Gdybyś tylko wiedziała

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
380
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,90 zł
Nasza cena: 29,13 zł 39,90 zł Taniej o: 27%

Tajemnica sprzed lat, która niszczy rodzinę. Czy prawda zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem?

Wzruszająca opowieść o rodzinie i sile wybaczenia. Niezwykle emocjonująca, ze wstrząsającym zwrotem akcji. Idealna dla wielbicielek Jojo Moyes i Jodi Picoult.

Rodzina Audrey się rozpadła. Jej dwie dorosłe córki, Jess i Lily, są ze sobą skłócone, a nastoletnie wnuczki nawet się nie znają. Sekret sprzed trzydziestu lat – to jedyne, co nadal ich łączy.

Kiedy napięcie sięga zenitu, decyzja, którą przed laty podjęła jedna z sióstr, teraz może wyjść na jaw. Czy pomimo skrywanej tajemnicy i trwającej wiele lat niezgody pojednanie jest możliwe? I za jaką cenę?

"Melancholijna, urocza, doskonała w pokazywaniu sekretów, jakie chowamy przed bliskimi, nawet tymi, których kochamy. Uwielbiam tę książkę, choć nieraz doprowadzała mnie do łez"

- Jojo Moyes

"Niezwykle wzruszająca. Nie mogłam się oderwać"

- Ruth Hogan

Recenzje (12)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przepiękna książka. Jestem bardzo wrażliwa i wylałam wiele łez w trakcie czytania. Fakt pojawienia się wątku nowotworu był przejmujący. Powód kłótni i wzajemnej nienawiści dwóch sióstr- Jess i Lily, był bardzo zaskakujący i naprawdę nie spodziewałam się takiego przebiegu wydarzeń. Samo zakończenie było najbardziej wzruszającym fragmentem i pozostawiało pewien niedosyt, pragnienie dalszego ciągu, które nie zostało spełnione...

  Podobało mi się to, że mimo wielu pobocznych wątków, ten główny nie był w żaden sposób zakłócony. Książka pisana bardzo prostym językiem, co sprawiło, że przeczytałam ją w jeden wieczór i uznałam za bardzo ciekawą. Lubię wciągające książki, szczególnie obyczajówki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chorująca na nowotwór Audrey ma dwie dorosłe córki – Lily i Jess, które nie rozmawiają z sobą od lat. Nawet ich nastoletnie córki – Phoebe i Mia się nie znają. Rodzinę zniszczył sekret sprzed lat, który teraz może wyjść na jaw. Czy marzenie Audrey spełni się i siostry dojdą do porozumienia? Jaki sekret skrywa każda z kobiet?

  „Historia ludzkiego życia to nie liniowa fabuła od narodzin do śmierci. Po drodze zdarzają się niezliczone początki i zakończenia, niezliczone szanse na coś nowego. Życie oferowało tyle różnych początków, na ile człowiekowi starczało odwagi".

  Bardzo dobra książka! Wciągająca niczym thriller, pochłonęłam ją chyba w jeden dzień, ponieważ koniecznie musiałam wiedzieć co będzie dalej. Podczas czytania miałam kilka domysłów, ale żaden się nie sprawdził, dopiero pod koniec zorientowałam się, o co chodzi. Losy bohaterów poznajemy z kilku perspektyw- Audrey, Lily i Jess, są także rozdziały poświęcone przeszłości. Same postaci są bardzo dobrze wykreowane. Oprócz tego, że książka wciąga niemiłosiernie, to jeszcze jest bardzo mądra. Pokazuje jaki destrukcyjny wpływ na rodzinę mają brak rozmowy i różne niedomówienia. To również historia o miłości, zarówno rodzicielskiej i siostrzanej. W ogóle myślę, że osoby wrażliwe powinny wyposażyć się w zapas chusteczek, bo chwilami bywało smutno.

  „To jedna z największych krzywd, jaką ludzie wyrządzają samym sobie: kiedy pozwalają, by strach zniszczył ich ambicje”.

  Podsumowując-książka jest po prostu rewelacyjna! Z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki. Z czystym sumieniem polecam wszystkim.

  Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "To jedna z największych krzywd, jaką ludzie wyrządzają samym sobie: kiedy pozwalają, by strach zniszczył ich ambicje."

  Kolejna książka, która potrafi wzbudzić wiele emocji i tak jak napisała o niej Jojo Moyes, jest cudowna, mimo faktu wywołania łez. Książka Hannah Beckerman to przede wszystkim poruszenie istotnego problemu, jakim jest w dzisiejszych czasach brak rozmów. To właśnie ten czynnik spowodował, że powstało tyle konfliktów pomiędzy trzema kobietami, a wystarczyło tylko zamienić kilka zdań i wytłumaczyć co tak na prawdę człowieka boli. Zamknięcie w sobie, brak zainteresowania uczuciami drugiej osoby czy pomijanie prawdy, jednak może mieć olbrzymie znaczenie dla naszej przyszłości.

  "Gdybyś tylko wiedziała" to książka, która przede wszystkim opowiada o traumie i o tym, jak każdy człowiek ją przechodzi. Jess i Lily są siostrami, lecz w tych ciężkich chwilach nie znajdują w sobie oparcia, co niestety jest bardzo bolesną sprawą dla nich obu. Każda stara się coś o drugiej dowiedzieć, lecz ich złość nie pozwala im razem porozmawiać. Pomiędzy nimi, całkiem zagubiona, stoi Audrey, matka Jess i Lili, która pragnie pogodzić córki. Podjęta próba załagodzenia sytuacji, przebiegła dość boleśnie dla matki, więc czy spróbuje kolejny raz, patrząc na fakt słabego zdrowia? No cóż.. Możecie się tylko domyślać.

  "Gdybyś tylko wiedziała" jak najbardziej zasługuje na dobrą opinię, patrząc na to co w sobie porusza. Czytając książkę, byłam głęboko wzruszona i odczuwałam dość spory wewnętrzny ból , patrząc, że jestem bardzo związana z swoją rodziną i nie wyobrażam sobie nie dostać wsparcia w złych chwilach. Widząc sytuacje Jess i Lily, byłam zszokowana ich zachowaniem, tą upartością niepozwalająca odezwać się do bliskiej osoby. Znowu myśląc o sytuacji Audrey, wychodzi mi gęsia skórka, bo co masz człowieku zrobić, gdy twoje dwie ukochane osoby pałają do siebie złością?

  Mówiąc o stylu autorki jestem jak najbardziej na tak. Nie wiem co ma w sobie ta kobieta, ale przyciągała mnie do swojej książki. Nie dość, że przez lekturę przeszłam jak burza, to do dodatku nie mogłam się od niej oderwać. Podejrzewam, że na to miało wpływ ukazanie wielu perspektyw, dzięki którym dokładnie wiedzieliśmy co każdy czuje. Muszę przyznać, że to bardzo mi się podobało. Wspominając o okładce, czy czcionce, także nie mam zastrzeżeń, patrząc na to, że w końcu nie bolały mnie oczy.

  Reasumując, książkę jak najbardziej polecam przeczytać z paczką chusteczek (zwłaszcza na końcu).

  "Nie możesz zmienić zachowania innych ludzi. Możesz tylko kontrolować swoją reakcję na nie."

  Książkę odebrałam za punkty w portalu CzytamPierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdybyś tylko wiedziała’ autorstwa Hannah Beckerman często jest porównywane do twórczości Moyes, ja swój egzemplarz odebralam za punkty w CzytamPierwszy.

  Audrey umiera, zostało jej już niewiele czasu. Jej organizm pochłaniany jest przez raka, który atakuje kolejne narządy. Wykorzystuje czas, który jej pozostał w pełnym tego słowa znaczeniu. Zaczyna spełniać swoje marzenia, które zapisała jako szesnastolatka w pamiętniku. W dążeniu do celu pomagają jej wnuczki Wie, że musi się spieszyć, ale ma bardzo ważne zadanie do wykonania, musi pogodzić swoje córki. Jess i Lily nie rozmawiają ze sobą, a ich nastoletnie córki nie mają prawa kontaktu.

  Jedna próba pojednania skończyła się karczemną awanturą; w przeszłości wydarzyło się coś, co nie pozwala Jess spojrzeć na Lily, nie chce mieć z nią żadnego kontaktu. Zwłaszcza, że uważa, że to wina Lily, że ich ojciec nie żyje.

  ‘Teraz z tamtego szarego wrześniowego dnia pamiętała tylko pełne gniewu przekonanie, że Lily nie powinna tam przychodzić. Po tym, co zrobiła, straciła prawo do opłakiwania ojca nad jego grobem.’

  Za każdym razem kiedy Audrey próbuje porozmawiać z Jess na ten temat, kończy się to kłótnią.

  Co takiego wydarzyło się w przeszłości, że dwie najbliższe sobie kobiety nie spędziły w swoim towarzystwie więcej czasu niż pięć minut w ciągu dwudziestu ośmiu lat?

  Ta książka to wyciskacz łez, choroba, rozpad rodziny i liche próby jej połatania, ustępują walce o swoje marzenia i ideały. Przez większość książki wiemy, że coś się wydarzyło co spowodowało rozpad rodziny, a odkrywanie tej bolesnej prawdy odbywa się powoli.

  Całość zbudowana jest jak dobry thriller; czekamy w napięciu na rozwiązanie zagadki, a informacje, które są szczątkowo udzielane sprawiają, że możemy wyciągnąć mylne wnioski.

  Myślę, że autorka zawarła pewne przesłanie w swoim utworze, pokazuje, że niedomówienia, brak szczerej rozmowy i umiejętności komunikacji mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

  Postacie, które zbudowała są wielowymiarowe. Stworzyła piękny obraz kobiety, począwszy od Audrey, a kończąc na wnuczkach. Każda z tych kobiet jest świadoma swoich marzeń i nie boi się po nie sięgać. Ukazała także jakim błędem jest przenoszenie naszych niespełnionych marzeń na kolejne pokolenia.

  Pomimo opisu wyniszczającej choroby i śmierci, książka nie jest przygnębiająca. Gdzieś tam tli się nadzieja, na lepszy czas. Podoba mi się styl autorki, pisze przyjemnie i nie rozwleka opisów, a dialogi są realistyczne. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „nawet relacje, które uważasz za stracone, można naprawić.”

  GDYBYŚ TYLKO WIEDZIAŁA to wyjątkowa, bardzo kobieca i pełna emocji powieść o niedomówieniach i sekretach, które skłóciły rodzinę i na wiele lat zniszczyły relacje między bliskimi sobie osobami. Autorka w prosty sposób pokazuje nam jak jedno nieporozumienie, czy zatajenie prawdy może doprowadzić do wielu przykrych następstw ciągnących się latami.

  To również powieść o poświęceniu, próbie naprawienia błędów, odkupienia win i scalenia rozbitej rodziny.

  Historia Audrey, a przede wszystkim tajemnica, która poróżniła jej córki, sprawiła, że od samego początku zastanawiałam się, jakie wydarzenie mogło doprowadzić do tego, że siostry nie utrzymują ze sobą żadnego kontaktu. Pytanie to towarzyszyło mi również w ciągu wykonywania innych czynności. Przyznaję, że miałam kilka własnych pomysłów, ale żaden spośród nich się nie sprawdził ! I to właśnie ta niepewność dotycząca dalszych wydarzeń jest dla mnie największą zaletą tej historii, chociaż oczywiście nie jedyną.

  Akcja powieści prowadzona jest bardzo dynamicznie i intrygująco. Cała historia została przedstawiona z punktu widzenia trzech głównych bohaterek, dzięki czemu mamy możliwość spojrzeć na całą sytuację z punktu widzenia każdej z postaci, a trzeba przyznać, że ich kreacje są naprawdę świetne. Fabuła powieści została poprowadzona wspaniale, z głębią i wiarygodnością.

  GDYBYŚ TYLKO WIEDZIAŁA to naprawdę świetnie napisana obyczajówka, którą gorąco polecam!

  Książkę odebrałam za punkty w portalu CzytamPierwszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Hannah Beckerman
 • Wydawnictwo Burda Media
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 380
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380535022
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: If Only I Could Tell You
 • Tłumacz: Możdżyńska Aldona
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380535022
 • EAN: 9788380535022
 • Wymiary: 14.0x20.0x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Paweł Łowicki Band - Tylko czas CD 0/5 Nasza cena:
33,55 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paweł Łowicki Band - Tylko czas CD

Druga płyta zespołu Paweł Łowicki Band, w składzie: Paweł Łowicki (wokal, gitara), Robert Gliński (gitary), Jacek Dzwonowski (skrzypce), Wojtek Królikowski (piano), Marcin Kędzia (bas) oraz Mariusz Migas (perkusja)Paweł Łowicki autor tekstów, poeta, kompozytor, aranżer i wokalista o...
Dzienniki T.3 1988-1996 0/5 Nasza cena:
40,80 zł 48,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzienniki T.3 1988-1996

Wiktor Woroszylski – poeta, prozaik, tłumacz literatury rosyjskiej. Początkowo związany z socrealizmem, później – po osobistym doświadczeniu pacyfikacji Węgier w 1956 roku – coraz bardziej krytyczny wobec systemu. W latach 70. i 80. związany z opozycją demokratyczną – współpracownik KOR, redaktor...
Historyjki obrazkowe na koncentrację 0/5 Nasza cena:
26,60 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historyjki obrazkowe na koncentrację

Historyjki obrazkowe na koncentrację to materiały edukacyjne dla dzieci. Każda historyjka składa się z 4 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastikowych kieszonek. Tematyka historyjek jest różnorodna: dziecięce zabawy, obowiązki dorosłych, czynności codzienne i...
Gdzie E było? Samogłoski ustne nr 2 0/5 Nasza cena:
10,92 zł 11,62 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie E było? Samogłoski ustne nr 2

Książeczka przeznaczona jest dla małych dzieci. Stanowi część drugą serii pomagającej zapamiętać wygląd i brzmienie tym razem samogłoski E. Czytając dziecku książeczkę proponujemy, by razem z nami wskazywało palcem: literę E, rysunek oraz wyraz. W ten sposób wprowadzamy je w świat liter. W...
Plansza edukacyjna- Zegar + książeczka 0/5 Nasza cena:
9,07 zł 12,44 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Plansza edukacyjna- Zegar + książeczka

Na dwustronnej kolorowej planszy znajduje się tarcza zegarowa, do której dołączono ruchome wskazówki. W prosty sposób mocuje się je zaciskiem. Służą do praktycznych ćwiczeń posługiwania się zegarem. Dziecko może odczytać ustawioną godzinę lub ustawić wskazówki tak, by wskazywały konkretny czas....
Balzakiana 0/5 Nasza cena:
14,58 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Balzakiana

Balzakiana, nowa książka Jacka Dehnela, to zbiór czterech minipowieści, zainspirowanych pisarstwem autora Komedii ludzkiej. Tematem tych historii są ludzkie tęsknoty, żądze i resentymenty, tłem zaś burzliwie zmieniająca się Polska kilku ostatnich dekad. Czy małżeństwo nadal bywa transakcją...
Moje bohaterki. Zestaw edukacyjny dla dziewczynek 0/5 Nasza cena:
48,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje bohaterki. Zestaw edukacyjny dla dziewczynek

"Moje bohaterki" to zestaw edukacyjny, który z pewnością spodoba się dziewczynkom. Poznając pracę lekarki, fryzjerki i pani archeolog, dzieci będą mogły:rozwijać pamięć,doskonalić percepcję wzrokową,ćwiczyć logiczne myślenie,liczyć,rozwiązywać zagadki.Ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, a...
Zeszyt łobuza/ łobuziary 0/5 Nasza cena:
13,13 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zeszyt łobuza/ łobuziary

Karolina i Darek z kanału "Hej Łobuzy" stworzyli "Zeszyt Łobuza" specjalnie dla Ciebie! Niezależnie, czy jesteś dziewczyną, chłopakiem i ile masz lat, ważne żeby oderwać się od telefonu, uruchomić swoją kreatywność i zapisać wspomnienia!
Biblia ST i NT. Pamiątka Sakramentu Małżeństwa 0/5 Nasza cena:
63,00 zł 70,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biblia ST i NT. Pamiątka Sakramentu Małżeństwa

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w pięknej okolicznościowej obwolucie w prezencie na tę wyjątkową okazję. Pełny tekst Pisma Świętego w najnowszym tłumaczeniu z języków oryginalnych (tzw. Biblia Paulistów). Wydanie zawiera:-miejsce na dedykację i życzenia,-przejrzysty układ, dwukolorowy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula