Frida Kahlo i kolory życia

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Ilość stron
352
Inne wersje (1)
Pocket, op. miękka
za 12,18 zł
Nasza cena: 32,44 zł 42,99 zł Taniej o: 25%

Poznaj "Fridę Kahlo i kolory życia" i przekonaj się, jak marząca o karierze lekarza dziewczyna stała się ikoną malarstwa i sztuki feministycznej. Inspirująca historia znanej artystki sprawi, że i Ty chwycisz za pędzel!

W 1925 r. młoda Frida Kahlo nie wiązała swojej przyszłości ze sztuką. Zanim powstały jedne z najsłynniejszych autoportretów w historii, młoda Frida chciała zostać lekarką. Stało się jednak inaczej - nagły wypadek sprawił, że kobieta musiała zrewidować swoje plany. Kariera lekarska nie była już możliwa, ponieważ Frida nie mogła samodzielnie wstać z łóżka. Właśnie wtedy zainteresowała się malarstwem.

Gdy Frida poznała meksykańskiego artystę Diego Riverę, jej życie nieodwracalnie się zmieniło. Nowy znajomy wspierał kobietę w jej malarskiej karierze i wprowadził do świata największych artystów, takich jak sam Picasso. Rivera sprawił, że Frida nabrała odwagi, by się z nimi realizować i wyrażać siebie jako niepokorna artystka, która zawsze podąża swoją własną drogą - niezależnie od opinii innych.

Wkrótce początkująca malarka stworzyła z nim małżeństwo pełne miłości, namiętności, ale i zdrady. Ich burzliwe małżeńskie pożycie i frapująca kultura meksykańska zainspirowały malarkę do namalowania jej najbardziej znanych dzieł, eksploatujących tematykę kobiecej seksualności i przemocy wobec kobiet. Ostatecznie Frida musiała zmierzyć się ze swoimi demonami, do których nawiązywały jej obrazy. Oddając się sztuce, można łatwo spłonąć w ogniu jej namiętności...

Książka Caroline Bernard rozpoczyna nową serię Wyjątkowe Kobiety od Wydawnictwa Znak Horyzont. Seria skupia się na inspirujących historiach kobiet, które pomimo przeciwności losu umiały wziąć sprawy w swoje ręce i postawić na swoim.


O autorce

Caroline Bernard jest niemiecką pisarką - autorką powieści obyczajowych z wątkami historycznymi. Książka o Fridzie Kahlo jest jej pierwszą książką przetłumaczoną na język polski.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia o intrygującej Kobiecie, charyzmatycznym Mężczyźnie, Sztuce i wielkiej (trudnej) miłości.

  Kahlo był pełna przeciwieństw. Zagubiona ale jednak pewna siebie. Silna ale i nieszczęśliwa. Kolorowa jak ptak choć cierpiąca całe życie ból. Piękna. Kontrowersyjna. Uzdolniona. Niesamowita.

  Diego Riviera był wybitnym artystą ale też zaangażowanym działaczem politycznym. Z jednej strony kochał Fridę szalenie, z drugiej jego uzależnienie od seksu było znane w środowisku. Tych dwoje było dla siebie stworzonych, sprawiali sobie ból ale żyć bez siebie nie mogli.

  W powieści sztuka i życie prywatne się równoważą, uczestniczymy tak w tworzeniu, jak i w zwykłej codzienności. Choć słowo "zwykłej" wydaje się tu nie pasować. Ich życie było barwne, pełne namiętności. Żyli w pięknych latach 20 i 30. XXw., rozdarci między Meksykiem i Ameryką. W tle zmiany polityczne, rozwój przemysłowy. Wielkie nazwiska. Nicolas Muray, Lew Trocki, Rockefeller, Andre Breton. Autorka pozwala nam się w tym klimacie zanurzyć, w ciekawy sposób opisuje przemiany społeczne, napięcie polityczne, zmieniającą się modę i środowiska artystyczne.

  Meksyk opisany w książce jest pełen kolorów i zapachów, Frida gotuje tradycyjne potrawy a nam cieknie ślinka.

  Swoją drogą chciałabym gościć w jej Niebieskim Domu. Musiał być piękny.

  Bernard napisała tę książkę na podstawie wielu zebranych materiałów i odbytych rozmów. Mimo tego, że to powieść wydawać się może, że tak właśnie wyglądało życie Fridy. Jest tak płynnie, ładnie napisana, że odniosłam wrażenie, że uczestniczę w życiu Kahlo, stoję gdzieś z boku i się przyglądam.

  Wiele o Fridzie czytałam, znam jej twórczość, miałam przyjemność widzieć jej prace na żywo. Myślę, że z tych powodów ta książka mi się tym bardziej podobała. Widziałam przed oczami obrazy o których powstaniu "opowiadała" w książce.

  Więc poza tym, że książkę bardzo przyjemnie się czytało to fajnie zagrało w mojej wyobraźni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Frida Kahlo. Jedni jej nazwiska nie znają w ogóle, inni kojarzą ją z nietypowymi obrazami, jeszcze inni ubóstwiają Fridę za jej odwagę, upór, chęć do życia, siłę i ogromną miłość. Ja, po przeczytaniu książki “Frida Kahlo i kolory życia” należę niezaprzeczalnie do tej ostatniej grupy ludzi.

  “Frida Kahlo i kolory życia” Caroline Bernard to wspaniała, wyjątkowa powieść o fantastycznej kobiecie, która mimo przeciwności losu, potrafiła pozbierać się z gruzów ciała i marzeń i podnieść na nowo do życia. Ta niezwykła Meksykanka przeszła w swoim życiu bardzo dużo. Przede wszystkim, na samym jego początku, kiedy zaczęły otwierać się przed nią perspektywy, musiała porzucić marzenia, gdyż uległa straszliwemu wypadkowi. Odnalazła się jednak z powrotem dzięki malarstwu. Doceniała swoje piękno, potrafiła korzystać z własnej urody, korzystała ze swojego wyczucia, by wyróżniać się strojem. Straciła miłość swojego życia, by poznać kolejną i oddać się związkowy bezgranicznie. Pozwoliła się zdradzać, ranić, jednocześnie stojąc murem za Diego Riverą. Choć w powieści życie Fridy zostało opisane tylko w malutkim kawałku, możemy zobaczyć, jak wiele musiała przejść jedna kobieta i jak wiele udało jej się przetrwać.

  Wiecie, dlaczego “Frida Kahlo i kolory życia” to piękna, wciągająca powieść? Ponieważ życie głównej bohaterki było jak powieść. Choć w posłowiu autorka zaznacza, że niektóre elementy zostały przez nią dopowiedziane, można sądzić, że malarka miała niesamowite życie, niczym rollercoaster.

  Polecam Wam tę powieść z wielu względów. Przede wszystkim - motywuje, pokazuje, że zniszczone marzenia nie muszą całkowicie przekreślić czyjegoś życia, pokazuje, że kobieta może podnieść się po wielu upadkach różnej natury. “Frida Kahlo i kolory życia” to manifest, ukazujący, jak piękne może być życie, nawet, kiedy niedomagamy i cierpimy. Czytajcie, motywujcie się, bierzcie przykład i pamiętajcie - życie jest jedno!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Frida Kahlo i kolory życia" Caroline Bernard to pozycja, która w formie powieści opisuje życie Fridy Kahlo. Życie tej młodej kobiety w wyniku wypadku zmieniło się z dnia na dzień. Została unieruchomiona, uszkodzeniu uległo wiele narządów. Postanowiła jednak się nie poddawać i wtedy oddała swoje życie sztuce. Całość w dokładny sposób opisuje jak wyglądało życie Fridy, opuszczenie jej przez mężczyznę, ślub i dalsze życie. Nie miała w ciągu swoich dniu zbyt wiele radości, jednak nawet w krytycznych momentach postanowiła się nie poddawać. Całość czyta się naprawdę sprawnie. Pozycja spodoba się tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Frodzie Kahlo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Frida Kahlo i kolory życia" Caroline Bernard to pozycja napisana w formie powieści, co sprawia, że zapoznaje się z nią zaprawdę sprawnie.

  Lubię czytać książki o autentycznych osobach, poznawać lepiej ich życie, przeszłość, która wpłynęła na dany dorobek, czy ukształtowanie charakteru. Dzięki wydawnictwu Znak, które zdecydowało się na wydanie publikacji o Fridzie Kahlo mogłam lepiej poznać tę nietuzinkową osobowość. Nie da się ukryć, że życie młodej Fridy naznaczone było cierpieniem, nie tylko tym fizycznym, ale także psychicznym. Dziewczyna uległa wypadkowi w wyniku którego doznała poważnych obrażeń. Kilka lat spędziła w gorsecie, nie chodziła. Następnie jej życie zaczęło zmieniać się na lepsze, wydawałoby się, że znalazła miłość swojego życia.

  Frida Kahlo to postać nietuzinkowa ze względu na niesamowite cierpienie, które spadło na tę młodą kobietę, ale także zaangażowanie w sztukę, malowanie obrazów, odwzorowywanie tego, co udało jej się zobaczyć. Caroline Bernard dzięki plastycznemu językowi stworzyła pozycję, z którą zapoznaje się naprawdę sprawnie. W życiu Fridy nie brakowało trudnych momentów, jednak jakoś z wszystkich przeciwności losu udawało jej się wyjść zwycięsko i to jest najważniejsze przesłanie tej lektury. Nie można poddawać się nawet wtedy, gdy wydaje się, że lepiej już być nie może, bywają jeszcze gorsze momenty, jednak zawsze z nadzieją należy patrzeć w przyszłość.

  ,,Frida Kahlo i kolory życia" Caroline Bernard to pierwszy tom serii Znaku ,,Wyjątkowe kobiety". Już niebawem będziemy mogli przeczytać także o Madame Piaf i Marii Callas. Na razie zainteresowanych tematem odsyłam do lektury Fridy Kahlo, młodej kobiety, która z dnia na dzień straciła swoje dotychczasowe życie, udało jej się wyjść niejako zwycięsko z tej nieciekawej sytuacji, jednak nie był to koniec momentów, w których mogłaby się załamać. Frida Kahlo to jedna z tych kobiet, które miały siłę by walczyć dalej każdego dnia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnie większość z nas kojarzy nazwisko Fridy Kahlo. I chociaż ja nigdy nie interesowałam się malarstwem, to wiem kim była. Książka o jej życiu, przedstawiona w bardziej przystępny sposób, niż standardowa biografia, wydawała sie idealnym sposobem na poznanie jej osoby bliżej.

  Powieść jest fajnie napisana, spójna i dobrze mi się czytała. Autorka barwnie i plastycznie przedstawia losy naszej bohaterki, która zmaga się z przeciwnościami. A tych było wiele. Choroba, wypadek, zdrada. Jej życie pełne jest bólu fizycznego, ale i emocjonalnego.  Ale chyba wszystko to składało się na talent bohaterki. Całe swoje cierpienie przelewała na płótno.

  Nie wszystkie decyzje Fridy pochwalałam, więcej mnie denerwowało, a toksyczna relacja z mężem była dla mnie nie do przełknięcia. Doceniam walkę, jej talent, ale nie jest to książka, którą czytałam z przyjemnością, a z dużymi emocjami. I czasem z niezrozumieniem. Mimo tego, jeśli fascynuje was Frida Kahlo to ta powieść jest dla was.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -40%
  Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

  Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

  Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,93 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

  Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

  W swojej najnowszej książce Alberto Angela proponuje Czytelnikom wyprawę do czasów Kleopatry, Juliusza Cezara, Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta! Do starożytnego Rzymu wstrząsanego wewnętrznymi wojnami u schyłku republiki i do Egiptu epoki ptolemejskiej. Główną bohaterką tej opowieści jest...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 40,89 zł 67,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -28%
  Nasz biedny Fiedia. Kobiety i Dostojewski

  Nasz biedny Fiedia. Kobiety i Dostojewski

  Powieści Dostojewskiego to historie męskich tragedii, dla których kobiety stanowią jedynie tło. W jego życiu było odwrotnie – to one stały na pierwszym planie, to bez nich nie potrafił istnieć ani tworzyć. A więc ukochana matka, znosząca humory zazdrosnego męża; pierwsza żona Maria, cierpiąca na...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -27%
  Kicia Kocia i Nunuś. W kuchni

  Kicia Kocia i Nunuś. W kuchni

  Ósma książeczka o Nunusiu, braciszku lubianej i popularnej Kici Koci. Nunuś jest mały, dopiero się uczy. Kicia Kocia zabiera Nunusia do kuchni. Razem przygotowują podwieczorek. Nunuś z zapałem pomaga Kici Koci.
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 8,76 zł 12,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -36%
  Kobiety z obrazów

  Kobiety z obrazów

  Ekscentryczna Dora Maar, niezależna Victorine Meurent, tajemnicza Lisa del Giocondo czy twardo stąpająca po ziemi Catherine Bolnes – to tylko niektóre z kobiet kryjących się za dziełami wielkich mistrzów. Tamara Łempicka w czasach największej biedy za sprzedawane obrazy kupowała diamentowe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,63 zł 44,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -39%
  Frida Kahlo biografia

  Frida Kahlo biografia

  Ilustrowana biografia jednej z największych artystek w dziejach świata. Frida Kahlo żyła pełnią życia, w zgodzie ze swoją bezkompromisową osobowością. Jej malarstwo to krew i cierpienie, ale także zabawa i kolor. Była wojowniczką, która nie wahała się stawić światu czoła, namiętną kobietą, która...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,61 zł 49,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -39%
  Kto odejdzie, już nie wróci. Jak opuściłem świat chasydów

  Kto odejdzie, już nie wróci. Jak opuściłem świat chasydów

  Shulem Deen dorastał w latach osiemdziesiątych w Nowym Jorku, jednak zamiast matematyki czy angielskiego uczył się praw obowiązujących w starożytnej Jerozolimie (wiedział na przykład, co zrobić, gdy byk zrani krowę, która wpadła do dołu w czasie modlitwy). Kiedy miał osiemnaście lat, ożenił się z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,33 zł 44,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -23%
  Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

  Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

  „Co widzimy w gwiazdach” to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii, lecz także wyruszy wraz z autorką w niezwykłą podróż przez mity, legendy, wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 38,57 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -42%
  Maria Callas i głos serca

  Maria Callas i głos serca

  Artystka, primadonna, bogini Kobieta, której powołaniem była sztuka i miłość Wenecja, 1957: Maria Callas jest największą śpiewaczką operową swoich czasów, ale artystyczna doskonałość, którą uosabia na scenie, zaczyna zbierać żniwo. Wspaniały głos odmawia jej posłuszeństwa, a przemęczona artystka...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,34 zł 46,99 zł
  w magazynie
 • -36%
  Terapeutka

  Terapeutka

  Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,45 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Frida Kahlo biografia 5/5 Nasza cena:
30,61 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Frida Kahlo biografia

Ilustrowana biografia jednej z największych artystek w dziejach świata. Frida Kahlo żyła pełnią życia, w zgodzie ze swoją bezkompromisową osobowością. Jej malarstwo to krew i cierpienie, ale także zabawa i kolor. Była wojowniczką, która nie wahała się stawić światu czoła, namiętną kobietą, która...
Piłsudski. Portret przewrotny. Biografia 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piłsudski. Portret przewrotny. Biografia

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych Polaków XX wieku Wielki wódz, twórca niepodległości, pogromca bolszewików. Jednocześnie przywódca, który nie przebierał w środkach, by osiągnąć cel, a swoich przeciwników zamykał w obozach. Przez jednych uważany za odważnego konspiratora, wręcz terrorystę. Przez...
Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia 0/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia

W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie coś więcej niż tylko kariera w blasku świateł. Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała? Marcin Wilk rozmawiał z jej mamą, Haliną Szmeterling, i córką, Natalią Kukulską. Dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej i zachowali...
Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana 0/5 Nasza cena:
30,16 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana

Fakty ciekawsze niż tajemnice.Jarosław Kaczyński zawładnął Polską, zaś Antoni Macierewicz zawładnął prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Ten wyrachowany polityczny gracz decyduje o tym, w co wierzą Polacy.Oto pierwsza biografia najbardziej kontrowersyjnego polskiego polityka. Autorzy prześwietlają...
Wham! George i ja 4/5 Nasza cena:
37,72 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wham! George i ja

Poznaj prawdziwą historię zespołu Wham! Wyobrażasz sobie Święta bez przeboju "Last Christmas"? Dzięki tej piosence Boże Narodzenie to wyjątkowy okres dla każdego z nas. Magiczna atmosfera to zasługa dwóch przyjaciół – George’a Michaela i Andrew Ridgeleya. Wszystko zaczęło się w 1981 roku, gdy jako...
4Dreamers. O czterech takich, co nie bali się marzyć 5/5 Nasza cena:
36,21 zł 47,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

4Dreamers. O czterech takich, co nie bali się marzyć

To oni podbili serca setek tysięcy fanów! Cześć, tu Kuba, Mateusz, Tomek i Maks. Trzy lata temu przyszliśmy do The Voice Kids, by spełnić swoje marzenia. Żaden z nas nie przypuszczał wtedy, co z tego wyniknie. Wydaliśmy dwie płyty, dziewięć singli, dwa razy byliśmy nominowani do Fryderyków i...
Fabryka jutra. Jak postanowiłem... + zakładka 0/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fabryka jutra. Jak postanowiłem... + zakładka

Zakładki Fabryka jutra - 100% recykling Zakładki wyprodukowane w Polsce, w Łodzi, przez wolontariuszkę Iwonę. Dzięki nim każdy kawałek baneru wyborczego Szymona Hołowni został wykorzystany. Materiały dostarczyli wolontariusze oraz sympatycy. Dbałość o środowisko i promocja postaw proekologicznych...
Spowiednik Mafii 0/5 Nasza cena:
33,20 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spowiednik Mafii

W tym świecie nie wiadomo, co jest prawdą, a co kłamstwem… Niełatwo zostać spowiednikiem mafii. By móc się tak określać, trzeba najpierw zdobyć zaufanie najbrutalniejszych gangsterów w kraju. Trzeba też wiele poświęcić. Na przykład bezpieczeństwo własnej rodziny czy reputację w środowisku...
Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina 5/5 Nasza cena:
50,40 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina

Historia kobiety, która robiła wszystko, co chciała (z każdym, z kim chciała). "Kiedy mówiła, inni jej słuchali. Kiedy się poruszała, wszyscy patrzyli. Miałam trzy lata, gdy dotarło do mnie, że nie mam matki - ja należę do Jej Wysokości." Maria Riva - jedyne dziecko Marlene Dietrich - od...
Moja gra. Autobiografia 5/5 Nasza cena:
34,02 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja gra. Autobiografia

Najlepszy piłkarz świata, który swoją grą rzucił wyzwanie Messiemu i Ronaldo. Luka Modric. Moja gra - autobiografia wybitnego piłkarza Jest rok 2018. Skromny facet z niewielkiego kraju przerywa trwającą 10 lat dominację Leo Messiego i Christiano Ronaldo w świecie futbolu. Jako jedyny człowiek w...
Uwolnić Melanię. Nieautoryzowana biografia Pierwszej Damy 5/5 Nasza cena:
32,40 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwolnić Melanię. Nieautoryzowana biografia Pierwszej Damy

Melania jest jak enigma. Dorastała w komunistycznym kraju, który nauczył ją walczyć o siebie i swoją rodzinę. Była zawodową modelką uwodzącą swoim urokiem. Teraz pozostaje w cieniu swego bogatego i potężnego męża. To pierwsza dama Ameryki, której klasą dorównywała tylko Jackie Kennedy. Obecnie jej...
Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach 5/5 Nasza cena:
37,72 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach

Bezkompromisowe, zdeterminowane i wolne. Niezwykła opowieść o kobietach, które nie bały się wyznaczać nowych dróg. Bywały przedmiotem drwin. Dziwaczne i ekscentryczne, bezczelne, szalone. Inne. Wypuszczały się w góry w poszukiwaniu przeżyć, miały odwagę realizować marzenia. Góralki spluwały za...
Wybrane bestsellery
Pilot. Podniebne doznania. Faceci do wynajęcia. Tom 6 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pilot. Podniebne doznania. Faceci do wynajęcia. Tom 6

Tylko na TaniaKsiążka.pl zakładka magnetyczna gratis!* Pilot. Mocno trzyma ster, wzlatuje w przestworza, zabiera w nieznane Pilotka Ida Halko traci pracę z powodu redukcji etatów. Ma na utrzymaniu dziadka, który przebywa w domu opieki, a w codziennych zmaganiach może liczyć tylko na wsparcie...
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina 5/5 Nasza cena:
49,48 zł 64,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Najbardziej sensacyjna biografia roku. Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w...
Życzę mu śmierci 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życzę mu śmierci

Pełna determinacji podróż w poszukiwaniu prawdy Dwadzieścia lat temu córka Susan Lentigo została brutalnie zamordowana. Kobieta nigdy nie pogodziła się ze stratą. Rozwiodła się z mężem, pracuje jako kelnerka w jadłodajni, mieszka w tym samym domu, co dwadzieścia lat wcześniej. Jedyne, co trzyma ją...
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
32,90 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
28,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
79,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Serce wiedźmy 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce wiedźmy

„Serce wiedźmy” to czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności. Umierają ludzie. Umierają bogowie. Ona wciąż trwa. Opowieść o Angerbodzie rozpoczyna się tam, gdzie inne historie o wiedźmach się kończą: na płonącym stosie. Ukarana przez Odyna za...
Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

Kurtyny zostały rozsunięte, po czym naczelnik zapytał skazaną, czy chce wygłosić mowę pożegnalną do wiszącego nad jej głową mikrofonu. - Chcę jedynie powiedzieć, że pożegluję z Rockiem i wrócę jak Dzień Niepodległości z Jezusem, szóstego czerwca, jak w filmie, z tym wielkim statkiem i tak dalej. Ja...
Siedem lat ciemności 4/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat ciemności

Mroczny, niepokojący i pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny z Korei Południowej! Siedem lat. Siedem lat, odkąd życie głównego bohatera, Sowona, wywróciło się do góry nogami. Siedem lat, odkąd po raz ostatni widział ojca, który wylądował w więzieniu. Siedem lat, odkąd miasteczko, w którym...
Planeta Piołun 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Planeta Piołun

Świat zmienia się, przekraczając jakąś fatalną granicę pisze Oksana Zabużko, patrząc na Europę trawioną toksycznymi populizmami i opadającą w intelektualną przepaść. W podzielonym świecie baniek informacyjnych jej eseje zdają się kierować czytelnika w stronę ocalenia, którym dla autorki jest...
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu 5/5 Nasza cena:
28,21 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy. Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula