Dzień Matki

Autor:

Nele Neuhaus

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
712
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 33,12 zł
Nasza cena: 31,56 zł 44,90 zł Taniej o: 30%

"Dzień matki" to wyjątkowy, pełen wyzwań i tajemnic kryminał bestsellerowej autorki Nele Neuhaus. Przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom mocnych wrażeń. Jakie tajemnice może skrywać pozornie przykładna rodzina? Przeczytaj i dowiedz się koniecznie!

Czternaście dni. Tyle czasu minęło zanim policja znalazła zwłoki 84-letniego Theodora Reifenratha. Tragiczne wydarzenie poprzedziło o wiele mroczniejsze odkrycie, Pia Sander i Oliver von Bodenstein na posesji mężczyzny odnajdują ciała kilku kobiet. Sytuacja ta, delikatnie mówiąc, nie pasuje do opinii sąsiadów, którzy zgodnie twierdzą, że Theodor i jego żona Rita byli wspaniałymi ludźmi, mającymi na swoim koncie wiele dobrych uczynków, z czego najważniejszym było ofiarowanie sierotom domu, w którym pełnili rolę rodziny zastępczej. Czy Theodor Reifenrath mógł być w rzeczywistości seryjnym mordercą?

Dalej intryga jedynie się zagęszcza. Okazuje się bowiem, że córka Reifenrathów przedawkowała narkotyki i zmarła, niedaleko utopiła się inna dziewczyna, Rita zaś jest rzekomą samobójczynią, natomiast nikt na oczy nie widział jej zwłok... Niestety to nie koniec rzezi niewinnych kobiet - zniknęła kolejna osoba. Pia postanawia więc, że zrobi wszystko, by ją odnaleźć i rozwiązać mrożącą krew w żyłach zagadkę. A zrobić to musi szybko - przed Dniem Matki. Sprawa staje się poważna i nabiera tempa do tego stopnia, że zostają w nią zaangażowani najbardziej zasłużeni profilerzy FBI.

"Dzień matki" jest dziewiątym tomem z cyklu opowieści, których głównymi bohaterami są Oliver von Bodenstein i Pia Krichhoff. Powieść Nele Neuhaus to mroczny thriller, w którym ilość nieoczekiwanych zwrotów akcji, bohaterów i powiązań pomiędzy nimi z jednej strony przyprawia o zawrót głowy, z drugiej zaś stanowi świetne wyzwanie dla wymagających i skupionych czytelników, żądnych mrocznego klimatu i fabuły skrywającej wiele tajemnic.

Nele Neuhaus to niemiecka pisarka, która na swoim koncie ma głównie kryminały, w tym popularną serię "Charlotte". Jej renoma i prestiż mówią jedno, książek sygnowanych tym nazwiskiem nie trzeba nikomu przedstawiać, nazwisko autorki jest znakiem jakości samym w sobie. Znanymi tytułami autorki są między innymi: "Głębokie rany", "Zły wilk", "Śnieżka musi umrzeć" lub "Kto sieje wiatr".

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść, mimo że jest grubaskiem, czyta się bardzo szybko i płynnie dzięki kolejnym zagadkom i prowadzonemu przez policjantów śledztwu. Autorka tak pokierowała historią, że choć z pozoru prosta sprawa, okazuje się wierzchołkiem góry lodowej, a prawda jest o wiele bardziej złożona i trudna do odkrycia. Nic nie jest takim jakim się wydaje, a ilość podejrzanych o morderstwa jest równie dużo co samych ofiar.

  Również fakt, że jest to kolejna część serii nie utrudnia czytania. Jeśli w powieści są jakieś nawiązania do poprzednich tomów, to na tyle jasno wyjaśnione, że doskonale rozumiemy zależności pomiędzy bohaterami oraz wydarzenia jakie miały wpływ na ich obecną sytuację.

  Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani i wzbudzają różne uczucia. Widać, że grupa działająca nad rozwiązaniem zagadki, jest zgranym zespołem i doskonale rozumieją podział obowiązków. Uzupełniają się i odgadują wymagania jakie są przed nimi stawiane, jeszcze przed usłyszeniem komendy od przełożonych. Ich zadanie nie jest łatwe i czasami puszczają im emocje. Ale nic dziwnego, skoro mają styczność z ludźmi pozbawionymi empatii, skupionymi wyłącznie na sobie i ukrywającymi prawdę.

  Muszę powiedzieć, że „Dzień Matki” to doskonała powieść, która pozwala czytelnikowi obserwować narodziny zła, a później razem z detektywami odkrywać poszlaki, które mają istotny wpływ na przebieg śledztwa. Trudno trafnie wytypować seryjnego mordercę, bo trauma jaką przeżyli wychowankowie Reifenrathów, na każdym z nich zostawiła trwałe blizny. Mnie nie udało się odgadnąć zabójcę, choć miałam kilka typów. Bardzo podobał mi się pomysł, aby wszystkie wątki, połączyć postacią matki. Naprawdę wciągnęła mnie ta historia i trzymała w napięciu do samego końca. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Patrzysz sobie na tę książkę i co myślisz w pierwszej chwili? „Rany! Ile to ma stron?! W jakim czasie dam radę to przeczytać?!”. To prawda – gabaryty mogą powalić na kolana nawet największych twardzieli grubych powieści – wszak przed Tobą 730 g (tak, ważyłam; ) szczęścia w postaci dokładnie 724 stron lektury! Ale co to była za książka!

  „Dzień matki” to świetnie napisany kryminał, w którym dzieje się, oj dzieje. Wszystko zaczyna się od śmierci 84-letniego właściciela starego domu. Od ponad dziesięciu dni nikt nie zainteresował się jego zniknięciem, policja rozpoczyna w tej sprawie dochodzenie. W toku prowadzonego śledztwa na jaw wychodzą coraz to nowe i bardziej niepokojące fakty. Okazuje się, że w owym domu przez kilkadziesiąt lat denat wraz z żoną prowadził dom zastępczy dla trudnych dzieci pozbawionych rodzinnego ciepła. Im głębiej w las tym gorzej – na jaw wychodzą skrywane rodzinne sekrety, tragedie sprzed lat i samobójcza śmierć żony denata. Co jeszcze zostanie odkryte w toku śledztwa? Jakie zagadki z przeszłości ujrzą światło dzienne i co to oznacza dla wszystkich uwikłanych w zagadkę?

  „Dzień matki” stanowi dziewiątą część cyklu z Pią Sander i Olivierem von Bodensteinem. Jeśli nie czytaliście wcześniejszych części, nie musicie się obawiać, ja też ich nie czytałam, wszystkie są niezależne i łączą się jedynie obecnością tej dwójki, jednak spokojnie można je czytać niechronologicznie i wszystko doskonale rozumieć.

  Książkę uważam za świetną i nie mam jej kompletnie nic do zarzucenia. Oczywiście, mogłaby zostać skrócona do powiedzmy 400 stron, na pewno wygodniej by się ją czytało, bo jest dość ciężka i gabarytowa, jednak - wciąga i trzyma w napięciu od samego początku do samego końca. Autorka przeprowadza nas przez meandry tajemnic, bolesnych sekretów rodzinnych, zwodzi, bawi się nami. Kiedy już już myślisz, że wiesz kto za tym wszystkim stoi - dostajesz pstryczek w nos i znów nie wiesz nic. I tak kilka razy. A motywy? Wątki psychologiczne? Zaufanie? Tu wszystko zostaje wystawione na wielką próbę. Nie wiesz już czego i po kim się spodziewać.

  Mistrzowska fabuła! Świetne portrety psychologiczne! Zadry i rany z dzieciństwa. I efekt domina – jeden nieprzemyślany ruch, jedna decyzja pociąga za sobą nieprzewidywalny ciąg tragicznych zdarzeń. A mogło być tak pięknie…

  Książkę zdecydowanie polecam. A swój wywód zakończę pytaniem: a Wy? Jakie książki lubicie? Cienkie, takie na raz czy grube cegły?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stary dom był schronieniem dla wielu porzuconych dzieci. Miał dać im miłość i poczucie bezpieczeństwa.. Przez czternaście dni nikt nie zainteresował się zwłokami osiemdziesięcioczteroletniego Theodora Reifenratha. Gdy policja zaczyna prowadzić dochodzenie natrafia na szczątki trzech kobiet zakopane na posesji a dzięki szczegółowemu śledztwu udaje się połączyć je z innymi zbrodniami które miały miejsce na przestrzeni lat. Czy Theo, ojciec zastępczy, tak wielu dzieci jest/był seryjnym mordercą? Czy dzieci były bezpieczne pod jego dachem? Jakie tajemnice skrywa stary dom?

  ________________________

  W przypadku książek, które mają tak wiele stron jak ,,Dzień matki`` zawsze mam obawę, że połowa treści będzie zbędna, ta książka pokazuje jak bardzo myliłam się w swoich obawach. Ponad 700 stron i każda miała ogromne znaczenie!

  Autorka porusza ważny wątek społeczny jaki jest dom dziecka, dom zastępczy. Takie miejsce ma być oazą dla dzieciaków a często bywa inaczej. Przemoc, brak poczucia bezpieczeństwa, zastraszanie .. W domu Reifenrath`ów to dopiero wierzchołek góry lodowej, straszne wręcz makabryczne sceny zostały przedstawione a wiecie co było najgorsze? To,że ludzie dookoła albo udawali, że o niczym nie wiedzą albo dali się tak zmanipulować, że uważali ten dom za raj.

  Zaletą książki są również bohaterowie. Postaci z krwi i kości, z codziennymi problemami i radościami . Detektywi bardzo rzetelni, co zawsze uwielbiam, charyzmatyczni i prawdziwi! Ogromnym plusem było pojawienie się profilera, doktora Hardinga. Opisy psychologiczne, rozpisanie psychopaty na czynniki pierwsze pozwala zrozumieć pewne kwestie, wyrobić sobie własne zdanie, otworzyć oczy.

  Kryminał przez duże ,,K``! Autorka wodziła mnie za nos, podsuwa nowe poszlaki, wydobywała na światło dzienne nowe tajemnice. Czytanie było dla mnie ekscytujące i ciekawe, skłaniało do wspólnego prowadzenia śledztwa poprzez karty strony wraz z detektywami i mogę śmiało powiedzieć, że dobrze się bawiłam jeśli mogę tak powiedzieć mając obok zwłoki kilku kobiet. Jeśli ktoś się waha i obawia grubości książki to niepotrzebnie, ja sama jestem zła na siebie, że dopiero teraz odkryłam tak pociągającą serię jaką jest Gorzka czekolada.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Solidny, klasyczny kryminał. Mozolne policyjne śledztwo w którym nie brak zaskakujących zwrotów. A do tego ważny temat społeczny- los dzieci w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Polecam całą serię z Pią i Oliverem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy policja odnajduje zwłoki starszego mężczyzny w jego własnym domu, wszystkich zadziwia fakt tego, że nikt nie zgłosił jego zaginięcia. Nikt nie zatroszczył się o jego zdrowie, nikogo nagle zniknięcie nie zaniepokoiło. Mężczyzna razem ze swoją żoną prowadzili dom zastępczy dla sierot... Tylko co tak naprawdę działo się za murami pięknej posiadłości?

  *

  Ponad siedemset stron. Przerażeni? Ja też początkowo byłam. Teraz uważam, że żadna kartka z tej książki nie była przypadkowa. Co to było za zamieszanie! Każda osoba wspomniana, każde zdarzenie, każdy ruch był elementem układanki. W pewnym momencie niektóre sprawy zaczęły się dla mnie otwierać, stworzyłam swoją teorię i nie pomyliłam się. Ile rozrywki przy tym było! O ile można tak nazwać opisy tak makabrycznych zdarzeń. Drastyczne podejście do tematu - to, co zostało nam przedstawione, napewno dla niejednej osoby nie będzie zaskoczeniem. Takie rzeczy naprawdę się dzieją! Słyszymy o nich w mediach, widzimy u sąsiadów. Ciągle mówi się o dzieciach przeżywających piekło. Tutaj jednak wielkie skupienie było wobec tego, co tak trudne dzieciństwo zrobiło z ludzi w przyszłości. Kim się stali i dlaczego tkwił w nich tak wielki bunt pomieszany z nienawiścią do świata. Jest też strona, w której po takich przejściach da się ułożyć sobie życie. I właśnie dlatego Dzień Matki to nie tylko dobry kryminał, ale też cenna lekcja, z której po dłuższym namyśle można wiele wywnioskować.

  Mylenie tropów jest w książce genialne. Dałam się wywieźć w pole nie raz. Za każdym razem, gdy czułam, że rozwiązanie jest tuż tuż, szybko dostawałam znak, że to jednak nie to. Ciężko było się od niej oderwać, ciężko będzie o niej zapomnieć. Tego jestem pewna.

  Prawda o porzuceniu własnego dziecka to ogromny ból dla odrzuconego. Taki człowiek szuka pocieszenia często w złych rzeczach. A najgorsze zło objawia się przy wyrządzeniu krzywdy drugiemu człowiekowi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Za zamkniętymi drzwiami 5/5 Nasza cena:
22,52 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za zamkniętymi drzwiami

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? ŚWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM! Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: ON jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to...
Na skraju załamania 5/5 Nasza cena:
23,38 zł 33,92 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na skraju załamania

Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie. Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie może się pozbierać regularnie powtarzające się głuche...
Testament. Joanna Chyłka. Tom 7 5/5 Nasza cena:
23,20 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Testament. Joanna Chyłka. Tom 7

Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy spadkowej wchodzi zapuszczona nieruchomość, która lata temu po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie na miejsce, czeka go...
Sprawa Niny Frank (pocket) 4/5 Nasza cena:
9,98 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Niny Frank (pocket)

Pierwsza na polskim rynku powieść kryminalna, której bohaterem jest tzw. profiler, czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców. Akcja powieści rozgrywa się w dwóch światach: jeden to sielska miejscowość przygraniczna - Mielnik nad Bugiem, gdzie do tej pory nie działo się...
Nieodnaleziona 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieodnaleziona

"Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza". Tess Gerritsen Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów! Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja...
Seria z komisarzem Forstem, tom 3. Trawers 5/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z komisarzem Forstem, tom 3. Trawers

Finał bestsellerowej trylogii z komisarzem Forstem autorstwa Remigiusza Mroza, najgorętszego nazwiska polskiego kryminału Wszystkie pożary zgasły. Zostały tylko zgliszcza. Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd...
Seria z komisarzem Forstem, tom 1. Ekspozycja 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z komisarzem Forstem, tom 1. Ekspozycja

Nieuchwytny zabójca. Mroczna tajemnica z przeszłości. Zaskakujący finał. Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko...
Seria z komisarzem Forstem, tom 5. Zerwa 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z komisarzem Forstem, tom 5. Zerwa

Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny, a sposób działania sprawcy prowadzi wyłącznie do jednego wniosku: wrócił ten, którego wszyscy się obawiali. Oprócz monety w ustach, na nagim torsie ofiary znajduje się wycięty w...
Żmijowisko 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żmijowisko

Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza. Ostatnie wspólne wakacje... Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia. Koniec, od którego nie ma ucieczki. Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula