mama D. w dniu 2016-11-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Regalia stoi na granicy wojny, nic nie powstrzyma już rosnących w siłę szczurzych wojowników. Spragnione władzy szczury chcą położyć kres rządom ludzi i zdobyć władze w całym Podziemiu. Los Podziemia leży w rękach dwunastoletniego Gregora, jednak ten zdaje sobie sprawę, że tym razem gra ma najwyższą stawkę - ludzkie życie, jego życie. Zgodnie z Przepowiednią Czasu, która utajona zostaje wśród ludu Podziemia wojownik zostaje w czasie bitwy pokonany.

  Ostatnia część serii o Gregorze, to Igrzysk Śmierci w wersji dla młodszych czytelników. Tom jest bardzo emocjonujący, pełen przygód, niebezpieczeństwa. Jednak, jak zwrócił uwagę mój syn książka jest również bardzo smutny, mroczny i krwawy. Autorka nie ukrywa, że wojna często pochłania istnienia żywe i jest przekleństwem wszystkich ras. Świat Podziemia, jak zwykle zachwyca, spotkamy tam niezwykłe istot i nowe gatunki. Suzanne Collins w doskonały sposób przedstawia tajemnicze, mroczne i momentami okrutne postacie.

  Autorka zadbała o miłe pożegnanie się z serią podwiązując zręczne wątki i postacie z poprzednich części. Czytelnik na łamach ponad 400 stron może spokojnie dojrzeć do zakończenia przygód Gregora w Podziemiu. Polecam Gregora i Kod Pazura oraz całą serię wszystkim sympatykom fantastyki oraz twórczości Suzanne Collins.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Edyta L. w dniu 2016-10-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakbyście się czuli gdyby Wasze najważniejsze osoby w życiu zostały porwane i skazane na życie w Podziemiu?

  Gregor po informacjach, że głęboko pod ziemią są jego siostra i matka, postanawia na nowo przybyć tam. Okazuje się, że tamtejsza ludność potrzebuje wojownika takiego, jak on, aby pokonał hordę szczurów, które zbitą grupką chcą zaatakować miasto. Jednak ukrywają przed Gregorem jeden mały szczegół. A właściwie jest ON całkiem spory. Znana wszystkim Przepowiednia Wojownika według ludu nie może zostać poznana przez chłopaka. Dlaczego?

  Ponieważ Wielki Wojownik, czyli w tym wypadku Gregor, w wyniku bitwy ma zostać zgładzony. O to właśnie boją się Podziemni, że chłopak poznając przepowiednię i prawdę tym samym odmówi pomocy i z rodziną ucieknie.

  Gregor nie wiedząc jaki czeka go los niestety szybko godzi się na podniesienie miecza i staje w pierwszych szeregach odważnych.

  Nastolatek postanawia, że po wygraniu bitwy bierze swoją rodzinę na powierzchnię i raz na zawsze zamyka rozdział z Podziemiem i Podziemnymi.

  Czas biegnie nieubłaganie, dni płyną jak woda a los przetrwania i życia setki osobników leży w rękach Gregora.

  Czy chłopak w szale bitwy straci życie i wszystko skończy się zanim zdążyło się zacząć?

  Ostatni tom przygód Gregora jest chyba najbardziej emocjonujący ze wszystkich pozostałych. Niewątpliwie seria pokazuje nam jak bardzo Gregor się zmienia pod względem nie tylko charakteru, ale także wyglądu.

  Na początku poznaliśmy nastoletniego, tchórzliwego chłopca, który szukał przygody i atrakcji w życiu. Kończymy na odpowiedzialnym i mężnym chłopaku, który nie cofnie się choćby przed największym niebezpieczeństwem.

  Bardzo lubię czytać tak długie serie i śledzić losy głównych bohaterów. Ale niestety jak się potocznie mówi, wszystko się kiedyś zaczyna i musi skończyć.

  Pod pewnym względem bardzo przywiązałam się do Gregora i z jedynej strony jestem trochę smutna z powodu zakończenia serii. Pocieszam się jednak tym, że ten ostatni tom jest chyba najlepszy ze wszystkich.

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Magda Z. w dniu 2016-10-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Podziemie- miejsce do którego ciągle uwielbiałam wracać. Bardzo przywiązałam się do jego mieszkańców, historii z nimi związanych. Dlatego, gdy tylko otrzymywałam najnowszą opowieść z Gregorem od razu zatapiałam się w niezwykłym świecie, który od samego początku zdobył moje serce. Tajemnice, zagadki, niekończąca się przygoda to tylko wisienka na torcie, tego, co zaoferowała mi cała seria z opowieścią o Gregorze i jego przyjaciołach. Niestety to, co piękne musi się kiedyś skończyć.

  Bardzo czekałam na ostatnią część historii, więc, gdy tylko ukazała się w zapowiedziach wydawnictwa musiałam ją zdobyć. Na nowo wstąpiłam do niesamowitego miejsca, spotkałam się z tymi, którzy wnieśli do mojego życia wiele ciepła, a także niezapomnianych przygód z nimi związane. Adrenalina nie odstępowała na krok, a strach o bohaterów nie pozwalał racjonalnie myśleć.

  Do tej pory wszyscy w Podziemiu ukrywali przed Gregorem prawdziwe znaczenie przepowiedni jaką pozostawił założyciel miasta. Chłopiec domyśla się, że może skrywać coś niebezpiecznego, ale nie spodziewa się tego, że mówi o śmierci wojownika. Niestety Gregor nie ma zbytniego pola manewru, jego najbliżsi wciąż przebywają w Regalii, a przyjaciele potrzebują pomocy, by pokonać armię szczurów, która dobija się do bram miasta. Lada moment rozpocznie się wojna, a ON będzie musiał spełnić swoje przeznaczenie. Czy mu się uda?

  To już koniec? Dlaczego? Nie chce rozstawać się z tą przepiękną historią, z jej bohaterami i ich opowieścią. Chciałabym trwać w ich świecie jeszcze przez długi czas, czytać o ich zmaganiach, wędrówkach, by zrozumieć przepowiednię. Więc nim zabrałam się za finalną recenzję powieści musiałam ostudzić emocje, które jeszcze buzują w moim organizmie. Do teraz czuje ogromny smutek, że na dobre pożegnałam się z Podziemiem i jego mieszkańcami. Z tym fantastycznym miejscem, któremu oddałam cząstkę siebie. Gdy otrzymywałam kolejną przygodę z Gregorem czułam się jak dziecko, które otrzymało upragnioną czekoladę. Ale zamiast się nią delektować, pochłaniałam ją zachłannie.

  Suzanne Collins stworzyła oryginalną opowieść z interesującym wątkiem w tle, akcją i przygodą. Otwiera przed nami świat, który musimy sami odkryć. Wlewa w nasze serca niepewność o bohaterów, jak ich wspólna historia się zakończy. Pobudza wyobraźnię, zmusza do intensywnego myślenia. Od początku do końca trzyma czytelnika w napięciu. Nie ma czasu na nudę, czy odpoczynek. W tej jak i w innych powieściach tej serii ciągle coś się dzieje, akcja nie zwalnia, lecz wciąż nabiera niebezpiecznego tępa.

  Kolejny raz autorka rzuca czytelnika na głęboką wodę, do chaosu jaki sama rozpętała. Podziemie to labirynt do którego trafia każdy z nas, musimy pobudzić szare komórki do myślenia, by się z niego wydostać i nie dać się zabić. To przyjemna zabawa, przygoda o której się nie zapomina. Na pewno jeszcze nie raz powrócę do historii Gregora, za bardzo się z nim zżyłam, nie prędko o nim zapomnę. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Adriana B. w dniu 2016-10-03
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To naprawdę dobry finał tej serii, dorównuje poprzednim częściom i jest mi dość smutno, że nie cieszy się ON tak wielką popularnością jak pierwsza seria autorki. Naprawdę seria Kronik Podziemia zasługuje na to, by być przeczytaną, niezależnie od wieku czytelnika. Jak widać, ja już zaliczam się do osób, którym bliżej do trzydziestki niż do młodzieńczych lat, a jednak ta seria mi się podobała i teraz nie wyobrażam sobie tego, bym jej nie znała.

  Po tym tomie pozostaje tylko niedosyt, że ta historia tak szybko się skończyła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Gregor i tajemne znaki T.4 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i tajemne znaki T.4

Wróć do Podziemia i sięgnij po IV tom serii „Gregor i tajemne znaki”. Od wieków myszy ? chrupacze ? były zmuszone stale uciekać, przeganiane z zajmowanych przez nie terenów przez szczury. Teraz jednak chrupacze znikają, a młoda królowa Luksa, która zawdzięcza im życie, zrobi wszystko, by dowiedzieć...
Gregor i Przepowiednia Zagłady T. 2 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i Przepowiednia Zagłady T. 2

Od chwili gdy Gregor przypadkiem trafił do niezwykłej krainy pod Nowym Jorkiem, minęło kilka miesięcy. Chłopiec poprzysiągł sobie, że nigdy tam nie wróci. Kiedy Podziemni potrzebują pomocy w związku z kolejną przepowiednią, tym razem o złowieszczym białym szczurze imieniem Mortifer zdają sobie...
Gregor i klątwa stałocieplnych T.3 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i klątwa stałocieplnych T.3

Po wypełnieniu dwóch przepowiedni przychodzi kolej na Przepowiednię Krwi, która wymaga, by Gregor i Botka wrócili do Podziemia i uratowali jego mieszkańców od zarazy. Jednak tym razem mama nie chce ich puścić... chyba że będzie mogła im towarzyszyć. Gdy przybywają do podziemnego miasta i choroba...
Gregor i Niedokończona Przepowiednia T.1 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i Niedokończona Przepowiednia T.1

Opowieść o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, aby wypełnić swoje przeznaczenie i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca w ukrytym świecie pod Nowym Jorkiem. Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania,...
Więzień labiryntu, tom 0,6. Kod gorączki 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więzień labiryntu, tom 0,6. Kod gorączki

Zanim powstał labirynt istniał kod gorączki... "Kod gorączki" to niecierpliwie wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej serii Więzień labiryntu, która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. Miłośnicy tej serii wciąż mają wiele pytań i wciąż mnóstwo niewiadomych. Wszystko zostanie...
Kod Leonarda Da Vinci - wersja dla młodzieży 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kod Leonarda Da Vinci - wersja dla młodzieży

JEŻELI UMRĘ, PRAWDA ODEJDZIE WRAZ ZE MN NA ZAWSZE… MUSZĘ PRZEKAZAĆ TAJEMNICĘ.Podczas podróży służbowej po Francji profesor historii Robert Langdon odbiera nocą pilny telefon: kustosz Luwru zostaje brutalnie zamordowany w muzeum. Obok ciała, policja odkrywa szereg trudnych do rozszyfrowania kodów i...
Time Riders Tom 3 Kod Apokalipsy 0/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Time Riders Tom 3 Kod Apokalipsy

Liam O’Connor powinien utonąć w 1912 roku. Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku. Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku. Jednak cała trójka dostała drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której celem jest ochronić świat przez...
Pazury Krokodyla Misja przeterwanie 4/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pazury Krokodyla Misja przeterwanie

Piąta część serii ekscytujących przygód dla młodzieży prawdziwego mistrza sztuki przetrwania Beara Gryllsa. Kiedy Beck Granger podąża za tajemniczą wskazówką do miasta Broome w północnej Australii, jeszcze nie wie, że to tylko początek przygody podczas, której na próbę będzie musiał wystawić swoje...
W pierścieniu ognia 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pierścieniu ognia

Listopadowa ekranizacja W pierścieniu ognia Suzanne Collins jest pretekstem do publikacji powieści w ognistej okładce z kosogłosem - odwołującej się do stylistyki filmowej. To drugi tom trylogii o państwie Panem, gdzie co roku odbywają się emitowane przez telewizję krwawe Głodowe Igrzyska....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula