"Ewa czuje inaczej" to książka o uczuciach i to taka, którą powinni czytać przede wszystkim mężczyźni.
To, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie, wydaje się stwierdzeniem ze wszech miar oczywistym. Zresztą wokół tych różnic narosło wiele szkodliwych mitów. A to, że kobiety mają mniejsze mózgi, a więc... A to znów, że mają mniejszą wytrzymałość czy siłę fizyczną, a co za tym idzie... W miejsce wielokropków możecie sobie wstawić któryś z tak często serwowanych przez tzw. macho poglądów. Współczesne kobiety wystarczająco dobrze udowadniają, że w pełni dorównują mężczyznom w wielu zarezerwowanych wcześniej dla panów dziedzinach życia społecznego czy zawodowego.
A jednak się różnimy. Tylko że najważniejsze różnice dotyczą psychiki, zwłaszcza sfery uczuć i emocji. I właśnie je najbardziej warto poznać. Nie dlatego, żeby dzielić, lecz przeciwnie: żeby budować zdrowe, szczęśliwe relacje, także relacje małżeńskie.
"Ewa czuje inaczej" to książka, którą powinien przeczytać każdy facet. Jacek Pulikowski wyjaśnia tutaj, dlaczego kobiety i mężczyźni tak mocno różnią się w okazywaniu uczuć. Dzięki tej książce mężczyźni mogą dowiedzieć się, dlaczego ich żony tak często okazują uczucia i jak ważne jest ich dostrzeganie i akceptacja. Dzięki praktycznym radom autora możemy dowiedzieć się, w jaki sposób budować trwałe, szczęśliwe małżeństwo.
Warto jednak dodać, że książka Jacka Pulikowskiego pisana jest z perspektywy moralności chrześcijańskiej. Autor ma mocno krytyczny stosunek nie tylko do związanych z małżeństwem postaw kreowanych przez media, do przemysłu pornograficznego, lecz również do nowoczesnych metod antykoncepcyjnych oraz leczenia niepłodności metodą in-vitro.
O autorze
Jacek Pulikowski jest pisarzem i wykładowcą akademickim. Chociaż poszczycić się może doktoratem w zakresie budowy maszyn, sławę i uznanie zdobył przede wszystkim jako autor publikacji poświęconych rodzinie. Jego utrzymane w duchu katolickim poradniki dotyczące budowania rodzinnych relacji, ojcostwa, życia seksualnego sprzedawane są w wielotysięcznych nakładach. Niektóre doczekały się również przekładów na języki obce.