Draconis memoria Tom 1. Ogień przebudzenia

Autor:

Anthony Ryan

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Ilość stron
736
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 34,43 zł
Audiobooki mp3
za 34,50 zł
Nasza cena: 39,20 zł 49,00 zł Taniej o: 20%

Produkt niedostępny

Żelazny Syndykat Handlowy rozciąga swoje wpływy na rozległe terytorium. Najcenniejszym surowcem na tym obszarze jest smocza krew. Pozyskuje się ją z osobników trzymanych w niewoli lub odławianych w dziczy, a są to smoki zarówno Czerwone, Niebieskie, Zielone jak i Czarne. Krew ta poddana destylacji służy do wytwarzania eliksirów dających temu, kto potrafi z nich korzystać ogromną moc. Ludzi takich nazywa się powszechnie Błogosławionymi. Smocze rody jednak powoli wygasają okrutnie trzebione przez żądny ich krwi Syndykat. Gdy wyginą ostatecznie, wojna z sąsiednim Cesarstwem Corvuskim będzie nieunikniona. Jedyną nadzieją są pogłoski o istniejących gdzieś smokach z gatunku o wiele potężniejszego od tych powszechnie znanych. Na poszukiwania wyrusza zatem kilku śmiałków, czy może lepiej powiedzieć straceńców.

Oto znakomity początek zupełnie nowej serii fantasy. Spotkamy tu świat doskonale skonstruowany i zaskakujący Czytelnika na każdym kroku. Prawda, że sporo tu motywów dobrze znanych, jak to zresztą w fantastyce bywa, jednak ujętych w bardzo oryginalną formę. Doskonały warsztat pisarski autora sprawia, że od powieści tej wprost nie sposób się oderwać. Z zapartym tchem śledzimy kolejne perypetie bohaterów, a przyznać trzeba, że są to postaci nietuzinkowe.

Claydon Torcreek to drobny złodziejaszek, który stara się ukrywać to, że jest jednym z Błogosławionych. Po wcieleniu do służby w Protektoracie rozpoczyna misję, której celem jest odnalezienie stworzenia rodem z legend. Lizanne Lethridge, choć jest znakomitym, doświadczonym szpiegiem i niezawodnym skrytobójcą, na terytorium wroga musi stawić czoła zagrożeniu ponad jej siły. Krążownik Syndykatu, na którym służy podporucznik Corrick Hilemore, w pogoni za rozbójnikami napotyka o wiele groźniejsze od nich niebezpieczeństwo.

Powieść ta to pierwszy tom serii "Draconis Memoria" autorstwa Anthony'ego Ryana. Dla fanów fantasy może to być prawdziwa gratka, ponieważ książka na każdym kroku zrywa z utartą, tolkienowską stylistyką, tak powszechną przecież w tego typu literaturze. Tutaj mamy natomiast zupełnie nowe spojrzenie na eksploatowany obecnie gatunek. Dlatego też nawet starym wyjadaczom "Ogień przebudzenia" z pewnością przypadnie do gustu. Być może też niektórzy spośród naszych Czytelników znają już inną znakomicie przyjętą serię powieściową tego autora. Mowa tu o cyklu "Kruczy cień", na który składają się następujące tomy:
- "Pieśń krwi";
- "Lord Wieży";
- "Królowa ognia".
Recenzje (6)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  To dopiero była przygoda: piraci, łowcy głów, Splugawieni, Wyspiarze i smoki – czarne, czerwone, niebieskie, zielone… . Po siedmiuset stronach z żalem powitałam jej koniec. Pozostaje czekać cierpliwie na drugi tom.

  „Ogień przebudzenia” otwiera nową serię Anthony‘ego Ryana „The Draconis Memoria”. Fabuła osadzona jest w świecie przypominającym Europę dziewiętnastego wieku, gdzie technologię i broń napędza para oraz… smocza krew, nazywana „produktem”. Wykrwawianiem smoków (zbieraniem żniwa) zajmują się Żniwiarze, a pozyskana posoka służy wyłącznie Błogosławionym, którzy w dzieciństwie przeszli pomyślnie Próbę Krwi, wykazując się odpornością na jej działanie. Krew zielonych smoków zwiększa ich siłę i szybkość, Czerwona pozwala wywoływać płomienie, dzięki Niebieskiej mogą popadać w trans i przekazywać wiadomości na drugi koniec świata. Moc dawana przez Czarną bywa nazywana „niewidzialną ręką”: potrafi sparaliżować ofiarę lub ją odepchnąć. Smoki jednak nie tak łatwo schwytać, a te z zagród hodowlanych żyją krótko i dają coraz słabszy produkt. Widmo wojny z sąsiednim Cesarstwem Corvuskim zmusza Żelazny Syndykat Handlowy do zweryfikowania pogłosek o istnieniu innej rasy smoków, znacznie potężniejszej od pozostałych. Odnalezienie mitycznego Białego Smoka staje się priorytetem. Syndykat wierzy, że jego krew odmieni losy świata. Nikt nie przewiduje, jak bardzo katastrofalne mogą to być zmiany… .

  Narracja prowadzona jest przez kilku bohaterów, na których barkach spoczywa los znanego im świata. Razem z Claydonem Torcreekiem, złodziejaszkiem i niezarejestrowanym Błogosławionym, wyruszamy w towarzystwie Kompanii Pracowników Najemnych „Długie Karabiny” w głąb dzikich, niezbadanych krain, by szukać śladów legendarnego Białego Smoka. Lizanne Lethridge, tajnej agentce Wydziału Inicjatyw Nadzwyczajnych, towarzyszymy podczas niebezpiecznej misji na terytorium wrogiego Cesarstwa. Z podporucznikiem Corrickiem Hilemore‘em wkraczamy na pokład „Dobrej Okazji”, by ścigać piratów i uczestniczyć w działaniach wojennych na morzu. Każdy wątek jest ciekawy, a liczne przygody i zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od książki.

  „Ogień przebudzenia” Anthony‘ego Ryana przywodzi na myśl inną rewelacyjną powieść fantasy — „Z mgły zrodzonego” Brandona Sandersona. Obie książki łączy podobny klimat oraz system magii. Bohaterowie Sandersona spalają metal, a Błogosławieni Ryana – smoczą krew. W obu przypadkach dostajemy też świetnie skonstruowanych, zindywidualizowanych bohaterów oraz drobiazgowo dopracowany, alternatywny świat, który znalazł się na krawędzi. Książkę Anthony‘ego Ryana czyta się jednym tchem, a świetne opisy smoków są bez wątpienia jej dodatkowym atutem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nawet lubię ogień. Można by powiedzieć, że się w nim urodziłem i dzięki temu poznałem najważniejszą lekcję: nie ma bólu, którego nie dałoby się znieść i przetrwać, nie ma przeszkody, której nie da się przezwyciężyć. Potrzebna jest tylko wola zwycięstwa, wola, która wymaga całkowitego skupienia.”

  Ogień przebudzenia, pierwszy tom Draconis Memoria, to doskonała powieść fantastyczna, która w momencie porwie Was do swojego świata. To pełnowymiarowa fantastyka, idealna dla wymagającego czytelnika. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anthony’ego Ryana, choć znany ON jest w Polsce z trylogii Kruczy Cień. Jednak ja swoją przygodę z nim rozpoczęłam od powieści, w której na początek urzekła mnie sama okładka. Ja, wierna fanka smoków, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Tak, wiem, że nie ocenia się książki po okładce, ale czyż pierwsze wrażenie nie jest najważniejsze? Poza tym okazuje się, że to, co kryje się pod okładką, jest równie piękne.

  Anthony Ryan przenosi nas do świata typowej fantastyki, z lekką nutką steampunku w tle. Gdy uświadomiłam sobie ten fakt, poczułam lekkie przerażenie. Naprawdę wiązałam z tą książką poważne nadzieje, a tu nagle steampunk… Nigdy nie było mi po drodze z tym gatunkiem, chociaż nie raz próbowałam się do niego przekonać. Niestety, nie udało się. Chyba, że zaliczymy na poczet mojej odwiecznej walki właśnie tę powieść, ale wydaje mi się, że nie powinniśmy. Faktycznie swego rodzaju steampunk jest tutaj widoczny, ale zdecydowanie nie wpływa ON na całkowity odbiór powieści. To był chyba jedyny przypadek, w którym potrafiłam się odnaleźć w historii, która zawiera jego elementy. Istotniejszą rolę odgrywa tutaj sama smocza krew, niezwykle drogocenny towar, który służy do wytwarzania eliksirów. Dla normalnych ludzi smocza krew jest zabójcza, ale garstce wybranych, zwanych Błogosławionymi, daje niesamowitą moc.

  Rozgrywające się wydarzenia poznajemy z perspektywy trzech różnych bohaterów. Pierwszym z nich jak Claydon Torcreek, drobny złodziejaszek i niezarejestrowany Błogosławiony. Od pierwszego momentu kojarzył mi się z takim typowym łotrzykiem, ale tak naprawdę skrywa ON w sobie o wiele więcej. Drugim bohaterem jest Corrick Hilemore, z którym chyba najmniej się zaprzyjaźniłam, ale nie oznacza to wcale, że jest złą postacią. Jednak moją ulubienicą pozostaje Lizanne Lethridge, Błogosławiona zabójczyni, tajna agentka Wydziału Inicjatyw Nadzwyczajnych Żelaznego Syndykatu Handlowego. To ostra babka, która ma charakterek. Jej losy śledziło mi się najlepiej, ale oczywiście każdy z bohaterów odgrywa tutaj istotną rolę. Świetnym zabiegiem było przedstawienie tak złożonej i wielowątkowej opowieści właśnie z różnych punktów widzenia, dzięki czemu czytelnik zyskuje pełen obraz sytuacji. Nie stoi gdzieś obok, tylko ma wiedzę z każdego obszaru. Oczywiście w pewnym momencie dochodzi do splecenia się losów tej trójki, ale nadal każde z nich ma swoją misję do wykonania.

  Największą zaletą tego opasłego tomiska jest zdecydowanie wykreowany przez Ryana świat. Dopracowany, opisany z dbałością o każdy szczegół. Smoki, Syndykat, intrygi, spiski, tajemnice, Błogosławieni… Wszystko uplecione w niesamowicie wciągającą całość. Choć książka liczy sobie nieco ponad 700 stron to czyta się ją z prędkością światła. Nie tylko dzięki bardzo przyjemnemu stylowi autora, ale po prostu dlatego, że niesamowicie wciąga. Fabuła intryguje, nie sposób oderwać się od losów bohaterów, a trzyma nas nie tylko ciekawość i dobre tempo akcji, ale po prostu znakomity świat, którego nie chce się opuszczać. Oczywiście jako miłośniczka smoków nie byłam zadowolona z postępowania Syndykatu, śmierć tak pięknych istot nigdy mi się nie podobała, ale mimo to doceniam pomysłowość autora i stworzenie czegoś tak wspaniałego.

  Ogień przebudzenia to kawał dobrej fantastyki. Konkretna, mocna, dopracowana książka, która momentalnie wyciąga swoje łapy, aby wciągnąć nas do swojego wnętrza. Choć ja byłam tylko biernym obserwatorem rozgrywających się w niej wydarzeń, to wierzę, że niektórzy będą w stanie całkowicie się zżyć z którymś z bohaterów. Mnie najbliżej było do Lizzane, ale chyba pewne jej czyny powstrzymywały mnie od tego, aby wejść w jej skórę. Jeżeli jesteście fanami wymagającej fantastyki to koniecznie zapoznajcie się z dziełem Anthony’ego Ryana. Z pewnością ta pozycja Was nie zawiedzie, a na pewno zachęci do sięgnięcia po kolejne tomy cyklu, których zdecydowanie będę wypatrywać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Smoki to bodaj najczęściej występujące istoty magiczne w literaturze fantasy, której towarzyszyły praktycznie od samego początku jej istnienia. Powstały dziesiątki książek z ich udziałem, w których odgrywały mniejszą, bądź większą rolę, a kolejni autorzy, by zachować chociaż odrobinę oryginalności, zmieniali ich wygląd, wielkość, czy kształt. Czy zatem wciąż można stworzyć interesującą powieść opartą na smokach, która przykuje uwagę nawet wymagającego czytelnika? Zdecydowanie tak, co udowadnia Anthony Ryan w swojej książce Ogień przebudzenia, rozpoczynającej cykl Draconis Memoria.

  Arradsia to niezwykły kontynent, zamieszkiwany przez cztery gatunki smoków: zielone, czerwone, czarne oraz niebieskie. Na ich krwi Żelazny Syndykat Handlowy oparł swoją potęgę, ponieważ po jej przedestylowaniu służy do wytwarzania eliksirów dających niewiarygodną moc. Lecz z roku na rok krew smoków z hodowli jest coraz gorszej jakości, a polowania na dzikie osobniki są coraz trudniejsze i przynoszą jedynie doraźną pomoc. Na najmniejszą oznakę słabości ze strony Syndykatu tylko czeka Cesarstwo Corvuskie... Ostatnią nadzieją wydaje się być odszukanie legendarnego białego smoka, którego krew może odmienić losy przyszłej wojny. W tym celu zostaje wysłana ekspedycja wgłąb Arradsii, lecz nikt się nie spodziewa, jakie dramatyczne wydarzenia wkrótce się tam rozegrają...

  Historię poznajemy z punktu widzenia trzech osób. Claydona Torcreeka, drobnego złodziejaszka i niezarejestrowanego Błogosławionego, Lizanne Lethridge, szpiega i zabójczyni, oraz Corricka Hilemore'a, służącego na jednym z okrętów Syndykatu. Za sprawą każdego z nich poznajemy inne wydarzenia, będące fragmentem większej całości. Przez co nie ma powielania informacji, zbędnych scen z ich udziałem, lecz wszystkie mają znaczenie i są niezbędne do zrozumienia całej historii. Każdy z tych bohaterów ma szereg indywidualnych cech wyglądu i charakteru, a często także odmienne zdanie na dany temat. Nie są to jednak postacie krystaliczne czyste, popełniają błędy i dopuszczają się niekiedy drastycznych czynów, kiedy wymaga tego sytuacja. Lecz dzięki temu jawią się jako bardziej ludzcy i prawdziwi. Jeśli dodamy do tego szereg postaci drugoplanowych, które zostały wykreowane z nie mniejszą uwagą jak ta trójka, to trudno nie docenić pracy, jaką włożyć Ryan w ich stworzenie. Bardzo wielu bohaterów, w tym też drugoplanowych polubiłem, dopingowałem im, a z niektórymi nawet się utożsamiałem. Któż by nie chciał odbyć podróży do niebezpiecznej dżungli i na własne oczy zobaczyć smoki?

  Na wielkie uznanie zasługuje również świat przedstawiony. Przypomina ON czasy rewolucji przemysłowej w XIX wieku, połączonej z interesującymi elementami steampunku w postaci maszyn napędzanych parą i krwią smoków, czy wielu skomplikowanych i niesamowitych wynalazków. Co więcej, na całym świecie liczą się w zasadzie tylko dwie potęgi: Cesarstwo Corvuskie, rządzone twardą ręką przez cesarza oraz Żelazny Syndykat Handlowy, kierowany przez Zarząd i będący uosobieniem kapitalizmu. Są to dwie skrajnie różnie rządzone potęgi, wyznające zupełnie odmienne wartości, co czyni z ich rywalizacji niezwykle interesujący wątek w książce, ale niestety chwilami odsunięty na dalszy plan, czego ogromnie żałuję. Powód jest prosty - autor skupia się przede wszystkim na Aradsii. To ją mamy okazję poznać z bardzo wielu różnych stron, nie tylko w postaci kilku miast, ale jak wygląda w głębi lądu i jakie stare tajemnice skrywa. Nie wpływa to znacząco na odbiór książki, ponieważ trudno tutaj o nudę, czy brak emocjonującej akcji, ale są momenty, w których aż chciałoby się przeczytać coś więcej na temat Cesarstwa i Syndykatu.

  Kluczową kwestią o jaką rywalizują te dwie potęgi są smoki - nie one same, lecz ich krew. Nieliczni, nazywani Błogosławionymi, mogą uwolnić moc znajdującą się w ekstrakcie z ich krwi i uzyskać na pewien czas określone zdolności, zależne od koloru smoka. Dla przykładu: krew zielonego smoka zwiększa szybkość, wytrzymałość, a także powoduje szybsze gojenie się ran u Błogosławionego. Natomiast dla nie-błogosławionych smocza krew jest zabójcza - powoduje potworne oparzenia, a nawet śmierć, co znacząco utrudnia jej pozyskiwanie i przetwarzanie. Anthony Ryan stworzył system magii przemyślany i dopracowany, który oczarował mnie od pierwszych stron i z wielką ciekawością poznawałem kolejne informacje o nim. Może wydawać się prosty i banalny, ale w połączeniu z zachwycającym światem ogarniętym rewolucją przemysłową oraz rywalizacją dwóch potęg i bardzo dobrze wykreowanymi bohaterami, tworzy ON spójną i fascynującą całość.

  Ogień przebudzenia jest bardzo dobrą powieścią, która udowadnia, że można stworzyć powieść fantasy o smokach, która zainteresuje również wymagającego czytelnika. Jest to wspaniałe rozpoczęcie cyklu, pełne wartkiej akcji, smoków, niezwykłego, ale niebezpiecznego świata i niemniej interesujących bohaterów. Polecam!

  Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mag!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Do przeczytania skusił mnie sam opis - trzy przeplatające się wątki, krew z różnych rodzai smoków i jakaś wojna. Kiedy zobaczyłem jak gruba jest książka pomyślałem, że albo przeczytam dwa rozdziały i ją sprzedam, albo przeczytam całą książkę w ciągu kilku dni, a w przyszłości wrócę do niej nie raz. Z przyjemnością przyznaję, że po czterech dniach pochłonąłem ostatni rozdział. Książka genialna - nie mogę się doczekać następnych części i po cichu czekam na film. 5/5

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "...nie ma bólu, którego nie dałoby się znieść i przetrwać, nie ma przeszkody, której nie da się przezwyciężyć. Potrzebna jest tylko wola zwycięstwa, wola, która wymaga całkowitego skupienia."

  Sympatyczne zaczytanie, jednak nie wciągnęło mnie w takim stopniu, na jaki liczyłam. Mimo, że powieść bardzo rozbudowana, z wieloma niezwykle bogatymi opisami, to jednak zabrakło mi w niej nieco głębi. Spodziewałam się większej porcji porywających przygód, mniejszej przewidywalności i większego nacisku na ciekawe oddanie profili postaci. Chciałam efektowniejszych smoków, stworzeń obdarzonych większą inteligencją, które potrafią zaskoczyć i znacząco wpłynąć na scenariusz zdarzeń. A w tym wydaniu wydają się przeciętne. A może to kwestia skierowania opowiadanej historii do młodszych czytelników czy mniej zaczytujących się w fantasy.

  Podobał mi się za to pomysł na fabułę uwzględniający odkrywaną stopniowo tajemniczą rzeczywistość, naturę człowieka ujawniającą się w słabościach i atutach, odniesienia do bogatej historii kilku kontynentów, różnorodność rozległych terenów. To także magiczne właściwości substancji pozyskiwanych ze smoczej krwi zagrożonej wyczerpaniem. A tam gdzie narasta deficyt nieprawdopodobnie cennego towaru pojawiają się konflikty i wojny. Śledzimy niebezpieczne misje prowadzone w poszukiwaniu legendarnych źródeł potężnych mocy i nadzwyczajnych sił. Spiski, szpiegostwo, walki, bitwy, potyczki, wszystko ciekawie wzbogacone sekretami osiągnięć naukowych, wynalazków, innowacji i patentów. Słyszymy o wyprzedzających epokę konstruktorach, słynnych inżynierach i doskonałych żeglarzach.

  Lizanne, Claydon i Hilkemore, trójka głównych bohaterów, których losy przeplatają się i warunkują wzajemnie. Zaangażowani w zmienianie dziejów świata, ponieważ krystalizujący się obraz przyszłości ludzi, miejsc, porządku społecznego, zależy właśnie od nich. Złodziej, szpieg i marynarz, z szalą przechylającą się od porażki do zwycięstwa, niezapisanym przeznaczeniem, a w tle mityczny biały smok, do którego trzeba dotrzeć, co wymaga wielkiej próby sił i sprawdzianu silnej woli. Ponad siedemset stron powieści prowadzonej w lekkiej i przyjemnej narracji. Pomimo kilku zastrzeżeń uważam, że może to być zapowiedź frapująco rozwijającego się cyklu fantasy, zapewniającego wiele godzin podróży w niezwykły świat wyobraźni.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Draconis memoria Tom 3. Cesarstwo popiołów 5/5 Nasza cena:
35,81 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Draconis memoria Tom 3. Cesarstwo popiołów

Armia Białego smoka na całym świecie zbiera krwawe żniwo. Po jej przejściu zostają zgliszcza. Od jej ostrzy zginęły tysiące niewinnych, a na tym z pewnością nie koniec. Tylko dawny drobny złodziejaszek Claydon Torcreek, znakomita tajna agentka Lizanne Lethridge i garstka ich przypadkowo dobranych...
Draconis memoria Tom 2. Legion płomienia 5/5 Nasza cena:
36,62 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Draconis memoria Tom 2. Legion płomienia

Legion płomienia to drugi tom cyklu Draconis Memoria, epickiej fantasy o wartkiej, obfitującej w magiczne przygody fabule osnutej wokół okrutnej wojny, w której wykuwają się zręby nowego cesarstwa. Claydon Torcreek uszedł cało z rojącej się od smoków dżungli, wymknął się wrogim tubylczym plemionom...
Gra o tron. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1 5/5 Nasza cena:
34,39 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra o tron. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica mieczy. Część 1. Stal i śnieg 5/5 Nasza cena:
29,84 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica mieczy. Część 1. Stal i śnieg

Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża się niczym rozwścieczona bestia. Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do inwazji na północ, której świeżo wykutą koronę nosi Robb Stark, szykuje się jednak horda głodnych,...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 1. Cienie śmierci. Okładka filmowa 4/5 Nasza cena:
34,39 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 1. Cienie śmierci. Okładka filmowa

Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią. Jest jeszcze kilka inych osób mogących rościć sobie...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
34,39 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na marzeniach i pyle. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć... Tyrion...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1. Gra o tron 5/5 Nasza cena:
35,93 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1. Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
42,66 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na marzeniach i pyle. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć... Tyrion...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica mieczy. Część 1. Stal i śnieg 5/5 Nasza cena:
42,48 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica mieczy. Część 1. Stal i śnieg

Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża się niczym rozwścieczona bestia. Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do inwazji na północ, której świeżo wykutą koronę nosi Robb Stark, szykuje się jednak horda głodnych,...
Pieśń Lodu i Ognia. Pakiet 2 książek. Tom 3. Nawałnica mieczy: Część 1. Stal i śnieg, Część 2. Krew i złoto 0/5 Nasza cena:
59,68 zł 98,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Pakiet 2 książek. Tom 3. Nawałnica mieczy: Część 1. Stal i śnieg, Część 2. Krew i złoto

Krwawa wojna trwa i nie zanosi się na to, aby szybko się zakończyła. Zima zbliża się wielkimi krokami, siejąc strach w umysłach mieszkańców siedmiu królestw. Każdy z bohaterów ma swój cel, liczy się tylko zwycięstwo. Za wszelką cenę. Kto tym razem zasmakuje zemsty i władzy? "Nawałnica mieczy"...
Imperium ognia. Ember in the Ashes. Tom 1 4/5 Nasza cena:
27,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Imperium ognia. Ember in the Ashes. Tom 1

Zapierająca dech w piersi historia o honorze, miłości, poświęceniu i walce o wolność, która podbiła serca młodych czytelników już w niemal czterdziestu krajach na całym świecie. Laia należy do kasty Uczonych - w bezwzględnym Imperium tacy jak ona są zepchnięci na margines, stale inwigilowani i...
Adventure Time. Tom 1. Igrając z ogniem 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Adventure Time. Tom 1. Igrając z ogniem

Czas na kolejny kryzys w Krainie Ooo! Tajemnicza wróżbitka wysysa duszę z Finna i dołącza ją do swojej mrocznej kolekcji. Aby pomóc przyjacielowi, Jake, Królewna Ognia i pozbawiona duszy miniaturka Finna, będą musieli przejść przez niezwykle skomplikowaną Jaskinię Zagadek. Gorzej, że miejsce to...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula