Dziewięcioro nieznajomych

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 17
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
528
Wydawnictwo
Nasza cena: 33,68 zł 44,90 zł Taniej o: 25%

“Dziewięcioro nieznajomych” to najnowsza powieść autorki “Wielkich kłamstewek”.

Znakomity thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu do ostatniej chwili! Duszna atmosfera kłamstw, sekretów i niedomówień na długo pozostanie w pamięci każdego czytelnika, który zatraci się w lekturze.

Dziewięcioro zupełnie obcych sobie ludzi przyjeżdża do tajemniczego ośrodka, w którym mieści się SPA. Przyświeca im jeden cel. Pragną w ciągu dziesięciu dni odmienić swoje ciała i umysły, uspokoić myśli, nabrać nowych sił do życia i podreperować zdrowie. Mimo wszystko nie potrafią oprzeć się pokusie i postanawiają przemycić alkohol, papierosy i inne niedozwolone w tym miejscu rzeczy. Są to niegroźne drobiazgi. Prawdziwe niebezpieczeństwo stanowią wbrew pozorom sekrety, które każdy z uczestników programu skrywa w głębi duszy. Obdarzona ogromną charyzmą szefowa ośrodka posiadła sztukę zgłębiania tajemnic, równie dobrze potrafi skrywać własne, co wydobywać te należące do innych ludzi. Przychodzi chwila, kiedy trzeba zacząć mówić prawdę i to bez najmniejszych niedomówień. Od tego będzie zależeć życie każdego z gości ośrodka.

Pamiętacie “Wielkie kłamstewka”? Trzy główne bohaterki książki potrafiły nieźle namieszać. Pomyślcie więc, jaki tygiel emocji, intryg i sprzecznych interesów stworzyć może dziewięcioro zupełnie obcych sobie ludzi! Oto znakomity thriller psychologiczny z wartką, sensacyjną akcją. Autorka umieściła swoich bohaterów w SPA, gdzie powinna panować aura rozluźnienia, relaksu i błogiego spokoju. Nna kartach powieści stopniowo narasta duszna atmosfera grozy. Ot i kolejny dowód na to, że najbardziej przerażające miejsce stanowić mogą mroczne zakamarki ludzkiej duszy. “Dziewięcioro nieznajomych” to powieść, od której nie sposób się oderwać!


O książce

Skoro trzy bohaterki Wielkich kłamstewek potrafiły tak namieszać, pomyśl, co zrobi dziewiątka.

"New York Times Book Review"


O autorce

Liane Moriarty to znana na całym świecie australijska pisarka. Największą sławę przyniosła jej książka “Wielkie kłamstewka”, która niemal od razu trafiła na sam szczyt listy bestsellerów magazynu “New York Times”. Na jej podstawie nakręcono miniserial wyprodukowany przez HBO, w którym główne role zagrały Reese Witherspoon i Nicole Kidman. Kolejnym sukcesem autorki okazała się powieść “Moja wina, twoja wina”. A oto najnowszy bestseller Liane Moriarty!

Recenzje (17)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś kilka słów o najnowszej książce Liane Moriarty - "Dziewięcioro nieznajomych", która wkrótce będzie miała swoją premierę.

  Autorka ma na swoim koncie bestsellerową powieść "Wielkie kłamstewka", i skuszona wieloma świetnymi opiniami o tej książce, zdecydowałam się sięgnąć po jej najnowszą powieść.

  Co Wam mogę napisać, tuż po lekturze?

  No cóż, ja się z tą historią nie polubiłam, choć zapowiadała się bardzo interesująco.

  Spa w odludnym miejscu, dziewięcioro obcych sobie osób oraz ekscentryczna właścicielka ośrodka, która zapewnia, że pobyt tu zmieni życie jej gości.

  Do tego skrywane sekrety, które sukcesywnie zaczynają wychodzić na światło dzienne.

  Brzmi nieźle, prawda?

  Książka liczy ponad 500 stron i niestety ja przez całe 300 okropnie się wynudziłam...

  Wiadomo, prezentacja każdego z osobna trochę zajmuje, tylko miałam wrażenie, że to wszystko odbywa się w ślimaczym tempie i z każdą kolejną stroną, zamiast ciekawości ogarniało mnie coraz większe znużenie.

  Dopiero później akcja ruszyła, na tyle, że byłam w stanie czytać tę książkę, bez ratujących mnie przed sennością kolejnych porcji kawy, ale to też nie na długo...

  Liczyłam, że chociaż sekrety, które skrywają bohaterowie mną wstrząsną, ale tu również się zawiodłam. Są przedstawieni dość stereotypowo, i może dlatego nic mnie tu nie zaskoczyło.

  Chyba spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Zabrakło mi tu napięcia, czegoś co by sprawiło, że chciałabym siegać po tę książek w każdej wolnej chwili, a szkoda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Każda premiera najnowszego dzieła Liane Moriarty, stanowi sobą niewątpliwie wielkie, literackie wydarzenie. Wydarzenie godne uwagi ze względu na wcześniejsze dokonania tej autorki, poziom popularności jej książek, jak i przede wszystkim jakość oferty, jaką sobą one reprezentują. Tym samym też z wielką radością, ale i nie mniejszą ekscytacją, przyjęłam wiadomość o premierze najnowszej powieści Liane Moriarty pt. "Dziewięcioro nieznajomych", która ukaże się wkrótce w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Znak Liternavoa. Dzięki uprzejmości wydawnictwa miałam sposobność poznać już teraz tę pozycję, o której postaram się opowiedzieć nieco więcej w poniższej recenzji.

  Fabuła książki przenosi nas swoimi stronami do luksusowego SPA o nazwie "Tranquillum House", leżącego gdzieś na skąpanym australijskim słońcem, pustkowiu. Tam też przybywa tytułowa grupa dziewięciu kuracjuszy, którzy poszukują tu nie tylko zbawiennych zabiegów dla ciał, ale też i chwili wytchnienia, odpoczynku, i relaksu... Każde z nich reprezentuje sobą odmienną grupę społeczną - [Adres usunięty]. począwszy od młodego i żyjącego adrenaliną małżeństwa, poprzez gburowatych biznesmenów, a kończąc na intrygującej pisarce w średnim wieku. Każde z nich przedstawia tu swoją historię, odkrywa sekrety i tajemnice z własnego życia, jak i wreszcie... - kłamie. Jak się bowiem wkrótce okaże, losy tych na pozór obcych sobie ludzie będą ze sobą związane za sprawą dramatu, jaki rozegra się na terenie luksusowego ośrodka...

  Najnowsza odsłona twórczości australijskiej pisarski, oferuje nam sobą misterne, niezwykle ekscytującej i przede wszystkim zaskakujące połączenie trzech literackich gatunków - psychologicznego thrillera, czarnej komedii kryminalnej oraz poruszającej historii obyczajowej, w jedną, fascynującą całość. Całość, która zachwyca nas swoim konceptem, jego przełożeniem i następnie rozwinięciem na kartach książki, jak i też umiejętnością ukazania ludzkiej natury w sposób, który fascynuje nas w każdym względzie. I choć Liane Moriarty przyzwyczaiła nas do tego poprzednimi powieściami (by wspomnieć słynne "Wielkie kłamstewka"), to chyba jednak nigdy jej odwaga na polu zagłębiania się w meandra ludzkich emocji, nie była tak wielką...

  Pod kątem fabularnym mamy tu do czynienia z bardzo solidną porcją dobrego, pisarskiego rzemiosła. Rzemiosła, które tym razem przybiera postać naprzemiennej narracji każdej z głównych postaci, które to dzielą się z nami zarówno przebiegiem wydarzeń w "Tranquillum House", jak i ich przemyśleniami oraz wspomnieniami z przeszłości. To krótkie, bardzo dynamiczne, a dzięki temu niezwykle ciekawe rozdziały, które posuwają akcję tej opowieści w odpowiednim tempie, tak by z każdą kolejną stroną nasza wiedza o nich i zagadkowych okolicznościach ich pobytu w ośrodku, stawała się coraz pełniejszą i jaśniejszą. Mimo tego i tak finał tej książki zaskakuje nas z wielką siłą, pozostawiając z całą masą pytań i myśli...

  "Dziewięcioro nieznajomych", to opowieść o ludziach i ich sekretach, dlatego też nie da się ukryć, że kreacje głównych bohaterów stanowią w największym stopniu o sile tej książki. Nie mogło być jednak inaczej, gdy dane jest nam poznać tu tak bardzo barwne, charakterne i różnorodne w swych osobowościach grono uczestników wydarzeń... Jessica i Ben, Lars, Carmel, Tony, Napoeon i Heather, Zoe oraz Frances - każde z nich jest "jakieś", intrygujące, potrafiące nas sobą zafascynować, a wraz z przebiegiem lektury, także i zaskoczyć prawdziwą stroną swojej natury... Oczywiście, niektórych z nich darzymy większą sympatią, innych mniejszą, ale pewnym jest to, że nie jest możliwym przejście obok każdego z tych bohaterów, zupełne obojętnym...

  Nie mniejsze wrażenie wywiera na nas łatwość oddania realiów tej rzeczywistości, czyli obrazu odciętego od cywilizacji SPA. Kreacja ta działa na nas zarówno na polu ukazania codzienności funkcjonowania takiego obiektu oraz zachowań przebywających tam kuracjuszy, jak i też w kontekście zobrazowana napięcia, lęku i poczucia bycia w matni, które to potęguje się wraz z postępem lektury i rozwojem wydarzeń. I trzeba tu obiektywnie przyznać, że autorce udało się dokonać rzeczy niebywałej, a mianowicie zamienienie swoistego "raju na ziemi" w miejsce, w którym nie chciałby się znaleźć nikt z nas...

  Spotkanie z tą opowieścią gwarantuje nam sobą świetną rozrywkę, wielką przyjemność i niezwykłe emocje, które pozostają w naszych sercach i umysłach na bardzo długi czas. Najważniejszym wydaje się jednak to, że książka ta należy do grona tych pereł literatury, które wraz z lekturą okazuję się zupełnie czymś innym, aniżeli moglibyśmy sobie to wyobrażać przed przystąpieniem do jej odkrywania. Osobiście uwielbiam takie opowieści, a gdy dodamy do tego także perfekcję pisarskiego warsztatu tej autorki, umiejętność budowania napięcia i dozowania nam prawdy w takiej dawce, jaka jest w danym momencie niezbędna, to chyba już każdy sam widzi, że mamy tu do czynienia z dziełem wybitnym...

  Podsumowując - powieść "Dziewięcioro nieznajomych", to bez wątpienia przykład porywającej, intrygującej i niezwykle inteligentnej współczesnej literatury, z absolutnie jak najwyższej półki. To książka, która nas rozbawi, innym razem poruszy, a niekiedy wręcz przerazi tym, jak mroczne mogą być oblicza ludzkiej natury. Tym samym też nie pozostaje mi nic innego, aniżeli gorąco zachęcić wszystkich do sięgnięcia po najnowsze dzieło Liane Moriarty, które ma nam sobą bardzo wiele do zaoferowania!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Liane Moriarty nie trzeba nikomu przedstawiać. Pisarka ma na swoim koncie wiele bestsellerów, takich jak "Wielkie Kłamstewka i "Sekret mojego męża". Tym razem powraca z nową, równie dobrą powieścią "Dziewięcioro nieznajomych". Grupa przypadkowych osób, odludne miejsce, tajemnica. Brzmi nieomal jak opis słynnego kryminału Agathy Christie "I nie było już nikogo". Nic bardziej mylnego...

  Na dziesięciodniowy turnus przybywa do ekskluzywnego SPA dziewięcioro osób. Dzieli ich wszystko - wiek, status i... skrywane tajemnice. Oferowane przez hotel zabiegi, diety, ćwiczenia mają pomóc im uporać się nie tylko z fizycznymi skutkami codziennych trudów, ale przede wszystkim odnaleźć wewnętrzny spokój i ukojenie. Poza gośćmi w SPA przebywają również pracownicy wraz ze swoim charyzmatycznym szefostwem. Kim są hotelowi goście? Tytuł książki jest nieco mylący, ponieważ nie wszyscy są sobie obcy. Ben i Jessica Chandler to młode małżeństwo. Ona - ofiara operacji plastycznych, ON - fan Lamborghini. Małżeństwo Marconi z córką sprawiają z kolei wrażenie typowej amerykańskiej rodziny. Pozostałe osoby to zabójczo przystojny biznesman Lars, pragnący zrzucić sporą nadwagę gburowaty Tony, pracownica korporacji Carmel i moja ulubienica Francis. Uważam, że jej postać to jeden z najmocniejszych punktów książki. Ta ponad pięćdziesięcioletnia autorka romansów to bohaterka z krwi i kości, która nieomal ożywa na kartach powieści. Jej cierpki, ironiczny język okraszony dawką czarnego humoru jest bezbłędny. To ją poznajemy jako pierwszą, dzięki niej uzyskujemy najwięcej informacji na temat ośrodka, i mimo że narracja prowadzona jest z perspektywy wszystkich postaci, to jej autorka poświęca najwięcej uwagi (co jest zdecydowanie na plus). Dobór bohaterów na pozór wydaje się do bólu sztampowy. Stopniowo jednak, kiedy zrzucają kolejne maski, odkrywamy ich prawdziwe oblicza. Postaci jawiące się jako schematyczne i stereotypowe, okazują się niezwykle złożone i nieszablonowe. Ich perypetie podczas pobytu w ośrodku to czytelnicza jazda bez trzymanki.

  Otrzymujemy hybrydę czarnej komedii z dramatem psychologicznym, jednocześnie stale odczuwając element grozy i psychodelii, który krąży pośród gości i pracowników SPA. Autorka bardzo zgrabnie nakreśliła zachwiania bohaterów, ich nadzieje, lęki, w końcu dojście do prawdy. Słodko-gorzkie życiorysy, mimo że przedstawione w nieco abstrakcyjnej sytuacji, są w odbiorze do bólu prawdziwe. Jednak poza podstawową warstwą fabuły, widzę kolejną - głębszą. To nie tylko historia kilku Australijczyków, to historia całej klasy średniej, która nieco zatraciła się w swoim dobrobycie, zapominając o tym, co tak naprawdę jest w życiu najistotniejsze i jak komfortowe wiodą życie w przeciwieństwie do innych zakątków świata.

  Polecam tę książkę wszystkim - zarówno fanom prozy Liane Moriarty, jak i tym, dla których będzie to pierwsze spotkanie z tą autorką.

  Za możliwość przeczytania książki przedpremierowo dziękuję wydawnictwu Znak.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy małżeństwo z dorosłą córką może być dla siebie nieznajome? A co z młodym małżeństwem?

  Tytuł „Dziewięcioro nieznajomych” w momencie rozpoczęcia lektury może być trochę mylący, jednak im bardziej zagłębiamy się w fabułę, tym więcej tajemnic jest przed nami odkrywanych. Autorka pokazała, że czasem nawet najbliżsi są dla nas obcymi ludźmi i skrywają niekiedy bardzo mroczne sekrety.

  Nie będę pisać o treści książki, ponieważ nie chcę nikomu odbierać zabawy przy poznawaniu prawdy. Momentami fabuła była dla mnie zbyt… „oderwana od rzeczywistości”, jednak może dzięki temu tak mnie ta lektura wciągnęła?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czekałam na tą książkę długo. Odkąd dowiedziałam się, że autorka "Wielkich kłamstewek" wydaje nową powieść, czekałam tylko na datę premiery. Z wielkim zapałem zaczęłam czytać, a potem... nie mogłam się doczekać, żeby się skończyła;). Byłam przygotowana na to, że jeśli mamy poznać choć trochę 9 bohaterów, muszę przebrnąć przez ogrom opisów, które szczerze powiem nawet mnie zainteresowały. Każda postać ma swój rys i każda jest na swój sposób intrygująca. Cała "akcja" książki zaczyna się mniej więcej w połowie, ale naprawdę nie porywa, jest płaska, bez wyrazu. I nawet kiedy coś zaczyna się już dziać i czekamy na rozwój sytuacji w pensjonacie, to kończy się tak, że ciężko powiedzieć z jakim gatunkiem mamy do czynienia, bo ani to thriller psychologiczny, ani dramat, ani obyczajówka. Zakończenie jest przewidywalne, czułam bardzo duży niedosyt. Być może po prostu miałam zbyt duże oczekiwania i dlatego tak się zawiodłam. Jak dla mnie "Wielkie kłamstewka" pozostają niepokonane.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 12 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Dobroć nieznajomych 5/5 Nasza cena:
31,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobroć nieznajomych

Z pozoru normalna rodzina skrywa za zamkniętymi drzwiami mroczny sekret, który zmieni życie wszystkich jej znajomych… Sarah Laden, młoda wdowa wychowująca dwóch synów, robi wszystko, aby jej rodzina, wbrew wszelkim przeciwnościom, trzymała się razem. Gdy wskutek wstrząsającego odkrycia rozpada się...
Nieznajoma w domu 5/5 Nasza cena:
31,46 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieznajoma w domu

Teraźniejszość, której nie pamiętasz. Przeszłość, która nie da ci spokoju.Karen i Tom są szczęśliwi. Mają uroczy dom w północnej części stanu Nowy Jork, wciąż są praktycznie nowożeńcami i nie mają dzieci, które zakłócałyby im komfort wspólnego życia. Ale pewnego dnia po powrocie do domu Tom...
Osiedle Sielanka. Nieznajoma 5/5 Nasza cena:
26,71 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Osiedle Sielanka. Nieznajoma

Nowa seria Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Współczesna zabawna historia z pazurem! Wartka akcja i bohaterowie, z którymi nie będziecie chcieli się rozstać! Do nowych apartamentowców w Sielance, małym osiedlu na obrzeżach Warszawy, wprowadzają się lokatorzy. Dawni mieszkańcy traktują ich jak...
Zanim zostaliśmy nieznajomymi 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim zostaliśmy nieznajomymi

Kiedyś byliśmy ty i jaKochankowiePrzyjacieleZanim wszystko się zmieniłoZanim zostaliśmy nieznajomymiMyślisz wciąż o mnie?Wiolonczelistka Grace i fotograf Matt spędzają razem niezwykły czas w Nowym Jorku. Miasto, które nigdy nie śpi, jest świadkiem ich młodzieńczego romansu. Żarliwe uczucie obojgu...
Moja mama nieznajoma 4/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja mama nieznajoma

Trudne, właściwie niewykonalne zadanie dla pisarza: zmierzyć się z historią bardziej może intymną niż własna biografia: odtworzyć dzieje długiego życia własnej matki.Philippe Labro napisał emocjonalną biografię Netki, Mamiki, córki polskiego hrabiego i guwernantki. Osoby bez reszty oddanej swojej...
Miłość i inne obsesje 4/5 Nasza cena:
31,58 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość i inne obsesje

Powieść autorki "Wielkich kłamstewek" Zakochanie jest stanem bliskim szaleństwa. Zwłaszcza gdy miłość zostaje odrzucona. Ellen nie wie, co powiedzieć, gdy podczas jednej z pierwszych randek jej nowy chłopak Patrick wyznaje z zakłopotaniem: Ktoś mnie nęka. Poprzednia dziewczyna prześladuje go i...
Wielkie kłamstewka 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie kłamstewka

Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk? Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje. Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa – spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska...
Moja wina, twoja wina 4/5 Nasza cena:
31,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja wina, twoja wina

„To był zwyczajny dzień”, zaczyna swój wykład Clementine. Po co znana wiolonczelistka opowiada ludziom o jakimś „zwyczajnym dniu”? Przed czym chce przestrzec innych?Na spontanicznym grillu spotkały się trzy pary: zgodne małżeństwo z dwiema córeczkami, bezpłodna para, która marzy o dziecku,...
eBook Moja wina,twoja wina mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Moja wina,twoja wina mobi epub

"To był zwyczajny dzień", zaczyna swój wykład Clementine. Po co znana wiolonczelistka opowiada ludziom o jakimś "zwyczajnym dniu"? Przed czym chce przestrzec innych? Na spontanicznym grillu spotkały się trzy pary: zgodne małżeństwo z dwiema córeczkami, bezpłodna para, która marzy o dziecku,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula