Dziewczęta myślą o wszystkim

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
60
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,80 zł
Nasza cena: 20,44 zł 34,90 zł Taniej o: 41%

Dziewczęta myślą o wszystkim.W kuchniach i salonach, w garażach, laboratoriach i piwnicach, nawet w przerobionych kurnikach kobiety i dziewczęta dokonywały wynalazków. Wymyślały świece, tkaniny, mydło, hełmy, nosidełka dla dzieci, preparaty chemiczne, sterowane głosem wózki inwalidzkie i leki zwalczające raka - dokonywały genialnych innowacji, które sprawiały, że życie stało się łatwiejsze i lepsze. Ich pomysły należą do najbardziej trwałych (wycieraczki do szyb samochodowych) i najbardziej ulubionych (ciasteczka z kawałkami czekolady). Co inspirowało te kobiety i jak przekształcały swoje pomysły w wynalazki?Książka "Dziewczęta myślą o wszystkim", począwszy od Sybilli Masters, pierwszej Amerykanki, której wynalazek został udokumentowany (choć patent musiał być wystawiony na nazwisko męża), po dwunastoletnią Becky Schroeder, która w 1974 roku została najmłodszą posiadaczką patentu, opowiada o trudnościach, jakie musiały pokonać te niezwykłe kobiety, i o ich niesamowitych zwycięstwach.

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Dorota G. w dniu 2019-04-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Dziewczęta myślą o wszystkim" to książka dla dzieci opowiadająca o wynalażczyniach. Często słyszymy, czy to w szkole na historii, czy w ogólnym dyskursie, o mężczyznach, którzy wynaleźli to czy tamto, o genialnych kobietach jednak trudno usłyszeć choćby najmniejszą wzmiankę. Ta książka jest pierwszym krokiem do zapełnienia powstałej pustki. Przedstawia ona kilka postaci z historii wynalazków, kobiet, które nie bojąc się wprowadzać zmian, stworzyły własne, nowe projekty.

  Poznajemy tutaj takie osoby jak:

  - Ruth Wakefield, kobietę, która zupełnym przypadkiem stworzyła ciasteczka z kawałkami czekolady;

  - Anne Stork i Andrea Sreshta - studentki, które wymyśliły lampę Luminarc AID, niezatapialną, wygodną do użytku i ładowania, jako pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti;

  - Mary Anderson - twórczynię wycieraczek do szyb samochodowych,

  - Azza Abdelhamid Faiad - pomyslodawczynię i twórczynię idei na stworzenie paliwa z plastikowych odpadów. Inspiracją dla niej była chęć walki z nadmiarem plastiku, jak i trudnością z dostępem do paliwa związaną z kryzysem energetycznym. Młoda Egipcjanka rozpoczęła prace nad swoim projektem będąc w dziewiątej klasie, była więc nastolatką.

  - Stephanie Kwolek - twórczynię kevlaru, który mi osobiście kojarzy się z pokazami fire show, ma jednak o wiele większe zastosowanie, jako lekki a jednocześnie bardzo odporny materiał.

  - Alissa Chavez - twórczynię fotelika samochodowego dla dzieci, który reaguje podczas pozostawienia dziecka samego w samochodzie - w przegrzanych samochodach umiera rocznie średnio 42 dzieci z powodu pozostawienia ich tam przez niewagę doroslych;

  - Grace Murray Hopper - twórczynię kompilatora komputerowego;

  - Trisha Prabhu - inicjatorkę i twórczynię aplikacji "Zastanów się" pozwalającej jeszcze raz zastanowić się nad wysyłanymi treściami, która przeciwdziałać ma hejtowi i nienawistnym wiadomościom;

  - Margaret E.Knight - pracownicę, która wymyśliła papierowe torby o płaskim dnie;

  - Patricia Bath - twórczynię lasera do usuwania zaćmy;

  - Jeanne Lee Crews - twórczynię kosmicznego zderzaka, tarczy chroniącej satelity, wahadłowce czy stacje kosmiczne przed kosmicznymi odpadami;

  - Lista Nirghin - nastolatkę z RPA, która chcąc chronić uprawy podczas suszy, stworzyła sposób na zatrzymanie wody w glebie za pomocą skórek pomarańczy i awokado;

  - Patsy O.Sherman - twórczynię środka chroniącego przed zabrudzeniami, ułatwiającego czyszczenie, o nazwie Scotchgard;

  - Ann Moore - inicjatorki nosidła dla dzieci, wzorowanego na chustach używanych przez kobiety w Afryce Zachodniej;

  - Alice Brooks i Bettina Chen - twórczynie zabawek inżynierskich dla dzieci, pozwalające na tworzenie a nie jedynie zabawę i oglądanie zabawek.

  Każda z historii przedstawia również drogę rozwoju, badania, przeciwności, utrudnienia, wyjaśnienie działania danego wynalazku, sposób jego powstania. Na początku i na końcu książki znajdziemy kalendarium kobiecych wynalazków, jest ich wcale nie mało. Dodatkowym atutem są informacje o tym, jak uzyskać patent na własny wynalazek, i słownik trudniejszych pojęć.

  Książka ta jest początkowym uzupełnieniem wiedzy o kobietach, o których wynalazkach słyszeli zapewne wszyscy, nikt jednak nie wie, kto stoi za ich stworzeniem. Pobudza ona chęć twórczości, zaprzeczania temu, że coś jest niemożliwe, jak i przedsiębiorczość. Dla nas na nią jeszcze zbyt wcześnie, jednak i na nią przyjdzie odpowiedni czas. A podczas jej czytania i my, dorośli, dowiemy się co nieco:)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Justyna P. w dniu 2019-01-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Dziewczęta myślą o wszystkim" to książka przedstawiającą historię kilkunastu kobiet, które wynalazły przedmioty, które pomagają nam w codziennym życiu. Autorka udowadnia w swojej książce, iż bycie wynalazcą nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety również potrafią być kreatywne i innowacyjne.

  Książka zaczyna się od kalendarium kobiecych wynalazków. Kobiety zaczęły odkrywać i tworzyć nowe rzeczy już w 3000 r. p.n.e. Pierwszą kobietą - odkrywczynią była Xi Lingshi, która stworzyła metodę zbierania i porządkowania jedwabiu. Kalendarium kończy się na czasach współczesnych, w których to zostało wynalezione m.in obuwie elektroniczne, oprawki okularowe dostosowane do osób z zespołem Downa. Wszystkie wynalazki, które są zamieszczone w kalendarium zostały wynalezione przez kobiety.

  Autorka w swojej książce wybrała kilkanaście przykładów kobiet, które przyczyniły się do rozwoju naszej rzeczywistości. Pewnie gdyby chciała opisać wszystkie kobiety to książka miałaby z 1000 stron. Wybrała najlepsze wynalazki, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Są to historie takich kobiet jak m.in: Ruth Wakefield (twórczyni ciasteczek z kawałkami czekolady), Mary Anderson (wynalazczyni wycieraczek do szyb samochodowych), Allisy Chavez (twórczyni gorącego fotelika) czy Margaret E.Knight (wynalazczyni torebek papierowych).

  Wprawdzie książka przeznaczona jest dla dzieci, to myślę, iż każdy może ją przeczytać. Jest pięknie wydana. W dodatku posiada kolorowe rysunki, które przyciągają uwagę czytelnika. Każda historia ma zaledwie kilka stron więc książkę czyta się szybko.

  Polecam.

  Moja ocena: 8.5/10

  więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Beata I. w dniu 2018-12-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dziewczęta myślą o wszystkim” to bogato ilustrowana opowieść o genialnych kobietach-wynalazczyniach. Często niedoceniane, zapomniane, powszechnie nieznane – dzięki Catherine Thimmesh bohaterki ożywają na każdej stronie, inspirując i zmuszając czytelnika do refleksji.

  Mimo iż książka adresowana jest do młodych czytelników, sięgnąć po nią może każdy. Biograficzne portrety przedstawione są barwnie i żywiołowo, odnajdujemy w nich nie tylko fakty i etapy z życia postaci, ale i ich trudną drogę do sukcesu, nieraz okupioną wyrzeczeniami i bolesnymi doświadczeniami.

  Kogo prezentuje Catherine Thimmesh? To między innymi Virginia Apgar, pani doktor, która opracowała słynną skalę badania stanu zdrowia noworodków, Mary Anderson, dzięki której na samochodowych szybach pojawiły się wycieraczki, Margaret E. Kinight, pomysłodawczyni papierowych toreb do pakowania zakupów, Patricia Bath, której wynalazek usuwa z oczu zaćmę....

  Można by wymieniać i wymieniać. Obok dorosłych, dojrzałych kobiet mamy tu także nastolatki oraz młodziutkie twórczynie.

  Trisha Prabhu stworzyła aplikację, dzięki której przed pochopnym wysłaniem emocjonalnych wiadomości można się zastanowić i raz jeszcze przemyśleć decyzję. Jak się okazuje, jej „alarm” cieszy się wielkim powodzeniem wśród użytkowników telefonów komórkowych i portali społecznościowych.

  Także młodziutka Alissa Chavez może pochwalić się pożytecznym wynalazkiem, czyli tzw. „gorącym fotelikiem”. Dzięki połączeniu umieszczonego pod dziecięcym fotelikiem samochodowym sensora i aplikacji w telefonie kierowcy można zapobiec śmierci dzieci pozostawionych przypadkowo podczas upalnych dni w nagrzanym aucie. Jak się okazuje, każdego roku na całym świecie umiera w ten sposób ponad czterdzieścioro maluchów.

  To tylko kilka wybranych przykładów – w książce znajdziemy ich znacznie, znacznie więcej.

  Tekst ubarwiają pomysłowe i świetnie korespondujące z treścią ilustracje Melissy Sweet – łączą poczucie humoru z powagą i trwale zapisują się w pamięci czytelnika.

  Tę niezwykłą książkę czyta się jednym tchem, z wielką ciekawością i z emocjami. Niezmiennie kibicuje się bohaterkom i przeżywa wraz z nimi pierwsze niepowodzenia, nie należy bowiem zapominać, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu w wielu krajach kobiety miały problemy z opatentowaniem swoich wynalazków, nie mówiąc o czasach, w których pozbawione były prawa głosowania.

  Niejednokrotnie bohaterki książki musiały godzić liczne zawodowe, rodzinne i domowe obowiązki z czasem poświęcanym na osobisty rozwój i tworzenie nowych technologii oraz ułatwiających życie przedmiotów.

  Książka Catherine Thimmesh nie tylko bogaci wiedzę. Jest też wspaniałą lekcją równouprawnienia i tolerancji, które są cechami nowoczesnego człowieka.

  Polecam z czystym sumieniem, bo na naukę nigdy nie jest za późno, a mądrzy ludzie uczą się całe życie:) BEATA IGIELSKA

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
List w butelce. Tom 2. Wszystkie kolory miłości 0/5 Nasza cena:
11,99 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

List w butelce. Tom 2. Wszystkie kolory miłości

Posiadane przez nas ezgemplarze mają zarysowane okładkiWyrzucona za burtę butelka mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Tymczasem fale wyrzuciły ją na plażę w zatoce Cape Cod, gdzie trafiła w ręce Theresy Osborne. W środku był list miłosny zaczynający się od słów: ,,Moja najdroższa...
Sny i tobołki Pana Pierdziołki 0/5 Nasza cena:
10,00 zł 14,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sny i tobołki Pana Pierdziołki

Pierdziołkomania trwa!!! Czy wystarczyło spaść ze stołka i zamówić trumnę, by podbić serca dzieci i dorosłych? Okazuje się, że tak! Dostajemy tysiące maili i listów z zapytaniem, co nowego u ich ulubieńca. Wiemy tyle, że wyleciał zwiedzać kolorowe chmury. A co więcej? Czytajcie książkę. Będziecie...
Eksploracja 0/5 Nasza cena:
34,95 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eksploracja

Eksploracja Jacka Pałkiewcza to niezwykle starannie przygotowany album ze zdjęciami z jego podróży z całego świata. Znany eksplorator i odkrywca zabiera nas ze sobą do najdalszych zakątków, ukazując z pasją piękno i specyfikę różnych rejonów ziemi, które odwiedzał i podziwiał. Publikację wzbogacają...
Pamiętniki z pobytu na Syberii Część 2 0/5 Nasza cena:
28,70 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiętniki z pobytu na Syberii Część 2

Część II Rufin Piotrowski, zesłany na Syberię za zorganizowanie antycarskiej konspiracji w Kamieńcu Podolskim, szesnaście miesięcy zbierał żywność, suszył chleb na suchary, rysował mapy i oszczędzał pieniądze. Wreszcie, w lutym 1846 roku, uciekł z niewoli i ruszył w najdłuższą podróż swojego życia....
Słoń Birara 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słoń Birara

W sercu młodego Amry sympatyczny słoń Birara zajmuje ważne miejsce. Zwierzę doskonale zna indyjską dżunglę i ciężko pracuje przy wyrębie drzew. Ponagłej śmierci dziadka Amra jest zmuszony przejąć jego obowiązki i stać się poganiaczem słonia, by utrzymać ubogą rodzinę. Los sprawia, że chłopiec...
Perła 0/5 Nasza cena:
26,36 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perła

 Perła. Afrykański przypadek księdza Grosera – kolejna część bestsellerowego cyklu Perła to piąty tom z cyklu o księdzu Groserze. W 2003 roku książka Jana Grzegorczyka Adieu. Przypadki księdza Grosera przełamała tabu w mówieniu o prywatnym życiu księdza i kondycji polskiego społeczeństwa...
Alchemia 0/5 Nasza cena:
37,88 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alchemia

Alchemia. Wprowadzenie do psychologii i symboliki jest zbiorem wykładów Marie-Louise von Franz wygłoszonych w Instytucie C.G. Junga w Zurichu w 1959 roku. Autorka odwołuje się w nich do oryginalnych tekstów historycznych, analizując alchemię grecką, arabską i europejską. Prace alchemików według...
Mózg polityczny 0/5 Nasza cena:
39,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mózg polityczny

Mózg polityczny to przełomowa analiza roli emocji w życiu politycznym. Autor stawia pytania rzadko zadawane przez komentatorów politycznych czy politologów: W jaki sposób kandydaci na urzędy publiczne prowadziliby swoje kampanie, gdyby kierowali się tym, jak naprawdę działają umysły i mózgi...
Okrążmy świat raz jeszcze część 2 0/5 Nasza cena:
27,41 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Okrążmy świat raz jeszcze część 2

Jest wrzesień, rok 1926. Dwóm świeżo upieczonym inżynierom - Tadeuszowi Perkitnemu i Leonowi Mroczkiewiczowi - ani w głowie ustatkowane życie, małżeństwo i "pchanie wózków dookoła domu".Wpadają na pomysł dość ekscentryczny. W pogoni za przygodą opuszczają rodzinny Poznań i wyruszają na podbój...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula