Gotowanie według grupy krwi - przepisy i poradniki

Gotowanie według grupy krwi jest stosunkowo młodą dziedziną kulinarną. Do niedawna uważano, że znajomość grupy krwi jest potrzebna jedynie w sytuacjach zagrożenia życia lub poważnej choroby, kiedy konieczna jest transfuzja albo kiedy mamy przejść poważną operację.


Okazuje się jednak, że kwestia tego, jaką grupę krwi posiadamy może też być niezwykle istotna w codziennym życiu. Jak dowiodły badania amerykańskiego lekarza Petera D'Adamo, istnieją spore zależności pomiędzy grupą krwi, doborem diety, a skłonnością do poszczególnych chorób. Uzyskane wyniki badań poparte są skrupulatnymi badaniami laboratoryjnymi i klinicznymi, w których wzięto pod uwagę powszechnie wykorzystywane produkty żywnościowe i ich relacje z grupami krwi. Zdobytą w ten sposób wiedzę Peter D'Adamo opublikował w książce “Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi.”


Autor postuluje, że produkty żywnościowe szkodliwe dla jednych osób, mogą sprzyjać podtrzymaniu dobrej kondycji innych, a nawet w dużym stopniu przyczynić się do poprawy ich stanu zdrowia. Co za tym idzie, nie ma jednej, uniwersalnej diety, która byłaby godna polecenia dla wszystkich. Dobór menu powinien być sprawą mocno zindywidualizowaną, popartą znajomością własnego organizmu i grupy krwi. Inna żywność będzie polecana dla grupy krwi A, inna dla AB, itd.


Nic dziwnego, że takie podejście, promujące zdrowe życie, w harmonii z naturą i otaczającym nas światem, zyskało sobie wielu zwolenników, a publikacje Petera D'Adamo błyskawicznie stały się światowym bestsellerem.


W naszej ofercie znajdują się również inne pozycje mogące pomóc zrozumieć jaki wpływ ma grupa krwi na dietę oraz przykładowe przepisy i instrukcje jak postępować w określonej sytuacji. Gorąco polecamy. 

 • -18%
  Jedz zgodnie z grupą krwi

  Jedz zgodnie z grupą krwi

  Grupy krwi powstawały w określonych momentach rozwoju naszego gatunku, a ich celem było lepsze dostosowanie człowieka do zmieniających się rodzajów żywności. Każda z grup związana jest więc z określonym typem pożywienia. Istnieją pokarmy, które różni ludzie o różnych grupach krwi przyswajają lepiej...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,59 zł 29,99 zł
  wysyłka do 72 godzin

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej

Zapowiedzi

więcej