Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2023
Ilość stron
352
Wydawnictwo
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 16,03 zł
eBook, mobi, epub
za 38,42 zł
Audiobooki mp3
za 35,99 zł
Nasza cena: 38,24 zł 49,99 zł Taniej o: 24%

Jeżeli czujesz się źle traktowana przez swojego partnera i Twój związek nie wygląda tak, jakbyś chciała, koniecznie sięgnij po książkę autorstwa Ewy Skrzypczak "Dlaczego on mi to robi?". Jej lektura może pomóc Ci w zrozumieniu tego, czy nie tkwisz przypadkiem w niezdrowej relacji.

Książka "Dlaczego on mi to robi?" to zbiór historii kobiet, które tkwiły w toksycznym związku. Ich trudne, wzruszające i niezwykle autentyczne opowieści zachęcają Czytelniczkę do pochylenia się nad swoją własną relacją. Dzięki tej lekturze dowiesz się, jakie symptomy powinnaś uznać za niepokojące. Nauczysz się również radzenia sobie z toksycznymi zachowaniami partnera.

Jeśli uznasz, że czas się rozejść, dzięki książce Ewy Skrzypczak będzie Ci zdecydowanie prościej. Wyposaża ona bowiem w narzędzia, które są niezwykle pomocne w wychodzeniu z niesatysfakcjonującego, szkodliwego związku.


O autorce

Ewa Skrzypczak to psycholożka, posiadająca duże doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentami. Wykonuje także zawód coacha oraz psychoprofilaktyka uzależnień. Jest autorką wielu interesujących artykułów, w których dzieli się swoją wiedzą z zakresu szeroko pojętej psychologii. "Dlaczego on mi to robi?" to książka, w której Ewa Skrzypczak porusza tematykę toksycznych związków, która to leży w kręgu jej zawodowych zainteresowań.

Daj sobie SPOKÓJ ze stresem >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku
 • Autor: Ewa Skrzypczak
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 352
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324093168
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak poradzić sobie w toksycznym związku
 • ISBN: 9788324093168
 • EAN: 9788324093168
 • Wymiary: 140x205

Recenzje książki Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku (9)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak naprawdę prawie każdy z nas pragnie związku pełnego miłości, zrozumienia, wzajemnego wspierania się zarówno wtedy kiedy jest dobrze, jak i wtedy kiedy jest źle. Pragniemy, aby wzajemna fascynacja się nigdy nie wypalała, abyśmy byli zawsze najważniejsi. Czy tak się da? Uwierzcie, da się, jednak należy iść na pewne kompromisy. Jednak to nie o tym chciałam dziś pisać. Nie będzie o pięknej miłości z wzajemnością, a wręcz przeciwnie. Dziś chciałabym poruszyć inne oblicza związków, te toksyczne, kiedy w różny sposób jesteśmy niszczeni przez osobę, która powinna nas chronić. Niestety takich związków jest wiele i większość z nas miała z nimi styczność (nie zawsze to są nasze związki, czasem przyjaciółki, sąsiadki, kogoś z rodziny). Najgorsze są pierwsze kroki, a więc zrozumienie, że nasz związek jest nie taki, jaki być powinien, a następnie wydostanie się z niego. Tym bardziej że często szukamy winy w sobie, to siebie próbujemy zmienić, jednak to nie pomaga. Książka pt.: „Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku” to pozycja, która nie tylko pozwala otworzyć oczy, kiedy jesteśmy ofiarami, ale również pomóc takiej osobie.

  Co dokładnie znajdziemy w książce? Zdecydowanie bardzo dużo. Po pierwsze są historie kobiet, które były w toksycznym związku. Dzięki nim możemy poznać bardzo różne oblicze takich relacji. Przyznam szczerze, że były one mocno emocjonujące, momentami miałam świeczki w oczach. Jednak to tylko niewielka część tego, co w książce jest. Autorka nie tylko pokazuje nam toksyczne związki, ale również dowiadujemy się jak je rozpoznać, jak się przed nimi bronić, jak się z takiego związku wydostać, jak zawalczyć o siebie. Jest tego naprawdę dużo, a wszystko napisane w bardzo ciekawy, a przy tym zrozumiały sposób. Dzięki temu książka naprawdę wciąga, a przy poradnikach nie jest to takie oczywiste.

  „Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku” to książka dla każdego i nie zależnie jak wygląda nasz związek, według mnie warto ją przeczytać.

  Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy kiedykolwiek zastanawiało Cię zachowanie Twojego partnera? Gdzieś w głębi czujesz, że nie tak powinien wyglądać normalny, zdrowy związek? A może masz za sobą interwencję bliskich Ci osób, którzy próbowali wybadać sytuację między Tobą a Twoim mężczyzną? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to ta książka jest właśnie dla Ciebie.

  Coraz częściej mówi się o toksycznych związkach. Trudno powiedzieć z czego to wynika - czy dopiero współcześnie u ludzi objawiają się tego rodzaju zachowania, czy po prostu wcześniej nie miało to swojej oficjalnej nazwy? Ta tematyka intrygowała mnie od zawsze. Jak zapewne część z Was, również i ja mam za sobą relację, którą dziś określiłabym jako toksyczną. Wtedy nie zdawałam sobie sprawy z tego, że pewne zachowania po prostu nie powinny się objawiać. Cóż, miłość jest ślepa, czyż nie?

  Zazwyczaj nie sięgam po poradniki. Może wynika to z faktu, iż kilka razy poszukiwałam pomocy w różnych tematach właśnie w tym gatunku, a otrzymałam właściwie pogadankę, którą równie dobrze mogłabym odkopać z odmętów Internetu. Miałam poczucie, że poradniki zwyczajnie nie są dla mnie, bo nie znajduję w nich odpowiedzi na rodzące się w mojej głowie pytania. Tym razem jednak sięgnęłam po tę pozycję bez najmniejszych wymagań, i proszę - totalnie odpłynęłam. Dlaczego on mi to robi? jest fenomenalna.

  W książce otrzymujemy kilka historii, wziętych z życia pewnych kobiet. Podczas lektury pierwsze, co przychodziło mi na myśl, to: "Jak można było tego wszystkiego nie widzieć? Nie zareagować od razu?". Później jednak naszła mnie refleksja, o której pisałam wyżej - miłość jest ślepa. Łudzimy się, że to, jak traktuje nas partner ulegnie zmianie. Potrzeba tylko czasu/lepszych okoliczności/ my musimy starać się bardziej/ musimy się zmienić. Nic bardziej mylnego. Chodzą po tym świecie osoby, które w manipulacji drugą stroną widzą wyłącznie korzyść dla siebie. Nie patrzą na to, jak mocno ranią swoje połówki - grunt, by zawsze była ich racja. By to oni czuli, że są panami w danej relacji. Do tej pory coś mnie ściska na samą myśl o kobietach, które przeszły tak wiele.

  To nie tak, że po lekturze tej książki powinnyśmy odchodzić od swoich partnerów po każdej najmniejszej kłótni/ niezgodności w jakimś temacie. Trzeba się w nią wczytać, by nauczyć się rozróżniać pewne zachowania. Sporym ułatwieniem są mini testy, jakie autorka umieściła między kolejnymi historiami. Co więcej, czeka tam na Was także wiele przydatnych informacji czy definicji.

  Dlaczego on mi to robi? jest dla mnie sporym, pozytywnym zaskoczeniem. Pozwala (z głową!) rozróżnić, kiedy rzeczywiście może nam grozić związek z osobą toksyczną, a kiedy coś można uznać za naturalne. Do tego czyta się ją niezwykle szybko, a całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, dzięki czemu nie gubimy się w ogromie definicji. Zdecydowanie polecam każdemu, kto chce odzyskać spokój ducha.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezdrowe, wręcz toksyczne związki mogą przytrafić się każdemu. Nigdy nie wiemy co w człowieku siedzi, dopóki się przed nami nie odsłoni. A czasem nawet i wtedy nie do końca rozumiemy. Czasami przecież samego siebie ciężko jest ogarnąć.

  Bywa też, że to my działamy toksycznie. Być może świadomie, być może nie. Skoro jednak tu jesteś, to może znaczyć, że albo zabrakło Ci książek do przeczytania i nie wiesz czy ta warta jest uwagi albo szukasz odpowiedzi, pomocy, czy też zgłębienia tematu związków. Naturalnie pewnie są inne powody dla których tu jesteś. Zatem skoro już tu trafiłaś, nie będę trzymała Cię w niepewności.

  Ewa Skrzypczak jest terapeutką, psycholożką, certyfikowanym coachem oraz profilaktykiem uzależnień. Stworzyła pozycję w której wiele bohaterek opowiada swoje historie o toksycznych relacjach z mężczyznami - jakie były początki, jakie problemy się pojawiły, jakie rozwiązania i co z tego wszystkiego wyszło. Wielokrotnie mimo nieszczęśliwych i niezdrowych związków, kobiety nie zdecydowały się odejść od partnerów, co może czytelników niezaznajomionych z tego typu relacjami, dziwić. Dlatego też duża część rozdziałów poświęcona jest rodzajom przemocy, ich objawom, a także dla pewności pytaniom pomocniczym, czy w relacji dochodziło do konkretnych działań.

  Poradnik pochłonęłam w jeden dzień. Naprawdę się wciągnęłam w omawiane treści, mimo że z ich tematyką zetknęłam się wcześniej i nie były dla mnie odkrywcze. Natomiast jeśli ktoś nie interesował się podobną tematyką, Dlaczego on mi to robi? może być dobrym początkiem. Wszystko przez rzeczowe informacje, niesprawiające trudności w odbiorze, a do tego przydatne w okresie, gdy życie z drugą osobą daje nam bardziej w kość niż powinno.

  Z minusów, które w treści należałoby bardziej zgłębić, rozwinąć i porządnie wyjaśnić, to zaburzenia osobowości, które tematycznie zostały spłycone. Poruszono tutaj na pewno narcystyczne zaburzenie osobowości i osobowość dyssocjalną znaną bardziej jako psychopatię. Różnica między zaburzeniami, a toksycznością w relacjach jest taka, że konkretne działania partnera można dostrzec i nazwać, natomiast diagnozować zaburzeń już podejmować się nie powinniśmy.

  Czy książka jest remedium na całe zło? Niestety nie. Poprawa własnej sytuacji rzecz jasna wymaga naszych działań, jednak sama świadomość jest już zalążkiem zmian. Autorka nie naciska na czytelnika, bardziej nakłania go do przemyśleń.

  Poza dawką wiedzy w trzecim rozdziale pojawiają się ćwiczenia, sposoby na radzenie sobie w określonych sytuacjach, próby wyprostowania własnej codzienności. Trudny temat oprawiony w niewinnie wyglądającą okładkę. Należy zaznaczyć - co również robi sama autorka w swojej pozycji, że temat dotyczy par heteroseksualnych, gdzie ofiarą jest kobieta. Nie znaczy to oczywiście, że taka przemoc nie dotyka mężczyzn ze strony swoich partnerek jak również nie dzieje się w parach nieheteronormatywnych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poradników na ogół nie czytam. Więc dlaczego zdecydowałam się przeczytać władnie ten?

  Widzicie tą przepiękną okładkę i kolorystykę? Jest przepiękna nie można koło niej przejść obojętnie. Widzicie ten tytuł? Zdecydowanie przykuwa uwagę. No i nagłówek toksyczny związek. Zdecydowanie można stwierdzić, że im jesteśmy starsi tym mamy mniej znajomych. Tych prawdziwych znajomych. Zrywamy kontakt i z biegiem czasu wiemy, że ta relacja, osobą była toksyczna.

  Dlatego z ciekawości sięgnęłam po książkę jak rozpoznać taką osobę, jak sobie z tym radzić i poznać historie osób w takich relacjach. Książkę mamy pięknie podzieloną na części. Część 1 toksyczna miłość, część 2 ku zmianowi.

  W części 1 poznajemy różne choroby toksyczności. Historie różnych kobiet (które są prawdziwe) oraz ankiety, na które możemy sobie odpowiadać i stwierdzać, czy mamy do czynienia z taką osobą.

  W części 2, która jest poświęcona dla nas mamy informacje jak walczyć z takimi relacjami. Jak próbować naprawić tę relację oraz kiedy uciekać i nawet jak uciekać. Ale to nie wszystko mamy dużo stron poświęconych dla nas samych. Przede wszystkim cytaty, które podnoszą naszą samoocenę. Ćwiczenia i miejsce na notatki. Piramidki samoakceptacji. Piramidy wytrwałości, dziennik wdzięczności, a nawet odżywiania, by poprawić samopoczucie i dziennik emocji, które nam towarzyszą na co dzień. A najbardziej mnie urzekły schody do celu. I piękne podsumowanie. Jako kobieta z ręką na sercu polecam każdej kobiecie zapoznać się z tą książką. Nawet, jak żyjesz w szczęśliwym związku nie zaszkodzi przeczytać, a potem cieszyć się częścią, która jest dla nas. Jestem bardzo zaskoczona jak bardzo książka mi się spodobała. Zostanie ona w mojej biblioteczce z pewnością i będę korzystać z części o samoocenie i wartości siebie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować, że niektóre filmy z kina rozrywkowego, czy gatunku literatury romantyzują i normalizują toksyczne relacje. Życie to jednak nie fikcja, a książka ,,Dlaczego on to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku" Ewy Skrzypczak skupia się na rozpoznaniu toksycznych relacji.

  Niezdrowe zachowanie może być obecna w relacjach par jednopłciowych. W związku toksyczną osobą może być kobieta, jednak ze względu na swoje doświadczenie zawodowe i rozmowy z pacjentkami autorka przede wszystkim napisała książkę kierowaną do kobiet, które są lub były w toksycznych związkach, ale przedstawione zachowania można odnieść do innych relacji.

  ,,Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznych relacjach" to publikacja wobec, której miałam większe oczekiwania, ale może pomóc komuś stawić pierwsze kroki w wyjściu z toksycznego związku i to jest najważniejsze. Myślę, że to książka potrzebna nie tylko kobietom, które są lub były w toksycznych związkach, ale także może okazać się ważną pozycją dla młodych osób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Książka jest nowoczesnym podręcznikiem wprowadzającym w problemy fizyki subatomowej. Podstawowe zjawiska i pojęcia fizyki jądra atomowego i fizyki cząstek elementarnych zostały potraktowane wspólnie. Przedstawiono tu wielkości charakteryzujące jądro atomowe i cząstki elementarne, wybrane modele...
dodaj do schowka Do koszyka 59,00 zł
Fantastyczny zestaw "Happy family" z ekspresem do kawy i akcesoriami, który z pewnością zapewni dzieciom wiele godzin wspaniałej zabawy. Ekspres został wyposażony w dyszę do kawy, tackę ociekową, zamykany zbiorniczek oraz panel sterowania z trzema przyciskami. W zestawie znajdziemy również...
dodaj do schowka Do koszyka 54,33 zł
Dorastaj podczas recesji. Bądź uprzejma dla swoich wrogów. Idź na Oxford lub Cambridge, zdobądź wykształcenie, pójdź do pracy, rób karierę. Rób wszystko, co należy. Kup mieszkanie. Kupuj dzieła sztuki. Kup sobie jakiś rodzaj szczęścia. Ale przede wszystkim: nie wychylaj się. Siedź cicho. I rób, co...
dodaj do schowka Do koszyka 26,01 zł
Innowacyjna terapia oparta na pracy z ciałem, umysłem i emocjami Historia zapisana w ciele może przekazać znacznie więcej niż słowa. Trafne odczytanie gestów, postawy, mimiki i spojrzenia pozwala ujawnić trudne doświadczenia i przeżywane emocje. Pat Ogden i Janina Fisher wskazują, jak właściwie...
dodaj do schowka Do koszyka 109,99 zł
Które z dzieci nie ma ochoty pobawić się w zgadywanki? Zadania z tej książeczki to dla dziecka okazja do pogłówkowania. Zabawę uatrakcyjnią barwne naklejki do dowolnego wykorzystania. Zgaduj, ćwicz i rozwiązuj! Świetna zabawa gwarantowana!
dodaj do schowka Do koszyka 7,76 zł
Zalety produktu Podobrazie malarskie o wymiarach 18x24 cm z nadrukiem i ze sztalugą z kolekcji STARPAK  Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak. Podobrazie wykonane z drewna i materiału. Przeznaczone dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu szer.x wys. cm 24x18, wymiary opakowania dł. x...
dodaj do schowka Do koszyka 26,50 zł

Bestsellery z kategorii Poradniki >>

Wybrane bestsellery
Wydanie Makbeta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
dodaj do schowka Do koszyka 8,90 zł
To proste ćwiczenia, które wprowadzą najmłodszych w świat cyferek. Dzieci będą mogły poćwiczyć ich pisanie, a także proste dodawanie. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.
dodaj do schowka Do koszyka 3,98 zł
Przenieś się w czasy angielskiej rewolucji przemysłowej i wciel się w jednego z przedsiębiorców, którzy rywalizują o dominację na rynku w Birmingham i w regionie West Midlands. Rozwijaj swoje imperium przemysłowe poprzez budowę kanałów i kolei, a także uruchamianie i unowocześnianie rozmaitych...
dodaj do schowka Do koszyka 239,54 zł

Shogun

0/5
Shōgun to bodaj najsłynniejsza (także dzięki kultowemu serialowi) część azjatyckiej sagi  Jamesa Clavella (1924-94) – jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, słusznie nazywanego „Mr. Bestseller”, a był także wziętym scenarzystą filmowym (m.in. Mucha i Wielka ucieczka). Ale także...
dodaj do schowka Do koszyka 59,54 zł
Tata Oli bardzo chce, aby dziewczynka zaczęła grać w piłkę nożną, i Ola się zgadza. Okazuje się, że naprawdę ma talent. Niestety, tata angażuje się w grę córki nieco za bardzo: kupuje strasznie dużo sprzętu, kibicuje głośniej niż pozostali rodzice i ingeruje w taktykę trenera. A przed drużyną Oli...
dodaj do schowka Do koszyka 25,79 zł
Wysoko na zamglonym zboczu góry dwie pandki rude żyją szczęśliwie ze swoją mamą. Obiecały jej, że nie będą same oddalać się od domu. Jednej pandce wystarczy przytulne gniazdo na drzewie, ale jej siostrzyczka jest wszystkiego bardzo ciekawa. Marzy, by zwiedzać świat. Pewnego dnia, nie mówiąc nic...
dodaj do schowka Do koszyka 27,77 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula