Galop 44

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2014
Seria
Ilość stron
356
Inne wersje (1)
Audiobooki mp3
za 15,44 zł
Nasza cena: 27,05 zł 34,99 zł Taniej o: 23%

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy poznają na przemian smak zwycięstwa i gorycz porażki, dowiadują się, czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość.

Recenzje (4)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwóch braci, dwa światy, jedno powstanie...

  Co byś zrobił gdybyś trafił w sam środek powstania warszawskiego?! Walczyłbyś? Wojtek do tej pory zlekceważyłby to pytanie kręcąc przecząco głową. Mikołaj zaintrygowany pokiwałby pewien swojego wyboru.

  Coraz rzadziej sięgam po literaturę polską. Co prawda jest kilka tytułów, które zamierzam kupić (np. "Łowy"), ale nie wiąrzę z naszymi pisarzami wielkich nadziei. Ta książka przyciągnęła moją uwagę z powodu ładnej okładki i dobrego wydawnictwa.

  Mikołaj pewnego dnia przez przypadek przenosi się w czasie w sam środek powstania. Jest bardziej zaintrygowany, niż przerażony. Wojtek, jego starszy brat, który był za niego odpowiedzialny, musi wyruszyć na poszukiwanie młodszego braciszka.

  Czy mu się uda? Czy zdołają wrócić do domu? Braterstwo, odwaga, miłość i podróże w czasie czekają.

  Jest to książka trochę przygodowa, ale można w niej znaleźć coś z fantastyki. Odpoczynek od paranormalów i dystopii. Nie oznacza to jednak, że to lekka książka, którą bardzo szybko się zapomina i można odłożyć w trakcie lektury. To jest książka wciągająca, mimo iż brak jej potencjału.

  Tą powieść kupiłam tuż po premierze. Było to moje pierwsze spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską. Napisała Ona również "Gupikowo", dla znacznie młodszych czytelników. Nigdy po nie raczej nie sięgnę, choć żałuję że wcześniej go nie przeczytałam, bo Autorka jest świetna. Tak samo jak "Galop '44".

  Na początku poznajemy dwójkę bohaterów: Mikołaja i Wojtka. Dowiadujemy się, że Mikołaj jest niepoprawnym marzycielem, a Wojtek zbuntowanym nastolatkiem. Połowa pierwszego rozdziału jest wypełniona anegdotkami i opisami głównych bohaterów. Autorka w miarę zgrabnie wprowadza nas do świata dwóch braci. Jednak ja osobiście uważam, że poświęcenie dwunastu kartek papieru na "wprowadzenie" nie jest najlepszym sposobem na zapoznanie czytelnika z bohaterami. Powinno to wystąpić samoczynnie, a nie "sztucznie".

  Kolejnym minusem są nazwy rozdziałów. Oczywiście, nazwanie tematycznie rozdziału działa na korzyść książce, ale jeśli nazwy nie są trafne, to wręcz zniechęca do dalszego zapoznawania się z przygodami bohaterów. Bo czy nazwa "Kto jest kto", może w jakiś sposób zachęcić. Mnie w każdym razie nie, tak samo z nazwą "Spotkanie".

  W tej powieści akcja jest bardzo szybka i wciągająca. Na każdej stronie dużo się dzieje. Wydarzenie goni wydarzenie, aż do chwili... gdy cały system spowalnia. Mimo ,iż wiele rzeczy się wydarza, to akcja wydaje się bardzo spokojna. Wszystko w połowie książki przystopowuje i zaczyna się robić nudno. Jakby to wszystko było pisane na przymus.

  Za to, wszystko wynagrdza kanon niepowtarzalnych postaci i miejsc. W "drugim świecie" miejsca są niezwykłe, wręcz niesamowite. Lecz w naszej rzeczywistości brakuje opisów, to samo z rzeczywistością powstania. To, jak wygląda Plac Napoleona wydaje się oczywiste dla autorki. Jednak nie dla każdego czytelnika. Musiałam skupić się i coś wymyślić. To samo z bohaterami. Brakowało opisów. Mimo, iż mieli genialnie wymyślone charaktery, to wygląd co najmniej połowy z nich nie był opisany choćby słowem.

  Książka ma przyzwoitą grubość i czcionkę idealną. Nie jest odstraszającą cegłą, ani za cienką nowelką. Jest wystarczająco gruba, wręcz mogliby się pozbyć kilku niepotrzebnych stron. Co do czcionki nie ma wątpliwości, że Egmont spisał się na medal. Kolejnym walorem jest zakładka. Kupując powieść znalazła w środku zakładkę wydawnictwa, co wprawiło we mnie pozytywne emocje. Taki dodatkowy prezencik przyjęłam z ulgą. Bowiem każda książka Egmontu, którą czytam, musi być obowiązkowo zaznaczana zakładką wydawnictwa.

  Powieść ta, ma za zadanie przybliżyć w przystępny sposób młodemu czytelnikowi historię polski. Moim zdaniem doskonale się spisuje. Nowatorski sposób w jaki ukazuje rąbek historii Warszawy jest głównym powodem zakupu tej pozycji. Nie przedstawia faktów w suchy, pozbawiony wyobraźni (podręcznikowy) sposób. Przedstawia wszystkie wydarzenia okiem współczesnego nastolatka. Biorąc udział wraz z Mikołajem w II wojnie światowej, zapamiętamy o wiele więcej, niż przy "wkuwaniu" wiedzy przez cały wieczór.

  Jest to książka idealna dla młodzieży opornej na fakty. Pomaga im przyswoić jak najwięcej informacji. Oprócz tego po ten tytuł sięgają nastoletni Polacy, spragnieni całkowitego wyczerpania tematu.

  Czy książkę z równym entuzjazmem przeczytają starsi od piętnastolatków? Wątpię. Historia ta, nie przewiduje w najmniejszym stopniu innej grupy odbiorców niż 15-16 latki (maksymalnie). Nie sądzę, by "Galop '44" przypadł do gustu nawet największym amatorom historii, jeśli chodzi o "dorosły" przedział literacki.

  Książka moim zdaniem była ciekawa i pouczająca. Miała przesłanie, była wzruszająca, momentami czytelnik płakał z powodu śmierci bohatera lub bohaterki. Była lekturą, która na długo zostanie mi w pamięci. Polecam, szczególnie polskiej młodzieży.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydarzenia historyczne poznajemy z różnych stron - zapisków, reportaży, dokumentalnych filmów i ich fabularnych odpowiedników oraz przekazów naocznych świadków i uczestników. Jedni są zdania, że informacje o nich wymagają odpowiedniej oprawy i zachowania powagi, drudzy, że wprost przeciwnie - im w łatwiejszej formie zostaną one podane tym do większego grona trafią, kolejni przypominają, iż najważniejsze jest by nie zapomnieć i każdy sposób jest dobry. Kolejne pokolenia inaczej patrzą na historię, punkt widzenia zmienia się z wiekiem, chociaż nie znaczy to, że młodsi nie dostrzegają tego, co ważne. Jak więc ją przedstawiać, wcale nie zamierzchłą, lecz tę sprzed kilkudziesięciu laty? Może w formie podróży w czasie? Nie, to nie mrzonka, wystarczy odwiedzić muzeum i być otwartym na to, co w nim zgromadzono ...

  Kolejna rocznica, nie pierwsza i nie ostatnia, w jakiej bierze się udział, bo tak wypada, bo rodzice karzą, bo ... nie udało się wykręcić. Historia i takie tam różne okoliczności wtłaczane w głowy szkole, w domu, czasem w telewizji, wciąż przypominają o tym co już było, ale to zbytnio nie interesuje ani Wojtka, ani Mikołaja, ich rówieśników w większości również nie. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego to jedynie odhaczenie zadania na długiej liście pozostawionej przez rodziców, lecz czasem trzeba pójść na ustępstwa by potem robić to na co ma się ochotę. Jeszcze tylko parędziesiąt minut i po wszystkim, tylko dlaczego na archiwalnym filmie mignęła znajoma sylwetka? W co znowu wpakował się młodszy, nieznośny brat? To, że znowu zrobił coś głupiego jest pewne, teraz pozostaje jedynie odnaleźć winowajcę i zapobiec katastrofie. Pytanie tylko jak mógł znaleźć się na filmie z Powstania Warszawskiego? Odpowiedź kryje się tam, gdzie młodszy z braci był widziany, a starszy może tylko domyślać się jak tam trafić ...

  Rzeczywistość okazuje się inna niż ta, jaka była na ekranie. Oczywiście są wybuchy, powstańcy odpowiadają na ogień z niemieckich czołgów, ludzie przemykają z jednej strony ulicy na drugą pochyleni pod gradem kul. Jednak to nie to samo, Wojtek widzi i odczuwa to na własnej skórze, pociski są prawdziwe, gruzy również i przede wszystkim śmierć jest tuż obok, czai się by zabrać kogoś bliskiego lub nieznajomego, jakiego sylwetka mignęła przed oczyma. To nie gra w jakiej najwyżej przegra się poziom i powróci znowu do niego by jeszcze raz rozegrać spotkanie z przeciwnikiem. Tutaj nierozważny krok grozi prawdziwym zagrożeniem życia, nie wirtualnym, a gdzieś wśród dymu i na wpół zburzonych przez bomby budynkach jest Mikołaj, który chyba nie do końca zdaje sobie sprawę w jakim miejscu znajduje się. Chociaż czy sam Wojtek jest do końca tego świadomy? Znajomość losów Powstania w tym momencie nie ułatwia sprawy, wręcz przeciwnie. Wiedza to jedno, czym innym jest jednak doświadczenie i osobisty udział w wydarzeniach. Żaden film, książka czy wystawa nie odda w pełni tego, co wówczas działo się w Warszawie. Rówieśnicy braci brali czynny udział w walce na równi z dorosłymi, teraz i oni doświadczają tego oraz obawy o najbliższych. Coś jeszcze staje się udziałem ich obu, co mogłoby wydawać się szaleństwem w tych warunkach, gdy codziennie śmierć zaglądała w oczy. Przyjaźń i miłość, uczucia całkiem nie współgrające z wojenną pożogą, bronią, hukiem dział i terkotem karabinów. Ale przecież pośród ognia i gruzów były też czas na momenty, jakie w normalnych warunkach nie są niczym nadzwyczajnym - spotkanie z przyjaciółmi, spacer z kimś wyjątkowym czy też słuchanie muzyki. Takie chwile były wyjątkowe i rzadkie, pozwalały na moment zapomnieć o tym, co czeka na zewnątrz ...

  Ruiny Warszawy, barykady, kanały, pomiędzy nimi powstańcy walczący o każdy metr, sanitariuszki niosące pomoc pod obstrzałem. Takie obrazy utkwiły w pamięci niejednemu z nas, do tego dokumentalne filmy, ukazujące prawdziwą panoramę kilkudziesięciu dni Powstania Warszawskiego. Jednak dla kolejnych pokoleń jest to, co coraz bardziej odległa historia. Jak więc przybliżyć ją następnym generacjom? "Galop `44" to opowieść, w jakiej autorka zderzyła ze sobą przeszłość z teraźniejszością. Bohaterami są młodzi ludzie - ci z tysiąc dziewięćset czterdziestego czwartego roku i ich rówieśnicy siedemdziesiąt lat później. Jedni i drugich wydaje dzielić się wszystko, a przede wszystkim ona - wojna. Ci pierwsi są jej świadkiem i uczestnikiem, drudzy uczą się o niej na lekcjach, ale co by było gdyby spotkali się w ... Powstaniu? Książka Moniki Kowaleczko-Szumowskiej to nie fantastyczna opowiastka, a doskonały przykład dla innych połączenia faktów z fabularną wersją zdarzeń. Losy fikcyjnych postaci splatają się z losami prawdziwych ludzi i przebiegiem autentycznych wydarzeń, w efekcie czytelnik otrzymuje fabułę w jakiej to, co mogłoby wydawać się nudnym wykładem okazuje się niezapomnianą lekcją, nie pełną powagi, lecz żywej historii. "Galop `44" to nie jedynie lektura dla młodszych czytelników, ale dla każdego, a podróż w czasie jest możliwa także przy pomocy książki. Monika Kowaleczko-Szumowska pokazała, iż za tym co nazywamy historią stoją konkretni ludzie, chociaż czasem anonimowi, którzy odczuwają emocje, kochają, cierpią, ale są i szczęśliwi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Galop 44 - Monika Kowaleczko-Szumowska - recenzja

  Ostatnio przeczytałam książkę "Galop 44". Autorką książki jest Monika Kowaleczko-Szumowska. Lektura od samego początku mnie zaciekawiła.

  Głównymi bohaterami jest rodzeństwo Wojtek i Mikołaj. Młodszy z nich Mikołaj, jest pełen energii i żywiołu i ciekawy świata, zaś Wojtek jest jego zupełnym przeciwieństwem jest podporządkowany, ułożony, grzeczny i zdecydowanie woli spokojniej spędzać czas. Bracia się nie dogadują. Mikołaj chciałby zyskać aprobatę u Wojtka, a ten ma żal do młodszego brata, że zachowuje się niedojrzale.

  Pewnego dnia, Mikołaj wybiera się do muzeum, a stamtąd przenosi się w czasie i trafia w sam środek wydarzeń, które miały miejsce w sierpniu 1944 roku. Po czasie i Wojtek próbując wydostać młodszego brata z powrotem, chce cofnąć się w czasie. Obaj biorą udział w tych tragicznych wydarzeniach.

  Czy uda im się powrócić? Czy zmienią swoje postawy po tym, co ich spotkało?

  Gorąco polecam, aby zajrzeć do tej książki, ponieważ wiele można z niej wynieść, w kwestii historycznej jak i zarówno takiej, aby szanować drugiego człowieka.

  K.B, lat 18

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  1 sierpnia to wielka data w życiu każdego Polaka. Tego dnia, a dokładnie 1 sierpnia 1944r. wybuchło powstanie warszawskie. Dziś, w kolejną rocznicę wydarzenia, które odmieniło losy polskiego społeczeństwa wracamy pamięcią nie tylko do poległych i walczących, ale i interpretacji, które mają za zadanie utrzymać wydarzenie w pamięci. Książka pani Moniki na nowo przenosi nas do czasów, kiedy wszystko było żywe i namacalne - ponadczasowo zaprosiła do świata historii każdego - zarówno młodzie jak i dorosłych.

  "- Od jakiegoś czasu chciałem ci powiedzieć... - spojrzał zrezygnowany w rozgwieżdżone niebo - ...że chcę być... twoim przyjacielem - wyrzucił z siebie i zerknął badawczo na Mikołaja, który wybałuszył oczy. - I że cię bardzo... ale to bardzo... - poczerwieniał z wysiłku - kocham."

  Mikołaj ma trzynaście lat, z kolei jego brat Wojtek - siedemnaście. Odwiedzając muzeum Powstania Warszawskiego nie wiedzą, że ta wizyta odmieni ich życie. Mikołaj w niecodzienny sposób przenosi się do roku '44 i pojawiając się w wojennej Warszawie trafia w sam środek wydarzeń. Wojtek postanawia podjąć próbę ocalenia brata i sprowadzenia go do domu. Co czeka braci na polu walk i okrucieństwa?

  "Galop '44" to książka, która doskonale trafi do każdego czytelnika niezależnie od wieku. Pisana lekkim stylem sprawdzi się w młodzieżowej interpretacji, a wplątana w fabułę przyjaźń i miłość na pewno zaciekawi młodszego czytelnika. Z kolei starszy odbiorca doskonale utożsami się z wydarzeniami książki, doceni subtelność zmieszaną z dobitną formą przekazu i odnajdzie się w historii, która go ukształtowała.

  Książki historyczne zawarte w fabularnej formie nie zawsze spotykają się z uznaniem czytelników. Czasami uważa się, że fakty mijają się z prawdą a opisy wydarzeń nie są do końca realne. W tym przypadku autorka starała się oddać nie tyle wydarzenia, co same emocje, które stanowiły tło dawnych czasów i udało jej się to w sposób doskonały. W fabułę zaplątał się wątek fantastyczny z motywem podróży w czasie, który nie raził w oczy tylko skonfrontował przeszłość z rzeczywistością. Książka wyróżnia się ogromem pracy autorki, który ujawnił się w wielu prawdziwych (nie fikcyjnych!) wydarzeniach, opisach a nawet osobach. Fabuła dotyka najistotniejszych wydarzeń ówczesnych czasów, czyli przypomina że poznana w powstaniu dziewczyna, działania społeczeństwa i kłębiące się w powietrzu emocje - to wszystko - jest niezwykle ważne i warte pamięci.

  "-Jak leci? - krzyknął Wojtek [...]

  -Prosto z nieba! - odkrzyknął niewiele starszy od niego chłopak. - Równo co piętnaście minut."

  Prezentuję przed Wami lekturę, która przeznaczona dla każdego - młodszego czy starszego czytelnika - przypomina o sile patriotyzmu, walce o własne miejsce w świecie i uczuciach w czasach, gdy powinno się ich wyzbyć. Opowieść o tym, co w życiu liczy się najbardziej - męstwo, przyjaźń, miłość, patriotyzm - która trafi do serca i pozwoli przenieść się do świata, który przecież był rzeczywistością naszych dziadków.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Wybryki z Ameryki 0/5 Nasza cena:
18,18 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybryki z Ameryki

Kolejna część przygód bohaterów "Gupikowa" - tym razem w Ameryce. Rodzina wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, i to dwukrotnie! Najpierw jest to wakacyjna wyprawa, a potem kilkumiesięczny wyjazd służbowy taty. Dla najmłodszej z rodzeństwa, Zosi, to duże przeżycie. Trochę się boi lotów samolotem i...
Gupikowo 0/5 Nasza cena:
18,18 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gupikowo

Zabawne perypetie czwórki rodzeństwa, wesołej opiekunki Madzi i bardzo wielu ryb akwariowych. Trzynastoletniej Marysi udaje się zrealizować marzenie o posiadaniu akwarium, a w hodowli rybek dzielnie wspomaga ją trochę zwariowany brat Mikołaj i mała Zosia oraz jej opiekunka Madzia, której tata jest...
eBook Wybryki z Ameryki mobi epub 0/5 Nasza cena:
16,32 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wybryki z Ameryki mobi epub

Kolejna część przygód bohaterów "Gupikowa" - tym razem w Ameryce. Rodzina wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, i to dwukrotnie! Najpierw jest to wakacyjna wyprawa, a potem kilkumiesięczny wyjazd służbowy taty. Dla najmłodszej z rodzeństwa, Zosi, to duże przeżycie. Trochę się boi lotów samolotem i...
eBook Gupikowo epub 0/5 Nasza cena:
14,27 zł 16,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Gupikowo epub

Zabawne perypetie czwórki rodzeństwa, wesołej opiekunki Madzi i bardzo wielu ryb akwariowych. Trzynastoletniej Marysi udaje się zrealizować marzenie o posiadaniu akwarium, a w hodowli rybek dzielnie wspomaga ją trochę zwariowany brat Mikołaj i mała Zosia oraz jej opiekunka Madzia, której tata jest...
Fajna Ferajna 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fajna Ferajna

Wzruszające, barwne i niepozbawione humoru wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego. Przeżyli Powstanie Warszawskie, choć nieraz byli w poważnych opałach. Halinka ratowała psy i koty. „Kazimierz“ przekazywał meldunki i roznosił powstańczą prasę. „Hipek“ pełnił służbę w warszawskich kanałach....
Czytam sobie. Poziom 1. Droga mocy 5/5 Nasza cena:
10,84 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czytam sobie. Poziom 1. Droga mocy

Droga mocy. Czytam sobie ( poziom pierwszy) to prosta i wciągająca historia ze świata Star Wars, która zachęci twoje dziecko do nauki samodzielnego czytania. W końcu kto nie chciałby poczytać o Luke'u Skywalkerze i jego pierwszym spotkaniu z Yodą? Pokaż dziecku jasną stronę mocy oraz moc czytania!...
Złota biblioteczka. Star Wars 5/5 Nasza cena:
29,63 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złota biblioteczka. Star Wars

Sześć epizodów gwiezdnej sagi: Mroczne widmo, Ataku Klonów, Zemsta Sithów, Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje i Powrót Jedi w zupełnie nowej odsłonie. Pięknie ilustrowane wydanie w eleganckiej oprawie to idealny prezent dla fanów Gwiezdnych Wojen w każdym wieku. 
Pięć królestw. T.1 Łupieżcy niebios 5/5 Nasza cena:
29,64 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć królestw. T.1 Łupieżcy niebios

Cole chciał się tylko dobrze bawić z kolegami w Halloween. Wycieczka do nawiedzonego domu okazuje się jednak początkiem szalonej przygody. Chłopiec wraz z przyjaciółmi trafia na tajemnicze Obrzeża. A temu miejscu, które rządzi się swoimi magicznymi prawami, grozi wielkie niebezpieczeństwo! Cole...
Pięć królestw. Strażnicy Kryształów 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć królestw. Strażnicy Kryształów

Kolejny, wyczekiwany tom popularnej serii autora bestsellerowego „Baśnioboru”. Cole Randolph wciąż nie może uwierzyć w to, jak bardzo jego życie stanęło na głowie. Uwięziony w dziwnym świecie daleko od domu, odnalazł swego przyjaciela Daltona i przetrwał wizytę w dwóch pierwszych królestwach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula