Elżbieta II. Portret królowej

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 33,20 zł
Nasza cena: 35,08 zł 49,90 zł Taniej o: 30%

"Elżbieta II. Portret królowej" to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto z wielkim zainteresowaniem śledzi losy brytyjskiej monarchii. Poznaj niezwykłą biografię najsłynniejszej współczesnej królowej!

Paola Calvetti, autorka książki "Elżbieta II. Portret królowej", przygląda się postaci królowej, tworząc wspaniały portret słynnej Brytyjki. Czytelnik, sięgając po biografię Elżbiety II, zyskuje szansę poznania wyjątkowej historii, w której Calvetti pokazuje, jak nieśmiała kobieta stała się królową, z dumą noszącą koronę od wielu lat. Autorka fascynującej biografii przybliża czytelnikom relacje między królową a pozostałymi członkami dynastii Windsorów. Opowiada też o życiu na dworze i wszelkich przywilejach, a także problemach, które z tego wynikają. Nie pomija również kwestii uczucia, jakim królowa obdarzyła księcia Filipa.

Książka o królowej Wielkiej Brytanii to pozycja pełna ciekawostek i faktów. Autorka przedstawia historię kobiety, która napotykała na swojej drodze liczne problemy i niejednokrotnie musiała wykazać się swoją mądrością i odwagą. Poznaj lepiej wielką postać brytyjskiej królowej, a przy okazji przyjrzyj się też bliżej pozostałym członkom jej rodziny. W książce Calvetti odnajdziesz nie tylko wiele informacji o polityce i historii, ale również liczne fotografie z różnych lat przedstawiające członków rodziny królewskiej.


O autorce

Paola Calvetti to włoska pisarka i dziennikarka. Autorka książki "Elżbieta II. Portret królowej" urodziła się w Mediolanie w 1958 roku.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nie ma wzruszenia ani nawet złości. Wszystko wydaje się załatwiane w pośpiechu”, czyli portret niezwykłej władczyni, którą zna cały świat.

  Kiedy dowiedziałam się o tej książce, wiedziałam, że muszę się z nią zapoznać. Interesuję się Brytyjską Rodziną Królewską i zawsze chętnie czytam biografie o jej członkach. Jestem także wielką fanką serialu The Crown. Dlatego nie wahałam się, sięgając po książkę Paoli Calvetti.

  W swojej książce Paola Calvetti kreśli wyrazisty portret kobiety, która od dziesięcioleci jest symbolem brytyjskiej monarchii. Ukazuje jej niełatwą drogę od skromnej i nieśmiałej następczyni tronu do królowej w każdym calu, najdłużej panującego monarchy w historii Wielkiej Brytanii. Opowiada o miłości do księcia Filipa, kulisach życia na królewskim dworze i niełatwych relacjach z członkami licznej rodziny Windsorów, które nieraz stawały się źródłem plotek i skandali, śledzonych przez cały świat.

  Opowieść o Elżbiecie II to również fascynująca historia jej długiego panowania, portret całej epoki, w której trakcie oblicze świata nieraz się zmieniało, stawiając przed królową coraz to nowe wyzwania.

  Elżbieta II to najdłużej panujący władca na świecie. Jest osobą, która od zawsze wzbudzała ciekawość. Brytyjska Rodzina Królewska jednak jest dosyć oszczędna w udzielaniu informacji, dlatego wszystkie ciekawostki, które wypływają, od razu stają się numerem jeden w mediach. Skandale, romanse, narodziny dzieci – rodzina królewska zawsze była i będzie na świeczniku, ale korona wymaga poświęceń.

  Paola Calvetti stworzyła dosłownie portret królowej. Swoją książkę podzieliła na kilka rozdziałów. Każdy z nich opowiada pewien okres z życia Elżbiety II. Autorka skupiła się fotografii, dzięki czemu poznacie historie sławnych zdjęć, na których znajduje się królowa lub jej rodzina. Poznacie fotografów i dowiecie się, w jaki sposób zdobyli sławę. Dowiecie się o ich dziełach. I to właściwie jest głównym wątkiem tej książki.

  Jeśli liczycie na biografię królowej, to możecie się troszeczkę zawieść. Nie jest to także książka dla osób, które dopiero zaczynają pogłębiać swoją wiedzę o najpopularniejszej rodzinie królewskiej. Wiele dat oraz miejsc, które niestety mogą wam nic nie powiedzieć, a do tego namieszać w głowie. Sporo postaci, których możecie nie kojarzyć. Ja nie miałam z tym problemu, ponieważ nie jest to moja pierwsza książka o takiej tematyce i w miarę orientuję się w większości wydarzeń przedstawionych w Portrecie Królowej. Jednak dla osób niezaznajomionych może to stracony czas – zacznijcie od innej książki lub od serialu Netflixa.

  Osoby, które już coś tam wiedzą o królowej czy to z The Crown, czy to z innych książek raczej nic nowego się tutaj nie dowiedzą. Jednak mimo wszystko jest ciekawe spojrzenie na monarchę i nie żałuję, że zapoznałam się z tą książką. Polecam ją każdemu fanowi Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Elżbieta II, Portret królowej, Paola Calvatti

  Jak wiecie, bardzo lubię wszystko co jest związane z brytyjską monarchią, dlatego musiałam i sięgnąć również po tę książkę. Przeczytałam już sporo takiego rodzaju książek, ale zawsze dowiaduje się z kolejnej czegoś ciekawego i zupełnie nowego.

  Książka jest napisana bardzo prosto i przyjemnie, przez co nie mamy problemu z odbiorem. Możemy ją przeczytać od razu całą i gwarantuję Wam, że nie będziecie się przy niej nudzić. Warto też zauważyć, że książka podzielona jest na konkretne działy, przez co wszystkie informacje są chronologiczne, powodują że nie ma tutaj chaosu, czytamy o kolejnych wydarzeniach z sensem. Książka jednak jest pokazana z nieco innej strony. Nie jest to typowa biografia, taka tradycyjna jakich na rynkach wydawniczych jest masę. Poznajemy Elżbietę II, ale od strony fotografów i fotoreporterów, którzy mieli głównie z nią styczność i mieli ten zaszczyt pracy z nią. Wiele tutaj w książce o technikach zdjęć, próby wybicia się, aby tylko zabłysnąć, aby mieć szansę zobaczyć królową na żywo. I wydaję mi się, że nie jest to raczej książka dla początkujących. Jeżeli jesteś osobą, która dopiero zaczyna przygodę z monarchią Windsorów, to myślę, że spokojnie możesz zacząć od innej książki. Jest to pozycja, która już ma zebraną jakąś bazę i fundament, a na niej są budowane kolejne fakty, dlatego brak niewiedzy może skutkować tym, że możemy nie wszystko rozumieć.

  Jednak, jakby nie patrzeć, Paola Calvatti poradziła sobie i odtworzyła obraz królowej Elżbiety II nienagannie. Pokazała jej drogę jaką sama musiała pokonać, jak wiele w życiu przeszła, z ilu rzeczy musiała zrezygnować i poświęcić się dla tronu. Autorka ją nie ocenia, przedstawia jej obraz w sposób obiektywny.

  Nie będę jednak ukrywać, że liczyłam na coś więcej. Może to przez wzgląd na to, że przeczytałam już bardzo wiele takiego rodzaju książek. W sumie, to śmiało mogę powiedzieć, że raczej niczego nowego nie dowiedziałam się z tej książki. Jednak podsumowując, uważam, że i tak zasługuje na plus, chociażby za ciekawe ujęcie historii.

  Ocena 6/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzień dobry❤ Myślę że nie przestanę was zadziwiać w najbliższym czasie 😁 Chyba od bardzo dawna nie widzieliście na moim profilu książki biograficznej, a jednak dziś zaskoczę was portretem samej królowej. Biografia Elżbiety II, napisana przez Paola Calvetti zagościła u mnie kilka dni temu i przyznam że spędzałam przy tej lekturze naprawdę przyjemne poranki.

  Pewnie zastanawiacie się, co skłoniło mnie do przeczytania tej biografii? Przede wszystkim postać królowej, która od zawsze mnie intrygowała a jednak nigdy nie pogłębiałam wiedzy z nią związanej. Nie znałam zupełnie jej losów, poza oczywiście podstawowymi faktami które prezentują nam telewizyjne materiały. Po drugie sposób, w jaki autor je przedstawił absolutnie przemawia na jej korzyść. Książka została bowiem podzielona na działy, a każdy z nich rozpoczyna się od przedstawienia zdjęcia Elżbiety II i faktach z nim powiązanymi. W tej aranżacji poznajemy samą królową i jej dzieje z zupełnie innej perspektywy, a przy okazji możemy przybliżyć siebie oczywiście postacie samych fotografów.

  Dla mnie, osoby która nie znała wielu faktów z życia monarchini, ta książka szczerze poszerzyła poziom mojej wiedzy. Była zrealizowana z pomysłem, i wiem jak dużo pracy zostało jej poświęcone. Jedyny minus jakiego mogłabym się doszukać, to momentami odczuwalny chaos lecz może wynikało to z mojej skromnej wiedzy 😁 . Książka posiada twardą oprawę, prezentuje się naprawdę dobrze. Jeśli lubicie książki biograficzne lub może interesuje się samą królowa to możecie wziąć ją pod uwagę przy kolejnych zakupach ❤

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy zaliczacie się do licznego grona miłośników monarchii brytyjskiej i z wypiekami na twarzy śledzicie losy jej członków? Nawet jeśli nie, naprawdę warto zapoznać się z biografią najważniejszej kobiety w Wielkiej Brytanii, która nosi koronę już sześćdziesiąt osiem lat! Tym samym jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Jednak stanowisko, bez względu na jego znaczenie, nie zwalnia z bycia człowiekiem - przede wszystkim człowiekiem...

  Szczerze przyznaję, że monarchią brytyjską zainteresowałam się bliżej dzięki produkcji Netflixa "The Crown", którą nawiasem mówiąc gorąco polecam! Z miejsca zaczęłam więcej czytać o dynastii Windsorów i złapałam się na obserwowaniu losów rodziny królewskiej. Dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok książki od wydawnictwa Zysk i S-ka, która w całości jest poświęcona Elżbiecie II.

  Gdy oglądamy jakiekolwiek uroczystości, w których bierze udział Elżbieta II, odnosimy wrażenie, że królowa musi być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Jej obowiązkiem jest tylko pięknie wyglądać, pachnieć i wygłosić parę mądrych słów, niekoniecznie kleconych na bieżąco z głowy, ale skrupulatnie przygotowanych wcześniej przez specjalistów. Wszystko po to, aby Elżbieta wypadła jak najlepiej w oczach społeczeństwa. Jeśli jednak zdecydujecie się przeczytać książkę Paoli Calvetti, szybko zmienicie zdanie...

  Okazuje się, że Elżbieta ma za sobą bardzo długą drogę, która nie była usłana różami. Ciągle pojawiały się kolejne przeszkody w drodze do celu, kłopoty piętrzyły się w tych najtrudniejszych momentach, a Elżbieta niejednokrotnie musiała wykazać się odwagą, mądrością czy cierpliwością. Naprawdę warto sięgnąć po publikację Calvetti, aby ujrzeć królową w innym świetle. Przy okazji poznacie innych członków rodziny królewskiej, którzy (tego jestem pewna) wzbudzą Waszą ciekawość. Tak naprawdę książka Calvetti jest tylko wstępem, pretekstem do poszukiwania kolejnych informacji - nie tylko o monarchii, lecz także o epoce, o polityce i o historii. Zawsze mówiłam i powtórzę to raz jeszcze: książka zostanie w Waszej pamięci na dłużej niż notatka biograficzna z wikipedii. Jestem pewna, że styl Calvetti wciągnie Was bez reszty!

  W książce, oprócz całej masy ciekawostek, znajdziecie czarno-białe zdjęcia, bibliografię (dla szczególnie zainteresowanych tematyką) czy przytoczone fragmenty wypowiedzi monarchów. Książka kończy się na dniu 14 stycznia 2018 roku, więc mamy praktycznie całościowy przekrój życia Elżbiety. Jeszcze raz gorąco zachęcam do czytania, a później do obejrzenia "The Crown". :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Krótka historia czasu 0/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krótka historia czasu

Czy wszechświat miał początek i będzie miał kiedykolwiek koniec? Czy czas może być odwrócony? Krótka historia czasu to już klasyczna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata. Autor wykracza poza teorię...
Sprawa Tuchaczewskiego 0/5 Nasza cena:
41,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Tuchaczewskiego

Historia jednej z najsłynniejszych spraw epoki stalinowskiej. Marszałek Michaił Tuchaczewski, nazywany „sowieckim Bonapartem”, był jednym z najsłynniejszych dowódców Związku Sowieckiego. Jego proces i egzekucja w 1937 roku rozpoczęły masową czystkę w szeregach Armii Czerwonej. Sprawa...
Podwójni agenci t.6 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podwójni agenci t.6

Szósty tom cyklu "Ostatni bohaterowie".   Marzec 1943 roku. Dyrektor BSS, "Dziki" Bill Donovan, dostarcza prezydentowi Franklinowi Rooseveltowi informacje wywiadowcze, która może zmienić losy wojny. Agentowi Dickowi Canidy'emu udało się sprzątnąś sprzed nosa SS naukowca, który twierdzi, że na...
Od uwikłania do autentyczności. Biografia polityczna Tadeusza Mazowieckiego 0/5 Nasza cena:
40,67 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Od uwikłania do autentyczności. Biografia polityczna Tadeusza Mazowieckiego

Biografia Tadeusza Mazowieckiego, napisana przez Romana Graczyka, pokazuje drogę życiową pierwszegopremiera III RP bez tabu itez a priori. Opisać to bogate życie można tylko tekstem otwartym, którego ambicją niejest służenie żadnej ze stron sporu o polską przeszłość, lecz tylko prawdzie. Taką drogę...
Bożonarodzeniowe opowieści 5/5 Nasza cena:
40,67 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bożonarodzeniowe opowieści

Prawdziwy skarbiec świątecznych opowieści i wspomnień!Znani i lubiani pisarze o świętach w różnej formie, treści i tonacji. Ponad 20 tekstów, których wspólnym mianownikiem jest Wigilia i czas Bożego Narodzenia. Wysoką literacką jakość gwarantują największe nazwiska polskiej i światowej literatury....
Bury miś 0/5 Nasza cena:
11,62 zł 14,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bury miś

Trudno zawojować świat, kiedy jest się małym misiem.W wielkim borze żyli Niedźwiedź, Niedźwiedziowa i ichsynek, mały Miś… Jak każdy maluch marzył, by być sławnym,bogatym i szczęśliwym. Wyruszył na wyprawę, byzmienić swoje życie. Jego bujna wyobraźnia nie zawszemu sprzyjała. A co przeżył i co...
Pamiątki Soplicy 0/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiątki Soplicy

„Pamiątki Soplicy” przenoszą nas w czasy Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Jednak nie jest to ta Rzeczpospolita, którą historycy ukazują jako kraj anarchii, oligarchii magnackiej, bezsilnego prawa, pijaństwa i warcholstwa szlachty oraz uciśnionego mieszczaństwa i chłopstwa. Rzeczpospolita z opowiadań...
Kroniki Amberu T.2 0/5 Nasza cena:
59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki Amberu T.2

Merle Corey to inteligentny i czarujący młody informatyk. Próbuje wieść normalne życie, jednak nie może uciec od swego dziedzictwa. Co roku 30 kwietnia ktoś próbuje dokonać na niego zamachu. Chłopak jest przekonany, że ma to związek z tym, kim jest naprawdę. W rzeczywistości nazywa się Merlin i...
Wszyscy powinniśmy być feministami 2/5 Nasza cena:
21,69 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszyscy powinniśmy być feministami

Autorka bestsellerowej powieści Amerykaana zastanawia się, co to znaczy być dzisiaj kobietą i zachęca, byśmy wszyscy zostali feministami. Cieszący się wielkim uznaniem, skłaniający do refleksji bestseller z listy „New York Timesa” – osobisty, poparty doskonałymi argumentami esej powstały na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula