Glow and shadow

Autor:

Rose Ana

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
Audiobooki mp3
za 23,17 zł
Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł Taniej o: 15%

"Była jak światełko w tunelu,
Wyrywające mnie z ciemności".
Ava przyjeżdża do LA z zamiarem spełnienia swoich marzeń. Dostaje się do drużyny cheerleaderskiej LA GALAXY, gdzie może rozwinąć swoją pasję. Tam właśnie - poznaje JEGO. Chłopaka, na widok którego miękną jej kolana, a serce przyspiesza, ale... wie, że za związek z nim - zostałaby wyrzucona z drużyny.
Aiden to wschodząca gwiazda piłki nożnej w LA GALAXY - zna swoją wartość i skutecznie robi karierę. Przekonany jest, że to, co złe, dawno zostawił za sobą. Czy to, co było, rzeczywiście odejdzie w niepamięć, czy wywróci jego życie do góry nogami?
Przekonaj się, jak zakończy się historia dziewczyny o szlachetnym sercu i chłopaka, którego powoli dogania mroczna przeszłość...
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Walka o marzenia, zawsze jest jednym z naszych celów, marzenia są po to, by je spełniać, czasami jednak nie zawsze jest to możliwe, albo wymaga ofiar.

  Książka "Glow AND Shadow" to książka o młodych ludziach, którzy,nie mają większych problemów, są bogaci, mają całą przyszłość przed sobą, jednak czasami przeszłość jest największym problemem, który towarzyszy każdego dnia. Ava jest młodą kobietą, która jest odważna, ma swoje zdanie, taka kobieta z pazurem.

  Adien natomiast, jest typem podrywacza, faceta, który potrzebuje kobiety na jedną noc i do widzenia.

  Czy ta dwójka ma jakąś szansę być razem? Przez większość książki otrzymujemy fajną historię o dwójce ludzi, od których czuć przyciąganie, pożądanie, widać, że coś się dzieje. Mimo oporów ta chemia popycha ich do przodu, Adien nie widzi innych dziewczyn prócz Avą, ona natomiast nie przestaje o nim myśleć.

  Jak w większości tego typu historii, są tu zazdrosne dziewczyny, które nie cofną się przed niczym, by usidlić, największego przystojniaka. W książce poznajemy również innych bohaterów,którzy tworzą świetną paczkę przyjaciół.

  Książkę czytamy z dwóch perspektyw, Avy i Adiena , osobiście trochę mnie męczyło, powtarzanie tej samej sytuacji dwukrotnie, choć czasami dużo wnosiło.

  Cała książka podobała mi się, czytało się przyjemnie, i wiem, że każda kolejna książka, jest lepsza, już nie mogę się doczekać kolejnych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka Ana Rose trafiła idealnie w mój gust. Jej styl pisania całkowicie do mnie przemówił, a ta książka tylko to potwierdziła. Zdecydowanie polecam zarówno książkę, jak i autorkę

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Glow AND Shadow. Walka o marzenia" to bez wątpienia zadziorna i emocjonująca powieść o miłości, a dokładnie o jej różnych obliczach. Nasi bohaterowie mają mnóstwo marzeń, ale owe rozpalające uczucie z pewnością do nich nie należy. Wszystko wskazuje na to, iż miłość uwielbia przychodzić nie tylko niezapowiedziana, ale nawet niezbyt chciana. Gdy już do tego dojdzie, a pożądanie zacznie pomału rozwijać swe macki, nie pomogą zakazy czy próby wzbraniania się, nie będzie już groźne ryzyko utraty szansy zrealizowania marzeń, a nawet poważne niebezpieczeństwo. Czymże zatem jest miłość? Wybawieniem czy przekleństwem? O tym właśnie mają przekonać się bohaterowie najnowszej powieści zdolnej polskiej autorki, o której z każdym dniem zdaje się być głośniej na naszym rodzimym rynku wydawniczym.

  "Trener spisał mnie na straty. Wtedy zacząłem się zmieniać, stałem się oschły, wyżarty z uczuć. Walczyłem, aby w tej całej złości katować moich rywali. Stałem się potworem w ciele mężczyzny. Nazywali mnie mistrzem, bo nikt nie mógł mnie pokonać. Dług się zmniejszał, a ja zapadałem się w swoją ciemność. Było ze mną coraz gorzej, ciemność coraz bardziej mnie pochłaniała."

  To moje kolejne spotkanie z pisarką i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż jej warsztat pisarski stał się jeszcze bardziej dopracowany, a pióro silniej sugestywne. Druga książka funduje potężną dawkę otumaniających emocji, które angażują niemal każdą cząsteczkę naszego ciała czy umysłu. Śledzenie losów bohaterów, ich usilnych, lecz przecież odgórnie skazanych na porażkę, prób przezwyciężenia pojawiającej się silnej fascynacji, jest naprawdę pasjonującym, trzymającym w napięciu zajęciem. W momencie, gdy pomału zaczynają do siebie docierać i poddają się magicznym uczuciom, pojawiają się kolejne przeszkody, które z każdą stroną okazują się być potężniejsze, niż to mogło zdawać się na pierwszy rzut oka. Zastosowana przeplatanka rozpalających emocji z stale rosnącym napięciem i poczuciem zagrożenia sprawiają, że czytelnik przepada na stronach tej porywającej, fascynującej powieści, poddaje się jej całkowicie i w zapomnieniu, z wypiekami na twarzy kroczy ku finałowi. Czy w tym wypadku wygra światło czy mrok?

  "Pożądam jej jak żadnej innej kobiety w moim burzliwym życiu. Przy niej moja mroczna przeszłość odchodzi. Jest moim promykiem światła, rozświetla moją ciemność."

  Podobnie jak w książce "Płonący Lód. Nieczyste zagranie" napisanej w duecie z Moniką Rępalską, w "Glow AND Shadow. Walka o marzenia" prym wiodą żeńskie role, które wyróżniają się charakterkiem, pewnością siebie i niezłomnością. Podporządkowanie się mężczyznom czy działanie wbrew własnym zasadom to pojęcia niepojęte dla naszkicowanych tu dziewczyn. Ava doskonale wie, czego pragnie i nie cofnie się przed niczym, by spełnić te piękne marzenia. Wyróżnia się zadziornością, ciętym językiem i śmiałością, co z pewnością jest znakomitą odpowiedzią autorki na często spotykane w romansach irytujące, ciapowate lalunie. Jak łatwo zatem się domyślić, skoro cechuje ją upór i charyzma, nie zawaha się ani przez chwilę, gdy przyjdzie jej zawalczyć o miłość, nawet jeśli ryzyko będzie naprawdę ogromne. Pokochałam tę energiczną dziewczynę od pierwszej strony i jestem pewna, że podbije ona także i wasze serca.

  "Podejmując decyzję o byciu z Avą, odkryłem moim wrogom swój słaby punkt. Ona jest moim kryptonitem."

  "Glow AND Shadow. Walka o marzenia" jest drapieżną, zabawną historią o blaskach i cieniach miłości, która może być zarazem największą siłą, jak i najmroczniejszą słabością. To powieść o przyjaźni, pozornie beztroskiej młodości oraz demonach przeszłości, jakie uwielbiają powracać w najmniej odpowiednim momencie. Przygotujcie się na niebanalną fabułę, solidną porcję obezwładniających emocji, doskonałe kreacje bohaterów, zabawne, frapujące dialogi przepełnione podsycającymi atmosferę słownymi potyczkami, a także rozpalające zmysły sceny erotyczne, po których niełatwo ochłonąć. Wszystko to nakreślone lekkim, sugestywnym i niesamowicie przyjemnym piórem polskiej autorki, której twórczość naprawdę warto poznać.

  "Moja krew staje się zimna, przestaje krążyć w moich żyłach, przechodzą mnie ciarki. Moja przeszłość wraca ze swoją zdwojoną siłą. Okala mnie ciemność."

  Zniewalający, hipnotyzujący i elektryzujący romans, który rozpala wyobraźnię do granic, angażuje wszystkie zmysły, a na dodatek już po przekroczeniu pierwszej strony staje się ekscytującym i niesłychanie przyjemnym nałogiem. Czy miłość jest skutecznym lekarstwem na głęboko zakotwiczony w sercu mrok? A może okaże się najgorszą słabością? Zanurzcie się w tej obezwładniającej, przesyconej emocjami powieści i przekonajcie się na własnej skórze, jak ciężko uwolnić się od miażdżących demonów przeszłości! Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka, którą dzisiaj wam przedstawiam została do mnie nadesłana przez autorkę w formie niespodzianki, za którą jeszcze raz bardzo dziękuję. „Glow AND shadow. Walka o marzenia” nie jest historią grzeczną ani też przepełnioną słodyczą, opowiada o młodych bohaterach, którzy tak naprawdę dopiero wchodzą w dorosłość popełniając przy tym sporo błędów, za które przyjdzie im odpokutować. Jest brutalna, wulgarna, przepełniona porywistymi emocjami i erotyzmem, który wylewa się ze stron grożąc pożarem! Nie żartuję! Jeśli lubicie takie historie, nie zniesmaczają was dosadne sformowania ta pozycja będzie dla Was odpowiednia i obowiązkowa.

  "Pożądam jej jak żadnej innej kobiety w moim burzliwym życiu. Przy niej moja mroczna przeszłość odchodzi. Jest moim promykiem światła, rozświetla moją ciemność."

  Bohaterami książki Any Rose są młodzi, wkraczający w zupełnie inny świat ludzie. Pierwszoplanową postacią kobiecą jest Ava, której największą miłością zrodzoną z pasji jest taniec. Postanawia zrealizować jedno ze swoich marzeń, a mianowicie te o zostaniu cheerleaderką drużyny footballowej LA Galaxy. Jest zobowiązana przyjechać do Los Angeles i mieszkać przez miesiąc, czyli przez czas eliminacji do drużyny cheerleaderek we wspólnym domu z piłkarzami. Dla dziewczyny jest to szansa nie tylko na to, aby poznać nowych ludzi, spróbować swoich sił i zdobyć doświadczenie w autoprezentacji tanecznej.

  “Moim marzeniem od zawsze było tańczenie i w tym zespole będę się mogła zrealizować.

  Od małego taniec był moją pasją i nic się nie zmieniło do tej pory”.

  Równolegle do cheerleaderek nabór prowadzi drużyna footballowa, wśród niej znajduje się główny męski bohater- Aiden, którego mroczna przeszłość trzyma w ciemności nie pozwalając na to, aby unieść twarz wysoko do słońca. Młody mężczyzna, którego życie powinno wyglądać zwyczajnie, nosi na swoich barkach piętno, którego nie potrafi wymazać. Jest przystojny, wabi dziewczyny jak światło ćmy, pod atrakcyjną powłoką wiją się blizny i rany, które nie tak łatwo będzie zagoić. Jest ambitnym i wspaniałym sportowcem, którego przyszłość maluje się pasmem sukcesów, ale czy na pewno?

  “Stoję w tym pieprzonym podziemiu. Miejscu zapomnianym przez Boga”.

  Podstawową zasadą panującą jest zakaz zacieśniania więzi z płcią przeciwną, nic nie powinno ich przecież rozpraszać, nie kiedy rozpoczyna się walka o marzenia. Przyszłość i godne życie, szansa, której nie można przepuścić, czy fascynacja i chemia, której nie można nie dostrzec? Wystarczyło ukradkowe spojrzenie, aby związać ze sobą los bohaterów, mały uśmiech wywołujący iskry, których żar gotów jest nadpalić strony mojej książki! Relacja, która się między bohaterami tworzy i nadpisuje z każdą stroną jest niezwykle pochłaniająca. Zadziorna i nie dająca sobie w kaszę dmuchać dziewczyna ściera się z pewnym siebie młodym mężczyzną na każdym kroku, tarcie, które między nimi się tworzy daje początek serii zabawnych dialogów i pikantnych scen. Czy jesteście na to gotowi? Czy warto jest dla chwili zapomnienia ryzykować przyszłość? Ile są warte marzenia, w jakim momencie należy z nich zrezygnować? Czy przyszłość bez tej odpowiedniej osoby obok ma jakiś sens?

  „Glow AND Shadow. Walka o marzenia” Any Rose jest przyjemną w odbiorze historią, która jest pozbawiona naciąganych i usilnie stworzonych dramatów. Autorka skupiła się na ukazaniu studenckiego życia wraz z jego blaskami i cieniami umiejscawiając akcję w wietrznym Los Angeles. Nie dajcie się zwieść, książka z aniołami nie ma zbyt wiele wspólnego, chyba, ze tymi upadłymi prezentującymi gorące emocje i rządze, nad którymi tak trudno jest zapanować. Mimo pozornie prostego schematu fascynacji, szalonych imprez i alkoholu, udało jej się stworzyć coś głębszego. Twarde zasady panując w domu mają na celu sprawić, że młodzież dorośnie i weźmie odpowiedzialność za swoją przyszłość. Pełen mroku Aiden nie widzi dla siebie nadziei, kiedy starszy brat ponownie wciąga go w bagno, z którego desperacko pragnął się wyrwać. Światło uderza w niego nieoczekiwanie, a miłość staje się jego wybawieniem, tylko czy będzie na nią gotowy? Czy Ava podda się urokowi Aidena, a może ucieknie gdzie pieprz rośnie, kiedy zacznie robić się ciężko? Historię poznajemy z perspektywy głównych bohaterów, pisaną naprzemiennie, a w dialogach prowadzonych między nimi jest wiele zadziorności i humoru, który powinien się spodobać czytelnikom. Komu polecam historię Avy i Aidena? Odważnym kobietom, których nie przeraża erotyzm i wulgarność w książkach, miłośniczkom romansów i mrocznych mężczyzn.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Choć to moje drugie spotkanie z autorką (przyp. [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Na krawędzi. Pocałunek ciemności 4/5 Nasza cena:
28,82 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na krawędzi. Pocałunek ciemności

Joanna wiedzie z pozoru normalne i spokojne życie u boku ukochanego męża. Nie spodziewa się, że wyjazd w góry, który otrzyma od Kuby w prezencie urodzinowym, na zawsze odmieni ich życie. To, co było pewne staje się wielką niewiadomą, a ona sama nie wie już do końca kim jest, bowiem budzą się w niej...
Nie obrażaj się na Boga 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie obrażaj się na Boga

Losy trzech sióstr, problemy, smutki i radości, przeplatające się z Obecnością Boga w ich życiu. Mimo tego, że mają odmienne osobowości, style życia i całkiem się od siebie różnią, to wciąż potrzebują swojej obecności. Pistis zostaje wysłana do szkoły sportowej, wbrew swojej woli. Później...
Schemat naprawy (Ś)fiata 0/5 Nasza cena:
22,72 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Schemat naprawy (Ś)fiata

Wychowanie w dysfunkcyjnej rodzinie, hazard, śmierć, czy chociażby zmieniający się ustrój, to tylko część ze zbioru okoliczności, które wpływają na życie Krzyśka – głównego bohatera tej opowieści. Krzysiek, bezskutecznie próbując układać sobie życie w zgodzie z powszechnie przyjętymi doktrynami, w...
Artesan ognia 5/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Artesan ognia

Świat artesanów jest przepełniony krwawymi potyczkami. Zasady są proste - kto wygrywa, ten ma władzę. Co się wydarzy, jeżeli ognistowłosa księżniczka jednego z czterech żywiołów postanowi porzucić swoje na pozór beztroskie życie? Jun zmierzy się z obcymi jak dotąd dla niej siłami, tocząc bój nie...
Uwikłani T.2 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłani T.2

Ona i onDwa zranione serca. Namiętność i pożądanie. Miłość, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności...Tom drugi Uwikłanych to historia obok której nie możesz przejść obojętnie. Jest pełna dramatyzmu, skrajnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. To opowieść o ludziach, którzy mogą żyć...
Korpomisie czyli jak osiągnąć sukces 0/5 Nasza cena:
27,21 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Korpomisie czyli jak osiągnąć sukces

Od autora:"Korpomisie to moja kolejna książka. Może najważniejsza. Na pozór jest to historia z korporacji, ale tylko na pozór, bo moje książki mają zawsze swoje drugie i trzecie dno, a tak naprawdę starają się pokazać, jak to wszystko działało i działa. Dotyczy to zarówno tzw. realnego socjalizmu, ...
Żywioły Karteru 5/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywioły Karteru

Raz na siedem lat Karterczycy spotykają się w kamiennym kręgu, aby wybrać nowych Strażników po jednym z każdej frakcji. Od teraz los Dzieci Żywiołów leży w rękach Falena (Powietrze), Ellie (Ziemia), Rin (Woda) i Aleca (Ogień). Ich zadaniem jest zniszczenie wszystkich nerimich krwiożerczych i...
Okrutnik Spełniona przepowiednia 5/5 Nasza cena:
31,76 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Okrutnik Spełniona przepowiednia

Nastąpił upadek ludzkości. Bo jak można określić zagładę natury, jeśli nie upadkiem istoty za to odpowiedzialnej... Dalsze losy Okrutnika stoją pod znakiem zapytania. Wybór między swoim szczęściem a losem ludzkości - już na zawsze zmieni coś w jego naturze. Gdy z odmętów polskich legend wypełzną...
Malwina i Krzysiek w dialogu 0/5 Nasza cena:
22,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Malwina i Krzysiek w dialogu

Co siedzi w głowie współczesnych polskich licealistów? Jak się żyje w tym dziwnym okresie między dzieciństwem a dorosłością? W codziennych rozmowach kuzynów Malwiny i Krzyśka przewijają się tematy od polityki po uzależnienie od gumy do żucia. Żart często okazuje się najlepszą reakcją na problemy, a...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula