Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin

Autor:

Jung Chang

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2017
Ilość stron
640
Wydawnictwo
Nasza cena: 37,65 zł 49,90 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Kraj, w którym każdy krok obywateli jest kontrolowany. System ingerujący na każdej płaszczyźnie życia i obarczający karami za każde, choćby najmniejsze, odstępstwo. Kobiety zmuszane już jako małe dziewczynki do kaleczącego i bolesnego rytuału zmniejszenia stóp. Miejsce, w którym ze względu na tradycję preferuje się, by na świat przychodzili synowie, gdyż to oni są w stanie utrzymać rodzinę. System popychający do aborcji i dzieciobójstwa, w którym nie ma najmniejszego miejsca na litość. "Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin" doskonale opisuje życie w takim systemie i to z przegranej pozycji, bo kobiecej. Trzy pokolenia kobiet, które żyły pod presją brutalnej polityki, wkradającej się do każdej sfery życia prywatnego.

"Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin" to książka przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, lecz zakazana w samych Chinach. Opisuje życie babki, mamy i córki, a ta ostatnia jest autorką. Jak udało jej się napisać książkę, w której obnaża politykę swojego kraju? Jako młoda kobieta wykorzystała szansę od losu, która więcej mogłaby się nie trafić i wyemigrowała z Chin, by już tam nie wrócić. Dzięki temu mogła opisać życie swojej babki, która musiała wedle tradycji poddać stopy deformacji na rzecz rzekomego zwiększenia atrakcyjności i bandażować je, bowiem dzięki temu rodzina mogła przeznaczyć ją na konkubinę generała.

Jej matka była komunistką, która dopiero po jakimś czasie uświadomiła sobie, że proceder, w którym uczestniczy to nie walka o nowe Chiny, po czym została ukarana pobytami w obozach pracy. Ona sama wyzwolona z ciężaru, który dźwigały jej poprzedniczki, po to by pokazać światu prawdziwą twarz Chin.

Chang Jung swoją twórczością poruszyła wielu Czytelników, a jej książkę można przeczytać jednym tchem. Oprócz słynnych "Dzikich łabędzi" jest autorką również "Cesarzowej wdowy Cixi", która w młodym wieku została wybrana na nałożnicę i dołączyła do haremu cesarza. Dając mu syna dostała przepustkę do władzy. Choć nigdy tronu nie objęła była inicjatorką poważnych zmian w kraju, w tym unowocześnienia armii, rozwoju przemysłu, kolei, elektryczności, przyczyniła się, m.in. również do zniesienia rytuału bandażowania stóp u dziewczynek. Jednak jej życie nie jest ciągła sielanką, bowiem w świecie władzy miłość nie jest wskazana.
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzikie łabędzie wydano po raz pierwszy w 1991roku i wtedy dopiero autorkę Jung Chang nazwano pisarką, lecz publikacja książki w Chinach została zakazana, ponieważ opisuje życie w Chinach, dzieje osobiste, które odzwierciedlają historię Chin w XX wieku, a partia komunistyczna nie wypadła w nich dobrze.

  Książka ukazuje, że Mao rządził chińskim ludem w sposób przestępczy i wcale nie był z gruntu dobrym i wielkim przywódcą, jak to zadeklarował Pekin.

  W efekcie restrykcji ze strony reżimu, większość ludzi w Chinach nigdy nie słyszała o Dzikich Łabędziach.

  Autorka tę książkę pisała za granicą, gdyż władze komunistyczne nigdy by się na to nie zgodziły, to raz, dwa, że Jung była pierwszą studentką z CHRL za granicą, która wychodziła na własną rękę, a trzy, to było właśnie posiadanie cudzoziemskiego chłopaka.

  Każda bowiem dziewczyna posiadająca chłopaka cudzoziemca, zostaje omamiona narkotykami i odesłana z powrotem do Chin w jutowym worku.

  Książka to bardzo osobiste zwierzenia, ale i tragedie babki, matki i małej Jung, która dorastała z czerwoną książeczką pod pachą.

  Babcia małej Jung w wieku 15 lat została konkubiną generała, szefa policji w chińskim rządzie.

  Gdy miała dwa lata zaczęto bandażować jej stopy.

  Potem na wierzchu położono jej duży kamień i gruchotano kości, a trwało to dobrych kilka lat.

  W tamtych czasach, gdy kobieta wychodziła za mąż rodzina pana młodego zaczynała od obejrzenia jej stóp. Uważano, że zbyt duże stopy, przynoszą wstyd domowi męża.

  Lecz babcia nie chciała być kolejną konkubiną generała i wyszła za mąż za świetnego lekarza-doktora Xia.

  Zaś mama autorki była szczęśliwa. Po raz pierwszy w życiu wszędzie czuła miłość. Zniknęło napięcie jakie panowało w domu dziadka i nikt się nad nią nie znęcał.

  W 1942 roku, kiedy armia japońska była już wzdłuż Chin, Japończycy odczuli brak rąk do pracy.

  Dlatego zmuszano małe dziewczynki, także i mamę Jung do pracy.

  Do jedzenia dostawały rzadką papkę ze spleśniałej kukurydzy, w której pływały ugotowane robaki.

  Dlatego mama Jung została komunistką, walczącą o nowe Chiny.

  Tylko w tej książce czytelnik przeczyta ile przeszła upokorzeń, tortur, więzienia, podobnie jak jej mąż.

  Komuniści wprowadzili system ewidencji ludności oraz przysługujące im racje żywnościowe.

  Po okresie głodu kraj odnowił swoje siły i standard życia znacznie się podniósł, lecz rodzice Jung byli ciągle atakowani jako ”uczniowie kapitalizmu”.

  Autorka pisze tę powieść z ciężkim sercem, bo opisuje jak jej rodzina straszliwie cierpiała, zarówno ojciec jak i babka zmarli w mękach.

  Pisze o cierpieniu babki z powodu nieuleczalnej choroby, o uwięzieniu ojca, o klęczeniu matki na potłuczonym szkle.

  Wszystko to wzbudza w czytelniku litość i działa na jego wyobraźnię.

  W książce zawarte są również zdjęcia z prywatnego rodzinnego albumu autorki.

  Jest dziadek-generał Xue, doktor Xia, żołnierze armii komunistycznej, ojciec, matka i rodzeństwo autorki, ojciec w obozie i wiele innych i ciekawych zdjęć.

  Książka choć jest gruba-zawiera 640 stron, jest bardzo fascynującą lekturą, ukazuje życie ludzi, choć trudne to nie pozbawione miłości i woli walki o lepszą ojczyznę.

  Do tego jest przepięknie wydana: w twardej oprawie, a na okładce kwiat kwitnącej wiśni.

  Drogi czytelniku przeczytaj o Dzikich Łabędziach, trzech córkach Chin, bo jesteś tym szczęściarzem, a ponad miliard ludzi nigdy nie przeczyta tej książki.

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dzikie łabędzie” Jung Chang przeczytałam z zapartym tchem. To bez wątpienia jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio wpadły w moje ręce. Chang maluje historię współczesnych Chin poprzez losy trzech bohaterek – swojej babki, swojej matki i swoje własne. Poznajemy życie konkubiny (wydaje się, że są to bardzo odległe dzieje, ale nic bardziej mylnego), komunistki zafascynowanej rewolucyjnymi ideami oraz jej córki, która nie daje się zwieść zbrodniczej ideologii. Historia jest poruszająca, opis codziennej egzystencji w komunistycznych Chinach mrozi krew w żyłach. Książka jest w Chinach zakazana przez władze państwowe, ponieważ obnaża wiele wad systemu, który ciągle żyje w pamięci Chińczyków. Szczerze polecam lekturę!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka, duża dawka historii Chin, podana w bardzo interesujący sposób, wstrząsająca ,niesamowita i ciekawa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dzikie łabędzie” to ponad 600 stron gęstej, treściwej historii. Choć bardzo ciekawa i wciągająca, nie jest to lektura, którą szybko się czyta. Autorka pisze bardzo konkretnie, bez rozwlekłych opisów czy zbędnych dygresji. Przytacza po prostu fakty z życia swych bliskich, nakreślając wydarzenia polityczne, które kształtowały ich losy. Osobiście bardzo sobie cenię właśnie tego rodzaju gatunek, gdzie pokazane jest, jak tło historyczne i przemiany polityczne przekładają się na życie konkretnych ludzi, rodzin, społeczności.

  Jung Chang zebrała rodzinne historie w przejmującą sagę, która pomaga poznać i zrozumieć współczesne Chiny. Poszerza horyzonty - zdecydowanie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ponad miliard ludzi nigdy nie przeczyta tej książki – głosi napis na okładce. Dlaczego? Ponieważ przetłumaczona na 37 języków i sprzedana w ponad 13 milionach egzemplarzy publikacja Jung Chang została zakazana przez władze Chin. Trzy kobiety, trzy pokolenia i surowe oblicze gospodarczej potęgi zdemaskowane dzięki autobiografii pisarki, która korzystając z nadarzającej się okazji opuściła swoją ojczyznę na zawsze. Osiedlając się w Londynie napisała „Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin” przesiąkniętą trudem, niesprawiedliwością, bezsensowną polityką, prawdziwą historię.

  TRZY POKOLENIA

  Jej babcia została zmuszona do odgrywania roli konkubiny generała, żyjąc w samotności i przestrzegając wytyczonych zasad. Jej matka uczestniczyła w „rewolucji kulturalnej”, lecz jako walcząca o lepszy byt komunistka wkrótce przekonała się, jak okrutne bywają rządy panującego nad milionami ludzi Mao.

  Jung Chang nie była obca Czerwona Książeczka, u boku której musiała dorastać. Obserwując miliony czerwonych gwardzistów, wysłuchując oskarżeń i demaskacji nadawanych przez głośniki ponad osiemnaście godzin dziennie i przeżywając kolejne aresztowania rodziców, jako dorosła kobieta postanowiła zawalczyć o swoją przyszłość. Czym były i czym są współczesne Chiny? O tym przeczytacie właśnie w tej publikacji.

  HISTORIA CHIN

  Autorka, na tle przemian politycznych kraju, pokazuje historię swojej rodziny. Opierająca się głównie na postaciach kobiet opowieść, którą Jung Chang utkała z kolekcjonowanych przez lata wspomnień, pokazuje jednak losy tysięcy ludzi, którzy na przestrzeni upływających lat doświadczyli mniejszego bądź większego cierpienia. Przedstawicielki trzech pokoleń, bez wątpienia osoby silne charakterem, zdeterminowane i w miarę możliwości walczące o szczęście stają się ruchomym obrazem zbudowanym z różnych środowisk, tworzących ostatecznie jedną całość. To właśnie tutaj przeczytacie o często absurdalnych i niekultywowanych już tradycjach, na których opierało się niegdyś chińskie społeczeństwo.

  O ABSURDACH HISTORII

  Czy słyszeliście kiedyś o okrutnym zwyczaju krępowania kobiecych stóp, na wskutek którego dochodziło do nieodwracalnych deformacji i kalectwa? A wszystko dlatego, że nieporadny chód okaleczonej dziewczyny podniecał mężczyzn i często właśnie to było wyznacznikiem jej wartości. Czy uwierzycie w to, że za rządów Mao trzeba było usuwać trawniki, bo taki był kaprys głowy państwa? Dla przesiąkniętego jego kultem społeczeństwa był jak bóg, organizujący pełne przemocy spotkania oskarżycielskie, hołdujący publicznym upokorzeniom, donosom, prowokujący do walki z wrogami klasowymi.

  JAK CZYTAĆ?

  Momentami wstrząsająca, bo prawdziwa, unaoczniająca ludzkie tragedie, ale także potęgę ich wytrwałości książka. Wiele faktów zawartych na jej łamach mnie zdziwiło, liczne wywołały emocje, gorycz czy poczucie niesprawiedliwości. „Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin” to jednak nie jest publikacja, którą śledzi się z zapartym tchem gorączkowo przewracając kolejne kartki. Ze względu sporą liczbę stron, niemałe pokłady wzmianek politycznych i historycznych czy też przywiązywanie autorki uwagi do szczegółów, lepiej dawkować ją sobie etapowo. W innym wypadku jej treść może przytłoczyć, a szkoda by było, bo to ostatecznie wartościowa lektura, z którą naprawdę dobrze jest się zmierzyć.

  PODSUMOWANIE

  Tytuł sugeruję wielbicielom literatury faktu, osobom zainteresowanym historią Chin, którą teraz można poznać od tej najprawdziwszej strony – dzięki relacji z pierwszej ręki. Wstrząsająca, momentami bulwersująca żywym obrazem losów tysięcy ludzi na czele z trzema odważnymi bohaterkami, bez których poświęcenia i cierpienia ta książka tak naprawdę by nie powstała. Jeżeli jesteście gotowi poznać tradycje przeszłości oraz bezkompromisowy i detaliczny portret niełatwych do przełknięcia wydarzeń, wiecie gdzie możecie szukać.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -36%
  Opowieść podręcznej

  Opowieść podręcznej

  Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet. Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,71 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Ukryte wady

  Ukryte wady

  Genialne połączenie powieści kryminalnej i obyczajowej! W dniu swoich czterdziestych urodzin Dicte Svendsen, świeżo rozwiedziona dziennikarka, wraz z dwoma przyjaciółkami świętuje w jednej z kawiarni nad rzeką Arhus. Spotkanie kończy się dramatycznie, kiedy kobiety dostrzegają w rzece ciało...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,16 zł 38,00 zł
  w magazynie
 • -25%
  Lokatorka

  Lokatorka

  Jane przeżyła osobistą tragedię i chce zacząć wszystko od nowa. Poszukując mieszkania, trafia na niepowtarzalną okazję. Choć dom jest nietypowy, Jane czuje, że tu będzie jej dobrze. Wkrótce dowiaduje się, że poprzednia lokatorka Emma miała tragiczny wypadek. Ktoś upamiętnia jej śmierć, zostawiając...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,84 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -25%
  Początek. Robert Langdon. Tom 5

  Początek. Robert Langdon. Tom 5

  Profesor Harvardu Robert Langdon przybywa do Bilbao w Hiszpanii, by wziąć udział w zupełnie niecodziennym i ze wszech miar intrygującym wydarzeniu naukowym. Oto w ultranowoczesnym muzeum...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,88 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Labirynt duchów

  Labirynt duchów

  Nowa powieść autora światowego bestsellera "Cień wiatru", długo wyczekiwana przez ponad 35 milionów fanów. Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, mroczne dni reżimu generała Franco. Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 39,69 zł 54,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -26%
  Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1

  Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1

  Porywająca, świetnie napisana powieść, w której XXI-wieczną Polską nadal rządzą Piastowie, a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe. A wszystko przez to, że Mieszko I zdecydował się nie przyjąć chrztu… Gosława Brzózka, zwana Gosią, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,90 zł 35,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -45%
  Był sobie pies

  Był sobie pies

  Był sobie pies, książka, która przez rok nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa”! Lepsza niż film! Oto przepełniona pogodą ducha i nieodpartym urokiem opowieść o wiernym psiaku, który za cel życiowy postawił sobie wpajanie ludziom znaczenia miłości i lojalności. Główny...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Zaginięcie. Joanna Chyłka. Tom 2

  Zaginięcie. Joanna Chyłka. Tom 2

  Szybciej. Mocniej. Bardziej zdecydowanie. Brawurowy powrót Chyłki i Zordona. Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,25 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Czarna Madonna

  Czarna Madonna

  Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś nad Morzem Śródziemnym. Na pokładzie znajdowało się 520 osób, w tym narzeczona Filipa, która miała odbyć pielgrzymkę do Bazyliki Grobu Świętego....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -33%
  Czarne narcyzy. Lipowo. Tom 8

  Czarne narcyzy. Lipowo. Tom 8

  Brodnica przygotowuje się do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie ma jednak powodów do radości. Niektórym ludziom bardzo zależy, żeby jak najszybciej zapomniał o zamkniętej już sprawie śmierci trójki bezdomnych. Przy każdym z ciał z jakiegoś powodu pozostawiono niewielkie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,62 zł 38,00 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Wymazane 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wymazane

Laureat Paszportu ?Polityki?, Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na 30 języków. Wymazane to miasteczko na Dzikim Wschodzie, położone między Lasem, W Którym Rosną Same Trujaki a parkingiem dla TIR-ów ?Tijuana?. Kilka bloków postawionych...
Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki 5/5 Nasza cena:
32,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki

Ricardo był nastolatkiem, kiedy poznał niegrzeczną dziewczynkę. Od tamtego dnia przez ponad pięćdziesiąt lat ukochana pojawia się w jego życiu i znika bez śladu. Czy to w Limie, Paryżu, Londynie, Tokio czy Madrycie każdy jej powrót będzie ważnym wydarzeniem w życiu Ricarda i ważnym momentem w...
Dyskretny bohater 5/5 Nasza cena:
34,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dyskretny bohater

Biznesmen Felicito Yanaque, zakochany do szaleństwa w uwodzicielskiej Mabel, podejmuje nierówną walkę z bezwzględnym szantażystą. Don Rigoberto i ponętna Lukrecja całe dnie spędzają w łóżku, nie podejrzewając zagrożenia, jakim jest tajemniczy przyjaciel ich syna Fonsita. Tymczasem w innej części...
Zeszyty don Rigoberta 0/5 Nasza cena:
23,24 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zeszyty don Rigoberta

Szarmancki świntuch Rigoberto, jego zmysłowa żona Lukrecja i mały manipulant Fonsito, bohaterowie skandalizującej Pochwały macochy, wracają w wielkim stylu. Gdy Fonsito, pasierb doñi Lukrecji, posuwa się o krok za daleko i uwodzi macochę, małżonkowie się rozstają. Gniew mija jednak szybko, a...
Ciotka Julia i skryba 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciotka Julia i skryba

O takim skandalu nikt jeszcze w rodzinie Maria nie słyszał. Młody, niedoświadczony student dziennikarstwa zakochuje się nie dość, że we własnej ciotce, to jeszcze starszej o kilka lat rozwódce. Julia jest piękna, dojrzała i choć szuka dla siebie bardziej odpowiedniego kandydata na męża, traci głowę...
Okruch 0/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Okruch

Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobraNa początku jest grom z jasnego nieba. Jedno spojrzenie, jeden dotyk, jedno słowo. Od tej chwili życie dwojga ludzi zmieni się bezpowrotnie. Ona wreszcie zmierzy się ze swoim strachem przed bliskością. On odkryje prawdę o sobie i swojej...
Wyspa 4/5 Nasza cena:
34,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa

Opowiedziane czterema porami roku zaskakujące literackie love story o powrotach i rozstaniach bez pożegnań. Fragment książki IV strona: Na wyspie na północy Europy mężczyzna spotyka kobietę. I zaczyna się dziać coś niezwykłego. Bo na tej wyspie można przeżyć rzeczy, które nie mogłyby przydarzyć się...
Cień smoka. Magiczne Drzewo. Tom 6 0/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień smoka. Magiczne Drzewo. Tom 6

Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę...
Święta Faustyna i miłosierdzie Boże 0/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święta Faustyna i miłosierdzie Boże

Co to jest miłosierdzie? Hm, trudne słowo. Antoś i Helenka poznają je podczas pielgrzymki do krakowskich Łagiewnik, gdzie jadą z mamą i z tatą. Czy każdy powinien być miłosierny? A co to znaczy, że Pan Bóg jest miłosierny? O Miłosierdziu Bożym opowiadała ludziom święta Faustyna, która mieszkała w...
Trzy Bieguny. Dotknąć niemożliwego 4/5 Nasza cena:
33,88 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy Bieguny. Dotknąć niemożliwego

Opowieść o pasji, ryzyku i męskiej przyjaźni Po siedmiu i pół godzinie wspinaczki stoimy na szczycie. Padamy sobie w ramiona i siadamy. Nie od razu łączymy się z bazą, przez moment trzymamy kolegów w napięciu. (fragment książki) Takiego duetu jeszcze nie było. Himalaista, pierwszy zimowy zdobywca...
Dziewczyny na Skrzydłach 5/5 Nasza cena:
35,45 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny na Skrzydłach

„O, znowu baba! I co? Też będziesz płakać?”, „Jak na babsko, to ujdzie” – słyszały od swoich instruktorów. Nie pozwoliły jednak, by mężczyźni zniszczyli ich marzenia. W latach 20. Karolina jako pierwsza Polka samodzielnie siada za sterami. Basia, Anna i Jadwiga pilotują najszybsze myśliwce czasów...
Sekret sprzedawcy rowerów 5/5 Nasza cena:
20,24 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekret sprzedawcy rowerów

Autorska książka Sempe'go, ilustratora kultowych przygód Mikołajka - mistrza opowiadania historii i zamykania wielkich emocji w kilku kreskach. Rudolf Taburin od niepamiętnych czasów prowadził przy zacisznej uliczce warsztat rowerowy. Okoliczni mieszkańcy wiedzieli, że potrafi naprawić każdą...
Wybrane bestsellery
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy 5/5 Nasza cena:
35,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym to publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego, pozwalająca na przećwiczenie wszystkich umiejętności sprawdzanych na maturze:– umożliwia zapoznanie się z zadaniami typu maturalnego dzięki pogrupowanym...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula