Dwa jabłka Adama

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
440
Rok wydania
2019
Nasza cena: 33,12 zł 39,90 zł Taniej o: 17%

Miłość, pożądanie i zdrada oczami mężczyzny, który znalazł się na rozdrożu. On - wzorowy mąż i ojciec, utrzymujący rodzinę z pracy tłumacza. One - wzorowa żona i matka oraz jego koleżanka z zamierzchłej przeszłości. Przypadkowe spotkanie Adama i Diany w ich rodzinnych stronach staje się początkiem erotycznej i psychologicznej gry pomiędzy nimi, w którą wkrótce zostaje wciągnięta również jego żona Lidka. Z pozoru zwykły romans okazuje się niemożliwy do zakończenia, a fascynacji koleżanką z dzieciństwa ulega też żona Adama. Prowadzi to do trudnego, poliamorycznego układu, w którym wszyscy troje będą musieli zweryfikować wszystko, w co do tej pory wierzyli. W tym menage a trois - gospodarstwie domowym trzech osób - powstaje wzajemna sieć skomplikowanych i dzikich uzależnień, w której będzie się jeszcze musiało znaleźć miejsce dla małego dziecka. "Musiała wiedzieć, że kochał się z Dianą - nawet jeśli nie dzisiaj, to niedawno. Nie była głupia, miała świadomość, co ich połączyło. A składając swoją niemoralną propozycję, wyraziła zgodę, by tego nie przerywali. Miał więc je obie i fakt, że kochał się z jedną i drugą tego samego dnia, nagle stracił znaczenie. Bo obie były ważne. Bo bez obu nie było życia." fragment książki O autorze Ewa Podsiadły-Natorska (ur. 1986) – dziennikarka, copywriterka, blogerka. Szczęśliwa żona i mama dwóch synów. Z mężem prowadzi agencję medialną i blog Conatonatorscy.pl. Uwielbia aktywnie odpoczywać, gotować, czytać, podróżować, a przede wszystkim pisać. Nie lubi błędów językowych. Radomianka zafascynowana Kosmosem. Wielka orędowniczka równouprawnienia płci. Na księgarskim rynku dotychczas ukazały się jej dwie książki – Błękitne Dziewczyny (2015) i Nie omijaj szczęścia (2016) oraz opowiadanie Mistrz zamieszczone w antologii Powroty. Radom (2017).
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wystarczy jedna chwila, by całe życie wywróciło się do góry nogami i nagle okazało się, że praktycznie nie znamy samego siebie. Znudzenie, monotonia, pokusa, pożądanie, a może szukanie nowych wrażeń? Właściwie nie sposób jednoznacznie ocenić, co takiego popchało ułożonego Adama, kochanego męża i ojca, w ramiona niespodziewanie spotkanej pięknej Diany. W momencie, gdy oboje przekroczyli cienką czerwoną linię, ich los miał pozostać spleciony już na zawsze, nie mogli jednak przypuszczać w jak zagmatwanej konfiguracji. Teraz, jako dwójka dorosłych ludzi muszą ponieść bolesne konsekwencje swej żądzy, co gorsza sięgną one również Lidki, małżonki Adama oraz ich maleńkiej, chorej córki. Czy zdrada i romans mogą mieć szczęśliwe zakończenie? Gdzie kończy się czyste, egoistyczne pożądanie, a zaczyna prawdziwa miłość? Czy można kochać dwie kobiety jednocześnie?

  "Zdrada małżeńska, kłamstwa, oszustwa, zaniedbanie żony, córki, budowanie własnego szczęścia na cudzym nieszczęściu... Było więcej niż pewne, że przyjdzie mu za to zapłacić."

  Wielu z was pewnie oburzył opis książki, a w stronę głównego bohatera popłynęła lawina krytyki i przekleństw. Jakże łatwo nam oceniać czyjeś postępowanie, nie będąc w tej samej sytuacji. Autorka ukazała całą okoliczność z perspektywy mężczyzny nie bez powodu. Myślę, że chciała w ten sposób po części udowodnić, że czasem nie ma szans, by zapanować nad własnymi emocjami, uczuciami, a rozbudzonej miłości, ani wyrzuty sumienia, ani świadomość krzywdy, nie dadzą rady uciszyć. Powieść uzmysławia również, że rodzice dla dobra swojego dziecka są w stanie znieść wszystko, nawet jeśli nikt inny nie rozumie ich pobudek.

  "Oczywiście pozostawała jeszcze kwestia moralności. Co było lepsze: oszukiwać żonę i córkę, żeby zapewnić im święty spokój, czy powiedzieć prawdę, niszcząc im życie?"

  Pisarka z niezwykłą wnikliwością opisała wszelkie emocje towarzyszące naszym postaciom, dlatego czytelnik zostaje w pełni zaangażowany w nakreśloną, skomplikowaną sytuację. Kreacja głównego bohatera jest nadzwyczaj staranna, a jego lęki, rozterki, wyrzuty sumienia, które przeszywają go na wskroś, stają się niemal namacalne. Dość szybko zrozumiałam, że Adam przepadł całkowicie, uzależnił się od kochanki, do której z każdym dniem żywił gorętsze uczucie. Poczucie winy i całkowite rozbicie emocjonalne początkowo go blokowały, lecz żadne cierpienie i poświęcenie nie mogło go odciągnąć od Diany. Niestety, z tak skomplikowanej sytuacji nie ma łatwego wyjścia, zwłaszcza, gdy decyzja o rozwodzie nie miała szansy zapaść. Jak pogodzić romans, nadal trwającą miłość małżeńską i chęć utrzymania rodziny w stałym, znanym dziecku składzie? Rozwiązanie okazało się mało subtelne, wręcz zaskakujące dla wszystkich postaci, lecz dla samej pomysłodawczyni, jedyne słuszne. Co z tego wyniknie? Czy mieszkanie pod jednym dachem z żoną i kochanką to dobry wybór? Czy taki stan rzeczy ma szansę przetrwać?

  "I tylko jedna myśl nie dawała mu spokoju: po co żyje człowiek, który krzywdzi innych?"

  Język autorki należy do plastycznych i przystępnych, dlatego lektura jest czystą przyjemnością. Nie zabrakło tu emocjonujących dialogów oraz rozbudzających zmysły, pięknie i subtelnie opisanych scen erotycznych, jakie nadają historii pikanterii. Ogromną zaletą książki jest jej świeżość i nieprzewidywalność, dzięki czemu w amoku pochłaniamy kolejne strony i z wypiekami na twarzy kroczymy ku zakończeniu, które dodatkowo szokuje i pozostawia w totalnym osłupieniu.

  "Kochał każdą z nich, choć inną miłością. I żadnej nie chciał utracić."

  "Dwa jabłka Adama" dla wielu może zdawać się powieścią kontrowersyjną, lecz moim zdaniem to przejmująca, choć szokująca, dramatyczna historia o nieszczęśliwej, niespełnionej, zakazanej i zranionej miłości. Autorka w niesłychanie wnikliwy sposób nakreśliła zdradę i towarzyszące jej silne emocje, ukazała ją niemal z trzech perspektyw, uświadomiła również, że z takiej sytuacji żadna ze stron nie wyjdzie bez szwanku. Jeśli kochacie książki wstrząsające, wywołujące lawinę niepojętych, lecz skrajnych uczuć, przeszywające na wskroś, a nawet przerażające swym autentycznym, prawdopodobnym przekazem, pozycja "Dwa jabłka Adama" z pewnością was zachwyci. To okrutna, naszpikowana trudnymi tematami historia o tym, że czasem rządzące nami serce bywa zdradzieckie i okrutne, a choć obrana przez nie droga rani wiele osób, nie sposób się mu przeciwstawić. Polecam gorąco!

  "Śmierć rodzica odziera człowieka z niewinności. Oddziela go grubą kreską od dzieciństwa. Powoduje emocjonalną hekatombę, jest zamachem na naszą osobowość."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeżeli ktoś jeszcze mi kiedyś powie, że kobiet nie idzie zrozumieć, to chętnie podrzucę mu do przeczytania właśnie tę książkę.

  Nie pamiętam kiedy byłam tak oburzona, zniesmaczona, wkurzona i nie pamiętam kiedy tyle wyzywałam i prychałam przy jednej książce.

  W sumie nie wiem czego się spodziewałam, ale chyba nie tego co dostałam.

  Nie polubiłam głównego bohatera Adama. Choć chyba stwierdzenie nie polubiłam jest mocnym niedopowiedzeniem.

  Styl autorki przypadł mi do gustu, bo książkę przeczytałam w dwa dni. Byłam w szoku, że pomimo tak trudnego i ciężkiego tematu przeczytałam ją tak szybko.

  Struktura książki jest bardzo dobrze zbudowana i zaplanowana. Postaci są dopracowane i dobrze wykreowane. Nawet te, do których nie pałałam zbytnią sympatią.

  Więcej na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dwa jabłka Adama”, to opowieść o pokusie, namiętności i zdradzie. Historia mężczyzny, który znalazł się na rozstaju i nie potrafi zdecydować, którą wybrać drogę. Niestety, Adam okazał się typem faceta, który myśli wyłącznie o sobie i swoich korzyściach. Jest samolubny i otumaniony żądzą od pierwszej do ostatniej strony książki. Nie polubiłam Adama nawet w minimalnym stopniu, dlatego czytanie o jego moralnym dylemacie, nie wywołało we mnie takich emocji, jak powinno. Nie rozumiem fascynacji bohaterów Dianą, która moim zdaniem jest tylko piękna, ale zupełnie nieciekawa i pusta. Zaintrygowała mnie za to Lidka, która była chyba najbardziej założoną i nieprzewidywalną postacią, szczególnie w końcowych rozdziałach. To przykład kobiety, która jest w stanie poświęcić naprawdę wszystko, by ocalić swoją rodzinę. Szkoda, że autorka nie dała jej rozwinąć w pełni skrzydeł, bo to właśnie ona powinna tu grać pierwsze skrzypce. Najciekawszy wątek, zapowiadany już w opisie, pojawia się dopiero pod koniec książki, a szkoda, bo gdyby pojawił się wcześniej, mógłby zmienić historię w odważny i nietuzinkowy romans. Tymczasem dostałam powieść na wskroś obyczajową, z nutką psychologii i solidnie rozwiniętym motywem zdrady, za którym naprawdę nie przepadam. Czy książka może się spodobać? Oczywiście, że tak, jeśli lubicie obyczajówki. Ja liczyłam na coś zupełnie innego i pewnie dlatego historia Adama i jego partnerek zupełnie do mnie nie przemówiła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miłość, pożądanie i zdrada oczami mężczyzny, który znalazł się na rozdrożu.

  On - wzorowy mąż i ojciec, utrzymujący rodzinę z pracy tłumacza.

  One - wzorowa żona i matka oraz jego koleżanka z zamierzchłej przeszłości.

  Przypadkowe spotkanie Adama i Diany w ich rodzinnych stronach staje się początkiem erotycznej i psychologicznej gry pomiędzy nimi, w którą wkrótce zostaje wciągnięta również jego żona Lidka. Z pozoru zwykły romans okazuje się niemożliwy do zakończenia, a fascynacji koleżanką z dzieciństwa ulega też żona Adama. Prowadzi to do trudnego, poliamorycznego układu, w którym wszyscy troje będą musieli zweryfikować wszystko, w co do tej pory wierzyli.

  W tym menage a trois - gospodarstwie domowym trzech osób - powstaje wzajemna sieć skomplikowanych i dzikich uzależnień, w której będzie się jeszcze musiało znaleźć miejsce dla małego dziecka.

  "Myślę, że mężczyzna może w swoim życiu kochać więcej niż jedną kobietę."

  Czy rzeczywiście człowiek może darzyć uczuciem więcej niż jedną osobę? Czy wyobrażacie sobie, aby prowadzić gospodarstwo domowe w trójkącie? Szczerze powiedziawszy ja nie. Tu z takim przypadkiem mamy do czynienia. Ta książka w pewien sposób pokazuje, że każdy z nas ma prawo do wyboru własnej drogi życiowej, związku, w którym będzie czuł się szczęśliwy. Ewa Podsiadły-Natorska pokazała, że nie boi się pisać o tematach kontrowersyjnych, tabu.

  "Dwa jabłka Adama" z pewnością jest książką, jakiej na polskim rynku nie było. Chyba że się mylę? I nie chodzi mi o ten trójkąt, ale sposób, w jakim kierunku ta historia się potoczyła i jej zakończenie. Związki polimeryczne, co prawda istnieją, ale jak by nie patrzeć, to temat tabu, o którym w szerszym gronie raczej się nie mówi. To naprawdę miejscami dziwna, pokręcona powieść. Mamy tu nietuzinkową historię z szeroko rozbudowanym wątkiem psychologicznym. W rezultacie otrzymujemy pełen obraz myśli, uczuć i rozterek głównego bohatera. Jednakże podczas lektury momentami żałowałam, że nie mam do czynienia z narracją pierwszoplanową.

  "Musiała wiedzieć, że kochał się z Dianą - nawet jeśli nie dzisiaj, to niedawno. Nie była głupia, miała świadomość, co ich połączyło. A składając swoją niemoralną propozycję, wyraziła zgodę, by tego nie przerywali. Miał więc je obie i fakt, że kochał się z jedną i drugą tego samego dnia, nagle straciło znaczenie. Bo obie były ważne. Bo bez obu nie było życia."

  Dużym atutem książki okazali się jej bohaterowie, którzy wzbudzają skrajne emocje. Z całą pewnością nie można ich zaszufladkować. Autorka wnikliwie nakreśliła nam ich sylwetki. Mamy możliwość dokładnego poznania ich przeszłości, która wiele wyjaśnia jeśli chodzi o ich zachowanie i wybory, jakich dokonują w dorosłym życiu. Nie tylko postacie pierwszoplanowi zostali dobrze przedstawieni, ale również ci drugiego planu.

  Muszę przyznać, że spodziewałam się jakiegoś gorącego erotyku (choć sceny miłosne się pojawiają), może czegoś słodkiego... natomiast otrzymałam coś zgoła innego. I powiem Wam, że zostałam naprawdę pozytywnie zaskoczona fabułą. Książka okazała się być oryginalną, nieprzewidywalną, wstrząsającą, a nawet dziwną lekturą. Ale w tej dziwności tkwi siła. Co tu dużo mówić, musicie przeczytać!

  "Dwa jabłka Adama" to zaskakująca powieść o nieszczęśliwej miłości, pożądaniu, zdradzie, poświęceniu, chorobie, zagubieniu. To książka o fascynacji i uzależnieniu. Ciekawi jak wygląda miłość, pożądanie i zdada oczami mężczyzny? Zajrzyjcie do lektury!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  KONTROWERSYJNY ADAM – ZŁY CZY ZAGUBIONY?

  Autorka posłużyła się bardzo trafnym zabiegiem pozwalając czytelnikowi na wstępie zapoznać się ze zgodnym, zwyczajnym małżeństwem. Z małymi problemami, wspólnymi planami i miłością. Tym bardziej przeraża sytuacja, która się im przytrafia, że sprawia wrażenie bardzo naturalnej, jakby mogła się przytrafić każdemu. No cóż, zaś niektóre z wyborów bohaterów wydają się być kontrowersyjne. Ale człowiek pod wpływem emocji nie zachowuje się racjonalnie. Robi rzeczy, które „na chłodno”, z dystansem, z pewnością widziałby inaczej. Mamy więc Adama, tytułowego, pierwszoplanowego, kochającego ojca, szukającego weny pracownika, z drugiej strony mężczyznę, który nie tylko dopuścił się zdrady. On po prostu nie potrafi przestać tego robić. Zły, czy zagubiony? Na pewno nieraz podniósł mi ciśnienie, choć jego sytuacja zostaje przedstawiona raczej od tej dramatycznej strony. Momentami doprawdy mu współczułam.

  DWIE KOBIETY

  Tuż obok Adama, jego dwa jabłka. Żona Lidka, oddana, wierna, gotowa znosić rzeczy, które mnie po prostu nie mieszczą się w głowie. Naiwna? A może prawdziwie kochająca? To jej cierpienie rozumiałam najbardziej i choć jestem niemalże pewna, że niektóre sytuacje rozegrałabym zupełnie inaczej, człowiek poznaje siebie dopiero wtedy, kiedy zostaje zestawiony z danym zdarzeniem. A Diana, pełniąca rolę piątego koła u wozu? Ale jakże atrakcyjnego, kuszącego. Dziewczyna zdawała się wycofywać, nienachlana, jakże samotna w obliczu stojącej naprzeciw niej trwałej rodziny. Z jednej strony ciężko byłoby mi określić ją niepochlebnym epitetem, z drugiej miałam ochotę udusić ją gołymi rękami. Jak widać, bohaterowie budzą bardzo skrajne wrażenia. Ciężko jednoznacznie włożyć ich do szufladki oznakowanej wyłącznie jedną etykietką.

  GORZKI MATERIAŁ DO DYSKUSJI

  Choć książka może sprawiać wrażenie romansu i na pewno romans jest jednym z jej elementów, w opisywaniu jej wydźwięku postawiłabym raczej na dramat. Mało tutaj słodyczy, a każde zdarzenie ciągnie za sobą jakieś przykre i bolesne efekty. Historia o nieszczęśliwej miłości, o zdradzie, o sercu, które nie wybiera. Opowieść o przerażającym poświęceniu, o chorobie, nieprzewidywalności losu i przede wszystkim o ludzkiej psychice, która pomimo szerokich horyzontów, ma swoje granice. Nie radziłabym zatem sięgać po nią tym, którzy liczą na namiętny erotyk albo słodką historię o nietypowej miłości. To wiarygodnie przedstawiona tragiczna opowieść o zagubieniu, którego macki dosięgają całkiem zwyczajnych i szczęśliwych dotąd ludzi. Dla kogo? Dla poszukiwaczy oryginalnych treści, takich, które oburzają, wstrząsają, ale przede wszystkim dają pole do popisu jeśli chodzi o dyskusje. Na temat tej książki można byłoby pisać czy mówić naprawdę długo. I w tym tkwi jej wartość.

  Więcej na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Dwa razy 0/5 Nasza cena:
17,34 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwa razy

"Dwa razy” to przejmująca, po części autobiograficzna opowieść o trudnym okresie dojrzewania w niełatwych warunkach i ciekawych czasach. Akcja powieści rozgrywa się w latach osiemdziesiątych XX wieku we włoskim ośrodku opiekuńczym dla dzieci i młodzieży. Główny bohater, Daniel – emigrant z Beninu –...
Nic dwa razy się nie zdarzy. Kalina w malinach. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic dwa razy się nie zdarzy. Kalina w malinach. Tom 3

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny... ups! To już chyba było? Nie szkodzi! Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko, aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu, kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na...
Dwa serca miłość pożądanie i Tom 2 0/5 Nasza cena:
17,40 zł 34,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwa serca miłość pożądanie i Tom 2

Tom 2 serii Miłość, pożądanie i… autorki bestsellerowej serii Na ZawszeJest miłość, która boli. I jest miłość, która koi ból. Liam Wyatt , brat Olivera z powieści Dwie miłości, współwłaściciel światowego koncernu, milioner i playboy. Może mieć każdą kobietę, ale pragnie tylko jednej... Avery Lewis...
Co dwa tygodnie do końca życia 4/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Co dwa tygodnie do końca życia

Wciągająca i pełna pikanterii historia miłości odległej od stereotypowych wyobrażeń, ceny, jaką się za nią płaci, i pytania, czy naprawdę warto. Po obnażeniu telewizyjno-celebryckiego bagienka przyszedł czas na rozprawienie się ze środowiskiem uniwersytecko-literackim! Andrzej Wajnert to wielka...
Co dwa tygodnie do końca życia 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Co dwa tygodnie do końca życia

Wciągająca i pełna pikanterii historia miłości odległej od stereotypowych wyobrażeń, ceny, jaką się za nią płaci, i pytania, czy naprawdę warto. Po obnażeniu telewizyjno-celebryckiego bagienka przyszedł czas na rozprawienie się ze środowiskiem uniwersytecko-literackim! Andrzej Wajnert to wielka...
Jedyna miłość razy dwa 5/5 Nasza cena:
18,90 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyna miłość razy dwa

Nowa powieść autorki Rozstańmy się na rok "Właśnie kończymy z narzeczonym kolację, kiedy dzwoni mój mąż. Mężczyzna, którego kochałam od siedemnastego roku życia. Mężczyzna, po którym zostałam wdową, gdy jego helikopter runął do Pacyfiku, a on przepadł bez śladu. Jesse. - Emma - mówi. - To ja....
Pamiętniki Adama i Ewy 0/5 Nasza cena:
9,65 zł 11,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiętniki Adama i Ewy

(…) Nadbiegł Adam, przystanął i przez dłuższy czas patrzył, nie mówiąc ani jednego słowa. Potem zapytał mnie, co to jest. Ach, wielka szkoda, że zadał tak bezpośerednie pytanie. Musiałam na nie odpowiedzieć. Powiedziałam, że to ogień. Jeżli było mu przykro, że znam coś, o co on musi dopiero pytać,...
Dwa szczęścia do wyboru 0/5 Nasza cena:
18,90 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwa szczęścia do wyboru

A gdyby tak można było wybrać dwa życia naraz…Autorka bestsellerowej powieści Rozstańmy się na rokDla miłośniczek Emily Giffi nCo zrobić, gdy ma się 28 lat, a życie nie chce się ułożyć? Gdy mimostudiów ma się dorywczą, złą pracę? Gdy ukochany okazuje się żonatymfacetem? Gdy przyszłość jest jak...
Lista przebojów Adama Sharpa 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista przebojów Adama Sharpa

Czy można opowiedzieć swoje życie piosenką? Adam Sharp, informatyk po czterdziestce, którego wielką pasją jest muzyka, osiągnął zawodowy sukces i prowadzi spokojne życie u boku żony. Może zbyt spokojne? Pewnego dnia otrzymuje tajemniczy e-mail od Angeliny, z którą dwadzieścia lat wcześniej, na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula