Finał 7

Autor:

Kerry Drewery

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Rok wydania
2018
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 14,95 zł
eBook, mobi, epub
za 21,29 zł
Nasza cena: 27,21 zł 29,90 zł Taniej o: 9%

"Finał 7" to emocjonujące zakończenie bestsellerowej trylogii! Oto ostatnie wydarzenia w alternatywnej rzeczywistości, gdzie władza ma największe znaczenie!

Jeśli sięgnąłeś po poprzednie dwie części z serii "Cela 7", z pewnością z chęcią przeczytasz ostatnie, kulminacyjne zdarzenia z powieści "Finał 7"! To właśnie tutaj władza ma kluczowe znaczenie i kontroluje dosłownie wszystko, co możliwe.

Martha i Isaac zdołali na szczęście uciec i ujść z życiem. Muszą jednak ukrywać się, gdyż w świetle propagandy rządowej są niebezpiecznymi buntownikami. Za ich głowy wyznaczono spore nagrody. Mimo to, bohaterowie znajdują schronienie w rodzinnej dzielnicy Marthy - Rises, która zamieszkiwana jest przez biednych i wykluczonych ze społeczeństwa. Jednocześnie premier decyduje o tym, by właśnie Rises otoczyć wysokim, niemożliwym do przejścia murem. Czy na pewno chodzi tu wyłącznie o bezpieczeństwo mieszkańców? A może chce ON uwięzić ich w jednym miejscu? Martha musi zacząć działać jak najszybciej. Dzięki swojemu planowi ma szanse udaremnić niecne postępki ludzi piastujących najwyższe stanowiska w kraju. Zanim jednak tego dokona, musi pokonać wiele przeciwności i trudności. Czy uda jej się pokonać władzę?

"Finał 7" to końcowa część serii, która trzyma nas w napięciu już od pierwszej strony! Tym razem możemy dowiedzieć się, jak zakończy się cała akcja i czy Martha i Isaac będą mogli żyć na wolności. Póki co, wszystko wskazuje na to, że siła władzy nie zmaleje. Chociaż wszyscy doskonale wiedzą, że życie w takim państwie to prawdziwe utrapienie, nikt nie odważy się na poważniejsze kroki. Do czasu!

Kerry Drewery jest angielską pisarką, która mieszka w Wielkiej Brytanii. Była koordynatorką programu BookStart. Kiedy nie zajmuje się pisaniem, uwielbia biegać, jeździć i pływać na rowerze.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Seria Kerry Drewery mocno wkroczyła do mojego czytelniczego świata i wraz z kolejnym tomem dostarczała coraz to nowych emocji. Podczas tej lektury nie ma chwil z błogą sielanką, to dystopia z charakterystycznymi postaciami i istną rewolucją w systemie sprawiedliwości. Co tym razem na nas czeka?

  Londyn, 30 listopad - 7 grudnia

  Drugi tom zakończył się wybuchem bomby w blogu śmierci a Sofia - asystentka premiera - pomogła członkom grupy nazywanej 'Raises 7' w ucieczce w bezpieczne miejsce. Wszyscy obwiniają Marthę o ten zamach. Isaac jest ranny, nikt nie daje gwarancji, że chłopak przeżyje. Dziewczyna jest załamana, ale w obliczu między innymi budowania muru wokół dzielnicy Raises oraz przygotowywania pomieszczeń dla cel śmierci w dawnym budynku sądu, postanawia pozostawić ukochanego z przyjaciółmi i wyrusza poza mur, by coś zrobić. Zwłaszcza, że w jednej z cel znajduje się Eve... Do kogo uda się Martha? Na czyją pomoc będzie mogła liczyć? A kto zawiedzie jej zaufanie? Do czego się posunie, by zmienić coś w kraju? Gwarantuję Wam strony pełne wrażeń, emocji, intryg i zaskoczeń.

  Premier na każde działanie społeczeństwa uświadamiające innym, że źle się dzieje lub mające na celu obalenie jego rządów reaguje kolejnymi restrykcjami. Ulice pustoszeją. Narasta poczucie strachu, niesprawiedliwości i przerażenia. Wielu dorosłych nie ma pojęcia co tak naprawdę dzieje się w Londynie, z której strony należy szukać pomocy albo w jaki sposób zająć się walką z władzą. Widzą tylko czerń i biel, nie pytając o powody i przyczyny. Ile ludzkich istnień zniknie zanim ktoś się zbuntuje i przeciwstawi władzy? Czy zapanują bezpieczeństwo i sprawiedliwość we właściwym ich rozumieniu?

  "Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą." *

  Młoda, samotna i przerażona Martha stanęła przeciwko systemowi. Wszelkimi sposobami zamierzała walczyć z premierem. A co ciekawsze kąski z życia skazanych i buntujących się pokazuje program "Sprawiedliwością jest śmierć" z coraz o nowszymi nowinkami i pomysłami na wyciągnięcie od ludzi pieniędzy, sprzedając na przykład przedmioty z przestępstw.

  "Każdy pragnie żyć w bezpiecznym świecie, więc głosuje... za zabijaniem. Zabijaniem osób, które jego zdaniem stanowią zagrożenie dla społeczeństwa." **

  Jest to książka o błędnym pojmowaniu bezpieczeństwa, naruszaniu swobód obywatelskich i trudnych wyborach. Autorka potrafi zaintrygować, zainteresować i poruszyć do głębi. Zwłaszcza, że rozdziały pisane są z perspektyw różnych bohaterów, co pozwala wniknąć w ich umysły i poznać plany... Choć nie zawsze... by po chwili nas zaskoczyć.

  Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki, tej serii, pomysłu na taką fabułę, na tajemnice, intrygi i zawiłości. Jednak zakończenie mnie troszkę zawiodło... Nie takiego finału w "Finale 7" się spodziewałam po pięciuset przeczytanych stronach (tylko tego tomu). Jestem nieusatysfakcjonowana między innymi wątkiem Sofii, liczyłam na konkrety a pozostawiono mnie w sferze domysłów...

  "Możemy się przebierać, za kogo chcemy, ale w środku każdy z nas pozostaje sobą." ***

  Podsumowując - "Finał 7" to świetna dystopia o poglądach, różnorodności, odmienności oraz odcieniach sprawiedliwości. O tym, jaką władzę mają ludzie bogaci, o korupcji, skandalach, nadziei i rozpaczy. Chwile radości są przyćmiewane przez śmierć skazanych, ich strach i ból, gdy nie rozumieją co się dzieje a odliczanie trwa. To musi być straszne... Polecam 'Finał' dla zwieńczenia serii, może dzięki tej lekturze, choćby jedna osoba zrozumie, że zawsze jest czas na przejście na stronę dobra.

  * K. Drewery, "Finał 7", Wyd. Młody Book, Katowice 2018, s. 76

  ** Tamże, s. 434

  *** Tamże, s. 174

  recenzja pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Tak, drodzy państwo, od jutra będę tu przychodził codziennie, by rozmawiać z oskarżonymi. Filmować ich w celach i zadawać im pytania, na które chcą państwo znać odpowiedź".

  Żyjemy w czasach cyfryzacji, pędu technologii i wszechobecnych mediów społecznościowych. Nie możemy ukrywać, że nie jesteśmy na to nieświadomie podatni. Miliony ludzi pracują nad tym, żeby ich produkt, ich usługa dotarła do nas, nieświadomie. Myślisz sobie, ja? Oczywiście, że nie jestem podatny. Drogi czytelniku i ja i ty, wpadliśmy w tę sieć. To właśnie mnie zachwyciło w tej historii.

  Z niecierpliwością czekałam na wydanie trzeciej części przygód bohaterów. Niesamowicie wciągnęła mnie ta medialna historia od pierwszego tomu. Jeśli jej jeszcze nie znacie, a chcielibyście się dowiedzieć, jak za pomocą technologii można manipulować ludźmi, to koniecznie dopiszcie do listy! Staniecie się częścią społeczeństwa, które może mieć wpływ na dalsze losy osadzonych. Nie w książce, bo tam już wyroki zapadły, ale gdzieś tam w swoich wyobrażeniach, możecie stworzyć swój świat i sami zastanowić się co by było, gdyby..

  Isaac i Marta byli więźniowie bloku śmierci przebywają już na wolności, lecz to nie koniec ich dalszej wojny ze wciąż siejącą propagandą rządową. Muszą się ukrywać a odizolowanie dzielnicy Rises murem od miasta powoduje większe niebezpieczeństwo. Jeszcze większa inwigilacja i jeszcze większe napięcie wprowadziła autorka w tę powieść.

  Koniec, proszę resztę doczytać.

  Nie czytajcie tej książki bez sięgania po poprzednie. Nie są to odrębne tomy, to jedna opowiedziana historia, która gdzieś tam ma swój początek. We wszystkich trzech tomach każdy z bohaterów ma czas dla siebie na opowiedzenie swojej historii i to mi się bardzo podobało. Kibicowałam tak naprawdę jeden osobie, Eve, ale sami musicie się przekonać, co dla niej zostało zaplanowane.

  Tak naprawdę to nakręcał mnie program telewizyjny „Sprawiedliwością jest śmierć”. Emitowany na bieżąco reality show, z kamerami, z widownią i prowadzone relacje w studio telewizyjnym bardzo mnie nakręcały. Program pokazywany non stop na żywo, w którym ludzie opłacający abonament mają głosować za życiem lub śmiercią, są na szczęście tylko wymysłem pisarki.

  Fabuła jest nierzeczywista…Tak naprawdę czy ta wizja np. postrzegania mediów różni się od tego, co mamy obecnie?

  To właśnie media społecznościowe narzucają nam tematy, których mamy słuchać, które mamy oglądać i o których mamy mówić. Mając władzę i pieniądze, można kupić wszystko. Czarny bohater tej historii to właśnie zrobił.

  "Mamy do czynienia z wydarzeniem bez precedensu..wszyscy jesteśmy ściśle monitorowani..Choć wiele osób utrzymuje, że nie stanowi to zagrożenia dla tych, którzy nie mają nic do ukrycia".

  Mimo że, książka kierowana jest do młodzieży, polecam ją wszystkim, bez względu na wiek.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Całość na: [Adres usunięty]

  Byłam ciekawa, co tym razem zaproponuje autorka i czy uda jej się na tym samym poziomie zamknąć tę historię. Tym razem walka o wolność i prawdę odbywa się na ulicy, Cela nie jest osią wypadków, choć i tam kilka razy akcja się przenosi. Martha próbuje naprawić sytuację. W tym celu musi wydobyć na światło dzienne grzeszki innych, ale w obecnej sytuacji nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Kilkakrotnie zastanawiałam się, czy bohaterce uda się w końcu przestać odbijać od muru, czy przeskoczy go i zmieni sytuację.

  Szukam błędów do wytknięcia, ale ciężko mi je znaleźć. Trzeci tom z pewnością nie będzie odkrywczy, ale jednocześnie trzyma ON poziom dwóch poprzednich i do końca nie daje jednoznacznych odpowiedzi, ani w kwestii przebiegu akcji, ani jej rozwiązań. Bohaterowie działają, każde według sumienia, dzieje się dużo, emocje bywają różne, w zależności od sytuacji. A w tym wszystkim autorka przemyciła zagadnienia, które znamy już z poprzednich tomów, o oddziaływaniu mediów na ludzi, granicach ludzkiego sumienia i owcami prowadzonymi w jednym kierunku.

  Dla mnie Finał 7 był świetnym zakończeniem historii, które czytałam z zainteresowaniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Kerry Drewery
 • Wydawnictwo Debit
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 464
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380572614
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Final 7
 • Tłumacz: Michałowska-Gabrych Iwona
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380572614
 • EAN: 9788380572614
 • Wymiary: 12.3x20.1x3.3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Tunele. Finał - R.Gordon 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tunele. Finał - R.Gordon

Szósty i ostatni tom bestsellerowej serii "Tunele". Prawa do serii sprzedano do ponad 40 krajów!Poznaj sekret Armagów i dalsze losy bohaterów serii. Kto przeżył wybuch bomby atomowej we wnętrzu Ziemi? Jak na wieść o inwazji Styksów zareagują wielcy tego świata? Jakie jeszcze tajemnice skrywają...
Dzień 7 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień 7

Pełne napięcia, ekscytujące dopełnienie Celi 7. Martha Honeydew wydostała się wprawdzie z przerażającej Celi 7, ale skorumpowany wymiar sprawiedliwości wciąż śledzi każdy jej krok. A Isaac, jedyny zaufany przyjaciel dziewczyny, przebywa w tym samym siedmiodniowym więzieniu, w którym do niedawna...
Cela 7 5/5 Nasza cena:
27,21 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cela 7

Emocjonujący thriller dla młodzieży, pierwszy tom trylogii osadzonej w świecie, w którym decyzja o życiu lub śmierci oskarżonego zapada w oparciu o SMS-owe głosowanie. Świat zrobił postępy od czasów, gdy w starożytnym Rzymie publiczność przesądzała o ułaskawieniu bądź skazaniu gladiatora, głosując...
eBook Cela 7 mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,29 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cela 7 mobi epub

Emocjonujący thriller dla młodzieży, pierwszy tom trylogii osadzonej w świecie, w którym decyzja o życiu lub śmierci oskarżonego zapada w oparciu o SMS-owe głosowanie. Świat zrobił postępy od czasów, gdy w starożytnym Rzymie publiczność przesądzała o ułaskawieniu bądź skazaniu gladiatora, głosując...
eBook Dzień 7 mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,29 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dzień 7 mobi epub

Pełne napięcia, ekscytujące dopełnienie Celi 7. Martha Honeydew wydostała się wprawdzie z przerażającej Celi 7, ale skorumpowany wymiar sprawiedliwości wciąż śledzi każdy jej krok. A Isaac, jedyny zaufany przyjaciel dziewczyny, przebywa w tym samym siedmiodniowym więzieniu, w którym do niedawna...
Zaklinaczka. Krew Werdiany 0/5 Nasza cena:
22,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaklinaczka. Krew Werdiany

Druga część serii Zaklinaczka – bestsellerowych powieści fantasy autorstwa Lene Kaaberbol przeznaczonej dla czytelników 10+Zaklinaczka to opowieść o dwunastoletniej Clarze, która walczy z kompleksami i brakiem pewności siebie, ale gdy okoliczności zmuszają ją do opuszczenia wygodnych ram...
Naondel. Kroniki Czerwonego Klasztoru. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naondel. Kroniki Czerwonego Klasztoru. Tom 2

Kabira jako mała dziewczynka dostała za zadanie opiekować się magicznym źródłem. Zakochana w Iskanie wyjawia mu sekret owego źródła i jego tajemnych mocy – błąd, który ma straszne konsekwencje. Do uwięzionej w haramie Iskana dziewczyny niebawem dołączają inne kobiety: nomadka Garai, wojowniczka...
Zaklinaczka. Próba ognia 4/5 Nasza cena:
22,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaklinaczka. Próba ognia

Seria ZAKLINACZKA to najnowsza seria bestsellerowych powieści fantasy autorstwa Lene Kaaberbol przeznaczona dla młodzieży w wieku od dziesięciu lat. Próba ognia to pierwsza część serii powieści dla nastolatków o Clarze, jej miłości do zwierząt i trudnościach, jakie napotyka będąc zaklinaczką w...
Zresetowana 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zresetowana

Zresetowana to przełomowa, uhonorowana nagrodami trylogia autorstwa Teri Terry. Pamięć Kyli została wymazana, jej dane osobowe usunięte, wspomnienia stracone na zawsze. Dziewczyna jest zresetowana. Władze twierdzą, że była terrorystką, dają jej jednak drugą szansę – pod warunkiem, że będzie grała...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula