Gloria

Średnia: 3.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Seria
Wydawnictwo
Rok wydania
2016
Ilość stron
480
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
Nasza cena: 31,92 zł 39,90 zł Taniej o: 20%

Mroczna, wizjonerska, niepokojąca dystopia dla młodych czytelników, z bohaterami, którzy zapadają w pamięć równie mocno jak postaci z „Igrzysk śmierci” i „Niezgodnej”. Rok 2025. Unia Europejska się rozpadła, każdy kraj dba wyłącznie o swoje interesy. Polskę oddziela od Rosji pas spalonej ziemi – Ukraina. Siedmioletnia Gloria trafia pod opiekę mieszkającej w Paryżu ciotki. Kilka lat później poznaje tam starszego od siebie Asłana Zuradowa. Młody mężczyzna pomaga dziewczynie przetrwać we wstrząsanym etnicznymi konfliktami mieście, przy okazji wciągając ją w krąg konspiratorów, walczących o władzę i wpływy w formującym się praktycznie od nowa społeczeństwie. W tym samym czasie na planecie Trion spat Drakin informuje Trojlo Orila, że został skazany na likwidację. Więzień uniknie śmierci, jeśli zgodzi się poddać resocjalizacji na odległej Ziemi. Trojlo zobowiązuje się wystrzegać przemocy i posługiwać się wyłącznie pokojowymi metodami, ale okazuje się to trudniejsze, niż przypuszczał. Jak Obcy poradzi sobie w zdewastowanej Europie, na gruzach cywilizacji, która jeszcze niedawno rościła sobie pretensje do tego, by dominować nad całą Ziemią?
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko sięgam po książki, które byłyby z nurtu fantastyki. Jednak nadchodzą takie chwile, gdy mam ochotę na coś innego, coś, co sprawi, że zakocham się w danym gatunku. Kilkakrotnie przekonałam się już, że fantastyka czy sensacja są w stanie mnie do siebie przekonać. Stąd też sięgając po książkę "Gloria" autorstwa Moniki Błądek miałam nadzieję, że jej fabuła wciągnie mnie na tyle, bym za jakiś czas chciała sięgnąć po kontynuację. Niestety, ale tak się nie stało - a całość wywołała we mnie ogrom mieszanych uczuć. Nie mogę powiedzieć, że ta książka będąca tak naprawdę połączeniem gatunków: wspomnianej fantastyki z sensacją, a przede wszystkim dystopią, była całkowicie zła, bo bym skłamała. Niemniej do mnie nie trafiła.

  Jest rok 2025. Wszystko uległo zmianie - rozpadła się Unia Europejska, Polskę oddziela od Rosji pas spalonej ziemi - Ukraina. Główna bohaterka książki, tudzież narratorka - Gloria mieszka u ciotki w Paryżu. Dziesięć lat później na jej drodze staje Asłan Zuradow. Mężczyzna staje się jej najlepszym przyjacielem, zarażając ją pasją do treningów. Jednak wkrótce życie Glorii zmienia się diametralnie - niespodziewanie staje się świadkiem strzelaniny zaaranżowanej przez samego Asłana. Okazuje się, że mężczyzna tak naprawdę pełnił rolę jej ochroniarza i pracował dla ciotki nastolatki. Dziewczyna wraz z Asłanem i kilkoma innymi konspiratorami musi uciekać. Ma wrócić do Polski, gdzie jej opieką zajmie się Lidia - starsza siostra, z którą wcześniej ją rozdzielono. Nie wie jednak, że na każdym kroku będą czekać kolejne niebezpieczeństwa... Jak zatem potoczą się losy Glorii? Czym tak naprawdę zajmują się konspiratorzy? Kim są słynni Sprawiedliwi? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie sięgając po książkę Moniki Błądek.

  Zacznę może od plusów tej historii, ponieważ mimo tego, że w ogólnym wydźwięku mnie do siebie nie przekonała, to posiada kilka pozytywnych stron. Po pierwsze, trzeba przyznać, że pomysł na fabułę był całkiem dobry. Autorka chciała stworzyć historię, która łączyłaby wiele gatunków, dzięki czemu przyciągałaby do siebie czytelników. Mamy więc dystopię, trochę fantastyki, do tego sensacja, a na domiar wszystkiego wpleciony jest też wątek romantyczny. Trzeba przyznać, że jak ta część fantasy - wszelcy obcy, komos i te sprawy - nie do końca mnie do siebie przekonały, tak sama wizja świata za tę paręnaście lat stworzona przez autorkę miała całkiem dobry klimat. Wszystko to osadzone było w pewnego rodzaju mroku i tajemnicy, która tworzyła jednocześnie niepokój sprawiając, że niczego w tej książce nie można było być pewnym. Drugą, pozytywną cechą jest fakt, że całość czyta się bardzo szybko, przede wszystkim na tempo akcji. Nie ma tutaj zbyt wielu długich opisów, a jeżeli już się pojawiają, to zostały skonstruowane całkiem ciekawie (z jednymi wyjątkami, ale o tym za moment) i tak, by nie nużyć, a jedynie dodawać całości klimatu. Natomiast tutaj ciągle coś się dzieje. Może nawet momentami aż za wiele - bo nieco można się pogubić - ale jednocześnie dzięki temu nie wieje nudą, a strony przekłada się błyskawicznie. Poza tym całkiem urzekający był też ten wątek romantyczny, chociaż zanim nastąpił ten właściwy, to kilka zachowań głównej bohaterki lekko mnie irytowało. To, co jeszcze zaliczam do plusów to fakt, że samo zakończenie jest nieco intrygujące i może zachęcić do tego, by zapoznać się z kontynuacją, gdy już się pojawi. Natomiast ostatnią rzeczą, która zasługuje na plusa jest samo przesłanie, jakie chciała poniekąd ukazać autorka.

  Natomiast teraz przechodzę niestety do tej gorzkiej części recenzji, czyli tego, co sprawiło, że jestem trochę rozczarowana całością. Po pierwsze, mimo tego, co wspomniałam - błyskawicznego czytania, uważam, że tę historię można by spokojnie zmieścić na mniejszej ilości stron. Już wyjaśniam dlaczego. Otóż raziły mnie niektóre, moim zdaniem, całkowicie zbędne opisy. Chodzi mi chociażby o takie rzeczy jak strój bohaterki w tym, a takim momencie. Nie, naprawdę nie obchodziło mnie to, czy jej botki są od najnowszego projektanta mody czy ze zwykłego bazaru, a także jakiego koloru ma ten uroczy szlafroczek. Jak dla mnie można by spokojnie wyciąć większość takich opisów, tym samym zmniejszając objętość książki. Po drugie, chociaż tempo akcji jest szybkie, jak zresztą wspomniałam, to momentami miałam wrażenie, że ta książka to jeden, wielki chaos. Wiecie, generalnie nic do niego nie mam, ale tutaj odnosiłam wrażenie, że autorka sama pogubiła się w swoim pomyśle. Co więcej, denerwowało mnie też nieco zachowanie Glorii. Skupię się na niej bardziej przy akapicie odnośnie postaci, ale nie wiem, co autorka miała na celu poprzez ukazanie wątku romantycznego, na który czeka się bardzo długo, bo w między czasie główna bohaterka chętnie skoczyłaby do łóżka innego faceta. Tak sobie to czytałam i myślałam - "że co? Dziewczynko, weźże się zdecyduj, kogo Ty w końcu chcesz!" No i ostatnia sprawa - styl autorki jest co prawda lekki w odbiorze, zresztą inaczej czytanie całości nie szłoby tak szybko, ale... wadziły mi niektóre zwroty czy teksty, które były po prostu słabe. Miałam wrażenie, że autorka chce stworzyć taki nowoczesny, że tak ujmę, "cool" język, ale tak nie do końca jej to wyszło. Żałuję, że do tak wielu rzeczy musiałam się przyczepić, bo pomysł na fabułę był naprawdę dobry, tylko wykonanie nie do końca było takie, jakiego bym oczekiwała.

  Bohaterowie z kolei zostali wykreowani różnorodnie - tego nie da się zaprzeczyć. Są lepsze postaci, jak chociażby Asłan, którego całkiem polubiłam czy też obcy - Oril, ponieważ jego kreacja akurat była jak dla mnie stworzona bardzo dobrze. Ma ON zarówno cechy pozaziemskie, zresztą w końcu jest to obcy, a z drugiej strony posiada też bardzo wiele ludzkich cech. Natomiast pojawiły się też postaci, jak dla mnie słabsze i nimi, na całe nieszczęście, jest właśnie Gloria. Już nie będę się powtarzać co do jej niezdecydowania, jakiego faceta w końcu by chciała, ale dodam coś innego. Momentami miałam wrażenie, że jej wiek nie jest adekwatny do zachowania i co więcej - sama usilnie próbowała udowodnić, jaka to ona jest dorosła, a swoim zachowaniem niestety w ogóle tego nie potwierdzała. Dlatego też ciężko było mi nieco nadążyć za jej sposobem bycia i przemyśleniami, jakie momentami były absurdalne. Pozostałe postaci z kolei były całkiem w porządku i myślę, że nieco ratowały tę książkę.

  Podsumowując, "Gloria" to historia, na jakiej osobiście trochę się zawiodłam. Autorka miała dobry pomysł na fabułę i stworzyła całkiem klimatyczny, mroczny świat, idealny do swojego pomysły, ale jednocześnie nie do końca poradziła sobie z chaosem tych wszelkich wydarzeń, jak również z kreacją głównej bohaterki. Myślę jednak, że osobom, które lubują się w dystopii, połączonej dodatkowo z innymi gatunkami, ta książka może przypaść do gustu. Sama nie wiem czy sięgnę po kontynuację - może kiedyś, z czystej ciekawości, ale póki co się na to nie zapowiada. Wam natomiast pozostawiam wybór - bo to nie jest, jak podkreśliłam na początku, bardzo zła książka, jakiej kompletnie nie da się czytać. To jest całkiem dobra historia, tylko mająca pewne niedociągnięcia, jakie mnie do siebie nie przekonały.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Gloria, młoda dziewczyna mieszkająca w Paryżu, jest świadkiem zabójstwa, którego dokonuje jej znajomy. Dziewczyna jest przerażona, ale wie, że czasy są ciężkie i dlatego albo oni, albo tamci. Gdy wraca do domu i ciotka oznajmia jej, że Gloria musi wyjechać, dziewczyna ponownie jest zdezorientowana. Ma opuścić kraj i wrócić do Polski, gdzie ma siostrę. Towarzyszyć jej ma Asłan, przyjaciel, który jej się podoba, ale traktuje ją jak dziecko.Wcześniej jednak para trafi na nielegalne walki, gdzie dziewczyna zacznie się na poważnie zastanawiać, kim są jej znajomi – bojownikami o wolność? Jednymi ze Sprawiedliwych? Nic o nich nie wie, ale to właśnie pod ich opiekę trafiła, więc chyba jest bezpieczna, prawda?

  Gloria Moniki Błądek to powieść osadzona w dystopijnym świecie Unii Europejskiej. Przenosimy się do niedalekiej przyszłości, jest rok 2025. Na ulicach nie jest bezpiecznie, dlatego gdy młoda dziewczyna i jej przyjaciel zostają zaatakowani, jej ciotka decyduje, że odeśle ją do Polski, do siostry. Tu Gloria trafia do domu, który jest tak pilnie strzeżony, dobrze monitorowany i obstawiony jej nowymi znajomymi, że dziewczyna zaczyna nabierać nowych podejrzeń...

  Trudno powiedzieć, co jest głównym wątkiem powieści. Z jednej strony mamy niebezpieczne czasy, młodzież w szkole uczy się technik przetrwania, przysposobienie obronne to ważna lekcja, z drugiej mamy nastolatkę, która chodzi do liceum i zakochuje się w najmniej odpowiednim koledze. Na każdym kroku jest kontrolowana, lecz nikt jej nie wyjaśnia dlaczego i co to ma na celu. Na dodatek dziewczyna zachowuje się jak dziecko – ciągle podkreśla, że jest dorosła, ale udaje przy tym idiotkę i zamiast rozmawiać, łamie zakazy i szuka niekonwencjonalnych sposób na poznanie prawdy.

  Na dodatek Gloria to dziewczyna, którą nie bardzo da się lubić. Trudno za nią nadążyć – z jednej strony podkochuje się w swoim koledze, ale w ogóle o niego nie zabiega, umawia się z innym, a wieczory spędza z innym. Jest zadziorna i w ogóle nie dziwi jej fakt, że musiała całkiem zmienić swoje życie. Czytelnik nie za bardzo może trafić za tą postacią. Nie dziwi jej nawet najbardziej nieprawdopodobna rzecz, jaka jej się przydarza – po prostu obserwuje, a potem idzie spać.

  Tak naprawdę najciekawsze są wątki historyczno-wojenne, te, które pokazują, w jakich czasach przyszło żyć bohaterom. Nie miał łatwo zarówno dziadek jednej z dziewczyn, jak i jej brat, ale też znajomi Glorii. Przemycane w tle informacje są ciekawe, ale też wstrząsające, pokazują bowiem okrucieństwo czasów wykreowanych przez autorkę. Nie bardzo przekonał mnie za to wątek kosmiczny.

  Sięgając po Glorię, spodziewałam się czegoś innego – bardziej złożonego, przemyślanego. Wiele wątków z tej powieści bym wyrzuciła albo zdecydowała się na jeden tor opowieści – albo życie w trudnych czasach i pokazywanie ich niebezpieczeństw, albo prezentowanie życia nastolatki, która raczej nie bardzo przejmuje się tym, co ją otacza.

  Gloria to powieść, która mnie rozczarowała. Na dodatek po jej przeczytaniu kompletnie wyleciała mi z głowy, nie dała mi żadnych emocji i niczym mnie nie przyciągnęła do siebie. Szkoda, bo pomysł może jest ciekawy, ale jego realizacja mi nie odpowiada.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kryminały bardzo lubię, ale książce mlodzieżowej, czy fantastycznej też nie odmówię. Z tego też powodu postanowiłam skusić się na ,,Gloria. Sprawiedliwi" Moniki Błądek.

  Gloria, lat 17, uczennica szkoły w Paryżu. Zupełnie niespodziewanie jest świadkiem strzelaniny swojego znajomego, muszą uciekać, wyjeżdżają do siostry nastolatki do Polski. Gloria już wtedy czuje, że coś przed nią ukrywają, jednak to, czego się dowie, nawet nie mogła sobie wyobrazić. Czy zaakceptuje fakty, które ukrywali przed nią siostra i znajomi?

  Jak już wspomniałam, nie stronię od książek młodzieżowych z nutą fantastyki, a nawet powiedziałabym wręcz, że bardzo je lubię. Po ,,Gloria. Sprawiedliwi" spodziewałam się naprawdę czegoś ciekawego, bo zainteresował mnie krótki opis fabuły znaleziony w Internecie. Niestety, po lekturze tej powieści jestem mocno zawiedziona i nie sądzę, bym w przyszłości skusiła się na kontynuację.

  Mimo wszystko, muszę przyznać, że pomysł na fabułę był naprawdę ciekawy. Rozumiem, że to seria i może autorka nie chciała ujawniać wszystko na początku, ale tak naprawdę pierwszy tom jest o wszystkim i o niczym. Zupełnie nie rozumiem wprowadzenia do fabuły bohatera z kosmosu, który pojawia się sporadycznie i praktycznie nie wnosi nic do sprawy, poza końcowym epizodem, z którego i tak nie wniknęło w tej części.

  Wbrew temu co napisałam, książkę czyta się naprawdę szybko. Szkoda jedynie, że nie ze sporym zainteresowaniem. Z chęcią dowiedziałabym się czegoś więcej o Sprawiedliwych, rodzinie Glorii, jej znajomych. Tymczasem w tej części wszystkie tematy zostały jedynie lekko zaakcentowane. Nie wiem tak naprawdę, o czym czytałam przez prawie 500 stron...

  Nie mogę nie wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy, która wyjątkowo mnie w tej publikacji raziła - wplatanie do tekstu francuskich? i rosyjskich zwrotów, niekiedy z błędami w odmianie, łączenie niby tego rosyjskiego z polskim, brak tłumaczenia chociażby przy okazji wypowiedzi drugiej osoby, co tak naprawdę zostało tam napisane. W rezultacie tego typu zabiegów nie mam pojęcia, co było tematem rozmowy dwójki bohaterów... Biorąc pod uwagę objętość książki tego typu zabiegi nie zdarzają się aż tak często, ale i tak niezmiernie irytują.

  ,,Gloria. Sprawiedliwi" to książka, która miała duży potencjał, jednak zmarnowany. Tempo akcji jest średnie, mi bardzo odpowiadało, choć momentami można by nieco przyśpieszyć. Używanie trudnych słów i skomplikowanych nazw przedmiotów, występujących w książce, nie pomaga w lekturze. Rozumiem, że to książka z gatunku opisujących przyszłość, ale można by wprowadzić jakiś słowniczek, w którym zostałyby te nazwy wyjaśnione.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wizję przyszłości naszego świata tworzono wiele razy. Rzadko kiedy ta wizja dotyczy świata tak bliskiego obecnym czasom, a w dodatku obecnej sytuacji politycznej. Bo wydarzenia opisane w książce rozgrywają się 9 lat po roku 2016! Walki, skażony teren, psy-mordercy. To nie jest Europa moich marzeń, ale trzeba pamiętać, że to nasz dom. Ten dom czeka niepewna przyszłość i taką niezbyt zachęcającą przyszłość zwizualizowała polska pisarka w powieści „Gloria”.

  Do lektury zachęcił mnie opis z okładki, który wróżył, że będzie to coś dla fanów „Niezgodnej” lub „Igrzysk Śmierci”, które przecież uwielbiam. Dla fanów wymienionych tytułów mam dobrą wiadomość: tę książkę też powinniście polubić. Dla przeciwników informacja uspakajająca: to nie jest ‘kopiuj-wklej’ tamtych historii.

  Książka jest podzielona na trzy części. Dwie pierwsze skupiają się głównie na samej Glorii, jej podejściu do świata, jej niewiedzy na temat własnego życia i tego co dzieje się wokół. Młoda nastolatka, chroniona przez ciotkę i starszego o kilka lat Czeczena ma się uczyć i nie zadawać pytań. Nie narażać się na niebezpieczeństwo. Dziewczyna jest młoda, buzują w niej hormony, jest ciekawa wszystkiego wokół i jeszcze dalej. Trzecia część książki wyjaśnia zagadki i nadaje akcji wiele ubarwień i ozdobników.

  W powieści nie mogło zabraknąć strzelania z łuku, jazdy konnej i na motorach. Autorka lubi te dyscypliny i to czuć w trakcie lektury. Właśnie te sytuacje, gdy Gloria uczyła się obchodzić z koniem albo jeździć na motorze podobały mi się najbardziej. Choć otoczone mrokiem świata przedstawionego, były na swój sposób wesołe, przyjemne i zarówno bohaterka jak i ja, Czytelnik, zapominałyśmy, co dzieje się wokół, jakie niebezpieczeństwa czyhają na rogu. Autorka nie zapomniała, że nie wszyscy posiadają teoretyczną wiedzę we wspomnianych dziedzinach, więc każdy fachowy termin jest dokładnie i jasno wytłumaczony, co jest wielkim plusem według mnie, gdyż nie musiałam omijać tych fragmentów, lub czytać i przerywać co chwilę na znalezienie wyjaśnienia w encyklopedii. Dzięki temu ułatwieniu nie straciłam nic z treści.

  Choć powieść zawiera wiele problemów współczesnego świata, jak podziały rasowe, brak tolerancji, przemoc, to książka skupia się głównie na młodej bohaterce. Gloria rozwija się na naszych oczach. Jest niewinną nastolatką, która nie rozumie, co się wokół niej dzieje. I tu wkroczyło moje zaciekawienie, bo otaczający ją ludzie nie są tym, kim wydawali się być. Skrywają mnóstwo tajemnic, a największa z nich dopiero czeka na rozwiązanie: jak naprawdę zginęli rodzice dziewczyny? Te tajemnice napędzają akcję, przyciągają mnie do lektury i sprawiają, że czekam z napięciem, co będzie dalej. No i kim są Ci ‘Sprawiedliwi’?!

  Do tego wszystkiego dodane zostały elementy fantastyki, czyli kosmici, którzy żyją między nami i posiadają nadzwyczajne zdolności. Trojlo jest postacią zagadkową. Jego rola na naszej planecie dość długo pozostaje nieznana i z drżeniem czekałam na jego ruchy- wróg czy przyjaciel?

  Po lekturze czuję lekki niedosyt, trudny do opisania. Mam nadzieję, że zniknie przy następnej części, którą chętnie przeczytam, bo talent autorki przypadł mi do gustu, a bohaterowie przez nią stworzeni wzbudzili moją szczerą sympatię. Oczywiście znalazło się i paru niechcianych, ale tacy muszą się pojawić w każdej historii. Was zapraszam na lekturę, a ja tymczasem czekam na kolejną część.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  GLORIA, JAKO MAŁA DZIEWCZYNKA, PRZEPROWADZA SIĘ DO PARYŻA. TAM, POD PATRONATEM SWEGO WUJOSTWA, DORASTA. JAKO NASTOLATKA MA PRZY SWOIM BOKU WIELU MĘŻCZYZN. DZIEWCZYNA PRZEBYWA W ICH CIĄGŁYM TOWARZYSTWIE. NAJBLIŻSZYM JEJ PRZYJACIELEM JEST ASŁAN, W KTÓRYM DZIEWCZYNA CICHO SIĘ PODKOCHUJE. JEDNAK PRZYSTOJNI PANOWIE NIE ZAPEWNIAJĄ POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA. WOJNA ZBIERA SWOJE ŻNIWO. DZIEWCZYNA MUSI POWRÓCIĆ DO POLSKI, SWOJEJ OJCZYZNY. TUTAJ JEDNAK CZEKAJĄ JĄ NOWE NIESNASKI. GLORIA POMIMO CHĘCI BYCIA ZWYKŁĄ NASTOLATKĄ, PONOWNIE STYKA SIĘ Z WIDMEM WOJNY I STRACHU. UKRAINY JUŻ NIE MA. UNI EUROPEJSKIEJ RÓWNIEŻ. POLSKA JAKO KRAJ ZALEŻY JEDYNIE OD SIEBIE, NIE JEST IDEALNYM MIEJSCEM. CZY GLORIA ZNAJDZIE W SWOJEJ OJCZYŹNIE BEZPIECZEŃSTWO? KIM OKAŻE SIĘ TAJEMNICZY TROJLO? KIM SĄ SPRAWIEDLIWI? JAKIE WIDMO PRZYSZŁOŚCI PRZYSZYKOWAŁA DLA NAS AUTORKA?

  Na początku miałam pewne obawy co do tej pozycji. Czułam, że może nie przypaść mi do gustu. Na moje szczęście, lektura zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Jej poznawanie, pomimo wszelkim obawom, stało się dobrym pomysłem. Tytułowa Gloria, jest dziewczyną dobrze zorganizowaną, przypominającą mi nieco Katniss z Igrzysk śmierci. Dziewczynie nie sposób jest nie dopingować oraz nie lubić. Autorka doskonale wpasowała w akcję szereg wydarzeń z życia współczesnego, oddając tym samym niepowtarzalny klimat. Akcja ulokowana jest w czasach grozy, zapomnienia i przede wszystkim niepewności. Nie jest jasne czy jutro nie zostanie się pozbawionym życia lub domu. Niby książka ma w sobie jedynie utopię, lecz pomimo tego czyta się ją bez zbędnej zwłoki.

  Autorka ma dobrze dopasowany styl i język. Jej pomysł na fabułę jest świetny, zaś wydarzenia odgrywające się obok Glorii, doszczętnie mieszają w myślach czytelnika. W książce ciągle coś się dzieje. Wydarzenia gonią wydarzenia, a bohaterzy w całej osobie w nich uczestniczą.

  O ile widmo niedalekiej przyszłości mnie do siebie przekonuje, o tyle kosmici są zbędni. W tej pozycji jedynie oni do mnie nie przemawiają. Gdyby zostali wmieszani w akcję jacyś rdzenni ludzie, którzy żyli w ukryciu w jakiś podziemiach, to myślę, że bardziej mnie by to krzepiło. Kosmici w tej pozycji nie odgrywali dla mnie znaczącej scenerii.

  Negatywem dla mnie był również początek. Niestety ale wynudziłam się przez pierwsze rozdziały. Później oczywiście jest dożo lepiej. Widać, że autorka rozkręciła się, gdy zaczęła wsiąkać w akcję. Jak dla mnie, sfera miłosna Glorii,również jest chaotyczna. Dziewczyna nie potrafi zdecydować się, co do jednego chłopaka. Ujawnienie kilku chłopców w jej życiu, był dla mnie niemałym mętlikiem.

  Podsumowując, książkę mogę polecić z czystym sumieniem lecz nadmieniam, że nie każdemu przypadnie do gustu. Ja oceniam ją jako pozycję bardzo dobrą, nieco inną. Przekonują mnie do siebie bohaterzy jak i mnogość akcji. Jeżeli jednak nie czujecie się dobrze w takiej tematyce, możecie się rozczarować. Mnie pozycja zaczęła ciekawić dopiero od 150 strony co jak na mnie, jest dziwne... Dałam jej jednak szansę, i nie żałuję tego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Gloria wakacje i ja 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gloria wakacje i ja

  Dominika jest zbuntowaną nastolatką. Nie chce jechać na rodzinne wakacje z mamą, jej nowym partnerem i młodszym rodzeństwem. Decyduje się spędzić wakacje z tatą, który po powrocie z zagranicy zamieszkał pod miastem koło ośrodka turystycznego ze stadniną koni. Tata ciągle wyjeżdża służbowo, więc...
Gloria victis 5/5 Nasza cena:
7,56 zł 9,98 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gloria victis

Opracowanie -Biografia Elizy Orzeszkowej -Kalendarium życia i twórczości -Okoliczności powstania i druku utworu -Tytuł i temat utworu -Czas i miejsce akcji -Bohaterowie utworu -Plan wydarzeń -Streszczenie -Charakterystyka głównych bohaterów +Maryś Tarłowski +Jagmin +Romuald Traugutt -Problematyka...
eBook Szary mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,47 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Szary mobi epub

III nagroda w IV edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Szamil ma czeczeńskie korzenie i wychowuje się w rodzinie zastępczej. Prowokowany przez szkolnych kolegów nauczył się reagować agresją i siłą na zaczepki. Rodzice...
Tomek na czarnym lądzie. Przygody Tomka Wilmowskiego 5/5 Nasza cena:
14,32 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tomek na czarnym lądzie. Przygody Tomka Wilmowskiego

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona...
Tajemnicza wyprawa tomka 0/5 Nasza cena:
14,32 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnicza wyprawa tomka

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona...
Tomek w Gran Chaco. Przygody Tomka Wilmowskiego 0/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tomek w Gran Chaco. Przygody Tomka Wilmowskiego

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona...
Tomek na tropach yeti. Przygody Tomka Wilmowskiego 0/5 Nasza cena:
14,32 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tomek na tropach yeti. Przygody Tomka Wilmowskiego

Wypoczynek kojarzy się nam z koniecznością wzięcia urlopu i wyjazdem na kilka dni z miasta, gdzieś daleko. Tymczasem Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik, który sam o sobie mówi, że jest "uzależniony od miejsc niepopularnych i wyzwań", odkrywa przed nami, że... można wypocząć w środku...
Tomek wśród łowców głów. Przygody Tomka Wilmowskiego 0/5 Nasza cena:
15,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tomek wśród łowców głów. Przygody Tomka Wilmowskiego

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona...
Tomek w tarapatach. Przygody Tomka Wilmowskiego 0/5 Nasza cena:
12,72 zł 15,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tomek w tarapatach. Przygody Tomka Wilmowskiego

"Tomek w tarapatach" jest pierwszą opowieścią Alfreda Szklarskiego o nastolatku podróżującym po świecie, goniącym za przygodą, uczestniczącym w niezwykłych wydarzeniach, poznającym ciekawych ludzi. Postać tytułowa tej książki stała się pierwowzorem Tomka Wilmowskiego, głównego bohatera późniejszych...
Tomek w grobowcach faraonów. Przygody Tomka Wilmowskiego 0/5 Nasza cena:
11,36 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tomek w grobowcach faraonów. Przygody Tomka Wilmowskiego

Tomek w grobowcach faraonów to dziewiąty i ostatni tom cyklu książek Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego i jego przyjaciół, po raz pierwszy wydany w 1994 roku, a później kilkukrotnie wznawiany. Został ukończony i wydany po śmierci autora. Współautorem powieści jest ks. Adam Zelga....
Tomek w krainie kangurów. Przygody Tomka Wilmowskiego 0/5 Nasza cena:
11,36 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tomek w krainie kangurów. Przygody Tomka Wilmowskiego

Akcja "Tomka w krainie kangurów" zaczyna się w 1902 roku, kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski, syn rewolucjonisty, uczeń warszawskiego gimnazjum, opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi. Opiekunowie bojąc się o niego, korzystają z nadarzającej się okazji i wysyłają Tomka do...
Trzy razy ty 3/5 Nasza cena:
31,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy razy ty

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Trzy metry nad niebem". W "Trzech metrach nad niebem" Babi złamała mu serce. W "Tylko ciebie chcę" Gin nauczyła go kochać na nowo. W "Trzy razy ty" Step staje na rozstaju dróg... Jak skończy się historia Babi, Stepa i Gin? Co stało się z tym skłóconym z całym...
Wybrane bestsellery
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
35,46 zł 39,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket) 0/5 Nasza cena:
9,96 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket)

Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego. Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice...
Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
34,11 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 2, obejmujący dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są...
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki 0/5 Nasza cena:
16,27 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę...
Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,38 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych""! Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same. Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co...
Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy: Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć. Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki...
Pacjenci 4/5 Nasza cena:
37,33 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjenci

Sztuczna nerka, nowe serce. O początkach transplantologii Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów. Tym razem Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny – transplantologii. Opisując historie...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
42,21 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
34,11 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 1, obejmujący Młodą Polskę, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone...
Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
37,01 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 „Spotkania z fizyką” dla klasy 8 szkoły podstawowej to podręcznik przyjazny w nauce, przedstawiający zagadnienia fizyki w zrozumiały sposób. Ułatwia zrozumienie zjawisk fizycznych i rozbudza ciekawość świata mi.n. dzięki czytelnie przekazywanym treściom, przykładom z życia...
Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1 0/5 Nasza cena:
30,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1

Wszystko zależy od wygranej. Agencja upadnie, jeśli Dekker Kincade zawiedzie. A rodzinna firma to jedyne, co ojciec może przekazać dziewczynie i jej trzem siostrom. Co prawda one wciąż się ze sobą kłócą, ale też bardzo się kochają i są gotowe wiele dla siebie poświęcić. Zwłaszcza że z ojcem wcale...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula