Druga połowa nadziei

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
292
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,25 zł
Nasza cena: 30,04 zł 39,90 zł Taniej o: 25%


Druga połowa nadziei – książka nominowana do renomowanej niemieckiej nagrody imienia Friedricha Glausera (Friedrich-Glauser-Preis) w roku 2015. Walentyna czeka na powrót córki z Niemiec. Dziewczyna od wielu miesięcy nie daje znaku życia.
Wydaje się, jakby zniknęła – podobnie jak wiele innych studentek, które rzekomo otrzymały stypendium w Niemczech. Walentyna żyje natomiast w czarnobylskiej zonie, rodzinnej okolicy. Aby przetrwać mroźną zimę i rozpaczliwe oczekiwanie na córkę, a nie stracić przy tym nadziei, zaczyna spisywać historię swojego życia. Tymczasem w Niemczech Martin Lessmann ukrywa przed prześladowcami młodą dziewczynę wschodnioeuropejskiego pochodzenia. Gdy ta wkrótce podcina sobie żyły, ratuje jej życie po raz drugi – i poznaje przerażające fakty. Fascynująco opowiedziana współczesna historia – powieść, której nie da się zapomnieć! Mechtild Borrmann, urodzona w 1960 roku, dzieciństwo i młodość spędziła nad Dolnym Renem. Zanim została autorką powieści kryminalnych, pracowała między innymi jako pedagog teatru i tańca oraz w gastronomii. Jej powieść Wer das Schweigen bricht stała się bestsellerem, odznaczonym niemiecką nagrodą dla najlepszych powieści kryminalnych Deutschen Krimi Preis, i przez wiele tygodni utrzymywała się na liście KrimiZeit-Bestenliste (lista dziesięciu najlepszych kryminałów, wybierana co miesiąc przez dziewiętnastoosobowe jury, składające się z krytyków literackich i specjalistów w zakresie literatury kryminalnej).

Za powieść pt. Geiger Mechtild Borrmann uhonorowana została – jako pierwsza niemiecka autorka – renomowaną francuską nagrodą publiczności Grand Prix des Lectrices czasopisma „Elle”. W 2015 roku Druga połowa nadziei nominowana została do niemieckiej nagrody imienia Friedricha Glausera (Friedrich-Glauser-Preis). Mechtild Borrmann mieszka i tworzy w Bielefeld.
Recenzje (8)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Od straty nadziei do szaleństwa dzieli nas już tylko krok...”'

  Moje pierwsze odczucia po przeczytaniu tej książki oscylowały gdzieś w pobliżu niedosytu, ponieważ spędziłam z nią tak dobry czas, że żałowałam iż skończyła się tak szybko. Myślę, że gdyby autorka skupiła się jeszcze mocniej na tematyce czarnobylskiej zony i kwestii handlu żywym towarem, to ta historia zyskałaby jeszcze większą wartość.

  Fabuła to 3 osoby, których losy łączą się w przykrą i smutną całość. Walentyna czeka na córkę, która wyjechała do Niemiec. Codziennie toczy walkę o przeżycie w miejscu, gdzie każdy centymetr ziemi jest skażony. Leonid, ukraiński milicjant, prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia wielu studentek, które skuszone atrakcyjną ofertą, wyruszyły po lepszy byt za granicę. Do tej grupy zalicza się córka Walentyny, Kateryna.

  Każdy z tych wątków to zderzenie z totalnie innymi światami. Z jednej strony wkraczamy w rzeczywistość osnutą radioaktywnym pyłem po wybuchu Elektrowni w Czarnobylu. Wszechobecna bieda, agonia, samotność i walka o przetrwanie kontrastuje z niemieckim dramatem młodych kobiet, które zostają sprzedane do domów publicznych jako prostytutki. Zatrważające fakty, które być może dzieją się naprawdę w dzisiejszych czasach, łamią czytelnikowi serce. Skala procederu poraża, podobnie jak potworne i przedmiotowe traktowanie kobiet, a realia życia w całkowitym odosobnieniu na opustoszałej i chorej ukraińskiej ojcowiźnie wywołują gęsią skórkę.

  Poruszająca i prawdziwa to opowieść, przygnębia i zostawia sporo miejsca na głębsze refleksje. Dodatkowy atut to wspomniania Walentyny z roku 1986, kiedy wybuch w Czarnobylu nie był postrzegany jako katastrofa, a rząd skutecznie wszystko tuszował...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzy odmienne losy ludzkie. Historie, które wydają się być od siebie niezależne. Jednak nadchodzi moment, gdy zaczynamy rozumieć, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż może nam się wydawać.

  W książce spotykamy się z opowieścią Walentyny, ewakuowanej z pobliskiego miasta obok Czarnobyla, w którym doszło do wybuchu elektrowni jądrowej. Poznajemy ją dzięki listom pisanym do jej córki. Walentyna prowadzi w nich swój dziennik z przeszłości, w którym opowiada o swoim życiu i wydarzeniach przed i po wybuchu. Listy emanują także tęsknotą za córką i miłością do niej.

  Pojawia się również opowieść o codzienności starszego mężczyzny, który po stracie żony pozostaje w swojej samotni. Martin Lessmann pewnego dnia udziela pomocy obcej dziewczynie i przygarnia ją pod swój dach, co skutkuje całkowicie inną rzeczywistością niż dotychczas.

  Trzecią historią są losy milicjanta, który pomimo zawieszenia w swoich obowiązkach służbowych, prowadzi śledztwo na własną rękę. Dotyczy ono nielegalnego przemytu ludźmi. Dziewczęta, które wyjeżdżają za granicę w celu zdobycia dobrej pracy, znikają bez śladu.

  ---

  Dla mnie najbardziej wartościowy był wątek Walentyny o katastrofie w Czarnobylu, gdzie miałam niejako wrażenie, że znajdowałam się między tymi osobami i mogłam dowiedzieć się informacji zarówno bardziej drobiazgowych, jak i większych, o których nie czytałam do tej pory.

  ---

  Jednak wszystkie trzy różne wątki zostały opisane przez autorkę z wnikliwością i szczerością. Czytając tę lekturę niejednokrotnie ją odkładałam, aby zdystansować się od przeczytanych słów. Książka bowiem obfituje w bolesną prawdę, oczekiwania, złudzenia, ale także niesprawiedliwość. Mówi ona także o szczęściu oraz jego utracie. Jednak przez całą powieść wyczuwamy także cień nadziei, próbujemy ją uchwycić wraz z bohaterami.

  "Nadziei nie da się nadać terminu. Ona cały czas dąży przed siebie."

  Nie byłoby życia bez nadziei, tak mniemam. Ona nadaje sens, gdy tak wiele się nie układa. Podnosi na duchu, gdy upadamy. Trzyma nas za rękę, gdy naszym bliskim dzieje się krzywda. Jednak czy możemy zaufać nadziei bezgranicznie? Nie sądzę. Życie toczy się swoją drogą, na którą niekiedy nie mamy wpływu...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "(...) to nadzieja mąciła mi rozum. Nadzieja na lepszą przyszłość.

  Ale nadzieja - co zrozumiałam o wiele za późno - to obezwładniająca trucizna, która powoduje,

  że zamieramy w bezruchu."

  Walentyna Szczukina jest dojrzałą kobietą, która w swoim życiu przeżyła naprawdę wiele. Koszmar rozpoczął się wiosną 1986 roku za sprawą wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu, a skutki tego wydarzenia są dla niej odczuwalne do dnia dzisiejszego. Wydawałoby się, że wystarczy już cierpień dla jednej osoby. Niestety, Walentynie przyjdzie się zmierzyć z kolejną tragedią. Córka kobiety - Kateryna wyjeżdża do Niemiec spełniać swoje marzenia, jednak od kilku miesięcy nie daje znaku życia. Dziewczyna, wraz z innymi stypendystkami, zapadła się pod ziemię. Ukraiński milicjant - Leonid Kyjan prowadzi śledztwo (momentami na własną rękę), jest tak zdeterminowany, że zrobi wszystko, by znaleźć te dziewczyny, żywe.

  Tymczasem w pewnej niemieckiej wiosce... Martin Lessmann ukrywa we własnym domu młodą dziewczynę wschodnioeuropejskiego pochodzenia. Przemarznięta, wystraszona, do tego w obcym kraju podcina sobie żyły. Lessmann po raz kolejny ratuje dziewczynie życie. Z dnia na dzień dowiaduje się więcej i więcej, aż odkrywa przerażające fakty.

  W tym czasie Walentyna, w oczekiwaniu na powrót córki, spisuje historię swojego życia w nadziei, że niebawem Kateryna będzie mogła ją poznać...

  Mam wrażenie, że "Drugą połowę nadziei" napisało samo życie. Ta historia jest tak bardzo prawdziwa, że czytelnik przeżywa tę pozycję ze zdwojoną siłą. Postać Walentyny przybliża nam wydarzenia przeciętnej rodziny, która przeżyła wybuch elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Muszę przyznać, że czytając tę książkę z niecierpliwością wyczekiwałam momentów, gdy to właśnie Walentyna opisuje historię swojego życia. Pisząc tę opinię mam sto myśli na minutę. Tak naprawdę nie potrafię odzwierciedlić słowami tego, co autorka miała nam do przekazania. Ta książka to, moim zdaniem, nie tylko zwyczajny kryminał. Zaliczyłabym ją również do literatury faktu, choć może trochę na wyrost. Sama nie wiem. Mechtild Borrmann w swojej twórczości porusza bardzo ważne tematy. Wybuch elektrowni jądrowej w Czarnobylu to jedno, natomiast otrzymacie o wiele, wiele więcej. Nie chcę Wam zdradzać zbyt wiele, odkryjcie tę historię sami. Jedno jest pewne, "Druga połowa nadziei" jest książką, którą warto przeczytać. Porusza do głębi, przybliża młodszym czytelnikom wydarzenia z 1986 roku, nie daje o sobie zapomnieć. Tak sobie myślę, że spokojnie mogłaby się znaleźć na liście lektur, chociażby w szkole średniej. Niesamowicie wartościowa pozycja. Polecam!

  "Nadziei nie da się nadać terminu. Ona cały czas dąży przed siebie."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia, która wzrusza, zachwyca, chwyta za serce i zostanie tam u mnie na zawsze. Trzyma w napięciu i niepewności. Emocje jakie mną targały podczas czytania, były ogromne i bardzo silne. Do tej pory wracam do niej myślami i wciąż na nowo analizuję. Nie jest to książka, którą da się przeczytać, od tak sobie. Potrzebowałam ciszy i skupienia. Ale nie dlatego, że była trudna, czy niezrozumiała. Po prostu opowieść powodowała, że momentami zastygałam w ciszy, w bezruchu nad ludzkim losem. O tych wydarzeniach powinno się mówić, przypominać i pamiętać. Autorka stworzyła rewelacyjną, głęboką, mądrą, niesamowitą książkę, za którą dziękuję wydawnictwu NieZwykłe. Tłumaczenie książki zasługuje na największe uznanie - perfekcjonizm. Polecam z całego serca, warto po nią sięgnąć.

  "Byliśmy - czarnobylcami - skażonymi, którzy odebrali innym mieszkania, chorymi, od których można się zarazić. Było nas wielu - i tylko dzięki temu udało nam się przetrwać".

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Nadzieja umiera ostatnia

  "W obliczu śmierci nadzieja nie zważa na jakąkolwiek wiedzę i sięga aż do nieba".

  Katastrofa w Czarnobylu oraz jej skutki nie budzą już dziś tyle emocji. Ucichły także wszelkie spekulacje i teorie spiskowe na ten temat. Nie wydają się już takie straszne jak w końcu kwietnia 1986 roku, kiedy doszło do wybuchu w elektrowni atomowej im. Włodzimierza Iljicza Lenina na terenie dzisiejszej Ukrainy. Dziś 33 lata po katastrofie fakt ten zatarł się już w ludzkiej pamięci a miejsce wykluczenia stało się atrakcją turystyczną.

  Mechtild Borrmann stworzyła niesamowitą historię nawiązując do tych zdarzeń, które spadły na mnie z mocą wodospadu. Dołączyła do tego handel żywym towarem i zgrabnie połączyła motywem śledztwa prowadzonego przez solidnego porucznika milicji ukraińskiej Leonida Kyjana.

  Historia przedstawiona z trzech perspektyw: wspomnień matki, której córka po wyjeździe do pracy za granicę nie daje znaku życia, samotnego wdowca ratującego życie nieznanej dziewczynie oraz prawego ukraińskiego milicjanta, który na własną rękę próbuje rozwikłać tajemnicę zaginionych studentek.

  W Czarnobylskiej strefie wykluczenia mieszka wdowa, której mąż pracował w elektrowni Walentyna Szczukina, oczekująca powrotu jedynej ocalałej córki Kateryny, która wyjechała za chlebem do Niemiec i wszelki słuch po niej zaginął. W oczekiwaniu na jakikolwiek znak życia od niej, próbuje zapełnić sobie pustkę pisząc osobliwy pamiętnik pełen tragicznych wspomnień z czasów, gdy mieszkała w dostatniej Prypeci pracując, jako pielęgniarka zanim doszło do tragedii i tuż po niej.

  W Niemczech w Zyffich w odruchu dobroci serca Matthias Lessman udziela pomocy obcej błąkającej się dziewczynie, która rozpaczliwie próbuje się ukryć przed poszukującymi ją mężczyznami. Ten zwykły ludzki odruch sprawi, że życie Matthiasa wywróci się do góry nogami i pociągnie konsekwencje, których się nie spodziewał.

  Wreszcie prostolinijny milicjant Leonid Kyjan, którego nie zniechęciło zawieszenie w czynnościach służbowych za zbytnie drążenie tematu zaginionych dziewcząt wyrusza na własną rękę do Niemiec w poszukiwaniu Oleny i Kateryny.

  Pozornie niemające nic ze sobą wspólnego wątki, które w końcowym efekcie się łączą tworząc wyjątkowo wciągającą powieść, którą czyta się jednym tchem. Trzy różne historie, równie dramatyczne, wzajemnie się przeplatające, z których każda mogła być oddzielną opowieścią. Trzy odrębne wątki, które jednak się zazębiają i uzupełniają i każda z nich jednakowo przyciąga uwagę. Taki sposób pisania jak już kiedyś wspomniałam jest niezwykłą umiejętnością pisarza, dlatego nie dziwi mnie fakt, że „ Druga połowa nadziei „ została nominowana do niemieckiej nagrody imienia Friedricha Glausera.

  Spodziewałam się, że będzie to dobra powieść kryminalna, która zapewni mi dobrą rozrywkę a otrzymałam dużo więcej. Autorka stworzyła niezwykle poruszającą powieść sensacyjną, w której dotyka bardzo ważnych kwestii z wiarygodnymi, niejednoznacznymi bohaterami. Niesamowitą współczesną opowieść o dramacie ludzi żyjących na Wschodzie traktowanych nieludzko przez sowiecką władzę, która mimo upływu lat nie zrezygnowała ze swoich wpływów, zakłamania i bezdusznego traktowania ludzi. O handlu żywym towarem, gdzie biedne i ambitne dziewczyny próbując odbić się od dna często wpadają w sidła sutenerów i zamiast wymarzonej pracy trafiają do domów publicznych. A także o skorumpowanej Grupie specjalnej na Ukrainie, która zamiata pod dywan zniknięcia dziewczyn w imię poprawności politycznej. Grupie, która zamiast prawdy wybiera mataczenie, by nie narażać się wysoko postawionym ludziom maczającym palce w niecnym procederze.

  Powieść, która bardzo mocno mną wstrząsnęła, poruszyła wiele strun w mojej duszy, trafiła w sam środek mojego serca, tak, że nie obyło się bez łez wzruszenia. Wzbudziła takie emocje, że nie potrafię ich w żaden sposób opisać. Słowa uznania dla Magdaleny Kaczmarek, bo zapewne dzięki jej perfekcyjnemu tłumaczeniu została zachowana istota tego, co autorka chciała przekazać czytelnikom a dla autorki za zrobienie research’u dzięki temu powieść wypadła wiarygodnie. Autorka podróżując po Ukrainie, wysłuchała relacji naocznych świadków, którzy opowiedzieli o swoim życiu przed i po katastrofie reaktora. Dzięki temu mogła opisać z dużą dokładnością Prypeć i okoliczne wioski, które zniknęły po wybuchu jądrowym. Powstało niezwykłe świadectwo wielu nadziei, ale także straty.

  Polecam. Może nie jest to książka doskonała w każdym calu, ale to jedna z tych lektur, która porusza dogłębnie i zostaje w pamięci na długo po odłożeniu jej na półkę.

  Warto przeczytać, aby przypomnieć sobie, że strefa wykluczenia to nie tylko atrakcja turystyczna, ale że jest to miejsce wielkich ludzkich tragedii.

  "Czy można przygotować się na śmierć? Na ten niepodlegający dyskusji moment, na tę ostateczność, wraz z którą zatrzaskują się drzwi i kiedy nie można już cofnąć żadnego nieprzemyślanego słowa ani dodać żadnych przeprosin? "

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
CD mp3 z mocy nadziei wyd. 2 0/5 Nasza cena:
19,40 zł 29,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CD mp3 z mocy nadziei wyd. 2

„Z mocy nadziei” to autobiograficzna opowieść prześladowanego przez służby specjalne znanego dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, który odsłaniał sieć mafijnych interesów z udziałem najważniejszych osób w państwie i zapłacił za to drastycznie wysoką cenę. To historia walki o prawdę i...
Drugie życie Izabel. W towarzystwie zabójców. Tom 2 5/5 Nasza cena:
33,84 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drugie życie Izabel. W towarzystwie zabójców. Tom 2

Zdesperowana, by wieść życie u boku płatnego mordercy, który pomógł jej uciec z niewoli, Sarai postanawia na własną rękę wyrównać rachunki z okrutnym sadystą, Arthurem Hamburgiem. Jednak brak doświadczenia w zabijaniu sprawia, że jej plan spełza na niczym, a ona sama ledwo uchodzi z życiem....
Weteran 5/5 Nasza cena:
33,84 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Weteran

Savannah Carmichael, zdradzona i porzucona przez mężczyznę, któremu zaufała, traci wymarzoną karierę dziennikarki w Nowym Jorku i musi wrócić do Danvers, swojego rodzinnego miasteczka w Wirginii. Gdy otrzymuje propozycję powrotu do branży i napisania reportażu o interesującym człowieku, nie waha...
Tam dokąd zmierzamy 5/5 Nasza cena:
26,06 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam dokąd zmierzamy

Jak to możliwe, że ta sama sytuacja, która była udręką, okazuje się w końcu wybawieniem? Nie wierzyłam w duchy – do pewnego momentu. Sześć lat temu mrożący krew w żyłach wypadek zmienił moje życie… na zawsze. Mam na imię Charlotte, ale większość ludzi mówi do mnie Char… I mam szczególny dar....
Present Perfect 5/5 Nasza cena:
26,06 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Present Perfect

Amanda Kelly chciała być doskonała. Próbowała kontrolować swoje życie. Zatraciła się w obsesyjnym dążeniu do perfekcji oraz poczuciu własnej bezwartościowości. I tylko jedną rzecz uznawała za doskonałą – więź, która łączyła ją z najlepszym przyjacielem, Noahem. W życiu bohaterki wszystko toczyło...
Nigdy nie pozwolę ci odejść 5/5 Nasza cena:
28,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie pozwolę ci odejść

Książka autorki bestsellerów New York Timesa, Katy Regnery, opowiadająca historię o żalu, zdradzie, porwaniu, przemocy, stracie, pasji oraz miłości.W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują przejść...
The Beaumont Series. Tom 1. Forever my girl 4/5 Nasza cena:
26,06 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Beaumont Series. Tom 1. Forever my girl

Nie wyobrażałem sobie, że zostanę gwiazdą rocka. Planowałem w college’u grać w futbol, następnie dostać się do drużyny należącej do ligi zawodowej i poślubić ukochaną z liceum, z którą wiódłbym długie i szczęśliwe życie. Wieścią o wyjeździe złamałem serce nie tylko jej, ale i sobie. Byłem młody....
Wiedźma morska 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedźma morska

Wszyscy znają koniec tej opowieści. Syrena, książę, pocałunek prawdziwej miłości. Lecz przedtem była trójka przyjaciół jedna z nich wzbudzała strach, drugi pochodził z rodziny królewskiej, a trzecia nie żyła. Po tym, jak jej najlepsza przyjaciółka, Anna, utonęła, Evie stała się wyrzutkiem w swoim...
Bestia. Przebudzenie Lizzie Danton 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia. Przebudzenie Lizzie Danton

Nazywają go potworem. Zimne jak lód bladoniebieskie oczy prześwietlają cię na wylot.Jest bezwzględny. Jest okaleczony. Jest niebezpieczny. Żyje w zamku godnym baśni, ale nie jest księciem. Jest bestią. Jest brutalem. Jest zabójcą. Przeznaczenie sprawi, że nasze światy zderzą się ze sobą. Nazywają...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula