Dramat zwierząt domowych. Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili

Autor:

Gruber Achim

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2020
Promocja:
O zwierzętach
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 16,60 zł
Nasza cena: 46,72 zł

Jeżeli jesteś miłośnikiem zwierząt i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat ich świata - ta publikacja będzie dla Ciebie idealna. Sięgnij po najnowszą książkę patologa Achima Grubera - "Dramat zwierząt domowych" i poznaj zwierzęta z zupełnie innej perspektywy.

Książka "Dramat zwierząt domowych", jest o cierpieniach zwierząt, spowodowanych czynami człowieka. We współczesnym świecie zwierzęta są traktowane przez nas, ludzi, jak członkowie rodziny. Kochamy je i troszczymy się o nie. Jednak czy mamy pewność, że nasz sposób traktowania tych czworonożnych przyjaciół sprzyja ich samopoczuciu i bezpieczeństwu? Na te pytania odpowiada Achim Gruber - weterynarz i patolog, który od lat zajmuje się zwierzętami oraz ich relacjami z ludźmi.

Z książki dowiemy się również, do czego posuwają się "opiekunowie" zwierząt - ich ofiary często trafiają do sali sekcyjnej patologa zwierzęcego. Jak wyglądają kulisy zwierzęcych hodowli i do jakich deformacji może doprowadzić ludzka potrzeba dbałości o czystość rasy?

Każdego roku w tajemniczych okolicznościach giną tysiące zwierząt domowych, które stały się ofiarami brutalnej przestępczości, zaniedbania lub ignorancji. Nawet nadmierna troskliwość lub ludzka potrzeba upiększania pupili może mieć na nie naprawdę zły wpływ. Wystawiając je na działanie groźnych patogenów, narażamy nasze zwierzęta na zagrożenie. Ta psychologiczna publikacja zwraca uwagę na najważniejsze kwestie w relacjach ludzi ze światem zwierzaków. Jest to książkowy "must have" dla miłośników futrzastych przyjaciół.

Achim Gruber (ur. 1966 r.) jest lekarzem i patologiem zwierzęcym, od lat zajmuje się światem fauny. Jego twórczość literacka to przede wszystkim poradniki i książki naukowe, związane z dziedziną, w której się specjalizuje. W Polsce czytelnicy dopiero poznają jego publikacje.
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dla osób o mocnych nerwach – „Dramat zwierząt domowych”, Achim Gruber

  Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili

  Jako miłośnik zwierząt nie mogłam przejść obojętnie obok książki „Dramat zwierząt domowych”.

  Bez uzasadnionego powodu nikt nie może zadawać zwierzęciu bólu, cierpień ani szkód. Każdy, kto hoduje zwierzę, zajmuje się nim lub ma obowiązek to robić, powinien je żywić, pielęgnować i zapewnić mu warunki bytowania i funkcjonowania odpowiednie do potrzeb konkretnego osobnika i jego gatunku.

  z §§ 1 i 2 niemieckiej ustawy o ochronie zwierząt Tierschutzgesetz z 2006 roku. W Polsce analogicznym dokumentem jest Ustawa o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997.

  Weterynarz patolog dysponuje nie tylko specjalistycznym wykształceniem w zakresie chorób różnych gatunków zwierząt, ale także znajomością szczególnych przepisów prawnych, regulujących kwestie przemocy wobec zwierząt inaczej, niż Kodeks Postępowania Karnego czyni to w przypadku przemocy wobec ludzi.

  Nie ma wątpliwości, że większość z nas kocha swoje domowe zwierzęta. Są one nie tylko z nami zżyte, ale i całkowicie na nas zdane. Staramy się wybierać dla nich to co najlepsze – naszym zdaniem. Ale często owo „najlepsze” dla nas, niekonieczne jest najlepsze do zwierzęcia. W ostatnich latach i dziesięcioleciach dość radykalnie zmienił się również nasz stosunek do zwierząt. Nie zawsze udaje nam się zaspokoić nasze potrzeby emocjonalne wobec ludzi, stąd też przerzucamy je na zwierzęta domowe.

  Autor jako patolog przygląda się uważnie nie tylko zwierzętom ale również ludziom, których stosunek do zwierząt rozciąga się od ogromnej, niekiedy ślepej miłości do odrażającego wyzysku. Książka przedstawia historie, które rozgrywają się pod naszym dachem, nie w przemysłowych hodowlach czy laboratoriach. Dopiero na stole sekcyjnym często wychodzi na jaw tragedia zwierzęcia, które padło ofiarą. Często bez winy człowieka, lub przez jego lekkomyślność aż po działania popełniane z premedytacją: od zaniedbania, podawania środków dopingujących, prowadzenia pseudohodowli aż po brutalną przemoc i sodomię.

  Do obowiązków patologa zwierzęcego należy ujawnianie błędów popełnianych przez ludzi i wykrywanie ewentualnego dręczenia zwierząt. Niekiedy wymaga to iście detektywistycznego zacięcia.

  Przez długie wieki ciało człowieka a zwłaszcza ludzkie zwłoki uchodziły bowiem za tabu. Jeśli natomiast chodziło „tylko” o zwierzęta w owych czasach nie stosowały się żadne zasady etyczne. Wykonywano mnóstwo zabiegów nawet na żywych organizmach bez jakiegokolwiek znieczulenia. Psom przecinano nerw wzrokowy aby zbadać jakie będzie to miało konsekwencje na zmysł wzroku, u żywych świń badano w jaki sposób bije serce. Galen z Pergamonu, antyczny lekarz i anatom (129-201), masakrował u żywych psów, małp, świń, kóz narządy wewnętrzne, jedno po drugim, aby badać i poznawać ich funkcje.

  Często ludzie wpadają na dziwne pomysły, mające na celu zaoszczędzić na lekach dla zwierząt: po co wykupować receptę weterynaryjną na lek na psa np. na chore serce, skoro sami takie zażywamy i możemy dzielić się naszymi lekami nasercowymi ze zwierzęciem. Nie wolno! dzielić się lekami z pupilem nawet w najlepszej wierze. W książce przeczytacie historie o tym jak pewien pies za sprawą swojej niczego nieświadomej pani został eunuchem.

  Rosyjscy hodowcy w ciągu sześćdziesięciu lat w geny lisów polarnych zdołali wpisać przyjazne zachowanie wobec ludzi, które tak cenimy u naszych psów. Lisy przejęły nawet merdanie ogonem, można je wyprowadzać na spacer. Do czego to zmierza…?

  Praca patologa zwierzęcego nie należy do prostej, nie każdy osobnik zwierzęcy zmieści się na stole sekcyjnym.

  u koni jelito grubo ma długość 8 m i wagę 150 kg

  U ludzi przed transfuzją konieczne jest ustalenie grupy krwi, o tyle u psów przetaczanie za pierwszym razem jest z reguły bezproblemowe nawet bez żadnej wstępnej kontroli. Pobieramy krew od jednego psa i robimy wlew drugiemu i gotowe. Psy nie mają grup A,B i 0, nie posiadają również antygenów Rh, które u ludzi mogą doprowadzić do śmiertelnych w skutkach powikłań podczas transfuzji. U psów wyodrębnionych zostało ponad dwanaście grup krwi, które funkcjonują zupełnie inaczej, a zagrażające życiu reakcje występują z reguły dopiero od drugiej transfuzji.

  Dlaczego stajenny podduszał konia (aż w końcu go udusił) aby podać zastrzyk ze środkami dopingującymi? Czym zajmują się zbieracze zwierząt i na jakie grupy się ich dzieli. Czy to możliwe aby choroba, z którą zebra potrafi sobie poradzić mogła zagrażać życiu niedźwiedziom polarnym? Oczywiście tak, przyczyna jest prosta: w ojczyźnie niedźwiedzi polarnych trudno trafić na zebrę, stąd też niedźwiedź nie jest odporny na takie choroby. Ogrody zoologiczne mają nie lada wyczyn aby w jakiś sposób zapobiegać takim zagrożeniom. Jakie zwierzęta mogą zarazić nas i nasze rodziny salmonellą, niekiedy ze skutkiem śmiertelnym? Do czego doprowadziła epidemia wirusa Hendra? Czy ludzka opryszczka wargowa (HHV-1) może doprowadzić do śmierci np. szynszyli?

  Każdy kto hoduje np. buldogi angielskie musi z góry zakładać ich cierpienie, uszczerbek na zdrowiu, a także ryzyko przedwczesnej śmierci. Dlaczego ludzie dążą aby rysy psa przypominały twarz dziecka: mały nosek, „płaska” twarz, wysokie czoło, a oczy osadzone skierowane ku przodowi a nie na boki. Króliki miniaturki – gen karłowatości – co to dla nich oznacza? Złote rybki bez płetw grzbietowych, rybki ze zdeformowanymi oczami (tzw. niebowidy, pyzatki, pop eyes), gołębie krótkodziobe niezdolne do karmienia swojego potomstwa, choroba rybiej łuski u golden retrieverów, potworne bóle głowy u mopsów, koty u których nie ma wibrysów o sierści nie wspominając, tańczące myszy (zwane również japońskimi) czy gołębie wywrotki przyziemne. To tylko kilka przykładów ludzkiej ingerencji.

  Brachycefalia – niekiedy występuje także u ludzi (ściślej mówiąc u dzieci), jest ona postrzegana jako niepożądana, spontaniczna deformacja, która w połączeniu z innymi ciężkimi zaburzeniami rozwojowymi oznacza wielkie problemy dla dotkniętych nią pacjentów. Dlaczego w takim razie robimy to naszym przyjaciołom – psim przyjaciołom? A wodogłowie u psów? – ja nie mam już siły … zajrzyjcie do książki.

  Podsumowując … byłam świadoma wielu rzeczy ale nie aż tylu! Nie dało się jej czytać jak lektury obyczajowej, mimo, iż wciąga bardzo, żal serce ściska, że ludzie są zdolni do takich potwornych czynów. To nie zwierzęta są groźne to gatunek ludzi jest najgroźniejszy na świecie. Zwierzę drugiemu zwierzakowi czy człowiekowi nie namiesza w genach, a człowiek owszem, nie ma do tego skrupułów.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezwykle interesująca i przejmująca publikacja. Po każdym czytaniu, długo myślałam o opisywanych przez lekarza przypadkach. Nie zdawałam sobie sprawy z ilości schorzeń, które wiążą się z czystością ras. Autor uświadamia, że zwierzę to nadal tylko zwierzę i ma prawo nim pozostać, przekazując geny w sposób zdrowy, a nie przez ingerencję człowieka. Również w ciekawy sposób został przedstawiony zawód patologów zwierzęcych. Osobiście, jestem poruszona i bardzo polecam przeczytanie tej książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Gruber Achim
 • Wydawnictwo Feeria
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 368
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366380578
 • Język: polski
 • Podtytuł: Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili
 • Oryginalny tytuł: Das Kuscheltierdrama: Ein Tierpathologe über das stille Leiden der Haustiere
 • Tłumacz: Szymanderska Urszula
 • ISBN: 9788366380578
 • EAN: 9788366380578
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Dramat zwierząt domowych mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dramat zwierząt domowych mobi epub

We współczesnym świecie zwierzę bywa niemal członkiem rodziny. Kochamy je i chcemy dla niego jak najlepiej. Czy mamy jednak pewność, że nasz sposób traktowania czworonożnych przyjaciół i wybory, których dokonujemy w ich imieniu, naprawdę im służą?   Na te pytania szczegółowo odpowiada Achim Gruber,...
Lekarka więzienna. Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność 4/5 Nasza cena:
24,78 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lekarka więzienna. Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność

Przemoc. Narkotyki. Samobójstwa. Witaj w świecie lekarki więziennej…Czy ludziom, którzy dopuścili się niewyobrażalnego okrucieństwa, wciąż należy się pomoc i opieka? Bezapelacyjnie tak! Obowiązkiem lekarza jest przeciwdziałanie ludzkiemu cierpieniu. Nawet cierpieniu tych, których skazano za...
Ja, którą kiedyś znałam 5/5 Nasza cena:
31,68 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja, którą kiedyś znałam

W słoneczny dzień mogę prowadzić rozmowę prawie bez trudności. W mglisty znajdowanie słów to prawdziwa sztuka. Należałam do ludzi, którzy niczego nie zapominają. Imię raz spotkanej osoby pamiętałam po upływie miesięcy, a nawet lat. W pracy wszyscy podziwiali, jak potrafiłam wszystko odtworzyć z...
Zachłanny mózg. Jak nienasycony homo sapiens skazuje świat na zagładę 5/5 Nasza cena:
31,02 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zachłanny mózg. Jak nienasycony homo sapiens skazuje świat na zagładę

Spory odsetek ludzi zadowala się głównie jedzeniem i płodzeniem, nie przejmując się tym, że takie postępowanie prowadzi do nieracjonalnych zachowań, które niszczą ludzkość i wykańczają planetę. Tymczasem seks i pożywienie to tylko czubek góry lodowej. Żaden inny gatunek nie popadł tak dalece jak...
30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia 0/5 Nasza cena:
33,91 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia

„Stojący przede mną mężczyzna wykonuje gwałtowny ruch i nagle widzę przed oczyma gruby, zaostrzony szpikulec o długości mniej więcej dwudziestu centymetrów. Siedzę na fotelu. Osadzony stoi tyłem do drzwi, trzymając ostrze na wysokości moich oczu. Dzieli nas odległość wąskiego biurka. Robi mi się...
Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw 4/5 Nasza cena:
28,87 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw

Co gdy jedynym świadkiem zbrodni okazuje się natura? Uzbrojona w mikroskop Patricia Wiltshire odkrywa tajemnice zbrodni, badając ślady błota na wiejskiej drodze, brudne plamy na podeszwach butów, rośliny, grzyby i mikroby. Korzysta ze swojej wiedzy naukowej, by znaleźć często pomijane wskazówki...
Jak człowiek staje się mordercą. Mroczne opowieści psychiatry sądowego 5/5 Nasza cena:
35,69 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak człowiek staje się mordercą. Mroczne opowieści psychiatry sądowego

Dlaczego ludzie zabijają? Czy popełnienie makabrycznej zbrodni czyni z kogoś potwora? Czy każdy z nas, gdyby miał powód, mógłby zostać zabójcą? W ciągu dwudziestu sześciu lat praktyki klinicznej psychiatra sądowy Richard Taylor pracował nad ponad setką spraw dotyczących morderstw. I chociaż...
Co mówią kości 5/5 Nasza cena:
30,58 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Co mówią kości

Kości są ostatnimi strażnikami naszego ziemskiego życia, dającymi świadectwo, jak je przeżyliśmy. Sue Black, autorka bestselleru Co mówią zwłoki, powraca z kolejną wyjątkową książką!Tym razem ta światowej sławy antropolożka sądowa wyciągnie na wierzch sekrety głęboko skrywane w naszych kościach, od...
Rihanna. Nieautoryzowana biografia 0/5 Nasza cena:
32,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rihanna. Nieautoryzowana biografia

Nieautoryzowana biografia barbadoskiej wokalistki Rihanny. Jej kariera rozpoczęła się, gdy zauważył ją Evan Rogers - nowojorczyk współpracujący z takimi gwiazdami, jak Christina Aguilera, Jessica Simpson. Od razu zaproponował jej sesję nagraniową. Jej materiał demo zainteresował szefa Def Jam tak,...
Z ręką na pulsie 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z ręką na pulsie

Jest czwarta nad ranem, a ja jestem lekarką rezydentką i piszę z weekendowej nocnej zmiany w szanowanym szpitalu klinicznym. Odpowiadałam na wezwania do zatrzymania krążenia, reagowałam na zagrażające życiu krwotoki i wstrząsy septyczne, trzymałam za dłoń młodą kobietę umierającą na raka,...
Dlaczego pływamy 2/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego pływamy

"Bestseller „Los Angeles Times” i „Boston Globe”, a także książka, którą według „New York Timesa” po prostu trzeba znać. Czytelnicy zachwycają się jej niezwykłą tematyką i wyjątkowym stylem, który umożliwia niemal organiczny kontakt z bliskim ludziom żywiołem! W wodzie czyha na ludzi wiele...
Dzień, który zmienił wszystko 5/5 Nasza cena:
28,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień, który zmienił wszystko

Jak radzimy sobie z tym, że życie potrafi nas nagle potwornie zaskoczyć? Co dzieje się, gdy zdarzy się coś absolutnie nie do pomyślenia? Jak ludzie dotknięci tragedią radzą sobie po niej? Czy jako społeczeństwo odpowiadamy za tych, którzy bezwiednie znaleźli się w centrum wydarzeń i o których...
Wybrane bestsellery
Klątwiarze 5/5 Nasza cena:
38,29 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwiarze

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny Klątwiarzy – ludzi, którzy posiadają wiele nadzwyczajnych mocy. Potrafią na przykład zmieniać czyjeś emocje i wspomnienia albo odwracać czyjś szczęśliwy los za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Praca z klątwami jest jednak nielegalna, klątwiarze są więc...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
16,77 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera 0/5 Nasza cena:
21,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię, ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym...
Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia 0/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia

Zaplanuj najlepszy rok w swoim życiu! Oddaję w twoje ręce Magię planowania., notes, który pomoże ci uporządkować najbliższe dni, tygodnie, lata. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki, jak radzić sobie z rzeczywistością, inspiracje czy motywację do działania, lecz także energię, która pomoże ci...
Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju

Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność mówi o rodakach Jos Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne. Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty...
Akwitania 4/5 Nasza cena:
26,96 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Akwitania

Nowy wciągająca książka autorki trylogii białego miasta: "Cisza białego miasta", "Rytuały wody", "Władcy czasu". Zemsty, kazirodcze związki i bitwy. Poruszająca zagadka dotycząca trzech wielkich postaci, które wkreślą granice kontynentu, zwanego później Europą. Premio Planeta 2020 Rok 1137. Książę...
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,26 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 5/5 Nasza cena:
27,58 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,27 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3

Wojenna zawierucha Przewrotny los Niespodziewana miłość Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze? Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet...
Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars

Niech nas galaktyka broni od starszych braci” – mówi Leia w opowieści filmowej „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. To jedna z wielu scen, w których czytelnik może dowiedzieć się więcej o generał Organie: czy była Jedi, co ją powstrzymywało przed doprowadzeniem do incydentu politycznego w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula