Dziewczyna od trawnika

Autor:

Dorota Pasek

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
350
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 23,24 zł
Audiobooki mp3
za 21,56 zł
Nasza cena: 28,97 zł 34,90 zł Taniej o: 17%

Adam, biznesmen, żyje w wiecznym pędzie. Nie ma wiele czasu na przyjemności czy relaks. Pewnego dnia, ku zaskoczeniu wszystkich, kupuje dom nad jeziorem. Z ogrodem, o który ktoś musi zadbać – najlepiej ogrodnik. Lub ogrodniczka.

Maria od dwóch lat mieszka na wsi i bardzo jej to odpowiada. Kiedyś żyła w mieście, ale stara się nie wracać myślami do tego okresu. Lubi ciszę i zapach skoszonej trawy. Idealna kandydatka do pracy w ogrodzie.

Adam i Maria spotykają się po raz pierwszy na tarasie domu w wiosenny poranek. Ona, w umazanych ziemią rękawiczkach, ON zaspany w samych bokserkach. On pomyśli, że ona jest trochę zadziorna, ona pomyśli, że to bufon, choć może zabawny. Ale pierwsze wrażenie może być zawsze bardzo mylące…

Dziewczyna od trawnika to druga powieść Doroty Pasek, autorki świetnie przyjętego przez czytelników Czasu gniazdowania.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zanim ją zaczęłam, patrząc na nią, spodziewałam się zwyczajnej obyczajówki, która będzie miłą odskocznią po męczącym dniu. No cóż, moje wszystkie oczekiwania nie spełniły się, ale o tym dokładniej za chwilę.

  Marysia zajmuje się ogrodem leżącym przy jednej z rezydencji. Robi to z pasji i raczej nie liczy na zapłatę. Jednak pewnego dnia spotyka właściciela domu, którym okazuje się przystojny Adam Antoni Kochański. Składa jej propozycję pracy, na co kobieta się zgadza. Na tym mogłoby się skończyć, ale... Między nimi zaczyna kiełkować przyjaźń, która przeradza się później w coś głębszego. Adam jednak nie wie, co Marysia przeszła już w swoim życiu i czemu jest tak nieufna w stosunku do mężczyzn...

  Główna bohaterka, Marysia, wzbudziła we mnie dużo sympatii oraz podziwu. Przeszła ona w swoim życiu bardzo trudne chwile i jestem pod wrażeniem tego, jak silna i wytrwała jest to kobieta. Z drugiej jednak strony, momentami irytowała nie jej taka sztuczna (przynajmniej dla mnie to tak brzmiało i wyglądało) zabawność i pewność siebie.

  Jeśli chodzi o Adama Antoniego Kochańskiego (wybaczcie, bardzo podoba mi się to imię i nazwisko), to ON z kolei zaimponował mi swoją wyrozumiałością względem Marysi. Nie naciskał na nią w trudnych kwestiach i cierpliwie czekał na to, aż sama coś powie o sobie czy swojej przeszłości. Jednak ON również nie jest bez wad, ponieważ denerwowała mnie jego dość nieszczera szarmanckość. Miałam wrażenie, że tylko na pokaz próbował przedstawić siebie jako tego, który jest kulturalny, a gdy Marysia nie słyszała, to klął jak szewc i odzywał się do innych po chamsku. Podejrzewam, że autorka zrobiła to celowo, chcąc podkreślić dobre zachowanie Adama w stosunku do kobiet, jednak mnie ono nie kupiło.

  Jeśli chodzi o styl pisania autorki, to tutaj raczej nie mam zastrzeżeń. Ciekawie wykreowani bohaterowie, dobrze poprowadzona akcja. No, może poza scenami łóżkowymi, które dla mnie były opisywane dość... żenująco. I tutaj z całym szacunkiem do pani Pasek, być może te fragmenty spodobałyby się innym czytelnikom, nie mam zamiaru tego kwestionować. Dla mnie jednak były one po prostu złe.

  Fabuła, czyli coś, co odgrywa tu główną rolę. Spodziewałam się po niej czegoś przyjemnego, sama okładka mi to sugerowała! Piękny biały domek, zadbany ogród i przystojny mężczyzna... Otrzymałam jednak historię niekoniecznie wesołą, momentami dołującą wręcz. Jednakże wszystko trzymało się tutaj logicznej całości, więc nie mam zamiaru zbytnio narzekać.

  Ogromnie cieszę się, że autorka poruszyła tutaj temat przemocy domowej: zarówno tej psychicznej, jak i fizycznej. Jest to ogromnie ważny temat, o którym trzeba mówić jak najwięcej. Dlatego jestem wręcz wdzięczna Dorocie Pasek za to, że ten wątek tu wplotła, a tym samym przypomniała, że ten problem wciąż istnieje i nie można pod żadnym pozorem o nim zapominać. Drugą sprawą jest to, że fragmenty, gdzie przedstawianie czy wspominane były krzywdy wyrządzane przez oprawcę, wzbudzały we mnie smutek, a nawet i łzy.

  No tak. Miała to być lekka lektura, a dostałam powieść co prawda zawierającą komizm sytuacyjny i językowy, a jednocześnie poruszającą ważny wątek. Dziewczynę od trawnika mogę ocenić jako powieść dobrą oraz polecić wielbicielom powieści obyczajowych, ale nie tych lekkich i wesołych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy przeszłość, która łączy może dzielić?

  Kochani, myślę, że zgodzicie się ze mną, iż wieś jest miejscem, które wszystkim kojarzy się ze swego rodzaju azylem, w którym ciesząc się bliskością natury, możemy odnaleźć spokój i ciszę. Coraz więcej osób ciągnie do wsi właśnie po to, aby choć na chwilę zapomnieć o gwarze wielkich miast, natłoku pracy i codziennych obowiązków, bo przecież:

  „Nic tak człowieka nie nastraja pozytywnie do życia, jak zieleń zaraz po przebudzeniu”.

  Jest to, jak najbardziej zrozumiałe, ale dziś za sprawą najnowszej książki Doroty Pasek „Dziewczyna od trawnika”, o której chcę Wam opowiedzieć, przekonamy się, że niestety dla niektórych ludzi wieś staje się ucieczką i nadzieją na odnalezienie bezpiecznej przystani po trudnych przeżyciach z przeszłości, o których chciałoby się zapomnieć. Tylko czy od przeszłości naprawdę można uciec?

  Swoją codzienną nierówną walkę z traumatycznymi wspomnieniami każdego dnia toczy główna bohaterka powieści Marysia Tamulska. Kobieta urodziła się i wychowywała na wsi, ale miłość przywiodła ją do miasta. Dziś, kiedy my czytelnicy wkraczamy w jej życie, dowiadujemy się, że:

  „Miasto zabrało jej to, co miała najważniejszego. Nie odnajdywała się już w zdyszanym pośpiechu, zaczął przytłaczać ją wielkomiejski hałas, zniechęcała zimna pustka betonowych ulic”.

  Nie będę zdradzała Wam oczywiście zbyt wiele, abyście mogli sami przekonać się, przez co przeszła nasza bohaterka. Powiem tylko tyle, że doświadczyła największego upokorzenia i cierpienia, jakiego ofiarą może paść kobieta, a jakby tego było mało, w ostatnim akcie jej życiowego dramatu los zadał jej bezlitosny cios prosto w serce, odbierając chęć do życia. Od tamtejszych wydarzeń minęło już dwa lata i przez cały ten czas kobieta próbuje na nowo stanąć na nogi. Zdecydowanie pomaga jej w tym powrót na wieś w rodzinne strony gdzie mieszka wspólnie z bratem, na którego wsparcie i pomoc zawsze może liczyć. Sposobem na ukojenie i emocjonalne wyciszenie stała się dla Marysi jej praca, a jednocześnie największa pasja, którą jest pielęgnowanie ogrodów. Marysia z wykształcenia jest projektantem krajobrazu i doskonale zna się na tym, co robi. Nie umyka to uwadze okolicznej społeczności, która również korzysta z jej fachowych porad. Jednym z jej pracodawców staje się nowy właściciel znanego wszystkim domu nad jeziorem – Adam Antoni Kochański. Mężczyzna wzbudza niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców, gdyż wielu zastanawia, dlaczego miastowy biznesmen postanawia kupić dom na wsi.

  Jak się zapewne domyślacie, między tą dwójką wkrótce zaczyna się coś dziać, ale jeśli myślicie, że skoro ich serca zabiły do siebie mocniej, to teraz już wszystko na pewno będzie dobrze, to niestety tak dzieje się tylko w bajkach, a ta książka zdecydowanie bajką nie jest. Wręcz przeciwnie to samo życie, a jak wiemy, życie ma to do siebie, że zanim pozwoli zbudować coś nowego, bezwzględnie domaga się konfrontacji i rozliczenia z przeszłością. A w przypadku tej dwójki nie będzie to łatwe, bo musicie wiedzieć, że Adam również nie miał w życiu łatwo. Ale o tym przeczytajcie już sami, sięgając po książkę. Aby uchylić rąbka tajemnicy, zdradzę Wam jednak, że Marysię i Adama łączy naprawdę bardzo wiele, choć sami jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy. W tym miejscu nasuwa się pytanie, czy prawda, której dowiedzą się o sobie wzajemnie stanie na drodze ich uczuciu. Czy znajdą w sobie siłę i odwagę, by jeszcze raz skonfrontować się z tym, co każde z nich chciałoby na zawsze wymazać z pamięci? Na te pytania oczywiście odpowiedź znajdziecie na kartach książki.

  „Dziewczyna od trawnika” to bardzo poruszająca i wartościowa powieść ukazująca blaski i cienie życia w jego najbardziej bolesnych przejawach. Wspólnie z bohaterami będziemy musieli bowiem zmierzyć się z poczuciem ogromnej straty, bólem, cierpieniem, poczuciem krzywdy, upokorzeniem, poczuciem winy i niesprawiedliwości.

  „Jak to jest, myślała, że w życiu człowieka dzieją się takie straszne rzeczy, a wiatr wieje, jak wiał? Uznawała, że to naprawdę jest niesprawiedliwe”

  Zaznaczyć jednak należy, że mimo naprawdę trudnych i bolesnych przeżyć, jakimi autorka doświadcza bohaterów swojej książki, nie zabraknie w niej również nadziei, chwil szczęścia, radości, no i oczywiści, miłości, o którą trzeba będzie cierpliwie zabiegać, aby nie wypuścić jej z rąk. Dokładnie tak, jak w życiu, w tej książce smutek przeplata się z radością, a nadzieja z lękiem. Bezsprzecznym atutem tego tytułu jest fakt, że jej lektura owszem porusza i wzrusza, ale w żaden sposób nie przytłacza za sprawą trudnej tematyki. Lekkość stylu pisania autorki sprawia, że książkę czyta się niezwykle lekko i przyjemnie, nieustannie mając wrażenie, że to, o czym czytamy, mogłoby być również historią naszego życia.

  Moi drodzy, Pani Dorota Pasek oddała w ręce swoich czytelników książkę, którą z całego serca Wam polecam. Czas spędzony na jej lekturze na pewno pozostawi Was z poczuciem, iż spożytkowaliście go bardzo pożytecznie. Zapewniam Was, że jeszcze na długo po odłożeniu książki na półkę w waszej głowie i sercu kłębić się będzie wiele emocji i refleksji, co w moim przekonaniu świadczy o wyjątkowości tej książki.

  W moim przypadku było to drugie spotkanie z twórczością Pani Doroty i wiem, że bardzo długo tego spotkania nie zapomnę. Jeśli jeszcze nie czytaliście mojej recenzji książki „Czas gniazdowania”, to zapraszam serdecznie tutaj.

  A Wy znacie książki Pani Doroty, czytaliście „Dziewczynę od trawnika”, a może dopiero macie ją w swoich planach czytelniczych?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę przyznać racje, wszystkim którzy zafascynowali się tą książką. Dorota Pasek, przedstawiała nam historie, która potrafi rozbawić, a chwilami doprowadzić do łez. Pochłaniałam, każdą stronę tej powieści a kiedy dobiegła końca, długo jeszcze zastanawiałam się jak mogłyby potoczyć się dalsze losy bohaterów. Mogłabym czytać tą historie bez końca.....

  Dwoje, na pozór wiodących normalne życie bohaterów, krzyżuje swoje drogi w jednej z wiejskich rezydencji nad jeziorem. Marysia, zwana „dziewczyną od trawnika” oraz Adam „facet w bokserkach” zapałają do siebie niezwykłym uczuciem, od pierwszego spotkania. I chodź z pozoru, wszystko tu wydawać mogło by się być dość sielankowe, na tym etapie pęka bańka mydlana a rozpoczyna się niełatwy dla obojga powrót do przeszłości.

  Od dawna poszukiwałam, historii obyczajowej która nie będzie jedynie opierać się na niełatwych - „miłostkach”ale odkryje, przedstawi coś więcej. Temat straty, oraz próby rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu, przedstawiony właśnie w ten sposób, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Serdecznie dziękuje autorce, za książkę która będzie ze mną na długo. A przy okazji również serdeczne podziękowania dla wydawnictwa Zysk, które ostatnio rozpieszcza nas - czytelników, naprawdę świetnymi książkami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Do sięgnięcia po książkę Doroty Pasek zachęciła mnie okładka przedstawiająca sielski piękny domek, na świeżutkiej, zieloniutkiej trawie, marzenie większości z nas. Zagłębiłam się w opis i stwierdziłam, że muszę poznać tą dzielną ogrodniczkę i odkryć jej sekret różowego plastikowego pudełeczka, które przechowuje w szufladce nocnego stolika. Dorota Pasek wydała mi się znajoma, po czasie przypomniałam sobie, że czytałam tej autorki debiutancką powieść „Czas gniazdowania”, jest więc to moje kolejne spotkanie z autorką. Co dla nas przygotowała?

  "Nic tak człowieka nie nastraja pozytywnie do życia jak zieleń zaraz po przebudzeniu" .

  Główną bohaterką książki „Dziewczyna od trawnika” jest Marysia Tamulska, mądra młoda kobieta, która postanowiła opuścić miasto, aby zaszyć się na wsi, wśród zieleni i spokoju. Dziewczyna skończyła studia, kierunek architekturę krajobrazu, co ją fascynuje na tyle, że znalazła sobie pracę, jako ogrodnik w pewnej rezydencji. Taka praca może i jest w pewien sposób ciężka, ale pomaga się wyciszyć, zebrać myśli i odprężyć. Rezydencja lata świetności ma za sobą, nie wygląda jak zadbany dom mający kusić swoją elegancją potencjalnych nabywców, a mimo wszystko posiadał nowego właściciela.

  "Miasto zabrało jej to, co miała najważniejszego. Nie odnajdywała się już w zdyszanym pośpiechu, zaczął przytłaczać ją wielkomiejski hałas, zniechęcała zimna pustka betonowych ulic".

  Rezydencja Różowa nie miała może męskiej nazwy, ale w pewien sposób pasowała do Adama Kochańskiego, nowego właściciela, a także prezesa firmy zajmującej się produkcją mebli. Cóż, nie od parady się mawia, że szewc bez butów chodzi, w tym przypadku „piętą Achillesową” mężczyzny były stare hokery. Zapracowany mężczyzna nie miał za wiele czasu na to, aby uwić sobie swoje gniazdko, a co dopiero zadbać o ogród, nie wyobrażał sobie także, żeby Marysia została pozbawiona pracy ogrodnika. Ich pierwsze spotkanie było dość zabawne, z każdym kolejnym czuli do siebie coraz większą sympatię, która niebezpiecznie zaczęła się przekształcać w coś znacznie innego. Czy są na to gotowi? Czy ciężka przeszłość zelżeje na tyle, że zdecydują się na walkę o siebie? Czy dorosną do wyznania sobie prawdy? Co przyniesie za sobą taka chwila słabości? Czy takie krzywdy można wybaczyć? I czy tak naprawdę wybaczenie przyniesie upragniony spokój?

  „Dziewczyna od trawnika” jest powieścią emocjonalną o bardzo trudnych tematach, które dotykają ludzi, więc jest także bardzo realistyczna. Autorka potrafi zaciekawić, sprawić, że chcemy poznać prawdę, więcej szczegółów nie tylko z przeszłości Marysi, ale także Adama. Gdzieś w środku czułam, że jest dziwnie ze sobą spleciona, aż w chwili kulminacyjnej okazało się to prawdą. Adam był wspaniały, wrażliwy, pracowity i uczuciowy, starał się robić to co właściwe, naprawić swoje błędy, za które obwiniał się mocnej niż ktoś, kto tak naprawdę powinien to robić. Nie było w nim winy, chociaż tego nie dostrzegał. Pragnął, aby jego rodzina pośród, której był odmieńcem, jakby piątym kołem u wozu, go w końcu doceniła, pragnął akceptacji, pracował jeszcze ciężej, aby usłyszeć magiczne słowa, których pragnie każde dziecko od swojego rodzica: „jestem z ciebie dumna”. Był bardzo cierpliwy, ja ją traciłam i miałam ochotę potrząsnąć Marysią, wykrzyczeć: na co czekasz, kobieto?! On trwał i starał się dać jej czas, którego potrzebowała, tylko, że ON zdawał się nie kończyć.

  „Dziewczyna od trawnika” to powieść, która opowiada o skrzywdzonych istotach, o ich sposobie poradzenia sobie z bólem, który odczuwają zbyt często niż powinni. Staram się nie zdradzić Wam zbyt wiele, Dorota Pasek zasługuje na to, abyście sięgnęli po jej powieść i sami ocenili, czy Wam się podoba. Sceny zbliżeń są przedstawione ze smakiem, subtelnie, autorka nie wchodzi w szczegóły, jednocześnie nie spłaszczając tego, co się między parą dzieje. Nie jest pozbawione dobrego smaku, a rozwijająca się między bohaterami relacja nie jest gwałtowna i szybka, są na to zbyt dojrzali, tak też zostali przedstawieni.

  W książce jest tez wiele postaci pobocznych, które z pewnością zyskają Waszą sympatię, bardzo polubiłam Arka, brata Marysi, który opiekował się nią, kiedy tego potrzebowała i mimo tego, nie zapominał o sobie. Był jej przyjacielem, do którego mogła iść w każdej chwili, doradzić się, czy powiedzieć mu, o swoich obawach.

  „Dziewczyna od trawnika” to lektura, która mimo swojej tematycznej ciężkości potrafi dać nadzieję, zaskakiwać, a także rozgrzewać serduszko i wzruszać. Polecam miłośniczkom romansów i powieści obyczajowych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poprzedniej książki Doroty Pasek nie czytałam, dlatego nie miałam pojęcia, co mnie czeka. ,,Dziewczyna od trawnika" zaciekawiła mnie swoim opisem, bardzo lubię bowiem takie ogrodnicze opowieści pełne kwiatów i przeróżnych roślin. Oczekiwałam uroczej, lekkiej książki o miłości dwójki osób z, przynajmniej pozornie, innych światów, a dostałam... cóż, coś odrobinę innego. Coś, czego osobiście się nie spodziewałam. Nie jest to jednak książka zła, większość moich, zresztą niewielkich, oczekiwań spełniła.

  Marysia Tamulska pracuje jako ogrodnik w ,,Rezydencji Różowej", gdzie, prawdę mówiąc, zajmuje się jedynie koszeniem trawnika. Pewnego dnia na werandzie domu dostrzega niejakiego Adama Antoniego Kochańskiego, przystojnego biznesmena, prezesa firmy meblarskiej, a zarazem nowego właściciela owej rezydencji. Już od pierwszych chwil dochodzi między tą dwójką do niewielkiej sprzeczki, po której i tak nie zamierzają tracić kontaktu. Adam postanawia zatrudnić Marysię, a już po jakimś czasie oboje dostrzegają, że zaczyna łączyć ich o wiele więcej... Wkrótce okazuje się również, że każde z nich ma za sobą ogromny bagaż emocjonalny i nie są tymi osobami, za które się na samym początku podawały.

  Bardzo podobał mi się początek książki i wczesne relacje bohaterów. Te ich zaczepki i wzajemne docinki naprawdę miały swój urok i rozwijało wśród nich bardzo ciekawą chemię, którą aż chciało się śledzić. Wszystko zaczęło się niestety jednak stopniowo psuć... Im dalej w historii, tym bardziej zaczynało mnie to denerwować. Osobiście wolę, gdy wątek romantyczny rozwija się spokojnie i powoli, a bohaterowie nie myślą wyłącznie o tym, jak bardzo siebie pożądają i jak długo z tym uczuciem nie wytrzymają. Co to to nie, erotyki to zdecydowanie nie moja bajka. ,,Dziewczyna od trawnika" na szczęście nim nie jest, jednak nie zmienia to faktu, że pojawiały się (choć na szczęście w małej ilości) sceny, które mnie troszkę zdziwiły. Były to przesadne, pełne dziwacznych określeń (wieżyczka? naprawdę?) i dłużące się sceny seksu. Ekspertką w tej kwestii nie jestem, lecz najzwyczajniej w świecie się ich tutaj nie spodziewałam i dla mnie równie dobrze mogłoby ich nie być. Albo nie aż tak intensywne i lepiej napisane.

  Autorka w drugiej części książki zaczęła także skupiać się bardziej na problemach dwójki bohaterów, zamieniając ich relację w wyżalanie się sobie nawzajem. Nie uważam, że to było złe, ponieważ Dorota Pasek naprawdę poruszyła wiele istotnych i ważnych tematów, jednak po prostu po pewnym czasie zaczęło mnie to nudzić. No bo przecież ile można czytać o tym, jak bardzo Marysia ma przed wszystkim obawy i nie ma pojęcia, co ze sobą zrobić? Czasem odczuwałam przerost formy nad treścią.

  Bardzo podobał mi się swojski klimat i poszukiwanie spokoju wśród uroków natury. Zawsze do gustu przypada mi, gdy bohaterowie spędzają swój wolny czas na łące, nad jeziorem, czy też po prostu w ogrodzie. Piękna natura i bohaterka uwielbiająca zajmowanie się ogrodem to coś, co zdecydowanie jest atutem książki i przeważyło na tym, że po nią w ogóle sięgnęłam.

  Styl autorki był bardzo lekki, więc książkę czytało się bardzo szybko. Choć, nie ukrywam, z początku niezbyt do mnie przemówił, to po jakimś czasie się do niego przyzwyczaiłam i nawet mi się spodobał. Momentami wydawał się jednak odrobinę ubogi...

  ,,Dziewczyna od Trawnika" to dość lekka książka, idealna na gorące, letnie dni spędzone we własnym ogrodzie z akompaniamentem śpiewu ptaków w tle. Jest to historia o godzeniu się z przeszłością i poszukiwaniu prawdziwej miłości. Bardzo polubiłam głównych bohaterów, choć pod koniec ich problemy stawały się męczące i nużące. Nie zmienia to jednak faktu, że pomimo kilku wad, całokształt mi się spodobał. Warto jest poznać przeszłość Marysi i Adama, ponieważ tacy ludzie bardzo często są wśród nas, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Dziewczyny od Andersa pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
16,59 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziewczyny od Andersa pdf mobi epub

Losy 19 dzielnych kobiet, które wyrwały się ze Związku Sowieckiego i razem z II Korpusem Polskim przeszły cały szlak bojowy. „Armii Andersa towarzyszyły niesamowite kobiety. Wyrwane ze swego dotychczasowego życia przez ślepy los dziejowej zawieruchy, w ekstremalnych warunkach wojennych te zwyczajne...
Czas gniazdowania 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas gniazdowania

Jeden dzień, który zmienił wszystkoSara ma trzy domy. W jednym mieszka. Do drugiego ucieka w chwilach rozpaczy. O trzecim marzy. Na wprost łóżka Sary wisi ślubna sukienka, której już nigdy nie włoży. Spokojne życie wiejskiej nauczycielki ma po raz kolejny runąć w gruzach, kiedy do jednego z jej...
eBook Czas gniazdowania mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,24 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czas gniazdowania mobi epub

Jeden dzień, który zmienił wszystko Sara ma trzy domy. W jednym mieszka. Do drugiego ucieka w chwilach rozpaczy. O trzecim marzy. Na wprost łóżka Sary wisi ślubna sukienka, której już nigdy nie włoży. Niespodziewanie do jednego z domów wprowadza się Grzegorz. „Wystarczy chwila, by wywrócić nasze...
Jednookie walety 5/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jednookie walety

Na Ellis Island przebudziło się coś tak niebezpiecznego, że wygasiło nawet rozżarzone do białości napięcia między dzikimi kartami a ludźmi… Wydarzenia na konwencji Partii Demokratycznej w Atlancie zniszczyły życie i kariery wielu postaci. Minęły czasy Wieży Asów oraz mody na dzikie karty, czasy...
Ostateczne wezwanie Deborah Moggach 0/5 Nasza cena:
14,50 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostateczne wezwanie Deborah Moggach

Natalie jest dziewczyną, która powinna dążyć do jakiegoś celu. Piękna, bystra i ambitna, pracuje w dziale księgowości Nu-Line Telecommunications, gdzie jakiekolwiek widoki na przyszłość ma raczej znikome. Do życia budzi się podczas szalonych weekendów, stale marząc o czymś więcej. Dostrzegając...
Wprowadzenie do nauczania Louis Cohen Lawrence Manion Keith Morrison 0/5 Nasza cena:
34,50 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wprowadzenie do nauczania Louis Cohen Lawrence Manion Keith Morrison

Zysk i S-ka 1999, ISBN: 83-7150-504-3, 170x240, 540 stron, oprawa twarda "Wprowadzenie do nauczania" to od dłuższego czasu najważniejszy, standardowy już podręcznik dla studentów i nauczycieli przygotowanych do pracy w szkole. Polskie wydanie oparto na nowym, uzupełnionym i uaktualnionym wydaniu...
Dom z obserwatorium n 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom z obserwatorium n

"Nosiłem białe rękawiczki... Nosiłem białe rękawiczki, chociaż nie byłem służącym. Nie grałem w orkiestrze. Nie byłem kelnerem. Nie byłem magikiem. Byłem kustoszem muzeum. Muzeum rzeczy ważnych." Observatory Mansions był kiedyś rezydencją rodową Orme`ów. Teraz jest tylko zrujnowaną kamienicą na...
Krasnoludy żlebowe Zaginione opowieści tom V Dan Parkinson 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krasnoludy żlebowe Zaginione opowieści tom V Dan Parkinson

Wśród najgorszych z najgorszych powstanie bohater... Tak brzmią słowa proroctwa przekazanego przez boga Reorksa odmienionej zielonej smoczycy Verden Leafglow, która została odrzucona przez królową zła Takhisis. W dodatku Reorx nakazuje Verden służyć bohaterowi pomocą... Agharowie na zawsze. Kimże...
Smoki Zaginione opowieści Tom 6 Douglas Niles 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smoki Zaginione opowieści Tom 6 Douglas Niles

Posiadane przez nas egzemplarze mają zniszczone okładkiAurican i Darlantan, potężne smoki, wychowane zostały w świecie wiedzy, medytacji i wiary. Jednak po drugiej stronie Ansalonu czerwona smoczyca Crematia dziedziczy po Królowej Ciemności zamiłowanie do zdrady, podbojów i grabieży. Ogarniająca...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula