eBook Mrok we krwi. Kroniki Dwuświata pdf mobi epub

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4

plik do pobrania Dowiedź się więcej

 • Książkę przeczytasz na:
Darmowy fragment:
Pobranie w
Do 2h od opłacenia zamówienia
Rodzaj pliku
epub,mobi,pdf
Wydawnictwo
Licencja
znak wodny
Rok wydania
2019
Nasza cena: 13,68 zł 19,00 zł Taniej o: 28%

Powieść "Mrok we krwi" to pierwsza część serii KRONIKI DWUŚWIATA. Ukazuje dwie różne historie bohaterów, którzy w wykreowanym uniwersum magii i miecza mierzą się z przeznaczeniem. Losy młodej szamanki i skażonego mrokiem zabójcy są tylko wątkiem na tle zmagań potężnych sił żądnych władzy absolutnej. Przygoda wprowadza Czytelnika w szerszy kontekst nakładających się knowań, intryg i pułapek. Królewskie rody, mocarni wojownicy, mityczne stworzenia, potężni magowie, manipulujące ludźmi bóstwa.

Recenzje (4)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: ebook
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść „Mrok we Krwi” Pawła Kopijera to pierwszy tom cyklu „Kroniki Dwuświata.” Autor zabiera nas w niezapomnianą podróż po dwóch kontynentach. Jeśli jesteście miłośnikami powieści fantasy to jest to historia dla Was. Przed wiekami z kontynentu Amadal przybył władca Grywor Wysoki. Skolonizował ON Nowy Kontynent Elise. Zakazał używania na nim magii. Dlaczego? Plemię Darzan złożyło Wielką Przysięgę. Najwyżsi szamani – Szarim mogą używać magii. Muszą pilnować, by na kontynencie nie występowały nagłe jej tąpnięcia. Po śmierci Reingarda – Wielkiego Króla, świat zaczyna ogarniać chaos. Wybucha wojna domowa. Dwóch braci: Drenar i Daczysław walczy o władzę. Jeden z nich nie powstrzyma się przed niczym, by zyskać przewagę… Najstarsi mieszkańcy Elise pamiętają jeszcze Stary Kontynent. Teraz od wieków nikt nie wie, co się na nim dzieje. Nie ma sposobu, by się tam dostać. Walki i konflikty się zaostrzają. Intrygi polityczne wywołują spory między plemionami.

  Na ziemiach, gdzie zakazano używania magii nagle się ona pojawia. Czy to dziki mag, który nie potrafi zapanować nad własną mocą? A może to mroczna magia, która niesie śmierć? Właśnie w tych czasach przyszło żyć dwójce bohaterów, których przeznaczenia nikt nie zna. Ludzie wierzą, że tylko oni mogą powstrzymać chaos niszczący dwa światy. Najpierw jednak muszą poznać prawdę o sobie.

  Paweł Kopijer w powieści fantasy „Mrok we Krwi” zabiera Czytelnika do wspaniale wykreowanego Uniwersum. Świat jest barwny, wielowarstwowy. Każde plemię i rasa mają własny system polityczny, swój język i zwyczaje. Jest to doskonale przedstawione i szczegółowo dopracowane. Różnice bardzo dobrze zostały oddane podczas rozmów pomiędzy bohaterami. Akcja jest wartka i wielowątkowa. Fabuła spójna i ciekawa. Z każdą kolejną stroną przybywa tajemnic. To powieść od której nie można się oderwać. Poznając Dwuświat, zatracamy się w nim bez reszty. Język jest przystępny, choć nie za łatwy. Czasami trzeba się skupić czytając, gdyż pewne sprawy polityczne są zawiłe. Na kartach powieści pojawia się wielu bohaterów i postaci z przeszłości. Trzeba czytać uważnie, by dostrzec wszystkie powiązania między nimi. Bohaterowie mają różne charaktery, obdarzeni są różnymi cechami i różnią się między sobą umiejętnościami. Dzięki temu są postaciami wyrazistymi i Czytelnik się z nimi zżywa.

  Polubiłam Skrę i Norana, który skrywa wiele tajemnic. Również postacie drugoplanowe mają osobowości, które da się lubić. Szczególnie przypadł mi do gustu Gromir i Leśniad. Pierwszy, bo mówi wyszukanym językiem Drugi, bo jest pełen werwy i dobrego humoru. Bohaterowie są tu pełnokrwiści. Każdy skrywa wiele tajemnic, które chcemy poznać. Światy są ukazane bardzo obrazowo, ale nie ma tu nadmiaru opisów, dzięki czemu akcja jest wartka. Po przeczytaniu powieści czuję niedosyt. Tajemnice z każdą stroną się nawarstwiały, a ostatecznie nic się nie wyjaśniło. Wątki zostały otwarte i liczę na to, że w kolejnej części choć kilka się zakończy i wyjaśni. Pozostałam z wieloma domysłami i teoriami odnośnie dalszego losu bohaterów. Mam nadzieję, że kolejny tom „Kronik Dwuświata” choć trochę rozwieje moje wątpliwości albo potwierdzi zrodzone w mojej głowie domysły. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i życzyć autorowi morza weny, by jak najszybciej napisał kolejną część.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: ebook
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mrok we krwi

  Paweł Kopijer - pisarz

  Ridero

  Mrok we krwi jest dość skomplikowaną historią ze świata fantasy. Dużo postaci, charakterów, magii i akcji. Można by nawet pogubić się lekko w tym świecie, co musimy przyznać, został świetnie wykreowany przez autora.

  Opisy, miejsca, charakterystyka lądów to daje duży plus książce. Potrzeba tu ogromnego skupienia, ponieważ autor wprowadza tu wiele wątków oraz postaci i ich imion, a nawet szczegóły pochodzenia niektórych. Podaje też historię Darzan, jednego z plemion zamieszkujących lądy. Musicie naprawdę dać się pochłonąć powieści żeby nad wszystkim nadążyć.

  Jeżeli zaś chodzi o fabułę, to znajdziecie tu wiele tajemnic, intryg i zwrotów akcji. Książka jest podzielona na kilka części. Pierwsza z nich opisuje losy siedemnastoletniej szamanki Skry, która dostaje bardzo poważną misję do wykonania. Dowiaduje się w tej części też wiele o sobie i o swoim pochodzeniu. Wiele lat czekała na swoją szansę, uczyła się pilnie i była bardzo ambitna w wykonywanych poleceniach. Teraz ma szansę się wykazać. Ta bohaterka nie zyskała od razu naszej przychylności, wręcz na początku wykazywała się bardziej nieporadnością i irytowała nas. Jednak im dalej w las, nasza szamanka dojrzewa :)

  Na niebezpieczną misję wyrusza nasz drugie bohater z dalszej części powieści Noran. I tu autor stworzył naprawdę świetną postać. Noran jest bardzo skomplikowaną osobą, jest w nim coś czego ON sam nie rozumie, coś co powoli przejmuje nad nim kontrolę. Coś mrocznego i tajemniczego zaczyna władać jego umysłem, ale ON nie ma bladego pojęcia co się z nim dzieje. Można go nazwać wyrzutkiem, outsiderem, zabójcą....

  Przez przypadek zjawia się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie i konsekwencją tego będzie misja w nieznane.

  Noran przyjmuję również niebezpieczne zadanie i wyrusza z towarzyszami broni, oraz druidem, który włada magią. Podczas wędrówki poznajemy ich podczas rozmów i opowiadań. Napotykają oni same trudności i w tej części trudno się nudzić. Same wyostrzałyśmy zmysły,byłyśmy czujne i podejrzliwe przed atakiem zła.

  Głównym celem podróży tej dwójki jest znalezienie przyczyn tzw tąpnięć mocy.

  Oboje nie znają swojego pochodzenia. Nie wiedzą tak naprawdę kim są. Całe ich wcześniejsze życie okazuje się kłamstwem, szczególnie dla Winei, naszej szamanki, która podczas uroczystości przybrała takie właśnie imię. Podczas tej podróży nie tylko dużo się uczą, ale także odkrywają tajemnice swojego pochodzenia.

  Winea w drugiej części książki bardziej zyskała w naszych oczach. Jej pochodzenie również jest zagadką, choć już coś nam w głowie kiełkuje :) Przychylność Najstarszego ku jej osobie, jak również kilka jeszcze innych tajemnic sprawiały, że książkę się czyta, pragnąc żeby już natychmiast dowiedzieć się wszystkiego. Jednak nie jest nam to dane, gdyż historia nam się urywa i karze czekać na kolejną część.

  ( Czekamy na kolejne części !!! )

  Wiemy, że odwiedzający nasz fb, lubią także takie klimaty, fantasy i przygody. Tutaj znajdziecie tego naprawdę wiele.

  My czytając tę książkę, w myślach podziwiałyśmy autora za to jak to wszystko stworzył. Mamy naprawdę ogromny szacunek, do jego pracy. Widać ile musiał włożyć to pasji i ile poświęcić czasu. Język którym się posługiwał nadawał nam wrażenia że przenieśliśmy się w czasie. Wyobraźnia malowała nam rozmaite obrazy tajemniczych miejsc, korytarzy, czy tuneli, ciemnych lasów i pięknych widoków. Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem.

  Prowadzona była tu narracja trzecioosobowa, gdyż tak liczna liczba postaci po prostu uniemożliwiła tu autorowi inną narrację. Każdy bohater coś wnosił, każdy miał coś do powiedzenia, i właśnie tego nam tu trochę brakowało. Dialogów, większej liczby dialogów, a troszkę zmniejszona ilość opisów, które były miejscami bardzo szczegółowe.

  Autor stworzył dwa światy, stworzył także strukturę władzy, powiązał wszystko aspektami politycznymi, dodał magię, tajemniczych bohaterów, dziwne stworzenia, artefakty i działania mocy. Naprawdę wyszło wszystko świetnie i czekamy z niecierpliwością na drugą część.

  Tak sobie pomyślałyśmy podczas czytania, że świetnie sprawdziłby się tu film, serial bądź nawet gra. Wybierałybyśmy tu postać Winei albo Norana i przemierzali kontynent i dążyli do swoich celów i pozytywnego zakończenia swoich misji.

  Polecamy!!

  Autorowi dziękujemy za egzemplarze do recenzji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: ebook
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Plemię Darzan od wieków strzeże mieszkańców kontynentu przed magią, w której szkolić mogą się tylko wybrani. Młode pokolenie pragnie zmian, ale czy uda im się przekonać zgromadzenie do swoich racji? Tymczasem zaprzysiężona zostaje nowa, bardzo wyjątkowa qi-szamanka. Od powierzonej jej misji zależeć będą losy całego świata. Czy zdoła ją wypełnić, gdy na jej drodze staną istoty, o jakich nigdy dotąd nie słyszała?

  Szkolenie 17-letniej Skry właśnie dobiega końca. Przed nią jeszcze tylko ostatnie zadania i wreszcie uzyska upragniony tytuł Szarim, zasilając grono szamanów plemienia Darzan. Dziewczyna zupełnie się jednak nie spodziewa, jak wielką rolę przyjdzie jej odegrać. Najstarszy wysyła ją na tajemniczą, pełną niebezpieczeństw misję, od której zależą losy całego Dwuświata. Razem z powiernikiem życia (Darem) i doświadczonym łowcą (Benen) wyrusza w podróż przez kontynent, gdzie każde spotkanie niesie za sobą ryzyko - nie tylko ze strony ludzi, ale także istot o dużo mroczniejszej naturze.

  Paweł Kopijer wykreował ciekawy, różnorodny świat, który bardzo mnie zaintrygował. Z jednej strony mamy tu wyspę Orin, gdzie szkoli się przyszłych szamanów. Uczą się nie tylko korzystania z kilku rodzajów magii, ale poznają również historię, podstawy polityki czy strategii, trenują walkę, ćwiczą wytrzymałość. Gdy bohaterka wyrusza na kontynent, jakby znalazła się w innym świecie. W związku ze złożoną przed wiekami Wielką Przysięgą korzystanie z magii jest tam zakazane, a do tego trudno jej przywyknąć. Zwłaszcza w obliczu licznych niebezpieczeństw czyhających na jej drodze.

  Skra wywarła na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Odważna, inteligentna, ale nie zarozumiała. Pełna pasji i gotowa do poświęceń. Aby spełnić swoje marzenia, dawała z siebie wszystko. I choć czasem reagowała porywczo i nieroztropnie, to zawsze kierowała się w swoich wyborach dobrem innych, nie potrafiła przejść obojętnie wobec czyjejś krzywdy, nawet jeśli oznaczało to kłopoty dla niej i jej towarzyszy. Przeogromnie intrygowała mnie także postać Norana. Już sam demoniczny wygląd i złote oczy wystarczył, żeby przyciągnąć moją uwagę. Ale gdy dodać do tego owianą tajemnicą przeszłość, przynależność do Gildii płatnych zabójców i mroczną siłę próbującą przejąć nad nim kontrolę... fragmenty skupiające się na losach tego bohatera czytałam z zapartym tchem. Zresztą nie było chyba postaci, której los by mnie nie interesował. Autor wykreował je tak umiejętnie, że każda z nich ciekawiła, każda była wyjątkowa, o każdej chciałam się dowiedzieć czegoś więcej.

  Jeśli chodzi o styl i język powieści, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Mało tego, dawno nie spotkałam się z tekstem napisanym i zredagowanym na tak wysokim poziomie. Nie zauważyłam w nim żadnych literówek, błędów, niejasności ani nawet przecinków w niewłaściwych miejscach. A to naprawdę rzadko się zdarza. Dodajcie do tego mnóstwo akcji, tajemnic, niespodziewanych zwrotów i idealnie wyważone opisy. Prawdziwa czytelnicza uczta!

  Pierwszy tom Kronik Dwuświata ogromnie mnie zaintrygował i zachwycił. Rozbudowany i cieszący różnorodnością świat przedstawiony sprawił, że nie nudziłam się ani chwili. Losy nieprzewidywalnych i pełnych tajemnic bohaterów śledziłam z nieustającym zaciekawieniem i nie mogę się już doczekać ponownego spotkania z nimi w drugim tomie. Szczerze polecam tę powieść miłośnikom fantastyki, jest prawdziwie magiczna!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: ebook
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezwykle interesująca i wciągająca historia, rozbudowany świat i historie bohaterów, które chce się poznać. Kolejne strony książki tak szybko mi przeleciały, że żałowałem, że doszedłem do końca. Czekam na kontynuację i polecam wszystkim, nie tylko fanom świata fantasy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Paweł Kopijer
 • Wydawnictwo E-Bookowo
 • Rodzaj pliku: epub,mobi,pdf
 • Licencja: znak wodny
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 326
 • Stan: plik elektroniczny, do pobrania po opłaceniu
 • Model: @9788381890892_54
 • Język: polski
 • ISBN: 9788381890892
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Błękit - tom II: To co jest we krwi mobi epub 0/5 Nasza cena:
34,10 zł 44,28 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Błękit - tom II: To co jest we krwi mobi epub

  Oddajemy w ręce czytelników kilka nowel autorstwa Alexa Aragona. Powstały one na przestrzeni kilku lat. Tematem nowel jest miłość, a w większości nowel czołową postacią jest Bóg. Autora ciekawi człowiek. Jak twierdzi Autor, jest to jedyna istota żyjąca na Ziemi, która ją niszczy. Zabija z innych...
eBook Scena we krwi Szekspira tragedia zemsty pdf 0/5 Nasza cena:
7,20 zł 10,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Scena we krwi Szekspira tragedia zemsty pdf

Scena we krwi to książka o elżbietańskim teatrze okrucieństwa. Zawarte w tym tomie interpretacje nie stanowią jednak systematycznego wykładu. To raczej swobodne wariacje, zebrane wokół kilku powaracających motywów: ofiary i odwetu, przeznaczenia i Opatrzności, znaku i pragnienia Obecności. Książka...
eBook Kroniki Gwiezdnej Klingi, tom 1. Nowy mrok mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,88 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kroniki Gwiezdnej Klingi, tom 1. Nowy mrok mobi epub

"Pierwsza część trylogii autorstwa Josepha Delaney’a, twórcy bestsellerowej serii „Kroniki Wardstone”. Tom Ward przejął funkcję stracharza, jest teraz jedyną osobą, która może uchronić swoją okolicę przed krwiożerczymi sługami ciemności. Jednak Tom ma dopiero siedemnaście lat, a jego nauka została...
eBook Sherlock Holmes i sztuka we krwi mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,95 zł 29,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sherlock Holmes i sztuka we krwi mobi epub

Zaginione dziecko, zbrodnicza kradzież dzieła sztuki, niepowstrzymany morderca... To wyzwanie dla Sherlocka Holmesa i jego wszelkich słabości. Wyzwanie, w którym sztuka dedukcji i artystyczna natura oraz przyjaźń z Watsonem zostaną poddane najcięższej próbie. LONDYN. ŚNIEŻNY GRUDZIEŃ 1888....
Kompendium zarządzania szkoleniami 0/5 Nasza cena:
44,10 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kompendium zarządzania szkoleniami

"Kompendium zarządzania szkoleniami" to pozycja adresowana przede wszystkim do praktyków odpowiedzialnych w organizacjach za realizację polityki szkoleniowej. Może stanowić użyteczne wsparcie w bieżącej pracy specjalistów lub menedżerów ds. szkoleń czy menedżerów personalnych, w których zakresie...
Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie 0/5 Nasza cena:
55,20 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie

Praktyczny przewodnik "krok po kroku" po planowaniu i realizacji projektów szkoleniowych, zawierający narzędzia i komentarz wdrożeniowy. Polityka szkoleniowa wielu organizacji nadal jest nastawiona na sprawną realizację szkoleń, tymczasem chodzi o to, by była efektywnym narzędziem biznesowym...
eBook Czarna róża pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
14,40 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czarna róża pdf mobi epub

Alzara Vezcoz z hrabianki staje się hrabią. W kilkanaście miesięcy musi sobie poradzić zarówno z własną, pełną pretensji siostrą, jak też spiskowcami w królewskiej radzie. Niezłomnie walczy z sektą Dominatów aby przywrócić ład w swoim zamku i ojczyźnie. Tę powieść polecam osobom lubiącym...
eBook Świetlany mrok pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
6,48 zł 9,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Świetlany mrok pdf mobi epub

W świecie bez dnia i nocy, gdzie jedną jego część wiecznie spowija ciemność, a druga nieustannie praży się w promieniach słońca, przychodzą na świat dzieci: światła i mroku. Każde z nich ma misję. Zwieńczenie jej sukcesem odmieni całe oblicze świata. Stawką jest życie i śmierć. Istnienie i jego...
eBook Hotel Vitam Aeternam pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
8,64 zł 12,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Hotel Vitam Aeternam pdf mobi epub

Życie ludzkie, krótkim jest. Niestety. A gdyby tak istniało takie miejsce, gdzie za niedużą opłatą, można byłoby je znacząco przedłużyć, pozbywając się wszystkich chorób i słabości swojego ciała, skorzystałbyś? Hotel Vitam Aeternam, to przewrotna historia o chorobliwym pragnieniu życia i wolnej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula