Galopem po szczęście. Tom 1

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
Produkt chwilowo niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
430
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,79 zł
Nasza cena: 25,19 zł 39,99 zł Taniej o: 37%

Chwilowo niedostępny

"Galopem po szczęście" to wzruszająca powieść ukazująca ogromne zmiany w życiu głównej bohaterki.

Czy rzeczywiście można całkowicie odciąć się od swojej przeszłości?

Wydawało się, że Basia nigdy tam nie wróci. Miejsce, z którego uciekała najszybciej jak tylko mogła, ponownie stanie się dla niej domem. Jak sobie z tym poradzi? Więcej na ten temat dowiemy się, sięgając po książkę "Galopem po szczęście"!

Basia ma 39 lat oraz piętnastoletnią córkę Karolę. Obie bohaterki poznajemy w momencie wielkich zmian w życiu: jadą one bowiem do Jędrzejowa Podlaskiego, czyli miejsca, z którego Basia uciekła zaraz po maturze. Wracają z Warszawy, miejsca niespełnionych marzeń. Co wydarzyło się w życiu kobiety, że zdecydowała się powrócić do domu rodziców?

Matka wraz z córką nie mają zbyt wiele bagażu, nie mają też mieszkania ani pieniędzy. Ojciec Basi proponuje jej więc pracę w stadninie koni, czyli tam, gdzie kobieta nigdy się nie odnalazła. Czy w jej życiu wszystko się jeszcze ułoży? Czy taki burzliwy początek ma prawo zakończyć się szczęśliwie?

"Galopem po szczęście" to powieść pełna rozterek i życiowych zakrętów, po których ciężko się pozbierać - nie tylko głównej bohaterce. Nic nie jest niemożliwe, jeśli tylko zdołamy uwierzyć w siebie!


O autorkach

Justyna Bednarek znana jest jako twórczyni książek dla dzieci. Przyszła na świat w roku 1970. Od lat pracuje jako redaktorka i dziennikarka prasy kobiecej. Ma w swoim dorobku znakomite powieści obyczajowe.

Jagna Kaczanowska urodziła się w roku 1977. Z wykształcenia jest psychologiem. Ukończyła studia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest szefową działu psychologii w miesięczniku “Twój STYL”. Współpracuje z magazynami “Sens” i “Zwierciadło”. Jej ogromną pasją jest pielęgnowanie ogrodu, gotowanie oraz jazda konna, czego dowód dała choćby na kartach niniejszej powieści.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Duet pisarski Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej był mi obcy – słyszałam wcześniej tylko jakieś strzępki informacji o ich poprzedniej serii, do której należy [Adres usunięty]. „Ogród Zuzanny”. Nie miałam więc wygórowanych oczekiwań i nie nastawiałam się w żaden sposób. Podejrzewam, że była to jedna z lepszych decyzji, jakie mogłam podjąć przed lekturą „Galopem po szczęście”.

  Początkowo miałam duży problem, by historia mnie w jakiś sposób zaintrygowała. Wiele rozpoczętych wątków, postaci – nic nie było mnie w stanie zainteresować. Do tego główna bohaterka, Baśka, to niby dorosła kobieta, ale potrafiła zachowywać się w stosunku do swoich rodziców jak jej nastoletnia córka. Nie powiem, znoszenie jej było dość ciężkie, ale wraz z każdą kolejną przewracaną stroną akcja nabierała i tempa, i sensu. To jest dość znaczące, ponieważ zagłębiając się coraz bardziej w motywy Basi uciekającej przed dwudziestoma latami z miasteczka, w całej historii trybiki w końcu zaczynają wskakiwać w odpowiednie miejsca.

  W książce znajduje się opis typowego polskiego miasteczka pełnego ciekawskich i wszystkowiedzących ludzi, ale całość została dość dobrze przemyślana, ponieważ czytelnik ma możliwość poznania wielu perspektyw – jak wspomniałam, w historii przeczytać możemy o losach wielu postaci zamieszkujących w Jędrzejowie Podlaskim. Ciekawe jest jednak to, że wszyscy mają ze sobą coś wspólnego, są jakby połączeni niewidzialną nicią. Jak to wszystko się skończy – przekonajcie się sami.

  Po przezwyciężeniu początkowych trudności „Galopem po szczęście” okazało się być całkiem dobrą lekturą o [Adres usunięty]. rozprawianiu się z własną przeszłością, prawdziwym znaczeniu rodziny. I chociaż zaliczać jej nie będę do moich ulubionych, pozostawiła po sobie miłe wrażenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak tylko zobaczyłam, że to nowa seria Autorek „Ogrodu Zuzanny” to od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

  W tej książce znajdziecie coś wyjątkowego. Ma w sobie tę ciszę, spokój i pozytywne myśli. To jest tak pełna ciepła historia, że miejscami, podczas czytania, śmiałam się sama do siebie.

  Książka jest bardzo dobrze napisana, dialogi są wręcz dopracowane do perfekcji.

  Co prawda tematy, które są zawarte w książce nie są jakoś za bardzo oryginale. Autorki poruszają tematy alkoholizmu i rywalizacji. Nie ważne jednak, że temat był już wykorzystywany, ważne jest to, że jest to napisane na bardzo wysokim poziomie. Przez tę lekturę się płynie i się nią delektuję.

  Pomimo trudnych tematów, jest tutaj dużo humoru, śmiesznych scenek i zabawnych rozmów.

  Jest to tylko obyczajówka, ale ma wiele ciekawych i zaskakujących zwrotów akcji.

  Baśka ma piętnastoletnią córkę. Bardzo się kochają, ale stałe się ze sobą kłócą o byle co.

  Dziewczyny postanawiają powrócić do rodzinnego domu, z którego to Baśka dawno temu, zaraz po maturze, uciekła.

  Dziewczynie nie udało się odnieść sukcesu w życiu. Rozwód z mężem, niepowodzenie w pracy, brak pieniędzy i stare, zardzewiałe auto. A i jeszcze nastolatka na karku.

  Na szczęście, na miejscu, rodzice jej pomagają. Baśka zaczyna pracować w stadninie koni ojca. Kiedyś, wiele lat temu nie chciała tu być, uciekała stad. A teraz? Czy ten powrót może być szczęśliwy?

  A może dziewczyna znajdzie tutaj coś jeszcze?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Baśka razem z córką Karolą, są zmuszone jechać rozwalającym się samochodem do Jędrzejowa Podlaskiego. Basia uciekła z rodzinnego miasta tuż po maturze, więc dziwnie jej wracać z podkulonym ogonem do rodziców. Nie wiadomo co takiego wydarzyło się w Warszawie poza tym, że kobieta rozwiodła się z mężem, ale wraca tylko z trzema walizkami, kotem i komputerem. Jej ojciec jest dyrektorem stadniny koni, w której postanawia ją zatrudnić. Może nie jest to szczyt jej marzeń, ale musi zarabiać na utrzymanie swoje i córki. Czy uda jej się odnaleźć szczęście w rodzinnym mieście?

  Główną bohaterką jest Basia, która jak każdy ma swoje tajemnice. Po powrocie w rodzinne strony nie chce nikomu mówić, jaki jest prawdziwy powód jej powrotu. Z jednej strony ją rozumiem, ale z drugiej naprawdę mogła powiedzieć prawdę, zwłaszcza swoim rodzicom. To, że wyjechała po skończeniu szkoły, nie oznacza, że z automatu przestała być ich córką. Przez ten jej upór doprowadzała mnie do szału. Gdyby choć raz schowała dumę do kieszeni, nic by jej się nie stało.

  Karola ma piętnaście lat i mogłabym śmiało powiedzieć, że jest typową nastolatką. Liczy się dla niej wygląd, chłopcy oraz luksusowe życie, jakiego doznała w Warszawie. Wyjazd do dziadków jest dla niej niczym tragedia życiowa, co z jednej strony mogę zrozumieć, ale z drugiej jest dla mnie dosyć głupie. Choć w niektórych sytuacjach jest to rozsądna dziewczyna, to jej częste patrzenie z góry na ludzi ze wsi naprawdę mnie irytowało.

  Autorki postanowiły w tej książce poruszyć temat alkoholizmu oraz niezdrowej rywalizacji między rodzeństwem. O ile to pierwsze jest naprawdę ważne, ale dość często poruszane w powieściach, to ten drugi wątek już jest zdecydowanie rzadziej spotykany. No a przecież nie jest wcale mniej ważny. Przez taką rywalizację cierpi każda ze stron, potem rodzą się konflikty, wyrzuty o to, kto miał lepiej i wiele innych. Dlatego cieszę się, że w tej powieści znalazło się miejsce również i na ten temat. Ja co prawda nigdy nie zmagałam się z czymś takim, ale mogę sobie wyobrazić, jak wielki ból to jest dla każdej ze stron.

  Po raz kolejny Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska urzekły mnie swoim stylem pisania. Nie zabrakło tu dobrego humoru, który tak polubiłam w powieściach autorek. Jest ON umiejętnie połączony z poruszającą momentami fabułą, która mnie osobiście wycisnęła z oczu łzy. Nie wspominając już o tych wszystkich nieoczekiwanych zwrotach akcji, które sprawiały, że bardzo mocno biło mi serce ze strachu.

  Czy polecam Wam tę pozycję? Oczywiście, co do tego nie mam nawet wątpliwości. Ponadto, uważam, że jest to jedna z tych lepszych powieści, jakie udało mi się przeczytać w tym roku. Okrutnie się cieszę, że miałam okazję zapoznać się z tą historią i mogę teraz Wam ją polecić. Ach, no i mam nadzieję, że będą dalsze części.

  Jeżeli poszukujecie powieści obyczajowej, przy której nie zanudzicie się i która nie będzie typową opowieścią o porzuconej kobiecie na wsi, no to bierzcie i czytajcie Galopem po szczęście.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tętent kopyt, dwie charakterne dziewczyny i magiczne otoczenie Podlasia... To wszystko czeka na Was w książce "Galopem po szczęście"😊 Ciepła i lekka opowieść, która idealnie sprawdzi się na urlop lub weekend.

  Świat Basi się zawalił. Rozwód, brak pracy i pieniędzy zmusza ją do powrotu w rodzinne strony, od których uciekła wiele lat temu. Wraz ze swoją nastoletnią córką przenoszą się na malownicze Podlasie, gdzie podejmuje pracę w rodzinnej stadninie koni. Początki nie są proste, ale uroczy trener szybko pomaga jej w wejściu w nową rzeczywistość. Historia tej dwójki to tylko jeden z wielu wątków. Książka "Galopem po szczęście" wypełniona jest ciekawymi postaciami, z których każda jest inna i wzbudzała we mnie odmienne emocje.

  Bardzo podobał mi się fakt, że w treści nie ma jedynie tematów ociekających lukrem. Znajdziemy tu również wątki trudne, takie, które nas złoszczą i takie z gatunku "o tym nie mówi się głośno".

  Żeby nie było tak słodko i różowo muszę też wsadzić kij w mrowisko... a właściwie gałązkę.

  Podlasie to region, w którym spędziłam dużo czasu i który kocham całym sercem (myślę, że na równi z moim rodzinnym Podkarpaciem). Piękne opisy przyrody wywoływały we mnie ciepłe wspomnienia, ale chwilami czułam lekką irytację. Odniosłam wrażenie, że autorki nadużywały języka używanego przez bohaterów. To fakt, akcent i gwara są dla tego regionu charakterystyczne (zawsze określam go jako język lekko śpiewany), ale tu momentami czułam jego przesyt. Niemniej jednak książkę czytało mi się bardzo przyjemnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Galopem po szczęście” autorstwa znanego już wszystkim fanom „Ogrodu Zuzanny” duetu @justyna_i_jagna będzie miało swoją premierę dopiero 18.09.2019, ale ja już miałam przyjemność przeczytać egzemplarz recenzencki i... O rety, co to za książka 😍 Już dawno przy żadnej nie uroniłam tylu łez.

  Cudowna, wielowątkowa historia opowiada o losach rodziny Grzelaków (Basi, Anki oraz Bogny i Marka), ale także o innych mieszkańcach podlaskiej miejscowości Jędrzejów. Obserwujemy jak przenikają się tu wpływy różnych kultur, jak w jednym miejscu żyją ze sobą Polacy i Białorusini - jak mieszają się zwyczaje kuchenne, a nawet religijne. Cały ten tygiel wspaniale pokazały czytelnikowi autorki: Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska.

  Główną bohaterką książki jest Basia, która po dramatycznym rozwodzie postanawia wraz z 15-letnią córką porzucić dotychczasowe luksusowe życie w Warszawie i wrócić na łono rodziny zajmującej się jędrzejowską stadniną. Niestety powrót ten okazuje się bardzo trudny, gdyż Basia przed laty odcięła się od swych najbliższych, a teraz musi do nich powrócić i postarać się naprawić dawne winy. Niezwykłości całej fabule dodają wspaniale opisane wątki tresury koni. Z ogromną ciekawością dowiadywałam się szczegółów dotyczących końskiej psychiki i metod treningu jeździeckiego. A jednocześnie nigdy nie płakałam tyle co podczas czytania opisanych tu historii koni czy pozostałych mieszkańców miasteczka... Wspaniale zostały tu także poruszone dwie bardzo ważne kwestie: alkoholizmu oraz zagubieniu się kobiety w roli żony i matki 😌

  Cudowna, wzruszająca historia o życiu na Podlasiu, wśród pól i łąk, z fascynującym wątkiem jeździeckim. Historia o tym, że rodzina jest najważniejsza i że zawsze warto dać człowiekowi drugą, trzecią, a nawet dziesiąta szansę, bo każdy na to zasługuje 🐎🐎🐎

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Po drugiej stronie T.1 4/5 Nasza cena:
26,02 zł 35,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie T.1

Czy moc dziecięcych wspomnień może odmienić dorosłe życie?Z końcem sierpnia 1996 roku Blanka Miller staje w progach swojej dawnej szkoły. Jej małżeństwo zakończyło się rozwodem i kobieta powróciła z Poznania do rodzinnej Warszawy. Przywiozła ze sobą dwoje dzieci, Piotra i Majkę, a oprócz tego...
Saga rodziny z Ogrodowej Tom 1 Słoneczniki po burzy 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga rodziny z Ogrodowej Tom 1 Słoneczniki po burzy

Pierwsza część barwnej sagi rodzinnej, osadzonej w realiach współczesnej polskiej wsi. Liliana Kłosowska-Maj po pięciu latach trwania w toksycznym małżeństwie postanawia uciec z wielkiego miasta, by jej córeczka mogła wychowywać się w innym, pozbawionym wiecznego strachu, środowisku. Wprowadza się...
Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą. Uśmiech losu. Tom 1 4/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą. Uśmiech losu. Tom 1

W kamieniczce na krakowskich Dębnikach mieszkają różni lokatorzy: zadzierający nosa posiadacz sieci restauracji, emerytowana artystka, młoda matka z dwójką uroczych dzieci, para nadętych pracowników korporacji i wreszcie rodzina, w której wszystkie kobiety noszą imiona zaczerpnięte z dramatów...
Ian. Twój osobisty trener podrywu, Skrzydłowi, Tom 1 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ian. Twój osobisty trener podrywu, Skrzydłowi, Tom 1

Pierwsza zasada skrzydłowego: nie możesz zakochać się w klientce. Po wypadku, który położył kres jego sportowej karierze, Ian Hunter były zawodnik, grający wcześniej w zawodowej drużynie futbolowej wraca na uczelnię gotowy zająć się czymś innym. Swoje wybitne umiejętności dotyczące relacji...
Ćma. Pochyłe niebo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ćma. Pochyłe niebo. Tom 1

Konsekwencje... Gdyby całkowicie przesądzały o tym, jakie decyzje podejmujemy, ludzki świat prawdopodobnie nigdy nie byłby uporządkowany... Ta myśl determinuje pierwszy tom nowej trzytomowej serii powieściowej autorki bestsellerowej „Córki Cieni”. Osadzona w latach 70. ciemnego PRLu historia...
Saga Polska T.1 Dwór w Czartorowiczach 5/5 Nasza cena:
21,38 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga Polska T.1 Dwór w Czartorowiczach

Panny Ewa Jabłońska i Iga Branicka wychowały się we dworze w Czartorowiczach, od pokoleń należącym do rodziny Jabłońskich. Pomimo że sporo je różni, są ze sobą zaprzyjaźnione. Obie się zakochują. Splot wydarzeń doprowadzi je do konieczności dokonania trudnych wyborów. Co powinny uczynić, by...
Aleja starych topoli. T.1 5/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Aleja starych topoli. T.1

Kiedy osiemnastoletnia Ewa zostaje wydana za starszego o dwadzieścia lat owdowiałego małżonka swojej starszej siostry, nikt nie ma wątpliwości, że ten zaaprobowany przez jej okrutnego ojca związek nie przyniesie dziewczynie nic dobrego. Szwagier, ojciec trójki dzieci, niecieszący się wśród...
Życie szczęśliwe Tom 1 Saga Pokolenie końca świata 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie szczęśliwe Tom 1 Saga Pokolenie końca świata

Seria "Pokolenie końca świata" to przejmujący portret pokolenia, wchodzącego w dorosłość u progu nowego tysiąclecia. Świat nadal trwa, a jego obrazem są ludzie opisani w misternie skonstruowanych historiach, będących słodko gorzką esencją życia w nowym tysiącleciu. Bohaterowie - mieszkańcy...
Ranczo Staffordów T.1 Z powrotem w siodle 4/5 Nasza cena:
27,75 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ranczo Staffordów T.1 Z powrotem w siodle

Minęło wiele czasu, odkąd Colt Stafford porzucił swoją kowbojską spuściznę na rzecz błyszczących mokasynów noszonych na Manhattanie i obiecującej kariery na Wall Street. Kiedy manipulacje giełdowe pogrążają go finansowo, najstarszy syn legendarnego ranczera decyduje się wrócić na rozległe tereny...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula