Nasza cena: 27,93 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Produkt niedostępny

Popularny fanpage Facecje przeniesiony na karty książki. Historia jest tu coachem życia, a wielkie postaci historyczne i literackie w fikcyjnych dialogach próbują odpowiedzieć na pytanie: jak żyć?.
To wszystko nieprawda! Zbiór wymyślonych rozmów nieżyjących posiadaczy fałszywych kont internetowych. Nie powiedziałem żadnego ze słów, które pojawiają się w tej książce łącznie z tą wypowiedzią! Autorów pozwałem już w 1842 roku. Do zobaczenia w sądzie, szubrawcy!
Adam Mickiewicz
Szczegóły

Pokaż więcej

 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375153743

Recenzje książki Facecje (2)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Patryk Bryliński studiował historię sztuki, był ilustratorem. Maciej Kaczyński ma na koncie tłumaczenia książek, gra i śpiewa w zespole Extra. Łączy ich blog oraz wydana w 2015 roku przez Otwarte książka Facecje.

  Facecja to według Słownika języka polskiego żartobliwa forma epicka, szczególnie popularna w literaturze staropolskiej. Autorzy zainspirowali się nią podczas tworzenia swojej książki. Za cel obrali sobie znane postacie z kultury, sztuki i literatury, ale też postacie fikcyjne czy budowle. Zastanawiali się, jakby ci oto bohaterowie funkcjonowali w dzisiejszych czasach, mając konta na Facebooku czy Instagramie i... włożyli w ich usta teksty, które bawią do łez.

  Wśród bohaterów książki znajdują się m.in. Mickiewicz, Jan Długosz, Kopernik, Robinson Crusoe, Drakula, Rasputin i wielu, wielu innych. Ich statusy na Facebooku i komentarze pod nimi są przezabawne. Bohaterowie używają hasztagów, są ironiczni i obrażają innych użytkowników serwisu, jeśli ich nie lubią. Autorzy postarali się, by postacie, które wybrali do swojej książki, były bardzo wiarygodne. I tak na przykład znany z pijaństwa bohater pyta, czy ktoś widział jego zagubioną podczas imprezy togę, a inny naśmiewa się ze słabej twórczości kolegi po fachu.

  Poza samymi wpisami na Facebooku mamy też „zrzuty ekranu” innych rzeczy – są wydarzenia, rozmowy prywatne, zdjęcia i wywiady przeprowadzone przez Facecje z kilkoma ważnymi osobami na zadane tematy. Kilka razy mamy też przegląd z portalu informacyjnego. Tematy na nim poruszane są niczym kalka z obecnych czasów – kto jakie miał kreacje, kto z kim wygrał w starciu politycznym, dużo zdjęć i ciekawostek.

  Pozycja dzieli się na kilka części. Wyróżniono: pracę i karierę, relaks, lifestyle, związek, rodzinę, patriotyzm i rzeczy ostateczne. Każdy dział zaczyna się wywiadem związanym z tym tematem. Są one bardzo zróżnicowane, zupełnie jak osoby, które ich udzielają.

  Ktoś zapyta – jaki jest sens wydawania książki z memami, które można obejrzeć w internecie. Odpowiem – nie wiem, ale to pomysł jest świetny. Podoba mi się trud, jaki włożyli w swoje dzieło twórcy. Widać, że doskonale znają kulturę i poruszają się w niej bez problemu. Wydobyli takie cechy postaci, które bezsprzecznie pasują do nich w 100%. Komentarze, cięte riposty i „fakty” zaprezentowano w świetny sposób. Książka jest też wyjątkowo ładnie wydana – papier jest błyszczący, doskonale prezentują się na nim zdjęcia. Okładka przyciąga wzrok. I tylko cena może nieco odstraszać.

  Polecam osobom, które lubią książki z pomysłem. To pozycja niebanalna, pełna humoru i pięknie wydana. Przedstawienie historii w nowy, satyryczny sposób. Na pewno spędzicie przy niej miło czas. A podsumowaniem lektury niech będzie cytat jednej z autorek, która pochwaliła pozycję na początku książki: „Zajebiście śmieszne”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Znacie Facecje z Facebooka? Nie? Teraz macie szansę to zmienić!

  Kapitalna rzecz! Do poczytania, podczytywania w grupie znajomych, podrzucania innym. Kopalnia złotych myśli, fenomenalnie pomyślana, rozbrajająca i prowokująca wybuchy śmiechu co rusz.

  Autorzy, wpadając na pomysł władania w usta znanych współczesny język Facebooka, zrobili kawał dobrej roboty. Kto wie czy tak właśnie nie wyglądałaby polska rzeczywistość, gdyby Adam Mickiewcz, Juliusz Słowacki, Adolf Hitler, Borgiowie, Hiob, Kafka, Maria Antonina i inni posiadali konta w portalach społecznościach.

  Jakże inna, barwna, piękna byłaby rzeczywistość nudnych postów naszych znajomych.

  Tyle olśnieni, kąśliwych, błyskotliwych dialogów mogłoby mieć miejsce!

  Facecje to doskonały pomysł na prezent z okazji coraz szybciej zbliżających się świąt. Gwarantuję – każdy się z niej ucieszy, każdemu sprawi radość, nawet jeśli dotąd nie znał autorskich dzieł Brylińskiego i Kaczyńskiego. Jeśli tylko macie kogoś, kto ogarnia fejsa – będzie jak znalazł!

  Jedyne co przeszkadza w książce, to jej cena – moim zdaniem nieco wygórowana, choć faktycznie papier, na którym została wydrukowana jest pierwszorzędnej jakości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Bestsellery - Aforyzm, humor

 • Niewydarzone historie

  W Twoich dłoniach spoczywa zbiór historii z mojego życia. Ich wyjątkowość polega na tym, że wszystkie są zmyślone. Przez ostatnie miesiące moje pióro sączyło kłamstwa niczym krople kiepsko oczyszczonej wody z przeterminowanego filtra. To zdanie również jest kłamstwem, bo nigdy nie trzymałem pióra w...
  Książka, op. miękka
  34,80 zł
  w magazynie
 • Myśli nieuczesane

  Jest to książka, z której każdy cywilizowany, myślący człowiek powinien co wieczór przeczytać trzy lub cztery linijki, zanim zaśnie (jeśli w ogóle będzie mógł zasnąć). Umberto Eco Sięgając po formułę starożytnych sentencji, posługując się ostrym dowcipem, kalamburem, skrótem myślowym, kondensacją...
  Książka, op. twarda
  48,65 zł
  w magazynie
 • Wszyscy niestety normalni

  Zebrane w jednym tomie dwie kultowe książki Marii Czubaszek: "Na wyspach Hula-Gula" oraz "Dziewczyny na ścianę i na życie"! Czubaszek ironiczna, absurdalna, genialna. Teksty i felietony, za które pokochały ją miliony czytelników. A że w życiu i tekstach Marii Czubaszek może wydarzyć się naprawdę...
  Książka, op. miękka
  34,83 zł
  w magazynie
 • Siedem pigułek Lucyfera

  Bohaterem tej satyry jest – jak twierdzi autor – Marek, autentyczny diabeł dziewiątej kategorii. Swego bohatera umieszcza Piasecki w Polsce w latach 1945–1946. Dla podkreślenia „autentyczności” przygód Marka, „dokumentuje” je wycinkami z ówczesnej prasy krajowej. Pierwsze wydanie powieści zostało...
  Książka, op. miękka
  17,32 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Autodenuncjacja

  W niniejszym tomie zostały zebrane teksty, dotychczas rozproszone w międzywojennej i emigracyjnej prasie albo nigdy niepublikowane. Jak się okazuje, Sergiusz Piasecki pozostawił po sobie sporo drobnych wypowiedzi autobiograficznych, publicystykę (np. odważny tekst o charakterze politycznego...
  Książka, op. miękka
  26,66 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Najlepsze dowcipy dla dzieci

  Zbiór najlepszych dowcipów dla dzieci. Czytaj i śmiej się do łez. O zwierzętach, humor z zeszytów, o szkole, o Jasiu, bajkowe i wiele innych. Ta mała książeczka poprawi Ci humor na cały dzień!
  Książka, op. miękka
  4,17 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Dowcipy. O zdrowiu na wesoło

  Kieszonkowa książeczka z dowcipami o lekarzach, pacjentach, chorobach... - śmiech to zdrowie!
  Książka, op. miękka
  5,99 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Boska Komedia

  Nowe, wyjątkowe, najbliższe oryginałowi tłumaczenie Boskiej Komedii Dantego. Relacja z najbardziej śmiałej i bogatej podróży w dziejach ludzkości – wędrówki po zaświatach. Polscy czytelnicy mają do dyspozycji wiele tłumaczeń tego dzieła – pięknych, poetycko porywających, ale pokazujących wyłącznie...
  Książka, op. twarda
  63,59 zł
  w magazynie
 • Niech cię strzegą Aniołowie

  Z Aniołami to nowa seria niewielkich książek z bogatą treścią. Zawarte w nich refleksje mają nam przybliżyć naszych Niebieskich Opiekunów, a modlitwy do Nich w różnych potrzebach i okolicznościach życia wyjednają nam u Boga wszelkie łaski, których tak potrzebujemy. To wartościowy prezent, który...
  Książka, op. miękka
  7,91 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Dowcipy. Dobry humor na cały rok

  Porcja dowcipów na każdy miesiąc - dobry humor na cały rok!
  Książka, op. miękka
  5,99 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Rozmowy przy stole

  Katarzyna Lengren, Jerzy Bralczyk i Jacek Wasilewski zapraszają czytelników do rozmowy przy stole… Książka zawiera ciekawe, a zarazem humorystyczne rozważania w formie dialogu o szeroko pojętej kulturze biesiadowania i stołowania się.
  Książka, op. twarda
  29,47 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Bo mnie stać na blagę. Zebrane utwory satyryczne

  Oto kompletne – „pomnikowe” – wydanie utworów satyrycznych Janusza Szpotańskiego (1929–2001). Piszę „pomnikowe”, bo mimo rozmaitych wydań w przeszłości, żadne nie było tak okazałe i wyczerpujące. Co ważne, „Bo mnie stać na blagę…” ukazuje się w PIW-e, z którym Szpotański był związany jako redaktor...
  Książka, op. twarda
  44,30 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Księga Humoru Żydowskiego Dowcipy I Anegdoty Outlet

  Zbiór dowcipów i humorystycznych opowiastek zaczerpniętych ze skarbnicy kultury żydowskiej. Zgromadzone według klucza tematycznego dowcipy nie tylko śmieszą czytelnika, ale i są źródłem informacji o tradycji, obyczajach, nakazach religijnych, stosunku do pieniędzy, polityki, pracy i zabawy Żydów...
  Książka, op. twarda
  16,45 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • Radość nadziei przez cały rok

  Dla księdza Jana Twardowskiego najważniejszym zadaniem w kapłańskim życiu było dawanie nadziei przez spojrzenie na sprawy trudne ze spokojem wiary i chrześcijańskim uśmiechem: Dostrzeganie uśmiechu, gdy naokoło panuje rozpacz, trudne sytuacje i chmury to dar od Pana Boga. Mówią, że są cztery cnoty:...
  Książka, op. miękka
  53,63 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Pan Bóg ma poczucie humoru

  Opowiastki te pomogą nam spojrzeć na ludzkie słabości z przymrużeniem oka, ale skłonią też do refleksji.Wydanie kieszonkowe. Zawiera wybór autentycznych historyjek oraz dowcipów. Są wśród nich anegdoty zarówno o świętych, jak i o postaciach znanych z życia publicznego czy artystycznego. Opowiastki...
  Pocket, op. miękka
  12,88 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Teściowe w tarapatach Outlet

  Kontynuacja hitu "Teściowe muszą zniknąć". Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA –...
  Książka, op. miękka
  20,00 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • Miłość budzi nadzieję każdego dnia

  Codziennik na biurko z tekstami autorstwa ks. Jana Twardowskiego, który przynosi myśli o miłości. Każdy kolejny dzień odsłania jej inny wymiar i odcień. Są tu tak jak w życiu blaski i cienie, zachwyty i smutki, uśmiech i łzy. Aforyzmem, sentencją, krótką refleksją, wyrażonymi wierszem i prozą,...
  Książka, op. miękka
  53,63 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Myśli Jana Pawła II. 50 różnych cytatów

  Myśli Jana Pawła II na 50 różnych karteczkach, w obwolucie. Do indywidualnego rozważania lub rozdawania przy okazji różnych spotkań, nabożeństw, mszy świętych ku czci św. Jana Pawła II, spotkań jubileuszowych.W komplecie znajduje się 50 karteczek, każda zawiera inną myśl Świętego Jana Pawła II,...
  Książka, op. miękka
  18,15 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Ponad 100 fajnych dowcipów

  Zbiór śmiesznych dowcipów dla każdego. Książeczka na dobry humor. O Jasiu, lekarzach, blondynkach, seksie i wiele innych.
  Książka, op. miękka
  5,74 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Każdy dzień w prezencie dla Ciebie

  Jak dobrze zacząć dzień? Wstać prawą nogą, bez pośpiechu wypić poranną kawę? Można i tak. Ale mamy ciekawszą propozycję. Bardziej oryginalną, a przede wszystkim dającą pozytywnego kopa. Co byście powiedzieli, by każdego ranka zrobić sobie nowy prezent? I tak przez 365 dni w roku. Codziennik...
  Książka, op. twarda
  44,96 zł
  wysyłka w 24 godziny
Wybrane bestsellery
Powieść nominowana do Goodreads Choice Awards w kategorii Young Adult Fantasy! W świecie, w którym dzieci bogów dziedziczą ich moce, potomkini greckich Mojr pracuje nad sprawą serii dziwacznych zabójstw, a jednocześnie musi ocalić swoje siostry, całe miasto, a także chłopaka, z którym łączy ją nić...
dodaj do schowka Do koszyka 48,11 zł
Szósty tom serii szklany tron, w którym to, co czeka Chaola i Nesryn, przekroczy ich najśmielsze oczekiwania. Chaol Westfall i Nesryn Faliq wyruszają w podróż do starego i pięknego miasta Antica. Były kapitan Gwardii Królewskiej ma nadzieję, że któraś ze słynnych uzdrowicielek z Torre Cesme...
dodaj do schowka Do koszyka 70,00 zł
Ekscytujący zakazany romans z różnicą wieku! Dziewiętnastoletnia studentka Luna McCarthy po trzyletniej nieobecności wraca na wakacje do rodzinnej miejscowości Horseshoe Bay. Dziewczyna chce naprawić relacje z ojcem, które pogorszyły się po śmierci jej matki. Wszystkie problemy piętrzące się w...
dodaj do schowka Do koszyka 38,80 zł
Powraca przerażająca bieszczadzka legenda W Bieszczadach dochodzi do zaginięcia dwóch turystek. Z powodu tragedii ożywa legenda o ponurym smolarzu. Dręczony wyrzutami sumienia Igor Brudny, który w górach próbował odzyskać spokój, wbrew sobie angażuje się w sprawę. Gdy podejrzenie pada na jego...
dodaj do schowka Do koszyka 34,38 zł
Wzruszająca i przywołująca wspomnienia opowieść ze Śląska. Zima roku 1980. Baśka i Marylka są pielęgniarkami, pracują w szpitalu w Katowicach. Barbara ma męża milicjanta, eleganckie M-3. Chętnie chodzi do kina, spotyka się z koleżankami. Uważa się za nowoczesną kobietę. Marylka ma typową, dużą i...
dodaj do schowka Do koszyka 40,64 zł
Koreański bestseller, który w ciągu zaledwie pięciu miesięcy sprzedał się w ponad 110 tysiącach egzemplarzy, a teraz podbija serca zachodnich czytelników! Ujmująca i pełna wdzięku opowieść o szukaniu pocieszenia i akceptacji w życiu oraz o uzdrawiającej mocy książek. Myślała tylko o jednym: „Muszę...
dodaj do schowka Do koszyka 37,11 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula