Gracz

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
176
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 12,67 zł
Nasza cena: 26,28 zł 34,90 zł Taniej o: 25%

“Gracz” to powieść będąca wynikiem zakładu. Gdyby Dostojewski jej nie napisał, straciłby prawa autorskie do wszystkich swoich poprzednich i kolejnych dzieł.

To znakomity portret ludzi uzależnionych od hazardu.

Główny bohater jest młodym nauczycielem w służbie generała. Wraz z jego rodziną i świtą przebywa w jednym z luksusowych hoteli Ruletenburga. Gośćmi kurortu są głównie arystokraci rosyjscy, francuscy, angielscy. Tych, których poznajemy, łączy jedna sprawa. Z niecierpliwością czekają na śmierć ciotki generała: niezwykle zamożnej kobiety, która ma zostawić po sobie ogromny spadek. Każdy na swój sposób pragnie wejść w posiadanie fortuny. Tymczasem spacerują, jeżdżą konno, podziwiają górskie widoki i oczywiście grają w ruletkę. Ofiary hazardu i chciwości prowadzą między sobą grę, której stawką okazują się nie tylko pieniądze.

“Gracz” to wyjątkowa pozycja w dorobku Fiodora Dostojewskiego. Powstała w ciągu zaledwie jednego miesiąca, a za uzyskane za utwór honorarium pisarz spłacił swoje karciane długi. Bo też, podobnie jak bohater powieści, Dostojewski był zapalonym hazardzistą. Nie brakuje w utworze innych wątków autobiograficznych. Jednym z nich jest obsesyjna miłość do kobiety imieniem Polina. Warto zauważyć, że ówczesną towarzyszką życia pisarza była właśnie Polina Susłowa. Również miejsce akcji, Ruletenburg, przypomina ówczesne kurorty: Baden-Baden, Wiesbaden czy Marienbad.

“Gracz” jest poza tym powieścią zwartą i dynamiczną, a przy tym (jak zawsze u Dostojewskiego) dotyka najskrytszych, najbardziej mrocznych zakamarków ludzkiej duszy. Na podstawie tego niewielkiego objętościowo dzieła Siergiej Prokofiew napisał operę. Powstało też kilka adaptacji teatralnych i filmowych.


O autorze

O Fiodorze Dostojewskim można by pisać długo i obszernie, postać pisarza jest tak powszechnie znana, że wydaje się to całkowicie zbędne. To z pewnością jeden z najwybitniejszych twórców nie tylko literatury rosyjskiej, ale i światowej. Obok Charlesa Dickensa i Victora Hugo był jednym z prekursorów współczesnej powieści europejskiej. Do jego najwybitniejszych dzieł należą “Zbrodnia i kara”, “Idiota” oraz “Bracia Karamazow”.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nałóg jest przyzwyczajeniem, które niejednej osobie zniszczyło życie, doprowadzając ją do utraty sił, zdrowia, rodziny i finansowych środków do życia. Rodzice już małym dzieciom powtarzają, by nie wpadły w nałóg. Pilnują, by przypadkiem ich dorastające dzieci nie zaczęły pić alkoholu, palić papierosów, czy brać narkotyków. Jednak jak obronić przed nałogiem swoje dzieci i samego siebie, gdy tym nałogiem może okazać się wszystko? Wcześniej wymieniłam tylko te najczęściej spotykane i te, których tragiczne skutki często są nam przedstawiane. Ale co ze słodyczami? Co z telewizją, internetem? Seksem? Hazardem? One są tak samo niebezpieczne dla nas, choć niekiedy trudniej zauważyć ich szkodliwe działanie. Dlatego dzisiaj o historii pewnej młodej osobie, która postanowiła spróbować swojego szczęścia w hazardzie.

  Aleksy Iwanowicz to młody mężczyzna, który znalazł pracę jako nauczyciel dzieci generała. Stanowisko zapewniło mu wejście do rodziny, niesamowite podróże oraz spotkanie miłości swego życia. Piękna wizja, lecz tylko pozornie. Aleksy jest świadkiem upadku wspaniałej rodziny, która na przestrzeni lat zdążyła narobić sobie wrogów, zadłużyć się i oddać zbytnim namiętnościom. Skutki tego są łatwe do przewidzenia. Lecz co dalej z nauczycielem? Czy ON również zapłaci za błędy generała? Czy sam nie jest bez winy i czy jest w stanie poradzić sobie ze zranionym uczuciem?

  "Gracz" jest powieścią, której strasznie się bałam. Możecie się zdziwić, ale autentycznie czułam mieszaninę podekscytowania i strachu. Jak pewnie się domyślacie, miałam już przyjemność poznać twórczość Dostojewskiego poprzez genialną "Zbrodnię i karę". Jeśli miałabym wskazać najlepszą lekturę szkolną, bez wątpienia zdecydowałabym się na to słynne arcydzieło. Ba – zaryzykuję, że "Zbrodnia i kara" to najlepsza książka, jaką miałam okazję czytać. Dlatego nie muszę Wam tłumaczyć, że Dostojewski jest dla mnie geniuszem prozy, który potrafił dogłębnie poruszyć moje serce i skłonić do refleksji, które na długo pozostały w moim umyśle. Jednak trochę niesprawiedliwie jest oceniać pisarza, tylko po jego jednej książce. Nawet jeśli jest ona wybitna. Ale spokojnie, następnie przyszedł czas na "Wspomnienia z martwego domu", które również mnie oczarowały. Lecz to nadal za mało. Nadal nie miałam pewności, czy moje kolejne spotkanie z Dostojewskim okaże się tak pozytywnie emocjonalne. A chciałam bardzo, żeby wizja geniuszu autora pozostała ze mną na zawsze. Tak się też stało – "Gracz" jest kolejną jego powieścią, która zachwyciła mnie.

  Uwielbiam styl pisarza. Jest ON bardzo rozbudowany i opisowy, przez co (nie ma co ukrywać) bardzo trudny. Zawsze na początku ciężko jest mi się skupić na słowach, zrozumieć składnię oraz te wszystkie długie opisy. Jednak jak już się pokona te trudności, to staje się bajeczny i poruszający. Wtedy przestaje się być zwykłym czytelnikiem, tylko staje się uczestnikiem wszystkich tych wydarzeń, które odbywają się przede wszystkim w głowie głównego bohatera. Razem z nim myślimy, analizujemy, przeżywamy i dajemy się porwać wirowi najróżniejszych zdarzeń. Dla mnie jest to po prostu fantastyczne. Tym bardziej że pisarz skupia się przede wszystkim na psychice swoich bohaterów, więc większość opisów jest mocno psychologiczna i poprzez ich przemyślenia, i świat, na który możemy spojrzeć ich oczami.

  Co do samej historii to muszę przyznać, że jestem zaskoczona wyjątkowo pozytywnie. Nie przepadam za tematyką nałogów, choć oczywiście jest to istotny wątek. Lecz hazard jest mi odległy, gdyż sama nigdy nie wpadłam choćby na chwilę w jego sidła i nie znam bliżej nikogo, kto miałby z nim problem. Dlatego nie spodziewałam się, że jakoś bardzo się wciągnę w tę opowieść. Tymczasem przepadłam całkowicie. Historia jest wciągająca, w wielu aspektach nieprzewidywalna oraz bardzo zabawna. Ironiczny humor pisarza okazał się błyskotliwy, pełen aluzji i niespodziewanych refleksji. Jestem pod olbrzymim wrażeniem.

  Wracając do tematyki, to wydaje mi się, że to zaczyna być zapomniany i unikany temat. Nie wiem, czy wynika to z mniejszej skali problemu niż kiedyś, czy właśnie z tego zapomnienia. Gdy czytałam wcześniej recenzje "Gracza", wiele osób podkreślało, że jest to doskonały portret psychologiczny osoby uzależnionej od grania w ruletkę. Po części zgadzam się z tym, ale jest to umniejszenie całej tej opowieści. Dla mnie jest to wizja życia jako hazardu wydarzeń, naszych wad, pragnień i losu. Walka z uzależnieniem zwanym życiem. Fiodor Dostojewski dogłębnie analizuje przyczyny postępowań nie tylko samego Aleksego, ale również pozostałych bohaterów. Nikt tam nie jest bez winy i nikt nie zostaje zapomniany. W "Graczu" nie ma przypadkowych postaci. Każda z nich ma bogatą historię życia osobistego.

  Sam Aleksy Iwanowicz to bohater o wielu wadach, które często przejmują nad nim kontrolę, ale mimo to polubiłam go i wydaje mi się, że jest typową personą lubianą przez wszystkich. Ze swoją arogancją, pewnością siebie i niezmąconymi marzeniami jest prawie nie do pokonania przez innych ludzi. Jeśli ktoś ma go zniszczyć, to tylko ON sam siebie. Za to go szanuję i też za to jestem w stanie wybaczyć mu złe wybory. Moją uwagę zwróciła również Polina Aleksandrowa, która jest ekscentryczką o podłym charakterze. Ale jak sami wiecie – w życiu nie ma ani bieli, ani czerni. Jeśli się postarać i wyrzucić z umysłu surowe oskarżenia, można tę bohaterkę zrozumieć. Lecz na to trzeba poświęcić więcej czasu i wykazać się chęciami. Choć prawdą jest, że każda osoba z otoczenia Aleksego jest godna głębokiej analizy, która może przynieść ciekawe refleksje.

  "Gracz" to kolejne wybitne dzieło Fiodora Dostojewskiego, który pokazał swój talent do obserwacji i głębokiej analizy psychiki ludzkiej. U niego w książkach nie ma miejsca na błędy i niezrozumienie. Wystarczy zaangażować się, przywołać swoje własne doświadczenia i obserwacje, a następnie pozbyć niesprawiedliwych schematów, a dojdziemy do rdzenia umysłu ludzkiego, gdzie dobro ze złem przeplata się w prawie każdej minucie życia człowieka. Każdy, kto jest gotowy na takie poświęcenie, powinien przeczytać tę książkę. Tymczasem ja oddam się lekturze kolejnych powieści pisarza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dusza hazardzisty

  Powszechnie
  wiadomo, że hazard to uzależnienie, podobnie jak alkohol czy narkotyki. Niestety, jako uzależnienie behawioralne, nie jest powszechnie postrzegany przez społeczeństwo jako niebezpieczny, dlatego też mało się mówi o konieczności walki z nim. Tymczasem koszt, jaki ponoszą zarówno sami gracze, jak i ich otoczenie, jest naprawdę olbrzymi, i mowa tu zarówno o finansowej stronie hazardu, jak i o wymiarze zdrowotnym. O ile w przypadku innych uzależnień, istnieje jakiś określona substancja, która jest środkiem do uzależnienia, to w przypadku hazardu można stwierdzić, że gracz uzależniony jest od pieniędzy, a właściwie od mglistej obietnicy ich zdobycia. Zdumiewające jest to, że nawet wielokrotna przegrana nie skłania do refleksji na temat braku szans na rozbicie banku. Co więcej, właśnie kolejne porażki sprawiają, że pojawia się złudna nadzieja na to, że los się odmieni, że pojawi się szansa na odegranie, że wygrana jest niemal na wyciągnięcie ręki. W konsekwencji gracze nie tylko są w stanie przegrać wszystkie dostępne środki finansowe, ale również zapożyczyć się, a nawet sięgnąć po bardziej drastyczne metody zdobycia pieniędzy.

  W Ruletenburgu, miejscowości wymyślonej na potrzeby powieści, grają wszyscy. To prawdziwa jaskinia hazardu, gdzie popularne jest zarówno granie za kogoś, jak i przegrywanie całych majątków. To właśnie tu akcje swojej książki osadził Fiodor Dostojewski, znany z niezwykle celnych obserwacji i wielu publikacji, które doczekały się zarówno wystawienia na deskach teatru, jak i ekranizacji. „Gracz”, zawierający wiele autobiograficznych wątków, jest kolejnym przykładem na wielkość tego autora. Książka jest tym bardziej autentyczna, ujmująca, że sam autor zmagał się z uzależnieniem od hazardu, doskonale zatem rozumiał mechanizmy kierujące zachowaniem jego bohaterów. To sprawia, że opublikowana nakładem Wydawnictwa MG lektura jest nie tylko niezwykle wciągająca, ale i ponadczasowa, podobnie zresztą jak talent autora do portretowania postaci i wiernego odzwierciedlania sytuacji. Po książkę sięgnąć mogą zarówno osoby ceniące sobie autora i jego dorobek, jak i czytelnicy poszukujący wrażeń, być może mający w swoim otoczeniu osobę uzależnioną od hazardu…

  Bohaterem, a zarazem narratorem książki jest Aleksy Iwanowicz, młody nauczyciel, który wraz z Generałem i jego partnerką, a także pasierbicą Poliną Aleksandrowną oraz pewnym Anglikiem i Francuzem spędzają czas w Ruletenburgu, trwoniąc pieniądze, których tak naprawdę nie posiadają. Wszyscy oni z niecierpliwością oczekują nadejścia wiadomości z Rosji i … spadku z tym związanego. Spodziewają się bowiem już od kilku miesięcy odejścia z tego świata Antoniny Wasiliewny, siedemdziesięciopięcioletniej babulinki, której pieniądze mogłyby znacząco uratować ciężką sytuację hazardzistów. Dzielą zatem już hipotetyczny spadek, zastanawiając się komu właściwie przypadnie. Tyle tylko, że Antoninie wcale się na tamten świat nie wybiera, natomiast kusi ją Ruletenburg…

  Mimo iż akcja „Gracza” wolno posuwa się do przodu, to nie sposób odmówić lekturze czaru oraz sporej dozy emocji, które odczuwa również czytelnik. Wkraczamy bowiem w świat mniej lub bardziej zawodowych graczy, oszustów, bankrutów, desperatów gotowych postawić ostatni grosz licząc na nadchodzącą wygraną. Na tle jaskini hazardu kwitnie także miłość, choć jednostronna, bowiem Polina, mimo iż mówić o miłości pozwala, to nic nie wskazuje na to, że ją odwzajemnia … Pietyzm, z jakim autor odzwierciedlił ten świat graczy, zasługuje na wielkie uznanie, nawet kiedy jesteśmy świadomi faktu, iż emocje te Dostojewski zna z własnego doświadczenia. Doskonała kreacja bohaterów, doskonałe operowanie słowem, ale przede wszystkim obnażanie ludzkich słabości, ułomności – to przyciąga do lektury i sprawia, że ponownie musimy oddać hołd autorowi i jego wielkiemu talentowi.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ŻYCIE TO GRA

  Ta książka mogła się nie udać. Ba, ta powieść, nowela właściwie, miała wszelkie powody ku temu, by nie tylko się nie udała, ale nawet nie powstała. W końcu Dostojewski napisał ją tylko dla zakładu. Mogła być więc powtórką z rozrywki, popłuczyną po wielkich dziełach rosyjskiego mistrza, a jednak „Gracz” to kolejne świetne dokonanie twórcy „Zbrodni i kary”, a przy okazji także jeden z jego najbardziej osobistych tworów, który – jak każda z jego prac – zachwyca psychologią i znakomitym, klasycznym stylem.

  Głównym bohaterem i narratorem całości jest Aleksy Iwanowicz. Młody nauczyciel, bo tym para się nasz przewodnik po świecie hazardu, pracujący dla pewnej rosyjskiej rodziny, wikła się w różne sytuacje. Problemy miłosne, kwestie finansowe, sprawy rodzinne… Wszystko to w jego życiu zbiega się właściwie w jednym tylko miejscu: kasynie. Kasynie, gdzie zbiegają się też i przecinają losy najróżniejszych ludzi, często takich, których nikt nie podejrzewałby o popadnięcie w uzależnienie od gier…

  Już sama historia, jak powstała ta książka, nadawałby się na ciekawą powieść. Oto Fiodor Dostojewski, poza byciem już uznanym pisarzem (choć największe dzieła miał dopiero przed sobą) w roku 1866 od czterech lat pozostawał zapalonym hazardzistą. Nic więc dziwnego, że zaczął przegrywać swoje wszystkie pieniądze i zaciągnął przy tym kilka długów. Jednym z nich były pieniądze wzięte od wydawcy, Stiełłowskiego, który ostatecznie zawarł z pisarzem niecodzienną umowę: obaj założyli się, że jeśli Dostojewski do 1 listopada 1866 roku nie napisze książki, prawo autorskie do wszystkich stworzonych przez dziewięć najbliższych lat jego dzieł przejdą na wydawcę. Pisarz się zgodził, chociaż jednocześnie tworzył „Zbrodnię i karę”. Praca zajęła mu cztery tygodnie – wszystko dzięki pomocy Anny Dostojewskiej, jego drugiej żony, a zarazem asystentki i stenografistki – co pozwoliło mu wygrać zakład.

  Tyle zakulisowej historii, a co z samą powieścią? Jak każdy z utworów rosyjskiego mistrza, tak i ten jest znakomity. Najlepiej wypada tu portret samego uzależnia od hazardu, tych emocji towarzyszących grze i wściekłości przegranej. Ale ciekawie prezentują się też wątki relacji międzyludzkich, jak i sam portret świata graczy. Dobra psychologia, podlana nutą cynizmu, jak zwykle znajduje się w centrum uwagi autora i tradycyjnie wychodzi znakomicie. Podobnie świetnie przedstawia się sam styl, głęboki, treściwy, literacko jak najbardziej urzekający i satysfakcjonujący.

  Owszem, nie jest to lektura na miarę „Braci Karamazow” czy wspominanej już nieraz „Zbrodni i kary”, wciąż jednak warta jest o wiele więcej, niż współczesne bestsellery. Miłośnikom prozy Dostojewskiego polecać nie muszę, ale jeśli cenicie świetną literaturę, ambitną, daleką od banału, poruszającą serce i umysł, a nie czytaliście tej powieści, sięgnijcie koniecznie. Świetna rozrywka na wysokim poziomie gwarantowana.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Fiodor Dostojewski
 • Wydawnictwo Mg
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 176
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377795606
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Igrok
 • Tłumacz: Broniewski Władysław
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788377795606
 • EAN: 9788377795606
 • Wymiary: 14.5x20.5x1.8 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Piękny gracz 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękny gracz

Kujonka-seksbomba, niepoprawny podrywacz oraz kurs chemii nie dla grzecznych studentek. Po kazaniu nadopiekuńczego brata na temat zaniedbywania życia towarzyskiego i pracoholizmu dwudziestoczteroletnia Hanna Bergstrom postanawia odrobić zadanie domowe: wyjść do ludzi, nawiązywać znajomości i...
Ona i on Całkiem zwyczajna historia 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ona i on Całkiem zwyczajna historia

- współczesna powieść obyczajowa o miłości i samotności, o rozdźwięku między modą na bycie singlem a tęsknotą za ciepłem domowego ogniska - historia opowiedziana na przemian przez parę głównych bohaterów, raz z perspektywy jego, raz z perspektywy jej On - Andrzej, dojrzały mężczyzna, scenarzysta...
Gracze lubią emocje seria pod gruszę wyd. kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
7,50 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gracze lubią emocje seria pod gruszę wyd. kieszonkowe

Książki pod gruszę Seria współczesnych  książek obyczajowych oferujących rozrywkę, emocje, ucieczkę od codzienności Poznań. Berta jest graficzką tworzącą gry komputerowe. Jej zespół pracuje teraz nad nową grą, która na pewno będzie hitem. Berta prowadzi postać księżniczki Weli, a charyzmatyczny...
Przeproś. Przewodnik gracza 0/5 Nasza cena:
18,35 zł 36,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przeproś. Przewodnik gracza

W dręczonej upałami Warszawie plątają się losy Marty poszukującej zaginionego synka i Błażej,a który po zerwaniu zaręczyn osiadł na mieliźnie życia, a także czternastoletniej Zuzanny, przeświadczonej, że jest bohaterką przeniesionej w rzeczywistość gry komputerowej. Poszukiwanie dziecka okazuje się...
Gracze 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gracze

Krajowa pisarka i jej pasjonujący thriller kryminalny! Cezary i Michał to nastolatkowie z dwustutysięcznego miasta. Namiętnie grają w gry komputerowe. Michał wychowywany jest przez matkę prostytutkę i ich relacje są bardzo trudne, Cezary pochodzi z typowej mieszczańskiej rodziny, w której rodzice...
Chack Gracze Opowieść o szulerach 0/5 Nasza cena:
38,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chack Gracze Opowieść o szulerach

Brawurowa powieść o upadku I Rzeczpospolitej, o targowicy i karcianych szulerach Literacka gra o najwyższą stawkę Kim był Chack? Nie sposób odnaleźć go na kartach historycznych opracowań i podręczników. Wiadomo jedynie, że Chack, czyli Ignacy Chadźkiewicz vel Chodźkiewicz, istniał naprawdę....
Powrót gracza 0/5 Nasza cena:
15,19 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powrót gracza

Gdy ostatnio widzieliśmy Griffina Milla, dyrektora wytwórni filmowej, piął się na szczyt ? i uniknął kary za morderstwo. Teraz jednak ma pięćdziesiąt dwa lata i jest spłukany, zostało mu tylko sześć milionów dolarów. Oraz dwa kredyty hipoteczne do spłacenia i trójka dzieci z dwóch małżeństw. Życie...
Wspomnienia z martwego domu 5/5 Nasza cena:
30,60 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wspomnienia z martwego domu

Wspomnienia z martwego domu to najbardziej osobiste dzieło Fiodora Dostojewskiego. W 1849 roku Dostojewski za przynależność do Koła Pietraszewskiego został skazany na karę śmierci przez rozstrzelanie. W ostatniej chwili car odwołał tę karę i zamienił ją na więzienie połączone z ciężkimi robotami....
Bracia Karamazow 0/5 Nasza cena:
59,42 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bracia Karamazow

"Bracia Karamazow" to jedna z najwybitniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego, opowiadająca o zbrodni rodzinnej. Historia Fiodora Pawłowicza - kobieciarza i ignoranta pozbawionego moralności, który był dwukrotnie żonaty i z których to związków spłodził trzech synów: Dymitra, prostaka i cynika, z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula