Dziedzice ziemi

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
880
Rok wydania
2017
Nasza cena: 43,31 zł 59,90 zł Taniej o: 28%

"Dziedzice Ziemi" to powieść o niezwykłej walce o lepsze życie młodego człowieka, starciu z honorem, godnością i sprawiedliwością, a także ukazanie życia w średniowiecznej Barcelonie.

Historia "Dziedzice Ziemi" rozgrywa się w roku 1387 w Barcelonie. Czasy, w których trwają batalie o rządy w Kościele. Walkę toczą dwie skrajne ugrupowania. Powieść obrazująca skrajne życie ludzi, od bogatych mieszczan do żydów, którzy zmuszeni są wybierać między chrztem, a śmiercią. Dorastający Hugo Llor jest świadkiem bardzo strasznego zdarzenia. Na jego oczach zostaje zabity jego bardzo ceniony nauczyciel, Arnau Estanyol. Dla osieroconego dwunastolatka mentor był kimś, kto nauczył go jak funkcjonować w ówczesnym świecie.

Śmierć nauczyciela wzbudziła w chłopaku wiele emocji. Dorastał w świecie, gdzie biedni ludzie są skazani na przychylność innych. Młodzieniec szybko dostaje lekcję od życia. Walka o swoje jest dla niego trudniejsza niż się tego spodziewał. Próby walki o własny honor przynoszą bohaterowi kolejne lekcje pokory. Szybko też zrozumiał, że ta walka niesie za sobą listę nowych i coraz potężniejszych przeciwników. Hugo postanawia zachować własne imię i nie poniżać się przed innymi. Mimo ciągłej walki, ciężkich chwil chłopiec nie poddaje się. Za wszelką cenę dąży do swych marzeń.

Autorem książki jest urodzony w 1959 roku hiszpański pisarz i prawnik Ildefons Falcones. Zadebiutował w 2006 roku. Popularność i miliony sprzedanych egzemplarzy może zawdzięczać powieści pod tytułem "Katedra w Barcelonie".
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  O będzie ciężko… Zaczęła się jesień, a z nią przyszła pora na opasłe tomiska, które tak wygodnie czyta się w łóżku(niestety czasami ciekawość wygrywa i ładuję taką cegłę do torebki). Gdy tylko zobaczyłam książkę Dziedzice ziemi, wśród nowości, wiedziałam, że będę chciała ją mieć. Od kiedy dziewięć lat temu przeczytałam wspaniałą Katedrę w Barcelonie nie osłabło we mnie przeżywanie tej powieści. Pamiętam jak ją przeżywałam, chyba wszyscy z mojej klasy z kursu hiszpańskiego musieli ją przeczytać, bo suszyłam głowę. Byłam ciekawa czy po latach, kontynuacja utrzyma poziom. Wtedy ujęła mnie wspaniale wyrysowana Barcelona, a przede wszystkim ta gigantomachia, losy bohaterów, jak z Księgi Hioba, jakby ktoś w niebie założył się o nasze życie, jakbyśmy byli kręglami, w które uderzają kule rzucane przez możnych i chociaż to uderzenie przetrwaliśmy, za chwilę nadejdzie nowa fala.

  Hugo jest młodym chłopcem, który marzy o byciu mistrzem szkutnictwa. Morze zabrało mu ojca, jego matka pracuje u rękawicznika, a siostra usługuje zakonnicy. Hugo nosi kulę za jeńcem z Genui, który odpracowuje swoje, czekając na wymianę jeńców. Patronem Hugona jest micer Arnau, który ongi wznosił świątynię Matki Boskiej Morskiej. To perypetie Arnau śledziliśmy w pierwszym tomie, to Arnau był ofiara walk możnych i w tej części finalnie pada. Odwieczny wróg jego rodziny dokonuje zemsty. Można barcelońska rodzina nie wie, że w ten sposób nienawiść i przepaść zostały przypieczętowane. Hugon widzi jak na jego oczach zgładzono tego, którego uważał za mentora, za najprawszego człowieka na ziemi. Od tej chwili chłopiec będzie musiał szybko dorosnąć i zacząć sobie radzić sam. A za motto będzie miał rady Arnau by nigdy nie zginać przed nikim karku. Szkoda, że mentor nie wyjaśnił mu, jak tak żyć. Wraz z Hugonem zobaczymy kilkadziesiąt lat historii Barcelony i Hiszpanii, serce feudalnego państwa, zmienność losu i niedolę biednych tego świata. Takie książki jak ta powinny być polecane, bo pokazują, że pewne mechanizmy się nie zmieniają, gdy nie ma się pieniędzy i wpływów, świat nami pomiata, ale są też wartości za które warto oddać życie.

  Książkę pomimo solidnej objętości(dobrze ponad osiemset stron) czyta się szybko. Ildefoso Falcones już raz udowodnił, że sprawnie posługuje się piórem. Potrafi tworzyć epickie opowieści o Barcelonie, widać ogrom pracy jakiej włożył w kwerendę, w to by oddać klimat tego gwarnego, zróżnicowanego miasta z portem jako oknem na świat. Pokazuje Barcelonę, dynamiczną, pełną sprzeczności. Ludzi zapatrzonych w Morską Panienkę a jednocześnie unurzanych w przesądach, w nienawiści. Barcelona to miasto niespokojne, miasto które zmienia się, zmieniają się ludzie. Od nienawiści do miłości, dzieli ich krok. Na ich losach wyciska piętno polityka, ale i oni, mieszkańcy Barcelony wyraźnie wpływają na losy kraju i Europy.

  Historia, historią, ale ludzkie losy potrafią wzruszyć. Powiem Wam szczerze im bliżej końca tym bardziej gryzłam paznokcie, wczoraj czytałam do drugiej, a Siostra uznała, że obudzi mnie o ósmej, dziś przezornie wyłączę dźwięki. Miałam łzy w oczach, ciągle mam. Ciągle tę książkę przeżywam, może nie z taką intensywnością jak dziewięć lat temu, ale w końcu dojrzałam, wiele widziałam, inaczej przeżywam, no i chyba mniej mam ludzi z którymi mogę się dzielić tymi przeżyciami w życiu realnym. A na wypisywanie wiadomości mam mniej czasu, ale pewnie kilka osób z którymi jestem w kontakcie usłyszy sporo panegiryków. Ta książka jest mocna i prawdziwa. Porywa nas Falcones do świata swoich bohaterów, sprawia, że żyjemy ich życiem i im kibicujemy. Naprawdę gorąco Wam polecam oba tomy. Może pierwszy sobie powtórzę jak tylko go odzyskam. Opowieść o odwadze, lojalności, miłości, nienawiści, zemście i determinacji. Kocham takie historie. Po prostu kocham. Zaznaczę, że mój Tata również swego czasu się zaczytał i później regularnie zabierał mi tę książkę by znajomym pożyczać!!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  "Jeśli udało mi się zostać szanowanym człowiekiem, to może właśnie dlatego, że nigdy przed nikim nie zginałem karku."

  Zagłębiając się w mocno rozbudowaną powieść wkraczamy na wiele godzin w ponure klimaty, średniowieczny mrok, złowróżbne zabobony, dotkliwe klęski głodu, zarazy niosące żniwo śmierci, krwawe echa inkwizycji, licznych wojen i bezlitosnej walki o władzę. Przygnębiające losy bohaterów, odmalowane ciemnymi barwami, nasycone niepokojem i strachem. Jeśli tylko dobrze odnajdujemy się w takiej posępnej atmosferze fabuły, książka ma sporo do zaoferowania.

  Przyjazny, płynny i dynamiczny nurt narracji. Akcja powieści obejmuje okres od tysiąc trzysta osiemdziesiątego siódmego do tysiąc czterysta dwudziestego trzeciego roku. Trzeba przyznać, że autor nakreślił wyjątkowo bogate w zdarzenia scenariusze ludzkich żyć, z wieloma nagłymi zwrotami akcji, często zakończone w nagły i tragiczny sposób. Powstaje wrażenie, że tak naprawdę dominuje cierpienie, zdrada i zemsta, a pomyślność, szczęście i radość są jedynie deficytowymi wartościami. A jednak i w takich okolicznościach można dostrzec przebijającą się lojalność, poświęcenie, miłość i sprawiedliwość.

  Z niezwykłą starannością, zwracaniem uwagi na najdrobniejszy detal, nakreślono tło historyczne, uwzględniające faktyczne wydarzenia, znaczące postaci, hierarchię społeczną, elementy codziennego życia mieszkańców, specyfikę wykonywanych zawodów, praktykowane zwyczaje. Barcelona ukazująca się z różnych perspektyw, zgiełku miejskiego życia, ulicznego handlu, różnorodności przywożonych przez żeglarzy towarów, stylów ówczesnej architektury, imponujących sakralnych budowli, kościołów, klasztorów, cmentarzy, wyposażenia zwykłych domów, rzetelnych obrazów bogatych i biednych dzielnic.

  Hugo Llor to główny bohater powieści, z zainteresowaniem śledzimy jego losy jako nastolatka, młodzieńca i dorosłego mężczyzny. Zmienne koleje losu, kaprysy przeznaczenia, które raz daje, a kiedy indziej odbiera. Nieustannie przeplatające się zyski i straty w rachunku życia. Mnogość postaci towarzyszących mu w kolejnych etapach poszukiwania spełnienia, dalece wpływających na bieg opowieści, z niektórymi sympatyzujemy, ale wielu nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Wyraziste i przekonujące portrety, będące doskonałym wyznacznikiem mentalności epoki.

  Walka o dumę, honor, godność, sprawiedliwość, spokojne życie, a po przeciwnej stronie niełaska, zaślepienie, okrucieństwo, bezmyślność i bezkarność. Jakże szybko można zdobyć zaciekłych wrogów, a jakże trudno pozyskać prawdziwych przyjaciół i sprzymierzeńców. Co tak naprawdę jest w stanie pomóc przetrwać w nieprzychylnym świecie? Czy wystarczy spryt, męstwo i odwaga? Do jakiego stopnia warto trzymać się wyznawanych wartości i przekonań? Podobnie pozytywnie odebrałam pierwszy tom "Katedra w Barcelonie".

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziedzice ziemi to obszerna, świetnie napisana, barwna opowieść. Tym razem hiszpański pisarz przenosi nas na kartach swojej powieści do średniowiecznej Barcelony końca XIV stulecia. Jest dokładnie rok 1387. Bohaterem jest osierocony dwunastolatek, Hugo Llor, którego wziął pod opiekę Arnau Estanyol. Chłopiec pracuje w stoczni i marzy o tym, by w przyszłości stać się słynnym wytwórcą statków.

  Niestety, ale szybko to co zapowiadało się doskonale, protekcja zamożnego człowieka, kończy się. Estanyol zostaje skazany na śmierć, a nastolatek po raz kolejny przeżywa dramat i musi stawić czoła termu co jemu i jemu podobnym serwują bogaci.

  Razem z chłopcem, póżniej młodym męźczyzną wędrujemy po XIV- i XV-wiecznej Hiszpanii, poznajemy kraj, okrutne obyczaje, krajobrazy, kulturę. I choć los nie oszczędza Hugo, to nie zrezygnuje ON z marzeń o lepszym życiu oraz o prawdziwej miłości. Czy ma na to szansę?

  Dziedzice ziemi to doskonale napisana książka, którą śmiało mogę porównać do Katedry w Barcelonie zarówno pod względem rozmachu, jak i wymowy. Nie jest to bowiem tylko książka przygodowo-historyczna. To przede wszystkim opowieść o niezwyciężonym duchu, sile walki o to co ważne, potędze marzeń.

  Książka zachwyca bogactwem faktów historycznych, genialnym oddaniem ówczesnych realiów, plastycznym nakreślenie wizerunku ówczesnej Hiszpanii. Kraj z wyjątkowym naciskiem na Barcelonę, ukazany jest z różnych perspektyw, przez pryzmat różnych wydarzeń, różnych osób, zarówno bogatych, jak i biednych. Bardzo ciekawy zabieg.

  Ogromnym atutem jest także powiązanie wydarzeń prawdziwych z fikcyjnymi i umiejętne wplecenie w to porywającej fabuły.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Ildefons Falcones
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 880
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788379855667
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Los herederos de la tierra
 • Tłumacz: Ostrowska Joanna, Ostrowski Grzegorz
 • ISBN: 9788379855667
 • EAN: 9788379855667
 • Wymiary: 15.5x23.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Dziedzice ziemi. Katedra w Barcelonie. Tom 2 0/5 Nasza cena:
38,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzice ziemi. Katedra w Barcelonie. Tom 2

10 lat po sukcesie "Katedry w Barcelonie" Falcones wraca do świata, który tak dobrze zna. Barcelona, XIV wiek. Llor Hugo, osierocony dwunastolatek, którego Arnau Estanyol zdecydował się wziąć pod swoje skrzydła, jest zadowolonym z siebie pracownikiem stoczni. Chłopak otrzymał od losu drugą szansę i...
Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok 5/5 Nasza cena:
33,74 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok

Czy łatwiej jest przejść na nartach Ocean Arktyczny, czy może najzimniejszy kontynent świata? Dlaczego przed polarną wyprawą warto trenować pływanie w nartach i kurtce, spać w ogródku w namiocie i biegać po lesie, ciągając za sobą opony? Co spakować na sanie, a z czego zrezygnować? Jak przechodzić...
Filary Ziemi. Tom 1 0/5 Nasza cena:
38,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Filary Ziemi. Tom 1

Walka o władzę, konflikty między monarchią, klerem i narodem, intrygi, seks, miłość, zdrada, mroczne tajemnice, krwawe zbrodnie, akty nienawiści i desperacji. Najsłynniejsza powieść historyczna autorstwa Kena Folletta! Na tle wojny domowej, klęski głodu, konfliktów religijnych i sporów o sukcesję...
Czesław Miłosz.Tak zwane widoki ziemi... BOSZ 0/5 Nasza cena:
29,25 zł 79,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czesław Miłosz.Tak zwane widoki ziemi... BOSZ

Antologia wierszy Czesława Miłosza inspirowanych miejscami bliskimi poecie opracowana przez wybitnego znawcę twórczości Noblisty, prof. Aleksandra Fiuta. Dzięki utworom, będącym swoistymi zapiskami z podróży i urywkami wspomnień oraz odpowiednio dobranym zdjęciom, współczesnym i archiwalnym, możemy...
Krzyżacy w Ziemi Świętej 1190-1291 0/5 Nasza cena:
39,59 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krzyżacy w Ziemi Świętej 1190-1291

Polskiemu czytelnikowi Krzyżacy kojarzą się jednoznacznie jako armia z czarnymi krzyżami na białym tle, pokonana pod Grunwaldem, w akcie dziejowej sprawiedliwości. Polski czytelnik doskonale zna także Malbork ? jedną z najwspanialszych budowli średniowiecza, historię zakonu i lokalne konteksty...
Miejsce na ziemi 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miejsce na ziemi

Pełna emocji i imponująca rozmachem opowieść o miłości i stracie, tożsamości i przynależności.Dwunastoletnia Lila Langdon jest świadkiem rodzinnej tragedii - przy zaproszonych na wystawną kolację gościach jej matka wręcza ojcu prezent: ręcznie tkany, misternie wykonany obrus. Dziewczynka nie widzi,...
Wezwanie Ziemi 0/5 Nasza cena:
20,80 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wezwanie Ziemi

Druga po „Pamięci Ziemi” część znakomitego cyklu Carda! Naddusza uświadamia sobie, że nie może już skutecznie ochraniać mieszkańców Harmonii przed ich autodestrukcyjnymi skłonnościami. W celu dalszego wypełniania swojej misji musi uzyskać pomoc od Opiekuna Ziemi – nadrzędnej sztucznej inteligencji....
Statki ziemi 0/5 Nasza cena:
22,68 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Statki ziemi

Po raz pierwszy w Polsce trzecia część sagi „Powrót do domu”. Miasto Basilica upadło. Wetchik, Nafai i reszta ich rodziny muszą stawić teraz czoło pustynnym pustkowiom i przemierzyć rozległy kontynent w drodze do ukrytego kosmodromu Harmonii, pogrążonego w ciszy, opuszczonego, czekającego na...
Kraina Martwej Ziemi. Tom 3. Pieśń i krzyk 5/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraina Martwej Ziemi. Tom 3. Pieśń i krzyk

Gdy bogowie odwracają twarze, pieśń zwycięstwa i krzyk rozpaczy niosą się wśród bezkresu Martwej Ziemi. Arthorn, niegdyś przykładny oficer, po tym jak zdradziła go królowa, lojalność władzy ma w głębokim poważaniu. Najchętniej zaszyłby się w spokojnej Asnal Talath u boku ukochanej - tyle że właśnie...
Odrodzenie Ziemi 0/5 Nasza cena:
26,86 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odrodzenie Ziemi

Po raz pierwszy w Polsce czwarta  część sagi „Powrót do domu”.  Wybrańcy Nadduszy kończą przygotowania do lotu w gwiazdy. Jednak w tle wciąż wrze spór o przywództwo, który przeniesie się na pokład statku Basilika, nazwanego tak na cześć ich utraconego miasta. Obie strony konfliktu w tajemnicy...
Dzieci Ziemi 0/5 Nasza cena:
27,65 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci Ziemi

Ostatni rozdział przygody na kosmiczną skalę!   Wysoko na niebie, na pokładzie „Basiliki”, Shedemei, ostatni żyjący przybysz z Harmonii, i sztuczna inteligencja, Naddusza, pomimo lat obserwacji wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Nie znaleźli Opiekuna Ziemi, który jako jedyny może naprawić...
Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 2. Ciemny las 4/5 Nasza cena:
35,02 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 2. Ciemny las

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Książka laureata nagrody Hugo Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! –...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula