Dwunasta karta

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
520
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,56 zł
Nasza cena: 32,47 zł 42,00 zł Taniej o: 23%

Para detektywów znów wkracza do akcji. Lincoln Rhyme i Amelia Sachs mierzą się z tajemnicą morderstwa motywowanego wydarzeniami sprzed stu czterdziestu lat. "Dwunasta karta" tarota to jedyny trop! Czy uda się rozwikłać zagadkę? Sięgnij po ten kryminał, aby poznać zakończenie, które Cię zadziwi.

Geneva Settle to pilna uczennica, która zgłębia dzieje jednego z przodków. Z jakiegoś powodu, zostaje zaatakowana podczas pobytu w bibliotece muzeum afroamerykańskiego. Dlaczego ktoś postanowił zabić dziewczynę, która nikomu nie zrobiła nic złego? Geneva Settle nie ma wrogów, którzy życzyliby jej śmierci. Być może kluczem do rozwiązania zagadki jest historia życia zagadkowego przodka. Śledczy poznają szczegóły - mężczyzna uczestniczył w wojnie secesyjnej i działał w obronie praw ludności afroamerykańskiej. Morderca w jakiś sposób łączy przeszłość z teraźniejszością. Zadanie dwójki detektywów jest utrudnione. Karta wisielca to intrygujący ślad, lecz zdecydowanie niewystarczający.

Śledztwo pełne jest wzlotów i upadków, a rozwiązanie zagadki przybliża się i oddala. Detektyw i jego partnerka muszą poznać motywy zbrodni i udowodnić winę. Czytelnik poznaje szczegóły, dzięki opisom śladów i odkryć. Czy odgadniesz tożsamość mordercy? Zakończenie zaskoczyło już wielu. Jeffery Deaver zadbał o ciekawe zwroty akcji. Jeśli już znasz Lincolna Rhyme i Amelię Sachs, ta historia również Cię nie zawiedzie. Jeśli nie - musisz poznać tę charyzmatyczną dwójkę! "Dwunasta karta" to tom 6 serii "Lincoln Rhyme".

Jeffery Deaver jest autorem wielokrotnie nagradzanym. Jego "Kolekcjoner kości" doczekał się ekranizacji w wielkim stylu, choć była to pierwsza powieść z cyklu "Lincoln Rhyme" Zapowiedziano już ekranizację kolejnych powieści: "Praying for sleep", "The Devil's Teardrop" i "Błękitna Pustka". Jeffery Deaver to także autor jednej z poczytnych części cyklu o Jamesie Bondzie. "Carte blanche" to powieść na miarę tej serii. Portfolio literackie tego autora jest bardzo bogate. Sam cykl "Lincoln Rhyme" liczy obecnie aż trzynaście tomów. Każdy z nich, oceniany jest bardzo wysoko.
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Niewolnictwo i sekret przeszłości"

  Jeffery Deaver jest znanym i poczytnym pisarzem kryminałów i thrillerów psychologicznych. Z wykształcenia to dziennikarz i prawnik, dlatego praktyka prasowa i sądowa pozwoliły mu nabyć umiejętności do pisania świetnych kryminałów charakteryzujących się wielką, wręcz reportażową dbałością o szczegóły i odpowiednim klimatem. Najbardziej kojarzony jest z serii detektywistycznej, której parą bohaterów są Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Na dzień dzisiejszy liczy sobie ona już czternaście tomów i wszystko wskazuje na to, że będą kolejne. A ja tymczasem zacząłem nadrabiać duże zaległości cofając się dużo wstecz, bo do szóstego tomu, o którym właśnie dzisiaj krótko opowiem.

  Geneva Settle to szesnastoletnia uczennica szkoły średniej w Harlemie, która zaczęła badać historię swojego przodka, czarnoskórego niewolnika Charlesa Singletona. Podczas przeglądania jednej ze starych gazet w czytelni muzeum afroamerykańskiego zostaje zaatakowana przez mężczyznę, który chce ją zabić. Genevie udaje się uciec, ale na miejscu przestępstwa napastnik zostawia po sobie specjalnie kartę tarota z namalowanym Wisielcem, a już wkrótce okazuje się, że to profesjonalny zabójca, który podejmuje kolejne próby zamordowania dziewczyny. Wszystko to ma związek z jej pracą semestralną poświęconą przodkowi, który był niewolnikiem, a potem też weteranem wojny secesyjnej i działaczem na rzecz praw czarnoskórej społeczności w Ameryce. W sprawę zaangażowani zostają Lincoln Rhyme i Amelia Sachs, którzy po raz kolejny będą chcieli pomóc w złapaniu przestępcy. Ale wcześniej będą musieli ustalić, dlaczego napastnik chciał zabić właśnie Genevę, co się wydarzyło aż sto czterdzieści lat temu jej przodkowi i jakiego dochował sekretu, co spowodowało wynajęcie profesjonalnego mordercy.

  "Dwunasta karta" to kolejna część serii, która tak bardzo przypadła mi do gustu, dzięki dwóm pierwszym tomom ze świetnymi bohaterami. Niepełnosprawny, błyskotliwy i zarazem wymagający dużej cierpliwości przez swoje specyficzne zachowanie i kontakty międzyludzkie - Lincoln Rhyme, oraz rudowłosa piękność, jego pomocnica i partnerka, a także świetna policjantka, Amelia Sachs. Świetny duet, który daje się polubić od początku, a w raz z kolejnymi tomami autor daje opis budowanej przez nich gry psychologicznej (z przeróżnymi przestępcami) i miłosnej (między sobą). Tutaj przestępca znany jest czytelnikowi (ale nie bohaterom) od początku. To Thomas Boyd, który nie działa na własną rękę, a został wynajęty, żeby zabić Genevę. Jednak ta znajomość tożsamości napastnika nie daje tak naprawdę czytelnikowi nic ponadto, bo motyw zlecenia zabójstwa jest mocno zakorzeniony w dalekiej historii jej rodu, o czym w pełni dowiemy się dopiero na samym końcu.

  Deaver w każdym tomie porusza inne sfery ludzkiego życia i różne dziedziny. I tak jak było kiedyś o nielegalnym chińskim przemycie, szerokim zastosowaniu entomologii czy iluzjonizmie, tak tym razem mamy czarnoskórą dziewczynę i jej przodka, co wiąże się z rasizmem, niewolnictwem i łamaniem praw obywatelskich, kiedyś i dziś. Historia Charlesa Singletona, która jest motywem napędowym całej fabuły, pojawia się już na początku i systematycznie jest odkrywana wraz z kolejnymi stronami, żeby na koniec ukazać się w pełnym zarysie. Wtedy też dopiero okaże się, o co w tej całej intrydze kryminalnej chodzi i jest to po raz kolejny dowód jak świetnie Deaver potrafi budować swoje fabularne światy oraz psychologiczne obrazy i historie ich postaci. Fabularna atrakcyjność to oczywiście nie tylko historia Genevy i jej przodka, ale w dalszym ciągu rozwój wydarzeń miłosnych między Amelią i Lincolnem czy stałe zaangażowania profesjonalnego personelu specjalistów policyjnych i bogatej technologii kryminalistycznej (chromatografy, skanery i innego tego typu).

  Amerykanin uwielbia wplatać wiele elementów i motywów pobocznych zaangażowanych w budowanie fabuły. Głównym motywem są niewolnictwo i rasizm, jak już wspomniałem. Ale w międzyczasie przewijają się także terroryzm, trauma zawodowa (związana z pomyłką i nieodpowiednią reakcją policjanta), separacja małżeńska, niesłuszne oskarżenia, więziennictwo i jego przykre konsekwencje wpływające na umysł pracowników. Wiele się tutaj dzieje i fabuła jest naprawdę bardzo rozbudowana i interesująca. Pełno akcji, niespodziewanych zwrotów, kolejne ciekawe postaci, świetna intryga i budowane napięcie, co sprawia, że nie można się nudzić.

  "Dwunasta karta" to udana kontynuacja kryminalnej serii ze sparaliżowanym detektywem Lincolnem Rhyme i czarującą policjantką Amelią Sachs. Duetu, który po raz kolejny ma przed sobą trudne zadanie zdemaskowania i uchwycenia niebezpiecznego mordercy. To kolejna powieść kryminalna Deavera, która trzyma poziom i napięcie oraz zaskakuje i wciąga od początku do końca. Jeśli podobały się czytelnikowi poprzednie części, to z pewnością spodoba się także i ta. Pozostali fani książek z dreszczykiem też powinni być zadowoleni, bo Amerykanin potrafi pisać porządne kryminały i do tej pory nie zawodzi.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ile razy wydaje nam się, że go wykiwaliśmy, okazuje się, że ON już zdążył wykiwać nas"

  Kolejny, szósty już tom przygód błyskotliwego konsultanta policji, Lincolna Rhyme'a. Wraz ze swoją partnerką Amelią Sachs kolejny raz zabiorą nas w niesamowitą podróż do świata kryminalistyków.

  Jeffery Deaver z wykształcenia dziennikarz i prawnik zdobył światową sławę właśnie dzięki swojej pierwszej powieści, w której pojawiła się para detektywów.

  Szesnastoletnia Geneva Settle przygotowuje pracę semestralną o jednym ze swoich przodków, uczestniku wojny secesyjnej. Charles Singleton był działaczem na rzecz praw czarnoskórych.

  W czytelni Muzeum Afroamerykańskiego w czasie przeglądania materiałów potrzebnych do napisania pracy dziewczyna zostaje zaatakowana przez zamaskowanego napastnika. Dzięki swojemu sprytowi Genevie udaje się uciec. Niestety oprawca się nie poddaje i wkrótce podejmuje kolejne próby zamordowania dziewczyny.

  Sprawą zajmują się Lincoln i Amelia. Muszą działać bardzo szybko gdyż morderca jest wyjątkowo metodyczny, inteligentny i sprytny. Dodatkowo nie dba o życie przypadkowych osób i podrzuca mylne ślady, które utrudniają pracę kryminalistykom.

  Czy ataki na Genevę powiązane są z tematem jej pracy semestralne? Dlaczego Thompson Boyd za wszelką cenę stara się zabić dziewczynkę?

  "Często ostatni ze znalezionych dowodów okazuje się najważniejszy"

  Kolejna wciągająca książka napisana przez Deavera. Pełno tu zwrotów akcji i fałszywych tropów, co sprawia, że bardzo trudno rozwikłać zagadkę skonstruowaną przez autora. I właśnie to bardzo lubię w jego powieściach. Dodatkowym plusem tej książki są wydarzenia z czasów wojny secesyjnej i tematyka walki o prawa czarnoskórych.

  Lincoln i Amelia to moja ulubiona para detektywów i jedyne co mogę zrobić to polecić wszystkim tę książkę.

  Czyta się ją szybko i przyjemnie! Jestem pewna, że będziecie zadowoleni!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "O tym, czy jesteś w pełni człowiekiem, decydujesz tylko ty sam -

  i sam decydujesz, jak będziesz żyć."

  Jest coś w serii o Lincolnie Rhyme, co mnie wciąż przyciąga, chętnie chwytam za kolejne tomy i daję się wciągnąć we frapujący świat kryminalistyki. Odpowiada mi rozkładanie miejsc, świadectw i dowodów zbrodni na czynniki pierwsze, skrupulatne docieranie do istotnych informacji, mrówcze analizowanie danych, i jakby w zaprzeczeniu, działanie pod wpływem presji czasu, pragnienia przewidzenia i zapobieżenia zamiarom czarnych charakterów. Co istotne, przygodę z Rhyme można zacząć od dowolnego momentu, nie trzeba trzymać się ściśle kolejności odsłon, gdyż autor komplementarnie i z wyczuciem wprowadza czytelnika. Kluczowa postać nietuzinkowa, tetraplegik, sparaliżowany od ramion w dół, błyskotliwie radzący sobie jako konsultant policji w sprawach wymagających specjalistycznej wiedzy kryminalistycznej, szybko nawiązuje z nami nić sympatii, a może nawet i podziwu. Jego ambitna i rezolutna partnerka Amelia Sachs też wzbudza pozytywne odczucia, ochoczo śledzi się jej działania w terenie, nie brakuje w nich ryzyka i niebezpieczeństwa. Fabuła niesiona wartkim nurtem, choć spodziewamy się nagłych zwrotów akcji, to jednak i tak zostajemy przez nie zaskoczeni. Lubię takie przyczajenia incydentów, przełomowych momentów, czekających w mroku na dogodną chwilę, aby zaburzyć wysuwane przypuszczenia i snute interpretacje, nie można im odmówić efektowności i budowania napięcia.

  Tym razem powieść nie rozpoczyna się od zabójstwa czy odnalezienia ciała, ale od próby popełnienia śmiałej i skrupulatnie zaplanowanej zbrodni. Szesnastolatka Geneva Settle tylko dzięki swojej bystrości i sprytowi wymyka się z rąk oprawcy, który nie wahał się w miejscu publicznym podjąć próby zakończenia jej życia. Jednym z tropów prowadzących do rozwiązania zagadki na zamach Genevy okazuje się daleka przeszłość przodków dziewczyny, poprzez fragmenty starych listów zerkamy na wydarzenia odległe o sto czterdzieści lat od czasu akcji. Śledczy muszą działać sprawnie i szybko, gdyż oprawca bez najmniejszych oporów bierze na cel niewinnych ludzi, podrzuca fałszywe dowody na miejscu zbrodni. Jednak spotykają ich pasma niepowodzeń w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki, ile razy wydaje się im, że go wyprzedzili, okazuje się, że ON zdążył ich przechytrzyć. Jeffery Deaver jako dodatkowy bonus podejmuje trudne tematy dla amerykańskiego społeczeństwa, są nimi ucisk, dyskryminacja i niewolnictwo. Przenosi nas na chwilę do tysiąc osiemset sześćdziesiątego trzeciego roku, wojny secesyjnej i największych rozruchów przeciw poborowi do wojska.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Dwunaste wtajemniczenie godzina decyzji 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwunaste wtajemniczenie godzina decyzji

21 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów, w czym wielu widzi znak końca świata. Ale czy rzeczywiście mają rację? Może to tylko symboliczna data końca starego świata i początku nowej epoki, epoki prawdziwej duchowości... W Dwunastym Wtajemniczeniu, długo oczekiwanej najnowszej książce autora...
Karty na stół 4/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karty na stół

Pan Shaitana kolekcjonuje tabakierki, przedmioty pochodzące ze starożytnego Egiptu i… Morderców doskonałych, którym nigdy nie dowiedziono zbrodni. Pewnego dnia zaprasza Herkulesa Poirota na spotkanie z żywymi ozdobami swojej kolekcji. Zanim jednak wieczór dobiegł konca, goście znajdują gospodarza...
Mag 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mag

Jak wytropić mordercę, który jest mistrzem iluzji? Akcja rozpoczyna się w prestiżowej szkole muzycznej w Nowym Jorku. Morderca, uciekając z miejsca zbrodni, zamyka się w jednej z klas. Kiedy rozlega się w niej krzyk, a potem strzał, policja wyważa drzwi. Klasa jest pusta. Lincoln Rhyme i Amelia...
Pocałunek stali 5/5 Nasza cena:
35,70 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pocałunek stali

Kiedy w centrum handlowym na Brooklynie detektyw Amelia Sachs próbuje zatrzymać podejrzanego o zabójstwo, dochodzi do tragicznego wypadku: do układu napędowego schodów ruchomych wpada mężczyzna. Gdy Sachs rzuca się na pomoc, podejrzany ucieka. W sprawę angażuje się życiowy partner Sachs, Lincoln...
Pogrzebani 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pogrzebani

Dziewięcioletnia dziewczynka jest świadkiem porwania na ulicy Manhattanu: w biały dzień jakiś mężczyzna zostaje obezwładniony, wepchnięty do bagażnika samochodu i uprowadzony, a sprawca zostawia w miejscu zdarzenia swoistą wizytówkę, miniaturowy stryczek zrobiony ze struny instrumentu. W internecie...
Kamienna małpa 4/5 Nasza cena:
29,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kamienna małpa

Do wybrzeży Stanów Zjednoczonych zbliża się statek z nielegalnymi chińskimi imigrantami na pokładzie. Przemytem tych ludzi kieruje nieuchwytny Kwang Ang, poszukiwany przez policję wielu krajów. Okręt tonie niedaleko brzegu, ale części imigrantów udaje się dotrzeć do lądu. Kwang Ang znika w Nowym...
Szlif 4/5 Nasza cena:
30,37 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szlif

W sobotnie południe w salonie jubilera i szlifierza diamentów na Manhattanie zostaje dokonane potrójne morderstwo, którego ofiarami padają właściciel i jego dwoje klientów. Sprawca z niewiadomego powodu zostawia na miejscu zdarzenia kamienie warte pół miliona dolarów. Pozostawia przy życiu świadka...
Modlitwa o sen 0/5 Nasza cena:
24,57 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Modlitwa o sen

Z zakładu dla umysłowo chorych ucieka Michael Hrubek, pacjent ze schizofrenią paranoidalną. I ma przed sobą ściśle określony cel: odnaleźć Lis Atcheson - to jej zeznania sprawiły, że uznano go za potwora i skazano na zamknięcie. Podczas burzy, sprzyjającej szaleńcowi, ścigają go teraz trzej ludzie:...
Gra w nigdy 5/5 Nasza cena:
30,96 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra w nigdy

Nowa, wystrzałowa seria mistrza suspensu. Ryzykujesz czy uciekasz? Nigdy nie uciekniesz. Nigdy nie przetrwasz. Nigdy nie wygrasz. W Mountain View w Dolinie Krzemowej zaginęła dziewiętnastoletnia Sophie Mulliner. Jej ojciec, podejrzewając, że została porwana, wobec bierności policji wyznacza nagrodę...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula