Dopóki śmierć nas nie rozłączy

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
488
Rok wydania
2020
Nasza cena: 33,58 zł 36,90 zł Taniej o: 9%

Zakochaj się na zabój, pałaj zemstą z powodu nieodwzajemnionej miłości, pozwól doprowadzić się do szaleństwa i ustrzelić Amorowi.
Tylko uważaj, nie każde love story kończy się dobrze, za to we wszystkich serce odgrywa najważniejszą rolę ? albo zaczyna bić szybciej, albo zatrzymuje się na zawsze.
Pozwól nam się porwać do mrocznego tańca, w którym słowa ?Dopóki śmierć nas nie rozłączy? nabiorą zupełnie nowego znaczenia!
Autorzy: Ewa Pirce, Emilia Szelest, Ana Rose, Anna Fobia, Małgorzata Kasprzyk, Lilianna Garden, Noemi Vain, D. B. Foryś, Aga Kalicka, Camille O'Naill, Magdalena Lisiecka, Anna Langner, Kamila Malec, Francesca Vulneratus,Anna Tuziak, Ludka Skrzydlewska, K.C. Hiddenstorm, Rain Winter, Justyna Szumańska
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na grupę Ailes natknęłam się przypadkiem ponad dwa lata temu. Zaintrygowała mnie jej działalność. Niedługo później mogłam dla Was zrecenzować na moim blogu antologię ,,MDS. Miłosne rewolucje", która była idealnym zbiorem opowiadań dla romantyczek i szukających czegoś lekkiego do poczytania. Tym razem autorki ,,Dopóki śmierć nas nie rozłączy" proponują nam podobną tematykę, ale ... nie znajdziemy tu lekkich romansów, a bardziej misz masz. Czyli co kto lubi.

  Przede wszystkim da się w tej antologii dostrzec duży rozstrzał tematyczny. Mamy tutaj historie fantastyczne, są też romanse i kryminały. Niektóre są lekkimi opowiastkami, inne czymś więcej. W przypadku niektórych opowiadań nazwa antologii została potraktowana bardzo dosłownie, w innych metaforycznie. Co ciekawe bardzo podobało mi się to, że każda z autorek opowiadań inaczej definiuje temat. Uświadamiamy sobie, że nie każda historia musi mieć happy end. Czasem historia układa się tak, że to niemożliwe. I to kolejny plus tej pozycji.

  Jednakże, podobnie jak w antologii ,,MDS: Miłosne rewolucje", tak i tutaj znajdziemy bardzo zróżnicowane opowiadania - od bardzo dobrych pod względem warsztatowym, do tych, które nieco od nich odbiegają oraz mniej i bardziej rozbudowane. I tak jak w przypadku poprzedniej antologii, tak i tutaj można znaleźć dla siebie opowiadanie, które przypadnie nam do gustu. Moją uwagę zwróciło parę ciekawych opowiadań, ale nie chcę Wam tutaj o nich wszystkich wspominać, między innymi z tego powodu, że recenzja byłaby o wiele dłuższa. Musicie więc sami sięgnąć po tę antologię i się przekonać. Większość opowiadań łączą Walentynki, więc jeśli lubicie ten motyw w książkach, czy opowiadaniach to powinniście się nie zawieść.

  Ja chciałabym Wam napisać więcej o dwóch opowiadaniach, które najbardziej mi się spodobały z tej antologii, jednakże uważam, że każda autorka dała z siebie wszystko. Przede wszystkim podobał mi się pomysł na opowiadanie ,,De Crease" Kamili Malec. To historia dziewczyny, która jest dziedziczką jednej z mafii w Polsce i wydarzenia, które zmieniło całe jej życie. I choć jak wspominałam bardzo spodobał mi się sam pomysł, to myślę, że samo opowiadanie byłoby bardziej dopracowane, gdyby autorka przeniosła akcję z Polski do innego kraju. Wtedy to wszystko bardziej by się spinało, a imiona bohaterów pasowałyby do realiów. Przyznam, że z miłą chęcią przeczytałabym całą książkę, która opisywałaby historię tej bohaterki i mam nadzieję, że autorka zdecyduje się kiedyś jakoś rozwinąć tę historię.

  Z kolei drugą historią, która mi się spodobała jest ,,Pieska miłość" Ludki Skrzydlewskiej. To lekkie opowiadanie - historia rehabilitantki zwierząt Val, której trafia się niesforny pacjent - a właściwie jego właściciel. Sam sposób opowiedzenia historii bardzo mi się spodobał. Jest napisana lekko, nie ma żadnych wymuszeń, wszystko wydaje się naturalne. Sam pomysł na historię też jest ciekawy, więc jestem pewna, że jeśli ktoś lubi lekkie historie i oczywiście motyw zwierząt, to się nie zawiedzie.

  Poza tym warto też wspomnieć o opowiadaniach innych autorek - ,,Nieznane piekło" Any Rose, ,,Oddech ciemności" Lilianny Garden czy ,,Faun" D.B. Foryś. Te opowiadania również bardzo mi się spodobały, ale tak jak wspominałam każda historia w tej antologii znajdzie swoich adresatów. Tak jak wspominałam, mamy tutaj połączenie romansu, fantastyki, a niekiedy kryminału czy thrillera, więc na pewno emocji nie brakuje.

  Przeczytanie tej antologii zajęło mi trochę czasu, ale nie z powodu tego, że męczyłam się nad czytaniem opowiadań, ale postanowiłam czytać po jednym/dwa dziennie. Dlatego też jeśli lubicie sobie rozkładać przyjemność na dłużej, to ta pozycja idealnie się do tego nadaje. Ja oczywiście Wam ją polecam i z niecierpliwością będę czekała na kolejne antologie od Grupy Literackiej Ailes.

  Całą recenzję przeczytasz na blogu [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie każde love story kończy się dobrze... W książce „Dopóki śmierć nas nie rozłączy” odkryjecie różne oblicza miłości. Delikatnej, mrocznej, namiętnej, obsesyjnej, mocnej aż do bólu. Książka jest opracowaniem zbiorowym, w którym znajdziemy opowiadania tak różne i oryginalne, że zapadną w waszą pamięć na dłużej i spowodują, że będziecie chcieli odkryć również inne prace autorek.

  Cóż mogę napisać, aby nie zdradzić zbyt dużo szczegółów. „Dopóki śmierć nas nie rozłączy” to zbiór 19 opowiadań, które są fascynujące, piękne i przerażające. Autorki fundują nam emocjonalny rollercoaster. Każde opowiadanie różni się stylem i charakterem. Każde jest oryginalne i pełne emocji. Czasem aż żal, że opowiadanie jest aż tak krótkie. Książka idealna na wieczór, ponieważ w kilka chwil można poznać całą historię, zrelaksować się i potem spokojnie pójść spać… choć nie obiecuje, że po lekturze przyśnią się serduszka i kwiatki.

  Co tu dużo pisać. Polecam, ponieważ to dobre opowiadania. Troszeczkę w mrocznym stylu, ale ja takie klimaty bardzo lubię. Pozycja spodoba się czytelnikom, którzy szukają nieprzesłodzonych tytułów. Czytajcie i bawcie się dobrze!

  Więcej recenzji na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niejednokrotnie wspomniałam Wam, że napisać recenzję antologii wcale nie jest taką prosta sprawą, ale kiedy chodzi o projekt Grupy Literackiej Ailes „Dopóki śmierć nas nie rozłączy ”, nie mogłam się powstrzymać i nie objąć jej swoim medialnym patronatem. Dziewiętnaście wspaniałych autorek zabrało nas w podróż, w której poznajemy nowych i poznanych wcześniej bohaterów, w niecodziennym wydaniu. Chociaż stykamy się w niej z tematem walentynkowym, możecie być spokojni, bowiem nie wszystkie historie są typowymi romansami, jest w nich coś więcej, nawet dla tych bardzo wymagających czytelników.

  Walentynki jest świętem miłości, ma swoich zwolenników i przeciwników. Jest bardzo ważnym dniem dla tych, którym udało się odnaleźć tą drugą połówkę. Wypadają 14 lutego, jednak ta data powinna dla nas oznaczać znacznie więcej niż czerwone serduszka poprzyklejane na wystawach sklepowych i czekoladki, które zostały nam wręczone. Czym jest to uczucie, które sprawia człowiekowi tyle radości i szczęścia, co łez i bólu? Wielu autorów, czy romantycznych poematów, czy też książek usiłuje na swój sposób opowiedzieć pięknymi słowami na to pytanie. Może być uczuciem silnym i niezłomnym, ale także mocno destrukcyjnym wpędzającym w obsesję, kiedy to, czego pragniemy może z taką łatwością wyślizgnąć nam się z rąk. Ma wiele rodzajów, niczym tęcza kolorów, dlatego aby ją określić i opisać nie jest wcale tak prosto. Podobno, ta prawdziwa nie znika mimo mijającego czasu, czy to prawda? Co ciekawsze, dla każdego z nas przyjmuje odmienną definicję, ponieważ, każdy człowiek potrzebuje do szczęścia nieco innych wartości, prawd i emocji, które w nas budzi człowiek. Nie wszyscy jednak reagują optymistycznie na fakt, że serce zabiło mocniej i gwałtowniej w stronę kogoś innego. Czy miłość może być katastrofalna w skutkach? W końcu ma też swoją mroczną stronę, sprawia, że cierpimy, przypisując jej wszystko, co najgorsze. Życie nie dla wszystkich jest łaskawe, trzeba się nauczyć prowadzić rozdanie z takimi kartami, jakie otrzymaliśmy starając się przy tym dokonywać właściwych wyborów. Czasami niewłaściwe ulokowanie uczuć potrafi by źródłem wszelkich nieszczęść, które na nas spadają. Bywa tak samo dobrym, jak i złym doradcą, wszystko zależy od nas, którą drogę obierzemy. Czy staniemy po mrocznej stronie, dokonując czynów, których się brzydzimy, które nas gorszą, czy wręcz przeciwnie, wydostaniemy się z jej pomocą z mroku, który nas otacza.

  Nie każde uczucie, w którym się spalamy, dla którego walczymy i mu poddajemy przetrwa. Nie każde będzie tym wyjątkowym, zaprowadzi nas do ołtarza i wspólnej przyszłości. Czasami te słowa „Dopóki śmierć nas nie rozłączy” nie musza oznaczać niczego pięknego i wspaniałego. Czy czujecie tutaj nutkę grozy? Takiej niepewności, kiedy wzrok przesiąknięty bywa szaleństwem?

  „Dopóki śmierć nas nie rozłączy”, o którym dziś Wam opowiem jest zbiorem opowiadań aż dziewiętnastu polskich autorek, które postanowiły po raz kolejny zrobić coś dobrego i przekazać dochód ze sprzedaży książki na szczytny cel.

  Z pośród wszystkich opowiadań uwielbiam „Piękny widok” K.C.Hiddenstorm, „Nieznane Piekło” Any Rose, „De Crease” Kamili Malec, ,Biały pocałunek” Camille O’Naill, ,,Jesteś mną” Emilii Szelest, ,,Remedium” Anny Fobii, ,,Pójdę za tobą” Noemi Vain, nie zapominając o D.B. Foryś i „Faunie”. Mogłabym tutaj wymieniać i wymieniać! Poznacie także ,,Adama” Anny Langner, ,,Every Little Thing” Francesci Vulneratus, „Kiedy wschodzi słońce” Ewy Pirce, „Dwa oblicza” Anny Tuziak, „Pieska Miłość” Ludki Skrzydlewskiej, „Trafionaz-zatopiony” Rain Winter, „W najdzikszych snach” Magdaleny Lisieckiej, „Walentynkowy horror” Małgorzaty Kasprzyk, „Oddech ciemności” Lilianny Garden, „Fenella” Justyny Szumańskiej i „Motylek” Agi Kalickiej.

  Czeka na Was bardzo wiele emocji, historii, które nie tylko wzruszą, ale także sprawią, że zadrżycie z emocji i trwogi. Zobaczycie zupełnie inną twarz Emilii Szelest, a Ewa Pirce ponownie uchyli rąbka tajemnicy, co dzieje się u bohaterów książki „Dopóki nie zajdzie słońce”.

  Nie potrafię powiedzieć Wam, które z tych opowiadań, które przygotowały nam te uzdolnione kobiety, było najlepsze, bo jest to dla mnie nie do przeskoczenia. Każde z nich zasługuje na uwagę i zapoznanie się z tym, co dla nas przygotowano. Jedne przemówią bardziej, inne nieco mniej, ale to jest indywidualna ocena każdego z Was. Nie było takiej historii, przy której bym się zawiodła, czy była nią zniesmaczona. Książka jest pokaźnych rozmiarów, ale to było do przypuszczenia, kiedy tyle autorek zdecydowało się na wspólny projekt. Antologię czytało mi się przyjemnie, zostałam przeniesiona w różne miejsca, rzeczywistości, światy, w których temat miłości jest ukazany odmiennie. Relacje międzyludzkie potrafią być ciekawe i różnorodne i to właśnie zostało nam ukazane z dbałością o szczegóły.

  Odnajdziecie tutaj nie tylko romans, ale także elementy fantastyki, czy thrillera, dla fanów kryminalnych elementów, także się coś znajdzie. Nie istotne jest, czy wolicie bardziej słodkie, ostre, czy pikantne historie, uważam, że w tym zbiorze dostaniecie wszystkiego po trochu.

  „Dopóki śmierć nas nie rozłączy ” wywoła was skrajne emocje, cały ich wachlarz, zarówno radość, jak i wzruszenie, poprzez łzy i siedzenie jak na szpilkach i wyczekiwanie kolejnych wydarzeń. Będzie uroczo, słodko, krwawo, brutalnie i przerażająco, czego chcieć więcej? Ta antologia jest dla mnie szczególnym zbiorem, wiele autorek, które pokazały nam swój talent w tej książce bardzo cenię.

  Miłość popycha nas czasem do czynów, o których byśmy siebie nie podejrzewali, a nawet, których się wstydzimy. Dałam się porwać lekturze tej książki, poznałam dziewiętnaście sposobów na spędzenie 14 lutego, a wy jak spędzicie Walentynki?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Nim zabierze nas rzeka 0/5 Nasza cena:
34,40 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nim zabierze nas rzeka

Wstrząsający obraz Bangladeszu widzianego oczami jego rdzennych mieszkańców, zderzony z bajecznym światem dyplomatycznych salonów. Sofia Paulin, prawniczka specjalizująca się w kwestiach praw człowieka i równouprawnienia, obejmuje posadę przy ambasadzie szwedzkiej w stolicy Bangladeszu. W tym samym...
Amandine. Pragnienie miłości 5/5 Nasza cena:
28,12 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Amandine. Pragnienie miłości

Dla Amandine koszmar stał się rzeczywistością. Myślała, że ucieczka była jedyną drogą, by uwolnić się od codziennego piekła. Dla Evana zdrada ukochanej żony okazała się ciosem prosto w serce. Myślał, że ucieczka na inny kontynent pozwoli mu o tym zapomnieć i wieść spokojne życie. Czy się pomylili?...
Piętro wyżej 1/5 Nasza cena:
34,49 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piętro wyżej

Podczas odbywającej się w 1925 roku Międzynarodowej Wystawy Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa prekursor modernizmu, architekt Le Corbusier zaprezentował światu swój rewolucyjny "Plan Voisin". Zaproponował wyburzenie historycznej części Paryża i zabudowanie jej osiedlem sześćdziesięciopiętrowych...
Kolumb A.D. 2100 4/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolumb A.D. 2100

Przyszłość, Los Angeles, około roku 2100.Technologia w Ameryce oraz Europie wkradła się w każdy zakamarek życia i pozbawiła ludzi pracy. Większość utrzymuje się z wypłacanej przez rząd pensji, po drodze szukając jakiegokolwiek zajęcia, lecz tylko nieliczni dostępują przywileju pracy. Co dzieje się...
Spadek Barbary Tryźnianki 4/5 Nasza cena:
33,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spadek Barbary Tryźnianki

Dla trojga rodzeństwa nastają ciężkie czasy. Kiedy ich ojciec umiera, okazuje się, że spadek, ogromny majątek, otrzymuje nieznana nikomu Barbara Tryźnianka. Rozsierdzone rodzeństwo postanawia za wszelką cenę odnaleźć tajemniczą kobietę.Jednakże o Barbarze Tryźniance nikt nigdy nie słyszał i nikt...
Breaking rules. Gra rozpoczęta 4/5 Nasza cena:
28,54 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Breaking rules. Gra rozpoczęta

Andrea Wilson nigdy nie przypuszczała, że stanie się bohaterką swojej książki, a jej poukładane życie rozsypie się jak domek z kart. Zdradzona przez wieloletniego partnera i ojca swojej córki, przez długi czas stawała na nogi, by znowu być tym, kim była kiedyś: pewną siebie kobietą z marzeniami....
Zaopiekuj się mną 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaopiekuj się mną

Historia Lauren na pozór mogłaby przydarzyć się każdemu. Zbuntowana nastolatka, która wszystko wie lepiej i uważa, że rodzice nie są jej do niczego potrzebni. Jednak kiedy w tragicznym wypadku traci ich oboje, jej życie diametralnie się zmienia. Po leczeniu depresji próbuje na nowo poukładać swoją...
Ognista sukienka 5/5 Nasza cena:
26,26 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ognista sukienka

Status BESTSELLERA na dwa miesiące przed oficjalną premierą! Znasz bajkę o Kopciuszku? To dobrze, bo to całkowicie inna historia. Amanda Holt to twardo stąpająca po ziemi studentka literatury. Dziewczyna o wyglądzie anioła z osobliwym charakterem. Jest cyniczna, wybuchowa i ma ognisty temperament....
Droga 88 2/5 Nasza cena:
33,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Droga 88

"On zawdzięcza jej życie, ona jeszcze nie wie, czy chce coś zawdzięczać jemu..." Dramatycznym zrządzeniem losu spotykają się na ruchliwej trasie Gliwice Bytom. Ona ratuje jego, po czym odjeżdża w swoją stronę. On pragnie odnaleźć tę, która ocaliła mu życie... Oboje mają swoje rodziny, swoje sprawy,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula