Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci 2019 - spotkajmy się!

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci 2019 - spotkajmy się!

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci odbędzie się już po raz trzeci. Na tegorocznej odsłonie tego niezwykłego wydarzenia nie mogło nas zabraknąć. W piękny majowy weekend spotkajmy się w Galerii Arsenał!

Nas, Książkoholików, nie trzeba przekonywać, że czytanie dzieciom i czytanie z dziećmi jest bardzo ważne. Nie chodzi to tylko o to, że te maluchy, które od małego mają styczność z dobrą książką, wyrastają na czytających dorosłych. Przede wszystkim wspólna lektura z dzieckiem jest jednym z elementów budowania więzi, a odpowiednie książki nie tylko bawią, ale też uczą i rozbudzają ciekawość świata.

Czytanie rozwija, dlatego lektury dla dzieci trzeba wybierać bardzo odpowiedzialnie. Piękne i czytelne ilustracje to tylko jeden z elementów. Nie każda kolorowa książka niesie ze sobą ważne treści, a nie każda mądra książka jest jaskrawo ilustrowana. Dobra książką to taka, która jest dobrana do wieku, zainteresowań i możliwości poznawczych najmłodszych czytelników. To książka, którą dziecko jest w stanie zrozumieć i która jednocześnie nie jest zbyt banalna i nie przedstawia świata w naiwny sposób.

Czy znalezienie takich ksiażek dla młodszych czytelników jest trudne? Nie jest. Mnóstwo wydawnictw specjalizuje się właśnie w mądrej literaturze dziecięcej. I właśnie takie książki znajdziecie na Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci.

To święto dobrej literatury dla najmłodszych to nie tylko książki! To także mnóstwo ciekawych warsztatów dla dzieci i ich rodziców. 

Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć też nas! Tym bardziej że odbędzie się w naszym Białymstoku. Podczas Festiwalu koniecznie odwiedźcie stoisko TaniejKsiążki. Będziemy na Was czekać z mnóstwem mądrych książek od wydawnictw, które na literaturze dziecięcej znają się, jak mało kto: Dwie Siostry, Zakamarki, Multicol, Media Rodzina, Kultura Gniewu, Timof Comics, Kinderkulka, Tadam i Wolno.

Znacie nas już na tyle dobrze, że możecie mieć pewność, że poza wyjątkowymi książkami będziemy też mieć dla Was specjalne rabaty :-)


Do zobaczenia!


Ważne informacje

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci 2019

18-19.05.2019 (sobota, niedziela), godz. 10:00-18:00

Galeria Arsenał, elektrownia (Białystok, ul. Elektryczna 1, wejście od ul. Świętojańskiej)

Harmonogram Festiwalu tutaj.


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać