Gra na cztery

Autor:

Hanna Cygler

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
328
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 24,82 zł
Audiobook CD
od 25,46 zł
Nasza cena: 25,23 zł 34,90 zł Taniej o: 28%

"Gra na cztery" to współczesna powieść obyczajowa o skrzypaczkach Filharmonii Bałtyckiej, menadżerce kwartetu smyczkowego i dziennikarce kulturalnej, których losy splatają się w zadziwiający sposób.

Oto cztery niezwykłe kobiety związane ze światkiem Filharmonii Bałtyckiej. Dwie z nich to utalentowane skrzypaczki. Trzecia jest menadżerką kwartetu smyczkowego, czwarta zaś dziennikarką kulturalną. Każda z nich przeżywa osobisty dramat. Każda pragnie osiągnąć sukces i zdecydowana jest poświęcić dlań naprawdę wiele. Czy jednak do celu zawsze należy iść po trupach? Życie nieustannie plącze im szyki. Zazdrośni koledzy z pracy, toksyczne relacje z mężczyznami to ich chleb powszedni. Na dodatek zaczynają wychodzić na jaw pewne rodzinne sekrety, które życie każdej z nich przewracają do góry nogami... Jak wiele trzeba poświęcić, aby być naprawdę dobrym skrzypkiem? Jakie są ciemne strony muzycznego świata? Czy jest w nim miejsce na godność i szlachetne uczucia?

"Gra na cztery" to współczesna powieść obyczajowa, w której zagłębiamy się w świat muzyków klasycznych. A świat ten to nie tylko piękne brzmienia, wystudiowane pozy, eleganckie stroje i atmosfera kultury wysokiej. Bez trudu odnaleźć tu można również toksyczne relacje i zaciekłą rywalizację o to, by znaleźć się na muzycznym świeczniku. Powieść napisana jest lekkim i precyzyjnym stylem pełnym przy tym swoistego uroku. Autorka w tak charakterystyczny dla siebie, raz zabawny to znów wzruszający sposób, opowiada o perypetiach artystek, które żyją nie tylko muzyką.

Hanna Cygler przyszła na świat w Gdańsku i z tym to miastem związała na dobre swoje losy. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami z języka angielskiego i szwedzkiego. W wolnych chwilach pisze powieści obyczajowe adresowane nie tylko do kobiet. Robi to z potrzeby serca, dla przyjemności własnej i swoich czytelników. Ma w swym dorobku, takie powieści jak: "Odmiana przez przypadki", "Dobre geny", "Bratnie dusze", "Tryb warunkowy", "Deklinacja męska/żeńska", "Przyszły niedokonany", "W cudzym domu" czy "Kolor bursztynu".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hanna Cygler to autorka znana mi przede wszystkim z książki ”Nowe niebo”.

  Chętnie angażuje się w działalność charytatywną.

  Jest także autorką ciekawą świata i w swych książkach podejmuje historie z życia wzięte.

  W swej najnowszej książce pt. ”Gra na cztery” sprytnie gmatwa losy głównych bohaterów.

  Łucja gra drugie skrzypce obok tonacji, a jednocześnie jest członkiem kwartetu.

  Kwartet skończył taniec węgierski nr5 Brahmsa....

  Wybór studiów dla Łucji okazał się przełomowy.

  Już w pierwszym miesiącu spotkała przyszłego męża.

  Rok później urodziła bliźniaki i studia ukończyła parę lat później jednak przez całe życie nie przepracowała zawodowo ani dnia.

  Co ją więc teraz czeka?

  I czego się można spodziewać?

  Dorota z Igorem związana jest od lat lecz pewnego dnia nie pokazywał się u niej już od tygodnia.

  Dlatego Dorota przez długi czas nie nadawała się ani do grania, ani do życia towarzyskiego. Bardzo dobrze wiedziała, że Igor zatrudniony jest na etacie w filharmonii, zalicza jedną pannę za drugą...

  Co zrobi Dorota?

  Czy mu wybaczy?

  „Gra na cztery” to współczesna powieść obyczajowa.

  Trudne relacje z mężczyznami, rodzinne tajemnice, rywalizacja między kolegami-muzykami, to wszystko zawiera ta książka.

  Rywalizacja i zazdrość niszczyły ich życie i doprowadziły do szaleństwa.

  Nawet drobne „świństwa”, czy kradzież pomysłów, a kończyło się na próbie zabójstwa...

  Iwona-klarnecistka, miała również niezły dorobek w czynnym rozwijaniu zazdrości-sabotaż występu Bianki na koncercie.

  Miśka była przekonana, że ona również jest autorką kartek i esemesów z pogróżkami.

  Autorka książki nie boi się jednak trudnych tematów.

  Orkiestra symfoniczna przedstawiona w powieści nie jest prawdziwa.

  Prawdziwa jest jedynie muzyka oraz to, że jej twórcy i wykonawcy, którzy dostarczają nam podczas występów najwspanialszych wzruszeń, borykają się z wieloma problemami i to niekoniecznie artystycznymi.

  Lubicie takie historie?

  Jeśli tak, to zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hanna Cygler to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek obyczajowych zarówno, jeśli chodzi o literaturę współczesną jak i historyczną. Szczerze się przyznam, że już dawno nie miałam przyjemności spotkać się z twórczością tej autorki, więc tym chętniej sięgnęłam po jej najnowszą powieść „Gra na cztery”.

  Bohaterkami powieści są nietuzinkowe kobiety: dwie niezwykle utalentowane i wysoce zdeterminowane skrzypaczki Bałtyckiej filharmonii, menedżerka kwartetu smyczkowego i dziennikarka kulturalna.

  Każda z nich znajduje się na życiowym zakręcie. Czy wszystkie odnajdą właściwą drogę? Czy uporają się z trudną przeszłością, traumami oraz niełatwymi decyzjami, które muszą podjąć.

  „Gra na cztery” to dość niepozornie wyglądająca publikacja. Raczej niewielka, szczególnie w porównaniu z cegiełkami, które miałam okazję czytać ostatnio 😊. Nie mniej jednak miałam wrażenie, że w tej powieści jest bardzo dużo trudnych spraw. Rodzinne tajemnice, trudna przeszłość, od której uciekają bohaterki, toksyczne związki, małżeństwa na rozdrożu, a przede wszystkim brutalna i bezwzględna rywalizacja w świecie magicznej dla mnie gdańskiej filharmonii.

  Co jeszcze znajdziemy w tej książce? Przede wszystkim dużo muzyki, ale także sporo wzruszeń, trudnych historii, trochę kryminalnej zagadki, ale i prozy życia wraz z jego blaskami i cieniami, łzami i radością.

  A to wszystko w charakterystycznym stylu Hanny Cygler. Przyznam Wam jeszcze, że ogromnie cieszą mnie takie książki. To dowód na to, że można pisać powieści obyczajowe, dla kobiet i o kobietach w sposób ambitny i bez lukru.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Gra na cztery" to historia młodych kobiet - dwóch skrzypaczek, menadżerki kwartetu oraz dziennikarki pracującej dla gdańskiej gazety. Wszystkie mają za sobą burzliwą przeszłość. Uwikłane są w różnorakie niezdrowe relacje. Każda dąży do osiągnięcia ideału, lecz ta walka nie zawsze jest fair. Czasem zapominają, iż w rywalizacji ważny jest zdrowy rozsądek. Idą do celu po trupach. Czy opamiętają się? Czy uda się osiągnąć swój cel bez krzywdzenia innych osób?

  Hanna Cygler w swej książce pokazuje czytelnikowi, jak trudne jest życie, jak wiele człowiek musi poświęcić, aby być dobrą żoną, dziennikarką, skrzypaczką. Praca w filharmonii wcale nie jest taka łatwa. Aby stać się dobrą skrzypaczką trzeba wiele wyrzeczeń w życiu osobistym. Filharmonia rządzi się swoimi prawami. Nieważny jest człowiek w niej, za to ważne jest aby grać.

  Autorka ukazuje także sytuację, kiedy dwie osoby, które rywalizują ze sobą i pałają niechęcią do siebie, dowiadują się, iż są siostrami. Kiedy poznają tę prawdę oraz prawdziwą historię swojego życia zmienia się ich nastawienie do siebie nawzajem.

  Książkę czyta się bardzo szybko. Jej fabuła jest wciągająca, dzięki bardzo dobrym dialogom, ale przede wszystkim dzięki opisom, które autorka zastosowała. Opisy uczuć, przeżyć bohaterów nacechowane są emocjami w taki sposób, że historia wciąga czytelnika. Nie można obok tej historii przejść obojętnie i nie zastanowić się nad tym, czy czasem nie jest tak, że praca za bardzo nas pochłania.

  Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale myślę, że nie ostatnie. Autorka pisze lekkim, prostym językiem.

  Jedynym minusem jaki zauważyłam było to, iż niektóre wątki były za długie. Wystarczyłoby je skrócić i byłoby idealnie :)

  Polecam książkę na wiosenne popołudnia

  Moja ocena: 8/10

  więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wirtuozerska gra na instrumencie niekoniecznie się przekłada na biegłość w sztuce życia. Przekonują się o tym bohaterki powieści: dwie skrzypaczki z gdańskiej filharmonii, menedżerka kwartetu smyczkowego i dziennikarka.

  W powieści Hanny Cygler „Gra na cztery” urzekł mnie sposób ukazania, jak wiele trzeba poświęcić, żeby stać się dobrym skrzypkiem. Jak bardzo życie osobiste jest zdominowane przez to sceniczne i niejednokrotnie wysuwa się ono na pierwszy plan. Nie ważne jest czy masz formę, czy jesteś szczęśliwa, czy coś Ci nie wyszło — masz grać! Najlepiej jak potrafisz, tak jakby ten raz miał być ostatnim. I tak zawsze, za każdym kolejnym razem.

  „Gra na cztery” to historia kobiet, uwikłanych w toksyczne relacje, czy to partnerskie, małżeńskie, koleżeńskie czy rodzinne. W powieści widać jak niezdrowa rywalizacja wpływa na każdą z nich, chęć zwrócenia na siebie uwagi zaczyna dominować nad zdrowym rozsądkiem, jak daleko można się posunąć, by stać się"widocznym” dla otoczenia? Tym najważniejszym, tym naj? Czy w takim specyficznym środowisku w ogóle można mówić o przyjaźni? Hanna Cygler świetnie plącze losy głównych bohaterek, tajemnice rodzinne, które wypływają na światło dzienne, jeszcze bardziej zaogniają i tak już napiętą sytuację. W końcu każda z nich będzie musiała podjąć decyzję co dalej? Jakie będę ich konsekwencje? Przekonajcie się sami :)

  „Gra na cztery” to moje pierwsze spotkanie z Hanną Cygler i już wiem, że muszę nadrobić inne jej książki. Ta autorka pisze naprawdę dobrze, fabuła jest interesująca i jest w niej wiele wątków, które dopiero pod koniec zaczynają się łączyć. Świat filharmonii jest światem bardzo hermetycznym i niesamowicie wymagającym, co w książce autorka bardzo dobrze oddała. Jeżeli dodamy do tego gamę emocji, jakie przeżywają główne bohaterki, ich życiorysy i lekki styl autorki, otrzymamy książkę, którą żal odłożyć przed końcem. Ja czytałam ją do 3 nad ranem i nie żałuję ani jednej minuty :) Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Na szczycie. Tom 3. Nieczysta gra 5/5 Nasza cena:
30,40 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na szczycie. Tom 3. Nieczysta gra

Ślub Rebeki i Sedricka zbliża się wielkimi krokami. Zakochana para pragnie założyć rodzinę i wieść idealne życie, ale w ich świecie nic nie jest proste. Czy ambitne plany dotyczące życia rodzinnego są możliwe do zrealizowania w związku tworzonym przez gwiazdę rocka i równie piękną, co szaloną byłą...
Na szczycie. Tom 2. Gra o miłość 5/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na szczycie. Tom 2. Gra o miłość

Kontynuacja historii szalonej i kontrowersyjnej miłości Rebeki i Sedricka. Cudowne wakacje Reb i Seda dobiegają końca. Czy powrót do rzeczywistości okaże się równie bolesny jak to, że Rebeka będzie musiała przetrwać rozstanie z ukochanym? Czy niedaleka przeszłość i wspomnienia z dzieciństwa nie...
Gra na wielu bębenkach 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra na wielu bębenkach

Galeria postaci, różnorodność stylów i niezwykłość historii - najgłośniejszy i najszerzej komentowany w Polsce tom opowiadań ostatnich dekad. Kwintesencja pisarstwa Olgi Tokarczuk. Za zasłoną codzienności autorka dostrzega zawsze coś, co burzy porządek i niepokoi. Odkrywamy to w intrygującej...
Śledztwo na cztery ręce 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śledztwo na cztery ręce

Pozbawiona adrenaliny Tuppence Beresford umiera z nudów. Tęskni za emocjami, które przeżywała wraz mężem, prowadząc śledztwa. Wreszcie Tommy dostaje kolejne zlecenie. Jego żona rozkwita i żądna wrażeń para rusza do akcji, wcielając w życie metody podpatrzone u Sherlocka Holmesa i Herkulesa Poirot....
Gra Anioła 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Anioła

W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej. Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w...
Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach 5/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach

Są w tej opowieści chwile piękne i trudne, są wielkie miasta i maleńkie wioski, są zielone doliny i ośnieżone szczyty. Są pot, krew i łzy. I jest coś więcej — są cztery łapy, para uszu i jeden mokry nos. Jest pies, i to właśnie on stanowi centralną oś tej historii. Wataha w podróży. Himalaje na...
Ulysses Moore 11 Ogród Popiołu 4/5 Nasza cena:
19,36 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ulysses Moore 11 Ogród Popiołu

Zagubiona wyspa na oceanie czasu. Miejsce dzikie i niegościnne, z którego nie da się uciec. Miejsce, gdzie Ulysses Moore nigdy nie chciałby postawić stopy, ale nie ma wyboru, ponieważ to tam właśnie kryje się klucz do odnalezienia Penelopy. Jeszcze nie wie, że łańcuch zdarzeń już został wprawiony w...
Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,77 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwszy tom bestsellerowej serii. Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków! Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym...
Flawia de Luce. Tom 1. Zatrute ciasteczko 5/5 Nasza cena:
23,56 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Flawia de Luce. Tom 1. Zatrute ciasteczko

Jest początek lata w sennej angielskiej wiosce Bishop's Lacey. W wielkim domu Buckshaw ambitna młoda odkrywczyni Flawia de Luce przeprowadza eksperymenty chemiczne w laboratorium odziedziczonym po ekscentrycznym wuju. Pracuje nad truciznami. Pewnego ranka na grządce z ogórkami odkrywa trupa....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula