Gdzie w Polsce na weekend

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
362
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
Książka, op. miękka
za 39,59 zł
Nasza cena: 32,73 zł 49,99 zł Taniej o: 35%

"Cudze chwalicie, swego nie znacie". Ta fraza z wiersza Stanisława Jachowicza zbyt często jest zgodna z prawdą.

Podróżujemy po całym świecie, odwiedzamy jego najdalsze zakamarki, podczas gdy nie znamy swojego kraju. Katarzyna Węgrzyn w książce "Gdzie w Polsce na weekend" dzieli się swoją fascynacją Polską i zachęca do poznawania jej pięknych i interesujących zakątków.

Katarzyna Węgrzyn od lat kładła podwaliny pod napisanie swojej książki. Robiła liczne notatki o najciekawszych i najpiękniejszych miejscach w Polsce. Wyszukiwała zabytki architektury, cuda natury, miejscowości o wielowiekowej tradycji czy niepowtarzalnej atmosferze. Pozycja "Gdzie w Polsce na weekend" posiada podtytuł "Przewodnik po niezwykłych i nieznanych miejscach w każdym z 16 województw". Autorka zawarła w niej bowiem atrakcje i pomysły na spędzanie czasu w każdym województwie. Książka wzbogacona jest o zdjęcia oraz mapy ułatwiające zwiedzanie.

Wśród polecanych atrakcji turystycznych znajdują się zamki, parki rozrywki, aglomeracje, ale także małe miasteczka, klimatyczne jaskinie czy tajemnicze lochy. Książka jest niezwykle praktyczna, ponieważ informuje o tym, które obiekty noclegowe są dostępne dla gości przyjeżdżających ze zwierzętami, czy wskazuje trasy przejezdne dla osób podróżujących z dziećmi w wózku. Takie wskazówki pozwalają opracować plan podróży zgodnie z oczekiwaniami, co oszczędza przykrych niespodzianek.

Propozycja Katarzyny Węgrzyn ułatwi zaplanowanie wspaniałego weekendu, podczas którego będzie można poznać niezwykle atrakcyjne miejsca w Polsce.


O autorce

Katarzyna Węgrzyn jest pasjonatką podróży. Swoją wiedzę o atrakcjach Polski przekazuje na blogu "Gdzie w Polsce na weekend" oraz na Instagramie. Jest również autorką ebooka "52 pomysły na weekend".

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawno nie podróżowałam to i dawno stron w tego typu książce nie kartkowałam. A przecież tyle można się nowych rzeczy dowiedzieć, tyle nowych miejsc na listę do odwiedzenia wpisać. Świetna pozycja dla lubiących zwiedzać nasz kraj. Są w niej miejsca i znane i mniej znane. O kilku w ogóle nie słyszałam (np. Muzeum Emigracji w Gdyni czy Podziemia Kredowe w Chełmie), wiele miałam przyjemność poznać. Popularne turystycznie i takie, których w przewodnikach nie znajdziemy.

  Autorka od lat prowadzi bloga i Instagram @gdziewpolscenaweekend więc myślę, że Polskę zna jak mało kto. Przewodnik ma bardzo czytelną formę, informacje są przejrzyście ułożone. Atrakcje podzielono z jednej strony wg województw, tak aby przy planowaniu trasy zobaczyć więcej niż jedno miejsce, z drugiej wg "rodzaju" np. zamki, kopalnie, plaże. Informacji o danym miejscu jest tyle co trzeba, wystarczająco aby miejsce przybliżyć, zaciekawić ale nie na tyle, żeby zanudzić treścią. Jest po prostu nieprzegadana a zawsze byłam zdania, że tego typu książki są od zainteresowania tematem, nie od kopiowania podręczników z historii. Mamy tu jednak nie tylko miejsca typowo historyczne, ale i służące rodzinnym rozrywkom czy dla lubiących typowe pomniki przyrody. W książce jest bardzo różnorodnie, znajdziemy i klimatyczne miasteczka, kopalnie, jaskinie, twierdze ale też  plaże czy parki rozrywki i in. Bardzo dobra pozycja, my będziemy jeszcze wiele razy z niej korzystali. Ubolewam, jedynie że Wielkopolska okazała się tak mało atrakcyjna, że reprezentuje ją jedynie Zamek w Gołuchowie. Szkoda...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Katarzyna Węgrzyn "Gdzie w Polsce na weekend" Przewodnik po niezwykłych i nieznanych miejscach w każdym z 16 województw,

  Lubicie podróże? Gdzie najchętniej wypoczywacie? Macie w Polsce swoje ulubione miejsca, do których wracacie? Jaką miejscówkę w swoim województwie polecilibyście z zamkniętymi oczami?

  To książka, ratująca życie szczególnie tym, którym trudniej jest odnaleźć się w roli rodzinnego kaowca, którzy podczas podróży czy urlopu muszą pogodzić oczekiwania dorosłych z potrzebami dzieci. To również książka dla wszystkich, którzy nagle znalazłszy się w jakimś nowym otoczeniu, mieliby ochotę zobaczyć miejsca i obiekty mniej znane, nieoczywiste, a mają na to kilka godzin, dzień lub dwa. To oczywiście również znakomite uzupełnienie każdego przewodnika.

  Odkąd sięgam pamięcią, lubiłam przeglądać przewodniki i mapy. Od lat pełnię także samozwańczą rolę domowego kaowca (kiedy byłam mała, był nim mój tata), to ja zajmuję się organizacją trasy, programem zwiedzania, który z resztą muszę często okrajać, dopasowując go do potrzeb, a szczególnie chęci reszty rodziny. Również mi wystarczy powiedzieć jedno słowo, a będę gotowa spakować się i jechać przed siebie, żeby poznać nowe miejsca, pooglądać zabytki, przejść się, obserwując przyrodę, wreszcie zwyczajnie usiąść i pogapić się na ludzi i świat.

  Od małego rodzice zabierali mnie ze sobą na rajdy w góry. Jeździłyśmy z nimi na zmianę z siostrą, żeby nie mieli na głowie dwójki małych dzieci. Potem były organizowane przez tatę, połączone ze zwiedzaniem, autokarowe pielgrzymki po Polsce, a w liceum i na początku studiów wsiadałam w autobus, który wiózł mnie na wakacje do znajomych we Francji. I tak do niedawna, dopóki wszyscy nie zostali uziemieni, jeździłam gdzieś, kiedy tylko istniała taka możliwość.

  Katarzyna Węgrzyn, autorka bloga Gdziewpolscenaweekend proponuje w przewodniku sto miejsc, podzielonych dość nietypowo, ponieważ głównym wyznacznikiem nie są poszczególne regiony Polski, a tak zwane "atrakcje", które na nas czekają.

  I tak możemy pojechać z autorką w góry, odwiedzić parki narodowe, interesujące zamki bądź ich ruiny, kopalnie, miejsca szczególnie interesujące dzieci czyli parki rozrywki, klimatyczne miasteczka, miejsca niezwykłe, nietypowe muzea, militaria, plaże, twierdze, w końcu również jaskinie. Poszczególne województwa są tutaj bardziej lub mniej reprezentowane. Przy każdym z miejsc jest również odnośnik mówiący o tym, czy warto wybrać się tam na jednodniową wycieczkę, weekend czy może na cały urlop.

  Z mojego Podlasia w propozycjach są: Supraśl, niewielkie miasteczko leżące kilkanaście kilometrów od Białegostoku oraz Biebrzański Park Narodowy. Ja dorzuciłabym jeszcze Tykocin, Białowieżę, oczywiście z Białowieskim Parkiem Narodowym, szlak tatarski z Bohonikami i Kryszynianami, jeziora augustowskie. I pewnie jeszcze wiele innych miejsc.

  Natomiast z tych, które proponuje Katarzyna Węgrzyn, wybrałabym się do Zamku Czocha (kiedyś tylko przejeżdżałam obok), do Kłodzka, w którym Tomasz Duszyński umieścił akcję swoich dwóch części kryminału retro Glatz, na Dolny Śląsk w okolice Rudaw Janowickich zobaczyć kolorowe jeziorka, do Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju oraz do którejś z zaproponowanych jaskiń. I... do wielu innych, bo jest ich tylko i aż sto.

  Całość przewodnika uzupełniają liczne zdjęcia, informacje o możliwości wprowadzenia wózka lub czworonoga, inne atrakcje dostępne w okolicy, o ile będziemy mieli więcej czasu. Są również orientacyjne ceny biletów i oczywiście adresy stron internetowych. Nic tylko pakować się i ruszać w drogę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Polska według mnie jest przepięknym krajem, mamy zarówno morze, jak i góry, a do tego rzeki, jeziora, lasy, pola, łąki, groty, zabytki, plaże… nic tylko zwiedzać! Ile byśmy nie podróżowali po naszej ojczyźnie, to i tak zawsze odkryjemy coś ciekawego, coś, o czym do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Piękne jest to, że mamy cztery pory roku, każda inna, ale każda równie piękna. Cieszę się, że mam okazję żyć na Kaszubach, w niewielkiej odległości od morza, nie zamieniłabym tego miejsca na żadne inne.

  Książka „Gdzie w Polsce na weekend”, jak sama nazwa wskazuje, pokazuje nam miejsca, w które warto wyruszyć. Rozdziały podzielone zostały na góry, parki narodowe, zamki, ruiny zamków, kopalnie, parki rozrywki, klimatyczne miasteczka, niezwykłe miejsca, nietypowe muzea, militaria, plaże, twierdze oraz jaskinie. Jak sami widzicie, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Podoba mi się, że pozycja ta jest bardzo intuicyjna. Przy każdej atrakcji możemy znaleźć wskazówki dojazdu lub dojścia do danej atrakcji, odległość od większych miast, formy zwiedzania, rodzaj, cechy (np. czy jest możliwość zwiedzania z dziećmi), ilość potrzebnego czasu oraz koszty, a także niezbędne informacje na jej temat. Całość wzbogacona jest o fotografie przedstawiające prezentowane miejsca. Forma jest krótka i zwięzła, a propozycji jest aż sto, więc w książce na pewno zostało zawarte miejsce w Waszej bliskiej okolicy, u mnie jest to między innymi plaża w Dębkach oraz Słowiński Park Narodowy.

  Zabrakło mi wielu pięknych miejsc, ale mam świadomość, że książka ma ograniczoną objętość, a Polska nie składa się wyłącznie z Pomorza, ale zdecydowanie warta zwiedzenia jest Kalwaria Wejherowska, mój ukochany Słupsk albo zamek w Bytowie lub w Łapalicach, choć ten ostatni jest terenem prywatnym, zapewne dlatego nie został wymieniony. W każdym razie mam nadzieję, że powstanie druga część, ponieważ polskich atrakcji jest zdecydowanie więcej niż sto.

  W moim życiu brakuje spontaniczności, chciałabym wylosować stronę, wsiąść w samochód i wyruszyć w miejsce przeze mnie wylosowane. Ach… ależ bym szalała z aparatem. Niestety nie jest to takie proste, a życie to nie bajka, ale wszystkim zdarza się przecież jakiś weekendowy wypad, więc „Gdzie w Polsce na weekend” na pewno pomoże w wyborze.

  Na koniec dodam sławny cytat z wiersza „Wieś” Stanisława Jachowicza: „Cudze chwalicie, swego nie znacie!”. Coś w tym jest, prawda?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubię, kiedy zapoznając, się z przewodnikiem podróżniczym po nieznanych mi do tej pory miejscach mogę zaczerpnąć wiedzy o nich, powrócić ponownie do nich.

  Wiele z zaprezentowanych w tym oto przewodniku pt. ''Gdzie w Polsce na weekend'' autorstwa Pani Katarzyny Węgrzyn znam osobiście, gdyż byłam w nich.

  Ciekawostką dla mnie w tym przewodniku pomysłowość, która okazała się mocnym walorem autorki, w którym chce pokazać, że są takie miejsca w Polsce, które warto odkrywać i smakować naszej polskości na nowo. To miło z jej strony, że ma taką pasję, o której chce opowiedzieć i chętnie podzielić się swoją wiedzą z Czytelnikami, którzy nie mieli okazji opisywanych przez nią miejsc poznać.

  Spodobało mi się w tym oto przewodniku, że są rekomendowana forma zwiedzania, informacje dotyczące czasu potrzebnego na zwiedzanie atrakcji lub pobyt w niej, informacje dotyczące kosztów zwiedzania, odległości od większych miast, wskazówki dojazdu lub dojścia do danej atrakcji zamieszczone w słowie dodanym od redakcji.

  Bardzo podobają się mi zaprezentowane w przewodniku zdjęcia, które stanowią całość, którą można zobaczyć w realiach i przekonać się, że warto, zwiedzić jest, to przedstawione miejsce.

  Zwróciłam na kilka miejsc szczególną uwagę. Przykład. Muzeum Życia w PRL, Kazimierz Dolny, Zamek w Czorsztynie, Zamek w Gniewie, Ojcowski Park Narodowy, Beskid Sądecki, Muzeum Zabawek, Muzeum Mydła i Historii Brudu.

  Należy jeszcze podkreślić, że zamieszczone w tym przewodniku informacje można je poprawić, jeśli są jakieś już podane w nim nieaktualne i to również może się spodobać Czytelnikowi.

  Jedynymi dwoma minusami, które dostrzegłam w tym oto przewodniku to, że całościowy zamieszczony tekst wraz z jego odczytem stron w nim jest dla mnie zbyt małoczytelny.

  Każdy z zapoznających się z tym przewodnikiem Czytelników wraz z rodziną znajdzie coś dla siebie, aby móc nie tylko pozwiedzać, ale i zaczerpnąć nowych sił w pięknych nieznanych do tej pory miejscach znajdujących się w 16 województwach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  No właśnie Gdzie w Polsce na weekend ?

  W dzisiejszych czaszach nie jest to takie jasne i klarowne jakby mogło się wydawać.

  Nastał czas pandemii, gdzie możemy się wybrać lub co zaplanować ?

  Pomocna może wydawać się mapa czy też internet, ale stara dobra książka też jest w sumie dobrym wyjściem.

  Myślę, że za jej pomocą możemy znaleźć wiele odpowiednich miejsc, które spodobają nam się na miejski czy też odpoczynek poza granicami miast.

  Gdzie w Polsce na weekend to książka, która z pewnością pomoże nam dokonać wyboru, jak i gdzie możemy odpocząć.

  Należy jednak pamiętać, że w czasach, jakich żyjemy musimy, przestrzegać norm sanitarnych, co nie znaczy, że nie możemy odpocząć na łonie natury czy też w jakimś odosobnieniu.

  Książka jak najbardziej godna polecenia nie tylko w ramach planowania podróży, ale być może też w celu zaznajomienia się z krajobrazami polski

  Nasz kraj jest naprawdę piękny i malowniczy warto czasem przysiąść i zastanowić się, czy lepiej na weekend wyjechać w ciepłe kraję, czy lepiej zwiedzić miejsca, o których nie mieliśmy pojęcia w Polsce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Gdzie w Polsce na weekend
 • Autor: Katarzyna Węgrzyn
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 362
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324062409
 • Język: polski
 • Podtytuł: Przewodnik po niezwykłach i nieznanych miejscach w każdym z 16 województw
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324062409
 • EAN: 9788324062409
 • Wymiary: 140x205
Najczęściej kupowane razem
 • -39%
  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,53 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • Outlet
  -40%
  Szlaki polskich gór

  Szlaki polskich gór Outlet

  Który szczyt jest najwyższy? Jakie góry udawały Narnię? Kim był Liczyrzepa? Gdzie można zobaczyć największą koronkę? W których górach krokusy są najpiękniejsze? Dzięki Szlakom polskich gór zdobędziesz najpiękniejsze górskie szczyty! Książka adresowana jest do młodych wędrowców i zawiera opisy...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 10,19 zł 16,99 zł
  w magazynie
 • -30%
  Gdzie w Polsce do miasta

  Gdzie w Polsce do miasta

  Znane miasta, jakich nie znacie Przez lata podróżując po Polsce, odwiedzałam nie tylko kopalnie, góry, zamki czy parki narodowe, ale i nasze największe miasta. Zawsze fascynowała mnie ich historia, nierzadko obejmująca przecież setki lat bardzo skomplikowanych dziejów. Mam wrażenie, że niewiele...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 41,74 zł 59,99 zł
  w magazynie
 • -37%
  Słowiańska wiedźma. Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków

  Słowiańska wiedźma. Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków

  „Magia wraca do nas wraz ze starymi wierzeniami – a może nigdy nas nie opuściła…” Żyje tu i teraz. Rozumie przyrodę i czerpie z jej dóbr – w szufladzie trzyma korzeń jarzębiny, a wieczorami okadza dom jałowcem. Na jej szyi widnieje amulet, z ust wypływają słowa zaklęć. Szykuje się do obchodów...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,29 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Okrutny książę. Tom 1

  Okrutny książę. Tom 1

  Krwawa zbrodnia na zawsze odmienia los trzech sióstr. Zostają porwane do świata elfów, bajecznego Elysium. Upływa dziesięć lat; Jude pragnie za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w krainie elfów – lecz dumni elfowie gardzą śmiertelniczką, a wzgardliwszy od innych jest książę Cardan, najmłodszy i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,63 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Polska na weekend. Przewodnik + mapa drogowa

  Polska na weekend. Przewodnik + mapa drogowa

  To będzie udany weekend. Zacznijmy od tego, na co masz ochotę? Wycieczka z dziećmi czy weekend we dwoje? Chcesz zobaczyć coś ciekawego czy odpocząć wśród zieleni? A może imprezowe szaleństwo lub tour po zabytkach? Możesz też skosztować wszystkiego po trochu. Dołączamy aktualną i szczegółową mapę w...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 38,35 zł 64,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -45%
  Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

  Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

  Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,05 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -36%
  Terapeutka

  Terapeutka

  Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,45 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Będziesz tego żałować

  Będziesz tego żałować

  Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”! Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką. Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,74 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

  Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

  Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,87 zł 44,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Gdzie w Polsce do miasta 5/5 Nasza cena:
41,74 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie w Polsce do miasta

Znane miasta, jakich nie znacie Przez lata podróżując po Polsce, odwiedzałam nie tylko kopalnie, góry, zamki czy parki narodowe, ale i nasze największe miasta. Zawsze fascynowała mnie ich historia, nierzadko obejmująca przecież setki lat bardzo skomplikowanych dziejów. Mam wrażenie, że niewiele...
Polska na weekend. Przewodnik + mapa drogowa 0/5 Nasza cena:
38,35 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polska na weekend. Przewodnik + mapa drogowa

To będzie udany weekend. Zacznijmy od tego, na co masz ochotę? Wycieczka z dziećmi czy weekend we dwoje? Chcesz zobaczyć coś ciekawego czy odpocząć wśród zieleni? A może imprezowe szaleństwo lub tour po zabytkach? Możesz też skosztować wszystkiego po trochu. Dołączamy aktualną i szczegółową mapę w...
Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend. MountainBook 5/5 Nasza cena:
43,31 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend. MountainBook

Góry zajmują zaledwie 3,3% ogólnej powierzchni Polski, ale to tutaj przyjeżdża najwięcej turystów. Sezon w górach trwa bowiem cały rok! Zdobywanie szczytów bywa mozolne i wyczerpujące, jednak każdy trud wynagrodzą niesamowite widoki oraz smak kwaśnicy czy naleśników zjedzonych w schronisku na...
Na weekend z Polski. Najpiękniejsze ferraty 0/5 Nasza cena:
56,58 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na weekend z Polski. Najpiękniejsze ferraty

Via ferraty z roku na rok podbijają serca miłośników górskich wędrówek i łatwych wspinaczek. Jako forma turystyki górskiej porywają niemal każdego, kto lubi outdoorowe aktywności, góry, wyzwania i nowe miejsca. Na via ferraty chodzi się samemu, ze znajomymi lub z rodziną. Wycieczki można planować...
Polska na weekend 0/5 Nasza cena:
50,92 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polska na weekend

TO BĘDZIE UDANY WEEKEND. Wycieczka z dziećmi czy weekend we dwoje? Chcesz zobaczyć coś ciekawego czy odpocząć wśród zieleni? Możesz też skosztować wszystkiego po trochu. Dołączamy rozkładaną samochodową mapę Polski w idealnej drogowej skali. Zadbaliśmy o jej czytelność, zachowując wyłącznie...
Dookoła świata. Gdzie pojechać i kiedy. Gotowy plan podróży na każdy miesiąc roku 0/5 Nasza cena:
61,28 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dookoła świata. Gdzie pojechać i kiedy. Gotowy plan podróży na każdy miesiąc roku

Idealne wakacje, świetna pogoda, brak tłumów, niezwykłe wydarzenia i atrakcje, a wszystko w dobrej cenie. Te marzenia pomożemy zrealizować! W tym albumie podpowiadamy, gdzie i kiedy pojechać. 360 wyjątkowych celów podróży ułożono miesiącami, abyś bez trudu mógł wybrać doskonałe miejsce na wyprawę o...
Przewodnik na weekend - Warszawa 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik na weekend - Warszawa

To będzie udany weekend! Starannie zaplanowane trasy weekendowe. Aktywny, niebanalny wypoczynek, niespodzianki dla dzieci, nowe miejsca oraz dobrze znane atrakcje. - stolica znana i nieznana, gwarna i cicha, zapatrzona w siebie i kameralna - Puszcza Kampinoska, senne podwarszawskie miasta i...
Czy wiesz...gdzie to jest? Niezwykłe miejsca na ziemi 0/5 Nasza cena:
11,24 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czy wiesz...gdzie to jest? Niezwykłe miejsca na ziemi

Książka prezentuje 22 miejsca na świecie, które zachwyciły ludzi swoją niezwykłością. W Europie przybliża m.in. Partenon, Canale Grande, Stonehenge, Bazylikę św. Piotra, w Azji - Mount Everest, Bajkał, Tadż Mahal, w Afryce - piramidy, Kanał Sueski i Saharę, w Ameryce Północnej - Wielki Kanion,...
Nieznane Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc 0/5 Nasza cena:
46,12 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieznane Toskania i Romania. Gdzie Dante mówi dobranoc

Jak wygląda najmniejszy „wulkan” Włoch? Które włoskie miasto słynie z gościnności, a w jakim ożywają obrazy? Gdzie rosną najlepsze kasztany? Kto rozsławił Barbianę? W której dolinie ukrył się wodospad z Boskiej Komedii? Z myślą o tych, którzy lubią porzucić wydeptany szlak i zajrzeć do miejsc,...
Gdzie raki zimują Tom 1 Spotkania w Azji 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie raki zimują Tom 1 Spotkania w Azji

Książka, którą trzymasz w ręku, jest zapisem moich doświadczeń, refleksji, spostrzeżeń, przygód i najcenniejszych lekcji, jakie otrzymałem w podróży na przestrzeni ostatnich siedmiu lat. Są to historie o niezwykłych ludziach. Każda z nich opowiada o jednym bohaterze oraz kraju, w którym go...
Gdzie narozrabiał kruk. Wyspiarski świat Sachalina i Kurylów 5/5 Nasza cena:
27,84 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie narozrabiał kruk. Wyspiarski świat Sachalina i Kurylów

Sachalin i Wyspy Kurylskie to jedne z najsłabiej udokumentowanych zakątków świata. Książka ta więc jest unikatowa na polskim rynku reportaży podróżniczych. W czasach kiedy świat się skurczył, kiedy wszędzie można dotrzeć w zaledwie 48 godzin, kiedy nawet najdalsze zakątki ziemi to miejsca już...
Tam, gdzie rodziła się Polska 0/5 Nasza cena:
42,21 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie rodziła się Polska

Książka „Tam, gdzie rodziła się Polska” jest drugą publikacją autora po książce „Polsko ty moja” usiłującą oddać urodę i bogactwo pomników historycznych ojczystego kraju. W swych podróżach kulturowych autor ograniczył się do Polski Centralnej w dorzeczach Wisły, Noteci, Warty i Pilicy, gdzie...
Wybrane bestsellery
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
35,85 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
Katharsis 5/5 Nasza cena:
30,44 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Katharsis

Najlepsza książka mistrza powieści sensacyjnych z Wielką Historią w tle! Przez ponad sześćdziesiąt lat (1927-90) toczy się ta polsko-grecka saga łącząca pokolenia i wiodąca nas przez zdumiewający labirynt losów czwórki bohaterów. Od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do...
Mózg odporny na stres 5/5 Nasza cena:
29,04 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mózg odporny na stres

Naucz się kontrolować własne reakcje na stres, tak by nie niszczył twojego życia. Nie da się uniknąć rzeczy, które nas stresują, można jednak kontrolować własne reakcje na stres, tak aby nie zdominował on naszego życia. Z tej przełomowej książki, opartej na najnowszych badaniach dotyczących...
Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
25,26 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od... właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa...
Powrót zabójców smoków. Smocza straż. Baśniobór. Nowe przygody. Tom 5 5/5 Nasza cena:
28,22 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powrót zabójców smoków. Smocza straż. Baśniobór. Nowe przygody. Tom 5

Magiczny świat chwieje się na krawędzi. Celebrant, Król Smoków, zjednoczył smoki w wielką, mściwą armię i już tylko jeden artefakt powstrzymuje go przez zaatakowaniem ludzkości z wściekłą mocą. Presja wystawia stare sojusze na próbę, więc Seth i Kendra rozpaczliwie szukają nowych sprzymierzeńców....
Królestwo Nikczemnych 5/5 Nasza cena:
28,90 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo Nikczemnych

Babka była sycylijską wiedźmą. Wnuczka, by pomścić śmierć siostry, jest gotowa na pakt z samym diabłem Bliźniaczki Vittoria i Emilia wychowały się w Palermo pod czujnym okiem babki, sycylijskiej wiedźmy. Zawsze z amuletami na szyi. Złote i srebrne cornicello mają je chronić przed złem. Siostry –...
Czas zdrajców 0/5 Nasza cena:
31,00 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas zdrajców

Spacer po linie. Rok 1935. Do polskiego konsulatu we Wrocławiu zgłasza się młoda rozwódka z ofertą sprzedaży tajnych dokumentów, które mogą wstrząsnąć nie tylko polską, ale nawet europejską polityką. Cena, jakiej za nie żąda, jest jednak zdecydowanie wygórowana. Kapitan Jan Henryk Żychoń, do...
Ostatni śnieg 5/5 Nasza cena:
27,44 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni śnieg

Nowa powieść Rafała Paczesia, najsłynniejszego polskiego stand-upera! Robert „Pająk” Pajączkowski ma 21 lat, mieszka w Łodzi i próbuje pogodzić zaoczne studia z groszową pracą w pizzerii. Jego matka nie żyje, ojciec przebywa w zakładzie psychiatrycznym, a dziewczyna właśnie rzuciła go dla chłopaka...
Morska pogoń. Drużyna. Tom 9 0/5 Nasza cena:
25,62 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morska pogoń. Drużyna. Tom 9

Po latach grabieży i napaści Skandianie, na mocy zawartych traktatów, pełnią funkcję strażników Morza Białych Sztormów. Pilnują bezpiecznej żeglugi handlowych jednostek i walczą z piratami w każdej, najmniejszej nawet zatoczce. Ale nie wszystkim się to podoba. Kiedy wrogowie napadają na Hallasholm,...
Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi 5/5 Nasza cena:
37,18 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi

Wojna na Ukrainie, sponsorowanie polityki ekstremistycznej w Europie, wpływanie na wybory w USA w 2016 roku. W ostatnich latach Rosja Władimira Putina prowadzi skoordynowaną kampanię na rzecz rozszerzenia swoich wpływów i osłabienia zachodnich instytucji. Jak i dlaczego do tego wszystkiego doszło i...
T-Racers Turbo Wheel Seria 3 5/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

T-Racers Turbo Wheel Seria 3

Z nową serią T-Racers Fire and Ice powracają emocje wyścigów samochodowych! W kolekcji czeka 8 nowych kierowców, nowe części aut z wyjątkowymi mocami i... ponad 500 nowych kombinacji! Wszystkie elementy można wymieniać z innymi T-Racersami: przód auta, tył, koła, kierowców. Czy uda Ci się znaleźć...
Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny 5/5 Nasza cena:
32,32 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny

Nowe, zaktualizowane wydanie! „Najważniejsza jest relacja z dzieckiem” – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula