Felicia zagineła. O komisarzu Williamie Wistingu. Tom 2

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
328
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,72 zł
Nasza cena: 33,19 zł 39,99 zł Taniej o: 17%

Dynamiczna, zaskakująca i pełna niespodziewanych zwrotów wydarzeń. "Felicia zaginęła" to kryminał w iście mistrzowskim stylu!

Lubisz dobre kryminały? Podobają Ci się szczególnie te, w których skomplikowane sprawy rozwiązuje policjant, kierujący się swoim doświadczeniem i intuicją, a jednocześnie stawiający na pracę zespołu? Takim detektywem jest William Wisting - jeśli jeszcze go nie znasz, koniecznie musisz sięgnąć po książkę J?rna Liera Horsta "Felicia zaginęła".

Komisarz William Wisting pracuje w policji już od 20 lat, a od dekady kieruje wydziałem śledczym w Larvik. Na jego biurko trafia sprawa zwłok wykopanych przy okazji budowy drogi, a ukrytych wiele lat temu w szafce ubraniowej zakopanej w ziemi. Policjanci stosunkowo szybko identyfikują ofiarę, jako zaginioną blisko ćwierć wieku wcześniej Felicię Natholm - okazuje się, że muszą się spieszyć z czynnościami śledczymi, gdyż sprawa przedawni się za kilka dni. Jednocześnie na posterunku pojawia się młody człowiek, który zgłasza zaginięcie swojej narzeczonej, Andrei Amalie Lund. Szybko okazuje się, że oba zaginięcia, mimo dzielących je 25 lat, łączą się ze sobą.

Twórczość J.L.Horsta charakteryzuje swobodna narracja. Opis śledztwa przerywany jest dygresjami, które jednak nie wytrącają Czytelnika z toku akcji. Przebieg śledztwa relacjonowany jest bardzo szczegółowo, łącznie z rozmowami ze świadkami. Z pewnością ma na to wpływ zawodowa przeszłość autora, który jeszcze kilka lat temu pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold. Horst podsuwa Czytelnikowi wiele - niejednokrotnie fałszywych - tropów, dzięki czemu napięcie utrzymuje się od pierwszej do ostatniej strony książki.

Jeśli spodobał Ci się kryminał w wykonaniu J.L.Horsta, to sięgnij po pozostałe tomy cyklu o przygodach komisarza Williama Wistinga, na przykład "Kluczowy świadek", "Gdy mrok zapada", "Szumowiny", "Psy gończe" czy "Jaskiniowiec".
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać pierwszy tom przygód komisarza Williama Wistinga. „Kluczowy świadek” był całkiem niezłym kryminałem, dlatego też z chęcią sięgnęłam po jego kontynuację. Jak na jego tle wypadła powieść „Felicia zaginęła”? Czy i tym razem lektura była satysfakcjonująca?

  (...)

  „Kluczowy świadek” był debiutem Horsta i choć nie był ON pozbawiony wad, ostatecznie okazał się całkiem niezłym kryminałem. W porównaniu z nim „Felicia zaginęła” podobała mi się zdecydowanie bardziej. Sprawa kryminalna, a raczej sprawy, jakimi tym razem zajął się komisarz Wisting, były o wiele bardziej złożone, a co za tym idzie, o wiele ciekawsze, aniżeli tajemnicza śmierć emeryta z poprzedniego tomu.

  Przed komisarzem stoi zagadka śmierci zaginionej przed laty Felicii oraz sprawa zaginięcia Andrei. Oba śledztwa są wyścigiem z czasem. Z jednej strony Wisting musi spróbować rozwikłać sprawę z przeszłości, zanim ulegnie ona przedawnieniu, a morderca uniknie zasłużonej kary, z drugiej zaś wie, że czas działa na niekorzyść zaginionej dziewczyny, a szanse na odnalezienie jej żywej maleją z każdym dniem. Uciekający czas buduje tutaj aurę napięcia i oczekiwania, która jest niewątpliwym atutem tej powieści. Trudno się od niej oderwać, kiedy człowieka dręczy ciekawość tego, czy bohaterowi uda się wygrać z czasem i wykryć mordercę sprzed lat oraz odnaleźć zaginioną Andreę.

  Przy „Kluczowym świadku” narzekałam na to, że tempo akcji i samo śledztwo toczyły się jakoś tak zbyt spokojnie. Tym razem na szczęście nie mogłam się już do tego przyczepić, bo w tym tomie policjanci muszą zdecydowanie mocniej zaangażować się w oba śledztwa, by móc popchnąć je naprzód. Śledczy co rusz przemieszczają się, by przesłuchiwać świadków, zbierać dowody, sprawdzać tropy czy konfrontować nowe dowody z wcześniej uzyskanymi informacjami. Skrupulatnie zbierają elementy zagadki w całość, ale nie jest to łatwe zadanie, kiedy wokół obu spraw mnożą się tajemnice i pytania, a niektóre z tropów prowadzą w ślepe zaułki i każą im zrobić dwa kroki wstecz. Jørn Lier Horst stworzył naprawdę intrygującą układankę, która mocno angażuje uwagę czytelnika.

  Lekki styl autora i ciekawie pomyślana intryga sprawiają, że jego powieść czyta się z przyjemnością. Książka naprawdę wciąga, jednak i w stosunku do niej mam jedno „ale”. Obie sprawy zaczęły się zagadkowo, przystąpiono do śledztwa i powoli zaczęto odkrywać pewne fakty, jednak w którymś momencie poczułam, że za dużo dziwnych zbiegów okoliczności zaczyna tutaj wypływać na wierzch, przez co dosyć szybko wpadłam na trop, którym autor chciał poprowadzić fabułę powieści. Gdzieś po przeczytaniu ćwierci książki wiedziałam już, kto stoi za śmiercią Felicii oraz jaki był jego motyw, równie szybko udało mi się domyślić także, dlaczego Andrea zniknęła. Jak się potem okazało, nie pomyliłam się, mimo iż po drodze pewne zdarzenie na chwilę zachwiało moją teorią. To na szczęście nie ujęło wiele z przyjemności płynącej z lektury. Czytałam, zastanawiając się, jak bliska jestem prawdy i jaką ewentualnie drogą dojdzie do takiego finału. Pozbawiłam się, co prawda, elementu zaskoczenia zakończeniem, ale pewne zaskakujące zwroty akcji samej powieści mi to wynagrodziły.

  „Felicia zaginęła”, mimo małego „ale”, okazała się całkiem satysfakcjonującym kryminałem. Za mną dwie części przygód Williama Wistinga i, jak sądzę, to początek dłuższej przyjaźni z tą postacią. Na pewno sięgnę po kolejne tomy, bo Jørn Lier Horst pisze tak, że po prostu chce się to czytać. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jørn Lier Horst– norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię.*

  Pierwszy tom serii podobał mi się, dlatego ze zniecierpliwieniem wyczekiwałem tej części. Pochłonąłem ją bardzo szybko i… chcę więcej!

  William Wisting zajmuje się zaginięciem oraz sprawą nietypowego odkrycia – podczas prac budowlanych znaleziono ciało kobiety. Obie sprawy są dość dziwne. Komisarz stara się bardzo zaangażować w nie, ale nie przynosi to większych skutków. Do czasu, gdy odkrywa pewne powiązania między zaginięciem a dziwnym znaleziskiem. Wtedy wszystko nabiera rozpędu. Najgorszym przeciwnikiem Williama jest… czas.

  Akcja przez 3/4 utworu biegnie spokojnym torem. Wprawdzie dzieje się wiele wydarzeń, odkrywane są tajemnice, ale w żaden sposób nie przyspiesza to tępa akcji. Mimo to utwór czyta się dość szybko i przyjemnie. Przyczynił się do tego lekki język utworu oraz styl Horsta, który uwielbiam. Zakończenie utworu zaskoczyło mnie, wbiło w fotel. Akcja wtedy przyspieszyła, co przełożyło się na szybsze bicie mojego serca. Nie spodziewałem się takiego rozwiązania akcji. Autor skutecznie wodził mnie za nos, podstawiając co chwilę osoby, które mogłyby być mordercami. A ja dawałem się jemu nabrać. Od samego początku wciągnąłem się w akcję i nie mogłem się oderwać.

  William Wisting nie przeszedł jakiejś ogromnej przemiany. Nadal jest pracoholikiem, osobą, która popełnia błędy i nie jest idealna (na szczęście), co czyni go bardziej ludzką postacią. Poznajemy zarówno jego prywatne problemy, jak i te zawodowe. Ma ON dość dobrze rozwinięty zmysł dedukcji. Jest trochę stylizowany na superkomisarza, co widać choćby w tym, iż podczas zwykłej rozmowy dostaje olśnienia i nagle zdaje sobie sprawę z tego, że to wszystko było banalnie proste i w mig wpada na rozwiązanie zagadki. Trochę to naciągane, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to książka, więc jest miejsce na fikcję literacką.

  Dużym plusem utworu jest to, że przedstawione wydarzenia mogłyby wydarzyć się naprawdę. Autor pracował kiedyś w policji, także zna się na tej pracy jak mało kto, dzięki czemu praca komisarza oraz jego współpracowników została dość szczegółowo przedstawiona.

  Zachwyciła mnie zawiłość spraw kryminalnych. Z pozoru są one proste i łatwe do rozwiązania, ale im dalej zagłębiamy się w historię, tym poznajemy coraz więcej szczegółów, a tajemnice są ujawniane. Słowem, które wypowiedziałem po skończeniu było – wow. Wszystko ciekawie łączy się ze sobą. Widać, że autor postarał się, tworząc zagadkę, przemyślał wszystko od początku do końca.

  Utwór jest tak samo dobry jak Kluczowy świadek. Obie książki czyta się bardzo szybko, a zagadka, którą trzeba rozwiązać, nie należy do prostych. Autor trzyma bardzo wysoki poziom i mam nadzieję, że trzeci tom ukaże się szybko i będzie tak samo dobry (a może nawet i lepszy). Wydawnictwo zamieściło na końcu dzieła fragment kolejnej części, co podsyciło mój głód.

  Podsumowując, uważam, że Felicia zaginęła to bardzo dobry kryminał, po który warto sięgnąć. Czytało mi się go świetnie i jestem usatysfakcjonowany. Dużym autem jest główny bohater będący zarazem cechą charakterystyczną tej serii. Koneserzy kryminałów niech od razu pędzą do księgarń po tę książkę.

  Tytuł: „Felicia zaginęła”

  Tytuł oryginału: „Felicia Forsvant”

  Autor: Jørn Lier Horst

  Wydawnictwo: Smak Słowa

  Cykl: William Wisting (tom II)

  Przełożyła: Milena Skoczko

  Korekta: Anna Mackiewicz

  Projekt okładki: Agnieszka Karmolińska

  Wydanie: I

  Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)

  Liczba stron: 340

  Data wydania: 16.08.2017

  ISBN: 978-83-65731-17-3

  * Źródło –skrzydło książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Komisarz William Wisting od 20 lat pracuje w policji. Sprawa, która trafia na jego biurka wydarzyła się 25 lat temu i za cztery dni ulegnie przedawnieniu. Podczas prac przy budowie drogi robotnicy wykopują starą szafkę ubraniową bhp, w której znajdują się zwłoki kobiety. Policjanci szybko identyfikują ofiarę jako zaginioną 25 lat temu Felicie Natholm. Krótko po tym odkryciu komisarz Wisting przyjmuje zgłoszenie o zaginięciu młodej dziewczyny, Andrei Amalie Lund. W toku śledztwa okazuje się, że oba zaginięcia, pomimo różnicy 25 lat łączą się ze sobą. Dodatkowej pracy policji przysparzają akty wandalizmu na polu golfowym, ale i to zdaniem komisarza łączy się z prowadzonym śledztwem.

  „Felicia zaginęła” to drugi tom bestsellerowej serii o komisarzu Williamie Wistingu. Obecnie w Norwegii zaginionych jest dużo ponad tysiąc osób. Za każdym zniknięciem kryje się osobista tragedia i zagadka. Historia opowiedziana w powieści Horsta jest fikcją literacką, ale równie dobrze mogła wydarzyć się naprawdę. Po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam, że chcę przeczytać pozostałe tomy. Podobno Horst w drugim tomie dopiero się rozkręca, podobno na wyżyny swoich pisarskich umiejętności wspina się w kolejnych tomach.

  Bardzo lubię swobodny styl narracji Autora. Opis śledztwa jest od czasu do czasu przerywany dygresjami np. na temat życia rodzinnego komisarza. Zabieg ten pozwala na chwilę oderwać się od sprawy morderstwa, ale są to na tyle krótkie przerywniki i nie odbiegające zbytnio od tematu głównego, że nie irytują i nie wytrącają z rytmu. Horst zgrabnie podsuwa nam kolejnych kandydatów na mordercę oraz nowe tropy. I choć dość szybko domyśliłam się kto jest mordercą, to Autor umiejętnie zacierał ślady i rozwijał działania policji w różnych kierunkach, aby zmylić czytelników.

  „Felicja zagnała” to drobiazgowy opis przebiegu śledztwa, rozmów ze świadkami, które mają na celu ustalenie relacji łączących ich z ofiarami. Przeplatane jest to nagłymi zrywami akcji, gdy w śledztwie następuje przełom. Za to lubię kryminały Horsta, że są takie realne. Trzeba dokończyć rozpoczęte wcześniej śledztwa, trzeba oddelegować ludzi do innych codziennych przestępstw jak np włamania. Zastanawia mnie tylko (i to jest mój chyba jedyny zarzut wobec komisarza) dlaczego nowe informacje w śledztwie nie były od razu konfrontowane z podejrzanymi i świadkami. Ale tak właśnie działa Wisting, skrupulatnie i powoli, z dobrze przemyślanym planem działania. Na tym polu szybciej dogadałabym się z Hammerem, zajmującym się przestępstwami narkotykowymi, porywczym, niecierpliwym i aroganckim, który stanowi równoważnie dla komisarza Williama Wistinga.

  Niestety rozczarowało mnie zakończenie, a właściwie sposób w jaki Autor przedstawia wyjaśnienie wszystkich znaków zapytania w sprawie. Tak jakby nie miał pomysłu i zrobił to w najbardziej oklepany sposób jaki znam („I tak Cię zabiję, to mogę Ci wszystko opowiedzieć” ). Ale mnie to nie zraża, jest to całkiem niezły kryminał, który bardzo szybko się czyta i wciąga od pierwszych stron. Z niecierpliwością czekam na jego szczyt formy w następnych tomach, trzecia część “Gdy sztorm nadchodzi” ukaże się jeszcze w tym roku.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Felicja zaginęła” to według mnie najlepsza powieść J.L.Horsta. Kolejny raz komisarz William Wistling rozwiązuje zagadkę kryminalną i tak jak obiecuje zdanie zamieszczone na okładce, historia trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

  Wszystko zaczyna się kiedy podczas prac budowlanych znalezione zostaje ciało kobiety, które ktoś ukrył w metalowej szafie i całość umieścił pod budowaną właśnie drogą. Wydaje się, że interwencja policji jest tylko czystą formalnością, bo zbrodnia za kilka dni ulegnie przedawnieniu, a ustalenie tożsamości ofiary jest bardzo czasochłonnym procesem. W tym samym czasie młody chłopak zgłasza zaginięcie swojej dziewczyny, co też na początku nie budzi ani szczególnego zdziwienia, ani nie wywołuje niepokoju wśród policjantów. W końcu w Norwegii za zaginione uważa się ponad tysiąc osób, więc jedna więcej nie robi różnicy.

  Jednak te dwa zdawałoby się, odległe od siebie zdarzenia, zaczynają się splatać. Od tego momentu śledztwo nabiera tempa a tajemnice mnożą się jak grzyby po deszczu. Czy obydwie kobiety były ze sobą powiązane, czy sprawcą jest ta sama osoba, a może młodsza zginęła, ponieważ odkryła jakąś tajemnicę z przeszłości? Pytania mnożą się także w głowie czytelnika. Czy to możliwe, że sprawca czekał 25 lat, bo tyle minęło od pierwszego zabójstwa, aby zabić drugi raz? A jeśli tak to dlaczego? Kiedy jeszcze okazuje się, że zaginiona dziewczyna była w ciąży, a w tle zaczyna majaczyć kazirodczy związek, historia robi się naprawdę intrygująca. I kiedy przy końcu książki już wydaje się, że wiemy kto jest mordercą, jak z pudełka wyskakuje prawdziwy sprawca, który z resztą był cały czas blisko komisarza a przez to i czytelnika.

  Polecam miłośnikom kryminałów, a przede wszystkim wielbicielom komisarza Wistlinga. Czyta się to jednym tchem, bo tyle w tej powieści zagadek i znaków zapytania, że samemu chce się w końcu znaleźć i poukładać elementy łamigłówki. Mnie najbardziej podobają się postacie jakie stworzył Horst, nie tylko komisarz, ale także towarzyszący mu współpracownicy. To są ludzie z krwi i kości, których można by spotkać na ulicy. Mroczna okładka oddaje mroczną treść książki, a ilość stron 351 powoduje, że jeśli lekturę zaczniemy w piątek wieczorem, to na pewno skończymy w sobotę przed śniadaniem. Gorąco polecam i czekam na kolejne przygody Williama Wistlinga.

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Lata pracy nauczyły go, że najważniejsze pytanie w sprawie o zabójstwo brzmiało dlaczego. W tym krótkim słowie było zawarte napięcie..zmuszało go do bardziej racjonalnego myślenia i odciągało od snucia mglistych, niczym nieuzasadnionych spekulacji, którym drogę często torowały pytania kto i jak.”

  „Felicia Zaginęła” jest drugim tomem cyklu „William Wisting”. Jest to ósma książka Horsta wydana w Polsce. Oprócz niej dostępne są jeszcze: prequel i tomy 1, 6-10.

  Dowodzący Wydziałem Śledczym w Larvik , komisarz William Wisting musi sprostać nie lada wyzwaniu. Bowiem ma ON do rozwikłania sprawę, nad którą wisi widmo przedawnienia.

  Podczas otwierania starej sprawy, budowlańcy na drodze krajowej odnajdują starą szafę z ciałem kobiety.

  Tożsamość ofiary nie pozostaje długo tajemnicą, gdyż śledczy zadziwiająco szybko ustalają kim była zmarła. Niedługo potem zupełnie niespodziewanie komisarz Wisting, dostaje zgłoszenie o zaginięciu młodej kobiety, której zniknięcie zdaje się splatać z wydarzeniami, które miały miejsce w przeszłości.

  „Zerknął na nią i uśmiechnął się lekko. Zupełnie jakby czytała w jego myślach. Jakby wiedziała, że właśnie teraz zastanawiał się nad tym, ilu innych zaginionych w rzeczywistości padło ofiarą zabójstwa.”

  Powieść porusza wyjątkowo przykry i niełatwy temat, jakim jest niespodziewane i nagłe zaginięcie człowieka. Podczas nieobecności poszukiwanych, ich rodzina i bliscy przeżywają istny koszmar. Najgorsza i dominująca jest niepewność – czy oni jeszcze żyją? Czy dzieje im się krzywda? Czy cierpią przeżywając tortury? Czy jeszcze kiedykolwiek ich zobaczymy? Brak zapewnienia, że wszystko będzie dobrze jest przejmujący. Pokłady wiary i nadziei też się kiedyś kończą, a wtedy nietrudno o poddanie się.

  „O posiłkach można było powiedzieć wszystko, tylko nie to, że przybyły bezgłośnie.”

  Jørn Lier Horsta umiejętnie wciąga i prowadzi czytelnika po stronach powieści. Daje możliwość spokojnego śledzenia wzorkiem treści, żeby nagle i zupełnie niespodziewanie rozpędzić akcję, od której nie sposób się oderwać. Historia skromnie ubarwiona wątkiem obyczajowym, dostatecznie skupia się na wątku kryminalnym. W niektórych sytuacjach odczuwalny jest lekki pośpiech, który może wzbudzić dezorientację, co jednak nie jest żadnym mankamentem, jednak jest zauważalne. Z płynną łatwością zalewa nas dominujące napięcie, które popędza do zachłannego połykania treści. Horst niejednokrotnie w jednej chwili rozwiewał moje nagromadzone przeczucia i domysły, do których snucia tak ochoczo dostarczył mi pola.

  Główny bohater bez problemów wzbudził moją sympatię, ani razu nie zdarzyło mu się rozniecić we mnie chociażby najmniejszej iskierki irytacji. Wiele razy na mojej buzi pojawiał się uśmieszek po przeczytaniu jego wypowiedzi.

  Autentycznie wciągnięta w historię spędziłam emocjonujące godziny z książką w dłoniach. Lekturę uznaję za godną polecenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jorn Lier Horst
 • Wydawnictwo Smak Słowa
 • Seria Mroczny Zaułek
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 328
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365731173
 • Język: polski
 • Podtytuł: Seria o Komisarzu Williamie Wistingu
 • Oryginalny tytuł: Felicia forsvant
 • Tłumacz: Milena Skoczko
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365731173
 • EAN: 9788365731173
 • Wymiary: 14.8x20.6x3.4 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Jaskiniowiec 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jaskiniowiec

Tym razem śmierć składa wizytę sąsiadowi Wistinga. Zaledwie trzy domy dalej od mieszkania policjanta Williama Wistinga zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który przez cztery miesiące siedział martwy przed migającym ekranem telewizora. Nic nie wskazuje na to, aby jego śmierć była wynikiem...
Jedna jedyna 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedna jedyna

Czwarty kryminał z komisarzem Williamem Wistingiem w roli głównej Jest ciepły, lipcowy dzień. Znana piłkarka ręczna - Kajsa Berg, w drodze do centrum treningowego, nagle znika bez śladu. Zaraz po tym, wybucha pożar lasu. Podczas prac porządkowych, strażacy znajdują zwęglone ludzkie zwłoki przykute...
Gdy morze cichnie. O komisarzu Williamie Wistingu. Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdy morze cichnie. O komisarzu Williamie Wistingu. Tom 3

Mgliste, bezludne Stavern, poza sezonem. Nieprzytomny mężczyzna zostaje odnaleziony na schodach miejskiej apteki. Jest postrzelony w brzuch i najwyraźniej ktoś chciał, aby został zauważony. Wkrótce policja znajduje w pobliżu zwęglone kości na pogorzelisku. Kiedy dodatkowo fale wyrzucają na brzeg...
Gdy mrok zapada 4/5 Nasza cena:
24,63 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdy mrok zapada

Poznajcie Williama Wistinga z czasów jego młodości! Tutaj wszystko się zaczyna! Stavern 1983: Zbliża się Boże Narodzenie, śnieg sypie obficie. William Wisting jest świeżo upieczonym ojcem bliźniaków, a także młodym i ambitnym konstablem w policji. Podczas brutalnego napadu, niespodziewanie znajduje...
Psy gończe 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psy gończe

William Wisting zostaje zawieszony w czynnościach w związku z podejrzeniem o fabrykowanie dowodów w głośnej sprawie zabójstwa Cecilii Linde. Teraz, 17 lat później, wychodzi na jaw, że dowody, na podstawie których skazano sprawcę zostały sfałszowane. Media wietrzą sensację. Przez wszystkie lata...
Poza sezonem 4/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poza sezonem

Jesienna mgła spowija nadmorski krajobraz. Ove Bakkerud zamierza spędzić ostatni spokojny weekend w domku letniskowym przed końcem sezonu. Jednak, gdy przybywa na miejsce, odkrywa, że dacza została splądrowana i wywrócona do góry nogami, a w sąsiednim domku znajduje mężczyznę pobitego na śmierć....
Szumowiny Tom 6 O komisarzu Williamie Wistingu 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szumowiny Tom 6 O komisarzu Williamie Wistingu

Stavern w samym środku lata: fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w bucie do biegania. Potem następną. I jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy w ciągu jednego letniego tygodnia. Cztery odrąbane stopy stanowią jądro tej zdumiewającej zagadki, w której ważną rolę odgrywają również skazani...
Jaskiniowiec 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jaskiniowiec

Tym razem śmierć składa wizytę sąsiadowi Wistinga. Zaledwie trzy domy dalej od mieszkania policjanta Williama Wistinga zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który przez cztery miesiące siedział martwy przed migającym ekranem telewizora. Nic nie wskazuje na to, aby jego śmierć była wynikiem...
Ślepy trop 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślepy trop

Samotna matka, Sofie Lund, przeprowadza się z roczną córeczką Mają do domu, który odziedziczyła po dziadku, trudnym w kontaktach człowieku, od lat pozostającym w kręgu zainteresowania policji. Sofie postanawia wynająć firmę sprzątającą, aby wyrzucić z domu wszystkie pamiątki po krewnym, o którym...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula